Port Zélande-huizen in verkoop Avontuurlijk Planckendael Nieuw verwerkingsproces bij Aquamossel Makelaar Bart dreigt opponenten met rechtszaak zeeland Gran Dorado zoekt kopers voor woningen in bungalowparken ondernemend zeeland Vijf vestigingen Schoenenreus in Zeeland in detail marktberichten recept lezers schrijven zuiderburen agenda WOENSDAG 24 JULI 1996 2 \~f [VLISSINGEN - Bungalow- Ipark-exploitant Gran Dorado Leisure nv doet alle vakantie bungalows uit eigen bezit in de verkoop per 1 september. In Zeeland gaat het om de 722 bungalows in het zes jaar oude jbungalowpark aan de Greve- lingen. Port Zélande. De bun galows worden verkocht aan particulieren en institutionele beleggers. Voor de 250 tot 300 medewerkers van Port Zélan- ide heeft de verkoop geen ge- Ivolgen, stelt de Gran Dorado directie. Port Zélande, van oorsprong een Coltof-productie, is ont wikkeld voor particulier bezit, maar Gran Dorado nam in 1990 bezit van de 722 huizen. De transactie omvatte circa 150 miljoen. Gran Dorado kiest nu voor verkoop als een herfinan ciering van de parken en om dat het de formule wil verleg gen in de moeizaam ontwikke lende toeristenmarkt, ver klaart financieel directeur D. Ochtman. In die herijking past volgens Ochtman ook de over- name van Creatief Vakantie verblijven bv, Creatief in Groningen beheert een verhuurpakket van 4000 bungalows en appartementen in 31 Nederlandse en Belgische vakantieparken. De woningen zijn allemaal in eigendom van particulieren en institutionele beleggers. In Zeeland heeft Creatief woningen in Resort Haamstede en Villapark Haamstede in de verhuur. Gran Dorado gebruikt de ex pertise van voormalig Creatief- eigenaar Jan Strating en diens Recrea Investment Holding voor de verkoop van de in to taal 2250 Gran Dorado-bunga lows en appartementen in Duitsland en Nederland. Ocht man verwacht dat Strating de woningen eind volgend jaar aan de man gebracht heeft. Voor de medewerkers van Port Zélande verandert er weinig. Het eigen gebruik van de bun galows door particuliere beleg gers wordt beperkt, verhuur aan vakantievierders blijft hoofdzaak. De grote som gelds die Gran Dorado met de ver koop van 2250 vakantiewonin gen vrijmaakt wordt onder meer gestopt in een uitbreiding van marketingwerk en ver- huuractiviteiten. De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Clau dia Sondervan. Vragen tips en mededelingen kunnen schriftelijk wor den aangeboden aan de redactie van de PZC. postbus 18.4380 AA Vlis- singen. of via fax 0118- 470102. nexpres-divisie van Hoogen- bosch Retail Group bv in Den Bosch omvat 73 filialen, die dit jaar nog onder de oude naam open blijven. In de loop van volgend jaar worden de win kels aangepast aan de Schoe nenreusformule. iVLISSINGEN - Schoenenreus leen discountketen van schoen winkels, telt per 5 augustus in eens vijf vestigingen in Zee land in plaats van eéri enkele. [Schoenenreus bv neemt per [die datum alle winkels van Schoenexpres over. In Zee land is enkel Van Haaren nog 'steviger vertegenwoordigd in ihet schoenensegment met zes vestigingen. Schoenenreus is jin de regio dan even groot als [discounter Massaschoen (vijf vestigingen). Met de overname wordt Schoe nenreus bv, een zelfstandig schoenfiliaalbedrijf in Uden, in één klap leider op de Neder landse discount-schoenen- markt met 170 