PZC zeeland Campings en hotels stromen vol Net als thuis in Vietnam... VVV heeft handen vol aan toeristen Twee gewonden bij brand in Thoolse villa N-Molenvliet Weersomslag zorgt voor extra toestroom van toeristen Duo raast met auto door mensenmenigte in centrum Renesse t t) m Geruchten kondigden komst gewelddadige 'Feyenoorders' aan zeeuwse almanak Peuter-van-nu MAANDAG 22 JULI 1996 in onze verslaggever SSINGEN - Redelijk druk, 'lekker warm en vol. Dat is het beeld op de Zeeuwse eilanden in het afgelopen weekeinde. Ook deze week is aan de kusten Hinder reservering geen cam pingplaats of hotelkamer meer ie krijgen. Wie op goed geluk komt loopt het risico naar een plaats ergens diep in het achter land te worden verwezen. On danks de ongust i ge weersver wachting voor de tweede helft tan de week is aan de kusten tot 'balf augustus alles volgeboekt. Dit weekeinde is de vakantie- drukte in zijn volle omvang op ang gekomen. De gunstige oorspelling heeft hon- :izenden doen besluiten spoorslags naar de kust te :en. Chef van dienst H. [Rutgers van de politie op Wal- rheren schatte zondag het aan- lal dagjesmensen op honderd a bonderdvijftigduizend. „Ze zijn mj geleidelijk binnen gekomen. Er zijn geen grote opstoppingen gweest." Alleen voor de Sloebrug in Mid delburg stonden zaterdag- en zondagochtend lange rijen au to's. De verkeerslichten voor de kruising zijn al meer dan een week defect. De brug is het be langrijkste obstakel op de route van de A58 naar de Walcherse stranden. Voor het veer Vlissin- gen-Breskens liepen de wacht tijden zaterdag door een pro bleem met de oprijbrug aan Vlis- singse zijde op tot meer dan twee uur. Bij de kust-VVV's was het topdrukte. De meesten hadden al op vrijdag geen enkele plaats meer tot hun beschikking. Het zonnige weer is lang uitge bleven. De recreatiesector heeft een uitzonderlijk slecht voorsei zoen achter de rug. De intocht van toeristen is daardoor laat op gang gekomen. R. Scherbeijn van het VW in Cadzand zater dag: „Er melden zich relatief veel mensen die op de bonnefooi zijn gekomen, vooral Duitsers. Nederlanders zonder reserve ring heb ik nog niet gezien." G. J. Brinkman, secretaris van Recreatie Ondernemers <Re- cron) Zeeland, bevestigde dat zondag. Hij was dik tevreden over het weekeinde. „Als dit nog zes weken zo blijft is het verlies van het voorjaar volledig wegge werkt." Overloopterreinen In Zeeuws-Vlaanderen moesten op zaterdagochtend overloop terreinen in gebruik worden ge nomen. In Cadzand werden on verwachte gasten halverwege de ochtend al doorgestuurd naar Aardenburg. Aan de Walcherse kusten zat alles op vrijdag al vol. Op Schouwen duurde het tot za terdagmiddag voor alle plaatsen aan de kust bezet waren. Een evenement dat voor extra toe stroom zorgde was het Beach- popfestival in Scharendijke. Be zoekers die naar een slaapplaats zochten werden doorgestuurd naar Ouddorp. Ook in het achterland werden goede zaken gedaan. A. Saris van het VVV-kantoor in Tholen had op vrijdag bijna geen plaat sen meer te vergeven. Vrijwel al le campings en hotels zaten vol Saris betwijfelde echter of de drukte lang aanhoudt. „De meeste reserveringen zijn alleen voor deze week. Over een paar dagen slaat het weer om. Ik denk dat het dan wat minder wordt." Dat werd zaterdag bevestigd door M. Drenth van het VW in Zierikzee. Daar meldden zich overwegend mensen die alleen het weekeinde bleven. „Als alles hier vol zit sturen we ze door naar Oostvoorne., Dat is nu nog niet nodig." Naar verwachting is ook deze week in Zierikzee volop accommodatie beschikbaar. van onze verslaggever iRENESSE - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zon dag bij Kerkwerve twee inwo ners van Eindhoven (20 en 22 jaar oud) aangehouden na een wilde achtervolging die begon in Renesse. Aanleiding voor de ze achtervolging was het 'ui terst agressieve rijgedrag' van de bestuurder, de 20-jarige, in het centrum van Renesse. Hij reed met hoge snelheid door het in groten getale aanwezige pu- ibliek. Hierdoor ontstonden vol gens de politie gevaarlijke, le vensbedreigende situaties. iDe politie gaf de bestuurder op Ijhvee punten in Renesse een stopteken, maar die trok zich Ihier niets van aan. In een geval taakte hij een politiemotor en in het andere geval kon een agent Hue Spirit iaat naar de