Elke sport mooi om naar te kijken Satelliet houdt auto in de gaten PZC achtergrond Kroonprins Willem-Alexander geniet in Atlanta met volle teugen het weer in zeeland Heksen Harderwijk zijn gewone moeders en in europa snelheidscontrole WOENSDAG 24 JULI1996 4 Vandaag van onze verslaggever Leo van de Ruit ATLANTA - Prins Willem-Ale- xander speelt een steeds grotere rol in de Nederlandse sport. Be schermheer van NOCNSF, ac tief schaatsenrijder, atleet en tennisser, enthousiaste suppor ter bij talloze evenementen van top- en breedtesport. Alle aan leiding voor een interview, zijn eerste over sport. Het gesprek heeft plaats in At lanta, de dag na de opening van de Olympische Spelen. Alvorens hij de volleybalvrouwen, tot zijn teleurstelling en verdriet ziet verliezen van China, heeft de Prins van Oranje al veel gedaan. Eregast geweest tijdens een par ty van de Nederlanders voor de internationale olympische we reld, met premier Kok een be zoek gebracht aan het Carter Center en de Oranjeploeg be zocht in het olympisch dorp. Zijn sportinteresse is breed. ..Het mooist om te zien vind ik atletiek en de teamsporten. Ei genlijk is elke sport mooi om naar te kijken a!s er sprake is van een maximale prestatie. Aan de andere kant: als mensen er met de pet naar gooien, is zelfs een teamsport vervelend." Teamsport Zijn sportieve vermogen is aller minst klein. „Het is fantastisch om sport te doen." Zo volbracht hij de Elfstedentocht. „Wat een ervaring, die tocht zonder voor bereiding. Pas daarna heb ik de schaatstechniek geleerdIn New York liep hij de marathon uit. Op het circuit van Zand- voort reed hij snel in auto's. „Dat was geen sport, dat was behen digheid." Graag had hij een teamsport beoefend. „Met mijn druk bezet leven komt het daar niet van." De kroonprins zal veel olympi sche wedstrijden bijwonen en de Nederlandse ploeg tot steun zijn, al heeft hij ook nog andere verplichtingen. -Welke indruk heeft U overge houden van de opening van de Centenniale Olympische Spe len? „De opening van de Olympische Spelen was fantastisch. Ik moet aan de ene kant zeggen dat ik met gemengde gevoelens zat. Als je twee dagen ervoor nog in Eindhoven, onder zeer emotio nele omstandigheden de slacht offers gedenkt van een vlieg ramp. blijven die toch bij je. Aan de andere kant is de opening een spektakel aan het begin van de Olympische Spelen. Vergeleken met Los Angeles, die ik heb ge zien op televisie, was het niet Hollywood-achtig. Nu was het een deel zuidelijke geschiedenis, een stukje Amerikaanse histo rie. Goed gedaan maar niet over dreven. De intocht van de Ne derlanders was leuk. Helaas zat ik iets te ver weg om mensen te herkennen." -Is het noodzakelijk dat een gro te sportwedstrijd zoveel show bevat? „De Olympische Spelen zijn niet zomaar een sportwedstrijd. Zij zijn altijd anders. Daar mag best een opening met veel show aan vooraf gaan. Vooral in een land als de Verenigde Staten waar het showelement heel belangrijk is. Niet alle Olympische Spelen hoeven op zo'n manier te worden geopend. Als voorbeeld wil ik hier de Spelen van Lillehammer noemen, waar de Scandinavi sche traditie meer op de voor grond kwam. In Noorwegen had een Amerikaanse aanpak niet gepast, 's Lands wijs, 's lands eer. De opening van Atlanta vond ik groots maar niet over dreven." -De Olympische Speleri staan voor vrede en verbroedering tussen mensen, rassen en volke ren. De sportcompetitie is in de loop