Patrick Tolhoek heerst in Clinge Schouderduwtje met grote gevolgen Dijbeenblessure breekt De Jong op Gareth Lau geeft zijn visitekaartje af Van Tongeren favoriet zwemloop Zoutelande ATB-renner uit Yerseke ook op de weg nog steeds sterk 1 Atlanta 1996 Claudia Zwiers: naar de koningin. Gaaf! uitslagen WOENSDAG 24 JULI 1996 sbw 22 van onze medewerker ZOUTELANDE - Miquel van Tongeren uit Arnemuiden moet in de zwemloop te Zoute- lande proberen om Adriaan Janisse (YY'estkapelle) achter zich te houden. Aleen dan be houdt hij in het klassement van het Zomid-kwartet zijn voorsprong van bijna twee mi nuten. Het Zomid-kwartet is een cir cuit dat bestaat uit een run-bi- ke-run, stratenloop. zwemloop en een triathlon. Wim Verburg (Goes) kan een aanval ver wachten van Sjaak de Kok <Le- wedorp) die slechts 8 seconden achter staat op de derde plaats van Verburg. Veteraan Theo van Hal (Mid delburg) staat ruim een minuut voor op plaatselijk favoriet Jos Boot. Marianne Provoost (Le- wedorp) heeft bij de vrouwen nauwelijks concurentie Met een zevende plaats overall staat zij er uitstekend voor. Remy Vasseur (Vlissingen) voert de ranglijst aan op de korte afstand De zwemloop in Zoutelande deelt in de malaise in triathlon- land waar vele organisaties te maken hebben met een terug loop in het aantal deelnemers. Tot nu toe hebben zich in Zou telande slechts vijftig sporters aangemeld. En dat voor een evenement dat twee jaar terug nog ruim 120 deelnemers telde. Door het geringe aantal in schrijvingen hebben diverse organisaties zich al terugge trokken of beraden zich over het al of niet doorgaan van hun evenement in 1997. De zwemloop start om 19.15 uur op strand voor de boule vard van Zoutelande. De af standen zijn 1 kilometer zwem men en 10 kilometer lopen of 500 meter zwemmen en 5.6 kilo meter lopen. De finish is op de boulevard bij de EHBO-post. Inschrijven vanaf 18.00 uur in de kantine van VV De Meeu wen aan de Westkappelseweg te Zoutelande. van onze medewerker Jan Roovers CLINGE - Nadat een 'slechte' rug jaren geleden zijn veelbelo vende profcarrière voortijdig afbrak en hem ook daarna nog lang parten speelde, werd mountainbiken het favoriete werkterrein van Patrick Tol- Mol favoriet in omnium Bruinisse van onze medewerker BRUINISSE - Bruinisse wordt het derde Zeeuwse dorp waar het plaatselijk wielercomite een omnium organiseert. Eer der deden dat YVestkapelle en Zierikzee. Morgen krijgen de elite- en neo-amateurs in Brui nisse een ploegentijdrit, een puntenkoers. een afval wed strijd en een rit in lijn voorge schoteld. Het omnium in Bruinisse start om 18.00 uur. De wedstrijd staat open voor ploegen van vier ren ners. Onder de ruim 40 deelne mers gaan heel wat favorieten schuil, zoals Peter Mol. Francois Franse, Wilfred Geijs en Dennis Mesu. De Zeeuwen kunnen heel wat tegenstand verwachten. Want met name Mario van Vlim- meren, Ruud Havermans, Eric de Crom, Wilfried Bastiaanse en Theo Akkermans zijn renners waar terdege rekening mee dient gehouden te worden. Voorafgaand aan het omnium start om 14.00 uur de plaatselij ke jeugd en worden om 16.30 uur de cyclosportieven