Stijl en wansmaak in Goes PZC Goese jeugd vist wat af Uitbreidingsplan Kamperland in '97 van de grond Brandweerkazerne onder dak Eendracht Tholen wil snel schieten op industrieterrein zeeland DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT Meisje (15) berooft vrou\ (55) van tasje Dumpwinkels Lange Kerkstraat doorn in oog middenstand WOENSDAG 24 JULI 1996 16 Gift Rotary voor vakantieverblijf zieke kinderen GOES - De Rotaryclub Goes de Bevelanden heeft ruim 7000 gul den geschonken aan de stich ting Thuredrith. Deze stichting beheert twee vakantiebunga lows in Renesse, waar gezinnen met jeugdige kankerpatientjes gebruik van kunnen maken. Door de schenking wordt het te kort in de exploitatie van de bungalows dit jaar sterk terug gebracht. Het geld werd bijeen gebracht door leden van de Ro taryclub en de Christelijke Jon gerenvereniging Zierikzee. Sa men tekenden zij voor de verzor ging van een mosselmaaltijd, anderhalve week geleden in Veere. Bijna tweehonderd leden van de landelijke platbodem ver eniging hebben deelgenomen aan de maaltijd, evenals de vice- admiraal, de commissaris van de koningin en de burgemeester van Veere. Peter Andre gast bij Top 40 tour DOMBURG - De Rabo Top 40 Music Tour brengt vrijdag 2 au gustus een bezoek aan Dom burg. Presentator Bart Etteko- ven praat de laatste hits en tips aan elkaar en op een vidiowall zijn de clips van alle artiesten te zien. Tevens is er een optreden van de zanger Peter Andre, die op dit moment een hit heeft met zijn nummer Mysterious Girl. Naast muziek zijn er ook diverse wedstrijden waaraan belang stellenden mee kunnen doen, zo als het instrumenten playback- spel. Blind Date. Ken je Kanjer, het Rabo jongerenpasspel en ka raoke. Er zijn leuke prijzen te verdienen, zoals twee mountain bikes. Het podium staat opgesteld op het parkeerterrein tegenover de Rabobank aan de Dr. B. Vaan- dragers.raat. De show begint om 18.00 uur. Man gewond bij val van fiets NEELTJE JANS - Een 56-jarige Middelburger is maandagavond met een gapende hoofdwond per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis in Vlissingen. De man reed omstreeks 20.30 uur over de stormvloedkering toen hij ten val kwam. vermoedelijk doordat zijn trapper een stil staande brommer raakte. Na be handeling kon de man weer naar huis. van onze verslaggever GOES - Voor de bouwvak is ste vig doorgewerkt en daarom zit de nieuwe Goese brandweerka zerne al onder dak. Begin no vember verkast het korps naar de nieuwbouw aan de Oranje- weg. Momenteel huist het tijde lijk in een loods aan de Marconi straat. omdat de kazerne aan de Wulfaertstraat in mei is ge sloopt. Dat gebouw, een voor malig depot van Gend Loos, moest wijken voor de nieuw bouw7 van zorgverzekeraar CZ. De bouw van de nieuwe kazerne verloopt uitermate gesmeerd. De staalconstructie is klaar, het dak waterdicht en het metsel werk al bijna op goothoogte. „We liggen een week vóór op het bouwschema", glundert brand weercommandant L. P. A. van Dijk. „Ik had niet gedacht dat we nog voor de bouwvak onder dak zouden zijn. maar vorige week was er een hele kluit volk aan het werk en is het dus toch nog gelukt." De kazerne krijgt een iets rondlopend overstek, dat samen met de zeven garage deuren een modern, strak front oplevert Voor het ontwerp is ar chitectenbureau Rothuizen, van Doorn en 't Hooft verantwoorde lijk. voor de bouw Leenhouts Aannemingsbedrijf. Voor de brandweer kan de ver huizing niet snel genoeg komen. De Goese brandweer heeft nooit beschikt over een ideaal pand. De kazerne aan de Brouwers gang was te klein en de uitrit veel te krap. De situatie verbe terde enigszins met de verhui zing naai' de Wulfaertstraat. maar het verbouwde Van Gend Loos-pand bleek na verloop van tijd toch verouderd en niet bere kend op