Spierblessure deert Busgen niet PZC Willem II pas in slotfase op toeren Tennisser De Coster loopt dubbelslag mis Wielrensters op criterium Clinge iet meer welkom Cross Aagtekerke opnieuw sterk bezet Akkermans klopt Mol in sprint sport luitser kraakt Nijhof in B-finale Maeneblusscherstoernooi: 6-3, 6-1 uitslagen MAANDAG 22 JULI 1996 sb* j fan onze verslaggever dark Caldenhoven 1IDDELBURG - Robin Busgen Kist niet wat hem overkwam, oen hij een kleine week gele ien neerstreek op De Veste in fiddelburg voor het Maene- ilusscherstoernooi. Zo veel priendelijkheid en respect angs en op de tennisbaan was lij in Duitsland niet gewend, in met je tegenstander een bier- je drinken na de partij, nee, dat s in zijn geboorteland not-do- ie. „Ik hoorde hier tegenstan ders zeggen tijdens de wed strijd: mooie bal of goed gesla- ;en. Dat heb ik in Duitsland nog ïooit meegmaakt. Daar is spor- iviteit ver te zoeken." ïobin Busgen is met Peter Mohr pn Alexander Esch op uitnodi ging van titelverdediger Ingo ilaier naar Middelburg geko- onze medewerker CLINGE - De wielerdag in Clin ge had jarenlang twee hoofd nummers op het programma: trouwen en amateurs. In de Lanloop naar het 50-jarig be staan volgend jaar heeft de or ganisatie besloten om de wed strijd voor vrouwen niet meer te laten verrijden. Voorzitter Jo Verstraeten: „Van de achten twintig ingescheven vrouwen kwamen er tien hun rugnum mer niet afhalen." Noor de organisatie was dat vol doende om de wedstrijd .voor trouwen te schrappen. 'Clinge' rijdt vandaag (dinsdag) nog wel elite- en neo-amateurs, cy- elosportieven en trimmers, het avondcriterium van de amateurs (start 19.00 uur, af stand 85 kilometer) heeft het L'ielercomité Clinge 42 inschrij vingen binnen gekregen. Niet al- een qua aantal een behoorlijk deelnemersveld, zeker ook kwa- itatief sterk bezet. Want een pe- joton met Eric de Crom, Nico van de Klundert, Wilfried Bas- tiaanse, Ruud Havermans, John van onze medewerker SINT-MAARTENSDIJK - Maar liefst achtentachtig coureurs hadden zich zaterdag in Sint- Maartensdijk gemeld bij de plaatselijke wielerronde voor elite- en neo-amateurs. Een groot peloton dat zorgde voor een snelle en levendige wed strijd. EDC-coureur Theo Ak kermans haalde na een enerve rende wedstrijd de winst bin nen door in de eindsprint Peter Mol met banddikte te kloppen. Ook in het wielrennen is de eer ste klap dikwijls een daalder waard. Dat moeten zeker Theo Akkermans. Patrick Graal, Mar tin Schouten en Robert de Poel hebben gedacht. Het kwartet trok er al in de eerste kilometers op uit en reed snel naar een se rieuze voorsprong. Ruim 50 se conden telde de voorsprong van de leiders toen een zestal ren ners aan de achtervolging be gon. Van Lare derde in triathlon ROTSELAAR - Therèse van La- re heeft de triathlon in het Bel gische Rotselaar als derde beëindigd. De atlete uit Sluis legde de 1800 meter zwemmen, 40,5 kilometer fietsen en 10,5 ki lometer lopen, af in 2 uur, 25 mi nuten en 30 seconden. ]Van Lare, die