Patrick Hordijk let op de details Akkermans klopt Mol in sprint PZC Rianne van Wanrooij regeert op achtergrond Jos Zegers pakt in Sluiskil derde overwinning op rij Theo Rabout duldt niemand naast zich Leenhouwers sterk op toernooi MLTC Willem II pas in slotfase op toeren Renster niet welkom sport MAANDAG 22 JULI 1996 1 7 Fleur Bujak sterker dan José de Wit in Vechthanentoernooi uitslagen van onze medewerker BRESKENS - Patrick Hordijk uit Dordrecht was de sterkste speler in de B-categorie van het Vechthanentoernooi in Bres- kens. Hordijk versloeg in de fi nale Bart Gorthmans uit Cad- zand met ruim verschil: 6-3, 6-1. Bij de vrouwen werd Fleur Bu jak eerste door in de finale te winnen van Jose de Wit uit Slijkplaat. Bart Gorthmans had er de pest ln na afloop van zijn finale: „Ik heb zoveel kansen gehad om te rug in de wedstrijd te komen en benutte er geen enkele van. Tel kens sloeg ik op die belangrijke punten zelf de fout." Hordijk was wel iets sterker dan Gorthmans, maar het verschil zat hem in details. Hordijk scoorde veel met zijn forehand en Verder beschikt hij over een goede service. Dit keer speelde hij enorm veel dropshots. Gorth mans moest het hebben van zijn slice-backhand, die vaak niet scherp genoeg was. In de eerste set ging de strijd gelijk op tot 4-3. Daarna verloor Gorthmans zijn service en serveerde Hordijk de set uit met een 6-3-winst. In de tweede set speelde Hordijk vrijuit en zocht een aantal keren het net op. Even leek Gorth mans een opleving te krijgen toen hij een lob van Hordijk op een prachtige manier haalde en passeerde, maar Hordijk bleek toch iets te sterk: 6-1. Bij de vrouwen in de B-categorie kon José de Wit het tempo van Fleur Bujak niet bijhouden. „El ke keer was ik al blij. dat ik de ballen nog uit de hoeken kon ha len. Het wachten was op de fou ten van Fleur, maar die kwamen niet", aldus De Wit. In de eerste set kon De Wit bijbe nen tot 5-4, maar moest toen toe zien dat Bujak de winst pakte in de eerste set. In de tweede set was de strijd gelopen en won Bu jak met 6-1 In de Cl-categorie werd de finale een onderonsje tussen twee spe lers uit Dordrecht. Bram Tukker won in die finale met 6-4 en 6-0 van Niels Huve. Huve was die dag niet gelukkig. In de finale in de C2-categorie verloor hij in drie sets van Ralf Vervaet: 7-5, 6- - van onze medewerker Aector Dooms BRESKENS - Bescheidenheid siert Rianne van Wanrooij. De 50-jarige wedstrijdleidster van het tiende Vechthanentennis- toernooi in Breskens houdt zich bij de prijsuitreiking liever op de achtergrond. Dat neemt niet weg dat Rianne van Wanrooij tien jaar geleden de aanzet gaf lot het houden van een open ten nistoernooi. De activiteiten van de tennisver eniging De Boskreek hadden zich tot dat moment beperkt tot club toernooien. Rianne van Wanrooij keek verder en wordt nu in één adem genoemd met het Vechthanentoernooi. Het zou weieens kunnen dat Van Wanrooij binnenkort verhuist. Haar man is bankdirecteur ABN /AMRO en is in februari overge plaatst naar Bruinisse. „Hij rijdt nu nog op en neer. maar ik weet niet of hij dat