Kritiek op MEC is niet terecht PZC 'Ik word van kastje naar de muur gestuurd' zeeland Voorzitter Afvalstoffenverwijdering Zws-Vlaanderen (AVZV): Schouwenaren fel gekant tegen plaatsen fotokasten langs N59 Meisje (15) berooft vrouw (55) van tasje activiteiten Beregeningsverbod voor gebied ten zuiden Nieuw-Namen WOENSDAG 24 JULI 1996 2 j van onze verslaggever TERNEUZEN - De Terneuzense wethouder K. van der Hoofd vindt dat het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Af valstoffenverwijdering Zeeuwsch-Vlaanderen (AVZV) tekort wordt gedaan door een aantal natuurliefhebbers. De dagelijkse bestuursleden, en Van der Hoofd als voorzitter in het bijzonder, zouden een vol waardig milieu-educatief cen trum in Zeeuws-Vlaanderen geen eerlijke kans geven. De ge meenten Terneuzen, Oostburg en Hulst hebben echter voorge steld om, samen met Belgische organisaties, een grensover schrijdend centrum op te rich ten, maar zij kregen geen steun van de vier kleinere gemeenten, betoogt Van der Hoofd. Vertegenwoordigers van Staats bosbeheer en de Vereniging voor natuur- en milieu-educatie IVN kritiseerden de afgelopen we ken, opnieuw, de houding van de zeven Zeeuws-Vlaamse gemeen ten om 'geen volwaardig' educa tief bureau op poten te zetten. Terneuzense bestuurders zou den alleen oog hebben voor ves tiging van het centrum in Ter- neuzen èn de belangen van de natuur zouden als sluitpost wor den gezien, Vestiging van een centrum bij de afvalstortplaats Koegors is slechts als oplossing gekozen om goedkoper uit te zijn. De plaats bij de afvalstort doet ook vrezen dat de aandacht voor milieu-educatie slechts uitgaat naar het 'grijze milieu", dat wil zeggen naar het inzamelen en scheiden van afval. Van informa tie over het 'groene milieu', flora en fauna in de natuur, blijven de Zeeuws-Vlaamse kinderen ver stoken. vreesden natuurliefheb bers. AVZV-voorzitter Van der Hoofd bestrijdt die lezing. Loca tie en opzet van het milieu-edu catief centrum ('MEC', in de volksmondi hebben inderdaad mede te maken met de beschik bare financien. Maar het open baar lichaam is naarstig op zoek naar een coördinator (of coördi natrice). die met ingang van ok tober een leiding moet geven aan een centrum dat de vergelij king met andere educatieve cen tra in de provincie met glans kan doorstaan. De provincie heeft al laten weten dat zij de plannen voor het Zeeuws-Vlaamse milieu-educa tief centrum goedkeurt en is dan ook bereid een subsidiebedrag beschikbaar te stellen. Ook het Consulentschap Natuur- en Mi lieu-educatie in Zeeland heeft het bestuur van het openbaar li chaam laten weten dat de blauwdruk voor de plannen er goed uitziet, verklaart Van der Hoofd. De milieu- èn de natuure- ducatie komen bij het nieuwe centrum dan ook beiden aan bod. verzekert de voorzitter. Van der Hoofd kan zich overi gens wel indenken waar het mis noegen van een natuurliefheb bers uit de streek vandaan komt. „In eerste instantie heeft het dagelijks bestuur - waarin de gemeenten Hulst. Oostburg en Terneuzen zijn vertegenwoor digd - voorgesteld om samen met de zuiderburen een centrum voor milieu- en natuureducatie in te richten. Dat zou weliswaar duurder uitkomen, maar wij hoopten via subsidies, bijvoor beeld Interreg-gelden, met een gulden per inwoner uit te ko men De meerderheid van