Beachhandbal in regen gesmoord Beloning De Crom blijft uit PZC Toernooizeges Joris de Bakker en Martine Simonse Veel belangstelling voor K3-jeugdtoernooi Van der Plasse zorgt in klasse Z voor een daverende surprise Scheffers tevreden met aantal inschrijvingen Zegers en Dinnessen geven initiatief in Axel niet uit handen Saturnus en Ancora blijven op de been in het mulle zand sport t uitslagen MAANDAG 1 JULI 1996 z 18 De winnende ploeg van Saturnus'72 met de twee Zeeuwse steunpilaren, Jean-Marie Toubiana (staand derde van links) en Frangois Verrijzer (voorgrond links). foto Ruben Oreel van onze verslaggeefster Edith Ramakers VROUWENPOLDER - De slo gan 'Zeeland, beachsportland bij uitstek', werd zaterdag ge weld aan gedaan. Het enige wat de gemeenschappelijke organi satoren, de Zeeuwse Sportraad, EMM en het Nederlandse Hand bal Verbond (NHV) van het NK beachhandbal niet naar hun hand konden zetten, was het weer. En dat liet hen bij de tweede nationale titelstrijd op het strand bij Vrouwenpolder danig in de steek. De regen buien en straffe wind bedierven voor een groot deel de pret voor de 21 ploegen. Toch werd nie mand er echt moedeloos van. Ze speelden door in het mulle en donkere zand, waarop de man nen van Saturnus'72 uit Ridder kerk en de vrouwen van Ancora uit Amsterdam, het beste uit de voeten konden. Na zeven uur handballen in guur weer zal zelfs de pure liefhebber de zin in de teamsport vergaan. ..Dit moetje niet elke week mee maken", hijgde Goesenaar Frangois Verrijzer na, direct na Zwemploeg Koewacht niet in actie van onze medewerker KOEWACHT - De weersom standigheden hebben de lange- baanzwemmers afgelopen weekeinde danig parten ge speeld. Donderdag al werd de voor zondag vastgestelde wed strijd in de Maarseveenseplas- sen wegens te koud water (15 graden) afgelast. Een deel van de zwemploeg van Koewacht trok zaterdag wel naar Scheerwolde om toch voor al niet te veel achterstand op te lopen in het ploegenklassement. De watertemperatuur voldeed daar aan de eis van minimaal 16 graden (16,5 graden). De baan- dokter gaf echter geen toestem ming omdat de buitentempera tuur extreem laag was. De orga nisatie werd gedwongen de wed strijd af te gelasten. Koewacht kon onverrichterzake naar huis terugkeren. Voor ko mend weekeinde staat alles in het teken van de wedstrijd Hoeke-Sluis en de Vlaanderen- marathon over 16 kilometer. van onze medewerker Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Je zal maar te laat komen voor de start in de klasse waarin je nor maal uitkomt, vervolgens be sluiten om in de zwaardere klasse van start te gaan en in die categorie Z nog te winnen ook. Het lijkt op een jongensdroom. Een jongensdroom die voor Christiaan van der Plasse tij dens de Zeeuwse dag van het Paard in Vrouwenpolder werkelijkheid werd. Gezeten in het zadel van Evi dent verwees het veertienjarige talent uit Yerseke in een span nende barrage Sandy den Exter met In the mood naar de tweede stek. Van der Plasse „Ik had op het laatste moment ingeschreven en ik dacht dat de klasse M, waarin ik normaal rijd, pas na de mid dag zou starten. Verkeerd ge dacht dus. Toen ik hier aankwam, werd Si mon den Exter gehuldigd. Om dat ik toch van plan ben om de overstap naar de klasse Z te ma ken, heb ik besloten om het maar meteen te doen. Ik had niet gedacht van een te genstandster als Sandy den Ex ter te kunnen winnen." Sandy den Exter gaf haar jeug dige rivaal de overwinning niet cadeau. Bram Wattel had op De Een dracht een goed parkoers in de ring gezet. Ondanks deze hoge moeilijkheidsgraad bleef behal ve Sandy den Exter en Chris tiaan van der Plasse ook Izak van Eyzeren met Fruhling in