Vrees voor overlast Beachpop PZC Krabbenfoor in teken historie Goes viert drie dagen Kadefeesten Werk aan ontsluiting hart Yerseke Schip met drie doden aan boord Stedenband tussen Tholen en Itawa groeit voorzichtig Platform Terneuzen doet niet mee aan antidrugs-netwerk zeeland 12 Scharendijkenaren bang voor onregelmatigheden na afloop festival weekenddiensten VRIJDAG 19 JULI 1996 van onze verslaggever SCHARENDIJKE - Een grote gToep inwoners van Scharen- dijke en omgeving maakt zich zorgen over eventuele onrust die het Beachpop-festival zater dag met zich meebrengt. De be woners zijn vooral bang voor onregelmatigheden na afloop van het festival. Namens de Scharendijkenaren deelde WD'er H. Coomans dit donder dag mee tijdens de raadsverga dering van de gemeente Mid- denschouwen. Coomans vroeg burgemeester "V. den Boer of er voldoende poli tie aanwezig is indien zich cala miteiten voordoen. „Tja, wat is nog zeker in het leven?" ant woordde Den Boer twijfelachtig. Hij wees op de negen extra poli tiemensen die deze zomer op Schouwen-Duiveland zijn inge zet. maar benadrukte ook dat el ders dit weekeinde veel te doen is op het eiland. „Bijvoorbeeld de Visserijdagen in Bruinisse." Ook zei hij. vooral in verband met de vakanties, een grote ver keersdrukte te verwachten op de Schouwse wegen. De burge meester kon verder niets anders doen dan de hoop uitspreken van onze verslaggever SINT-MAARTENSDIJK - Het gaat allemaal niet razendsnel, maar dat is ook niet de bedoe ling. Nee, bij een stedenband is voorzichtigheid geboden, vindt de Thoolse burgemeester H. A. van der Munnik. Onlangs is hij weer met een kleine delegatie naar zustergemeente Itawa in Polen geweest. Wederom een ge slaagd bezoek, zegt hij, en de twee jaar jonge band is nog wat steviger aangehaald. Tholen gaat zich in Itawa op toe ristisch en ondernemend gebied promoten, en vice versa. Ook op het vlak van de gezondheidszorg is weer het nodige gedaan. De bedoeling is dat een groep Pool se verpleegsters binnenkort het ziekenhuis in Bergen op Zoom bezoekt. Overigens is het Van der Munnik opgevallen dat de Polen qua kennis over gezond heidszorg heel ver zijn, maar dat het materiaal vaak verouderd is. Verder gaat Tholen met de ge meenten Oud-Beijerland en Cromstrijen (die in de buurt van Itawa zustergemeenten hebben) een cursus management en or ganisatie opzetten voor de Pool se collega's. Particuliere stichtingen in Itawa en Tholen gaan de band verder ontwikkelen. Maar, als gezegd: voorzichtigheid is daar bij troef. Zo zijn er cultuurver- van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - Muziek, kraampjes, kermisattracties, kunst en veel hapjes en drank- Geen hoge klassering Wiskunde Olympiade van onze verslaggever MIDDELBURG - Geïm poneerd door de presta ties van deelnemers uit andere landen zijn de zes Nederlandse deelne mers aan de Wiskunde Olympiade donderdag uit India teruggekeerd. De opgaven die hen in Bombay werden voorge schoteld, waren zo zwaar dat ze ver in de achterhoede eindigden. „Zeg maar gerust be droevend". zo kwalifi ceert Gerben de Klerk, de 18-jarige deelnemer uit Middelburg, de resul taten van het Nederland se ploegje. Overigens was tevoren met een lage klassering rekening ge houden. Deelnemers uit andere landen, met na me uit het voormalige Oostblok, waren veelal afkomstig van speciale wiskunde-scholen. Ne derland moest het doen met de beste wiskunde- leerlingen uit het voort gezet onderwijs. Bombay was bovendien ontzetten warm en voch tig. „We waren er alle maal een beetje ziek van", zegt Gerben. „maar het is wat al te ge makkelijk om te zeggen dat de resultaten daar door beïnvloed zijn. Alle 420 deelnemers, afkom stig uit 75 landen, had den er last van." Toch heeft hij niet de in druk dat het onderwijs in Nederland op lager peil staat. „De