het al gemeen bestuur van AVZV was daar echter niet voor te vinden, waarschijnlijk uit vrees dat de structurele kosten in de toe komst te veel zullen stijgen." Hij zegt het dinsdag niet met zo veel woorden. Maar het is duide lijk dat het Van der Hoofd vooral dwars zit dat een IVN-man twee weken geleden voorstelde om het milieu-educatief centrum maar in de Axelse watertoren te vestigen. In Axel nota bene. éen van de gemeenten die nauwe lijks geld over heeft voor het MEC. Autohandelaar Hemelsoet mag 'droQmbungalow' niet bouwen van onze verslaggever ZANDSTRAAT - Autohande laar Roman Hemelsoet uit Zandstraat, of nauwkeuriger Driekwart, wordt er een beetje moedeloos van. Hoewel hij net weer een rechtszaak heeft gewonnen - het Haagse gerechtshof vernietigde een vonnis van de economische politierechter waardoor He melsoet geen vierduizend gul den boete hoeft te betalen - is de lol er voor hem al lang af. De voormalige smokkelprins zou op zijn 59ste de pijp graag aan Maarten geven, de handel verkopen en van de derde leef tijd gaan genieten in een klein bungalowtje. Dat droomhuisje wil Hemel soet graag recht tegenover zijn huidige woonhuis bouwen. Aan het begin van de straat, waar vroeger het huis 'Zand straat 3' stond. De gemeente Sas van Gent en andere over heden willen de autohandelaar echter niet aan de noodzakelij ke vergunningen helpen. En dat terwijl Hemelsoet zo'n prachtige oplossing bij de hand heeft, waardoor iedereen tevreden kan zijn... De autohandelaar ligt al min stens twee decennia lang op ongeregelde tijden overhoop met allerlei controlerende in stanties. De ene keer met de gemeente, de andere keer met de provincie en een derde keer met het waterschap. De tel kens terugkerende aanleiding is de autohandel van de Drie- kwarter. Zijn het nou wrakken, die Hemelsoet aan twee kan ten van de weg stalt öf zijn het begerenswaardige oldtimers waar handel in zit. Controleurs gingen er vaak van uit dat het om onbruik baar oud roest ging, dat door de handelaar moest worden weggehaald. Rechters bleken daar, al was het soms in tweede of derde instantie, niet altijd van overtuigd, zodat Hemel soet een aantal keren werd vrij gesproken en de eerder gevor derde boetes niet hoefde te be talen. Ook drie rechters van het Haagse gerechtshof oor deelden twee weken terug dat 'niet kan worden bewezen' dat de autohandelaar onverkoop bare, niet rijdende automobie len op zijn terrein tentoonstelt. Hoewel Hemelsoet natuurlijk blij is dat hij de hoge boete niet hoeft te betalen, zou hij liever binnenkort beginnen aan de bouw van zijn droombunga- low. Om dat huisje aan de lin kerkant van de weg te financie ren moet hij wel de hectare grond die hij aan de rechter kant heeft, kunnen verkopen. Die hectare is zeer geschikt om een tankstation, met lpg-ver- koop, te beginnen, weet He melsoet. Vijftien jaar geleden vilde hij zelf nog zo'n tanksta tion beginnen. Doordat hij toen te weinig grond had. een vrachtwagen kon niet makke lijk het beschikbare terrein op en af rijden, ging dat plan des tijds niet door. „Maar intussen is er meer grond beschikbaar, dus kun nen er nu makkelijk benzine pompen worden neergezet. Maar alleen op de plek waar ik nu nog woon en daarom kan ik niet mijn huidige woning af breken en op dezelfde plek een nieuw pand