Rol in musical nog niet weggelegd voor Arno Kolenbrander kunst cultuur uit in zeeland WOENSDAG 24 JULI 1996 11 Woensdag Dorpskerk In de serie zomeravondconcerten in de Dorpskerk in Oostkapelle is het van avond (woensdag) de beurt aan Jaco en Marcela Simons uit Vlissingen voor een pianoconcert a quatre-mains (20.00 uur). Briza Café con leche heet het programma dat de muziekgroep Briza vanavond (woens dag) brengt in de reeks Zomeravondcon certen aan Zee in de hervormde kerk in Groede (20.00 uur). De bezoekers worden mee op reis geno men door de Spaans getinte culturen van Latijns Amerika en Spanje. Onder leiding van fluitist Jan Erik Noske leren de leden van Briza de toehoorders bijzondere in strumenten en muziek kennen. Donderdag T oeristenconcert Het jongenskoor van de Zeeuwse Koor school geeft donderdagochtend een toe ristenconcert in de Koorkerk in Middel burg (11.00 uur). Deze concerten van de Zeeuwse Koor school, onder leiding van Evert Heijblok, zijn een jaarlijkse traditie en bestaan uit muziek die 'door de eeuwen is gezongen', gregoriaans, geestelijke en wereldlijke muziek uit de barok en romantiek en in ternationale volksliederen. Mini-concert In het kader van het Lange Jan-Project is ook deze donderdagmiddag een mini- concert te beluisteren in de Koorkerk in Middelburg (15.00 uur). Deze keer treedt aan het vocaal kwartet Quintare, aan de piano begeleid door Jos Vogel, Beiaardier Beiaardier Kees van Eersel uit Goes geeft donderdagmiddag een concert van een uur op het carillon van het stadhuis in Veere (15.00 uur). Carillon John Courter uit de Verenigde Staten be speelt donderdagavond gedurende een uur het carillon van de Grote Kerk in Goes (19.30 uur). Circus Renz Circus Renz heeft donderdag zijn tenten opgeslagen aan de Laan van St. Hilaire in Zierikzee, waar 's avonds de eerste voor stelling wordt gegeven (19.30 uur). Het vijftig jaar bestaande circus uit Ber lijn onder directie van Bernhard Renz is altijd trouw gebleven aan de kern van het ouderwetse circus met disciplines als koorddansen, trapeze, acrobatiek, clow nerie en veel dieren, met een ereplaats voor het paard. Verder zijn er kamelen, Watusirunderen, Schotse Hooglanders, pony's, lama's en Indische olifanten. Continentals De internationale gospel-tienerformatie The Young Continentals treedt donder dagavond op in de hervormde kerk in Cadzand-dorp (19.30 uur). De ongeveer 35 jongeren in de leeftijdsca tegorie van 13 tot 17 jaar brengen het .swingende gospelprogramma Choose life, waarin alledaagse problemen waar tie ners in hun ontwikkeling mee te maken krijgen de revue passeren, op de ritmes van strong beat, hip hop, disco en rap. Het programma wil tieners laten zien dat keu zes maken in het leven iets positiefs is. Zwart Dirk Jansz Zwart uit Rotterdam geeft donderdagavond een concert op het orgel iri de hervormde kerk in Dreischor (20.15 uur). Karaoke Op de Markt in Goes worden donderdag avond opnamen gemaakt voor het tv-pro- gramma Karaoke op 4 met Gerard Joling (21.30 uur). Onbekende zangtalenten kunnen daar op een groot podium hun kwaliteiten tonen aan televisiekijkend Nederland. Tussen 12.00 en 18.00 uur bestaat de mogelijkheid zich daarvoor op te geven. Medewerking aan het programma verlenen René Fro- ger, Sandra Reemer en Renzo. Deze afle vering van Karaoke op 4 is vrijdag 23 au gustus tussen 20.30 en 21.35 uur te zien op RTL 4. Normaal De Achterhoekse rockgroep Normaal treedt donderdagavond op in de sporthal van recreatiecentrum Fix in Biggekerke (21.30 uur). Voorheen vond het zomerse optreden van Normaal plaats in Westkapelle, maar nu is men uitgeweken naar Biggekerke. In het voorprogramma staat de Bevelandse band Surrender. Het was een