Ehrens rekent af met teleurstelling Amusement en vermaak bij Jumping Zws-Vlaanderen PZC Ware hartstocht sport WOENSDAG 24 JULI 1996 23 Springruiter vindt Jumping Zeeuws-Vlaanderen aardig alternatief Volleybalteam Radius niet meer in eredivisie sport op tv Succesvolle aanpak van geweld jeugdvoetballers Rob Ehrens: „Een paardensporter moet vooruitkijken." foto 3 poot/Dries Linssen Michael Laudrup blijft international KOPENHAGEN (AFP) - Michael Laudrup (32) blijft interna tional. De Deen, die van Real Madrid overstapte naar Japan (Vissel Kobë). heeft dat bondscoach Bo Johansson laten we ten, Laudrup wil nog spelen op de wereldtitelstrijd in 1998, die plaatsvindt in Frankrijk. Hij is ook beschikbaar voor de kwali ficatiewedstrijden. Meer Grote Prijzen in Azië MÜNCHEN (DPA) - De Internationale Autosportfederatie (FIA) wil meer Grote Prijzen in Azië organiseren. Max Mosley. voorzitter van de FIA, heeft dit gisteren verklaard. Een aantal races van de Formule I in Europa moet daarvoor wijken. Als reden voor de verschuiving noemt de FIA de toenemende eco nomische betekenis van de Aziatische landen. Volgens Mosley wil de tabakindustrie de races in deze landen organiseren. „In de toekomst zal er waarschijnlijk maar één Grand Prix in Duitsland georganiseerd worden." Zondag wordt in Hocken- heim de Grote Prijs van Duitsland ven-eden. In april vond op de Nürburgring de Grand Prix van Europa plaats. Sevilla wil Oulida aanklagen SEVILLA (ANP) - De Spaanse voetbalclub Sevilla wil Tarik Oulida bij de Europese voetbalbond UEFA aanklagen wegens rebellie. Volgens trainer Jose Antonio Camacho weigerde de oud-ajacied mee te reizen naar het trainingskamp in Oister- wijk omdat hij in de belangstelling staat van Inter Milaan. De Italianen hebben contact opgenomen met het management van Sevilla. Oulida verhuisde het afgelopen seizoen van Ajax naar Sevilla. Omdat hij al snel een zware knieblessure opliep, kwam hij nauwelijks in actie. Dokter terug bij Indurain BILBAO (ANP) - Miguel Indurain heeft na zijn tegenvallende prestaties in de Ronde van Frankrijk besloten weer intensief samen te gaan werken met zijn dokter Sabino Padilla. De arts stapte vorig jaar uit het begeleidingsteam van de Banesto- ploeg. Hij werd hoofd van de medische afdeling van de Spaanse voetbalclub Athletic Bilbao. Hoewel Padilla, ook arts van ma rathonloper Martin Fiz, Indurain wel persoonlijk bleef begelei den, was hij niet aanwezig in de Tour de France. Bij de Olympi sche Spelen in Atlanta zal de dokter de vijfvoudige Tour-win naar, favoriet voor de gouden medaille op de individuele tijdrit, voor het eerst weer vergezellen. Bondscoach Roemenië blijft aan BOEKAREST (SID) - Anghel Iordanescu blijft bondstrainer van het Roemeense voetbalelftal. De trainer, die aanvankelijk na de vroege uitschakeling op het EK in Engeland was gestopt, pakte zijn baan na aandringen van de Roemeense voetbalbond weer op. Het werk van de Roemeen wordt zelfs uitgebreid. Be halve de taak van bondscoach krijgt Iordanescu straks als technisch directeur ook de verantwoordelijkheid voor alle an dere Roemeense vertegenwoordigende voetbalteams. De trai ner legde een aanbod van de Saudi-Arabische club Al-Hital naast zich neer. van onze verslaggeefster Edith Ramakers IfEERT - Als Rob Ehrens zich zelf even de tijd gunt voor een kop koffie, roept hij 'de direc teur' bij zich. Een Norwich Ter rier komt vrolijk aangedrib beld, wacht op een aai over zijn hoofd, en verliest daarna zijn baas niet meer uit het oog. De dierenliefde blijkt ook bij een rondleiding over het riante complex, tegenover springstal de IJzeren Man in Weert. Voor ieder paard heeft hij een kern achtige beschrijving en zodra bij een lapjeskat in het oog krijgt, spreekt hij kozend van 'kijk daar hebben we onze rooie heks'. „Een