nog een aantal ja ren kan opbrengen. Ik zou het spijtig vinden om uit Breskens weg te gaan. maar ik heb er na tuurlijk wel begrip voor als het gebeurt." Wellicht nog meer zal de tennis vereniging De Boskreek haar toernooiervaring missen. „Voor mij zullen ze ook wel weer een ander vinden. Als het maai- niet onderschat wordt", beseft ze. „Een tennistoernooi vergt best wel enige kennis en inzicht. De initiatiefneemster zag in de loop der jaren het toernooi uit breiden tot 230 partijen. „Dat is eigenlijk het absolute maxi mum. We streven er naar geen voorwedstrijden te laten spelen, hoewel dit dit jaar wel gebeurd is." De geboren Brabantse kan bo gen op haar tenniservaring in haar vroegere woonplaats Oos terhout. „Zelf heb ik daar altijd getennist. Toen mijn man voor zijn werk in 1983 naar Breskens werd overgeplaatst, kwam ik in contact met de tennisvereniging De Boskreek. Ik viel in op een wissel toernooi. Het viel me op dat er weinig vrouwen meede den. Er moest iets gebeuren. Ik werd al snel voor het bestuur ge vraagd als opvolgster van Con nie van Grieken, die het secreta riaat deed." In 1987 werd het eerste Vechtha nentoernooi gehouden. „De eer ste uitgave was in september. De datum was vrij ongunstig, maar het jaar daarop verhuisde het toernooi naar juli. tussen Sluis en Oostburg. We draaiden aan vankelijk met kleinere sche ma's. maar het toernooi werd al vrij snel uitgebreid met vakan tiegangers en streektennissers die nog geen vakantie hadden. In de afgelopen periode hebben we een studentenvereniging uit Eindhoven en een groep uit Friesland gehad. Ook een Lim burgse delegatie uit Weert was steevast van de partij. Dat komt ook door de gezellige sfeer.". Rianne van Wanrooij werkte een aantal jaren samen met Arnold van Pamelen. De laatste twee jaar maakt Charles van Leeuwe deel uit van de toernooileiding. Van Wanrooij: „Vorig jaar viel de computer uit. Alle schema's wa- Leijs. Peter Mol. Theo Akker mans. Peter Heeren, Patrick van Passel. Mario van Vlimmeren en Michael Hayman houdt de belof te in voor een aantrekkelijke wedstrijd. De prijsrijders vinden in de ker- misronde van Clinge een Zeeuws gezelschap onder aanvoering ren van het scherm verdwenen, maar ik had ze gelukkig nog in mijn hoofd zitten. Ik ben nu een maal erg precies. Ik heb toen een gedeelte uit het hoofd gedaan." Behalve haar inbreng in het Vechthanentoernooi bekleedt ze nog enkele functies binnen de Tennisbond. Zo heeft ze zitting in de districtscommissie gese lecteerde jeugd tennis, ze is bondsgedelegeerde op jeugd- toemooien en ze vertegenwoor digt Zeeland als ranglijstcoordi- nator in de landelijke werk groep. Dat is ook de reden dat ze haar bestuursactiviteiten dien de te staken en zich binnen de club nog bezig houdt met het Vechthanentoernooi. Die zeker heid valt wellicht straks ook nog weg. van FranQois Franse (die het na zijn langdurige rugblessure mo gelijk weer probeert), Öennis Brehm, Wilfred Geijs, Dennis Mesu. Michel Rommers. Toon Vermeulen. Johan van Schaik. Erwin van Loo en - de verrassend goed rijdende - Danny Schaut tegenover