spannende dag voor Ar no Kolenbrander. Nog geen jaar na dat hij triomfeerde in Henny Huismans Soundmixshow, rolde zijn eerste album van de persen. Het kan snel gaan in de showbusiness, weet Kolenbrander. Het winnende soundmixlied Why God Why werd een enorme hit en reeds in decem ber flankeerde hij Lee Towers bij zijn optredens in Ahoy'. „Ik had mezelf tot mijn 24ste de tijd gegeven iets te berei ken in de muziek. Anders moetje op die leeftijd toch eens een echte baan gaan zoeken". Arno Kolenbrander is nu 23 j aai' en staat aan het begin van een veelbelovende muzikale carrière. Als kind al droomde hij van een loopbaan als zanger, de werkelijkheid was dat hij niet veel ver der kwam dan de schuifdeuren thuis en bruiloften en partijen. „Ik had niet lang meer de tijd om door te breken. Op je drieëntwintigste, hooguit vierentwintig ste moet je toch aan je toekomst gaan denken. Dan was het tijd geweest om een echte baan te gaan zoeken". Voor een ambitieuze artiest in spe, die als jongetje op de kleuterschool al John Travolta's fratsen in Grease nabootste en uiteindelijk van zijn oma zijn eerste orgeltje kreeg, geen makkelijke opoffe ring. Als laatste redmiddel meldde hij zich bij Henny Huisman als deelnemer aan de Soundmixshow. „Ik had mij op gegeven met een heel ander lied, maar dat vonden ze daar maar niks. Toen kwa men ze met het idee mij Why God Why te laten doen. Ineens sloot iedereen achter de schermen weddenschappen af. Ze wa ren er zeker van dat ik ging winnen". Bestelbus Zijn vertolking van het gevoelige num mer uit de musical Miss Saigon was in derdaad goed voor winst en zou boven dien het leven van de jonge Rotterdam mer op zijn kop zetten. Onder de hoede van Joop van den Ende was hij opeens Artiest. „Ik werkte als chauffeur op een bestelbus en deelde snoepjes uit in bio scopen. Maar al na drie weken kon ik daar mee stoppen. Why God Why werd Arno Kolenbrander: „Ik volg volop acteerlessen." een grote hit en ik werd overstroomd met aanvragen voor optredens". Gerard Joling en Marco Borsato gingen hem al voor als soundmixers die daarna als een komeet omhoog schoten. Toch werden ook vele na-apers, met vaak even gouden kelen, al vrij snel na hun kort stondige roem bij Henny Huisman weer in de anonimiteit teruggeworpen. „Met Borsato en Joling kun je mij niet verge lijken, die hebben hun sporen inmiddels wel verdiend. Ik moet me nog maar zien te bewijzen. Ik denk dat ik geluk heb ge had te winnen met Why God Why. Ik heb niet zo'n stempel opgedrukt gekregen, zoals je gauw krijgt als je Whitney Hous ton of Elvis doet. Ze zien mij niet als de Nederlandse... nou, noem maar op". fotoCees Zorn Toevallig had Joop van den Ende na Ko lenbranders overwinning net de voorbe reidingen voor de Nederlandse versie van Miss Saigon in de steigers staan. Ko lenbrander deed auditie. Zijn stem was in orde, maai' zijn acteerprestaties scho ten tekort. „Vandaal- dat ik nu volop ac teerlessen volg. Ik hoop in de toekomst toch nog eens de kans te krijgen in een musical te staan. Iedereen roept immers dat ik er de juiste stem voor heb" Dat blijkt ook op zijn eerste, titelloze al bum. Naast uiteraard zijn hit Why God Why. komt zijn stem het beste tot zijn recht in ballads als Eden en het gevoe lige duet Unbroken met ex-Frizzle Sizzle Mandy Huydts. Maar ook showachtige, uptempo stukken als The year of JFK - de eerstvolgende single - en Hoio many tears can one heart fight gaan hem goed af. Toch is het vooral een middle-of-the- road plaat geworden, die niet altijd recht doet zijn zangkwaliteiten. Kolenbran der: „Ik heb bewust gekozen niet alleen maar musicalachtige liedjes op mijn al bum te zetten, ondanks dat men zegt dat ik daar het beste in ben. Ik