nieuwe taken, zoals een vestiging van een steunpunt voor de regionale brandweer. In de nieuwe kazerne kan de brand weer materiaal voor rampenbe strijding wel kwijt. Dat gaat om een vrachtwagen van de regio nale brandweer en vier contai ners die worden ingezet bij de bestrijding van rampen. LAMSWAARDE - De familie Verbrugge houdt zondag 4 au gustus een feestje op hun boer derij aan de V'itshoekdijk 1 in Kuitaart. Om 11 uur opent tuin architect Arend Jan van der Horst de 'feestdag' met een le zing. Hij zal geïnteresseerden inwijden in het fenomeen dool hoven. Daarna neemt hij de mensen mee in een doolhof in wording. De bezoekers - jong en oud - kunnen hun vrije dag vullen met activiteiten als strokippen en Feestdag op eco-boerderij fantasiedieren maken of een wedstrijd vogelverschrikker ma ken. Ook zijn er stands met quil ten. antroposofische poppen, et sen en schilderijen. Informatie is er volop te krijgen over zeldzame huisdieren en kruidencursus sen. Verder is er live-muziek en kun nen dorst en honger worden ge lest en gestild. Voor de kleintjes lopen er vier kleine poesjes rond, de lammetjes Knabbel en Bab bel. oma-schaap Loes. de zeug Cathy en haar biggetjes en het paard Blacky. De open dag duurt tot 17 uur. Wie die dag niet kan. kan (op af spraak) ook op andere dagen op de eco-boerderij terecht. In juli en augustus organiseert de fami lie op donderdagen en vrijdagen vanaf 9.30 uur rondleidingen en kruidencursussen. foto Willem Mieras De oudere jongens beproeven hun geluk bij de Oostvest. van onze verslaggever GOES - De stadsvissers zijn weer terug! Nu de school vakanties in volle gang zijn en het zonnetje zich dagelijks laat zien, stort de Goese jeugd zich op het vissen. Langs de Westsingel, de Oost singel, bij Wilhelminadorp; in elk water waar vis zit gooi en zij hun hengels uit. Niet om hun kostje te verdienen, maar gewoon voor de lol. Langs de Westsingel in de Goese binnenstad zitten Ben jamin van Eek (13) en Patrick Geers (14). Hoewel de weers omstandigheden het niet al tijd toelaten, vissen zij toch een paar keer per week. „Soms bij de Zeedijk of in Goes-Noord. Vorige week had ik bij de balletschool zó'n graskarper." zegt Benjamin, terwijl hij zijn handen onge veer een meter uit elkaar houdt. Voor Patrick is de lol van vissen het afwachten hoe groot de vis is. Zijn vriend kickt op het binnenhalen van de spartelende vangst. Zielig vinden de jongens het niet, want ze gooien de vissen toch terug. Behalve als ze paling beet hebben. „Maai' als het haakje in het oog of achter in de keel vastzit, dan denk je toch 'shit'." Even verderop, bij de West- vest langs de Westwal, heb ben Menno (11) en Victor (.10) zich op een steigertje geïnstal leerd. De broertjes uit Goes- Zuid zijn al een ochtendje be zig. maar ze hebben nog niets gevangen. „Ze bijten wel. hoor. Alleen ze trekken niet," roept Menno. Eerst mochten ze niet vissen van hun moe der. want die vond het maar zielig. En hun vader? „Die heeft het één keer gedaan, maar toen hij wat ving, moest een andere meneer de vis van het haakje halen. Papa vond het maar eng!", grinnikt Vic tor. Aan de Oostsingel heeft een groepje oudere jongens hun hengel uitgegooid. Voor de 18- jarige Jasper en de 19-jarige Steven is het pas de tweede keer, maar hun vriend Stefan (21) noemt zich een 'echte' vis ser. „Ja eeh, het is te warm om te basketballen, dus dat ik hier zit is eigenlijk uiterste noodzaak", zegt Steven met een bloedserieus gezicht. Jas per heeft net een slok van zijn biertje genomen en proest het uit. Stefan is ondertussen druk in de weer om zijn hengel in el kaar te zetten. Hij vindt het drillen - het inhalen van de vis - te gek, vooral als ze een beetje tegenspartelen. De vis uit de Veste eet hij niet op, die is hem te smerig. Zijn