weggescho ten voor een wedstrijd over 60 ki lometer. Kanshebbers voor de zege zijn zeker Johan Peeman, Willem Varekamp, John Akker mans en Frans Hommel. hoek. üe ex-prof heeft zich op karakter en mentaliteit in die tak van sport inmiddels bij de Nederlandse top gemeld. De renner uit Yerseke hoopt vol gende maand in Italië een start bewijs voor het YY'K-mountain- bike in Australië te verdienen. „YVant dat wil ik nog graag eens meemaken", zei hij gisteravond na zijn zege in het criterium van Clinge. Zijn eerste dit seizoen. Tolhoek (31) bewees met de win nende solo ook op de weg nog al tijd goed uit de voeten te kun nen. In een sprankelende finale waarin twee EDC-renners zich in een man-tegen-man-gevecht leeg knokten om de hoofdprijs, demonstreerde Tolhoek zijn nog altijd aanwezige klasse. Theo Akkermans. na een kort verblijf bij de profs dit seizoen in Zee land van de ene ereprijs naar de andere rijdend, kwam tekort. De kermiskoers van Clinge kreeg er een waardige afsluiting mee. Dat na een turbulente opening en een vlak middengedeelte. Cliché Het cliche is tot op de draad ver sleten, maar bewijst nog altijd zijn waarde: De eerste klap was in Clinge zelfs veel meer dan een daalder waard. Vijf renners deel den meteen na de start de eerste prik uit: Theo Akkermans. Pa trick Tolhoek. Nico van de Klun- dert, Wilfred Geijs en Patrick Graal vlogen er meteen in. Dat het serieus was begreep alleen Dennis Brehm die in één ronde van het vijftal een half dozijn maakte. Terwijl de rest van het peloton toekeek, nog naar het goede wiel zat te zoeken, knalden de zes vol overtuiging naar een eerste gaatje van 15 seconden. Dat werd spoedig een volle minuut toen het verslagen peloton wan hopig zocht naar een coalitie die de slagorde zou kunnen herstel len. Het zou. alle wanhoopspogingen in die richting ten spijt, nooit meer goed komen. In hun vuist lachend om de poets die men de groep had gebakken, haalde de kopgroep steeds vernietigender uit. Van één minuut liep de voor sprong op naar het dubbele van die marge en amper half koers keken de zes leiders het versla gen peloton al in de rug. Niet veel later werden de laatste mannen stuk voor stuk opge raapt en leek alles rijp voor een 'lap'. Voor het zover was, waren Eric de Crom, John Leijs. Michel Rommers. Mario van Vlimme- ren en - de heel hard fietsende - Patrick van Passel toch nog uit de groep ontsnapt. Maar meer dan een ereplaats zat er voor hen niet meer in. Nadat de jury koersvervalsing had weten uit te sluiten door het peloton voortijdig af te laten sprinten, voerde het zestal een spannende slotscène op. Patrick Tolhoek kwam er als sterke win naar uit tevoorschijn. MVV na rust op schot tegen Borsels elftal NIEUWDORP - Het Borsels elf tal heeft gisteren in Nieuwdorp eerste-divisieclub MVV een helft lang goed partij kunnen bieden. Na een 1-2 ruststand liep de Maastrichtse ploeg in de tweede helft echter uit naar 7-1. Het duel werd bijgewoond door 325 toeschouwers. Zij zagen Wil- co Doeleman uit Dreischor het doel van MVV verdedigen. Roy Magnus was de speler die de 'Limburgse' doelman namens de thuisclub wist te