neerzetten", be toogt de naar vervroegde uit treding uitkijkende autohan delaar. De Sasse burgemeester J. van Rest, wethouder L. Mar- quinie en gemeentesecretaris W. Zwartelé horen het verhaal aan. Ze zijn verbaasd te horen dat Hemelsoet bij de rechter zijn gelijk heeft gehaald, maar willen daar ('geen gemeentelij ke zaak') niet op reageren. Over de plannen van de buurt schapbewoner kunnen ze kort zijn. Het stukje grond wat He melsoet tegenover zijn huis be zit, is te klein voor het bunga lowtje. Dat de autohandelaar zo een stuk van een Belgische boer bij kan kopen, betwijfelen ze. „Maar zelfs als hij die grond kan aankopen, kan hij nog geen woning neerzetten. Door de ontwikkeling van de Axelse Vlakte en nieuwe milieuwetten mag op die plek met geen mo gelijkheid een nieuw huis wor den gebouwd. De wet staat He melsoet echter wel toe zijn hui dige woning af te breken om er een nieuw pand voor in de plaats te zetten", betoogt de burgemeester. Voor een speciale ontheffing komt de autohandelaar niet in aanmerking, verwacht de bur gemeester en een tankstation ziet ze ook nog niet vlak bij het Kanaal van Gent naar Terneu zen verrijzen. De gemeente heeft volgens Van Rest overi gens weinig met de autohandel van Hemelsoet te maken, om dat de provincie toezicht dient te houden op handhaving van de wrakkenopslag. Daarin vergist de burgemees ter zich echter, zegt T. van Riet, hoofd van de afdeling mi lieuhandhaving en -meting van de provincie. Als er minder dan vijf wrakken staan en er een 'gewone autohandel' wordt gedreven dient de ge meente het bedrijfje te toetsen aan hinderwetten. Hemelsoet vertelde al eerder van het ping- pong-spel tussen de twee over heden en verzucht nog maar eens: „Hoor je nou wel. ik word gewoon van het kastje naar de muur gestuurd." Roman Hemelsoet op het stukje grond tegenover zijn huidige huis waar hij een nieuwe bungalow wil bouwen. foto Charles Strijd van onze verslaggever ZIERIKZEE - Met de inwoners van Schouwen-Duiveland wordt bij de invoering van al lerlei verkeersmaatregelen in dit gebied veel te weinig reke ning gehouden. In eerste instan tie waren veel bewoners al scherp gekant tegen de veran dering van de N59 van autoweg in 80-kilometerweg, maar tij dens inspraakbijeenkomsten zou naar die kritiek niet geluis terd zijn. Bovendien wordt de N59 nu ook nog voorzien van zes fotokasten en zes matrixbor- den: een 'abnormale' situatie in Nederland. Dit vindt W. Boogaart uit Nieu- werkerk. die zich als weggebrui ker al tijden met dit onderwerp bezighoudt. „Indien de situatie zo blijft, gaan we na de vakantie actie voeren", zegt hij. Veel Schouwenaren zouden het met hem eens zijn. zo bleek ook tijdens inspraakbijeenkomsten, waar tientallen mensen aanwe zig waren. Rijkswaterstaat zou volgens critici 'stelselmatig' hebben toegewerkt naar de wij- Natuur centraal op expositie BURGH-HAAMSTEDE - In het trampolinecentrum Wester- schouwen wordt een tentoon stelling over de Zeeuwse na tuur gehouden. 