maaltje zeebanket haalt hij liever uit de Oosterschelde. „Maar een Chinees bood een vriend van me vorige week een tientje voor zijn vangst uit de Veste. Die man zei dat hij dat nodig had voor z'n 'peking-vis'." En hebben ze vandaag al iets ge vangen? Stefan: „Ja. die twee wuven die net voorbij fiets ten". Word lid van het Mensen in Nood-Kinderfonds Akne Ander Afrika Bel 06-300.120 1/ Mensen in Nood Sfeun een kind voor nog geen 1,- per dag van onze verslaggever THOLEN - Schietvereniging Eendracht uit Tholen wil liefst dit jaar nog nieuwbouw plegen op het industrieterrein in Tho- len-stad. Onlangs werd het honk van Eendracht door brand verwoest. Daarom schieten de leden nu éen keer per week bij een club in Reimerswaal. „We hebben de gemeente gevraagd om via een versnelde procedure aan de slag te kunnen", zegt P. van Rooij van de vereniging. Volgens een gemeentewoord voerder is echter nog absoluut niet duidelijk of sv Eendracht op het industrieterrein terecht kan. „Zij zoeken een lange kavel", zegt de woordvoerder. „En die is nu lastig te vinden." Verder wil hij op dit moment niets over de zaak zeggen. „Het is nog erg pre matuur." Naast sv Eendracht telt de ge meente Tholen momenteel nog drie andere dakloze clubs: uit Poortvliet, Sint-Annaland en Scherpenisse. Jaren geleden al verbood de gemeente hen nog langer in gymzalen te schieten, omdat daar te veel loodstof zou blijven hangen. Nieuw onderdak hebben die clubs nog steeds niet gevonden. Dan weer zagen de clubs zelf aangedragen oplossin gen niet zitten, dan weer vond de gemeente de oplossingen te duur. J. van Tiggele van de vereniging uit Poortvliet zit met de handen in het haar. „Het is over en uit voor ons. Het zit er in dat we dit jaar moeten stoppen: we hebben nog maar de helft van de leden over. De vereniging bloedt dood." Geld om zelf nieuwbouw te plegen heeft zijn vereniging niet en eventueel onderdak zoe ken bij het nieuwe onderkomen van Eendracht ziet Van Tiggele niet zitten. Sfeer Ook L. Bijnagte van de club uit Scherpenisse voelt niets voor dat laatste. „De sfeer is anders in Tholen". zegt hij. „Daar voe we ons niet thuis. Als dat moeten, zou ik m'n geweer de wilgen hangen." Er is vi zijn club momenteel ook wei zicht op nieuw onderdak, i het college van burgemeester wethouders is hij uitgepra zegt Bijnagte. „Maar binnenk zal ik nog eens proberen raadsleden te bereiken." V dat betreft is hij hoopvoller c collega-schutter J. Goede buure van de vereniging uit Si Annaland. „Bij de gemee kloppen we helemaal niet m aan zegt Goedegebuure. „I zouden we moeten wachten een nieuwe raad." Verder gaat het in Stalland o rigens niet slecht. Daar hebt ze nog een pistool- en een h derd-meterbaan. Het wachtel bij die vereniging op een kar om bijvoorbeeld een leegstaa gebouw te kunnen kopen. „W; zelf bouwen is te duur. Ver wachten we rustig af." Klusser stal basaltblokken uit Goese Meer GOES - Een 41-jarige Go< naar is dinsdagmiddag aar houden voor diefstal van l basaltblokken uit het Go Meer. De stenen lagen nabij Krukweg en vormden di metjes in het meer. De Goesenaar wilde de stei gebruiken voor een vijver in tuin. Een oplettende voorbijg ger noteerde echter zijn kei ken, waarna de politie hem tl aanhield. In het kader van het lik-op-st beleid kreeg de man direct dagvaarding uitgereikt, moet zich binnen zes weken v de rechter verantwoorden, basaltblokken zijn eigene van de ontwikkelingsmi schappij De Goese Meer bv. van onze verslaggever KAMPERLAND - De eerste paal voor het uitbreidingsplan Kamperland gaat in de eerste helft van '97 de grond in. Dat is het streven van de betrokken ontwikkelingscombinatie en het dagelijks gemeentebestuur van Noord-Beveland. Bedoe ling is de ongeveer honderd veertig woningen te bouwen in een periode van acht tot