loofdklasse nog net op tijd wegspringen. Op de motor werd daarop de achtervolging ingezet. Vastge steld werd dat de auto binnen de bebouwde kom snelheden be reikte tot honderd kilometer per uur. Buiten de bebouwde kom liep de snelheid op tot 140 kilo meter per uur. Verschillende po litievoertuigen werden ingezet om de auto tot stoppen te dwin gen. Dit lukte in de omgeving van Kerkwerve. De inzittenden zijn aangehou den en ingesloten op het bureau in Goes. De 22-jarige werd in de loop van zondag weer vrijgela ten. Het rijbewijs van de be stuurder en de auto werden in beslag genomen. De politie vraagt of getuigen van het voor val, al of niet in gevaar gebracht, zich willen melden. Dit kan bij het bureau in Zierikzee of Goes. Dit is geen plaatje van de Mekongdelta in Vietnanj, maar van de Oosterschelde in Zeeland. De Oesterdam was zaterdag en zondag weer de verzamelplaats voor honderden Vietnamezen. Familieleden, verspreid over heel West-Europa, rijden soms honderden kilometers naar Zeeland om elkaar te ontmoeten. Langs de dam ten zuiden van Tholen zoeken ze naar schelpdieren die ter plekke worden bereid of mee naar huis genomen. Ze wanen zich weer even thuis in Vietnam. foto ANP/Ruben Schipper MIDDELBURG - Blue Spirit Bugle Corps uit Mid- elburg promoveert naar de loofdklasse van de Drum Corps competitie. Tot nu toe wam het corps uit in de A- ,!lass. De hoge score van Blue I, ipirit tijdens de eerste voorron- le voor de landelijke kam- lioenscliappen, gehouden op 15 in Lelystad, maakte dui- lelijk dat Blue Spirit zich kan neten met de corpsen die in de j loofdklasse, de zogenaamde 'O- len Class', uitkomen. llue Spirit is de afgelopen vier l aar drie maal landskampioen in le A-Class geworden. Vorig jaar ras het puntenverschil met de ndere A-Class corpsen al zo root geworden dat de Middel- n lurgers weinig concurrentie ondervonden. Het mana- ;ement en instructieteam van 1 llue Spirit zijn blij met de over- tap. omdat dit in lijn is met de intwikkelingen die het corps de aatste jaren doormaakt. Daar naast blijft het competitie-ele ment voor de vereniging hier- nee gewaarborgd. )e hoofdklasse van Drum Corps 2 lolland bestaat op dit moment 2 lit een kleine groep Nederland- 2 e en Duitse topcorpsen. waar in inder het gerenommeerde Bea- rix uit Hilversum, Jubal uit j )ordrecht en Starriders uit Bad- n lünder. politie zoekt slachtoffers knokpartij 2jan onze verslaggeefster 2SENESSE - Drie mannen uit de 2$mgeving van Tiel zijn in de ;cht van vrijdag op zaterdag resloten wegens mishande- ig van een aantal jongeren en egens verzet bij hun aanhou ding door de politie in Renesse. let vijftal raakte voor disco- ieek The Game slaags met de iep vakantievierende jonge- in. Daarbij vielen rake klap- •veillerende agenten advi- :rden hen aangifte te doen bij liet bureau. Op de Hogezoom lie- ïjen de jongeren, die door de ajgenten vergezeld werden, hun :lagers weer tegen het lijf. Toen politie tot aanhouding over ilde gaan. verzette het vijftal jch hevig. Twee daders wisten ontkomen. De overige drie (32, en 25 jaar oud) werden die icht ingesloten. :t is niet duidelijk waar de ichtoffers vandaan komen en 'zij letsel hebben opgelopen. Er geen aangifte gedaan. De poli- verzoekt betrokkenen alsnog gifte te komen doen. ■■■■■■■■■■■■«■■■■I 1 F N >i m Te fiets of met de auto, allemaal op weg naar de kust, zoals hier op de weg Goes-Zierikzee. foto Willem Mieras van onze verslaggever CADZAND-BAD - De medewerkers van de Kust VVV Zeeuws-Vlaanderen hebben geen oog voor de draaimolen die voor hun kantoor aan Boulevard de Wielingen in Cadzand-Bad is ge plaatst. Terwijl kinderen zich vol overgave laten meevoeren op brand weerauto. paard of ander vervoermid del, probeert het team van de VVV de niet aflatende stroom toeristen zo goed mogelijk van dienst te zijn. Veel men sen zijn op zoek naar een plek om te overnachten. Daarnaast wordt van de medewerkers verwacht dat ze een ant woord paraat hebben op zeer uiteenlo pende vragen als de openingstijden van de molen van Schoondïjke en de locatie van het 'mannenstrand'. Ook de politie heeft het druk met de grote toeloop naar het kustgebied. Met name in Oostburg is sprake van parkee- rexcessen. Tientallen bekeuringen wor den uitgedeeld omdat fout geparkeerde auto's de weg versperren voor