passeren. Voor MVV scoorden Danny Landzaat, Rik Hoogendorp (2x), Leo Kos- wal, Anton Vriesde, Marco Gen tile en Rick Platvoet. MVV speelt vrijdag nog een wed strijd op Zeeuwse bodem. Dan in en tegen Hoedekenskerke. Dit duel begint om 19.00 uur. Het Borsels elftal komt donderdag alweer binnen de lijnen. In Nieuwdorp is Sparta dan de te genstander (aanvang 19.00 uur). De Rotterdammers, met de ge broeders De Nooijer in de selec tie, trainen donderdagochtend om 10.30 uur ook op Nieuwdorp. door Frans Dreissen ATLANTA - Persconferenties. Het is soms pure poppenkast. Onvervalst amusement. De sport in de etalage. Kijken mag wel, aanraken niet. Vra gen, prima. Maar niet te lastig. Het zijn ook vaak van die bloedserieuze vertoningen. „Alleen vragen stellen, die be trekking hebben op de sport," luidt het vriendelijke doch dringende verzoek van de Ree bok- voorlichter. Licht uit. spot aan. Op grote beeldschermen wordt eerst een promofilm vertoond. Perscon ferenties worden geregisseerd, geënsceneerd. Het zijn van die bijeenkomsten waar fotogra fen als wilde beesten de toe1 gangspoort bestormen om een zo goed mogelijke plaats te be machtigen. Waar cameramen sen bijna slaags raken in een poging de beste 'shots' te schie ten. Waar de kudde naar leuke quotes hengelende journalis ten gedwee op de tribune plaatsneemt en dezelfde ge meenplaatsen noteert. Michael Johnson. Carl Lewis. Jacky Joyner. Sergei Boebka. Scotti Pippen. Monica Seles. Andre Agassi. Ton Dolan en niet te vergeten Zheng Hai Xia. de basketballende dragonder uit China. De sportrijken der aarde passeren één voor één de revue bij Nike. De multi-miljo- nairs. die enkel om de sponsor te gerieven even hun gezicht laten zien. Lange vragen, korte antwoorden. Obligate priet praat. Oppervlakkig, nietszeg gend. ..Waarom loopt U al jaren op Nike-schoenen?," wordt er gevraagd aan Michael John son. Het vermoeden bestaat dat Nike enkele pr-mensen in cognito tussen het journaille heeft verborgen. Dus verworden persconferen ties meer en meer tot scherts vertoningen. ..Zeg eens hallo tegen Peru", vraagt een tv-ver- slaggever aan 'basketbalgod' Shaquille O'Neil. Steeds meer sporters gaan op internet. Carl Lewis en Michael Johnson bijvoorbeeld. On-line heet dat. Communiceren via de computer. Dat maakt reizen overbodig en bespaart een hele hoop tijd. Althans wanneer men genoegen zou nemen met nog steeds diezelfde priet praat. Voor een leuk interview hoefje echt geen persconferenties bij te wonen, maar moetje zelf ini tiatief tonen. Gewoon dus die vertrouwde telefoon ter hand nemen en een afspraak maken. Waanzinnige B-film in hamburger-restaurant Atlanta ATLANTA - Goed, die kleine Amerikaan was een beetje ru moerig, maar die schouder- duw, ach, op het voetbalveld zou hij er niet eens een gele kaart voor hebben gekregen. Maar het gebeurde niet op het voetbalveld, maar in een van de vele vestigingen van McDo nalds. Die in North-West Peachtree Street, schuin te genover Planet Hollywood, het café van de filmsterren, die er vooral schitteren door af wezigheid. De kleine Amerikaan wilde een Big Mac eten en beklaagde zich YYang