Hockeyers maken karwei niet af Volleybalsters afgedroogd door sterk China VS is tweede vaderland van Carol Thate Hockeysters laten de VS ontsnappen Volleyballers warmen zich op tegen Tunesië Atlanta 1996 Everaert voelt zich thuis op het zand van Atlanta Beach Nederland neemt genoegen met 2-0-zege op Maleisië Chinese schutter stort in na mislukte poging ATLANTA (ANP) - De Neder landse mannenhockeyers heb ben de goldrush in Atlanta ge opend met een overwinning. In de openingswedstrijd van poule B werd Maleisië zondag morgen op het kunstgras van het Morris Brown College met 2- 0 verslagen. Beide doelpunten vielen voor de rust en kwamen op naam van aanvoerder Delis- sen en Klein Gebbink. „We verzuimden", vond coach Oltmans, „de wedstrijd af te ma ken. In de eerste helft hadden we riante mogelijkheden op meer dan twee doelpunten, in het be gin van de tweede helft ook. Daarna gooiden we het duel op slot. We kregen last van de verra derlijke hitte." Delissen sloot zich daarbij aan. „Wij eindigden op z'n Duits. De bal laten cir culeren en alle risico vermijden. Het ging om de punten." Voor de Nederlandse ploeg liep gistermorgen om half zes de wekker af in het olympisch dorp. „Wandelingetje, ontbijtje, stret chen. wandelingetje", gaf Brink man de route naar het duel om negen uur aan. „We' openden scherp, maar goed geconcen treerd Dat resulteerde na tien minuten in de openingstreffer van Delissen. Een wonder schoon doelpunt na uitstekende voorbereiding van Van den Ho- nert en De Nooijer. Van den Ho- nert soleerde door de Maleisi sche verdediging, vond de Nooij er op links die de bal vanaf de achterlijn op maat voortikte. Delissen pushte de bal hoog in het dak, 1-0. Controleren „Het was de treffer", oordeelde Oltmans. „waarop we wachtten. Maleisië moest komen, waar door wij de wedstrijd konden controleren." Nederland domi neerde voor de rust, speelde be keken, geduldig en schakelde slechts bij vlagen over op de hoogste versnelling. Uit een van die momenten ver dubbelde Klein Gebbink in de 29e minuut uit een uitgekiende voorzet van Delissen de voor sprong. 2-0. Het was de zesde treffer van de Tilburger in zijn 114e interland. „Eigenlijk", al dus Oltmans. „hadden we voor die treffer al twee. drie doelpun ten moeten maken." Maar de strafcorners liepen niet. Bovelander. twee, en Van den Honert, twee, vonden de leg- guards van de Maleisische doel man. Bij alle vier corners kwam Bram Lomans het veld in als ge heim wapen. Slaan of pushen deed hij niet. Vooralsnog werd de HGC-er gehanteerd als aflei dingsmanoeuvre. „De beurt van Bram", bromde Oltmans. „komt nog wel." Na de rust werd het warmer. klammer rond het zachte kunst gras, waarop de bal soms verra derlijke stuitte. „Het werd een beetje link", vond Brinkman. „Het leek niet zo warm, maar in het veld was het erg zwaar. Voor al in de laatste tien minuten." In die fase moest doelman Jansen drie fraaie reddingen verrichten om de nul vast te houden. Hoofdpijn Halverwege de tweede helft haakte voorstopper Crucq af met hoofdpijn en darmstoornis sen. Hij was de vervanger van Delmee, die vrijdag na een trai ning een rugblessure opliep. Dinsdag, in de tweede wedstrijd tegen Groot-Brittannië, denkt Oltmans weer over beide spelers te kunnen beschikken. .Mannen, poule B: Nederland - Malei sië 2-0 (2-0). 