paardensporter moet van dieren houden, anders kies je toch een ander beroep. Het is ge weldig om het karakter van de dieren te leren kennen en om dat te kneden." Het contrast is groot. Springrui ter Rob Ehrens hoopte op de Olympische Spelen in Atlanta en hij kreeg Jumping Zeeuws- Vlaanderen in Nieuwvliet-Bad. Nog maar drie weken geleden had de ruiter er alle vertrouwen in dat hij mee zou mogen doen aan de 24e editie van de Zomer spelen. Zijn toppaard Jonggor's Stolen Thunder raakte echter kreupel en Ehrens droom werd bruusk verstoord. „Dan zak je door de grond. Ik was heel erg te leurgesteld, maar je moet ver der." Ehrens schreef zich ..alsnog in voor Jumping Zeeuws-Vlaande ren en maakte van de nood een deugd. Op het prestigieuze springconcours test hij zeven jonge paarden uit. „Ik heb drie jonge cracks die voorbereid moeten worden op het grote werk. Dat kan ik nu mooi doen in Nieuwvliet. Een paardensporter moet vooruitkijken." Rob Ehrens (38) weet intussen dat het geen enkele zin heeft te lang bij de pakken neer te zitten. Zijn loopbaan wordt gemar keerd door hoge pieken en diepe dalen. Met Olympic Sunrise vierde hij tot op heden de groot ste successen. Hij maakte de Olympische Spelen van Los An geles in 1984 en die van Seoul mee. In de Verenigde Staten keek hij van de kant toe omdat Olympic Oscar Drum daar kreu pel was geraakt. Vier jaar later verscheen Ehrens wel in de ring en legde hij beslag op de 14e plaats individueel -en op de 5e plaats met de nationale equipe. DEN HAAG (ANP) - De KNVB- afdeling Noord-Brabant heeft met succes gewelddadig optre den van jeugdvoetballers aan gepakt. Het project is zo aange slagen dat het dit najaar mee dingt naar de Hein Roethof- prijs, die op 2 oktober in het Bel gische Leuven voor de tiende keer wordt uitgereikt. Neder land is dit jaar overigens qua aantal opvallend achtergeble ven bij de Belgische inzendin gen. De Hein Roethofprijs (25.000 gulden) wordt toegekend aan opmerkelijke initiatieven die criminaliteit moeten voorko men. Vorig jaar was het Meld punt Overlast in Amsterdam de winnaar. Dit preventieproject nchtte zich op het terugdringen van extreme (buren)overlast en de daarmee verbonden crimina liteit rond het Westerpark. De afdeling Tuchtzaken van de KNVB-afdeling werd de afgelo pen tien jaar geconfronteerd met een forse toename van het aantal tuchtzaken, vooral in het jeugdvoetbal (12- tot 19-jarigeni. Het ging daarbij voornamelijk om gewelddadige overtredin gen, zoals het slaan van tegen standers en het beledigen of be dreigen van scheidsrechters. Sancties zoals het uitsluiten van wedstrijden hielpen niet of nau welijks. Daarom besloot men de overtre der niet meer te schorsen maar hem een alternatieve straf te la ten vervullen. Deze varieerden van het schoonmaken van kleedruimtes tot het verrichten De overwinning in de grote prijs van Hickstead in 1988 geldt als zijn absolute hoogtepunt. De Limburger voelde in die periode veel ogen op zich gericht. Een paard als Sunrise wilde iedereen wel hebben. Dat zou ook blijken, want na weer een zege in een we reldbekerwedstrijd werd ze te gen de zin van Ehrens verkocht. „Vanaf dat moment heb ik er hard voor moeten werken om de aansluiting met de Nederlandse top terug te krijgen. Ik vind dat ik nu met Dante en Jonggor's Stolen Thunder weer meetel. Stolen Thunder zal over een paar weken waarschijnlijk weer probleemloos kunnen lopen en springen. Kreupel zijn moet je vergelijken met een stevige kneuzing, die met veel rusten overgaat. In Gentleman (8 jaar) en de twee zevenjarige paarden, van hand- en spandiensten bij de speltraining voor zesjarigen. Het project bleek opvallend suc cesvol, geen van de alternatief gestraften recidiveerden, terwijl dat wel het geval was met tucht rechtelijk gestraften. Ook het aantal zaken