zich. Daarnaast spe len natuurlijk ook de clubbelan- Rianne van Wanrooij. foto Peter Nicolai gen en mag worden verwacht dat de EDC-formatie. Rabo Zeeuws-Vlaanderen en 'Middel kamp' zullen proberen om el kaar in eigen omgeving af te troeven. Het middagprogramma wordt verzorgd door de trimmers (start 14.00 uur. afstand 60 kilometer) en de cyclosportieven/veteranen (start 15.30 uur. afstand 60 kilo meter). Han Matthijssen verliezend finalist van onze medewerker SLUISKIL - Jos Zegers heeft het open Sluus- kille Toernooi in Sluiskil gewonnen. In de fi nale van de C-categorie was Zegers in de fi nale met 6-2, 6-1 te sterk voor Han Matthijs sen. Voor Jos Zegers was het al de derde toer- nooi-overwinning op rij. Eerder dit seizoen was Zegers te sterk in de toernooien van Axel en Kloosterzande. In de finale van Sluiskil kwam de zege redelijk ge makkelijk tot stand. „Het verschil was dat Han de ballen niet diep genoeg sloeg, zodat ik het spel kon bepalen in de finale", aldus Zegers na zijn toernooioverwinning. In de halve finale moest Jos Zegers alle zeilen bijzetten om te winnen van Reggie Bun. Zegers won in twee lange sets met 7-6 en 7-5. Bun had in de kwartfinale verrassend Pascal van Poec- ke onderuit gehaald. Bij de vrouwen C werd in een poule van drie gespeeld. Sophie van Dierendonck uit Hulst werd eindwinnares. In de poulewedstrijden won ze met 6-2. 6-0 van Nancy Verstraeten en met 6-0.6-0 van Ria Sterrenberg. Voor de strijd om de tweede plaats was Nancy Verstraeten met 6-0 en 6-1 te sterk voor Ria Sterrenberg. In de Dl-categorie werd Mark de Waal verras send winnnaar De Waal kwam in de halve fi nale, doordat favoriet John Epskamp moest opgeven met een rugblessure Daarna speelde De Waal een aantal goede wedstrijden. In de halve finale bleek hij met 7-5 en 6-0 te sterk voor Benjaminsen. In de finale gaf hij Hans Vermoet geen kans: 6-3, 6-2. Bij de vrouwen pakte Martine Simonse de titel in de Dl-categorie door Liesbeth Verbunt met 6-3,6-3 te verslaan. In de D2-categorie waren er toernooioverwinningen voor Vincent Koster en Annemarie van Loo, beiden uit Terneuzen. Jos Zegers bepaalt het spel in de finale van het Sluuskille Toernooi. foto Peter Nicolai 7.6-3 Bij de vrouwen in de C2-catego- rie won Lenie van Houtum in de finale van Marijke Bujak. Bij de stand 6-4 en 1-0 voor Van Hou tum gaf Bujak de strijd op van onze medewerker AARDENBURG - Theo Rabout was tijdens de Braderieloop een klasse te sterk voor zijn concur renten. In de straten van Aar denburg duldde de Zuidzande- naar tot halverwege de race het gezelschap van Darwin Kint. maar daarna was een simpele tempoversnelling voldoende om naar de overwinning te lo pen. Al direct na de start van het net geen 60 koppen tellende peloton waren het Theo Rabout. Peter Jansen en Darwin Kint die er in de straten van Aardenburg van door gingen. Jansen loste al in de tweede ronde de rol. Kint ging met Rabout mee en moest dat op het einde zwaar bekopen. Toen de Zuidzandenaar name lijk in de vierde van zeven ron den versnelde, was het ook met Kint gebeurd De Terneuzenaar