zilveren me daille ging naar een Rus sisch meisje, dat niet eens Engels sprak. In Ne derland word je veel bre der opgeleid. Studenten uit India, die als gids op traden. stonden er ver steld van hoe goed we Engels spraken. Daar troosten we ons maar dat zaterdag alles binnen de per ken blijft. Overigens is het de tweede keer dat Beachpop wordt gehouden aan de Ramp- weg bij Scharendijke. De Zuidhoek Verder betoogde Coomans dat de Middenschouwse raadsleden gebrekkig op de hoogte zijn ge houden van de interne perikelen bij het werkvoorzieningschap De Zuidhoek in Zierikzee. „We hebben alles uit de krant moe ten halen", klaagde hij. Coo mans zei dit naar aanleiding van één van de agendapunten, de eerste begrotingswijziging van het werkvoorzieningschap. „We moeten dit wel goedkeuren. maar de achterliggende gedach te kennen we niet", merkte de WD'er op. P. W. Berrevoets-Ringelberg (CDA), namens Middenschou- wen vertegenwoordigd in het al gemeen bestuur van De Zuid hoek, kon begrip opbrengen voor zijn frustratie. Ze zegde toe de aanmerking bij het bestuur op tafel te leggen. Volgens Den Boer is niet alleen de raad, maar ook het college summier op de hoogte gehouden door het Zuid- hoek-bestuur. Unaniem werd besloten de behandeling van de begrotingswijziging nog even op te schorten tot de raad precies weet waar het werkelijk om gaat. schillen die vragen om een rustig tempo. De burgemeester: „Wij zijn gewend aan overvolle agen da's. zij niet. Vragen wij bijvoor beeld: kunnen we morgen ko men. dan is dat oké. Andersom lukt dat natuurlijk nooit." Westers Toch wil Itawa zich in rap tempo tot een Westerse gemeente ont wikkelen. De stad heeft een 'jong, liberaal' bestuur, volgens de burgemeester. Hij heeft wat dat betreft waarschuwende ge luiden laten horen: „Het is de vraag of ze zich niet te veel van Rusland afkeren. Want daar hebben ze toch nog heel veel mee te maken." Ook over de ge zondheidszorg heeft hij zijn be denkingen geuit. Er zou iets te veel geneigd worden naar het 'A- merikaanse model', waarbij Van der Munnik vreest dat de zorg voor de onderklasse in het ge drang komt. Ondanks zijn waarschuwingen is Van der Munnik echter zeer positief over de ontwikkelingen in de zustergemeente. Hij noemt de mensen daar 'erg enthou siast'. Sterker: via de 'wet van de stimulerende achterstand' zou den de Polen ons volgens de bur gemeester binnen afzienbare tijd wel eens 'links en rechts om de oren kunnen vliegen'. jes: dit vormen traditionele in grediënten van de Bourgondi sche Krabbenfoor in Bergen op Zoom, die dit jaar op 25,26 en 27 juli wordt gehouden. Daarnaast zal er veel aandacht zijn voor de historie van de stad. Donderdag de 25ste om twee uur wordt het feest door burgemeester A. van den Berg officieel geopend, op het bordes van het stadhuis op de Grote Markt. De geschiedenis van Bergen op Zoom zal meer dan voorheen centraal staan. Onderzoek naar de waardering voor de Krabben foor heeft geleerd dat de brade rie-elementen de historische as pecten te veel ondersneeuwen. Daarom zal de Grote Markt nu worden omgetoverd tot een soort oude herberg en kunnen bezoekers ritten maken in een open rijtuig. Op de kop van de Stationsstraat zal bovendien de historische Wouwsche Poort herrijzen. In diezelfde straat zul len allerlei oude karren te zien zijn. Verder kunnen feestgan gers zich daar aan de schand paal genageld laten fotografe ren. Donderdag de 25ste en vrijdag de 26ste wordt de Krabbenfoor van twee tot tien uur gehouden, op zaterdag duurt het feest van tien tot negen. De kermisattrac ties zijn te vinden op het Sint-Jo- sephplein, de kunstmarkt wordt gehouden bij Het Markiezenhof. Bovendien zijn de grote monu menten opengesteld voor het publiek Het gaat om het stad huis. de Gevangenpoort, de Sint Gertrudiskerk en de synagoge. Muziek Wat muziek