der jaren veel harder ge worden. Veel harder. Beant woorden de Olympische Spelen nog ivel aan de doelstellingen? „De Coubertin heeft honderd jaar geleden de Olympische Spe len nieuw leven ingeblazen. In de oudheid was het enige wat je kon verdienen een lauwerkrans. Het was vooral een samenkomst van mensen. Honderd jaar gele den was het ook weer een samen komst van mensen en was mee doen het belangrijkste. Belang rijker dan winnen. Meedoen is nog steeds belangrijk." Niet negatief „De competitie is harder gewor den maar dat hoeft niet negatief te zijn. Als iedereen zijn uiterste best doet om te winnen maar ook zijn verlies op sportieve wij ze kan dragen, is dat prima. Tij den zijn veranderd, de Olympi sche Spelen zijn veranderd. Maar het blijft natuurlijk een unieke samenkomst met 197 landen en meer dan 10.000 deel nemers. Prachtig, de kans die al die mensen hebben elkaar te le- door Hemmy van Reenen Ze zijn geschrokken van de commotie die rond hen is ontstaan, maar aan de andere kant moeten ze er wel om lachen. De vijf da mes van de Harderwijkse Heksenkring willen zich distantiëren van iedereen die hen het stempel 'occult' oplegt. „Noem ons maar maanvrouwen in plaats van heksen. Dan zijn we van die negatieve bijklank af." De afgelopen week gonsde het in Harderwijk van verha len en roddels over rondvlie gende heksen op bezems, ontvoerde kfnderen in hek senketels en meer angstwek kends. De grotendeels tradi tionele bevolking van het Veluwse stadje was opge schrikt door een bericht in de media. Vijf Harderwijkse vrouwen hadden bij de ge meente vergunning aange vraagd om rituele vuren te mogen stoken. Televisieom roepen belden voor inter views met de opstandige heksen. Als de kinderen naar school zijn doen drie van de vijf da mes uitleg van zaken. Chris- ta de Leeuw van Weenen, Shireen Scharrenburg en Marijke Licher vinden zich zelf geen zwevers. New age- ideeën zijn hen niet vreemd, maar met occultisme weige ren ze ook maar iets te ma ken te hebben. „We hebben niks met de duivel en het slechte te maken. Juist niet. Dat moet duidelijk zijn." Wat de heksenkring dan wel behelst? Vastomlijnde be grippen zijn er nauwelijks van te geven. De vijf leden zijn vriendinnen die sinds vier jaar op vaste tijdstippen bij elkaar komen. De regel maat wordt bepaald door de volle maan. „De maan is ge relateerd aan die andere vrouwelijke cyclus", leggen de maanvrouwen uit. „Om te voorkomen dat we zouden verzanden in een soort gezel ligheidsclubje -hebben we een aantal vaste punten pro beren in te voegen We begin nen met de tarotkaart van die dag om te kijken of de uitleg aansluit bij wat wij al lemaal uithalen. Een ander vast punt is het vuur op een schaal. We verbranden brief jes met wensen. De rook gaat naar de maan. Net of je een wens doet bij een vallende ster." „Deze tijd is arm aan spiri tuele beleving", is de erva ring van de vrouwen. „Dat is een gemis. We zijn al ratio neel genoeg. Wij willen onze intuïtie proberen te ontwik kelen door met elkaar te pra ten en naar elkaar te luiste ren. Iedereen is daarbij van harte welkom." De politie van Harderwijk adviseerde de vijf om bij de gemeente een vuurvergun- ning aan te vragen. In het verleden zijn de heksen re gelmatig door de politie op de vingers getikt als ze aan het strand van het Wolder- wijd een vuurtje stookten. Het vuur van de heksen wordt overigens gestookt op het onderstel van een oude barbecue. Het