winkels, waar van vijf in Zeeland. In het na jaar opent het bedrijf nog vijf nieuwe zaken, echter niet in de ze regio. Schoenenreus kende tot nu toe 97 filialen, waarvan één in Zee land (Vlissingen). Al het perso neel van Schoenexpres gaat mee naar Schoenenreus. In Zeeland staan Schoenexpres- winkels in Oostburg. Terneu- zen. Sluis en Goes. De Schoe- Het Mosselfestival aan de iNieuwendijk in Vlissingen Iclaimt de primeurviering van I de officiële eerste Zeeuwse [mossels. Het driedaagse hore- cafestival gaat vrijdag 26 juli van start. Wethouder C. de Keijzer heeft toegezegd om 16 'uur het festival in te luiden, waarna om 16.30 uur gerece- I pieerd wordt te grand café Da Vinei. Temidden van de tien [kramen langs de jachthaven treden diverse artiesten op. Dat zijn vrijdag volkdansgroep Walacra 16.30 u), zanger Harry Slinger!20 u) en Call me All (21 u), zaterdag mimespeler Rey- naert de Vos (14.30 u) en de [Zeeuwse band Dezz (19.30 u>, zondag Jazz-Dixieland Band (14.30 ui en Flat Out (19.30 u). Optiek De Cock heeft een tweede winkel geopend aan de Dorpsstraat in Breskens. De nieuwe zaak heeft dezelfde uit rusting als de eerste winkel in Oostburg. Naast de collectie brillen voert De Cock contact lenzen. Leden van de Nederlandse Postorderbond hanteren sinds 1 juli een nieuw keurmerk, het Thuiswinkel Waarborgmerk. De postorderbedrijven beloven met het merk een goede prijs- kwaliteitverhouding en correc te service. Voor klachten is bij de Stichting Geschillencom missies consumentenzaken de geschillencommissie Thuis winkel opgericht. De leverings- en betalingsvoorwaarden en het keurmerk van de regeling is geaccordeerd door de Consu mentenbond. Het keurmerk wordt gedragen door vijftien bedrijven, waaronder Necker- mann Nederland. Hoogenbosch concentreert zich op het midden- en hoge marktsegment met (sport schoenen met ruim 270 filialen met de formules Dolcis (Goes. Middelburg), Invito. Manfield (Middelburg) en Olympus/Pro Sport, waarmee het bedrijf ook de Duitse en Belgische markt opgaat. Schoenenreus voert naast schoenen ook vrijetijdskle- ding, (sport)tassen, sokken, rie men en fournituren. Bij het mosselverwerkingsbedrijf Aquamossel in Yerseke wordt sinds kort gebruik gemaakt van een nieuw systeem voor het reinigen, sorteren en verpakken van mosselen. foto Hans Steinmeier YERSEKE - Vijftienduizend kilo mosselen per uur vliegen door de nieuwe fabriek van mosselverwerkingsbedrijf Aquamossel in Yerseke. In de aanloop naar het mosselsei zoen dat morgen, donderdag, officieel begint, worden grote partijen schelpdieren gerei nigd, gesorteerd en verpakt volgens een nieuw, geavan ceerd verwerkingsproces. De fabriek was al geruime tijd klaar. Het wachten was echter op het begin van het seizoen. Zoals bekend werd dat tot drie keer toe een week uitgesteld omdat de schelpdieren nog niet voldoende op gewicht wa ren. De lange, koude winter speelde het zeebanket parten. Sinds dinsdag draait de Yer- sekse verwerkingsindustrie echter op volle toeren opdat al le restaurants, supermarkten en viswinkels morgen zijn voor zien. Menig eethuisje heeft het verse zeebanket overigens van avond al op de menukaart- Het opvissen uit de mosselpar ken tot en met het verpakken duurt bij Aquamossel maar zes uur. Alles is erop gericht de mosselen zo voorzichtig moge lijk te behandelen