de tiende zwemtijd had en zowel bij het lopen als het fietsen tweede was. eindigde daarmee op ruim zes minuten jvan winnares Mieke Cuppens j(2.19.30). De strijd bij de mannen werd gewonnen door de Belg Koen Hoeyberghs. Hij realiseer de een tijd van 1.55.59. men. „Hij vroeg of ik meeging." Het kwartet Duitsers genoot met volle teugen. „Wij hebben het hier ontzettend naar onze zin gehad." Busgen, nummer 594 van zijn land, zag het Maene blusscherstoernooi op de banen van De Veste als een redelijke voorbereiding op een reeks toer nooien in Duitsland. De 26-jarige tennisser uit Düs- seldorf. die competitie speelt bij Hilden, zag, kwam en overwon. Wie echter had verwacht dat de Duitsers onderling zouden uit maken wie het B-toernooi zou winnen, kwam bedrogen uit. Daarvoor zorgde Jan Martin Nij hof. ook al een invite.' De tennis ser uit het Brabantse Raven- stein versloeg op weg naar de fi nale drie Duitsers: Seidelmeier, titelverdediger Maier en Esch. Nummer vier in de rij. Busgen, Leijs, Peter Mol, Theo Akker mans, Peter Heeren, Patrick van Passel, Mao van Vlimmeren en Michael Hayman houdt de belof te in voor een aantrekkelijke wedstrijd. De prijsrijders vinden in de ker- misronde van Clinge een Zeeuws gezelschap onder aanvoering van Frangois Franse (die het na zijn langdurige rugblessure mo gelijk weer probeert), Dennis Brehm, Wilfred Geijs, Dennis Mesu, Michel Rommers, Toon Vermeulen, Johan van Schaik, Erwin van Loo en - de verrassend goed rijdende - Danny Schaut tegenover zich. Daarnaast spe len natuurlijk ook de clubbelan gen en mag worden verwacht dat de EDC-formatie, Rabo Zeeuws-Vlaanderen en 'Middel kamp' zullen proberen om el kaar in eigen omgeving af te troeven. Het middagprogramma wordt verzorgd door de trimms (start 14.00 uur, afstand 60 kilometer) en de cyclosportieven/veteranen (start 15.30 uur, afstand 60 kilo meter). Peter Mol. Patrick Tolhoek, Rob Sienders, Jack Vriends, John Leijs en Bob Rasenberg vlogen achter het viertal koplopers aan. Die voelden spoedig de hete adem van de achtervolgers in de nek schroefden het tempo extra op. Het gevolg was voor het pelo ton vernietigend, want eenmaal op een ronde gereden mocht dit sterk uitgedunde peloton voor tijdig afsprinten. Het peloton was tijdens de wed strijd overigens opgeschrikt door een valpartij waarbij Ra phael Gabriels als voornaamste slachtoffer tevoorschijn kwam. De ongelukkige Brabander haakte met verwondingen aan het sleutelbeen af. Als pleister op de wonde kreeg hij de goed gevulde pechprijzen envelop. Een samensmelten.tussen kop lopers en achtervolgers was in tussen onvermijdelijk, waarna een tiental coureurs aan de fi nale begon. Peter Mol voelde zich niet sterk genoeg om de me devluchters in de sprint te klop pen en probeerde solo naar de zege te rijden. Uitgerekend één van de snelste coureurs uit de kopgroep. Theo Akkermans. pikte bij Peter Mol aan. Het tweetal reed zich eerst in veilig heid en ging vervolgens het duel om de bloemen aan. Daarin