late tijdstip trok echter de aandacht van de politiemensen. De heksen zijn niet verbon den met de wereldwijde Wic- ca-beweging. „We zijn geen vreemde, beangstigende sekte en we hebben geen drang tot evangelisatie of beïnvloeding van anderen", zeggen de heksen. „We zijn vriendinnen die op zoek zijn naar meditatie en spirituele verrijking. Het is geen geloof of zo." Toch zijn de Harderwijkse heksen wel sterk geïnteres seerd in religie en alles wat daarmee samenhangt. Uit alle religieuze stromingen in de hele wereld zeggen de maanvrouwen zich te laten beïnvloeden. Mystiek Het idee voor de samenkom sten van de heksenkring komt vooral als reactie op de zakelijke en harde instelling van de hedendaagse maat schappij. „Overal zie je be hoefte aan mystiek, aan ri tuelen. Hooguit veertig pro cent van de mensen is tegen woordig nog kerkelijk. Het spirituele wordt in andere vormen gekozen. Geloof is ook altijd in beweging, dat zie je door de eeuwen heen. Je moet altijd naar nieuwe dingen blijven zoeken. Die zoektocht heb je nodig om een stuk van jezelf kwijt te kunnen." De komende tijd willen de vrouwen hun activiteiten uitbreiden met een vegetari sche eetclub, een kinder theater en een open avond voor belangstellenden. Kroonprins Willem-Alexander bewondert in Atlanta de gouden medaille, die de Amerikaanse basket baller Kevin Young met het Dream Team vier jaar geleden in Barcelona won. Links: staatssecretaris Erica Terpstra. foto Koen Suyk/ANP ren kennen. Het is het enige eve nement waar eens in de vier jaar zoveel sporters uit de wereld bij elkaar zijn. Bovendien komen sporten die normaal weinig aan dacht krijgen, nu meer in beeld." -Bestaat er in Nederland nog voldoende besef van de meer waarde van Olympische Spelen. Is er niet teveel fixatie op de competitie en de wil tot winnen? „Ik denk het wel. Het belang er bij te zijn is in Nederland erg groot. We hebben sporters met weinig kans om een medaille te winnen, toch vinden zij het be langrijk bij de Olympische Spe len te zijn. Je ziet het ook aan de emoties die loskomen als ze de limiet net niet halen. Ook als ze weten dat ze zelfs met die limiet nooit een gouden medaille zou den winnen." „Als er geen fixatie op winnen bestond, zou het geen sport zijn. Zegevieren is onderdeel van de sport. Als je accepteert dat als je verliest je de winnaar feliciteert, is die fixatie geenszins ver keerd." Extra stimulans -Vindt U dat Nederland nog ee?is moet proberen de Olympische Spelen te organiseren? Zijn wij groot genoeg voor een festijn van de tegenwoordige omvang? „De kandidatuur van Amster dam voor de Spelen van 1992 heeft aangegeven dat Nederland in staat is compacte en moderne Olympische Spelen te organise ren. Er zitten veel voordelen aan het mogen organiseren van de Spelen. Ik denk bijvoorbeeld aan de aandacht, die de hele we reld nu voor Atlanta heeft. Voor de sport in zo'n organiserend land. van de jeugd tot en met de topsport, is het een extra stimu lans nog beter te presteren. Je zet jezelf als sportnatie op de kaart. Dat leidt ongetwijfeld tot meer evenementen, zodat de sportinfrastructuur daardoor veelvuldig wordt gebruikt. Als laatste zijn er ook nog de vele voordelen voor de economie en de werkgelegenheid." U speelt een steeds grotere rol in de Nederlandse sportwereld, vooral als beschermheer van het NOCNSF. „Mijn rol als beschermheer is puur een erefunctie. Na het sa mengaan van het NOC en de NSF heb