had te veel gegeven en viel zover terug dat Peter Jansen hem nog achterhaalde en op afstand kon zetten. Ver daarvoor liep Theo Rabout zijn ererondjes op weg naar een dik verdiende overwinning. Ook Addie Dieleman kon een voudig afrekenen met haar te genstandsters. De Terneuzense gaf de nummer twee. Marjan van Velzen, met een verschil van an derhalve minuut het nakijken. van onze verslaggever MIDDELBURG - Het gebeurt niet vaak in Zeeland dat Zeeuws-Vlaamse tennissers bo ven de Westerschelde actief zijn. Andersom ook niet. Isabel- le Leenhouwers is een uitzonde ring op die regel. De 23-jarige Oostburgse stapte aan het begin van het seizoen over naar MLTC, nadat ze in 1995 haar racket nauwelijks had getou cheerd. Het seizoen liep voor MLTC uit op een teleurstelling. De Middel burgse derdeklasser degradeer de. Maar het plezier vergoedde veel voor Leenhouwers Daarom kwam ze in de afgelopen week ook terug voor het Maeneblus- scherstoernooi van MLTC. „Ik speel hier nu eenmaal graag." Gisteren onderstreepte Leen houwers op De Veste haar goede vorm. Probleemloos omzeilde ze in de B-finale bij de vrouwen de laatste klip. De Vlissingse Anouk van Straaten werd met 6- 3 en 6-0 opzij gezet. Leenhouwers kende een prima toernooi. „Ik heb zonder span ning gepeeld." Niettemin had de baseline-speelster vooraf de no dige vraagtekens. De tegen standsters waren haar onbe kend. Eva Labrujère kent ze ui teraard wel als ploeggenote bij MLTC. maar ze haden nog nooit tegen elkaar gespeeld. Dat gold ook voor Van de Brandhof en Van Straaten. Het drietal werd echter keurig aan de kant gezet. In de finale fungeerde Van Straaten als speelbal voor Leen houwers. De Vlissingse kon haar alleen in de eerste set bijbenen. Maar na de break bij 3-2 bleek het vezet van Van Straaten ge broken. Na 4-3 maakte Leenhou wers. die profiteerde van de vele fouten bij haar tegenstandster, acht games op rij 6-3.6-0. Van Lare derde in triathlon ROTSELAAR - Therese van La- re heeft de triathlon in het Bel gische Rotselaar als derde beëindigd. De atlete uit Sluis legde de 1800 meter zwemmen. 40,5 kilometer fietsen en 10,5 ki lometer lopen, af in 2 uur, 25 mi nuten en 30 seconden. Van Lare, die de tiende zwemtijd had en zowel bij het lopen als het fietsen tweede was. eindigde daarmee op ruim zes minuten van winnares Mieke Cuppens (2.19.30). De strijd bij de mannen werd gewonnen door de Belg Koen Hoeyberghs Hij realiseer de een tijd van 1.55.59. van onze verslaggever HANSWEERT - Het Reimers- vvaal voetbalelftal beleefde za terdag tegen eredivisionist Wil lem II het begin van een kleine reeks wedstrijden tegen prof clubs. De formatie van Jimmy Calderwood zegevierde met 0-5. De ruime score kwam pas in de slotfase tot stand. 