Volgend jaar minder mosselen PZC Traditie van ver in straten Hulst Varkenshouderij ontvangt buurt tijdens open dag Achtste zege voor Angelina en Bram Francke in de sjees Nostalgie nog steeds gouden formule Mosselen in trek op Bruse Visserijdagen zeeland Kwekers vragen om openstelling Waddenzee voor zaadvisserij ringrijden MAANDAG 22 JULI 1996 z g van onze verslaggeefster BRUINISSE - Het ziet er naar uil dat er volgend seizoen min der mosselen voor consumptie beschikbaar zullen zijn dan nu het geval is. Dat zei voorzitter W. D. van den Berg van de ver eniging Algemeen Vissersbe- lang uit Bruinisse zaterdag tij dens een vergadering ter gele genheid van de Visserijdagen. Hij baseert zijn verwachting op de matige zaadval van afgelo pen voorjaar. Mosselzaad heeft, als het een maal is opgevist, twee jaar nodig Drankrijders in de kraag gevat van onze verslaggever HULST - Een 21-jarige inwoner van Sint-Gillis-VVaas kreeg in de nacht van vrijdag op zater dag een boete van 350 gulden, omdat hij op de Koolstraat in Hulst onder invloed van alco hol achter het stuur van zijn auto zat. De man had anderhalf keer zoveel alcohol gedronken als wettelijk is toegestaan. Diezelfde nacht hield de politie op het sluizencomplex bij Ter- neuzen een 43-jarige automobi list uit Hoek aan De man had ruim drie keer zoveel alcohol ge dronken als wettelijk is toeg- staan. Het rijbewijs van de man is in beslag genomen. Hij kreeg een dagvaarding mee om te ver schijnen voor de politierechter. Een twintigjarige inwoner van Koewacht werd in de nacht van zaterdag op zondag aangehou den, omdat hij onder invloed van alcohol een brommer be stuurde in Kloosterzande. De man had iets meer alcohol ge dronken dan wettelijk is toege staan en kreeg een rijverbod op gelegd. Tenten door dieven bezocht SCHARENDIJKE - Uit ver schillende tenten op een cam ping aan de Kuijerdamseweg in Scharendijke zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag spullen gestolen. Er verdwenen 'gewone' en surfkleding, geluidsappara tuur en portemonnees. om uit te groeien tot consump tie rijpe mosselen. De hoeveel heid zaad die in de herfst van 1995 en het voorjaar van 1996 is opgevist, is bepalend voor de hoeveelheid mosselen geduren de het seizoen 1997/1998. Van den Berge, die zelf kweker is. vond de hoeveelheid mossel zaad afgelopen voorjaar tegen vallen Van den Berg pleit dan ook voor het weer openstellen van Bree- horn, een gebied in de Wadden zee dat voor de zaad visserij is ge sloten. „Dit voorjaar bleek er een niet onaanzienlijk deel mos selzaad te liggen", zei de voorzit ter. Pogingen om een tijdelijke visvergunning voor dit gebied te krijgen, zijn afgelopen voorjaar mislukt. Toch lijkt de vaste Ka mercommissie voor Landbouw, Natuurbeheer en Visserij begrip te hebben voor het standpunt van de mosselvissers. Dat is iets wat bij de evaluatie in 1997 van de Struktuurnota voor Zee- en Kustvisserij moet worden be nut, vindt Van den Berg Zwarte doos Op basis van de nota zijn bepaal de gedeelten van de Waddenzee uit natuurbelang voor de zaad visserij gesloten. Van den Berg meent dat de grenzen van een gebied als Breehorn kunnen worden gewijzigd, nu mosselkot- ters een zwarte doos aan boord hebben. De verboden gebieden worden veelal begrensd door boeien. Met een zwarte doos kan de ligging van een schip exact worden bepaald en zijn voor het oog zichtbare grenzen niet meer nodig, stelt Van den Berg. Ook burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse bracht in zijn toe spraak zaterdag de nota Zee- en Kustvisserij ter sprake. Als