betreft, zijn er onder meer optredens van het duo Die Twee op de Grote Markt, op don derdag. vrijdag en zaterdag tus sen drie en zeven uur. Op dezelf de dagen zal van twee en tien uur i zaterdag negen uur) het Duo de Groot in historische kleding op treden in de Stationsstraat. Ook is er bijvoorbeeld Ierse muziek, en wel op vrijdag en zaterdag tussen twee en negen uur aan de Steenbergsestraat.. GOES Beeldhouwen - In het Am bachtscentrum in Goes geeft Di- neke Geerligs dinsdag 30. woensdag 31 juli en donderdag 1 augustus demonstraties beeld houwen. Tijdens deze demon straties zal zij in mergel werken. Tevens zijn verschillende werk stukken van haar te zien. Het Ambachtscentrum in recreatie park De Hollandse Hoeve is op genoemde dagen geopend van 13 tot 17 uur. van onze verslaggever GOES-Kleurige vlaggetjes verbinden de boompjes en de haven ligt vol met boten. Het Goese centrum is inde ban van de Kadefees ten. De voorbereidingen duurden lang maar donderdag barstte het feest los. Bezoekers konden onder meer terecht op de feest- markt. De festiviteiten duren tot en met zaterdag. Boegsprietlopen, pieremacliocheltocht en ganzenrace; het programma beval veel vertrouwde elementen. Natuurlijk zullen vooral de vele kraampjes met koopwaar het beeld bepalen van de Kadefeesten. Net als vorig jaar is ook het kunstenaarscollectief Trechter Vijf present. Zo is op de Kleine Kade ter hoogte van de Sint Maartensbrug een tentje ingericht met werk van kunstenaar G. M. Verkerke. foto Willem Mieras De werkzaamheden aan de Oude Torenstraat in Yerseke schieten op. foto Willem Mieras van onze verslaggever YERSEKE - Opnieuw asfalteren en bestraten, grond afgraven, een betonriool leggen en straatkolken aanbrengen; aan de Oude Torenstraat in Yerseke moest het nodige gebeuren. De vrijwel voltooide werkzaamheden zijn onderdeel van de herinrichting van het centrum. De bedoeling is dat de straat een functie krijgt in de toekomstige ontsluitingsroute voor het dorpshart. Zoals bekend moest de vrijdagse markt verkassen als gevolg van het project. De markt ging van Oude Torenstraat naar Kerk plein, Paardenmarkten Dreef. „Aanvankelijk stonden de gebrui kers daar wat sceptisch tegenover", aldus L. Dominieus van de gemeente Reimerswaal. Maar na twee maanden draaien op de nieuwe locatie reageren zowel middenstand als bezoekers posi tief. De wegreconstructie was de tweede fase van de herinrichting van het centrum. In een eerdere fase werden de Noordzandstraat en de Paardenmarkt aangepakt, een klus die duurde tot 1992. De toekomstige ontsluiting van het centrum loopt via Breeweg, Oude Torenstraat en Bernhardstraat. Een route die aansluit op de Marijkelaan. Met de herinrichting van de Oude Torenstraat was ruim zes ton gemoeid. Het centrum is daarmee nog niet klaar. Voor 1998 staat de aanpak van Kerkplein en Dreef op het programma. van onze verslaggeefster TERNEUZEN - Een brand in het vrachtschip Borrenmill dat van Zuid-Afrika op weg was naar Terneuzen, kostte op 30 ju ni het leven van drie beman ningsleden. De doden, een En gelse machinist, een marconist uit Sri Lanka en een opvarende uit Kroatië, zijn donderdag vanaf Verbrugge Terminals in Terneuzen overgebracht naar hun geboorteland. De kapitein raakte gewond. Hij is in Sierra Leone van boord gehaald en naar het ziekenhuis gebracht. Het zwaar gehavende schip, dat fosfaat en papierproducten ver voerde, was 130 mijl uit de kust van Sierra Leone in brand gevlo gen. Het vuur ontstond vermoe delijk in de accommodatie van de manschappen en breidde zich snel uit naar de brug. Deze brandde volledig uit. Om admi nistratieve redenen mochten de slachtoffers het schip, dat voer onder vlag van de Bahama's, niet af. Het schip van een Japans bedrijf kreeg enkel toestemming om de voltallige bemanning af te wisselen voor een nieuwe ploeg. Ook de gewonde kapitein werd in Sierra Leone vervangen. Op eigen kracht voer het schip ver der naar het noorden. De doden werden al die tijd in de koelcel geborgen. Woensdag kwam de Terneuzense sleepdienst Mul- 20 en 21 juli 1996 CENTRAAL ALARMNUMMER Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huis artsen Buys. Posthumus, Schut, Slager en v.d. Werff: vrij. 18.00- zon. 19.00 uur: R. Posthumus, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. (0113)230318. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Patiënten huisartsen Keizer. Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen: vrij. 17.00-zat. 19.00 uur: M. J. Oort man. J.Q.C. Lenshoeklaan 10, Kloetinge. tel. (0113) 231805. zat. 19.00-zon. 19.00 uur: M. v.d. Stoep, Oostsingel 130, Goes, tel. (0113)215306. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arends- kerke, Heinkenszand.Nieuw- dorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: J. J. Harten. Clara's Pad 12, Hein- kenszand, tel. (0113) 561234. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30- ma. 08.30 uur: C. T. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-H. Abtsker- ke, tel. (0113)312089. Hansweert, Schore en Yerseke, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: L. Breukers, Hansweert, tel. (0113) 381344. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: A. Con- standse, Krabbendijke, tel. (0113)501444. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: J. Geldof en J. de Graaf, Korteweg 23, Driewegen, tel. (0113) 655275. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 19.00-zon 23.00 uur J. A. de Jong. Kapelle, tel. (0113) 341290. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Noordbeveland: Kortgene, Co- lijnsplaat. Kamperland en Wis- sekerke: B. J. H. Hasken en W. J. Klein-Wassink. Colijnsplaat, tel. (0113)-695304. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Zuid- en Noord-Beveland: R. F. Smit, Van Dusseldorpstraat 5, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Apotheken: Geopend zat. 8.30-17.30 en z<j 10.00-11.30 en 16.00-18.00 uu Apotheek de Spinne, De Spin 11-62. tel. (0113)228228. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapel Kruiningen en Krabbendijk W. L. Verboom. Alexanderstrj 46. Kapelle. tel. (0113) 342486. Goes. Heinkenszand en Noo Beveland: M P. C Karelse. 's H. Kinderendijk 118, Goes, i (0113)220656. Yerseke e.o. Mevr L. Huisk Cornelisse en S.A.M. Nefs-\f hoeven. Molenlaan 24. Yersé tel (0113) 572756. Spreekuun 9 30-10 uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. V( geheel Noord- en Zuid-Be land, Schouwen-Duivela Tholen en St. Philipsland via (0113)251177. Stichting Thuiszorg Nederla via tel. (0113)229003. Verloskundigen: Goes: Vrij. 18.00-ma. 08.00 u M. van Mens. tel. (0113)-23269 20 en 21 juli 1996 CENTRAAL ALARMNUMM 06-11 Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensd St. Annaland en Scherpenisi D. Panis, St. Maartensdijk. (0166)662400. St. Philipsland en Nieuw Vos meer, vrij 18.00-zon. 23.00 uu C. H. M. de Groot. Nieuw Vos meer, tel. (0167) 502545. Poortvliet, Oud-Vossem« Tholen en Scherpenisse: A. A. de Looze, Raadhuisstraat Oud Vossemeer, tel. (01 672400. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (01 612596. Weekendspreekuur Kalfsdamseweg 2 te Poortvl Zat. van 8.30-9.00 uur en in T len van 11.00-12.00 uur op Bot mark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland: (0113)251177. traship in actie. De slepers brachten het schip van de Fran se havenplaats Brest naar Ter- neuzen. Woordvoerder Joanson van de rederij uit Nassau (Bahama's) kon donderdag nog niet zeggen wat de oorzaak van de brand was. De schade is in ieder geval aanzienlijk. Het schip blijft waarschijnlijk twee tot drie maanden liggen voor reparatie. Hij betreurt het in