het basisparkoers netjes van het houtwerk. Weigering Een huzarenstukje dat Van Eyzeren in de barrage, toen Wat- tel de balken naar de maximale hoogte van 1.45 meter had opge trokken. niet herhaalde. De rui ter uit Borsele zette de merrie op het verkeerde been bij de rood zwarte steilsprong. met een wei gering als gevolg Het bracht de bruine Saluut-dochter zo van streek dat ze op de eerste hinder nis van de dubbelsprong een balk naar het gras haalde en ver volgens bijna dwars door de res pectabele oxer liep. Veel beter verging het Sandy den Exter. De frêle amazone uit de finale tegen DES'72. Sinds vo rig seizoen is hij speler van Sa turnus. „Dat we kampioen zijn geworden is leuk, maar het beachhandbal staat nog in de kinderschoenen. De sterke ere- divisieploegen hebben vandaag niet meegedaan. Dat is jammer. Wat ik grappig vond, is dat we steeds slimmer gingen spelen. We keken bij onze tegenstanders af hoe die met de regels omgin gen." Verrijzer en zijn teamgenoot Jean Marie Toubiana uit 's-Gra- venpolder staan erom bekend een uitstekende conditie te heb ben. Maar na afloop van het toer nooi om de 'Sandy Cup' waren zelfs de eerste divisie-spelers ademloos. Dan is het een uitput tende sport, concludeerde ook hun trainer/coach Frank Koen- ders. Koenders baseert die me ning op de gedrevenheid van het Zeeuwse duo. „Ik ben heel blij met de jongens. Enkele spelers hebben over hun inzet tijdens de trainingen bij mij geklaagd. Zij vroegen of ik Frangois en Jean Marie wilde intomen. Dat is na tuurlijk niet gebeurd. Zij nemen de hele ploeg op sleeptouw, met als gevolg dat er het afgelopen jaar uitstekend is getraind bij Saturnus." Snel vergeten Op de zes veldjes van 27 meter lang en 12 meter breed, werden de erbarmelijke weersomstan digheden snel vergeten. Daarop zag je technische hoogstandjes van de drie veldspelers met hun keeper. Een handballer die be hendig is in het éën-tegen-één- duel, kan zich uitleven en de coach die de wisseltruc handig toepast, zal waardevol zijn. Maar buiten het veld werd er veel van het doorzettingsvermo gen van de toeschouwer ver langd. Diep weggedoken in de jassen en schuilend onder een paraplu leken de wedstrijden van twee sets van elk tien minu ten met een pauze van vijf minu ten, meer tijd in beslag te ne men. „Met regen heb je in Neder land nu eenmaal te maken. De laatste jaren hebben we geluk gehad. We hebben perfecte zo mers gehad, die gemaakt waren voor sporten op het strand", merkte Carry Cramers van de Zeeuwse Sportraad op. De Zeeuwse Sportraad greep za terdag het NK beachhandbal ook aan om de sportevenemen Kortgene scheerde met In the Mood rakelings over de balken en inspireerde de bruine merrie tot een foutloze rondgang en een snelle tijd van 38.6 seconden. Later bleek die tijd net niet snel genoeg te zijn. Christiaan van der Plasse wend de met Evident al boven de hin dernissen en galoppeerde ruim naar de fabelachtige tijd van 37.6. „Toen ik Sandy zag rijden, wist ik dat in de wending van twee naar drie mijn kans lag. En het lukte door de eerlijke afstanden tussen de hindernissen. Par koersbouwer Bram Wattel is een vakman, die wel veel, maar nooit overvraagt", aldus de overge lukkige winnaar. Met een overwinning in het jachtparkoers bewees Izak van Eyzeren dat hij met Fruhling het zware werk aan kan. Ook in deze rubriek moest Sandy den Exter met de schimmel Gentleman, genoegen nemen met de tweede plaats. Spectakel Ook in de overige rubrieken liet de jeugd van zich spreken. In het klassieke parkoers in de klasse L toonde Margreet Walraven met Harley de beste van de zeven barrageklanten. De 16-jarige amazone uit Veere eiste met Jendy onder het