10 Delissen 1-0,29. Klein Gebbink 2-0. Scheidsrechters O'Connor i Ier). Ruiz Arg). Toeschou wers 2000. Strafcorners Nederland: 4. Maleisië: 1. ATLANTA (ANP) - Het eer ste optreden van „zijn" vrouwenhockeyteam zater dag bij de Olympische Spe len beviel bondscoach Tom van 't Hek zeer. „Het was één van onze beste wedstrij den in de laatste twaalf maanden", concludeerde hij na de remise (1-1) tegen de, Verenigde Staten. Alleen de uitslag stond hem totaal niet aan. „Een zeer teleur stellend resultaat gezien het spelbeeld. We hebben duide lijk een punt verloren." Oranje domineerde vrijwel de volledige wedstrijd. De speelsters leken weinig tot geen last te hebben van de drukkende warmte. Alleen in de slotfase zakte Neder land iets weg. Het gedreven Amerikaanse team, aange moedigd door 10.000 suppor ters, kon daardoor in de voorlaatste minuut alsnog de gelijkmaker afdwingen. „Alle speelsters hebben zich uitstekend gehouden", meende Van 't Hek. „Ik vond de Amerikanen nauwelijks fitter dan ons." Nederland faalde op het Morris Brown College eigen lijk alleen in de afronding. Slechts Ellen Kuipers hield oog in oog met keepster Pat ty Shea het hoofd koel. Ze scoorde in de 62e minuut na een prachtige solo. Twee mi nuten voor tijd kwamen de Amerikaansen nog verras send terug, uit pas de tweede strafcorner. Marios schoot in, Pankratz tikte door. 1-1. Reden voor een Amerikaans ererondje na het eindsig naal. Verenigde Stalen - Nederland 1- 1 (0-0). 62 Kuipers 0-1, 69 Pan kratz 1-1 (sc) Scheidsrechters: Kato (Jap) en Spitaleri (Ita). Toe schouwers: 10.000. Aanvoerder Mare Delissen (7) feliciteert Leo Klein Gebbink, die Oranjc's tweede doelpunt scoorde. foto Koen Suyk/ANP Bondscoach Goedkoop: als dit niveau standaard wordt, hebben we een probleem van onze verslaggever Ronald Woudenberg ATLANTA - De Nederlandse volleybalsters, aangevoerd door hun coach Bert Goedkoop, weigeren categorisch verder te kijken dan hun neus lang is. Vandaag telt, morgen is om naar uit te kijken en daarmee basta. Een plaats in de kwartfi nales, daar wordt geen moment over gepraat. „We leven van wedstrijd naar wedstrijd", zegt Goedkoop. Dus concentreert Oranje zich na de verschrikkelijke veeg uit de pan van China (0-3) volop op de confrontatie van vanavond te gen het thuisland Verenigde Staten en z'n uitbundige aan hang in het Omni Coliseum. „Als het niveau van de wedstrijd te gen China onze standaard voor dit toernooi wordt hebben we een probleem", is de vrees van Goedkoop. Werk aan de winkel dus. Voor Goedkoop en voor de Neder landse volleybalsters. die op nieuw een internationaal evene ment onder de maat zijn begon nen. Ze hadden in de aanloop in Champaign (Illinois) nog wel ATLANTA (RTR) - De olympi sche titelverdediger bij het schietonderdeel 10 meter lucht- pistool Yifu Wang is zaterdag ingestort na de verrassende ne derlaag tegen de Italiaan Ro berto di Donna. De Chinees leek zeker van titelbehoud tot hij met zijn laatste schot alles ver knoeide. Di Donna won met het verschil van een tiende punt: 684,2 om 684,1. Wang, die het nauwelijks kon geloven, barstte eerst in tra nen uit. waarna hij ter aarde zeeg. Een hulpverlener zette de Chinees een zuurstofmasker op het gezicht. Vervolgens werd de schutter op een brancard wegge dragen. Net voor zijn laatste schot leek Wang op weg zijn eigen vier jaar oude olympische record van 684,8 te breken. In zijn laatste optreden haalde hij echter het uiterst zwakke gemiddelde van 6,5, waar 10,9 mogelijk was. Di Donna had even daarvoor laten zien hoe het wel moest: 10,4. Wang was in ieder geval niet in staat zijn zilveren medaille af te halen. Zijn landgenoot Zongliang Tan. die als zesde ein digde. was zijn plaatsvervanger. Wang kon na een kort verblijf op de afdeling eerste hulp wel naar de dopingcontrole. De Poolse Renata Mauer won eerder op de dag op luchtgeweer. eveneens van 10 meter, het eer ste goud van de Centennial Ga mes. De Duitse Petra Horneber. die vrijwel de gehele wedstrijd de leiding had gehad, kreeg last van haar zenuwen en scoorde slechts 8,8 punten uit een moge lijk maximum van 10,9. De 27-ja- rige Mauer, afkomstig uit Wro claw. schoot 10,7 en won. Het brons was voor de Joegoslavi sche Alexandra Ivosev (497.2) De Russin Olga Klosjneva werd gisteren kampioene op het on derdeel 10 meter luchtpistool. Zij bracht het olympisch record op 490,1 