Oranje frisse wind in het peloton Ullrich overklast Riis in tijdrit PZC Jeroen Blijlevens derde in sprint op Champs Elysées Schoon overhemd Nederlanders aanvalslustig, maar een klassementsrenner is nog niet opgestaan Van Parijs Jonge Duitser getipt als toekomstig winnaar Tour de France naar Atlanta SpOrt MAANDAG 22 JULI 1996 1 5 van onze verslaggever Govert van Veen PARUS - Eindelijk hoor. Ne derlandse journalisten worden weer 'gevraagd'. Wie is dat, die Michael Boogerd? Waar komt die dekselse knul ineens van daan? En die Bart Voskamp. In geen jaren wat van gehoord. Hoe kan die ineens zo sterk rij den? Belgen. Fransen, Spaanse en Italiaanse journalisten. Ze komen in de perszaal allemaal even buurten bij hun Neder landse collega's. Die dat natuur lijk prettig vinden, na zoveel ja ren van alsmaar teruglopende Tour-resultaten. Sinds 1990 toen Breukink (2), Maassen. Solleveld en Nijdam 'vijf ritten wonnen, was Neder land in de Tour niet meer zo suc cesvol. Daarna was het alsmaar minder geworden, met '93 als rd V triest dieptepunt toen Oranje renners er niet in slaagden zelfs maar een enkel ritje te winnen. Daarna zorgden Jean-Paul van Poppel i '94) en Jeroen Blijlevens nog voor een enkele uitschieter, maar zo bestendig aanvallend en succesvol als in de zojuist ge passeerde Tour, was Nederland sinds '90 dus niet meer. Daar komt nog bij dat in '90 de vijf overwinningen - en de derde plaats in het eindklassement van Breukink - behaald werden met een Nederlands 'peloton' van negentien renners. Tegen slechts tien gestarte Nederlan ders dit jaar. En dan met drie etappe-overwinningen naar huis komen. Dat is geen slechte sco- Jeroen Blijlevens (voorgrond) won de massasprint in Besangon. Ploegenspel Een ritzege in de Tour de France komt nooit zomaar uit de lucht vallen. Daar gaat altijd iets aan vooraf. Die ritwinst van Blijle vens in Besangon bijvoorbeeld, daar ging goed ploegenspel van TVM aan vooraf. En een wel overwogen keuze van Cees Priem om een deel van de ploeg rond z'n sprinter te formeren. Voor de tweede achtereenvol gende maal pakte die 'gok' goed uit. Maar belangrijker eigenlijk, voor het totaalbeeld van het Ne derlandse wielrennen, is de ma nier waarop de overwinningen van Michael Boogerd (zesde rit, Aix les Bains) en Bart Voskamp (achttiende rit, Hendaye) tot stand kwamen. Dat gebeurde op basis van durf en wilskracht, van lef en (nieuw) elan. Het zijn pre cies ook de winstpunten van het Nederlandse wielrennen in deze Tour. Of, zoals Bart Voskamp het uitdrukte: .je ziet die jonge gasten er direct al invliegen, en dan denk je, tja, waarom zal ik dat zelf ook niet doen? Ik voel me tenslotte ook nog jong ge noeg." Jaren heeft die positieve ge dachte ontbroken in de kampen van de Nederlandse ploegen. Ja renlang is misschien ook wel de verkeerde, ouderwetse tactiek toegepast. De frisse wind bij Ra- bo bijvoorbeeld, zal niet louter door de renners zelf zijn aange wakkerd, daar zal de, eveneens ververste, ploegleiding ook wel mee te maken hebben. En de rest van de begeleiding, die het voor elkaar kreeg de hele ploeg op het goede moment te laten 'pieken'. Directeur Herman Wijffels kon het met eigen ogen en met veel genoegen aanschouwen in deze Tour. En passant haalde hij zelf ook nog Johan Bruyneel uit een ravijn, maar publicitair was het natuurlijk vooral Michael Boog erd die bij het thuisfront scoor