zadel tevens de tweede stek voor zich op. Zij verwees Simon den Exter met Jeetje naar de derde plaats. In de klasse M waren de oranje linten voor Den Exter. De 'oude' meester uit Kortgene stuurde de viervoeter Isteba in het klassiek als jachtparkoers naar de eerste plaats. Bovendien eiste de Noord-Beve lander in het jachtparkoers met Icares ook de tweede stek voor zich op. In beide rubrieken moest de Brabander Teun van den Broek het hoofd buigen voor 'Zeelands meest spectaculaire ruiter'. Twee overwinningen waren er ook voor Mariska de Kroo. De amazone uit Nieuw- en Sint- Joosland won met Happy Uriska beide rubrieken in de klasse B. In de eerste rubriek bleef De Kroo door een hoger stijlcijfer het dertienjarige talent Cindy Vermue met Fair Lucky One net voor. In de tweede rubriek was de leer linge van de hippische oplei dingscentrum in Deurne in de barrage te sterk voor Bastiaan Broeksema met Kaytana. tenkrant, met een oplage van 57.000 exemplaren, te presente ren. De kleurrijke krant is intus sen op veel Zeeuwse adressen in de bus gevallen. In een oogop slag is te zien welke sportieve evenementen er dichtbij huis te gebeuren staan. Met wervende teksten worden de strandspor- ten aangeprezen, van het NK beachhandbal tot het NK Beach Korfbal in Ouddorp tot diverse beachvolleybaltoernooien op de Zeeuwse stranden. „De strand paviljoen-eigenaren worden dol van de vele verzoeken om vóór hun paviljoen een toernooi te houden. De Zeeuwse Sportraad wil een soort intermediair zijn tussen de verschillende organi van onze medewerker KLOOSTERZANDE - Het twaalfde Kloosterse Windtoer- nooi, dat in het afgelopen week einde is begonnen, heeft in de categorieën Cl, C2, Dl, D2 en E, een groot aantal deelnemers. In totaal waren er ruim 110 in schrijvingen. De finales zijn ge pland voor zondag. Wedstrijdleider Mario Scheffers saties, structuur brengen in de evenementenkalender, zodat er niet op hetzelfde tijdstip te veel wedstrijden zijn", zei Cramers. „Zeeland heeft mooie stranden. Ook al regende het vandaag, ie dere speler heeft toch gezien dat Walcheren mooi is en dat er niet voor niets veel toeristen hier naar toekomen. Door op deze lo catie sportwedstrijden te hou den, bereik je een ander publiek, maak je en passant reclame voor Zeeland. Het is nog maar het be gin, we hebben nog veel meer plannen om de aantrekkelijke punten van Zeeland uit te bui ten." De twee Zeeuwse handbalteams was met dit aantal tevreden: „We hebben iets meer inschrij vingen dan vorig jaar." In de Cl- categorie bij de mannen wordt in een poulesysteem gespeeld. De drie deelnemers (Patrick Ver- vaet, Jos Zegers en Tom Huis) spelen elk een keer tegen elkaar. Bij de vrouwen ging de Cl-cate- gorie niet door. In de C2-catego- rie wordt ook in poulevorm ge- konden zaterdag hun bekend heid met de typische Walcherse bodem niet uitbuiten. „Dit is de eerste keer dat we op het strand een officieel toernooi hebben ge speeld", reageerde Susanne Wohrmann, speelster van de Middelburgse vereniging EMM. „Het was vreselijk zwaar. We zijn derde in de poule geworden. Al leen van de latere kampioene, Ancora (winst in de finale op OHC Amsterdam) hebben we verloren. De belangrijkste prijs van de dag is voor ons. Vandaag ging het toch om fairplay. Bij een grove overtreding kreeg de tegenstandster er een punt bij. Wij hebben de fairplay-cup ge Mieras speeld. Deelneemsters hier zijn: Claudia Vermunt, Esther Ver- vaet en Ineke Bonsel. Bij de mannen C2 is Alexander Bau- wens als eerste geplaatst boven Gino Roctus. De overige plaatsingen: HE Dl: 1 T Bun 2. H Van der Klooster 3/4 H. Ze gers en M. de Clercq. HE D2: 1 P. van Heeze 2. C. Heiszier HE