opnieuw in ademnood ATLANTA (RTR/ANP) Schutter Yifu YVang, die zater dag instortte en aan de zuur stof moest na een nederlaag bij het onderdeel luchtpistool. had het gisteren weer zwaar. De Chinees had aan het eind van het onderdeel 50 meter vrij pistool weer een zuurstof masker nodig. Een lid van de medische olym pische staf meldde dat Wang waarschijnlijk slachtoffer was geworden van de hitte. Op de schietbaan bereikte de tempe ratuur dinsdag de 35 graden. Volgens een Chinese official voelde de schutter zich al voor de reis naar Atlanta niet goed. Dinsdag eindigde Wang bij de 50 meter vrij pistool slechts zesde, waar hij zaterdag nog zil ver behaalde. g er lachend, maar luidruchtig over, dat hij van een van de hoofdsponsors van de Olympi sche Spelen geen korting kreeg. Twee politie-agenten van Atlanta-stad stonden erbij en ergderden zich. Een beer van een man, niet twee, maar minsten drie koppen groter dan de kleine Amerikaan. En een ielig, angstig kijkend vrouwtje. De beer pakte de kleine man bij de schouders, maar die duwde terug, met z'n schouder. $ie nauwelijks hoger reikte dan het middel van de agent. En voordat je er erg in had. zat je opeens op nog geen twee meter afstand te kijken naar een waanzinnige B-film. De agente zei iets in haar mobilofoon en even later loeiden de sirenes in North-West Peachtree Street. Zeven politie-auto's stopten met piepende remmen voor de deur van het bedrijf van een van de hoofdsponsors van de Olympische Spelen. Veertien agenten stormden naar bin nen. Je moet erbij geweest zijn om het te kunnen geloven. De kleine Amerikaan werd ruw te gen de grond gesmeten, z'n handen op z'n rug geboeid, z'n kleren nauwkeurig doorzocht. „Wat heb ik in hemelsnaam misdaan, wat heb ik gedaan, zeg het me dan", schreewde hij naar de beer, die nu niet drie, maar wel vier koppen groter Skah denkt aan zieke vader ATLANTA (AFP) - De Marokkaanse atleet Khalid Skah, winnaar van de 10 kilometer tijdens de Spelen in Barcelona in 1992, wil - mits hij deze prestatie herhaalt - zijn gouden medaille in Atlanta opdragen aan zijn doodzieke vader. Skah. die bij de openingscere monie de Marokkaanse vlag droeg, vindt dat zijn vader dat ver dient. ..Mijn gouden plak in Barcelona betekende zo veel voor hem. dat ik wil proberen deze keer weer goud te halen. Lukt dat. dan geef ik die medaille aan hem." Skah's vader lijdt aan kanker." was. terwijl hij werd afgevoerd. De beer keek hem met grote, boze ogen aan en priemde een wijsvinger in zijn richting. „Ne ver, never ever, touch an offi cer", was het ijskoude ant woord. Buiten was het voetvolk tot staan gekomen, had de nieuws gierige massa zich rond de ves tiging van een van de hoofd sponsors van de Olympische Spelen verzameld. „Wat is er aan de hand, bomalarm"? Nee, gewoon een schouderduwtje, waarvoor je op het voetbalveld niet eens de gele kaart zou heb ben gekregen. Na een nachtje slapen kunnen we het nog steeds niet geloven. Maar echt waar, het gebeurde, want zoiets verzin je niet. Judoka Claudia Zwiers (22) uit Haarlem won maandag de eerste medaille voor Nederland tijdens de Spelen. Zwiers veroverde