nam onmiddellijk af, en wel met zeven procent. Het KNVB-project is een van de twee Nederlandse projecten die voor de Roethofprijs is genomi neerd. De overige vier zijn Belgi sche projecten. De organisatie ligt in handen van de initiatief nemer, de redactie van SEC, een tijdschrift over samenleving en criminaliteitspreventie van het ministerie van Justitie. Het aan tal Nederlandse inzendingen is dit jaar ver achtergebleven bij de Belgische, aldus SEC, die van „de opmars der Belgen" spreekt. In totaal kwamen er 40 Belgi sche inzendingen binnen tegen 22 Nederlandse. Een van de Belgische projecten komt uit de doorgaans rustige provinciegemeente Halen. De rust wordt daar alleen verstoord door de tot ver over de Neder landse grens bekende megadis- cotheek Pharao, een grote naam in het house-circuit. Ieder week einde trekt de zaak ongevet- 1500 bezoekers die behalve dat zij de inwoners overlast bezor gen, misdrijven begaan op het gebied van wapens, drugs en ze den. Samen met de gemeente heeft de eigenaar een aantal huisre gels opgesteld. Ook die aanpak boekte succes. Jonggor's Celano en Jonggor's Ajonc heb ik ook alle vertrou wen." Hij houdt van alerte paarden, die werken niet schuwen. Maar een talent mag eigenzinnig zijn. Dat blijkt wel uit de handleiding van tien pagina's dik die hij eens samengesteld heeft, om opti maal met Sunrise om te kunnen gaan. Ehrens is pas tevreden wanneer hij het beste uit een paard heeft gehaald. Stap voor stap, overuren tellen niet, want hij wil hard werken voor het lon kende succes. „Een sportman moet zeven dagen per week een doorzetter zijn. Dat ben ik, denk ik. Verder zal je in moeten kun nen schatten waar je grenzen lig gen. Er zijn uitzonderlijke goede ruiters, zoals de broers Whitac- ker, Franke Sloothaak en in Ne derland Jos Lansink en Jos Tops. Maai- met de andere rui ters die dit keer deel uitmaken van de olympische ploeg. Emiel Hendrix, Bert Romp, Pieter Raymakers, durf ik de concur rentie aan te gaan." Maar voor deze 24e editie van de Spelen is dat niet meer nodig. Hij heeft de strijd verloren, maar ziet er allerminst als een teleur gesteld mens uit. Of hij is een meester in toneelspelen öf hij stapt inderdaad heel gemakke lijk over de teleurstelling heen. Want nog maar drie weken gele den droomde hij van Atlanta. „Het is heel jammer, zeker om dat Stolen Thunder goed be stand is tegen de warmte en ho ge luchtvochtigheid van Atlan ta. Het is een Australische vol bloed en heeft tot zijn vijftiende in Australië gewoond. Als het hier in Nederland 30 graden is, loopt hij nog met een deken over zijn rug. Maar in de paarden sport weet je dat een illusie een droom kan blijven. Je koopt een paard, maar dat is niet meer dan een illusie. Er kan zoveel mis gaan en dan nog moet het klik ken tussen paard en ruiter. Je kan niet meer doen dan hopen dat de illusie werkelijkheid wordt, dat het talent het super- paard wordt dat je voor ogen had." Toekomst De jarenlange ervaring maakt dat Rob Ehrens oog heeft voor een goed springpaard. Hij her kent zo'n paard meteen. „Maar dat blijft wel een vak apart." Hij doet niet meer dan, „observeren tot kunst verheffen." Subtiele veranderingen in de gang van een paard ontgaan hem niet. Dat blijkt zodra een groom in de manege een van de achttien paarden naar de box brengt. Eh rens veert op en roept dat hij even naar een pees in het rechte rachterbeen wil kijken. „Die moet nog sterker worden, maar het gaat de goede kant op. Ge lukkig is de pees niet meer zo dik." Hij lijkt een doener die liever niet terugkijkt of stilstaat bij 'hoe het geweest zou zijn als hij het anders had aangepakt'. Hij kijkt naar de toekomst en meestal lacht die hem toe. Rob Ehrens straalt tevredenheid uit en beseft dat hij geluk heeft ge had en het getroffen heeft. „Ik ben een