ik die overgenomen van mijn grootvader. Ik wil nauw betrokken zijn bij NOCNSF en daarom probeer ik zoveel mogelijk vergaderingen bij te wonen. Daarnaast probeer ik veel belangrijke sportwed strijden te bezoeken." Breedtesport -Welke is Uw visie op de toe komst van de sport in Neder land? „Voor wat betreft de topsport gaat het de goede kant op in Ne derland. Het besef dat er veel tijd. geld en moeite geïnvesteerd moet worden om kampioenen te kweken, is alom aanwezig. Over de breedtesport ben ik minder optimistisch. Sportbeoefening op scholen en in verenigingen lo pen sterk terug. Gelukkig wordt dit ook onderkend. Vandaar dat in september de projectgroep "Jeugd in Beweging' van start zal gaan om het niveau van sport op basis- en middelbare scholen omhoog te brengen en de parti cipatiegraad in het algemeen te verbeteren." „In mijn ogen is dit ook onlos makelijk verbonden met de sportactie Tolerantie en Fair- play. In dit programma wordt getracht agressief gedrag op en rond de sportvelden te vermin deren. Als al die negatieve ener gie omgezet kan worden in een positieve en sportieve ontlading hebben we de win-win-situatie gecreëerd die nodig is." -Wat is Uw mening over sponso ring? „Sport kan niet meer zonder sponsoring. Daar heb ik begrip voor. Hoewel elke sponsor een eigen belang heeft, moeten alle partijen het belang van de sport voorop laten staan. Als goed voorbeeld noem ik de frisdrank fabrikant uit deze stad, die al sinds de Spelen van Amsterdam in 1928 een hoofdsponsor is. Het merk en de olympische bewe ging hebben dus al een zeer lan- ge en hechte relatie." Fair play Meer en meer ligt tegenwoordig de nadruk op fair play en to lerantie. „Helaas is het noodzakelijk som mige mensen nadrukkelijk te wijzen op fair play en tolerantie. Hier in de Verenigde Staten is een bezoek aan het stadion, van welke sport dan ook, meestal een familie-uitje. Het zou toch prachtig zijn als wij dat in Neder land ook weer kunnen realise ren. Het congres in Amsterdam, begin april door staatssecretaris Terpstra georganiseerd, was een goede start, maar er is nog veel te doen." -In Atlanta is er veel aandacht voor Olympic Aid, vooral uitge dragen door olympisch schaats kampioen Johan Olav Koss, die namens Unicef ambassadeur is voor Olympic Aid. „Unicef is een van de vele organi saties die ik een warm hart toe draag. Olympic Aid is een be langrijk initiatief waar Koss zich met hart en ziel in heeft gestort. Het gebruik van de Olympische Spelen om geld in te zamelen voor kinderen in oorlogsgebie den vind ik een goed idee. Koss en ik hebben het over deze actie gehad tijdens het Congres Fair- play en Tolerantie in Amster dam en ik hoop bij een ac tieavond voor Olympic Aid in het Holland House aanwezig te zijn." -Tenslotte, wat verwacht U van deze Olympische Spelen? „De verwachtingen zijn hoog. Ik hoop tijdens de Spelen dat de sportieve elementen de boven toon voeren. Intussen heb ik een aantal van onze topsporters ge sproken. In het Olympisch Dorp raakte ik overtuigd van hun enorme motivatie en inzet. Voor Nederland hoop ik op de nodige medailles." ANP De centrale, waar de veiligheidsdienst op een beeldscherm de wagen in de gaten houdt. fotoCeesZorn/GPD door Peet Vogels Satellieten en gsm-telefoons zijn de nieuwste wapens in de strijd tegen de autodiefstal. De Nederlandse Veiligheids dienst (NVD) en het gsm-tele- foonbedrijf Li hertel hebben een nieuw apparaat ontwikkeld