punten. Michael Dia mond behaalde de eerste gou den medaille voor Australië tij dens de Olympische Spelen in Atlanta. De 24-jarige kleiduiven- schutter won het onderdeel trap, hij raakte 149 van de 150 schij ven. twee keer tegen Brazilië geoe fend, maar dat was alweer an derhalve week geleden. Liefst had Goedkoop de gebruikelijke startproblemen opgelost door in Atlanta een keertje te sparren tegen Canada of opnieuw Brazi lië. Maar de organisatie stond dat niet toe. Er mocht om vage redenen slechts één team tege lijk in de oefenzaal aantreden. Nu werd Goedkoop de kans ont nomen zijn team zonder de aan de enkel geblesseerde Jerine Fleurke nogmaals te laten wen nen. De lange midspeelstei- her stelt langzaam maar zeker (Goedkoop: „We kunnen met die enkel geen wonderen verrich ten"), maar het is onduidelijk of ze voor het treffen van vanavond alweer kan opdraven. Tegen China bleef ze, na wat voorzich tig springwerk in de warming- up, op de bank. Irena Machovcak, de voorma lige Tsjechische, heeft de zware taak stille kracht Fleurke te ver vangen. „Als je een spel speelt dat gebaseerd is op een moeilij ke serve en een sterk blok. dan is het wegvallen van Fleurke zeker van invloed op onze prestaties. We spelen dan als team ook zon der de hoge steek op Fleurke, waar Brinkman zo mooi omheen Premier Wim Kok en kroonprins Willem-Alexander moedigden za terdag de Nederlandse vrouwenvolleybalploeg aan, maar de steun hielp weinig. Oranje verloor kansloos. foto Toussaint Kluiters/ANP kan lopen geeft Goedkoop technische les.,.Machovcak heeft andere kwaliteiten, zoals de snelle éenbenige afeet achter om. Maar daar hadden we tegen China weinig aan, omdat zij dat al helemaal gewend zijn." China was voor Nederland de eerste in een rijtje Aziatische ploegen, waartegen Goedkoop progressie wil boeken. De jacht op de Aziaten begon dus met een poedel van formaat, met maar 22 tegenpunten in 73 minuten vol leybal. Goedkoop vond goed kope uitvluchten als 'Ze waren beter'. 'Ze verdedigden alles' en 'Ze zijn vooral technisch veel be ter'. Maar als zijn team echt rich ting wereldtop wil doorstoten dan dient naast technische en tactische factoren vooral de 'fighting spirit' te worden aange sproken. Tegen China was die factor al snel doodgebloed. „Als de meiden elke bal voluit slaan en hij toch steeds verdedigd wordt, dan raken ze natuurlijk snel ontmoedigd", aldus Goed koop. Underdog Tegen de Verenigde Staten zal ontmoediging direct dodelijk zijn. Al zal het vast en zeker niet zover komen. Nederland heeft namelijk de comfortabele rol van underdog. En Nederland heeft Henriëtte Weersing weer optimaal in stelling gebracht. De Italiaanse Groningse oogt fris en lijkt weer in staat tot ex plosieve, aanvallende daden. Tegen China sloeg ze 55 keer, bij na twee keer zoveel als Erna Brinkman, waarvan 21 keer di rect raak. Weersing vreest de Amerikanen geenszins. „Ik zou het zelf nooit zeggen maar die Amerikanen gaan altijd voor goud", meent de libero-speelster. „Dan kun je toch alleen maar op je bek gaan. Dat geeft zo'n enorme druk in een spelersgroep. Vooral in het vrouwenvolleybal, waar de we reldtop veel breder is dan bij de mannen. Optimaal, zo goed mo gelijk volleyballen, dat willen wij. Dan kun je geen doelen gaan stellen. Als wij ons basisniveau kunnen halen. ja. dan komen we hier nog een heel eind." ATLANTA (ANP) - In de Sahel zijn ze sterren, maar internationaal gezien missen ze alle glans. De volley ballers van Tunesie haalden gisteren tien punten te gen Nederland, één van de favorieten voor olympisch goud. Aanvoerder Peter Blangé mocht de fans na af loop door de microfoon toespreken: „Jullie zijn fan tastisch, ga zo door." Morgen (dinsdag) begint het toernooi echt, tegen Rusland. Voor het begin van de derde set zwaaide Blangé even naar de Nederlandse supporters achter