be stuurder van een gemeente waarin de visserij van groot eco nomisch belang is. heeft hij al tijd veel aan belangenbeharti ging van de sector gedaan. Dat kon onder meer door te proberen invloed uit te oefenen op die be wuste nota. Hij sprak de hoop uit dat de gemeente Schouwen- Duiveland waarin Bruinisse in 1997 opgaat, hetzelfde zal doen. Belangen „Maar u zult als vissersvereni ging ook zelf nadrukkelijk uw belangen moeten behartigen", sprak Vogelaar zijn gehoor toe. Hij pleitte ervoor dat samen met de zustervereniging in Zierikzee te doen. Verder zei hij ervoor te van een medewerker IJZENDIJKE - Angelina en Bram Francke zijn voor de acht ste keer op rij winnaars gewor den an de demonstratie sjezen- rijden in IJzendijke. Het koppel stak 51 van de 52 ringen. Bij de ringrijders was Krijn Coppool- se oppermachtig, hij werd och tendkampioen. dagkampioen met 25 van de 25 en won de kamp op 26mm. De pollepel ging naar Lein Langebeeke. Uitslag sjezen na 52 beurten: 1 Ange- lina/Bram Francke 51; 2 Petra Blaas /Cor Coppoolse 49, 3 Annemieke Pop- pe/Gerrit v.d. Driest 49, 4 Ulrike Duine/Peter Raats 46, 5 Corrie/Jan de Visser 45, 6 Jennie/Ab Paauwe 45. 7 Natasja Verhage/Damel Eckhardt 44, 8 Marlies Jobse/Wim Maljers 42; 9 Beisie/David Stroo 42. 10 Mieke/Leo de Visser 40:11 Anneke v.d Tonne- kreek/Erik Bostelaar 36. 12 Lenny maljaars'Adrie Brasser 35.13 Ries de Visser/Linda Provoost 26, Uitslag ringrijden na 25 beurten: 1 Krijn Coppoolse 25. 2 Lein Lange beeke 24: 3 Sjaak Janse 23, 4 Albert de Visser 23. 5 Erik Leendertse 23; 6 Johnny Wisse 22. 7 Koos Zijl 21.8 Ge rard Krijger 21; 9 Hans Maljaars 19; 10 Peter de Vos 19, 11 Piet Kluijlhout 17, 12 Danielle van Zalen 17, 13 John de Pagter 17; 14 Wilco v d Broeke 17; 15 Abco de Buck 16, Pollepel: Lein Langebeeke. Job Wisse is in Zouteiande win naar geworden van de afdelings wedstrijd met 29 van de 30 rin gen Tevens won Job de le beker en de pollepel. Uitslag na 30 beurten: 1 Job Wisse 29. 2 Piet Lievense 25.3 Jos Vos 25.4 Piet Janse 24. 5 Lout Vos 24. 6 Madeion Lievense 24. 7 Ad Janse 22; 8 Chns Provoost 22. 9 Marleen Gabrielse 21; 10 Wim Duvekot 21 11 Kees Janse 2112 Adrie de Visser 20; 13 Piet van Sluijs20. 14 Rinus Janse 19. 15 Sand ra van de Vreugde 19. Bekers: 1 Job Wisse, 2 Lout Vos, 3 Plet Lievense. 4 Adrie Boogaard. 5 Jos Vos. 6 Kees Janse, 7 Chris Provoost. Jeugdbe- kers 1 Rian Janse. 2 Sanne Verrips. Versiering Kbl Liza Janse. 2 Kees Janse Wbl l Sandra v.d. Vreugde. 2 Rian Janse In Aagtëkerke zijn vrijdag Diny Krijger en Krijn Faasse win naars geworden van de jaarlijk se sjezenwedstrijd. Diny en Krijn werden vrij gemakkelijk winnaar door alle ringen te ste ken. hiermee bleven ze de num mer 2 Petra Blaas en Krijn Cop poolse met drie ringen voor. De mooiste sjees was van Rinus en Christel Moens. Uitslag na 60 beurten: I Diny Krijger Krijn Faasse 60; 2 Petra Blaas/Krijn Coppoolse 57. 3 Christel Provoost' Adrie Volkers 56: 4 Natasja Jobse/ Erik Verburg 54; 5 Edith Jobse Jas per Houmrs 52; 6 Tjirke Ko Blaas 50; 7 Hanme Helm Brouwer 45. 8 Natha- Domburg Grijpskerke Oostkapelle ijveren de visserij op de politieke agenda van de nieuwe gemeente te krijgen. Overigens zeiden beide sprekers moeite te hebben met het uitstel van het mosselseizoen. De da tum waarop de eerste mosselen officieel worden geveild is met drie weken uitgesteld omdat vooral de handelaren vreesden voor de kwaliteit. Hoewel het seizoen officieel nog niet is be gonnen. waren zaterdag in Brui nisse volop rauwe, gebakken en gekookte mosselen aanwezig. Kwekers uit het dorp hadden al vast een behoorlijke partij opge vist om de Visserijdagen van de schelpdieren te kunnen voor zien. lie Boone/Peter Maranus 37; 9 Carla Stroo/Frans Blaas 35; 10 Christel/Ri- nus Moens 34, 11 Alie Verkeste/Jan Blaas 34 De demonstratie ringrijden in Domburg is gewonnen door Si mon de Visser die alle 26 ringen stak. De beker van de Onderne mers was voor Rene Provoost. Uitslag na 26 beurten: 1 Simon de Visser 26, 2 Robert Jan Provoost 25. 