brons in de klasse tot 66 kilo gram. ..Ik ben vooraf nooit ge noemd bij de mogelijke me daillekandidaten. Altijd vie len de namen van Angelique SerieseJenny en Jessica Gal. Iedereen vergat dat Ka rin Kienhuis en ik ook kan sen hadden. Dat is ivel een motivatie voor me geweest. Ik wilde bewijzen dat ik ook besta. Ik wil waardering. Mijn erelijst, met twee derde en een eerste plaats op een EK en de vijfde plek op de WK. is toch redelijk." ..Ik sta nu twee jaar aan de top. Dit jaar was tot dusver heel goed. Ik groei nog steeds, ik word steeds ster ker. Dat is ook noodzakelijk. Vrouwenjudo is de laatste ja ren enorm vooruit gegaan. In sommige potjes is judo am per mogelijk, dan is het al leen vechten. Kijken wie de sterkste is." ..Ik besef dat ik nu 20.000 gul den heb verdiendvan dat geld ga ik een motor kopen. In oktober moet ik afrijden voor mijn motorrijbeioijs. En ik ga naar de koningin. Gaaf! Erica Terpstra kwam na mijn verloren halve finale naar me toe en stak me een hart onder de riem. Je bent voor mij de kampioenzei ze, we gaan nu voor brons. Prachtig toch. Zij is niet nep. maar leeft echt mee. Dan is het ook niet irritant. Voor ik de mat op moest voor de strijd om brons zag ik uit mijn ooghoeken premier Wim Kok en Terpstra die me met gebalde vuisten succes wensten." ..Bij het opstaan zvist ik al dat ik de bronzen plak zou ver overen. Ik heb daarover ge droomd. Dat had ik voor de EK ook. Ik droomde toen in januari dat ik in april Euro pees kampioene zou ivorden. dat gebeurde. Een hele tijd geleden droomde ik van de derde plaats op de Spelen. Dat cijfer drie speelde voort durend door mijn hoofd." „Na mijn partij moest ik op een stoeltje zitten in afwach ting van de huldiging, daar door kon ik Mark. die na mij brons won. niet feliciteren. Ik had het niet het gevoel bezig te zijn met de Olympische Spelen. Het is net een WK. Je kent de tegenstandsters, er heerst dezelfde sfeer. Nu rea liseer ik me echter dat een olympische medaille maar eens in de vier jaar kan wór den behaald, terwijl we eens in de twee jaar de WK heb ben. Het overkomt me alle maal. ik laat alles over me heenkomen. Ik ivord geleefd. Direct na de prijsuitreiking werd ik overal mee naar toe genomen. Alles is geregeld. Ik denk dat ik pas veel later zal beseffen wat er vandaag met me is gebeurd." Claudia Zwiers kust haar bronzen plak. foto Kimimasa Mayama/Reuters van onze medewerker KOUDEKERKE - LTC De Stoof uit Koudekerke staat in deze vierde week in juli weer met het Stoofwei-toernooi op de tennis- kalender. Voor de vijfde maal inmiddels wordt het evene ment. dat bij de Zeeuwse ten nissers van C- en D-niveau een grote populariteit geniet, op het park aan de Biggekerksestraat gehouden. In deze lustrum-editie moeten 200 partijen de revue passeren en als levend bewijs voor de pro gressie die het toernooi sinds 1992 doormaakt, mag ditmaal de vorming van een enkelspel schema bij de C2-spelers gezien worden. De start van het toernooi lever de meteen al twee verrassingen op. beide in de C2-klasse. Koplo per Piet de Jong redde het niet tegen Peter Waasdorp. De in middels 49-jarige