hem, alvorens op te slaan. De sfeer in de zaal maakte de oefenpartij (15-4 15-4 15-2) toch tot een aangename ervaring, met af en toe mooie rally's en met zichtbaar plezier aan Nederlandse kant. Het was vooral even wennen aan het Omni Coliseum, waar zo'n 10.000 toeschouwers waren samengedromd onder wie premier Kok De „oehs" en „aahs" vulden de zaal als Van de Goor. Zwerver of Görtzen de ballen met geweld naar de grond ramden. BOOM. verschijnt dan op het scorebord. Tunesië, met de Sterren van de Sahel als één van de topclubs, betreurde het afhaken van zijn beste speler. Atef Loukil stapte tijdens de war- ming-up op een bal en verzwikte zijn enkel. In een nieuwe zaal is het altijd even zoeken naar de coördinatie, naar het schijnsel van hef kunstlicht. Bo vendien speelde Nederland om 10.00 uur in de och tend. Dat betekent ontbijten om 06.00 uur, niet de fa voriete bezigheid van de ploeg. Morgen tegen de Rus sen. die hun eerste duel in Athens speelden, is de aan vangstijd dezelfde. In de derde set probeerde Nederland de tegenstander op nul te houden. Dat lukte tot het elfde punt, waarna Tunesië een ovationeel applaus in ontvangst nam. „Voor zo'n wedstrijd ben ik meer opgefokt dan voor een duel met de Russen", zei Blangé. Bondscoach Alberda was toch verrast hoe serieus zijn ploeg (Zwerver, Blangé. Van de Goor, Görtzen, Held en Van der Meulen vormden de basis) met de wedstrijd bezig was in de aanloop. In de voorbereiding was tien minuten video gekeken, beelden uit de wedstrijd van vorig jaar in Osaka tijdens de World Cup. Alberda: „Even een beeld van herinneringen oproepen." Toen ging de stand tot 11-11 gelijk op. was de voor sprong van Tunesie in de eerste reeks zelfs 5-1. Nu stond het even 3-1 voor de Afrikanen. „Er zit dus dui delijk verbetering in bij ons", aldus de spelverdeler. Voor de lange mannen was het tijd dat het toernooi begon Een week van relatieve verveling was achter de rug. Het is Alberda opgevallen dat veel andere Neder landse sporters met de volleyballers op de foto willen. Zij zijn voorbeelden voor wat betreft de beleving van topsport. Toen de waterpolo- en volleybalploeg eind vorige week veel vertraging opliepen bij de aankomst in Atlanta, verspeelden de nummers twee van Barce lona geen fractie van hun energie. Ze wachtten gelaten af. De waterpoloërs huppelden zenuwachtig van de ene voet op de andere, loerend waar hun koffers ble ven. Applaus Blangé was gisteren nog moe van de openingsceremo nie, door de volleyballers voor het eerst in drie Olym pische Spelen gelopen. „We vertrokken 's avonds om 06.30 uur en waren 's nachts om 02.15 terug. Voor ie mand met platvoeten valt dat niet mee. Ik heb nu last van mijn achillespezen." Een fiets in het dorp is ook al geen oplossing tegen de afstanden, want er zit een aar dige helling in. De spelverdeler, die de kunst van het overdrijven tot in perfectie beheerst: „Zeker tien pro cent stijging. Daarop rijdt zelfs Knetemann zich aan barrels. En Zwerver is met zo'n fiets helling-af gereden. Hij vloog bijna uit de bocht. We hadden het vandaag bijna zonder Zwerver moeten doen." Negatief Verder is Blangé nogal negatief over zijn ervaringen, die hij alleen accepteert omdat het nou eenmaal moet en het zinloos is energie te verspillen. „Ik haat kampe ren. maar daar lijkt het hier toch veel op met al die tenten. Het vervelendst is dat je in het dorp geen en kele vorm van privacy hebt. Ik kan me voorstellen dat veel topsporters in hotels zitten. De olympische ge dachte is mooi. maar die druist in tegen de topsportge dachte. Ik zou die hele ambiance graag missen in ruil voor een goed hotel. Kijk. negentig procent in het dorp is hier echt niet om te winnen. Wat je er allemaal ziet rondlopen, je maakt me echt niet wijs dat dat atleten zijn." In de afgelopen week heeft hij alles wel gezien. Het was zoals