3 Rene Provoost 25; 4 Wim v d Velde 23; 5 Lou Willemse 23. 6 Chris de Vis ser 21; 7 Richard Bimmel 18; 8 Wim Provoost 16; 9 Krijn Passenier 15; 10 Arjan Provoost 14, 11 Lou Passenier 13; 12 Tamara de Jonge 7, De sjezenwedstrijd in Grijpsker ke is gewonnen door Edward Dingemanse en Anita Brasser met 88 van de 90 te steken rin gen. Tevens wonnen zij de polle pel. De boereronde werd gewon nen door Francisca Dingemanse en Simon Lous. De mooist ver sierde sjees was van Nel Poppe en Jan Wisse. Uitslag na 90 ringen: 1 Anita Brasser /Edward Dingemanse 88 2 Lieneke Reijnierse/Hans Geerse 86. 3 Elsbeth /Pieter Dingemanse 84, 4 Carin/Erik Francke 76, 5 Wilma v.d Rest/Wim Geldof 75; 6 Fransisca Dingemanse/ Simon Lous 74. 7 Miranda Sturm/Pe ter Maranus 64; 8 Nel Poppe/Jan Wis se 63; 9 Manjesca Schipperij an Geld of 62. 10 Pauline Willemse'Lou Claris- se 59; 11 Jitske JaspersePieter Boone 50; Veere Cees Langebeeke is winnaar ge worden van de demonstratie ringrijden in Veere tijdens de Palm bivak. Hij stak als enige 20 van de 20 ringen. Uitslag na 20 beurten: 1 Cees Lange beeke 20; 2 Bennie Paauwe 19. 3 Krijn Coppoolse 19. 4 Jan Gideonse 19, 5 Dennis Willeboordse 18; 6 Mar cel v.d. Broeke 17; 7 Lein Langebeeke 16. 8 Daniel Eckhardt 15; 9 Jose Ver- hagelS. 10Corneli Langebeeke 14,11 Paul v d Broeke 14. 12 Sjaak Wisse 13. 13 Wilco v.d Broeke 13. 14 Cees Langebeeke sr 8. De demonstratie ringrijden bij Kamphuis Weltevreden in Oost kapelle is een triomf geworden voor Michiel Joziasse. Michiel eindigde op de eerste plaats, won de ommekeer 26mm en had het mooist versierde paard Uitslag na 24 beurten: 1 Michiel Jo ziasse 21; 2 Bram Lous 20: 3 Hans Maljaars 17,4 Jan Willem Poppe 17, 5 Annemieke Poppe 13. 6 Wim Gcldoi 12.7 Wim Poppe 12. 8 Simon Lous 12: 9 Bram Roose 12; 10 Jan Geldof 9. 11 Anja Francke 8: 12 Ko Francke 7 13 Tanja Kluijlhout 5 Ook de prestaties van de kleurrijke volksdansgroep Hoyem uit Turkije werden, door velen vanachter een koel glas op een terras. met bewondering bekeken. foto Peter Nicolai van onze verslaggever HULST - De zomerse temperaturen nodigden niet onmiddellijk uit tot dansen, hoe aanstekelijk de presentatie van de volks dansgroepen Bella Bellafon uit Togo, Rimceori uit Ierland en Hoyem uit Turkije ook was. Veel toeschouwers gaven er zondag de voorkeur aan vanaf de terrassen rustig naar de optocht van de volksdansgroepen in de Hulster binnenstad te kijken. De drie buitenlandse folkloregroepen waren naar Hulst gehaald door de organisatoren van het negende Muziek- en Folklorefesti- val in Hulst Ook de drijvende krachten achter het Internatio nale Folklorefestival Zeeland, de plaatselijke VW, de onderne mingsvereniging Hulst Reynaertstad en de Zeeuws-Vlaamse volksdansgroep Hava Naquila verleenden hun medewerking aan het evenement. Hava Naquila en Scaldis uit Hansweert verzorg den ook optredens Daarnaast was de Hulster dweilband De Ba- reelen van de partij. Drukte Na een optocht door de binnenstad verzorgden de deelnemende groepen optredens op de Markt. Vismarkt en het Stationsplein. De toeschouwers waren niet massaal