dat gestolen voertuigen voortaan wereldwijd kan volgen. De Ca- rAngel, zoals het systeem wordt genoemd, kan ook diefstal voor komen door bijvoorbeeld een startonderbreker te activeren. Het eerste contract met een Britse verzekeringsmaatschap pij is inmiddels gesloten. Car Angel werkt in feite heel sim pel. Via satellieten wordt con stant de locatie van de auto be paald Dit navigatiesysteem. Global Positioning System (GPSi genaamd, werkt over de hele wereld. In de zeevaart wordt het al veel gebruikt en het kan de positie van het voertuig tot op een paar meter nauwkeu rig aangeven. De positie wordt via het gsm-te- lefoonnet doorgegeven aan de meldkamer van de NVD in Rijs wijk. Als de auto, boot of vracht wagen geparkeerd staat, wordt de CarAngel geactiveerd. Op het moment dat een dief de auto probeert over te breken komt er een alarm binnen in de meldka mer. „Wat er dan gebeurd is afhanke lijk van de instructies die de Ca rAngel heeft. De auto kan auto matisch de startonderbreker ac tiveren, een sirene laten loeien en de deuren op slot doen. Die handelingen kunnen ook door de dienstsdoende beambte in de meldkamer worden gedaan", legt F. Dessens van CarAngel uit. Loeiend Ook als er niets gebeurt is de auto nog niet verloren Op een beeldscherm in de meldkamer is de auto van minuut tot minuut te volgen. De NVD beschikt over gedetailleerde stadsplattegron den. waarop het huis is te zien waarvoor de auto geparkeerd staat. Een gestolen auto die met loeiende claxon midden op de weg stilstaat met gesloten deu ren zal behoorlijk wat aandacht trekken. Dat zo'n auto ook nog eens met behulp van GPS is te traceren lijkt een beetje overbo dige franje. Dessens erkent dan ook dat GPS voor andere doeleinden is bedoeld. „Een van onze klanten is een verhuurbedrijf van kam peerauto's. Er verdwenen naar zijn zin iets teveel van die auto's naar Marokko. Daarom hebben we in de CarAngel een waar schuwingssignaal ingebracht. Zodra de kampeerauto de grens tussen Spanje en Marokko over gaat komt er hier een signaal binnen. Dan kan de auto meteen worden afgesloten. Bovendien is de auto in Marokko ook weer op te sporen." Het zwakke punt van CarAngel is dat het alleen werkt in gebie den waar gsm-telefoonnetten liggen. In West-Europa zullen de dieven dus niet ver komen, maar als de gestolen auto op een vrachtwagen het Oostblok wordt binnengereden zijn ze bij de NVD het spoor bijster. „We gaan er van uit dat we de dieven al eerder te pakken hebben", al dus Dessens. Het systeem is niet goedkoop. Voor een CarAngel moet, inclu sief inbouw, al snel 3.500 gulden worden neergeteld. „De London Lancashire verzekerings maatschappij, de maatschappij die ook achter Unigarant van de ANWB zit. geeft echter 25 pro cent korting op de autoverzeke ring als er CarAngel inzit. Bij een dure auto heb je de kosten er dus binnen de kortste keren uit. Bo vendien zal CarAngel de komen de jaren nog wel flink goedkoper worden, dan wordt het voor steeds meer automobilisten in teressant". aldus Dessens. De Nederlandse verzekeraars la ten het vooralsnog afweten. „Ze kennen het systeem niet en zijn daarom afwachtend. We hebben nu 8.000 klanten en de praktijk zal snel genoeg uitwijzen hoe ef fectief we zijn. Er is twee jaar lang een proef gedaan in Italië met vijfhonderd vrachtwagens. Er zijn verschillende pogingen tot diefstal gedaan, maar het is nooit gelukt, dus wij geloven er wel in." Het lagedrukgebied