collega-aanvoerder Cintha Boersma een dag eer der al zei: „Zonder het volleybal zou ik het hier een saaie bedoening vinden." Blangé: „Van verveling zit ik maar een beetje te e-mailen en de beurs te bekijken, maar zelfs die was gecrasht. En het eten is helemaal niets. Van ellende ga je maar naar McDonalds." van onze verslaggever Henk Stouwdam ATLANTA - In een groot sta dion krijgt een hockeywed strijd een Madurodam-uitstra- ling. Maar in het kolossale Mor ris Brown Stadion groeide Ca rol Thate uit tot de reus van de nationale ploeg. Dat was een klein mirakel in de openings wedstrijd van de Olympische Spelen, die Oranje teleurstel lend gelijk speelde tegen gast land Amerika: 1-1. Uitgerekend op het voor hockey- begrippen onzalig vroege tijd stip van 9.00 uur. demonstreerde Thate dat een driejarig verblijf in de Verenigde Staten geen des astreuze gevolgen op haar spel heeft gehad. Zij spotte met het adagium dat een vlucht naar de Amerikaanse competitie voor goed het afscheid van tophoc- key betekent. Thate kent zij na een verblijf van drie jaar in Amerika de gewoon ten van het volk. Die in haar ge val niet negatief moeten worden uitgelegd, want Thate is de Sta-' tes als haar tweede vaderland gaan beschouwen. Het was maar goed dat USA en de Nederlandse elkaar verdroe gen, want in eigen land had Tha te het driejaar geleden allemaal wel gezien. „Met alles, zowel het hockey als privé. Ik was hard toe aan iets nieuws en toen ik als hockeyster een beurs kon krij gen van de James Madison Uni versity in Virginia, heb ik die kans met beide handen aange grepen." Impuls Thate maakte in Amerika nieuwe vrienden, rondde haar studie psychologie af en greep de nieuwe omgeving aan om haar hockeycarrière een nieuwe impuls te geven. Zonder dat het haar uitdrukkelijke bedoeling was overigens, want de Neder landse realiseerde zich terdege dat de overzeese vlucht als speelster een stap terug bete kende. „Technisch was dat zeker het ge val. maar qua mentaliteit ben ik gegroeid", stipt Thate een plus punt aan. „Bovendien wordt er in Amerika erg fysiek gespeeld. En dat komt me nu van pas, want ik weet me hier probleem loos staande te houden. Deson danks heb ik een achterstand op mijn ploeggenoten. De eerste wedstrijd heb ik daarom zo ge doseerd mogelijk gespeeld om te voorkomen dat ik mezelf voorbij zou draven." Thate spreekt weer de taal van de international. Alsof ze niet is weggeweest. En een terugkeer in Oranje, notabene tijdens de Olympische Spelen, was zo on geveer het laatste wat ze had verwacht. Toen Tom van 't Hek haar benaderde, sloeg ze bijkans achterover van verbazing. Een maal van de schrik bekomen ging ze gretig op uitnodiging in Van Oranje-afkeer was al lans geen sprake meer. Driejaar gele den brak ze met de toenmalif coach Bert Wentink, met wie niet door één deur kon. Maar Van 't Hek herkent Thate vakman met wie goed valt men te werken. Uitzonderlijk Het was de bondscoach ook ni< ontgaan dat Thate ondanks hi lage niveau'in Amerika uitzon derlij k presteerde. Zij werd me! het nietige clubje van haar uni versiteit één keer verrasseni landskampioen en afgelopei seizoen werd de Nederlands! zelfs uitgeroepen tot speelsta van het jaar. Een eer die zelde; een buitenlander ten deel valt. De eretitel levert Thate een no minatie op voor de Hond* Award, een van de meeste pres tigieuze prijzen in Amerika. Zi komt daar voor in aanmerking met de prijswinnaars in 10 an dere takken van sport. De awari is bijvoorbeeld ooit uitgereik aan Jackie Joyner-Kersee „Maar de kans dat ik win is zee gering", drukte Thate hoop o eventuele verwachtingen d grond in. „Maar ik vind het ee grote eer tot de kandidaten t behoren. Ik januari ben ik er bi als in Nashville de prijs word uitgereikt, reken maar." Nu Thate haar studie heeft afge I rond mag zij niet meer in d Amerikaanse competitie