tien jaar. De gemeente treft voorbe reidingen om de woningbouw planologisch mogelijk te ma ken. Zoals ook een exploitatie overeenkomst in de maak is. Een wijziging van het bestem mingsplan is noodzakelijk om dat het gebied nu nog een agrari sche bestemming heeft. De bouw moet beginnen bij een nog te graven waterpartij naast het voetbalveld. Faasse en Faasse projecten uit Goes, Willemsen en Minderman vastgoed ontwik keling uit Capelle aan den IJssel en AW-beheer uit Middelburg vormen de ontwikkelingscombi natie. Zij hebben onder meer overeenstemming bereikt over de aankoop van de CZAV-lood- sen die in het gebied staan. De gebouwen wisselen over drie jaar van eigenaar om vervolgens te worden gesloopt. Of het moge lijk is de eerste helft van '97 te beginnen met de bouw van de wijk hangt af van de snelheid waarmee de procedures kunnen worden afgewikkeld. „Komen er geen bezwaren dan kunnen we snel doorstoten", verwacht bur gemeester M. L. Everaers van Noord-Beveland. De reacties tot dusver zouden overwegend posi tief zijn. Ook de provincie moet zich nog buigen over de plannen. Discussie De aanpak van het project gaf eerder dit jaar aanleiding tot enige discussie. Aanvankelijk voelde het dagelijks gemeente bestuur weinig voor het initia tief omdat het vertragend zou werken op een eigen woning bouwplan van ongeveer 35 hui zen. Die gemeentelijke dorpsuit breiding, voorzien in de omge ving van Nieuwstraat en Oost havenweg, ligt in het gebied waarin de ontwikkelingscombi natie aan de slag wil. Het college wilde haast zetten achter het ei gen plan omdat een aantal men sen al lange tijd wacht op een stukje bouwgrond. Een meer derheid van de commissie ruim- Levensgroot reclameobject gestolen BRESKENS - Een reclameob ject van anderhalf tot twee me ter hoog verdween maandag nacht van een gevel aan de Bou levard in Breskens. Aan een vlaggemast aan het pand was een grote, opvallende fles beves tigd met het opschrift Passoa. De eigenaar deed dinsdag aan gifte van diefstal van de fles. telijke ordening gaf echter enige vertraging wel voor lie nemen. Dat het plan van de ontwik lingscombinatie nu toch op rails staat betekent niet Noord-Beveland de wachten is vergeten. Een aantal van heeft een bepaalde locatie op oog en dreigt nog eens extra duld te moeten oefenen als plek gelegen is in de tweedi derde fase. „We gaan na in 1 verre het mogelijk is hun wen te honoreren", aldus burgemi ter Everaers die niet uitsluit daarvoor een aanpassing nc is van de fasering. Diefstal Mercede DEN OSSE - Een 71-jarige n uit het Duitse Siegen heeft a gifte gedaan van diefstal van Mercedes vanaf een parki plaats in Den Osse. De waf type 420E, is donkergrijs heeft het kenteken SE-HU 85 Natuur centraa op expositie BURGH-HAAMSTEDE - In trampolinecentrum Wes schouwen wordt een tento stelling over de Zeeuwse tuur gehouden. 'Mama, hoe h die schelp', is de titel van de positie. De tentoonstelling i: zien tot 1 september. Kinde en volwassenen krijgen in matie over het leven in boss duinen, polders, zee en stran De informatie is weergegevei panelen en is tot stand gekor in samenwerking met de St ting Amsterdamse Natuurhi rische raad. het Instituut Natuurbeschermingseducati het Zeeuws Biologisch muse en de Werkgroep Schoolbiok Schouwen-Duiveland. Mor linge uitleg wordt dagelijkse geven door Jan en Ellen M vaine. Tussen 10.00 en 18.00 is de tentoonstelling geopen< VLISSINGEN - Een 55-jai Vlissingse is maandagavi rond kwart over zes op Schuitvaartgracht in h woonplaats beroofd van h heuptasje. Drie kwartier later werd een jarige vrouw uit Aarle-Rixel op de Spuistraat liep bijna slachtoffer van een tasjesr Omdat zij haar tas stevig thield en begon te gillen ginj dader er vandoor, richting straat. In beide gevallen ging om een meisje van 