'Mama, hoe heet die schelp', is de titel van de ex positie. De tentoonstelling is te zien tot 1 september. Kinderen en volwassenen krijgen infor matie over het leven in bossen, duinen, polders, zee en strand. De informatie is weergegeven op panelen en is tot stand gekomen in samenwerking met de Stich ting Amsterdamse Natuurhisto rische raad. het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie, het Zeeuws Biologisch museum en de Werkgroep Schoolbiologie Schouwen-Duiveland. Monde linge uitleg wordt dagelijkse ge geven door Jan en Ellen Mida- vaine. Tussen 10.00 en 18.00 uur is de tentoonstelling geopend. Diefstal Mercedes DEN OSSE - Een 71-jarige man uit het Duitse Siegen heelt aan gifte gedaan van diefstal van zijn Mercedes vanaf een parkeer plaats in Den Osse. De wagen, type 420E. is donkergrijs en heeft het kenteken SE-HU 859 ziging van de N59 in 80n-kilome- terweg. terwijl de rest van Zee land over auto- en snelwegen be schikt, Bovendien zouden de maatregelen toerist-onvriende lijk zijn. Tijdens bijeenkomsten met Rijkswaterstaat hebben bewo ners van Schouwen-Duiveland ervoor gepleit om de N59 weer tot autoweg te bombarderen, eventueel beveiligd via goede ro tondes en verkeerslichten. De fo tokasten zouden volgens de te genstanders bovendien onmid dellijk moeten verdwijnen. Veiligheid Woordvoerder A. van der Zeijst van Rijkswaterstaat stelt desge vraagd dat de weg op de eerste plaats een stuk veiliger zou zijn geworden. „En daar is het alle maal om begonnen. Dat mensen problemen hebben met het feit dat de maximum-snelheid om laag is gegaan en dat de snelheid wordt gecontroleerd kan ik me voorstellen Dat Rijkswater staat met naar bewoners van Schouwen-Duiveland heeft ge luisterd. ontkent Van der Zeijst. „We werken samen met die be woners aan een veiliger weg." Van der Zeijst erkent overigens dat er 'wel een aantal Schou wenaren' zijn die de maatrege len afkeuren. „Maar nogmaals", zegt hij, „het is veiliger. En daar gaat het om." VLISSINGEN - Een 55-jarige Vlissingse is maandagavond rond kwart over zes op de Schuitvaartgracht in haar woonplaats beroofd van haar heuptasje. Drie kwartier later werd een 61- jarige vrouw uit Aarle-Rixel die op de Spuistraat liep bijna het slachtoffer van een tasjesroof. Omdat zij haar tas stevig vas thield en begon te gillen ging de dader er vandoor richting Wal- straat. In beide gevallen ging het om een meisje van 14 a 15 jaar. Ze heeft een licht getint uiterlijk, bruin haar met een staart boven op het hoofd, donkere ogen. bol gezicht, lengte 1.60 meter. Ze droeg gebloemde kleding en hoog model sportschoenen. Activiteiten woensdag 24 juli tot en met dinsdag 30 juli Kaartingen Woensdag 24 juli Hulst: zaal De Kroon, 14.00 uur. Koewacht: De Lange akkers, 13.30 uur. Donderdag 25 juli Kloosterzande: zaal De Kastan je, 19.30 uur. Vrijdag 26 juli St.Jansteen: zaal De Kroon, 14.00 uur. Zondag 28 juli Aardenburg: zaal 't Tramzicht 14.30 uur. Maandag 29 juli St.Jansteen: zaal De Kroon. 14.00 uur. Clinge zaal De Land bouw 20.00 uur. Dinsdag 30 juli St.Jansteen: zaal zondagsver- maak, 14.00 uur. Nieuw-Namen: zaal St.Cecilia, 20.00 uur. Kloos terzande: zaal De Reizende Man, 19.30 uur. Bridge Woensdag 24 juli Kloosterzande: zaal De Reizen de Man, 19.30 uur. Dinsdag 30 juli Kloosterzande: zaal De Reizen de Man. 13.30 uur. Bingo Woensdag 24 juli Clinge: zaal De Smidse. 20.00 uur. Donderdag 25 juli Clinge: zaal 't Pleintje, geldbin- go 20.00 uur. Zondag 28 juli Clinge: zaal 't Pleintje. 