hulpver lening bij eventuele noodgevallen. Ne derland houdt massaal vakantie en VW-medewerkers Jan Willem Ris- seeuw, Ronnie Scherbeijn en Samira Minnaert beseffen zaterdag dat ze vol aan de bak moeten. Ronnie en Jan Wil lem zijn de vaste krachten en verdelen hun aandacht over de VW-vestiging en het postagentschap. De beide instan ties delen één kantoor. Hun vrouwelij ke collega concentreert zich volledig op het toeristische deel van het takenpak ket. Volgeboekt Wanneer Samira om half negen aan- VW-medewerkers Samira Minnaert en Ronnie Scherbeijn: altijd een antwoord paraat. foto Peter Nicolai stalten maakt de deur van het kantoor te openen, staat al een groepje mensen te wachten. Vanaf dat tijdstip is het een komen en gaan van vakantiegangers. Heel snel wordt duidelijk dat er nog steeds toeristen zijn die in het hoogsei zoen met drie kinderen op de achter bank op de bonnefooi naar Cadzand- Bad reizen. Vaak zijn ze uitermate ver baasd als blijkt dat alle hotelletjes aan de kust zijn volgeboekt. Samira doet een Duits echtpaar de suggestie te over nachten in hotel De Elderschans in Aar denburg. De vrouw vindt de Kikker- stad een prima alternatief, maar haar wederhelft wil dicht bij het strand over nachten en verlaat met een humeurig gezicht het VW-kantoor. De grote meerderheid van de bezoekers is wèl tevreden bij het verlaten van het VVV-kantoor annex postagentschap. De meeste mensen die op zoek zijn naar een hotelaccommodatie vinden het geen probleem naar Aardenburg of el ders in het achterland uit te wijken. Ook het verwijzen naai- de overloopter reinen op de campings verloopt vlot Het merendeel van de bezoekers spreekt Duits of Nederlands. „Gewoon lijk hebben we circa 45 procent Duit sers. 45 procent Nederlanders en 10 pro cent Belgen en andere nationaliteiten", zegt Ronnie. „Maar vandaag heb ik het idee dat er een beetje meer Nederlan ders dan Duitsers zijn. Dat kan te ma ken hebben met het begin van de vakanties in eigen land." Fietsen Rond het middaguur wordt het even wat rustiger aan het kantoor aan Boule vard de Wielingen, zodat de medewer kers om de beurt iets kunnen eten en drinken. Daarna neemt de aanloop weer toe. De vakantiegangers bestoken het VW-personeel niet alleen met vra gen over de verblijfsaccommodatie. En kele Nederlandse meisjes met Brabants accent willen weten waar ze fietsen kunnen huren. Een jonge Duitser vraagt naar de evenementenkalender van Knokke. „Vorige week was er ie mand die wilde weten waar het man nenstrand was", zegt Samira. „Het duurde eventjes voordat ik begreep dat hij het naaktstrand bedoelde." Wanneer ze om half zes 's middags de deur van het kantoor op slot draaien, concluderen de VW-medewerkers dat de kust goed vol zit. „Voor een enkeling is misschien nog een hotel te vinden aan de kust. maar verder zijn nieuwko mers aangewezen op het achterland", zegt Jan Willem. „Ook de campings en de overloopterreinen zijn goed bezet, maai- de nood is nog niet zo hoog dat we mensen moeten verwijzen naar een camping aan de andere kant van de grens. Gelukkig maar. we houden ze lie ver in eigen land." Voordat de Party Animals het podium betraden hoefden de veilig heidsmensen alleen maar voor verkoeling te zorgden voor heet hoofden die louter uit enthousiasme voor de optredende bands ver hit raakten. Toen de Feyenoordsupporters het strijdperk betraden, was er meer nodig dan water om de gemoederen tot bedaren te brengen. foto Pieter Honhoff van onze verslaggeefster SCHARENDIJKE- De geweld dadige actie van Feyenoord supporters zaterdag tijdens het Beaehpop-festival kwam voor organisatie, politiek en politie niet uit de lucht vallen. Het ge rucht deed al langer de ronde dat de Rotterdammers het voor zien hadden op de Amsterdam se formatie Party Animals van wege de verbranding van een Feyenoordvlag. In overleg met de politie besloot de festival-organisatie het optre den gewoon door te laten gaan. „Als er duidelijke aanwijzingen waren geweest voor problemen, dan hadden we de Party Ani mals afgezegd" zegt voorzitter M. Verseput van de stichting Beachpop. „Maar het bleef voor ons bij geruchten: het boekings kantoor ontkende. Bovendien hebben de Party Animals vorige week nog opgetreden in De Kuip in Rotterdam." Veiligheidsmensen De festivalorganisatie heeft ove rigens in de