kleine zelfstandige. Sponsors hebben me altijd we ten te vinden. Ik huur deze prachtige witte boerderij van de eigenaar en sponsor Adiïe Gor dijn en mag van de accommoda tie hier tegenover gebruik ma ken. Dit is een heerlijk rustige plaats. Zeven dagen per week ben ik bezig met paardensport en het verveelt nooit. Als ik met mijn vrouw en zoontje een week je wegwil, dan kan dat. Het per soneel neemt moeiteloos alle ta ken over. Zouden we niet weg kunnen, dan heb je het slecht voor elkaar." Zolang als hij nog van dit 'zigeu nerleven' geniet, blijft hij een wedstrijdsporter. „Ik heb een tijd de pony's gedaan, dat is de training voor de jonge ruiters van de nationale selectie. Daar ben ik mee opgehouden, omdat ik het nog veel te boeiend vind om zelf te springen. Ik geef wel privélessen en ik begeleid sta giairs van Deurne van de Neder landse Hippische beroepsoplei ding. Toevallig heb ik de komen de zes maanden Jos van Oosten uit jullie mooie Zeeuwse land, uit Vlissingen, onder mijn hoede. Het lesgeven is een mooie afwisseling." Met een gerust gevoel draagt hij deze week de honneurs over aan zijn vaste krachten. Dan ver trekt hij met de vrachtwagen naar Nieuwvliet-Bad. De zeven springpaarden en de pony van zijn zoontje staan stevig in de boxen, „Nieuwvliet-Bad neemt een speciale plaats in. Ik kom er graag. Ik ken de familie Van Ha- negem al lang. De stiefdochter van Henk van Hanegem (de pen ningmeester van de Stichting Jumping Zeeuws-Vlaanderen) Anoushka Bevin, heb ik onge veer vier jaar op les gehad. Henk en ik hebben in Frankrijk een veulen gekocht, dat nu een fan tastische drieeneenhalfjarige hengst is." GOUDA (ANP) - Het bestuur van de volleybalvereniging Ra dius heeft besloten het eerste mannenteam definitief uit de eredivisie terug te trekken. Met het vertrek van de gebroeders Max en Ralph Backer, Luc de Nijs, Ferry van Hal en Ronald Kooiman en de op het laatste moment ingetrokken overstap van spelers als Erno van Sol- kema, Misha Latuhihin, Ed ward van Erp en Jaap Vos kan Radius voor het komende vol leybalseizoen geen volwaardig team op de been brengen. Sudosa uit Assen en Vocasa uit Nijmegen strijden in twee onder linge duels op 14 en 21 septem ber om de vrijgekomen plaats in de eredivisie. Sudosa degradeer de na een nederlaag in de laatste wedstrijd tegen Radius naar de eerste divisie. Vocasa verloor in deze competitie de strijd om pro motie van Brevok. De leegloop bij Radius ontstond doordat spelers kozen voor be tere aanbiedingen bij andere teams. De pas aangestelde ma nager Tom Berwers (oud-trainer van Radius) voerde de afgelopen maanden vele gesprekken en on derhandelingen met spelers en trainer Ivo Martinovic. Uit gangspunt daarbij was een sterk 05.30-06.00 Did 2: Morgenmagazin Atlanta extra: ontbijttelevisie met olympisch nieuws. 06.00-06.00 EURO: 24 uur Olympi sche Spelen. 06.00-09.00 Did 2: Olympische Spe len. 06.59-09.00 Ned 1: Olympische Spe len: o.a. hoogtepunten van de afgelo pen nacht en Studio Atlanta. 07.00-08.00 BRT 2: Studio Olympia: zwemmen, judo, turnen en gewich theffen. 08.00-10.00 BBC 1: Olympic break fast: zwemmen, hockey (vrouwen: Groot-Brittannië-VS), turnen, bok sen, zeilen en tennis. 08.00-16.00 BRT 2: Studio Olympia. herhalingen om het uur van het Olympisch ochtendprogramma. 08.35-09.00 Ned 3: Goud, zilver en brons (Olympica): serie over de Olympische Spelen. 09.00-13.00 Did 1: Olympia-High- lights: hoogtepunten $an vannacht. 10.05-13.35 BBC 1: Olympic Grand stand: zwemmen, turnen en hockey (vrouwen: Groot-Brittannië-VS). 10.30-10.45 TV 5: Olympische Spelen: samenvatting 14.00-19.00 Did 2: Olympia-live bad minton, basketball, beachvolleybal, schermen, gewichtheffen, handbal, hockey, judo, paardensport, wielren nen, roeien, schieten, zwemmen, soft bal, tennis, tafeltennis, volleybal en waterpolo. 