30 Juli volgt Sparta en 3 augustus komt de A- jeugd van PSV in Hansweert op bezoek. De vriendschappelijk ontmoe ting met Sparta van vorig jaar was bij de stichting Voetbal Vrienden Hansweert. organisa tor van het duel. zo goed beval len dat ze dit jaar per se een her haling wilde Trainer Adriaan Nieuwenhuijse kon zijn team goed motiveren. De voetballers uit Reimerswaal hielden zich prima staande te gen de Brabantse eredivisionist. Pas in de tweede helft had Wil lem n. dat speelde zonder de ge blesseerden Jack de Gieren kee per Jimmy van Fessum. een overwicht, maar toch kon de ploeg niet imponeren. In het laatste kwartier brachten Huub Loeffen, Marc van Hintum. Hen ry van der Vegt en John Feskens de 5-0 eindstand op het score bord. Tennis Vechthanentoernooi Breskens HEB. 1 12 finale: B. Gorthmans-P Marteen 6-4, 6-4. P. Hordi|k-B Tukker 1-6, 7-6, 6-4 fi nale P Hordijk-B Gorthmans 6-3. 6-1 HE Cl 1'2 finale: N Huve-T Gelevert 6- 4. 6-1. B Tukker-J. de Paepe 6-1. 7-6. fi nale. B. Tukker-N Huve 6-4, 6-0. HE C2 1/2 finale N Huve-R Mariens 6-4, 7-6. R Vervaet-H Riemens 6-7, 6-0, 7-5. fi nale R Vervaet-N. Huve 7-5,6-7,6-3. HE D11/2 finale J Oppeneer-D. Over- meire 7-5, 6-3. P Brouwer-P. Vermue 6- 4, 6-2. finale-J Oppeneer-P Brouwer 4- 6, 7-6, 7-5. HE D2 1/2 finale. T. de Co- ninck-R. de Houck 6-4, 5-7, 6-2. E. Sinke- R. Corijn 6-4, 6-2. finale: T. de Coninck-E. Sinke 6-3, 6-2. HE C35 1/2 finale- B. Du- tree-H. Riemens 6-4, 6-7, 6-3 B Bouw- huis-J. Carels 6-1, 6-4. finale B. Bouw huis-B. Dutree 7-5, 6-3 HE D35' 1/2 fi nale J. Oppeneer-M. Pattijn 6-3, 6-1 B. Van der Broecke-C. Baas 6-1, 6-4 finale: B. Van der Broecke-J. Oppeneer 7-5, 4-6, 6-4. DE B- 1/2 finale: J. de Wit-M Brak man 6-3, 3-6, 3-3 opg F. Bujak-C. van Waes 6-16-0. finaleF. Bujak-J. de Wit 6- 4, 6-1. DE C2:1/2 finale M. Bujak-M. Van der Plasse 7-6, 6-2. L, van Houtum-N, Nienhuis 6-3, 6-2. finale L van Houtum- M Bujak 6-4, 1-0 opg DE D1 1/2 finale: M. Buyck-M. Dutree 6-3, 6-2 E. Van der Elst-S. Wagemaker 6-4, 5-7, 6-1. finale: M Buyck-E. Van der Eist 6-2, 6-3. DE D2: 1/2 finale E. Pattijn-S. Pattijn 6-2, 6-1 A. Steijaert-M. de Paepe 6-2, 6-4. finale E. Pattijn-A. Steijaert 6-2, 6-3. DE D35 1/2 finale L van Houtum-E. VarPder Eist 6- 2, 6-2 S. Yzerman-L Vosters6-1, 6-3 fi nale. L. van Houtum-S. Yzerman 6-3, 6- 0. HD 8 Gorthmans/Van Veldhoven- Blackman'Marteijn 6-3. 6-4 HD C Gele- vert'Bouwhuis-Martens/De Witte w.o HD D FaasSaman-Boogaard/Riemens 6-3.7-6 HDD35 FlikweertA/an de Voor- de-Blondeel'Lammens w o DD B De Wit/Van Pamelen-Bujak/Bujak 7-6, 6-4. DD C: Van PamelenA/an der Linden-De Clerck/Buize 6-3, 6-3 DD D Brakman/ Wijffels-Reijnierse/De Houck 2-6, 6-3, 6- 4. DD D35 Van Houlum/Van Houturn- Wisse/Den Hollander 6-1, 6-2 GD B Bu- iak/Hendriksen-Schram/Hendrikse 6-4. 6-0 GD C Schram/Risseeuw-Boeck- hout/De Paepe 6-2, 5-7, 6-1. GD D Reij- nierse/Reijnierse-Riemens/Vastenhoul 6-2,6-3 GD C35 Maas De Rijk-Baas'Van Kampen 6-3, 6-4 GD D35 Yzerman/ Yzerman-Risseeuw/Risseeuw4-6,6-4,6- 2 Open Sluuskille Toernooi HE C 1/2 fi nale H Matthijssen-T Huis 6-2, 7-6 J. Zegers-R. Bun 7-6, 7-5. finale J. Zegers- H Matthijssen 6-2,6-1. HE D1 1 2 finale M. de Waal-M Benjaminsen 7-5, 6-0. H. Vermoet-V Koster 6-2,6-2. finale: M de Waal-H. Vermoet 6-3, 6-2 HE D2- 1/2 fi nale V Koster-E de Kort 6-1, 6-0 M de Bakker-F Broedersw o finale: V. Koster- M de Bakker 6-2. 