omdat ze ge voelig zijn voor stress. „Wij ga randeren dat ons product mini maal één dag langer vers blijft dan bij de collega's", aldus di recteur L. Dingemanse. De fa briek gebruikt bijvoorbeeld geen brekers meer om de schelpdieren te onttrossen. maar fijngevoelige borstelma chines. Dingemanse: „Onze mosselen houden het water be ter vast. zijn langer houdbaar en hebben een betere smaak." De lange houdbaarheid is met name belangrijk vanwege de export, bijvoorbeeld naar lan den als Belgie en Frankrijk. Eén uur voor transport worden de koelwagens geladen. De vrachtwagens die rond 18.00 uur vertrekken leveren de 's ochtends opgeviste mosselen een uur later af bij de eerste res taurants. Aan het opvissen gaat overi gens een zogeheten verwater- proces vooraf. De mosselen lig gen geruime tijd op percelen in de Oosterschelde om bij te ko men van de lange reis. Een reis die mosselkwekers maakten vanaf de Waddenzee of Ooster schelde richting de Yersekse veiling. De eerste grote mossel veiling was vorige week dins dag. Goes >n (direkte levering) 14-16 per kg. oi en stro oogst 1996 lidehooi 180.00 tot 240,00 per 00 kg. Dijkhooi 130,00 tot 180,00 1.000 kg. Veldbeemd 150.00 tot per 1.000 kg. Roodzwenk tot 140,00 per 1.000 kg. Raai- 120,00 tot 145,00 per 1.000 Ditveilïng veiling Holland Zee- id I 60-70 0.74-0 78. yellow 170-80 6-1 21. yellow 180-90 1.59; jonagold 1.29; jon.red I 90-100 1.32, I 65-70 1.29, jon.red II 70-80 19-0.90, jon.red II65-70 0.79: jon mut 0-100 1.36, jon mut 180-90 1 44-1.52, 1 mut I 70-80 1.49-1.56; golden I 80- i 1.35-1.46. golden I 70-80 1.38-1 47. I 65-70 1.20-1.23. golden II 70- 0.94-1.12. golden II 65-70 0.70-0.85. b. I 55-60 0.56. vista b. I 60-70 70, vista b. 170-80 0.91-1.07, vis- fa. I 80-90 1.25-1.27; rolan 500 1-1 10; rondom 500 1-1 1.20, rondom kg •12,00; rosetta kgll-l 2.00; rotet 500 11,40-1.60, rotet 5001-2 1.30, rotet kg •1 2.00-2.10; stanza kg II-l 2.00.; red ke 500 1-2 1.60, red lake kg II-l 2.00; bes 1501-10.60, zwarte bes 500 1.40, zwarte bes 500 1-2 1.30; witte 1501-1 0.30, witte bes 150 1-2 0.30; tuisbes 150 1-1 0.20-0.50, kruisbes iO 1-2 0.30. kruisbes 500 I 0.70, rode ruisb. kg II-l 0.60-0.80, rode kruisb. -Janny van der Lee 'rovencaalse ieren personen) [eze gevulde eieren, op smaak pbracht met ansjovis, worden eserveerd op een bedje van ge- paprika met ui. Een gerecht dat ideaal als kan worden opge igredienten: eieren uien tenen knoflook groene paprika's rode paprika's eetlepels olie eper en zout ansjovisfilets uit blik \ereiding: de eieren hard. Pel de uien knoflook. Snijd de ui in snip Maak de paprika's schoon snijd het vruchtvlees in reep- Fruit de uiringen goudkleu- in de olie. Voeg de reepjes pa- fika toe en pers hierboven de uit. Kruid met peper en Fruit alles in ongeveer 15- minuten zacht. Laat afkoelen. en halveer de eieren. Wip de uit de eiwitten en wrijf eze fijn met de mayonaise en nsjovis. Vul de eiwithelften met 'e dooiercrème. Laat de eieren in de koelkast koud erveer per persoon drie halve evulde eieren op enkele eetleels lan de afgekoelde gestoofde pa- i rika. kg II 0.50, rode kruisb 150 1-1 0.30- 0.50, rode kruisb. 