E 1 G. de Schepper 2. A. de Nijs. DE E 1. S. de wonnen", zei Wohrmann niet zonder trots. Eric Dingemanse, coach van het vrouwenteam, zal niet ter voor bereiding van het nieuwe sei zoen wedstrijden op het strand inpassen. „Het is een totaal an der spel. Voor de conditie is het goed. Ook voor sommige techni sche onderdelen." Wohrmann vulde aan: „Een valworp is leuk om te doen in het zand en bij een tip-in is het ook niet zo belang rijk hoe je neerkomt." De mannen van EMM eindigden eveneens op de derde plaats in de poule en de handballers van het Heinkenszandse Orion kwa men tot de laatste plaats in de poule. Weer minder aanmeldingen Kermiskoers SINT-JANSTEEN - Morgen (dinsdag) wordt de jaarlijkse kermiskoers van Sint-Jansteen gehouden. Traditioneel heeft het wielercomité De Sporters voor een wedstrijd voor ama teurs (zowel elite als neo-ama- teurs) gekozen. Ook Sint-Jansteen heeft te kam pen met een teruglopend aantal renners dat de weg naar de Zeeuws-Vlaamse wedstrijden vindt. 40 Coureurs hebben hun inschrijvingsformulier ingezon den en vergeleken met voor gaande jaren is dat behoorlijk minder. De deelnemers kunnen wel voor een spannende wedstrijd zor gen. De winnaar van de vorige editie. Peter Mol uit Kapelle, zal het op moeten nemen tegen ren ners die dit seizoen al één of meer overwinningen behaalden. De wedstrijd begint dinsdag om streeks 19.00 uur. De afstand be draagt 90 kilometer. Koster 2. K Dankaart. HD C2: 1. L. Missiaen/F, Lammens 2. E Neve/B. Hamelink. HD Dl 1 B. Huisman/R. Salome 2 T. Bourlet/S. Bogaert. HD D2: 1. A Gijsel/P. van Remoortere 2. T. Smit/E Perdaen. DD Dl: 1. M. Lammens/G Vlaeminck 2. M van Kerklioven/M. Asselman. DD D2: 1. G. Vlassenrood/L. van Eek 2. N de Smit/C. van Meele GD Dl l.R.Kint IJ Ivens 2. H. van Dijk/A, van Dijk GD D2 1. G. Vlassenrood/A. Gijsel 2. T. Vereecken/P. van Remoortere van onze medewerker SAS VAN GENT - Joris de Bak ker is winnaar geworden van het open Zeeuw-Vlaams Jeugd- toernooi in Sas van Gent. De Bakker won bij de jongens tot 16 jaar van Kevin Bosman met 7- 6 en 6-4. Bij de oudste meisjes werd Martine Simonse uit Sluiskil winnares dankzij zeges op Wendy de Kesel en Monique de Hosson. Evenals in het jeugd- toernooi in Terneuzen kende Si monse ook nu geen tegenstand van betekenis. Bij de jongens tot 14 jaar sleepte Andy de Bruyne de titel binnen. De Bruyne was in de finale te sterk voor Jan-Willem van Doe selaar: 6-3, 6-1. Voor De Bruyne is dit een mentale opsteker, om dat hij deze week in het K3-toer- nooi in Terneuzen zijn plaatsing op de Nederlandse jeugdrang- lijst zal moeten waarmaken. De finale bij de meisjes tot 14 jaar tussen Nathalie de Paepe en Anouska Willemsen ging niet van onze medewerker TERNEUZEN - Vanaf vandaag begint bij tennisclub Animo het internationaal K3-jeugdtoer- nooi. De finales staan voor vol gende week zaterdag op het pro gramma. De wedstrijdleiding is in handen van Johnny Bleyen- berg, Olaf Burgers, Leslie Lip jes, Ronny van Kessel, Karin Pauw en Mark Bergen-Hene- gouwen. Toernooileider Johnny Bleyen- berg kan tevreden zijn met de inschrijvingen: „In totaal doen er 198 deelnemers mee, waaron der een groep van 7 Amerika nen. Ook zijn er behoorlijk veel Zeeuwse deelnemers te bewon deren." De plaatsingen zijn als volgt: JE 12 jaar: 1 Thijs Slagboom (ZLD) 2. Flo- ris Jochemsen (UTR) 3. Nick Vinken (HRL) 4. Rutgur Edo Boersma (FRL) ö.Thimo Van de Lecq (DNH) 6 Jouke van Leeuwen (FRL) 7. Tom Janssen (BRO) 8. Gilbert Coerver (BRO). ME 12 jaar: 1. Manouk Gregoor van onze medewerker AXEL - Het tennistoernooi van Axel is een prooi geworden voor Jos Zegers uit Sluiskil en Anne- gret Dinnessen uit Tilburg