de. Een frisse, helder kijkende en goed gebekte Hagenaar. Die het waagde om direct na z'n ritwinst de volgende dag in de bergrit naar Les Arcs opnieuw diep te gaan en bij de eerste dertig te rij den. „Ik ben immers een klasse mentsrijder," zei hij zelfbewust. „Niet het type dat makkelijk ritjes of klassiekers wint." Een klassementsrenner is hij nog foto Pascai Pavani/EPA niet. In de tweede Tourhelft viel Boogerd terug. Hij zal nog veel moeten groeien in zowel de ber gen als op de tijdritten Maar daar wordt aan gewerkt. Hij is nog jong, pas 24. Maar Michael Boogerd werd wel de verpersoonlijking van het nieuwe frisse Hollandse elan. Een soort Danish Dynamite, maar dan in rood wit en blauw. Want eigenlijk zorgden ze alle maal voor wat vuurwerk. Erik Dekker. Erik Breukink, Leon van Bon en vooral Danny Nelis- sen: ze zaten vaak mee in de ont snapping. De Limburger met na me stond niet voor niets dagen lang voorop in het klassement van de strijdlustigste renner. Nelissen reed trouwens ook de schlemieligste Tour van alle Ne derlanders Ook hij had. van wege z'n inzet, zeker een ritzege verdiend. Hij zat erbij naar Lac de Madine. maar werd er geklopt door Cyril Saugrain. Hij zat er ook bij naar le Puy en Velay. de marreerde een paar honderd me ter voor de streep, maar ver geefs. De enige troost was het be zit van de bolletjestrui, een paar dagen zelfs. De trui, die overi gens ook werd gedragen door Leon van Bon. uit dezelfde Rabo- ploeg. De renner uit Apeldoorn 'stierf in het harnas'. Hij gaf op. de 'maillot a pois' nog om de schouders, vroeg in de rit der verschrikkingen, die naar Les Arcs. Van Bon was toen al ge blesseerd, aan z'n knie. Goed mee Het vuur van Rabo sloeg over naar die andere Nederlandse ploeg in de Tour, TVM. Zoals ge bruikelijk had de formatie van Priem in de aanloop naar de Al pen eerst alles op de kaart van sprinter Blijlevens gezet, het geen zich loonde in Besangon. Daarna, tussen Alpen en Pyre neeën en ook later, naar Hen daye, zat de ploeg ook goed mee in de ontsnappingen. Jesper Skibby rook eraan in Le Puy, maar werd op z'n waarde ge klopt door Pascal Richard. Wat de Deen niet lukte, dat lukte Bart Voskamp dus wel. Omdat hij zich een dag ervoor, in de 'ko- ninginnerit' naar Pamplona niet had hoeven forceren in een groep die eigenlijk onder zijn ni veau lag. Maarten den Bakker reed con stant. was ongetwijfeld van gro te waarde, maar de ook door Priem nog eens verwachte 'coup' van de Nederlands kam pioen bleef uit. Hij haalde wel Parijs en hoefde zich daar ogen schijnlijk niet eens voor te force ren. Opvallend trouwens, en ver heugend. hoeveel Nederlanders deze Tour. die door sterk wisse lende weeromstandigheden toch echt lastig was. uitreden. Alleen Leon van Bon en Servais Knaven haalden het niet. Kna- ven werd ziek, hij vertrok niet voor de vijfde etappe naar Besa ngon. Voor het overige kwamen ze allemaal in Parijs aan. En van Jeroen Blijlevens was dat na tuurlijk het minst verwacht. Ook Gerrit de Vries, die onop vallend reed. maar zich op het vlakke helemaal had weggecij ferd voor de Franse kopman van z'n Italiaanse sponsor Polti, Luc Leblanc Fransen winnen meeste etappes PARIJS (GPD i - Frankrijk heeft dit jaar de meeste ritoverwin- ningen behaald in de Tour de France vier. Er waren er twee voor Frédéric Moncassin, één voor Cyril Saugrin en één voor Luc Leblanc. Vijf landen behaalden