250 II-l 0.30-0.70; bramen 1501-10.90-1.60, bramen 1501- 2 0.30-0.60; lay bes 150 1-1 1.00; scho- neman z dop 150 0.80-1.00, schone- man z dop 150 0.70-1.00; framb z dop 150 1-1 0.90-1.20, framb z dop 150 1-2 0.70-0.90. framb z dop 150 II-l 0.60- 0.70: kersen 500 gr 1-2 1.30; morellen kg II-l 2.90-3 80: Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berich ten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Open brie ven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorres pondeerd. Rondweg Naar aanleiding van het artikel „De voor- en nadelen van een rondweg" (PZC 13.07.96), stel ik vast dat het onmiddellijke ge volg van de openstelling van de Rondweg Oostburg was. en nog steeds is, een aanzienlijke toe name van zwaar vrachtverkeer van en naar België via de dor pen, w.o. Cadzand, van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat. Hoe is het mogelijk dat „onze be stuurders" daar voor gekozen hebben. En dan te bedenken dat met na me de Retranchementseweg via Cadzand naar Retranchement een van de meest gevaarlijke we gen in de streek wordt genoemd. Een smalle weg waar heel hard wordt gereden en waarover ook fietsers zich moeten bewegen, ook de toeristische. Hoe is het mogelijk! Als nu iets in tegenspraak is met de goede gedachte die ten grondslag ligt aan het project „Duurzaam Veilig", dan is het deze situatie wel. Terwijl in de achtertuin van Cadzand een onbegrijpelijke „Duurzaam Veilig"-situatie is aangelegd, dendert het zware vrachtverkeer langs de voor tuin. Hoe is het mogelijk! Onze bestuurders zijn tevreden, dat moet de conclusie zijn. In dien een onderneming op een dergelijke wijze zou opereren dan zouden de klanten weglo pen en de directie worden ont slagen. In de onderhavige situa tie gebeurt echter in het geheel niets. Hoe is het mogelijk! Wat zouden de burgemeester, de gedeputeerde en de minister hiervan vinden? Zou de minister geweten hebben dat de Rondweg, naast alle voor delen, ook bovenstaande onaan vaardbare consequenties heeft? Het is mogelijk! J.A. Schouten Noordland 21 Retranchementseweg Cadzand Het natuurpark Planckendael bij Meclielen heeft onder meer een Afrikaans dorp. foto LucPeeters door Wout Bareman MUIZEN (B) - In Dierenpark Plancken dael in Muizen bij Mechelen (B) kun je door de kruinen van de bomen wandelen. Veertien meter hoog. Dankzij een vernuf tige stellage kun je een grote groep sto koude ilverlindebomen vanaf de wortels tot in de kruin bekijken. De wandeling is een van de attracties in het jubileumjaar van het dierenpark. Het 'zusterpark' van de Zoo in Antwerpen bestaat op de kop af veertig jaar. Er zijn trouwens ook andere bezienswaardigheden. De tentoonstel ling Kriebels Andere Griezels bijvoor beeld, die de bezoekers confronteert met hel vliegende en kruipende leven dat zich in en om het huis bevindt. Als daar zijn: kakkerlakken, boekenwurmen, muizen, zilvervisjes, muggen, bijen, meeltorren en tapijtkevers. Het domein Planckendael was in z'n vroegste jaren een buitenverblijf - een zo genaamd Hof van Plaisantie - zoals dat vanaf de tweede helft van de zestiende eeuw bij welgestelde families in de mode was. De naam Planckendael komt van houten koker of goot ter bescherming van een pijp of afvoerbuis. Er wordt, beweerd dat die over de Baarbeek. die dwars door het domein stroomt, werden gelegd zodat de beek overgestoken kon worden. Een voudig gezegd betekent Planckendael dus "een dal met planken'. Vanaf 1731 liet de familie du Bois de Fien- nes hofgrachten en vijvers