kwam Peter Mol een banddikte tekort om Akkermans van de ze ge af te houden. Achter het twee tal reed John Leijs zich naar een derde plaats. Patrick Tolhoek fi nishte als vijfde. De cyclosportieven reden in Sint- Maartensdijk samen met de trimmers. Uit een kopgroep van negen renners toonde Johan Peemen zich de rapste. Op het podium werd hij geflankeerd door Michel Kooijman en trim mer Gerben Suijk. was drie maatjes te groot: 6-3 en 6-1. De klinkende zege kreeg meer cachet omdat Busgen gebles seerd aan het karwei begon. In de halve finale tegen landgenoot Mohr gleed Busgen uit. Met een ingepakt rechterbovenbeen be gon hij aan de eindstrijd, hopend dat de klus binnen drie sets kon worden geklaard. Busgen hield het tempo hoog, waardoor Nij hof mee moest in het spel van zijn opponent. Tot 2-2. waarin beide spelers een break bewerkstelligden, hield Nijhof gelijke tred. De versnel ling van Busgen was de Braban der echter te machtig. De Duit ser liep uit naar 5-2 en kwam niet meer in de problemen: 6-3. In de tweede set. brak Busgen meteen de service van Nijhof, die het tempo van hem niet kon vertra gen. De Duitser - „ik kom zeker terug" - liep in het restant sim pel uit naar 6-1. „Ik speelde te gehaast", reageer de de 21-jarige Nijhof. die zater dag de als tweede geplaatste Esch (6-3.3-6,6-3) had uitgescha keld. „Ik had het spel moeten vertragen, maar dat lukte ge woon niet." Busgen: „Het was voor mij alles of niets. Ik moest voorkomen dat er rally's ont stonden. Dan zou ik het met die blessure moeilijk krijgen. Ach teraf gezien is het precies gegaan zoals ik gehoopt had." Nijhof. die op uitnodiging van Remco Maandag naar Zeeland was af gereisd: „Hij slaat zo licht. Het lijkt bij hem heel gemakkelijk te gaan. ondanks die blessure." Het gebeurt niet vaak in Zee land dat Zeeuws-Vlaamse ten nissers boven de Westerschelde actief zijn. Andersom ook niet. Isabelle Leenhouwers is een uit zondering op die regel. De 23-ja- rige Oostburgse stapte aan het begin van het seizoen over naar MLTC, nadat ze in 1995 haar rac ket nauwelijks had getoucheerd. Het seizoen liep uit op een te leurstelling. De Middelburgse derdeklasser degradeerde, maar het plezier vergoedde veel voor Leenhouwers. Daarom kwam ze in de afgelopen week terug voor het Maeneblusscherstoernooi van MLTC. „Ik speel hier nu een maal graag." Gisteren onder streepte Leenhouwers op De Veste haar goede vorm Pro bleemloos omzeilde ze in de B-fi nale bij de vrouwen de laatste klip De Vlissingse Anouk van Straaten werd met 6-3 en 6-0 op zij gezet. Leenhouwers kende een prima toernooi. „Ik heb zonder span ning gepeeld." Niettemin had de baseline-speelster vooraf de no dige vraagtekens. De tegen standsters waren haar onbe kend. Eva Labrujère kent ze ui teraard wel als ploeggenote bij MLTC. maar ze hadden nog nooit tegen elkaar gespeeld. Dat gold ook voor Van de Brandhof en Van Straaten. Het drietal werd echter keurig aan de kant gezet. In de finale fungeerde Van Straaten als speelbal voor Leen houwers. De Vlissingse kon haar alleen in de eerste set bijbenen- Maar na de break bij 3-2 bleek het vezet van Van Straaten ge broken. Na 4-3 maakte Leenhou wers, die profiteerde van de vele fouten bij haar tegenstandster, acht games op rij: 6-3. 