wil graag een breed publiek bereiken. Mijn optredens worden bezocht door kinderen van 13 jaar, maar ook door mannen en vrouwen van 83. Dat wil ik graag zo houden". Lampjes Voorlopig verzorgt hij optredens van een half uur, waarin hij nu voornamelijk stukken van zijn album ten gehore brengt. Wat hij in de toekomst gaat doen op het podium weet hij nog niet. Aan het 'echte werk' heeft hij inmiddels al even mogen ruiken, toen hij in december naast Lee Towers vier avonden in Ahoy' stond. „Dat'was echt ongelooflijk, drie maanden na de soundmixfinale al in Ahoy'! Ik hoefde er niet lang over na te denken toen Towers me vroeg. En als je er staat zie je die achtduizend mensen niet eens meer. Dan zie je alleen al die lampjes. Mijn grootste angst was nog de trap. Die was wel erg steil..." Een woelig jaar dus voor Kolenbrander, die zelf ook niet goed weet wat hem alle maal overkomt. „Te bedenken dat ik vo rig jaar nog in die bestelbus zat te zwe ten! Het is me tot nu toe niet tegengeval len. Bovendien ben ik gevraagd om op te treden tijdens de Olympische Spelen in Atlanta, voor de Nederlandse delegatie. Er zijn zoveel Nederlandse artiesten en dan vragen ze juist mij. Daar ben ik best wel trots op". Berrit de Lange staan van het stadje Veere - is gebaseerd op het gelijknamige boek van Wim Abele ven (1903-1967), die lange tijd in Veere woonachtig was. In het verhaal, dat zich afspeelt op de Markt voor het stadhuis, verlaten de beelden de nissen in de gevel van het historische gebouw. Deze voorma lige heren van Veere en hun dames (Hen drik II van Borssele en Janna van Hale wijn, Wolfert van Borssele en Charlotte de Bourbon, Philips van Bourgondië en An na van Borssele en Adolf van Bourgondië) willen de macht in het stadje overnemen... Een groot aantal mensen werkt mee aan deze produktie, die werd geregisseerd door Katinka van den Dool. Vrijdag Middagpauze Organiste Elly Kleij verzorgt vrijdag het middagpauzeconcert in de Sint Jacobs- kerk in haar woonplaats Vlissingen (12.00 uur). Circus Renz Circus Renz geeft vrijdagmiddag de laat ste voorstelling in de tent aan de Laan van St. Hilaire in Zierikzee (16.00 uur). jaarlijkse Beach Blues Festival gehou den op het strand bij de Groedse duintjes van Groede (14.00 uur). In de middaguren verzorgt een dweil- en dixielandband diverse optredens. Het ei genlijke festival, dat uitgaat van de stich ting Harley Davidson-Association The Hogs in Sluis, wordt rond 17.00 uur ge opend door The Greyhounds, gevolgd door de Electric Kings uit België met een bluesgenre uit de jaren '30 en '40. Lou- siana Radio maakt muziek die een menge ling is van verschillende, stijlen en Catch 22 uit Engeland zorgt voor een crossover van country, rock 'n' roll en swingende boogie. De Gigantjes vormen om 1.00 uur de afsluiting van het festival. om een voorstelling in de tent aan de Roe- landsweg in Renesse (19.30 uur). Dinsdag Carillon Op de Markt in Goes worden donderdag opnamen gemaakt voor het tv-programma Karaoke op 4 met Gerard Joling. foto Henny Miltenburg Pee-Rock Op het festivalterrein in Colijnsplaat wordt vrijdagavond voor de derde keer het Pee-Rock Festival gehouden (19.00 uur). Op het hoofdpodium wordt het spits afge beten door de Bevelandse band King for a Day, die naast eigen werk covers speelt van onder meer Soundgarden en Pearl Jam. Daarna (20.00 uur) speelt de Vlissingse for matie In geval van Noot, die Nederland stalig werk op het repertoire heeft staan. De feestmuziekformatie Les Chouchoux verzorgt het derde optreden (21.00 uur). Deze in 1994 opgerichte Bevelandse for matie speelt een mengeling van feestelij ke klanken uit alle windstreken, zoals fol- krock 'n' roll, tango, polka, rumba, cajun, musette, patchanka