boven De nemarken neemt iets in beteke nis af maar zorgt met een matige noordwestelijke stroming voor aanvoer van koele onstabiele lucht naar onze provincie. Dit betekent een half tot zwaar be wolkte dag met vooral in het ivestelijk deel van Zeeland kans op een bui of een onweersbui. De temperatuur is maximaal 19 graden in oost-Zeeland en aan de kust stijgt het kivik tot 18 gra den. Vanavond en vannacht klaart het geleidelijk op en blijft het in het grootste deel van de provincie overwegend droog. De minimumtemperatuur is 13 gra den landinwaarts en 11 graden aan zee. De wind is noordwest en matig tot vrij krachtig 4-5 Beau fort. Aan de kust is de noordwes ter iets sterker krachtig 6 Beau fort en mogelijk enige tijd hard 7 Beaufort. Nautisch bericht Wind: noordwest 4-5 Beaufort. Aan de kust 5-6 mogelijk korte tijd hard 7 Beaufort. Zicht: goed in een bui matig. Temperatuur kustwater: 18 graden. Afwijking waterstanden: enige verhoging. Max. golfhoogte monding Schei- des: ruim twee meter. Vooruitzichten Voor morgen: Het laag verliest zijn activiteit en een rug van ho ge druk bereikt in de loop van de dag onze provincie. Hierdoor neemt de noordivestelijke stro ming in kracht af en ook de buienactiviteit wordt minder. Later op de dag geleidelijk meer zon de maximumtemperatuur is 19 graden de minimumtempera tuur is 13 graden de noordwes tenwind is vrij krachtig later af nemend naar matig en krim pend west. Voor vrijdag tot en met zonda Regelmatig zon en geleidéli aan hogere temperaturen. In h weekend klimt het kwikjveerb ven de twintig graden met ei maximum van 22 graden op z terdag. De wind neemt af en tussen west en zuidwest zwak t matig 3-4 Beaufort. ZON EN MAAN 25 juli Zon op 05.52 onder 21.; Maan op 16.28 onder 01. Hoog water Woensdag 24 juli uur cm uur c Vlissingen 08.30 183 21.00 1 Terneuzen 08.51 206 21.21 1 Bath 09.38 249 22.01 2 Roompot Buiten 08.30 141 21.15 1 Zierikzee 09 50 146 22.10 1 Yerseke 10.00 154 22.15 1 Philipsdam West 10 10 158 22.25 1 uur cm uur c Donderdag 25 juli Vlissingen 09.46 177 22.16 1 Terneuzen 10.06 200 22.36 1 Bath 10.51 238 23.19 2 Roompot Buiten 09.50 138 22.25 1 Zierikzee 10.50 142 23.20 1 Yerseke 11.00 151 23 25 I Philipsdam West 11 05 156 23.25 1 I Laag water uur cm uur c Woensdag 24 juli Vlissingen 02 20 179 14.36 1 Terneuzen 02.45 189 15.00 1 Bath 03 36 209 15 56 1 Roompot Buiten 0225 144 14.45 1 Zierikzee 03 30 150 15.55 1 Yerseke 03.25 155 15.55 1 Philipsdam West 03.25 159 15.50 1 Donderdag 25 juli Vüssingen 03.15 172 15.50 1 Terneuzen 03.40 183 16.06 1: Bath 04 36 203 16.55 l: Roompot Buiten 03.25 138 15.55 1 Zierikzee 0425 145 16 55 i: Yerseke 04 25 150 16.55 t Philipsdam West 04.20 154 16.55 1 Vooruitzichten Weersvooruitzichten geldig tot en met donderdag: Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Eerst vooral in het oos ten veel bewolking en af en toe regen. Donderdag geregeld zon en op de meeste plaatsen droog. Langs de oostkust soms veel wind. Middagtemperatuur van 15 graden in het noorden tot 22 in de omgéving van Londen. België en Luxemburg: Flink wat bewolking en vooral enkele regen- of onweersbuien. Middag- temperatuur dalend naar 19 gra den. Noord- en Midden-Frankrijk: Wolkenvelden en met name in het oosten kans op enkele regen- of onweersbuien. In het westen ook opklaringen. Maxima da lend naar 17 graden aan de Ka- naalkust tot 23 graden in het binnenland op donderdag. Portugal: Wolkenvelden