6-0. van onze medewerker OOST-SOUBURG - Frederic de Coster heeft geen dubbelslag kunnen slaan in de eerste editie van het Karolingen-jeugdtoer- nooi. Op het tennispark van TC Souburg zegevierde de Belg in de finale met ruim verschil van opponent Maarten Gideonse. bij de tot en met 14-jarigen stuitte hij op Michael Hafke. De winnaar van het Sprinktoer- nooi deed zijn reputatie eer aan en liet de balans tot twee maal toe met gering verschil in zijn voordeel doorslaan. Outsider Frederic de Coster die bij de jongens t/m 16 van start was gegaan met de uitschake ling van achtereenvolgens Dtmi- tri van Hoof en favoriet Orestis Molopodis. kruiste in de voor laatste schifting van het oor spronkelijk exact zestien namen tellende deelnemersveld de rac kets met Wijnand den Engels man. Ook de representant van 't Hal ve Maantje kon hem niet van de winst afhouden, waarmee de eer ste acteur in de eindstrijd be kend was. In de onderste helft van de rangschikking maakte de als derde ingelote Maarten Gi deonse tegelijkertijd zijn plaat sing meer dan waar door in de halve finale Edwin de Jonge klop te geven. In de beslissende confrontatie ontliepen de twee kemphanen elkaar weinig tot niets. Vanaf de zevende game begon de Coster zich steeds meer als de betere speler te ontpoppen, en daarmee werd de nederlaag van Gideonse van onze medewerker AAGTEKERKE - Voor de zesde keer wordt vrijdag de Super cross van Mc de Pekelinge in Aagtekerke verreden. Dankzij een actieve werving is het be stuur erin geslaagd een attrac tief en internationaal veld naar het Walclierse dorp te halen en staan er zo'n honderd inschrij vers op de voorlopige startlijst. Prachtige bijkomstigheid voor de organisatie is uiteraard dat een man uit eigen gelederen Kees den Hollander, de leiding heeft in de tussenstand om het open supercrosskampioen- schap. Maar Den Hollander kan vrijdag rekenen op zware tegenstand. Met name uit België komt een aantal zeer sterke rijders. Grote favoriet is ongetwijfeld Brik Schelhaut. Hij is er op ge brand om de titel mee naar Bel gië te nemen en zal zeker de aan val op de positie van Den Hol lander openen. Doordat hij de eerste wedstrijd in Rilland moest missen, staat hij nu nog op de tweede plaats, maar telt slechts twee punten achter stand op Den Hollander. Ook de derde man in de tussenstand Henk Thijs is zeker-niet kans loos voor de overwinning in Aag tekerke. hij bewees in de eerste Tennis Middelburg. Maeneblusscherstoer nooi. HE'B1 A. van Bockel-R. Sloot 6-4, 6-4, B Spee-M. Oberdorster 6-2,6-3, R. Busgen- D. de Jong 6-4, 6-2, G. van Dasler-J. Otte 6-7,6-4,6-2, P. Mohr-F de Kleijn 6-16-3. R. Maandag - J Grevink 6-0, 3-6, 7-6, M.J. Nijhof-I. Seidelmeier 6-2, 6-0, I Maier-A. van Bockel w.o., E Bakker- M.van Kessel w.o., A. Esch-B. Spee 6-2, 6-1, R. Busgen-G. van Dasier 6-1, 6-2, A. Esch-E Bakker 6-4. 