MLTC-er, die vorige week in het Maeneblus- scherstoernooi al met een dij beenblessure kampte, probeer de het wel in Koudekerke. maa was mede door deze kwetsuu geen partij voor zijn Domburg» rivaal. Ook de als vierde geplaat ste Paul Eversdijk kon na allooi van zijrathonduel met Izaak vai der Hooft zijn racket opbergen De tweekamp tussen de outsi ders Fred Hendrikse en Yam Guingo eindigde in een drie setszege voor Hendrikse. in de Dl-categorie is favoriei Henk Sommers na overwinnin gen op Johan Vos en Arnold var Velzen inmiddels kwartfinalisi geworden. Zijn vermoedelijk! tegenstander in de eindstrijd Emile Goedbloed. hield het bi éen positieve score. Hij klopu Rudy Visser. Dat zelfde gok voor Angélique Suykerbuyk schema-aanvoerster bij de vrou wen van vergelijkbare sterkte Zij klopte Els Goedbloed. Andre Hoogenboom en Henk Feven, de verwachte finalisten in de D2 groep, rekenden af met respec tievelijk Ronald Brasser en An dré Hollemans. van onze medewerker VLISSINGEN - In de reeks K5- evenementen die de commissie geselecteerd jeugdtennis dit zo merseizoen op het programma heeft staan, is het open DOS- jeugdtoernooi als nummer vier gerangschikt. Na de Bru-Ten, Animo en Souburg tekent de Vlissingse vereniging deze week voor de organisatie van een dergelijk toernooi. Onge veer 145 deelnemers, verdeeld over de schema's in het enkel en dubbelspel, met 10, 12, 14 en 16 jaar als leeftijdsgrens, ko men in actie op het tennispark 'Zwanenburg'. Bij de oudste jongens is favoriet Gareth Lau uitstekend begon nen. Via een zege in twee op Maurits Vos verzekerde de spe ler van TC Souburg zich van een plaats bij de laatste acht. De nummer twee op het schema, Orestis Molopodis, trad in zijn voetsporen. Ralf Simpelaar, Freddy Compeer en Raymond Barten, eveneens 'beschermd', bleven ook aan de positieve kam van de score. Laurens de Kort die de kleuren van Hulster Ara bacht hoog houdt, zorgde in dii gezelschap vooT de eerste ver rassing, door de als achtste inge lote Daniel Willemsen uit Hoog land af te troeven. De meisjes in deze leeftijdscate gorie hebben in Marieke de Pun der hun lijstaanvoerster. D< voor Thos Cuyk uitkomend! speelster rekende af met Astei Busink. Hetzelfde deed haar ver moedelijke tegenstandster in d( eindstrijd, Mara Malicki. D( Souburgse kwam geen momern in moeilijkheden tegen Rache Platteeuw. In de resterende deeltoernooier is de strijd in feite nog in de be ginfase. Favoriet Bram de Niji stelde bij de t/m 14-jarigen zijt supporters niet teleur door Joë le Due klop te geven, maar de ali tweede gerangschikte Chiel Ma ranus en Jaimy Bish redden he niet. Sake Smit en Lars Jonken namen hun posities over. Jeu de boules Strandtoernooien van Pétanque Mid delburg in samenwerking met de plaat selijke VVV's. Domburg, Oase, 28 per sonen, 1 Ferry Jacobs, Roosendaal, 2 Johan Oele, Middelburg, 3 Rinus Gaak- eer, Vlissingen. Koudekerke, Kaapduin, 32 personen, 1 Wim Francke, Zoutelan de, 2 Rolf Kosten, Oisterwijk, 3 Ada Wouters, Zoutelande. Domburg, Oase, 28 personen, 1 Bart van Dongen, Dus- sen, 2 John Bek, Middelburg, 3 Ad van Dongen, Dussen. Programma, 31 