en flamenco. Naast oprichter gitarist Frank Balkenende be staat de groep uit zangeres Josee van de Boomgaard, zanger Marnix Dalebout, bassist Theo Helder, trekzakspeler Niek van Raaij en drummer Colin Hoondert. Zij maken (om 22.10 uur) plaats voor Frag ment. De leden van deze band komen uit Engeland, maar wonen al een tijdje in Ne derland. Grandpa Nick's Session Band sluit het festival af met soul en funk. Het tweede podium wordt, tijdens de pauzes op het hoofdpodium, in beslag genomen door singer/songwriter Reineke Wieman met akoestische luisterliedjes en Honey I'm home! Deze laatste band is afkomstig uit Leiden en bestaat uit vier aantrekkelij ke jongedames die een stevig potje hard rock ten gehore brengen. Groede-Pop Vrijdagavond vindt het Groede-Pop Fes tival plaats in de tent op de parking naast de kerk in Groede (19.30 uur). Jazz Tumult in Veere Donderdagavond is er op de Markt voor het stadhuis van Veere een try-out van het spektakel Tumult in Veere (22.00 uur). Dit toneelspel - onderdeel van de activitei ten rond de viering van het 700-jarig be- Voor jazz in de Bosschoek aan de Vroon- weg in Oostkapelle zorgt vrijdagavond de Zeeuwse band Jazzebel (20.00 uur). De opening komt voor rekening van de viermansformatie Cutting Edge uit Sas van Gent, die het zoekt in covers op het terrein van de blues. Vervolgens is de Bel gische band Firebrick aan bod met een stevig roek-repertoire, dat zowel covers als eigen nummers omvat. Als klapper be treedt uiteindelijk de Tilburgse formatie No Static het podium, waai" deze twaalf koppige band covers op het gebied van soul en funk produceert. Beiaardier Arie Abbenes uit Utrecht be speelt zaterdagavond gedurende een uur het carillon in de stadhuistoren in Veere (19.00 uur). Bachconcert Organist Kees van Eersel geeft zaterdag avond het traditionele Bachconcert op het Marcussen-orgel in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes (20.00 uur). Er staan drie grote werken op het pro gramma, te weten de Preludiums en Fuga in C gr.t. en f kl.t. en de Dorische Toccata en fuga. Bach als bewerker is vertegen woordigd met Vivaldi's Concerto in d kl.t. en Bach als liturgisch orgelcomponist met het koraalvoorspel O Mensch, bewein dein Sünde gross, de bewerking van het koraal Jesirs Christus, unser Heiland en de koraalvariaties over Herr Christ, der ei- nig' Gottessohn. Tumult in Veere Het toneelspel Tumult in Veere, naar het gelijknamige boek van Wim Abeleven, wordt zaterdagavond voor de laatste maal opgevoerd op Markt voor het stad huis van Veere (22.00 uur). Zomer Orkest Het Zomer Orkest Nederland van de Stichting Melomaan treedt zondagmid dag op op het schoolplein achter de St. Nicolaaskerk in Brouwershaven (14.00 uur). Dit blaasorkest bestaat uit 45 jonge muzi kanten, woonachtig in heel Nederland. Het betreft zowel conservatoriumstuden ten als amateurs in de leeftijdsklasse van 16 tot en met 23 jaar. Het orkest brengt een uitgebreid repertoire ten gehore. T oeristenconcert Het jongenskoor van de Zeeuwse Koor school geeft dinsdagmorgen een toeris tenconcert in de rk Maria Magdalena kerk in Goes (11.00 uur). Deze concerten van de Zeeuwse Koor school, onder leiding van Evert Heijblok, zijn een jaarlijkse traditie en bestaan uit muziek die 'door de eeuwen is gezongen", gregoriaans, geestelijke en wereldlijke muziek uit de barok en romantiek en in ternationale volksliederen. Marktconcert Kees van Eersel uit Goes geeft dinsdag middag een Marktconcert van een half uur op het Marcussen-orgel in de Grote of Maria Magdalenakerk in zijn woonplaats (12.30 uur). Zomer Orkest Het uit studenten bestaande Zomer Or kest Nederland treedt dinsdagmiddag op op het Havenplein in