3-6, 6-2 Halve finale. Busgen-Mohr 6-4,6-3, Nijhof-Esch 6-3,3- 6, 6-3. Finale1 Busgen-Nijhof 6-3, 6-1HE /B2: A van Bockel-M. Rovers 4-0. w.o.. M Kivits-M. Kuperus 7-6, 7-5, M Pnem- R. de Jong 7-6. 6-1 HE/C1: R. Sloot-T Aldenzee 5-7, 6-2, 6-2. I Schoffelen-E van de Brandhof 6-1, 6-1, Van Bockel-Bi- lius 6-0, 6-2. Priem-Kivits 6-4, 5-7, 6-4. Finale: Van Bockel-Priem 6-1,6-3. HD/B: Busgen Mohr-De Jong Maandag 6-0. 6- 4. Esch.Oberrdorster-Van Dasier Priem 6-1. 6-4 Finale: Busgen Mohr-Esch/ Oberrdorster 6-2, 7-6 HE/C1: Sloot- Schoffelen 6-2, 6-0, Probert-Barten 6-7, 7-6,7-5. Finale: Sloot-Probert 6-4.4-6, 1 - 6 HE/C2: P. de Jong-E. van de Brandhof 6-3,6-3. F. Hendrikse-R Bimmel 6-0, 6-0, 1. Schoffelen-P. de Jong 6-2. 6-0, M Fe- lius-P. Stroo 6-3, 6-2, H. van Kemena-D van Cuijk 6-2, 6-2, F. Hendrikse - H. van Kerkoerle 6-1, 6-3, Felius-Schoffelen 6-1, 6-1, Hendrikse-Van Kemana 6-1, 6-2. Fi nale: Felius-Hendrikse 3-6,4i-1, 6-1 HD/ C' Aldenzee'Bilius-Eversdijk/Koster 7-5. 6-2, Hendrikse.'Schenkel-Van Kemana/ Tax 6-4, 6-2. Finale: Aldenzee/Bilius- Hendrïkse'Schenkel 6-3, 6-2. HE/D1: M Vos-Ch. de Bree 6-1, 6-4, H. van Ker- koerle-E. Roelse 6-2. 6-4, M. Vos-W. Eu- ser 6-0,7-6, M. Vos-J. van de Geest 6-2.6- 2, T. Slagboom-S. Hoogerwerf 6-1. 6-3, K. Leenhouwers-P Aertssen 6-1, 6-4. Van Kerkoerle-Vos 6-3. 6-1 Finale: Van Kerkoerle-Slagboom 3-6, 6-7 HD/D1 Van Sabben/Van Sabben-Van der Geest Kruge 6-4, 0-6, 7-5 Finale: Van Sabben /Van Sabben-Jobse/Labrujère 3-6,6-0,6- 2. HE/D2, finale: Buys-Kompeer 6-7. 4-6. HD/D2, finale: Lardenoye/Verheyden- Schog/Schog 6-2, 6-7, 7-6. HE/D35 - K. Leenhouwers-K. van Belzen 6-4, 6-2, W. Terporten-F. Schletterer 3-6, 6-3, 7-6, E Vogel-J. van Schraa 6-4, 3-6, 6-0, Ph Krant-J. van Ossenbruggen 6-0, 6-2, Leenhouwers-Terporten 6-3, 6-1. Fi nale: Leenhouwers-Krant 6-4, 7-5. DE/B: E. van de Brandhof-M van Sab ben 6-2, 6-3, I. Leenhouwers - E. van de Brandhof 6-2, 6-3, E. Labrujère-M. Seres 6-4, 6-2, N. Vinkoen - C. Davidse3-6, 6-4, 6-1. Halve finale: Leenhouwers-Labru- jère 6-0, 6-3, Van Straaten-Vinkoert 7-5, 6-3. Finale: Leenhouwers-Van Straaten 6-3, 6-0. DD/B, finale: Heeringa/Labru- jère-Van Straaten/Vinkoert 6-0, 6-1. DE/ ClL. Wisse-A Kesteloo 6-3. 3-6, 6-3, F. Jonkers-M. Malicki 6-4, 7-6, M. van Bel- ïngeluid. In de voortzetting van de tweekamp speelde de koplo per van meet af aan een gewon nen partij waarin hij geen punt meer afstond. Uitslagen in het tennisspel zijn niet het resultaat van een optel sommetje. Afgaande op de vlot te zege gisteren van Frederic de Coster op Maarten Gideonse en de moeite die Michael Hafke zich een week geleden in Oost- kapelle moest getroosten om de Souburger onder de knie te krij gen. leek het afrondende ge vecht bij de tot en met 14-jarigen tussen beide buitenlanders een gemakkelijke prooi voor De Cos- ter te worden. Het pakte op het Souburgse gra