6-1. DE C S van Die- rendonck-N. Verstraeten 6-0,6-2. DE Dl 1/2 finale. L. Verbunt-R Bleyenberg 6-7, 6-2, 6-1 M. Simonse-L de Kort 6-3. 7-5 finale M Simonse-L. Verbunt 6-3, 6-3. DE D2' 1/2 finale A. Schipper-M Van der Bulck 6-0,6-0. A. van Loo-K Cijsouw 6-0,6-0. finale A van Loo-A. Schipper6- 3.6-3. HD C: 1/2 finale. Huis/Van Poecke- Jansen/De Jonge 2-6, 6-3, 6-3. Bleyen- berg/Van Quekelberghe-Matthijssen/ Zegers 6-2, 6-3. finale Bleyenberg/Van Quekelberghe-HuisA/an Poecke 6-4, 3-6, 6-1. HD D1 1/2 finale. De Kort/Zegers- Cevaal/Veraart 6-2, 6-1. Scheele/De Waal-Jonkman/Kaars 6-1, 3-6, 6-4. fi nale De Kort/Zegers-Scheele/DeWaal 7- 6,1-6,6-2 HDD2: 1/2finale: Koster/Sim- pelaar-Vermoet/Te Wieske 4-6, 7-6, 7-6 Faas/Veraart-Jacobs/Rekkers 6-2, 6-3. fi nale: Koster/Simpelaar-Faas/Veraart 6- 1, 6-4. DD Dl: 1/2 finale. Simonse/Si- monse-De Maesschalck/Verbunt 4-6, 6- 2, 6-3. Blanckaert/Rodrigo-Hamelink/ Walraven 7-6, 7-6. finale: Simonse/Si- monse-Blanckaert/Rodrigo 6-3, 6-3. DD D2: 1/2 finale: Verstraeten/Vlassenrood- Hoogstraate/Verstraaten 6-3, 6-1 Van Loo/Schipper-Dees/Dees 6-3,6-3. finale: Van Loo/Schïpper-Verstraeten/Vlassen- rood 5-7, 7-6, 6-4. GD C- 1/2 finale: Van Dierendonck/Huis-Verbunt/Bleyenberg 6-4, 6-0. Hoornaert/Matthijssen-Sterren- berg/Van Avermaete 7-5, 5-7. 6-3. finale: Van Dierendonck/Huis-Hoornaert/Mat- thijssen 6-2, 6-2. GD D1 1/2 finale Bleyenberg/Epskamp-Witte/Rompa 6-1 6-3. De Jonge/Huygens-Rekkers/ Scheele 6-3, 6-3. finale: De Jonge/Huy- gens-Bleyenberg/Epskamp w o GD D2: 1/2 finale Witte/Ducarmon-Begheyn/ Huisman 7-5, 6-2. Scheele/Van Aalst- Steenbakker/Rekkers 6-4, 6-2. finale Scheele/Van Aalst-Witte/Ducarmon 6-2, 4-6. 7-6. Trimlopen Braderieloop. Aardenburg 7700 mtr - mannen 1. T. Rabout (Zuidzande) 25.52, 2. P Jansen (Sluiskil) 27 11. 3 D Kint (Terneuzen) 27.42, 4 P. van Waes (Aardenburg) 28.13, 5. J. de Jonge (Ter neuzen) 29.19, 6. R. de Martelaere (IJ- zendijke) 29.27, 7 R van Waes (Soest) 27.34. 8 B. de Hullu (Nieuwvliet) 31.07, 9. J. Neteson (Hulst) 31.15. 10. W. van Hee (Oostburg) 31.33. Vrouwen 1 A. Dieleman (Terneuzen' 29.35. 2 M van Velzen (Breda) 31.07,3. E. Zweistra (Ter- neuzen). 3300 mtr. - mannen: 1. R. Tresorie (Heil- le) 11 47. 2. W Boender (Sluis) 12 48. 3 R de Ridder (Oostburg) 13.00, 4. F Ba- bijn (Oostburg) 13.23, 5 M Vreugdehil (Hoedekenskerke) 13.31. Vrouwen- 1. C. Becu (Groede) 14 39, 2. E Westerweele (Aardenburg) 15.11, 3. A. de Hulster (Biervliet) 15 18. 1100 mtr. (jeugd) - jongens 1 D van Ba- kegem (Aardenburg) 3,37, 2. J de Vrieze (Aardenburg) 4.05, 3. J. Luteijn (Oost burg) 4.08 Meisjes: 1. K de Block (Oost burg) 4.11, 2. A. van Velzen (Breda) 4.36, 3, M de Munck (Aardenburg) 4.37. De B-finalisten van het Vechthanentoernooi: (van links naar rechts) Fleur Bujak. José de Wit. Barth Gorthmans en Patrick Hordijk). foto Peter Nicolai van onze medewerker CLINGE - De wielerdag in Clin ge had jarenlang twee hoofd nummers op het programma: vrouwen en amateurs. In de aanloop naar het 50-jarig be staan volgend jaar heeft de or ganisatie besloten om de wed strijd voor vrouwen niet meer te laten verrijden. Voorzitter Jo Verstraeten: „Van de achten twintig ingescheven vrouwen kwamen er tien hun rugnum mer niet afhalen." Voor de organisatie was dat vol doende om de wedstrijd voor vrouwen te schrappen. 