uitkc men. Inmiddels heeft Thate b< sloten terug te keren naar haa oude club Amsterdam en niet i te gaan op de aanbieding va landskampioen HGC, ook al dat dichterbij haar toekomstig] woonplaats Den Haag. Daa)j staat tegenover dat Thate iJ Amsterdam aan de VU psychi logie gaat studeren. van onze verslaggever Ronald Woudenberg ATLANTA - Heuvels, bomen, een meertje en een strandje met hagelwit zand. Een oase verge leken bij de betonkolossen en de hitte in Atlanta. „Zeker één van de allermooiste olympische ac commodaties", durft Michel Everaert wel te stellen. Atlanta Beach is de naam, gelegen in het Clayton County International Park. De sport is gloednieuw op de olympische agenda: beachvol- leybal. Geen sport in de marge, zeker niet in de States. Blitse at leten ploegen in het zand, in fijn, mul zand, niet echt strandzand, maar wel lekker korrelig en vooral wit. „Het stadion is fan tastisch", vindt Everaerts maatje Sander Mulder. „Perfect om goed te presteren." Morgen start het beachvolley- baltoernooi, voor Mulder en Everaert tegen de Portugezen Maia/Brenha. terwijl Lisette van de Ven en Debora Schoon het di rect zwaar zullen krijgen tegen het Amerikaanse koppel Castro /Richardson. Het vrouwenduo bereidde zich voor in de univer siteit van Greensboro in North Carolina. „Ze hadden zand-mon- sters uit Atlanta Beach laten ko men en een dergelijke onder grond nagebootst", meldt Van de Ven. „Hier in Atlanta bleek dat het zand toch nog iets harder is, dus valt het allemaal wel mee." Wat ook meevalt is de hitte in Atlanta, vindt Michel Everaert. „Ach, we zijn wel wat gewend. Op Bali was het nog veel erger, in Rio de Janeiro was het ook wel eens warmer dan vijftig gra den in het beachstadion." Mulder en Everaert waren al vroeg in Atlanta, maar baalden dat tijdens hun trainingssessies naast bondscoach Casper Groenhuyzen hun fysiothera peut en krachttrainer Laurens Ebben, het complex niet mocht betreden. „Ze noemen het hier dacht ik 'the land of the free and the home of the brave', maar het lijkt af en toe wel op de oude Sov jetunie", moppert Mulder op c olympische organisatie. „Enig mate van flexibiliteit kennen hier niet", valt Everaert hem bi Achtertuin Via een tip van een politieagent j vonden de Nederlanders meest ideale uitwijkmogelijl j heid: de achtertuin van de scha rijke Richard W. Anderson. Evi raert: „Het is een man met ve< te veel geld, die een eigen beac! volleybalveld in de tuin aan et groot meer heeft". Anderson ha op voorhand al de beachtean van de Verenigde Staten en Bri zilië trainingsruimte aangebi den en nodigde ook Mulder Everaert uit. In de achtertuin van Andersc kwamen de Nederlanders oc hun mogelijke tegenstanders de tweede ronde al tegen: Sinji Smith en Carl Henkei. „Die kui nen we hebben. Deze zomer he! ben we op Hermosa Beach in L( Angeles maar net met 16-14 v; ze verloren. Op neutraal terrei met minder partijdige scheid rechters, hadden we dik gewo nen", vermoedt Everaert. Voordat het zover is moet w morgen afgerekend worden m de Portugese lastpakken Lu Miguel Babosa Maia en Joi Carlos Pereira Brenha Alve „Tot nu hebben we twee keert gen ze gespeeld en twee keer ve loren", diept Mulder uit zijn g heugen op. „Maar toch gaan v van ze winnen." „Het is een ra team", vindt Everaert. „Die n derlagen zijn al lang geleden. I genwoordig spelen we op e< veel hoger niveau. Als we d hier halen, dan mag het ge< problemen opleveren. Zeker ni nu Sander' bijna over het n springt." Everaert overdrijft, maar b doeld dat alle blessures acht de rug zijn en dat het feest ki beginnen. Hij heeft 'voor de loop al een de volgende rappoi beoordelingen gemaakt: „E( vijfde plaats is heel erg mooi, ei zevende plaats is ook erg goe negende is voldoende, dertien en zeventiende is gewo< slecht".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 26