hoge mate dat er slachtoffers zijn gevallen. van onze verslaggever TERNEUZEN - Het Terneuzen se Bewonersplatform Binnen stad sluit zich niet aan bij het netwerk dat bewonerscomités in Arnhem (Spijkerkwartier), Rotterdam (Spangen) en de ac tiegroep Leefbaar Terneuzen willen oprichten in de strijd te gen drugsoverlast. Het bewo nersplatform legt in het aan pakken van drugsoverlast niet de nadruk op actie, maar op communicatie. Voorzitter J. Haerick kan zich wel voorstel len dat het platform bij diverse werkzaamheden hand- en span diensten verleent aan het net werk. De bewonerscomités in Arnhem en Rotterdam en de actiegroep Leefbaar Terneuzen willen in september een landelijk pakket met eisen lanceren om de drugs overlast aan te pakken. Verder denken de initiatiefnemers aan het uitwisselen van ervaringen en gegevens en het organiseren van actiedagen. Haerick laat weten dat hij door een vertegenwoordiger van de actiegroep Leefbaar Terneuzen is benaderd over het plan een netwerk drugsoverlast op te zet ten. „Ik heb laten weten dat we niet kunnnen deelnemen aan het initiatief, omdat we volgens een andere methode werken. Zij kiezen voor actie en wij voor communicatie. Daahnee bedoel ik niet dat de éne methode beter is dan de andere." Duo wandelt over autodaken GOES - De politie is op zoek naar twee jongens die donder dagochtend rond 5.00 uur over de daken liepen van twee auto's aan de Oostsingel in Goes. Hierbij werd één van de wagens aanzienlijk beschadigd: er zaten deuken in het dak en de motor kap en de voorruit was inge trapt. De 27-jarige eigenares heeft aangifte gedaan. De jon gens konden donderdagochtend niet meer worden gegrepen. Rijverbod voor drankrijder GOES - Een 40-jarige automo bilist uit Rilland is in de vroege donderdagochtend op de Hoofd weg in Goes betrapt op rijden onder invloed. Uit een ademanalyse bleek dat de man ruim twee keer zoveel had gedronken als is toegestaan. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur en een proces-verbaal. Haerick kan zich wel voorstel! dat het platform een progra ma van eisen ondersteunt c het landelijk netwerk gaat li ceren. Haerick: „Verder zoud we kunnen helpen bij het hi den van een enquête en het v zamelen van informatie." Klimaatmeter gestolen bij gebouw EPZ BORSSELE - Van het dak v het diesel gebouw van het bed EPZ in Borssele is donderd ochtend een temperatuur- vochtigheidsmeter gestolen, diefstal is gepleegd tussen 8 en 9.30 uur. Het apparaat is z zeshonderd gulden waard. Inbraak in bad Kruiningen KRUININGEN - Bij een braak in het kantoor van zw< bad Den Inkel in Kruinini zijn in de nacht van woensdag donderdag voor honderden dens aan kleingeld en snoep stolen. De plaatsvervangend drijfsleider van het zweml heeft aangifte gedaan. Dorpshuis in Kortgene bol van activiteit KORTGENE - De komende ken vinden verschillende a viteilen voor jong en oud pla in het dorpshuis De Pompw in Kortgene. De evenemen beginnen op zaterdag 27 juli 21 uur met een wielerbal. Dit gelegenheid van de twintig wielerronde van Kortgene. band PPR verzorgt de muz tijdens het bal. The Dip en Fragment zijn t' bands die woensdag 31 juli concert geven in het dorpsh Om 21 uur begint het optre van de acht-koppige Zeeu band The Dip, die zowel ei werk als covers brengt. F) ment. een Engels/Nederlan formatie begint om 22.30 Deze band ontving tijdens landelijke muziekdag 1996 'belofte van 1996 prijs' van vakjury. De activiteitenreeks wordt terdag 3 augustus afgeslc met een Zeeuwse avond. schillende Zeeuwse arties treden op. er zijn artikeler koop, er is een show van Zee se klederdrachten en er st mosselen op het menu. Lj Klop-Steendijk exposeert. muzikale omlijsting komt het duo Fantasy en Anja E mels zingt Zeeuwse liedjes, avond begint om 21.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 30