drie dagsuccessen Neder land, Italië. Zwitserland en Denemarken. Renners uit Colom bia. Rusland en Oezbekistan elk één etappe. Acht ploegen met lege handen PARIJS (GPDi - Acht ploegen zijn met lege handen in Parijs aangekomen. Acht van de 22 deelnemende formaties aan de Tour behaalden geen enkel dagsucces: Banesto, Mapei. Moto rola. Roslotto, Panaria. Lotto. Agrigel en Brescialat. Telekom was veruit de sucesvolste ploeg De Duits/Deense combinatie behaalde vijf etappezeges. Rabobank. TVM, GAN en MG Technogym grepen twee ritoverwinningen; negen ploegen vol stonden met één ritje ONCE. Saeco. Aubervilliers. Polti. Ge wiss, Kelme, Refin. Carrera en Festina Ullrich niet naar Atlanta PARIJS (GPD) - Van de drie hoofdrolspelers in de tijdrit van zaterdag gaan er twee naar de OS in Atlanta. Winnaar Jan Ull rich blijft bij zijn standpunt dat het met de Tour voorlopig ge noeg is geweest. Ook al zou de Duitse bondscoach hem alsnog vragen, blijft het bij een 'nee'. Ullrich: ..Ik heb alles voor de zomer op de Tour gezet, de Spelen zouden er echt te veel aan zijn." Miguel Indurain heeft na zijn goede tijdrit van zaterdag besloten alsnog het ticket te aanvaarden voor Atlanta, waar hij in de tijdrit en de wegwedstrijd zal uitkomen. Indurain is ook gevraagd te starten in de Ronde van Spanje (die hij nog nooit won), maar dat houdt hij in beraad. Bjarne Riis reist donder dag af naar Atlanta. De Deen wacht eerst twee grote huldigin gen, vandaag in Kopenhagen, morgen in zijn geboortestad Herning. Denemarken: slechts twaalf profs PARIJS (ANP) - Denemarken telt slechts 22 beroepsrenners, van wie twaalf voor de weg en tien voor de baan. De Deense wielerbond heeft ongeveer 2000 geregistreerde leden. In eigen land neemt het cyclisme op de ranglijst van het aantal leden per sporttak de tiende plaats in De meest beoefende sport in Denemarken is voetbal, gevolgd door handbal en badminton. Bjarne Riis verlengt contract PARIJS (ANP) - Bjarne Riis verlengt één dezer dagen zijn con tract bij Telekom. De eerste Deense winnaar van de Ronde van Frankrijk bindt zich voor nog een jaar aan het Duitse commu nicatiebedrijf. Zijn salaris zou verdubbeld worden. Dit jaar stond de „Adelaar van Herning" voor bijna een miljoen gulden op de loonlijst. Riis krijgt bij Telekom gezelschap van zijn land genoot Bo Larsen (25). die dit seizoen voor Amore Vita de 17e Giro-etappe won. Hij is naast Riis. Meninert-Nielsen en Holm de vierde Deen in de ploeg van Walter Godefroot. Blijlevens in ruim tien criteriums SAINT EMILION (ANP) - Jeroen Blijlevens verschijnt na de Tour in op zijn minst tien wielercriteriums. De Tourritwin naars Blijlevens en Bart Voskamp, nationaal kampioen Maar ten den Bakker en de Belg Peter van Petegem beginnen van daag in Boxmeer met de lucratieve tochten rond de kerktoren in Nederland. Behalve Boxmeer staan de komende drie weken onder meer op het programma de Acht van Chaam, Waterin gen. Heerlen. Maarheeze. Pijnacker en Maastricht. Marco Pantani terug in augustus SAINT-EMILION (AFPi - De Italiaanse klimmer Marco Pan tani rijdt, na bijna een jaar afwezigheid, op 1 augustus weer een koers. De coureur komt in het criterium van Misano in Italië aan de start. Pantani brak in oktober 1995 zijn scheen- en kuit been bij een val in de semi-klassieker Milaan-Turijn. De Car- rera-coureur botste op een uit een zijweg komende auto. PARIJS (ANP) - Zaterdagmor gen hadden ze naar de samen vatting van de olympische ope ningsceremonie gekeken. Mor gen vertrekken ze naar Atlanta. Erik Breukink en Erik Dekker voor zowel de wegwedstrijd als de tijdrit, Danny Nelissen al leen voor de weg. De tijdrit za terdag van Bordeaux naar Saint-Emilion over 63,5 km hadden ze alle drie anders be leefd. Vooral voor Breukink was het een bijzondere race tegen het uurwerk: zijn laatste in de Ron de van Frankrijk, want gisteren in Parijs nam hij afscheid van de Tour, die hem evenveel vreugde als rampspoed bracht. De Nederlandse tijdritexpert van weleer maakt zich voor At lanta geen illusies op een me daille. „Bovendien moetje maar afwachten hoe we de Tour heb ben verteerd. Nee. ik heb hier niet gereden om me te bewijzen voor Knetemann. Ik weet wat ik kan. Ik kan me goed voorstellen dat renners (Blijlevens) hebben bedankt voor Atlanta. Zelf zou ik het niet hebben gedaan. Ik heb in 1984 ook deelgenomen in Los Angeles. Voor mij is Atlanta de laatste kans. Blijlevens bij voorbeeld kan in Sydney ook nog van de partij zijn." In Atlanta is de temperatuur aanmerkelijk hoger dan de afge lopen dagen in Zuid-West Frankrijk waar het kwik tot 35 graden steeg. Bijkomend nadeel is de vochtigheidsgraad in Geor gia. Daar staat tegenover dat de tijdrit 20 kilometer korter is dan afgelopen zaterdag op weg naar de wijnstokken van Saint-Emi lion. „De eerste veertig kilome ter ging het goed, daarna kreeg ik een terugslag. Ik heb het niet beschouwd als een training voor Atlanta", zei Erik Dekker. „Ik heb zo hard mogelijk getrapt. Twintig kilometer voor de aan komst doofde het lampje." Het thuisfront zal bepaald niet gelukkig zijn dat de mannen maandag de schone was opha len en vervolgens weer vrolijk twee weken van huis zijn. Danny Nelissen, die met zijn wereldtitel Nederland vijf olympische start plaatsen bezorgde, kan er niet echt wakker van liggen. „Als topsporter moet je super-egois- tisch zijn. In je actieve periode heb je weinig tijd sociaal te zijn. Over een jaar of twaalf kan ik dat inhalen. Als ik dan nog welkom ben", zei hij grappend. „Top sport vergt nu eenmaal offers. Ik had Atlanta echt niet willen mis sen. Daar moeten we proberen de stijgende lijn die in de Tour is ingezet voort te zetten." van onze verslaggever Peter Ouwerkerk ST. EMILION - De nederlaag in de zaterdagse tijdrit nam toch nog flink wat van de glans van de eindzege van Bjarne Riis weg. Eerder was al geconsta teerd, dat de 22-jarige ploeg maat van de Deen, Jan Ullrich, tot de revelatie van de 83e Tour kon worden uitgeroepen. Maar tussen de wijngaarden van de Gironde ontpopte het Duitse ta lent zich als een supercoureur. Ullrich denderde als enige met een gemiddelde van meer dan 50 kilometer per uur 50.443 om pre cies te zijn) over de zonovergo ten wegen tussen Bordeaux en St.Emilion. Riis moest 2.18 toe geven, en finishte als vierde, juist achter de vice-wereldkam- pioen tijdrijden. Abraham Olano. De enige die binnen de minuut van de Duitse tijdma chine kon blijven was Miguel In durain. die anderhalve week in de touwen had gehangen, maar die toch nog de benen vond om 'de beste van de rest' te zijn. Ullrich bracht zijn Telekom- kopman met zijn wereldpresta tie net niet echt aan het wanke len. Riis hield uiteindelijk 1.41 in het klassement over. Maar wat als de Deen pech had gekregen. „Dan was ik misschien wel