vel toch totaal anders uit Er ontrolde zich een boeiende par tij met lange rally's voor de ogen van de toeschouwers Hafke had de langste adem. want via een servicebreak in de openingsserie en een tiebreak in de volgende, deed hij een geslaagde greep naar de hoogste eer. Bij de meisjes van deze leeftijd kwam. zag en overwon schema aanvoerster Nathalie de Paepe iedereen. Bianca Zwanenburg als laatste Gemakkelijk had de Zeeuws-Vlaamse het niet. want pas na een marathonduel mocht ze de felicitaties van haar tegen standster in ontvangst nemen. De resterende finales in het en kelspel. vier in getal, leverden één verrassing op en drie uitsla gen volgens de prognoses. Ar thur te Boekhorst zorgde voor het opvallende resultaat, Floor- tje Bosch. Pim de Morree en Sil- vana Bauer maakten hun favo- rietenrol waar. supercross in Rilland al zijn kun nen. Met deze toppers is de Belgische inbreng nog niet op. ook Luc Claus en Manuel Priem hebben zich aangemeld en zullen er alles aan doen om de bloemen mee naar België te nemen. Samen met Den Hollander zul len Leeuwensteijn, Polderman en Van Strien voor Nederlands tegengas moeten zorgen. De Zeeuwse topper Arno Ruttinger is geblesseerd. Naast de superklasse wordt er ook vuurwerk vernacht, in de 80cc. Hier staat een van Belgi sche beloftes aan de start, Jur- gen Wibo, ook leider in de tus senstand. Deze jonge Belg speelt meestal met zijn tegenstanders en als hij eenmaal los is van de meute trakteert hij het publiek vaak op prachtige jumps. Bij de 60cc is de leiding wel in handen van een Zeeuwse rijder. De uit Kapelle-Biezelinge afkomstige Joeri van Liere zit stevig op de eerste plaats, gevolgd door Dave de Jonge en de Belg Calleweert. Niet voor het Zeeuws kampioen schap maar wel voor dagprijzen starten verder nog junioren of vrije tijdsrijders, waar meer dan zestig rijders op de inschrijflijst staan. Het spektakel waarvoor in totaal zo'n honderd rijders naar Aagtekerke afreizen begint vrijdag om 16.30 uur. zen - K Dijkstra 6-3,6-1, Wisse-Jonkers 6- 3, 6-2. Finale Van Belzen-Wisse 6-2, 7-5 DE/C2: M Malicki - C Janse 6-4, 6 4. S van Hellemond-L. Huibregtse 6-4, 7-6, C. Jansen-M Malicki 6-4, 6-1, G Melis-S van Hellemond 6-1, 6-0. G Fischer-S van Eenennaam 6-3, 6-2, K, Dijkstra-W. Jansen 6-2,6-7,6-2, Melis-Jansen 6-3,5- 7, 6-3 Finale: Melis-Fischer 6-4, 4-6, 6-3. DD/C' Van Eenennaam/Wisse-Dijkstra/ Milicki 6-0, 7-5, Van Belzen/Vermeulen- Fischer/Fischer 7-6, 6-2 Finale: Van Een- ennaam/Wisse-Van BeUen/Vermeulen 3-6, 0-6. DE/D: Boone-Fischer 6-2, 6-3 J Labru- jère-De Jong 7-6, 6-4. Finale: Boone-La- bru|ere6-3. 6-0 DD/D1, finale: Labruiere /Vinkoerx-Caljouw/Houtepen 5-7. 6-7 GD/B Van de Brandhof/Van Dasier-Van Sabben/Dominicus 4-6, 6-3, 6-1. Van Straaten/De Jong-Leenhouwers.Maan dag 6-3, 6-1, Van de Brandhof/Van Das- ler-Seres/Busgen 6-0. 6-2 Finale Van Straaten/De Jong-Van de Brandhof/Van Dasier 6-3. 6-2 GD/C1. finale Terwiel' Voorintholt-Van Belzen/De Jong 2-2 op gave Van Belzen'De Jong GD/C35. fi nale: Scholten/Bek-Jobse Van Belzen 2- 6. 