Zierikzee (13.00 uur). Carillon Stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga be speelt dinsdagmiddag gedurende een uur het carillon van de Grote Kerk in Goes (13.30 uur). Circus Renz Circus Renz geeft dinsdgavond nogmaals een voorstelling in de tent aan de Roe- landsweg in Renesse (19.30 uur). Zomer Orkest Het uit studenten bestaande Zomer Or kest Nederland geeft dinsdagavond een galaconcert in de Grote Kerk in Veere (20.00 uur). Van dit concert, onder leiding van Willem van Zee en Pierre Volders, worden opna men gemaakt door Studio Ron Konings uit Vrouwenpolder. Toren In de Toren van Goedereede is dinsdag avond een concert te beluisteren (20.00 uur). De uitvoerenden zijn Justus Willberk (tra verso). Alexander Puliaev (clavecimbel) en Thomas Pitt (cello). Verwacht Unplugged In strandpaviljoen Panta Rhei aan de Nol- ledijk in Vlissingen wordt zondagmiddag de wekelijkse Zeeuwse Unplugged Com petitie voortgezet (16.00 uur). Circus Renz De muziekgroep Briza treedt vanavond (woensdag) op in Groede. Mulder Klaas Jan Mulder bespeelt vrijdagavond het orgel in de Nieuwe Kerk in Middel- burg (20.00 uur). Het programma vermeldt werken van Jo- hann Sebastiaan Bach, Felix Mendels sohn Bartholdy, Alexandre Guilmant, G. Young, Joseph Jongen en Hendrik An- driessen. Hij besluit met een koraalfinale van eigen hand. Klaas Jan Mulder is diri gent van verschillende koren en treedt veelvuldig op als organist. Tumult in Veere Vrijdagavond gaat het toneelspel Tumult in Veere, naar het gelijknamige boek van Wim Abeleven, in première op de Markt voor het stadhuis van Veere (22.00 uur). Straight Johns De Zeeuwse formatie Straight Johns draagt vrijdagavond bij tot het muzikaal divertissement in strandpaviljoen Panta Rhei aan de Nolledijk in Vlissingen (22.00 uur). Zaterdag Circus Renz uit Berlijn heeft zijn tenten opgeslagen aan de Roelandsweg in Re nesse, waar zondagavond de eerste voor stelling wordt gegeven (19.30 uur). Zomer Orkest Het uit studenten bestaande Zomer Or kest Nederland van de Stichting Melo maan geeft zondagavond een concert op. De Schotsman in Kamperland (20.00 uur). Maandag Ron Ronell Kindertheater Ron Ronell geeft maan dagavond een voorstelling in het theater van De Parel in Domburg (19.00 uur). Beach Blues Voor de tiende maal wordt zaterdag het Circus Renz geeft maandagavond weder- Circus Renz WOENSDAG 31 JULI: Manhuistuincon- cert Seniorenorkest in Goes (14.30 uur) Circus Rem aan dé Roelandsweg in Re nesse (16.00 uur) Kivartet Quin Tarre in de Dorpskerk in Oostkapelle 20.00 uur) Mandolinegezelschap Testidium in de hervormde kerk in Cadzand (20.00 uur) Bands The Dip en Fragment in De Pomp- weie in Kortgene (21.00 uur DONDERDAG 1 AUGUSTUSToeristen concert Zeeuwse Koorschool in de Koor kerk in Middelburg (11.00 uur) Mini-concert in de Koorkerk in Middel burg (15.00 uur Beiaardbespeling door Kees van Eersel in Veere (15.00 uuri Orgelconcert Jan Jansen in de Nieuwe Kerk in Zierikzee (20.00 uur) Orgelconcert Dirk Jansz Zwart in de her vormde kerk in Dreischor (20.15 uur VRIJDAG 2 AUGUSTUS: Orgelconcert Edward de Geest m de Nieuwe Kerk in Middelburg (20.00 uur) Swingtones in de Boschhoek in Oostka pelle (20.00 uur) ZATERDAG 3 AUGUSTUS Beiaar dcon- cert Leon van der Eijk op Stadhuistoren in Vlissingen (15.00 uur Beiaardbespeling door Kees van Eersel in Veere (19.00 uur) ZONDAG 4 AUGUSTUS: Zeeuwse Un plugged Competitie in strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen (16.00 uur DINSDAG 6 AUGUSTUS: Toeristencon cert Zeeuwse Koorschool in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes (11.00 uur) Circus Bongo in Hof Domburg in Dom burg (19.00 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 29