aanleggen, die niet alleen het kasteel beveiligden tegen overstromingen, maar ook het aanzien van de tuin verbeterden. Het kasteel, dat er nu nog steeds staat, werd in 1780 ge bouwd in opdracht van Hendrik Moons. Het is het oudste gebouw dat de Konink lijke Maatschappij voor Dierkunde in Antwerpen beheert. In 1786 kwam het landgoed in bezit van de familie Van Langhendonck en in 1956 werd het ver kocht aan het Bijzondere Fonds van de KMDA. Planckendael was op dat mo ment een verwaarloosd park met een kas teel. Veertig jaar later is Planckendael uitge groeid tot een mooi uitgestrekt park van ongeveer veertig hectare met een oor- spronkelij bosbestand. De omgeving waarin de kleine duizend diersoorten le ven is zoveel mogelijk aangepast aan hun natuurlijke biotoop. De afgelopen jaren zijn alle mogelijke elementen in het vroe gere domein ingebouwd. Zoals een Afri kaans dorp met avonturenpad, het bo nobo-eiland en een speeltuin die is uitge roepen tot de speelveiligste van de provin cie Antwerpen. Vorig jaar werd een zuive ringsstation geopend, dat zowel functio neel als educatiefis. Feestjaar Speciaal voor het feestjaar '40 jaar Planc kendael' is een zogenaamd retropad door het dierenpark aangelegd. Het grijpt te rug naar de tijd van toen en herinnert de bezoeker onder meer aan de beginjaren, toen het domein bekend stond als "Klein Siberië'. Mensen van de Antwerpse Zoo dienden onder vaak barre omstandighe den het verwilderde domein om te toveren in een fraai park. Vandaar. Maai' het ver wijst ook naar de dagelijkse werking van het dierenpark, vroeger en nu Op veertig verschillende plaatsen in het park staan borden waarop oude en nieuwe foto's wor den getoond. Hoe was de situatie toen en hoe ziet het er nu uit? Welke diersoorten zitten al veertig jaar in Planckendael en welke belangrijke dierentransporten en geboorten grepen er plaats? Het dierenpark wordt ook wel koesterend 'educatief natuurbehoudscentrum' ge noemd. Bij alles hoort een begrijpelijk ver haaltje. De rode draad van die verhaallijn worden in de toekomst de continenten. Op een wandeling door het dierenpark loopt de bezoeker van het ene werelddeel naar het andere, maakt er kennis met de heersende flora en fauna maar vooral ook met de bedreigingen van de aanwezige biotopen. Eén continent is er dus al: Afri ka. Centraal in elk continent moet een diersoort staan, die dienst doet als een soort ambassadeur voor zijn werelddeel. In het Afrikaanse gedeelte staat de bo nobo of dwergchimpansee centraal. Kweekprogramma De KMDA is internationaal verantwoor delijk voor het kweekprogramma van de ze dreigde mensapensoort. Een ruim bin- nenverblijf, een 3000 vierkante meter groot buiteneiland, een Afrikaans dorp. een avonturenpad. een picknick-ruimte zo ziet Afrika in Planckendael uit. In de lange termijnplanning voor de verdere uitbouw van het dierenpark staat het Aziatisch continent als volgende project op het lijstje. Het wordt aangelegd naast de grote Fannlieweide. Centraal punt van het nieuwe continent wordt een in Aziati sche stijl opgetrokken café-restaurant Tot de jaren tachtig verliep de groei van het aantal bezoekers aan dierenpark Planckendael terst langzaam. Maar na de constructie van nieuwe dierenverblijven en de inrichting van een aantal opmerke lijke tentoonstellingen was de groei plots