20.00 uur. Dinsdag 30 juli Clinge: zaal De Landbow, 20.00 uur. Schietingen Donderdag 25 juli St. Jansteen: schuttersterrein, schieting op de staande wip 14.30 uur. Zaterdag 27 juli Terneuzen: schuttersterrein, schieting op de staande wip 14.30 uur. Zondag 28 juli Graauw: schuttersterrein op het sportveld, schieting staande wip 14.30 uur Maandag 29 juli Hulst: schuttersterrein de Bata vieren, schieting op de staande wip 14.30 uur. Dinsdag 30 juli Axel: schuttersterrein. vakan- tieschieting op de staande wip 14.30 uur Diversen Woensdag 24 juli Sluiskil: Meulengat. spreekuur wijkagent 14.00-15.00 uur. Zaam- slag dorpshuis, spreekuur wijk agent 9 00-10.00 uur. Breskens: Spuiplein, Dolle Woensdag 19.00 uur Nieuwvliet: Baanstpolder- sedijk. Jumping Zeeuws-Vlaan deren. Donderdag 25 juli Cadzand-Bad: winkelgalerij, ballonnenïestijn tevens schmink attractie 15.00-22.00 uur Cadzand: Hotel Du Com merce, puzzelorientatierit voor auto's in wedstrijd en toeris tenklasse inschrijven van 17.45- 18.45 uur. Vrijdag 26 juli: Groede: centrum, jaarmarkt, antiek en rommelmarkt 9.00 uur. Sluis: Stadskantoor, spreekuur wijkagent 9.00-10.00 uur. Nieuwvliet: Baanstpolderse- dijk. jumping Zeeuws-Vlaande ren. Zaterdag 27 juli Groede: feesttent op strand. Beach-Blues festival. Retranchement: afwateringska naal nabij camping Cadzandria- Bad. viswedstrijd H.30 uur. Cad zand-Bad- Tienhonderdsedijk. Truck en Tractorpulling 16.00 uur. Nieuwvliet: Baanstpolder- sedijk, jumping Zeeuws-Vlaan deren. Oostburg: centrum, Beachdag met verschillende ac tiviteiten in grote zandbak. Zondag 28 juli Clinge Kriekeputten. vertrek li- bellen-spnnkhanenexcursie 13.00 uur. Axel: zaal Cambrinus. grensfietstocht vrije start tussen 7 30 en 10.00 uur. afstand 60 of 120 kilometer. Sluis: raadszaal Stadhuis, koffieconcert 11.00 uur. Cadzand-Bad' dagjescen trum. hobby- en braderiemarkt 9.30-19.00 uur. Maandag 29 juli Aardenburg: Hotel-conferentie- centrum 's Lands Welvaren. rondwandeling rond en door Aardenburg 19.00 uur. Retran chement: camping Cassandria. recreatief touwtrekken 19.30 uur. Dinsdag 30 juli Cadzand: VW kantoor, wande ling onder leiding van deskun dige gids 19.30 uur Sluis: cen trum. avondmarkt winkels blij ven open tot 22.00 uur Sas van Gent: kantoor unit aan Keizer Karelplein, spreekuur wijk agent 10.00-12.00 uur. Aarden- burg: gemeentehuis, spreekuur wijkagent 9 00-10 00 uur Iets te melden? Schrijf, fax of bel de redactie van de P.Z.C. in Terneu zen, Axelsestraat 16, 4537 AK. postbus 51 4530 AB, fax: 0115- 620951, telefoon: 0115-694457 Bewoner dumpt huisraad op straa TERNEUZEN - Een tot nu toe onbekende bewoner van Magnoliaplein in Terneuzen kan er op rekenen dat hij een ke boete aan zijn broek krijgt. De man had bij zijn verhuij zijn overtollige huisraad en vloerbedekking op de hoek van Magnoliaplein/Lindenlaan achtergelaten. Spelende kinde in de buurt verspreidden de hoop vuilnis door de hele buui De politie maande de jeugd de rommel weer op één slape gooien. Daarop werd de gemeente ingeschakeld om de troej te voeren. De politiewoordvoerder verwacht niet dat het a veel moeite kost om de eigenaar van de spullen te achterin Landbouwer stuit op munitie GROEDE - Een landbouwer uit Groede die aan het ploei was in een wei aan de provinciale weg bij Groede. stuitte ma dag op een aantal lege hulzen en munitie. Omdat hij de z niet vertrouwde en vreesde dat hij nog meer boven zou halei de Explosieven