6-3. 6-4. GD/D1, finale Labrujere.La- brujere-De Visser/De Visser 6-3, 6-3. Karolingentoernooi. Oost-Souburg J E t/m 16. halve finales. F de Coster- W. den Engelsman 6-0.6-0, M. Gideonse- E. de Jonge 6-3.6-3, Finale F deCoster- M. Gideonse 6-3,6-0. Om 3e plaats' W. den Engelsman-E. de Jonge 6-3,6-1 J E t/m 14. halve finales F de Coster-E Raaman 6-2,6-2. M Hafke-D van Hoof 6- 0.6-0. Finale M Hafke-F de Coster 7 5,7- 6 Om 3e plaats: E. Raaman-D van Hoof 7-5,6-3' M.E. t/m 14. halve finales: N de Paepe-R. Schaap 6-3.6-1. B Zwanen burg-B. Platschorre 6-3,6-2 Finale: N de Paepe-B. Zwanenburg 6-3,2-6,6-4. Om 3e plaats R. Schaap-B. Platschorre 6-4,6-3. J.E. I'm 12. halve finales B Dijkstra-F IJzerman 6-2,6-1. A. te Boekhorst-N de Wolf 6-1.6-0. Finale A te Boekhorst-B. Dijkstra 6-0,6-4. Om 3e plaats: F. IJzer man-N.de Wolf 6-3,7-6. M.E. t/m 12, halve finales F. Bosch-K Boes 6-1.6-0, S Bauer-S Maenhout 6- 3,6-4. Finale: F. Bosch-S Bauer 7-5,7-5. Om 3e plaats: S. Maenhout-K. Boes 6- 2,6-1. J.E. t/m 10, halve finales P de Morree- J. Bakx 6-1,6-3, F. Bordui-P Felius 6-1,6- 0. Finale: P. de Morree-F Bordui 3-6.6- 2,6-3. Om 3e plaats. P Felius-J. Bakx w.o. P. Felius M.E. t/m 10, halve finales: S. Bauer-S. Maenhout 6-2,6-7,6-0, L. van de Avert-K. Boes 6-2,2-6,6-4 Finale S Bauer-L van de Avert 6-7,6-2,6-O.Om 3e plaats: S Maenhout-K, Boes 6-2.6-3 Fi nales, J.D. t/m 16: B. de Nijs/O. Molopo- dis-M Hafke;T. Felius 6-3.4-6,6-4 M.D. t lm 14: B, Platschorre/B. Zwanenburg-R. Schaap/L. Brown 1-6,6-1,7-5 J.D. t/m 12: B. Dijkstra-S. Bish-S. Wes- terweel/W. Goud 6-2,6-1. Tilburgers verslaan Reimerswaal elftal met 0-5 van onze verslaggever Eldridge Pentury HANSWEERT - Samen trainen doen ze niet. Hebben ze nooit gedaan ook. Volgens trainer Adriaan Nieuwenhuyse om de sim pele reden dat het de moeite niet loont. „Voor één wedstrijdje gaan we niet in trai ning." Het Reimerswaal voetbalelftal be leefde zaterdag tegen eredivisionist Willem II het begin van een kleine reeks wedstrij den tegen profclubs. De formatie van Jim my Calderwood zegevierde met 0-5. De ruime score kwam pas in de slotfase tot stand. 30 Juli volgt Sparta en 3 augustus komt de A-jeugd van PSV in Hansweert op bezoek. De vriendschappelijk ontmoeting met Spar ta van vorig jaar was bij de stichting Voetbal Vrienden Hansweert. organisator van het duel. zo goed bevallen dat ze dit jaar per se een herhaling wilde. Secretaris Dies van Stel:Sparta was meteen bereid om dit jaar weer te komen en we hebben toen gepro beerd om nog een andere betaalde voetbal club naar Hansweert te halen. Dat is ge lukt." Ooit was het organiseren van wedstrijden voor het Reimerswaal elftal een initiatief van de vereniging Reimerswaal, waartoe al le voetbalclubs uit de regio behoorden. Door omstandigheden lukte het niet om elk jaar een andere club bereid te vinden de organi satie op zich te nemen, waarna stichting Voetbal Vrienden Hansweert er twee jaar ge leden mee