mijn totale voorsprong kwijtge raakt." Om eraan toe te voegen: „Maar dat is niet gebeurd. Ik ben gewoon netjes vierde geworden, ik kan niet echt spreken van een wanprestatie, al geef ik toe dat ik wel eens betere tijdritten heb gereden. Ik was niet honderd procent." Meestal geeft de gele trui een tijdrijder vleugels. Óf ze nu Indu rain, Hinault, LeMond, Zoete- Het erepodium in Parijs. Winnaar Bjarne Riis (midden), zijn ploegmaaten nummer twee in het eind klassement Jan Ullrich (rechts) en de nummer drie Richard Virenque, die voor de derde keer op rij de bergtrui naar de Franse hoofdstad bracht. foto Laurent Rebours/AP melk of Van Impe heetten. Maar Riis kwam nooit in zijn tempo, leek de grootste moeite te heb ben met de zware versnelling, wekte de indruk op het laatste hellinkje in het parcours zowat stil te staan. Zou hij omvallen? Rits Riis had een verklaring, die hij niet wilde gebruiken als excuus, maar het was wél gebeurd. Hij had voor de start een half uur zit ten klooien met de rits van zijn tijdritpak. Die open noch dicht wilde. Seigneurs, mecaniciens, iedereen was met tangetjes en scharen komen opdraven, maar niemand kreeg er beweging in. „Dat heeft me uit mijn concen tratie gehaald. Ik ben dat half uur normaal met andere dingen bezig." Voorbereiding onder spanning. En ook tijdens het rijden kon de Deen ook niet ongestoord dooi de wijnstreek te dieselen. Zijn helm knelde, het was warm. Hij gooide de helm dan ook halver wege af. Of het meetelde in de afreke ning? Riis was zo sportief het niet aan te voeren als dé wezen lijke ooi-zaken van zijn enige mindere prestatie, deze Tour. In tegendeel. hij schoof alle lof naar Ullrich. Toen ze elkaar voor het eerst weer zagen, in de perstent achter de streep, voor de geza menlijke persconferentie, felici teerde de Deen zijn super-luite nant op bijna adorerende wijze. PARIJS (GPD) - Jeroen Blijle vens had zijn eerste volledige Tour graag willen bekronen met een etappezege in Parijs. Maar op vijftien meter van de finish op de Champs Elysées wist hij dat het er niet meer in zat. Blijlevens zat heel even opgeslo ten tussen Fabio Baldato en Erik Zabel. Hij wurmde zich er bijtijds tussenuit, maar het kost te hem net te veel kracht cwi tot de streep 'vol' door te kunnen gaan Baldato. de 28-jarige kracht sprinter uit Italië, had nog wel de macht om de oplopende steentjes van de Champs - 'het mooiste criterium van het jaar'- winnend af te sluiten. Uitbollend moest Blijlevens ook Moncassin nog voor zich laten gaan. Baldato profiteerde in feite van het vuile werk dat door de ploeg maats van Blijlevens in de rond jes-Parijs was opgeknapt. Vos kamp, Den Bakker. Roux. Skib by, Van Petegem en Hamburger sleurden het peloton op vier vluchters, die maximaal 40 se conden kregen. Maar. zoals zo vaak in de finale- op 800 meter werden Tsjmil. Tafi. Podenzana en Vanzella gegrepen. De derde plaats van Blijlevens was zijn vijfde bij de eerste vijf, deze Tour: één keer eerste, twee keer tweede, een keer vijfde en dus nu derde Van dé zes massa sprints paste hij alleen in Bor deaux (15e). In Gap. waar Zabel de sprint won van een eerste groep, was hij op achterstand ge reden. De Alpen over. de Pyreneeën zelfs, maar niet 'extra' beloond. Blijlevens: „Toch wel. Ik ben veel sterker geworden. Dat is een overwinning op mezelf. En ik heb afgerekend met de critici die niet hadden