toegestroomd voor de folk loristische groepen. Maar het was wel gezellig druk in de Rey naertstad. Voor liefhebbers van folkloristische groepen is er de komende dagen nog veel te beleven In de Vlaanderenhal in Sas van Gent wordt vandaag, maandag 22 juli. het Internationale Folklorefestival Zeeland om 20.00 uur geopend met de presenta tie van de deelnemende groepen De snuivende paarden en pronte boerenmeisjes ontbraken uiteraard niet op de Folkloristische Dag in IJzendijke. foto Peter Nicolai IJzendijke beleeft 25ste Folkloristische Dag van een medewerkster IJZENDIJKE - IJzendijke stond zaterdag in het teken van de nostalgie. De 25e folk loristische dag in 'Petit Paris' bood bezoekers een keur aan oude ambachten en een span nende ringrijcompetitie door in klederdracht gestoken mannen en vrouwen. De com missie Streekmuseum kan te rugkijken op een zonnig en goed bezocht evenement. In 25 jaar is er aan de opzet van de folkloristische dag weinig veranderd Wanneer om 10 00 uur 's morgens burgemeester J. Kruize van Oostburg de opening verricht is hel markt plein gevuld met kramen en ambachtslieden. De meesten van hen hebben een histori sche band met de landbouw, klompen-, kaas- en manden maker. hoefsmid en touwsla ger. Ook de rietdekker en stoe- lenmatter zijn aanwezig. Voetje voor voetje schuifelt het talrijk aanwezige publiek erlangs Dan schalt de stem van Pol van de Vijver, voorzitter van de commissie Streekmuseum en speaker van de dag, over het marktplein. Het ringrijden gaat beginnen. Aan de weste lijke kant van het plein is een dikke laag zand over het pla veisel gestrooid. Hier strijden de ruiters te paard om het hoogste aantal ringen van 38 mm. aan hun lans te rijgen. Streekbewoners en toeristen kijken gefascineerd naar de krachtexplosies van de fors gebouwde trekpaarden Ie dere keer weer een korte sprint, terwijl de ruiter zijn blik richt op dat kleine rin getje Sjezen De overige drie zijden van de markt worden gebruikt voor het ringrijden met sjezen Elke sjees is kleurig versierd met boeketten verse bloemen, een koppel in klederdracht op de bok De man ment de paarden, de vrouw. met. haar smetteloos witte muts. richt de lans op de ring De stem van Van de Vij ver juicht en lijdt mee met elke geslaagde of mislukte poging. In de Minnepoortstraat en ook op de Markt tonen kunste naars uit eigen streek hun pro ducten. vaak vergezeld van een demonstratie. Glas-in- lood, schilderijen, keramiek en houtsnijwerk zijn er te zien en te koop Ook een tingieter, pottebakker, kantklosser en kaartenmaker werken ter plekke aan hun producten. In de Koninginnestraat is er plaats voor de commercie, hier staat de jaarmarkt opgesteld, een initiatief van de onderne mersvereniging. Terwijl Van de Vijver aan dacht vraagt voor de drie con certen van de dag ieen klas siek orgelconcert in de R.K kerk. een populair concert met medewerking van enkele ko ren in de N.H. kerk en 's avonds een uitvoering door muziekvereniging 'Veronica' op 'de theather') zakken de be zoekers warm en dorstig neer op de overal aanwezige terras jes. Met een glas in de hand volgen ze de modeshow van kleding vervaardigd uit resten leer. de ladyspeaker komt niet boven het geluid van de stem van Van de Vijver uit. „Dit is nostalgie, dit is de verbinding met vroeger, alles wat hier vandaag te zien is heeft een band met onze historie", roept Van de Vijver. Huifkar Bij de opstapplaats voor de huifkarrondrit door het oude stadje IJzendijke vormt zich een rij. Kennelijk spreekt de nostalgie mensen aan. de gou den formule van de folkloristi sche dag. zoals Van de Vijver het noemt, werkt als een mag neet op het publiek, ook na 25 jaar. Winnaars wedstrijden folklo refestival IJzendijke ringrijden: Krijn Coppoolse; ringrijden in versierde sjezen: Bram Francke met dochter Angelina; duivenloopvlucht Staf de Boevere, boogschie ten- Frits Robijn, bollen; Willy de Schipper. Ral' Dhaesc, Erik de Kesel; Zonnebloem, uitslag pitten tellen, familie Oomen Nieuwe campagne veilig verkeer TERNEUZEN - Het Regionaal Orgaan Verkeersveilig!