juli, Dishoek, De Zilver meeuw; 1 augustus, Domburg, Oase. Aanvang 19.00 uur. Schietingen In Ellewoutsdijk hield de vereniging St. Sebastiaan uit Kloetinge een schieting op de staande wippen. Eerste wip; eer ste hoofdvogel, H. v.d. Dries Eensge zindheid; tweede hoofdvogel, E. Ben nen Vrije Schutters; eerste zijvogel, Jac. Platschorre Zorgvlied; tweede zijvogel L. v. Dijke St. Sebastiaan; eerste kal, R. Klippel Doel naar Floger; tweede kal, J. Vermeule Edele-Handboog; Uitslag tweede wip; eerste hoofdvogel, L. v. Dij ke St. Sebastiaan; tweede hoofdvogel, J. Vermeule Edele Handboog; eerste zij vogel, Jac. Doene Victoria; tweede zij vogel, L. v. Dijke St. Sebastiaan; derde zijvogel, E. Rentmeester Willem Teil; vierde zijvogel, A. Schouwenaar Edele Handboog; eerste kal, P. Doene Victo ria; tweede kal. M. Verdonk Jacoba van Beierenïj derde kal, Jac. Smallegange; vierde kal, C. Jeremiasse beiden Zorg vlied. Pyramide schieting: Eindstand voor de Total Cup; de eerste blok werd 24 mei door Joh. Molhoek van Juliana gescho ten; de laatste door Sjaak Raas van Vic toria; de allerlaatste door M. v. Steen bergen Willem Teil; winnaar van de To tal Cup 1996 werd J. Vermeule Edele Handboog met 19 punten 9 maal een punt en 5 maal 2 punten, meeste grote blokken door J. Vermeule 9 stuks; de la- dies trofee met 3 punten door Bianca Vermeule Zorgvlied: de jeugd trofee was voor Micel de Jonge Soranus 2 met 7 punten; Uitslag van de laatste schie ting te Kwadendamme, hier werden 13 van de 15 blokken afgeschoten; 1e en 2e blok, Bianca Vermeulen; 3e blok. Jac. Platschoore; 4e blok, Jac. Smallegange allen Zorgvlied; 5e en 6e blok J. Ver meule; 7e blok, A. Schouwenaar beiden Edele Handboog: 8e blok, Jac. Doene Victoria: 9e blok, C. Jeremiasse Zorg vlied; 10e blok. Piet Doene Victoria; 11e blok, C Jeremiasse Zorgvlied, 12 blok Jac. Platschorre Zorgvlied: 13e blok Sjaak Raas Victoria. In Ovezande hield de vereniging „Wil lem Teil" een schieting op de staande wippen. Eerste wip, eerste hoofdvogel, C. Stouthamer Edele Handboog: twee de hoofdvogel, J. Boelens; eerste zijvo gel. J. Rentmeester beiden Willem Teil; tweede zijvogel, C. Nijsten Concordia; derde zijvogel, H. Koens Spes Nostra, eerste kal. C Nijsten: tweede kal. P. Vet te beiden Concordia, Uitslag tweede wip; de beide hoofdvogels werden ge schoten door H. Franse Willem Teil; eer ste zijvogel, H. Koens Spes Nostra; eer ste kal, H. Franse; tweede kal, H. Boon man beiden Willem Teil. Sportprijsvragen Lucky 10. Trekking dinsdag: 2-3-8-9-12 17-22 -24-31 -34 39 - 42 - 52 - 56 - 58 60 - 62 - 68 - 72 - 80 (onder voorbehoud) Toto 29: Eerste prijs, geen winnaar, tweede prijs. 4 winnaars, elk f. 535,10; derde prijs: 42 winnaars, f. 127,40. van Hezik 6-1, 6-1, L. de Korl-D. Willem sen 5-7,7-5, 7-5, F. Compeer-E. de Jong 6-2, 6-2, R. Barten-F. Pieterse 6-1, 6-1, F Sïmpelaar-D. van Elswijk 6-1, 6-4, C Molopodis-M. Siereveld 6-1, 6-0, G Lau M. Vos 6-1, 6-4. M.E. t/m 16: M. de Punder-A. Busink 6-2 6-4, M. Malicki-R. Risseeuw 6-1, 6-0. J.E. t/m 14: J. le Duc-M. Jessies 6-0, 6-1 M. Titiheru-A. Siereveld 3-6, 6-4, 6-0, J Quaak-M. tenThije6-0,6-0, V. Rijckborsi