gedacht dat ik Pa rijs kon halen. „Goh, wat moet jij hard zijn ge gaan" Ullrich had er een beetje onwen nig bijgestaan op het podium. Na zijn bronzen plak op het WK tijdrijden van 1994 in Catania, was dit zijn eerste grote publieke presentatie. Maar hij vond al gauw een rechterduim om zijn eigen droomrace te bezegelen. Toen hij aan het gesprekstafel- tje schoof was Jan Ullrich in niets meer de grote 'seigneur' van de dag. Geen aura van top klasse. niks onverslaanbare ve dette. In tegendeel: eerder een sjofel roodharig straatschoffie met een onregelmatig Frans baardje, een ring in zijn linke roor en een paar schoenen met een gat ter grootte van een kwar tje. Of Ullrich onderweg op de hoog te was gebracht van zijn grote vorderingen, en zo ja, of hij nog had gedacht zijn kopman uit het geel te rijden? Het kwam er heel voorzichtig, en dus ontkennend uit. „Het was mij vooral te doen om mijn twee de plaats te behouden, niets te verliezen op Virenque. Ik had nooit gedacht dat ik ritwinnaar zou worden. En dat ik zo dicht bij Bjarne zou komen, dat kwam helemaal niet in me op De vraag was onvermijdelijk: als je zó goed door je eerste Tour heenkomt, tegen het eind alleen maar sterker wordt, en er dan nog zó'n tijdrit uit kunt gooien, over 63,5 kilometer, dan wordt er meteen al gesproken van een 'toekomstig Tourwinnaar'. Jan Ullrich werd er verlegen on der „Ik moet nog heel veel leren. Er is geen sprake van dat ik op basis van deze dag volgend jaar het kopmanschap ga opeisen. Riis is gewoon beter gebleken, hij heeft de Tour gewonnen, hij draagt de ervaring van de jaren met zich mee." Te gek Maar, hij geeft het toe - deze Tour ging zijn verwachtingen verre te boven. „Ik had de Spe len opzij gezet, wilde per sé de Tour rijden. Was hier nartoe ge komen om Riis te helpen, als het goed ging zou ik proberen Parijs te halen. En nu ben ik tweede en win ik de slottijdrit. Dat is te gek." Riis beaamde het met een lichte knik. Die realiseerde zich maar al te goed. dat hij met zijn eind zege in de Tour misschien net op tijd is. De Tour is dit jaar nog roodwit gekleurd, maar zaterdag op 17.18 uur werd in St. Emilion duidelijk dat de toekomst wel licht m zwart-rood-geel moet worden geschreven, In de landskieuren van Jan Ullrich. Op de slotdag van de Tour haalt iedere volger het laat ste schone hemd uit de koffer. Speciaal bewaard voor Parijs. Koel en keurig in de voutv door de Alpen; verschroeid en een beetje gaan stinken in de laatste hete Pyreneeènweek. Op zondag begint iedere journalist weer een beetje zichzelf te worden. Wanneer ga je weg? Blijf je van nacht nog in Parijs; is je vrouiv er? Of ga je vanavond al naar Madrid, naar MilaanBazel oj Antwerpen? Tot op de WK in Lu gano? Niet? Nou. dan tot de klassiekers maar weer. Moet je nog naar Atlanta? Voor de Spelen had je eigenlijk al iveg moeten zijn. Zoals een paar Nederlanders, zoals alle Dxiitsers. Is er eindelijk een Duit ser tweede in het eindklasse ment. is er niet één Duitse jour nalist (meert in de Tour. Riis had kunnen vallen, hè. Nee. dan de Denen. Met vijfen twintig man/vrouw sterk de laat ste week. Plus een leger fotogra fen. De tv zond al een paar jaar integraal uit. Het pionierswerk van journalist Jorgen Leth ein delijk beloond. Om zes uur. zondagavond, is het allemaal voorbij. Er worden handen geschud Ik neem af scheid van de steeds ouder ogen de Belg R.. die al lang niet meer drinkt, maar wél zijn schoor steen laat roken. Zeg dag tegen zijn concurrerende, jongere col lega P.. die 7ia Valence ineens al- leen verder moest, omdat een spierscheuring de chef ivielerru- briek tot opgeven had gedivon- gen. Van de Italianen G„ A. en B., die de laatste jaren zo veel hebben vertaald voor de collega's, dat het een bijna dagelijks terugke rende act werd. 