maar ook geregeld zon. nog een kleine kans op een enkele (onweers- ibui. Middagtemperatuur vlak aan zee van 23 graden bij Porto tot 28 in de Algarve. Landin waarts maxima de 31 graden. Madeira: Perioden met zon. Droog. Middagtemperatuur 23 graden. Spanje: Perioden met zon maar ook hier en daar wolkenvelden. Vooral in het noorden en noord oosten kans op enkele onweers buien. Maxima aan de costa's 28 tot 31 graden. Langs de Golf van Biskaje flink lager. In het bin nenland nog temperaturen tus sen 35 en 40 graden. Canarische Eilanden: Aan de noordkant van de eilanden wat stapelwolken en droog, aan de zuidstranden overwegend zon nig. Maxima 29 graden. Marokko: Westkust: Wolkenvel den en in het noorden een kleine kans op een regen- of onweers bui. Donderdag overal meer zon en droog. Middagtemperatuur 28 graden. In het zuiden iets war mer. Tunesië: Zonnig en warm. Mid dagtemperatuur oplopend tot 34 graden vlak aan zee. Zuid-Frankrijk: Wolkenvelden en enkele regen- of onweers- byuien. Vooral donderdag plaat selijk stevige buien. Langs de Atlantische kust ook opklarin gen. Maxima donderdag 23 gra den. Langs de Cote d'Azur war mer. Mallorca en Ibiza: overwegend zonnig. Donderdag ook stapel wolken en een kans op onweer. Middagtemperatuur 32 graden De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontrole aan: A2 tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbommel vice versa A12 tussen Arnhem-Ede vice versa - roulerende radar Ter hoogte van Almere: A6-de Waterlandseweg (N27)-de Hogering N65 ter hoogte van Maasdonk A76 ter hoogte van Heerlen Italië: In het zuiden zonnig. I het noorden en donderdag oo in het midden meer bewolkin en enkele regen- of onweer, buien. In het noordelijk berggi bied mogelijk met veel neersla: Middagtemperaturen tussen en 34 graden. Malta: Zonnig en maxima l graden. Griekenland en Kreta: Overwi gend zonnig. De stevige noo denwind op de Egeische Ze neemt geleidelijk wat af. Mi xima aan de stranden meest tu: sen 26 tot 30 graden. Donderda in het binnenland plaatselij boven 35 graden. Turkije en Cyprus: Flink zoi nig. Middagtemperatuur opl( pend naar 29 tot 33 graden o donderdag. Zwitserland: Wolkenvelden e geregeld enkele, soms pittige, n gen- of onweersbuien. Maxim iets dalend tot 25 graden. In hc noorden iets koeler. Oostenrijk: Van het westen ui meer bewolking, gevolgd doo enkele (onweers)buien. In Ki rinthie en Steiermark eerst no perioden met zon. Maxima 2 graden. Donderdag in het nooi den koeler. Tsjechië en Slowakije: In Sic wakije eerst nog perioden me zon. In Tsjechie, later ook in Sic wakije meer bewolking en er kele regen- of onweersbuien. Mc xima 25 graden. Hongarije: Eerst nog vrij zonni en op de meeste plaatsen drooj Donderdag meer bewolking e kans op een (onweers)bui. Mie dagtemperatuur oplopend tc 28 graden op donderdag. Weerrapportcn 23 juli 20 uur: Amsterdam onbewolkt Athene onbewolkt Barcelona onbewolkt Berlijn half bew Boedapest onbewolkt Bordeaux half bew. Brussel onbewolkt Cyprus onbewolkt Innsbruck zwaar bew. Istanbul ücht bew. Klagenfurt onbewolkt Kopenhagen licht bew. Las Palmas licht bew Lissabon licht bew Locarno onweer Londen onweer Luxemburg half bew. Madrid zwaar bew. Malaga onbewolkt Mallorca onbewolkt Malta onbewolkt Moskou zwaar bew. Nice onbewolkt Parijs licht bew. Praag half bew Rome onbewolkt Wenen onbewolkt Zurich half bew.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 4