laatste week voor het evenement nog extra veilig heidsmensen ingeschakeld. Dat had volgens Verseput echter te maken met een onverwacht gro te belangstelling van de media voor het festival en het aantal extra bezoekers dat dat wellicht zou opleveren. „Het was bekend dat er iets was met de Party Animals en met Feyenoord-supporters", zegt woordvoerder H. Kramer van de politie Zeeland. Op het moment dat de Feyenoord-supporters het podium bestormden, had de ordedienst van Beachpop zestig mensen paraat en de politie tien. Kramer: „Achteraf gezien kun je inderdaad zeggen dat er te weinig mensen waren, maar ik vraag me af of je dit met meer po litie had kunnen voorkomen. Op een moment dat zo'n club zich groepeert en een zeker fanatis me ten toon spreidt, hoeveel mensen heb je dan nodig?" Signalen Ook burgemeester W. den Boer van Middenschouwen bevestigt dat 'er vantevoren signalen wa ren'. „Er circuleerde al enige tijd een bepaald verhaal. Maar er zijn ook optredens van de Party Animals geweest waar niets is gebeurd." Op de vraag wat hij op basis van die signalen heeft on dernomen, antwoord Den Boer: „Ik heb een beroep gedaan op de politie om zich in te zetten de zaak zo ordelijk mogelijk te la ten verlopen. Daarbij is het roeien met de riemen die je hebt." Overigens spraken raads leden van de gemeente donder dag tijdens hun maandelijkse vergadering hun vrees uit voor ongeregeldheden Grondgebied Den Boer beklemtoont dat het festival zich ook deels op het grondgebied van Westerschou- wen afspeelt. „In advertenties voor Beachpop zie je steeds de naam Renesse opduiken, maar wij krijgen de negatieve reac ties." Beide gemeenten hebben ook overlegd over het evene ment, maar Middenschouwen is vergunningverlener. Volgens Den Boer was de datum voor het festival zeer ongelukkig gekozen. Door de verwachte toe stroom van vakantiegangers naar Zeeland en andere evene menten in het district, had de politie van het Oosterschelde- bekken weinig mensen beschik baar. van onze verslaggever THOLEN - Een brand heeft in de nacht van zaterdag op zon dag de monumentale villa Nieuw Molenvliet in Tholen grotendeels verwoest. Bij de brand raakten de bewoner en een logé lichtgewond. De vrouw des huizes bleef ongedeerd. De brand is vermoedelijk ont staan in de keuken. Omstreeks 1.00 uur werd een knal gehoord en zagen omwonenden vlam men uit de keuken komen. Bij het verlaten van de woning via de trap, brandde de eigenaar zijn handen. De logé sprong uit het raam en kwam buiten op een tafeltje terecht. Daarbij liep ze een snee en een bloeduitstorting aan haar been op. De brandweer is uren bezig ge weest met blussen Toen halver wege de nacht de brand leek te zijn gedoofd en de slangen wer den opgerold, laaide het vuur weer op en moest het bluswerk worden hervat. De villa staat onder monumen tenzorg. Het is nog niet duidelijk of het pand nog valt op te knap pen. Óver de oorzaak van de brand is niets bekend. De tech nische recherche heeft een on derzoek ingesteld. Het gemotoriseerde leven en de onontkoombare erfenis van Walt Disney heeft zo zijn gevolgen voor de taalont wikkeling van de kleine peu ter. Fiets, motor, auto, vrachtauto, ja zelfs de va riant 'brandweerwagen' worden feilloos gedetermi neerd vanaf de achterbank. Kennis van de inheemse fauna is bij de peuter-van-nu beperkt tot hond, poes. koe en paard. De dierenwereld ver buiten de landsgrenzen kent echter weinig gehei men. Dankzij tekenfilms als Jungle Book, Aladin, Poca hontas en vooral de Leeu wenkoning kan ze haar opa een rondleiding in de zoo ge ven. Leeuw, panter, beer, tij ger, slang, olifant, ja zelf hyena, het rolt van de tong alsof ze deze wilde dieren op haar dagelijkse gangetje naar de supermarkt of de peuterspeelzaal regelmatig tegenkomt. Kwam daar maar eens om in de tijd dat het peuteramusement uit sluitend uit de sprookjes van Moederde Gans bestond. Ze ven geitjes en een verdwaal de wolf, daarmee had je het wel gehad. Een haarscherpe scheiding tussen het rollend materiaal en al het lopend en kruipend gedierte maakt de driejarige echter niet. Als ze over de stoep een zwart glimmend beestje ziel lopen, vraagt ze: ,,Wat is dat„Een tor", ant woordt vader. Je ziet haar denken, dat klinkt bekend: „Oh. een tractor".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 5