* Zeeland (ROVZ) gaat de publiekscampagne 'Je wordt; dankt' in Zeeuws-Vlaanderen in een nieuw jasje steken. Oi* het motto 'Zeeuwsch-Vlaanderen Verkeersveilig1' is nieuwe lijn van borden, affiches, posters en eigentijds fold materiaal ontwikkeld. Verder wordt de campagne geintec veerd. Het nieuwe materiaal wordt begin augustus gepres teerd. Zwaar gewonde bij botsing auto's SAS VAN GENT - Een 25-jarige inwoonster van Sas van Gi liep een bekkenfractuur op bij een aanrijding op de kruisi Rijksweg 61/Sasdijkweg/Rapenburg in Vogelwaarde in nacht van zaterdag op zondag om 1.50 uur. Een 24-jarige woonster van Sas van Gent liep snijwonden op. Beide vrouu werden overgebracht naar ziekenhuis De Honte in Terneua Eén van de vrouwen was bekneld geraakt in de auto en daar verleende de brandweer hulp Bij het ongeval waren drie au', betrokken. Het onderzoek naar de oorzaak was zondag i niet afgerond, pe auto's werden zwaar beschadigd. Boetes voor illegaal kamperen OOSTBURG - Bij een controle in de nacht van zaterdag zondag op illegaal parkeren aan de West-Zeeuws-Vlaamse k werden zeven Duitsers, één Belg en één Zwitser betrapt kampeerders kregen een boete van 170 gulden en werden do verwezen naar de officiële parkeerterreinen. Ook zaterc overdag had de politie extra werk door de massale toéjj naar het kustgebied. In totaal werden 34 automobilisten keurd wegens het parkeren van hun auto voor de overgani naar het strand. Automobilist rijdt de sloot in NIEUWVLIET - Een inwoner van Nieuwvliet is zaterdagn gen om 8.30 uur lichtgewond geraakt bij een eenzijdig onge op de Provinciale weg N675 bij zijn woonplaats. De auto v volledig vernield. De bestuurder verloor de macht over stuur toen hij iets probeerde op te rapen van de vloer in auto. Hij kwam in de berm terecht, botste tegen twee knot' gen en kwam in de sloot tot stilstand. De man werd zelf uil auto geslingerd. Verdachte drugshandel gepakt TERNEUZEN - Een 19-jarige inwoner van Terneuzen wc vandaag, maandag, voorgeleid aan de rechter-commissari Middelburg. De man was vrijdag aangehouden in de binr stad van Terneuzen. De Terneuzenaar had een binnenstad' bod en wordt tevens verdacht van de handel in verdove middelen. Gewonde bij vechtpartij TERNEUZEN - Een 35-jarige Terneuzenaar heeft zaterc avond bij een vechtpartij met een nog onbekende man in café in de Nieuwstraat lichte verwondingen aan het hoofd gelopen. Het slachtoffer maakte in het café in zijn woonpli discriminerende opmerkingen over donkere mensen. Een r op het terras hoorde dat en gaf de Terneuzenaar een til gooide hem een asbak tegen het hoofd. De politie stelt een derzoek in naar de identiteit van de dader. Fransen zonder legitimatie beboet TERNEUZEN - Een 16-jarige en 20-jarige Fransman werde de nacht van zaterdag op zondag kort na middernacht aai houden in de binnenstad van Terneuzen zonder identiteit pieren op zak. De twee Fransen kregen een boete van 110 den. Kat vergiftigd in Terneuzen TERNEUZEN - Een kat van een inwoner van Terneuzen i; terdag door vergiftiging gedood. De kat moet de vergiftigir