14.40-18.35 BBC 1: Olympic Grand stand: paardensport military sprin gen teams finale) en zwemmen (man nen 200 m schoolslag, vrouwen 800 m vrije slag). 15.00-15.55 Ned 1: Olympische Spe len: roeien herkansingeni en wiel rennen (baanfinale 1 km mannen) 16.00-19.30 BRT 2: Studio Olympia: zwemmen en wielrennen. 16.10-18.15 Ned 1: Olympische Spe len. volleybal (vrouwen Nederland - Japan), zwemmen en paardensport (military springen). 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal, 18.45-19.10 RTL Sport 19.15-00.30 Did 2; Olympia-Studio: badminton, honkbal, basketbal, beachvolleybal. boksen, schermen, team samen te stellen, dat voor het volgend seizoen had moeten meedraaien in de top van de competitie. De hoofdsponsor was bereid dit door een extra financiële bij drage mogelijk te maken. Met de verdeling van de tv-rechten en bijdragen van andere sponsors kwam daarmee het totale bud get van Radius op 325.000 gul den. Toch liepen de onderhande lingen stuk. „Door het fors ruimere budget hebben we de spelers een uitste kend aanbod kunnen doen", ver telde voorzitter Frans Copini. „Toen we begin juli dachten al les rond te hebben, werd door een aantal spelers opeens an dere eisen gesteld waaraan het bestuur niet kon en wilde vol doen. Het bestuur is van mening dat volleybal op het hoogst haal bare niveau een streven moet zijn. maar dat moet niet ten kos te gaan van het verenigingsbe- lang." Andere initiatieven om deelne ming aan de eredivisie voort te zetten, mislukten. Het tweede mannenteam, dat in het seizoen '95-'96 promoveerde naar de tweede divisie, wordt nu het eer ste team van Radius. De ploeg is grotendeels samengesteld uit jonge talentvolle spelers, voor namelijk uit de eigen gelederen. gewichtheffen, handbal, hockey, ju do, paardensport, wielrennen, schie ten. zeilen, tennis, turnen, volleybal, waterpolo (voorronde: Nederland- Duitsland) 19.30-19.58 BRT 1: Sport 19.30-20.10 BRT 2: Studio Olympia: wielrennen. 20.00-22.00 BBC 1: Essential Olym pics paardensport, wielrennen (indi viduele achtervolging mannen), zwemmen, judo en tennis 20.10-20.45 BRT 2: Studio Olympia paardensport. 20.32-21.00 Ned 1: Olympische Spe len wielrennen (baanfinale l km. mannen), 20.45-22.30 BRT 2: Studio Olympia: judo. 21.20-22.20 Veronica: voetvolley: met Nederlandse topvoetballers vanaf het strand van Ju an Les Pins 22.00-23.20 BBC 2: Olympic grand stand: judo, turnen, gewichtheffen, badminton, boksen, tennis, water polo en zeilen. 22.16-22.34 Ned 2: Sportjournaal. 22.30-23.05 Ned 1: Studio Atlanta: magazine met aandacht voor de prestaties van Nederlandse deelne mers 22.30-07.00 BRT 2: Review Atlanta: olympisch magazine 22.40-23.07 BRT 1: Sport. '23.00-23.55 RTL 4: Sport. 23.05-04.00 Ned 1: Olympische Spe len judo (finales lichtgewicht), ge wichtheffen (finale 76 kg.), schermen (finale degen vrouwen en finale sabel mannen), turnen (mannen finale all round), wielrennen (baan), zwemmen (finales) en boksen. 23.20-05.25 BBC 1: Olympic Grand stand: turnen, zwemmen, gewich theffen, paardensport, zeilen, bok sen, tennis, badminton, beachvolley bal. volleybal en basketbal. 00.30-05.30 Did 2: Olympia-live: bad minton. honkbal, basketbal, boksen, voetbal, handbal, hockey (voorronde mannen: Duitsland-Pakistan), zwemmen, softbal, tafeltennis, vol leybal en waterpolo 00.55-01.10 TV 5: Olympische Spelen, samenvatting. Marianne Meesen: inspelen op wensen van onze medewerker Aector Dooms NIEUWVLIET - Jumping Zeeuws-Vlaan deren heeft bij Marianne Meesen een ma gische klank. De 43-jarige Axelse maakte zich stap voor stap eigen in de organisa tie van het grootste openlucht paarden sport-evenement van Zeeland. Haar ta ken werden dit jaar uitgebreid met het beheren van het algemeen secretariaat. Ook houdt ze de