'Au revoir' tegen een paar Fransen. P.. uit Bretag- ne, bijvoorbeeld. Die me al een paar keer uit de brand hielp. Met een Franse stekker voor de por table; xnet een onooglijk maar dankbaar aanvaard hotelletje vlakbij Gap. Een volhouder, ook aan de toog. Le Bars heet hij. En ik maar plagen: Hoe laat gaat Le Bars open?' Een andere J. krijgt een schou derklop. Hopelijk tot volgend jaar. Eénenzeventig nu. bezig aan zijn 45ste Tour. Een groentje- vergeleken met P. (731. die het bestond anderhalve week voor zijn vijftigste Tour de pijp uit te gaan. Heel de perszaal heeft ge treurd. J. is door de Tourdirectie gevraagd het officiële Tourboek te willen overnemen. Morgen is het aj'. Dag Zwitser W, de luidruchtigste van al. die zo verkouden werd dat hij alle vijf perstenten omver dreigde le niesen. See you, Saxn. de Amerikaan, die op Paulus de Boskabouter lijkt, en die had ge hoopt na zijn boek over Greg Le Mond dit jaar al aan een paar hoofdstukken Lance Armstrong te kuxixien werken. Foute in schatting. Atlanta is alles voor een Yank. Ook voor P trouwens, de En gelsman. die morgen naar Geor gia vliegt voor de wegwedstrijd. Hij doet het met zéér gemengde gevoelens. P. is tijdens de Tour af en toe anchorman voor ABC- De ontsnapping tv. Het bekende werk: colbertje boven de versleten korte broek, gympen aan - als het plaatje maar oogt. P. is in de rouw. Dat vliegtuig, die Boeing van TWA. daar zaten natuurlijk al lerlei bekenden in. Een Franse ijshockey-international. de ex- manager van Johnny Halliday, maar ook de hoogste sportbaas van ABC. met vrouw en dochter. Net ontslagen, omdat ESPN alle sport voor ABC gaat doen; hij ivas op weg naar Parijs, voor de laatste dagen van de Tour. Dood. P. haalt diep adem. En daar komt tenslotte ook F., de Spaanse p.r.-man van Miguel Indurain nog even langs. Perfect in zijn Frans. De afgelopen vijf jaar op zo'xi slotweekeind druk als geen ander. Iedereen wilde Indurain exclusief Nu is er wei nig vraag naar. Verliezers zijn maar héél even interessant. F loopt er ivat verloren bij. Net als zijn 'baas'. Niet eens bij de eerste tien. Zou Miguel wel ge noeg schone Banesto-hemden bij zich hebben gehad, gewend als hij de laatste vijf jaar was aan het geel? Bjarne Riis boekte 21 zeges PARIJS (ANP) - De erelijst van wielrenner Bjarne Riis (03-04 19641 is niet imposant. In de elf jaar dat de Adelaar van Herning deel uitmaakt van het beroepspeloton boekte hij slechts 21 zeges, inclu sief de eerste Tour-overwinning zondag. De voornaamste overwinningen van Bjarne Riis zijn: 1989: 9e etappe Giro. 2e etappe Ronde van de EG. 1990. 7e en 9e etappe Ronde van EG. 1992 Deens kampioen. 1993 7e etappe Giro. 7e etappe Tour 5e eindklassement. 1994: 13e etappe Tour - 14e eindldassement. 1995: Deens kampioenschap, 1995 3e etappe Tour. een dag geel 3e eindklassement, 1996: criterium Herning. Deens kampioenschap. 9 en 16e etappe Tour. veertien dagen geel - eindzege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 15