niet meer te stuiten. Vorig jaar passeerden 435.558 bezoekers de kassa. In dit jubi leumjaar is in het park trouwens óók een opmerkelijke tentoonstelling te zien. Van vaste planten, aangeplant in nauwe sa menwerking met de Belgische Vaste Plan ten Vereniging. Die trouwens ook jubi leert. van onze verslaggever KRABBENDIJKE - Makelaar A. Bart uit Krabbendijke bindt de strijd aan met tegenstanders die hem betichten van een du bieuze praktijkuitoefening. Hij wil dat zij ophouden met het pu bliekelijk uiten van volgens hem ongefundeerde beschuldi gingen en dreigt naar de rechter te stappen. Bart eist dat zijn te genstanders zich verantwoor den voor gedane uitspraken. Brieven van die strekking plof fen op de deurmat bij onder meer voorzitter drs M. J. Faasse van de Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) en bestuurs lid P. Rijk van het gewest Zee land van het Nederlands Ver bond van Ondernemingen in de Bouwnijverheid (NVOB). Bart roept onder meer een PZC- publicatie in herinnering waarin Faasse hem omschreef als 'be rucht in de bouwwereld'. Faasse noemde Bart 'een kiene boy die de titel makelaar bezoedelt en al lang geroyeerd zou zijn wanneer hij lid was van de NVM.' Uitspra ken die makelaardij Bart ook aanhaalt in de officiële klacht die tegen Faasse is ingediend bij de raad van toezicht van de NVM. Ook P. Rijk zou zich ten onrechte negatief hebben uitge laten over Bart. Volgens Rijk komt een aannemer altijd tien procent tekort op een project. Publiekelijk adviseerde hij aan nemers geen zaken te doen met Bart. Niet alleen omdat zijzelf, maar ook huizenkopers daarvan de dupe zouden kunnen worden. NVM-afdelingsvoorzitter Faas se reageerde gistermiddag schouderophalend. „Ik ben niet van plan om ook maar iets terug te nemen van mijn uitspraken." Makelaardij Bart is al geruime tijd in opspraak, onder meer vanwege activiteiten op Zuid- Beveland en in Brouwershaven. Hij zou huizenkopers beloftes doen die niet zijn waar te maken en aannemers in een wurggreep houden. De Vereniging Eigen Huis ontving vele klachten over hem. Bart zou leden van de ver eniging schandalig hebben be handeld. Eigen Huis liet de Lan delijke Makelaars Vereniging iLMV) onlangs schriftelijk weten een eventueel royement van Bart van harte te ondersteunen. De vereniging beschikte over in formatie dat het lidmaatschap van Bart dinsdag agendapunt was van een LMV-bestuursver- gadering. LMV-voorzitter J. van Bijsterveldt weigerde echter op heldering na afloop van de bij eenkomst. „Wij beschouwen za ken die onze leden aangaan als interne aangelegenheden." Neemt niet weg dat de make laarsvereniging erop gebrand is de eigen naam hoog te houden. „Daarvoor nemen we desnoods passende maatregelen." Hoe te achterhalen is of Bart nog be hoort tot het LMV? Van Bijster veldt: „Als een bepaald lid wordt geroyeerd, mag hij ons vignet niet meer gebruiken." Ook Bart zelf zei gistermiddag niets te we ten een royement Horloge gestolen TERNEUZEN - Een bewoner van de Zandstraat in Terneuzen miste dinsdag zijn horloge. Het sieraad is gestolen uit zijn wo ning aan de Zandstraat. De dief wist het pand binnen te komen door een openstaand klapraam los te wrikken. Evenementen BRESKENS Spuiplein e.o.. vanaf 17 uur. Dolle woensdag met braderie: BROUWERSHAVEN - St Nicolaas- kerk. 20 uur Orgelconcert Aart de Kort; GROEDE - NH kerk. 20 uur Briza met café con leche: 'S HEER ARENDSKERKE - West hof. 9-17 uur: Fuchsiashow. KAMPERLAND - De Schotsman, 19.30 uur Circus Renz; NEELTJE JANS - Parkeerplaats Delta Expo. 14 uur Natuurexcursie langs de Noordzeekant o.l.v. gids: NIEUWVLIET - NH kerk, 20 uur: Concert klarinetkwartet Clarté Noire; OOSTKAPELLE - Dorpskerk. 