de omgeving van de Schuberthof hebben opgelopen. Einc rige week werden in Terneuzen een hond en een kat vergift van onze verslaggever SCHOONDIJKE - Het gasten boek vermeldde vooral namen van collega-varkenshouders en andere landbouwers. Maar ook recreanten op de fiets, buurtbe woners en andere belangstel lenden namen zaterdag op de open dag van de familie Raaij- makers de gelegenheid te baat de intensieve veehouderij voor 3840 varkens aan de Groeneweg in Schoondijke van binnen te bekijken. René en Michel Raaijmakers zijn afkomstig uit Sint Oeden- rode in Oost-Brabant. Ze had den daar verspreid over verschil lende locaties driehonderd fok- zeugen en drieduizend vleesvar kens. Door de gespreide huisves ting werd de verdere ontwikke ling van het bedrijf en de verla ging van de kostprijs bemoei lijkt. De broers besloten daarom naar Zeeuws-Vlaanderen te ver huizen. Ze waren de eersten die, ondanks het ontstaan van de fel le protesten tegen de 'roze inva sie', konden gaan bouwen in de Zeeuws-Vlaamse regio. „De open dag is voor een deel be doeld om de tegenstanders van de bouw van de varkensstallen te laten zien dat we weldegelijk aan het milieu denken", aldus Michel. „Daarnaast is zo'n dag natuurlijk ook een goede gele genheid om kennis te maken met de buren." De broers Raaijmakers hadden bij het organiseren van de open dag de steun gekregen van een aantal bedrijven die op één of andere wijze betrokken zijn bij de veehouderij. Stallenbou' legden bijvoorbeeld uit da het bedrijf van Raaijmaker stallen op een speciale ma zijn ontworpen om de uits van ammoniak te verminde De dieren zijn gehuisvest L delingen van twaalf hokkei elk hok worden tien varken houden. „Door een automal geregelde ventilatie en ver ming van vloer en ruimte zi de dieren in een aangenaan maat", legde een stallenboi uit. „Bovendien zijn de wai gemaakt van gerecycleerde kratten." Michel Raaijmakers consta de tijdens de open dag dat merendeel van de bezoeken sitief was over het bedrijf, chel; „Ik heb zelf geen te standers gezien en gespro maar tegen het bouwen van i stallen waren ook niet zovee zwaren." Portefeuille me medicijnen weg SCIIERPENISSE - Een pt feuille met daarin medicij voor een hartpatiënt is ze dag verloren geraakt, verr delijk in de omgeving van taurant De Zeester in Sche nisse. Volgens de eigenaar kunnei medicijnen gevaar oplevi voor de gezondheid, indier onjuiste wijze gebruikt. De der van de lichtbruine pc feuille wordt contact op te men met het politiebureai Tholen. van onze verslaggeefster BRUINISSE - De Visserijdagen in Bruinisse moesten vanwege het mooie weer zaterdag con curreren met het strand. „Wij hadden de indruk dat het min der druk was dan vorig jaar", zegt secretaris P. C. Janssen van de Stichting Festiviteiten Brui nisse. Niettemin kon de organi satie van het evenement zondag tevreden terugblikken. Er heer ste een gezellige drukte tijdens de Visserijdagen en rauwe, ge kookte en gebakken mosselen vonden gretig aftrek. Het was dit jaar voor het eerst dal Bruinisse helemaal was af gesloten voor autoverkeer, leen de inwoners van het mochten de afzettingen ps ren die bij de toegangswe stonden opgesteld Vol* Janssen is de maatregel goec vallen. Het was alleen wat ve pen voor de bezoekers. „Volg jaar. als we het weer mogen ven, kunnen we misschien van een paardentram laten den." Verder zorgde een incide voor een kleine domper Of feestvreugde. Een vrouw die boord van de Noordzeekc GO 38 wilde stappen, viel en lichte verwondingen op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 22