administratie bij van een aantal commissies en is ze de eindverant woordelijke voor het omlijstingsprogram- ma van Jumping Zeeuws-Vlaanderen. De ze nevenactiviteiten bezetten een groot deel van het programma van Jumping Zeeuws-Vlaanderen. „Elke dag moet er naast de paardensport, voor zowel binnen als buiten, vermaak en amusement wor den gebracht. Elk jaar komen we met een nieuw thema." Dit keer staat de omlijsting in het teken van Sport en Spel. De ligging van de ac commodatie, vlak achter het strand en de duinen, is ideaal. „De deelnemers nemen hun familie mee voor een dagje uit en daar willen we als organisatie rekening mee houden. Een keur aan nevenactiviteiten wordt als een welkome afwisseling erva ren". meent ze. Acht jaar geleden werd Marianne Meesen door Johan Buijze als medewerkster ge vraagd. Ze hoefde er geen seconde over na te denken. Het verzoek kwam niet slecht uit. want door verandering van werk had ze meer vrije tijd gekregen. De affiniteit met de paardensport heeft ze te danken aan haar familie. „Mijn moeder en mijn zus waren pa ardenfanaten. Ik had dat gevoel eerst niet. Later zijn mijn man Piet en mijn dochter Mirjam aan wedstrij den mee gaan doen. Vanaf dat moment ben ik me recreatief bezig gaan houden met paarden. Op de kringconcoursen kwam ik al gauw in contact met anderen uit de paardensportwereld. Ik rolde er vanzelf in. Van het één kwam het ander. Toen ben ik op een gegeven moment als medewerkster gevraagd voor de Jum ping", zegt ze in de organisatieruimte van de manege Riemens in Nieuwvliet-Bad. Bovendien bleek al gauw dat ze organisa tietalent heeft. „Dat zal te maken hebben gehad met mijn werk. Ik gaf voor een post orderbedrijf opleidingen in kwaliteitstrai ningen." Meesen trad toe tot de omlijstingcommis sie. Ze-genoot snel het vertrouwen van het bestuur. „Jumping Zeeuws-Vlaanderen werd na de eerste jaren grootschaliger aangepakt. Dus werden er verschillende commissies gevormd. Ik beschik in de om lijstingcommissie over een bepaald bud get voor het samenstellen van het pro gramma. Ze noemen me weieens geksche rend een krent, maar het is geen kunst om met geld van een ander te smijten. Ik zie het als een uitdaging om binnen het finan ciële plaatje te blijven." Marianne Meesen is eindverantwoordelijke voor het omlijstingsprogramma van Jum ping Zeeuws-Vlaanderen. „Ik zie het als een uitdaging om binnen het financiële plaatje te blijven." foto Peter Nicolai Jumping Zeeuws-Vlaanderen is uitge groeid tot een toeristische trekpleister. El ke avond is er na afloop van de wedstrij den live-muziek. Overdag zijn er onder meer judo-demonstraties, modeshows en kinderspelen. De samenwerking met de Sasse Folklore is uitgegroeid tot een jaar lijks optreden van een folkloristische dansgroep. Dit jaar geeft een Cubaanse dansgroep acte de présence. Het Zeeuwse viertal Suzan Malcorps, Da nielle Buyck, Lieveke Goossens, Chris tian de Feyter. dat meedoet aan de natio nale kampioenschappen KUr op muziek, doet tijdens de Jumping Zeeuws-Vlaande ren een laatste generale repetitie. Zater dag komt de Belgische kampioen mennen en hogeschool dressuur, Valerius Stan- daert, een demonstratie geven. „We moe ten natuurlijk niet vergeten dat de paar den tijdens ons evenement centraal staan", licht ze toe. Als deze editie van Jumping Zeeuws- Vlaanderen nog maar amper achter de rug is, volgt er eind augustus een evaluatie, Marianne Meesen begint in september met het vastleggen van muzikale ensem bles en verschillende acts. Het is routine geworden. „Het is een evenement waar we met zijn allen trots op mogen zijn." De prachtige bloemen van deze klimplant hebben een mooi hart. Kan vruchten vormen in het najaar. Voelt zich goed in de zon of halfschaduw. Van 19,95 voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 23