L. Veldhuis 6-4, 6-2, E. Raaman-P. vai Leeuwen 6-0, 6-0, T. Gideonse-L. Ben dele 6-16-2, S. Smit-Ch. Maranus 6-7,7 5, 6-4, B. de Nijs-J. le Due 6-0, 6-1 M.E. t/m 14: B. Platschorre-M. Douma 6 0, 6-0, Ch. Visser-A. Beilo 6-0, 6-1. J.E. t/m 12: D. Deege-E. Goudt 6-2,3-6,6 4, M. van Elswijk-J. de Vries 6-2, 6-1, A Nijpjes-R. Bardoel 6-3, 6-3, J. van Loon 5. Bish 6-1, 6-0, E. de Boer-F. Sonne mans 6-3,6-2, W. van Noord-B. Maranu: 6-2, 6-4, N. de Wolf-D. Deege 6-0, 6-1, B Dijkstra-T. Mosmans 6-4, 6-0, P. Wou ters-C. van der Linden 6-1, 6-2, A. d Boekhorst-S. Snijders 6-0, 6-0, R. van di Wel-S. Nonnekes 6-2, 6-1, J. Grashoff-J Wolf 6-0, 6-4, M. Holterman-Ch. Schrij ner 6-1, 6-0, K. de Vries-S. Smit 6-0, 6-0 M.E. t/m 12: A. Riemens-T. Sonnemam 6-16-1S. de Witte-S. ten Hacken 6-0,6 0, M. Vissers-A. Stevense 6-0,6-0, T. va' Londen-J Siereveld 6-0,6-0, C. Molders T. van Londen 6-2, 6-3. J.E. t/m 10: P Felius-J. de Vries 3-6, 6-1 6-3, S. Busink-R. Hidde 6-1, 6-2, L. Jon ker-C.J van deZweep6-1,6-1, L. Jonker J. Bish 6-1, 6-1. M.E. t/m 10: R. Verdonck-K. Goudt 6-2,6 7, 6-0. Stoofweitoernooi: H.E.-C2: P. Waas dorp-P. de Jong 6-16-11. van der Hooft P. Eversdijk 7-5, 1-6, 6-4. F. Hendrikse-Y Guingo 3-6, 6-1, 6-0. H.E.-D1H. Sommers-J. Vos 6-2, 4-6, 7 5, A van Velzen-W. van Wijngaarden 6 3, 6-4, P. Aertssen-E. Janse 7-5, 6-3, M Brasser-C. Kayser 6-2, 6-3, M Stracke-A Morren 6-1, 6-3, S. Vermeulen-E. Duit 6 0,6-1J. P. Suvaal-R. de Kraker 1 -6,6-0,6 0, J Griep-F. Schletterer 7-6, 6-4, E Harting-A. Rijnberg 0-6, 6-2, 7-6, P. Ver straete-J. de Waal 6-2. 6-3, E. Vogel-E Fagg 2-6, 6-4, 7-6, Ph. Krant-N. Denes sen 6-2,6-0, D. van der Bel-T. Smid 6-2,6 I, E. Goedbloed-R. Visser 6-2. 6-4, H Sommers-A van Velzen 6-0, 6-0. D.E.-D1A. Suykerbuyk-E. Goedbloed 4 6, 6-1, 6-4, S. Prenger-H. Koets 6-4, 6-4 R Schreyenberg-A. Grassmid 6-1,6-7,6 4. H.E.-D2: A. Hoogenboom-R. Brasser 6 3, 4-6, 6-1, H. de Roover-A. Luitwieler 6 4,6-3, W de Looff-B. van Luinen 6-4,4-6 7-5, H. Feyen-A. Hollemans 6-2, 6-4. Voetbal UEFA Cup. Voorronde, tweede wed strijd: Dinaburg (Let) - Barry Town (Wal 1-2. Eerste wedstrijd: 0-3, Barry Tov« naar volgende ronde Eindhoven. De Spechten-RKC 0-15. Lille (Bel). Lille-NAC 0-13. Aken (Dui). Alemania Aachen-Roda JC 5 Borculo Reünie-Celtic 0-16. Doelpunter onder anderen Van Hooydonk, Cadet! 4, Di Canio 3, Thon 2. Wielrennen Tennis Open DOS-toernooi: J.E. t/m 16: M. Vos- P. van der Kley 6-0, 6-1, D. Stevense-R. Kermiscriterium Clinge. Amateurs. 1. P Tolhoek, Yerseke. 2. Th. Akkermans Woensdrecht, 3. W. Geijs, Kwadendam me, 4. P. Graal, R'dam, 5. D Brehm Goes, 6. N. van de Klundert, Woens drecht, 7. E de Crom, Woensdrecht, 8. J Leijs, Standdaarbuiten, 9. P. van Passel Sluiskil, 10. M. van Vlimmeren, Hoeven 11. M. Rommers, Rilland, 12. D. Mesu Middelburg, 14. P Mol, Kapelle, 16. F Franse, Kwadendamme, 19. J. var Schaik, Oost-Souburg Cyclosportieven: 1. J Peemen, Rijsber gen, 2. J Akkermans, Nw Vossemeer, 3 P. van Dijk, Bosschenhoofd. Theo Akkermans (tweede van links) bepaalt het tempo van de kopgroep. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 22