'Clinge' rijdt vandaag (dinsdag) nog wel met elite- en neo-amateurs, cy- closportieven en trimmers. Voor het avondcriterium van de amateurs (start 19.00 uur. af stand 85 kilometer) heeft het wielercomité Clinge 42 inschrij vingen binnen gekregen. Niet al leen qua aantal een behoorlijk deelnemersveld, zeker ook kwa litatief sterk bezet. Want een pe loton met Eric de Crom, Nico van de Klundert. Wilfried Bas- tiaanse. Ruud Havermans, John van onze medewerker SINT-MAARTENSDIJK - Maar liefst achtentachtig coureurs ladden zich zaterdag in Sint- Maartensdijk gemeld bij de ilaatselijke wielerronde voor ilïte- en neo-amateurs. Een [root peloton dat zorgde voor ten snelle en levendige wed- •trijd. EDC-coureur Theo Ak kermans haalde na een enerve rende wedstrijd de winst bin nen door in de eindsprint Peter Mol met banddikte te kloppen. Ook in het wielrennen is de eer ste klap dikwijls een daalder Kaard. Dat moeten zeker Theo Mckermans, Patrick Graai, Mar in Schouten en Robert de Poel lebben gedacht. Het kwartet Tok er al in de eerste kilometers >p uit en reed snel naar een se- ieuze voorsprong. Ruim 50 se conden telde de voorsprong van le leiders toen een zestal ren ners aan de achtervolging be gon. Peter Mol. Patrick Tolhoek. Rob Sienders. Jack Vriends. John Leijs en Bob Rasenberg vlogen achter het viertal koplopers aan. Die voelden spoedig de hete adem van de achtervolgers in de nek schroefden het tempo extra op. Het gevolg was voor het pelo ton vernietigend, want eenmaal op een ronde gereden mocht dit sterk uitgedunde peloton voor tijdig afsprinten. Het peloton was tijdens de wed strijd overigens opgeschrikt door een valpartij waarbij Ra phael Gabriels als voornaamste slachtoffer tevoorschijn kwam. De ongelukkige Brabander haakte met verwondingen aan het sleutelbeen af. Als pleister op de wonde kreeg hij de goed gevulde pechprijzen envelop. Een samensmelten tussen kop lopers en achtervolgers was in tussen onvermijdelijk, waarna een tiental coureurs aan de fina le begon. Peter Mol voelde zich niet sterk genoeg om de mede vluchters in de sprint te kloppen en probeerde solo naar de zege te rijden. Uitgerekend één van de snelste coureurs uit de kop groep. Theo Akkermans. pikte bij Peter Mol aan. Het tweetal reed zich eerst in veiligheid en ging vervolgens het duel om de bloemen aan. Daarin kwam Pe ter Mol een banddikte tekort om Akkermans van de zege af te houden. Achter het tweetal reed John Leijs zich naar een derde plaats. Patrick Tolhoek finishte als vijfde De cyclosportieven reden in Sint-Maartensdijk samen met de trimmers. Uit. een kopgroep van negen renners toonde Johan Peemen zich de rapste. Op het podium werd hij geflankeerd door Michel Kooijman en trim mer Gerben Suijk. EDC-renner Theo Akkermans (midden) in de kopgroep van de wielerronde van Sint-Maartensdijk. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 25