Opruimings Dienst ingeschakeld. Amokmaker Breskens ingesloten BRESKENS - Een 34-jarige inwoner van Breskens gedr zich maandagavond dusdanig agressief richting buurtbe ners, politie en arts dat hij werd aangehouden. De man haci een buurtbewoner, na wat onenigheid een ruit ingetrapt politie kreeg rond elf uur een melding dat de man zich in Ghistelkerke in Breskens bevond en met een més zou roni pen. Bij controle ter plaatse bleek dat hij niet aanspreekb was. Hij dreigde de agenten neer te steken. De man verzf zich hevig bij zijn aanhouding en deelde een kopstoot uit i een agent. Ook trapte hij wild om zich heen. De arts die s veerde, had eveneens de grootste moeite om de trappende n te ontwijken. Omdat met hem geen land te bezeilen was, sl de politie hem voor de zekerheid in. Auto gestolen in Cadzand CADZAND - Een 70-jarige vakantieganger uit Doetincl deed maandag aangifte van diefstal van zijn personenauto, auto, een bordeaurode Volkswagen Golf met het kenteken ZG-87, stond geparkeerd aan de Badhuisweg in Cadzand. Een vrouw uit Stekene miste maandag haar bromfiets, brommer, een Honda, type Wallaroo, had bij het zwembad de Berlaerestraat in Koewacht gestaan. Bromfietser had slok teveel op GROEDE - Een 18-jarige bromfietser uit Breskens ki maandagnacht een proces verbaal omdat hij met te veel a hol achter de kiezen op zijn voertuig was gestapt. Bij cont op de provinciale weg in Breskens bleek dat de man bijna keer de toegestane hoeveelheid op had. Vernielingen bij boerderij Hoek SAS VAN GENT - De eigenaar van een niet bewoonde boe: rij aan de Middenweg in Hoek meldde de politie dinsdag da vernielingen waren aangericht aan zijn boerderij. Van de bouwen waren de ruiten ingegooid en de regenpijpen verni Ook was de waterput volgegooid met stenen en troep. Een bewoner van de Rijsenburg in Sas van Gent schrok ii nacht van maandag op dinsdag wakker van een klap. Een van 220 bij 60 centimeter bleek te zijn ingegooid met een sti Uit de woning is niets weggehaald. van onze verslaggever HULST - Waterschap Het Hul ster Ambacht heeft met ingang van vandaag, woensdag, een be regeningsverbod ingesteld voor het gebied ten zuiden van de lijn Nieuw-Namen-Luntershoek. Waterschap De Drie Ambach ten stelde het verbod zaterdag al in voor de streek ten zuiden van Axel. De Zeeuwse water schappen zien geen reden het voorbeeld van de collega's in Oost- en Midden-Zeeuws- Vlaanderen te volgen. Hoofd waterbeheer ing. C. Hu- bregtse van waterschap De Drie Ambachten legt uit dat in het gebied ten zuiden van Axel het snelst schaarste aan oppervlak tewater dreigt, omdat de grond zanderig is. De grond in het noorden van midden-Zeeuws- Vlaanderen is kleiachtig en daarom ontstaan daar minder snel problemen. Een woordvoer der van het Hulster Ambacht liet dinsdag weten dat een min of meer vergelijkbare argumenta tie reden was om ook in Oost- Zeeuws-Vlaanderen slechts voor een deel van het beheerde ge bied een verbod in te stellen. Hu- bregtse voerde nog een ander ar gument aan voor het slechts op beperkte schaal invoeren van de maatregel. „Een groot deel van het water in het gebied ten noor den van Axel is min of meer brak en daarom niet geschikt voor be regening", aldus Hubregtse. In het gebied ten noorden van de Westerschelde geldt geen bere geningsverbod. „In