20 uur Piano-recital door Cristo Iliev: Camping Ons Buiten. 18-21 30 uur: Ringrijden; Bos en Duin. 19 uur; Klederdrachten show; Zeeuws Biologisch Museum, 10.30 uur: Rondleiding 'Met de rugzak op pad' o.Lv. gids: RITTHEM - Fort Rammekens. 13- 17 uur: Bezichtiging Fort; SCHARENDIJKE - Kappelleweg 27. 10-17 uur: Fuchsiashow. ZIERIKZEE - Willibrorduskerk. 20 uur Concert Els Kloos talt en Wim Boer (orgel); BERGEN OP ZOOM - Roxy. 14 en 18 45 uur: It takes two. 14 en 21.30 uur Spy hard, 18 45 en 21.30 uur. Mis sion: impossible. Cinemactueel, 14 uur. Goofy Movie; 14. 18.45 en 21.30 uur: Vampire in Brooklyn en The Rock; 18.45 uur: Barb wire. GOES - Grand, 14 uur: Goofy mo vie; 20 uur: Mission: impossible. HULST - De Koning van Engeland, 14 uur: Goofy movie; 14 en 19 uur It, takes two. 14. 19 en 21.30 uur: Mis sion: impossible; Spy hard. Down pe riscope; 19 en 21 30 uur: The Rock en From dusk until dawn; 21.30 uur: Pri mal fear: MIDDELBURG - Cinema. 20.30 uur: Lisbon Story, VLISSINGEN - Alhambra, 14 uur: Spy hard: 14 en 19 uur It takes two; 14. 19 en 21.30 uur Down periscope. 19 en 21.45 uur: Mission impossible en The Rock. 21.30 uur: Spy hard. Tentoons tellingen AARDENBURG - Gemeentelijk Ar cheologisch Museum, 10.30-12 en 13- 17 30: Vervolgd, verguisd, verzoend (t lm 30/9i; SINT ANNALAND - De Meestoof. 14.15-16.45 uur: Werk Wim Hofman en Hans Hermes en bodemvondsten en gebruiksaardewerk van 1600-1900 iDm okt); SINT ANNA TER MUIDEN - Agri- tnuda, 10-12 en 13-18 uur: 'Vervlogen in de tijd, verdwenen boerderijen uit West-Zeeuws-Vlaan- deren (Urn 30/91; AXEL Streekmuseum, 13.30-17 uur: Cisterciënzer Kloosters rondom Axel in de middeleeuwen (t/m 30/81: BERGEN OP ZOOM - Galerie t Lie- vevrouwke, 13.30-18 uur: Katja Cle ment. Ilse de Jong Steengoed) en Luuk de Jong (rakui (t/m 1/9); Markiezenhof. 11-17 uur: 50 werken Ver. Beroep Beeldende Kunstenaars Zuid-Nederland "t/m 24.8 BRESKENS - Visserijmuseum. 10- 12 en 14-17 uur Haringvisserij in de jaren 50 en 60 (t/m okti; BROUWERSHAVEN - Stadhuis. 9- 12 en 13.30-16 uur Hedi Bogaers. beelden en schilderijen (t/m 20/81. BURGH-HAAMSTEDE - Museum De Burghse Schoole. 11-16 uur 'Schrijfonderwijs door de jaren heen' en 'Roofvogels en kerkuilen'! fain sept.); De Bewaerschole, 13 30-16.30 uur Poppenhuizen en sprookjesfiguren (t /m 3/8): Nederlands Hervormde Kerk, 11-16 uur: 'Vrouwen van het begin' werk van Roeli Willekes it/m 2/8). DOMBURG - Marie Tak van Poort vliet Museum, 13-17 uur- In schoon heid verstild, Jan Heyse, 1882-1954 (t lm 18/8); GOES - Museum, 10-17 uur: Depot stukken (t/m 10/91; Stadskantoor, 9-17 uur: Werken ver standelijk gehandicapten Galerie atelier De Kaai (t/m 16/8): Grote Kerk. 11-17 uur 'Beeld en Plaats' werken van diverse kunste naars (t/m 28'71; Lunchcafe. 9-18 uur Dave Kleijn air- brushwerk it/m juli). GRIJPSKERKE - v m. Kleuter school. 13.30-17 30 uur: Zijde-exposi tie van rups tot vlinder (t/m 28'9>. HEINKENSZAND - Gemeentehuis. 