verder ging. Evenals vorig jaar werd Kruiningen-trainer /speler Adriaan Nieuwenhuyse bereid ge vonden om het Reimerswaal elftal te bege leiden. Nieuwenhuyse mocht een keuze ma ken uit spelers woonachtig in Reimerswaal. Van zijn eigen ploeg selecteerde hij Gertjan Poley, Edwin Arens, Robin Arens en Wij nand van Zweeden. Van Rillandia koos hij doelman Alex Hoogendoom. Edwin in de Wei. Jan-Willem Meeuwsen en Bud Asch- man. Van Yerseke mochten Jos de Koeijer. John Vette en Wim Zoetewei in actie komen en van Hansweertse Boys vormden Rinze Back en Gerrit Petersen de inbreng. Gast- spelers in het team waren Remco van Kee- ken (SHO) en Erwin Dek (Hoek). Nieuwenhuyse wenste niet nog een keer een afstraffing zoals vorig jaar tegen Sparta mee te maken. De Rotterdamse ploeg kon toen naar hartelust combineren en won met met 0-13. Nieuwenhuyse: „Toen speelden we niet echt slim. We wilden veel te graag aanvallen en werden achterin volledig weggespeeld. We doen het nu rustiger aan. Dertien-nul wordt het in elk geval niet." De trainer kreeg gelijk. De voetballers uit Reimerswaal hielden zich prima staande, al was dat voor een groot deel te danken aan de zwakke prestatie die Willem II aan de dag legde. Alex Hoogendoom. doelman van Rei merswaal. hoefde in de eerste helft maar één keer een bal uit het doel te halen na een schot van Osmane Sanou (0-1). Bij de andere doelpogingen van de Tilburgers was de sluitpost steeds paraat. Aan Reimerswaal- zijde waren Remco van Keeken (vrije trap op de lat), Bud Aschman en Edwin Arens dichtbij een doelpunt. Niet imponeren In de tweede helft had Willem II, dat speelde zonder de geblesseerden Jack de Gier en keeper Jimmy van Fessum. weer een over wicht. maai- toch kon de ploeg niet impone ren. Meer dan enkele technische hoogstand jes van rechterspits Jatto Seecay - opvolger van de naai- NAC vertrokken Ernest Stewart - kwam het tot een kwartier voor het einde van de wedstrijd niet. Huub Loeffen. Mare van Hintum, Henry van der Vegt en John Feskens tilden de stand in de daaropvolgen de fase binnen enkele minuten naar 0-5, waarna arbiter Bruynooge de wedstrijd beëindigde. Adriaan Nieuwenhuyse betreurde het dat Willem H in de slotfase toch nog vier keer scoorde. „De pijp was bij ons gewoon leeg." Gecharmeerd van het spel van de rood-wit- blauwe formatie was hij overigens niet. „Wil lem II was beslist niet sterk. Wij hebben het goed gedaan." Reimerswaal elftal -Willem II 0-5(0-1) 18 Sanou 0- 1. 73. Loeffen 0-2, 79. Van Hintum 0-3. 84. Van der Vegt 0-4. 89. Feskens 0-5 Aantal toeschouwers: 300. Scheidsrechter: M. Bruynooge iWemeldingei Winnaar Robin Busgen (links) uit Duitsland poseert naast verliezend finalist Jan Martin Nijhof. foto Lex de Meester Theo Akkermans (midden) in de kopgroep van de wie- »rronde van Sint-Maartensdijk. foto Willem Mieras van Sint-Maartensdijk Willem Il-speler Fernando Derveld is de defensie van het Reimerswaal elftal de baas. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 17