onze regio hebben we niet zo snel te kam pen met schaarste aan opper vlaktewater als in Zeeuws- Vlaanderen", verklaarde een Klusser stal basaltblokken uit Goese Meer GOES - Een 41-jarige Goese- naar is dinsdagmiddag aange houden voor diefstal van tien basaltblokken uit het Goese Meer. De stenen lagen nabij de Krukweg en vormden dam metjes in het meer. De Goesenaar wilde de stenen gebruiken voor een vijver in zijn tuin. Een oplettende voorbijgan ger noteerde echter zijn kente ken, waarna de politie hem thuis aanhield. In het kader van het lik-op-stuk- beleid kreeg de man direct een dagvaarding uitgereikt. PAAL Expositie - Gaby De Bondt- De Clercq uit Temse (B) expo seert van 25 juli tot en met 1 sep tember in Atelier De Paaien in Paal. De kunstenares heeft zich vooral toegelegd op het schilde ren op zijde. Zij doet vooral 's zo mers inspiratie op in de kleuren pracht van de bloemen in haar tuin. Haar werk is van donder dag tot en met zondag tussen 13 en 18 uur te bezichtigen. Ook op afspraak is de eigenaresse Flora Verdurmen bereid de bezoekers rond te leiden woordvoerder van Watersc Zeeuwse Eilanden. „Bij on het grootste deel van het wi brak." Bij Waterschap Het V van Sluis in West-Zeen Vlaanderen was eind vo week nog geen beregenings bod ingevoerd. Er was dins niemand aanwezig bij het wa schap om duidelijk te make de maatregel deze week al niet van kracht wordt. Onweersbui Het verbod op het onttrek van oppervlaktewater voor regening in een deel van het 1 ster Ambacht en De Drie j bachten geldt voor onbepa: tijd. De onweersbui dinsc morgen in de Zeeuws-Vlaai kanaalzone was voor De 1 Ambachten geen reden het bod in te trekken. Hubrech „Er viel slechts een klein be regen. Pas als het vier da flink geregend heeft kunnen aan het intrekken van de m; regel denken." Levensgroot reclameobject gestolen BRESKENS - Een reclam ject van anderhalf tot twee ter hoog verdween maan nacht van een gevel aan de I levard in Breskens. Aan vlaggemast aan het pand een grote, opvallende fles be tigd met het opschrift Pas De eigenaar deed dinsdag gifte van diefstal van de fles. Feestdag op eco-boerderij LAMSWAARDE - De fan Verbrugge houdt zondag 4 gustus een feestje op hun b derij aan de Vitshoekdijk Kuitaart. Om 11 uur opent t architect Arend Jan van Horst de 'feestdag' met eei zing. Hij zal geinteresseei inwijden in het fenomeen d hoven. Daarna neemt hij mensen mee in een doolho wording. De bezoekers - jong en oi kunnen hun vrije dag vullen activiteiten als strokippen fantasiedieren maken of wedstrijd vogelverschrikker ken. Ook zijn er stands met ten. antroposofische poppen sen en schilderijen. Informat er volop te krijgen over zeldz: huisdieren en kruidencur sen. Verder is er live-muziek en 1 nen dorst en honger worder lest en gestild. Voor de kleir lopen er vier kleine poesjes ri de lammetjes Knabbel en I bel. oma-schaap Loes. de j Cathy en haar biggetjes en paard Blacky. De open duurt tot 17 uur. Wie die dag niet kan. kan io| spraak) ook op andere dagei de eco-boerderij terecht. In en augustus organiseert de fi lie op donderdagen en vrijdï vanaf 9.30 uur rondleidingei kruidencursussen. Krulbollen in Oostburg. foto Charles Strijd De zomermarkt in Breskens. foto Henk Hommers

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 36