8 30-12.30 uur Werk van Borselse be roepskunstenaars en leerlingen van basisscholen uit Borsele (t/m 881; HOOGELANDE - Kapel van St Maarten. 13-17 30 uur Adri Geel hoed. acrylsehilderijen H/m 247); HULST - Stadhuis (hal). 9-12 en 13- 16.30 uur: Rondom de toren van de Basiliek' (t/m juli); KAPELLE - Gemeentehuis. 8 30-12 en 13-16 uur: Ad van Noort. aquarel len en olieverfschilderijen (t/m 9/8). KATS - De Zeeuwse Rozentuin, 10- 17 uur: Beelden zes kunstenaars; MELISKERKE - Raadzaal gemeen tehuis, 9-16 uur. Jeanette Sala-de Feijter, schilderijen (t/m 30/8); MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10-17 uur: In schoonheid verstild, Jan Heyse. 1882-1954 (t/m 18/8). Werken en wonen. Middelburg in de VOC-tijd (t/m sept i; Gust Romijn. reisprojek- ten en luchtreflekties (tra 15/91; Zeeuwse Bibliotheek. 9-21 uur Werk van kunstenaars uit Glogow Polen 1t rn aug.. De Vleeshal. 13-17 uur: Installatie Jens Haaning t/m 26/8). Ramschip Schorpioen. 10-17 uur: Werk van Bob de Brucker it/m aug Galerie Het Gouden Briefke. 10-17 30 uur: Valerie Lottier. olieverfschilde rijen (Dm 14)8), NEELTJE JANS - Bezoekerscen trum Delta Expo. 10-17 30 uur: Werk Chinese fotograaf Weng Yi over de Chinese Muur it'm sept.i. OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum. 10-21 uur: 'Dagvlin ders', foto's van H. van Essen (Dm 1/ 9); 'Rikkie Rups', kinderthema van rups tot vlinder (Dm 29/91; 'Bomen in het landschap' foto's van Tonnie Ou- termans (t/m 27/10); 'Dood hout leeft' foto's (Dm 27/10); OOST SOUBURG - Watertoren. 12- 17 uur- Werken diverse kunstenaars (Dm 1/9), RETRANCHEMENT - 't Zwin, 13-18 uur 'Zand nader bekeken' Dm 8/9; RITTHEM - Fort, Rammekens, 10- 17 uur 'Kreken op Walcheren', flora en fauna in en rond de vier kreken (D m 3/11); SLUIS - De Raadskelder. 14-17 uur: GUI. schilderijen en sculpturen (t/m 25/8). TERNEUZEN - Galerie in de Gale- rant. 11-17.30 uur. Ria Tubbax (teke ningen schilderijen) en Guust de Waele i schilderijen) Dm 31/8: VEERE - De Schotse Huizen, 12-17 uur: Werk Veerse schilders Dm 29 71; Grote Kerk. 10-21 uur: Gust Dierikx. schilderijen (Dm I8/81: VLISSINGEN - Stedelijk Museum. 10-17 uur: Michiel de Ruyter, werke lijkheid en mythe (Dm 29/91: De Zeeuwse oostindievaarder. schip en lading/het leven aan boord (Dm sept.); Gemeentearchief/Hellebardierstr9- 16.30 uur/Sanering ln Vlissingen' (D m4/10); Coosje Buskenstraat 200. 12-17 uur werken diverse kunstenaars i k. De Selektie (Dm 18/8). IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10- 12 en 13-17 uur Cadzandse kleder drachten Dm 30/11 ZIERIKZEE - Galerie Noordhaven poort. 13-17 uur Werken 5 Zeeuwse kunstenaars 1 tot sept 1; Burgerweeshuis. 10-17 uur: Beeld houwwerken. potterie en klein an tiek (Dm 24/8); Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten; tel 0118-412323 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel. 0118-615551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118-636251. van 10 00-14.00 uur en 20 00-23.00 uur - weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel 0118-469869. dag en nacht bereikbaar. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland. tel. 06-0432 (gratis), dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling. tel 0118-628800 Aids Infolijn: tel. 0118-638384

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 37