14 a 15 j Ze heeft een licht getint uiter bruin haar met een staart bo op het hoofd, donkere ogen. gezicht, lengte 1.60 meter, droeg gebloemde kleding hoog model sportschoenen. van onze verslaggever GOES - De tijdelijke dumpza ken in de Lange Kerkstraat - de Kalverstraat van Goes - zijn de middenstand een doorn in het oog. Schoenendo zen tot aan de nok van de eta lages, discountborden in schreeuwigere kleuren. Een schril contrast met de buur man: een sjieke herenmode zaak met gracieus geklede mo depoppen achter glas. Stijl versus wansmaak in de Goese binnenstad. „En ze romen de markt af. Het vaste winkelap paraat lijdt onder dit soort tij delijke winkels", moppert burgemeester drs. D. J. van der Zaag. De Goese winkeliers ergeren zich aan de 'vliegende winkels', die er als de kippen bij zijn als op de beste plaatsen - zogehe ten A-locaties - in het koop centrum een pand vrijkomt. Ze zitten er een paar weken, soms enkele maanden, sporadisch langer. In de schappen en rek ken: kleding tegen dumpprij zen, goedkoop schoeisel (vaak faillissementspartijen) en boe ken en video's. Ze draaien forse omzetten en zijn daardoor be reid een poosje de hoge huur prijzen op te brengen. ..'t Is jammer", reageert voor zitter R Berks van de Goese Middenstands Centrale (GMC). De grootste grief van de gevestigde neringdoenden is dat de dumpzaken zo uit de toon vallen bij de rest van de winkels. „Ze geven een romme lig beeld en dat is beslist geen reclame voor de Lange Kerk straat." En al gaat het dan maar om drie. vier panden, die promenade die vanaf de Grote Markt naar de Hema voert, is toch een beetje het vlaggen schip van koopstad Goes. „De consument ziet het natuurlijk ook negatief', meent Berks. Machteloos Naast ergernis is er machte loosheid. De middenstand, noch de gemeente kan een dam opwerpen tegen dit soort dumpzaakjes. De markt doet immers gewoon zijn werk. Sommige winkels kunnen het door forse huurprijzen en een te lage omzet na verloop van tijd niet meer bolwerken, maar zitten nog vast aan een langlo- Dumpzaken geven de Lange Kerkstraat een rommelig aanzien. pend huurcontract. Logisch dat ze plaatsvervangende huurders zoeken. In de prak tijk zijn dat vaak tijdelijke win kels zonder opsmuk. Dat het fenomeen zich juist vooral in de Lange Kerkstraat voordoet, is volgens Berks wel te verklaren. „De huurcontrac ten van panden waar het nu om gaat. zijn vrijwel zeker afge sloten in de 'dure' periode, een paar jaar terug. Bij een winkel met een vloeroppervlak van zestig tot tachtig vierkante meter praat je dan toch over een ton per jaar De huurprij zen van winkelpanden zijn in middels zo'n twintig procent gezakt. Niet fraai Natuurlijk bieden de tijdelijke winkels de vaste kern van on dernemend Goes partij. Maar over die concurrentie ligt Berks niet echt wakker. „Het is een tijdelijk gebeuren." Burge meester Van de Zaag reageert feller. „Ik zie het met lede ogen aan. Het gevestigde winkelap paraat lijdt eronder en de bin nenstad wordt er niet fraaier op." Bij de Kamer van Koophandel in Middelburg geen aanklacht. „Het is een fenomeen dat zich 's zomers in alle steden voor doet". zegt woordvoerder P. P. Ausems. Hij meent dat markt foto Willem Mieras zichzelf weer ordent als de huurprijzen op een bepaald moment te .hoog zijn. „Soms moet er even een periode wor den overbrugd. Dan zie je dat dumpwankels de opengevallen plaatsen bezetten. Overigens heeft onze kamer meer zorgen over de vliegende winkels, die partijen in zaaltjes van restau rants en cafés verkopen. Een, twee dagen en dan zijn ze weer weg. Juist dit soort onderne mers roomt de markt af." De bouw van de nieuwe brandweerkazerne in Goes loopt gesmeerd: voor de bouwvak is stevig doorge werkt. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 28