in de Cl-categorie. Zegers bedwong Pascal van Poecke in drie sets, terwijl Dinnessen met 7-5 en 6-2 won van Annelies Hoek. In de C2-categorie bij de mannen greep Rudy Martens de titel. Jos Zegers won bij de mannen in de Cl-categorie van de 15-jarige Pascal van Poecke uit Hulst. De eerste set schreef Van Poecke nog op zijn naam, maar daarna was het Zegers die het heft in ei gen handen nam en de tweede en derde set op zijn naam schreef. Op 4-3 in de laatste set voor Ze gers, gaf Van Poecke zich gewon- Tennis Open Zeeuws-Vlaams Jeugdtoernooi TC Drive: JE 10 jaar: halve finale: Stijn van Doeselaar-Dominique d'Haens 6-3, 6-4. Bart Van der Sande-Martijn Mie- dema 6-2, 6-2. finale: Stijn van Doese- laar-Bart Van der Sande 6-2, 6-4. JE 12 jaar: halve finale: Krijn de Vries-Joël van Overloop 6-0, 6-0. Martijn Rijckaert- Davy de Kesel 6-0, 6-2. finale: Krijn de Vries-Martijn Rijckaert 6-1, 6-1. JE 14 jaar: halve finale: Andy de Bruyne-Mau- rits van Aalst 6-1, 6-1. Willem-Jan van Doeselaar-Karel-Jan Lensen 6-0, 7-5. fi nale: Andy de Bruyne-Willem-Jan van Doeselaar 6-3, 6-1. JE 16 jaar- halve fi nale: Joris de Bakker-Philip Ysebaert 6- 0,6-2. Kevin Bosman-Koen Van der Berg 3-6, 7-5, 6-4. finale: Joris de Bakker-Ke- vin Bosman 7-6, 6-4. ME 10 jaar: halve finale: Rianne Verdonck-lmre van Over loop 6-1, 6-1, Daisy Boogaard-Kim Fli- kweert6-3, 6-4. finale: Rianne Verdonck- Daisy Boogaard 6-0, 6-0. ME 12 jaar: 1. Annick Van der Walle 2. Anneke Rie- mens. ME 14jaar: halve finale: Anouska Willemsen-Nina Berendsen 6-2, 6-2. Na thalie de Paepe-Wendy de Kesel 6-2,6-3. finale: Nathalie de Paepe-Anouska Wil lemsen w.o. ME 16 jaar: 1. Martine Si monse 2. Wendy de Kesel. JD 12 jaar: halve finale: De Vries/De Vries-Serkeda- kis/Epskamp 6-1, 4-6, 6-3. Van Overloop /Rijckaert-Blokland/De Houck 6-2, 6-3. fi nale: Van Overloop/Rijckaert-Blokland/ De Houck 7-6, 6-3. JD 16 jaar: halve fi nale: De Bakker/Van Dam-Ysebaert/Len- sen 7-6, 6-4. Van Lieshout/Van Aalst- Boogaart/Scheerders 6-7, 6-3, 6-2. fi nale; De Bakker/Van Dam-Van Lieshout /Van Aalst 6-3, 6-3. MD 16 jaar: 1. Naere- bout/Berendsen 2. De Hosson/De Hos son. Tennistoernooi Axel. DE C halve fi nale: A. Dinnessen-W. de Schepper w.o. A. Hoek-E. Dieleman w.o. finale: A. Din- nessen-A, Hoek 7-5, 6-2. DE D1: halve finale B. Verhaegen-L. Verbunt 6-1, 6-0. J. Verhaegen-E. Dieleman 6-1, 6-1. fi nale: B, Verhaegen-J, Verhaegen 6-2, 6- 4. DE D2- halve finale: I. Scheele-S. Dees 6-16-2.1. Walraven-M. Van de Bulck4-6, 6-1, 6-1 finale I. Scheele-I. Walraven 4- 6,6-2, 6-2. HE Clhalve finale: J.Zegers- J.P, de Bakker 6-1, 6-1. P. van Poecke-E. door, doordat Willemsen gebles seerd was. Annick Van der Walle won bij de meisjes tot 12 jaar haar poule. Tegen Maud Kuypers had ze in de tweede set nog wat moeilijk heden, maar ze trok die set toch nog naar haar toe. Van der Walle is met een opmerkelijk goede reeks bezig. Nadat ze Zeeuws' kampioene tot 12 jaar is gewor den, won ze nu ook de toernooi en in Terneuzen en Sas van Gent. Krijn de Vries was bij de jongens tot 12 jaar de sterkste tennisser. In de halve finale versloeg hij Joel van Overloop met 6-0, 6-0, terwijl hij in de finale Martijn Rijckaert slechts twee games gunde: 6-1, 6-1. In de jongste leeftijdscategorie tot 10 jaar won Stijn van Doese laar in de finale bij de jongens van Bart van der Sande met 6-2 en 6-4, terwijl Rianne Verdonck bij de meisjes won van Daisy Boogaard met 6-0 en 6-0. (WBR) 2. Evelien van Mounk (HRL) 3. Sabina Van der Bor (HRL) 4 Do rian Driessen (BRO) 5. Lonneke Boet. (OVE) 6. Annelie de Vries (DRE) 7. Ni-! cole Kneepkens (LIM) 8. Nienke van Beest (DRE). JE 14 jaar; 1. Renè Lepp (GLD) 2, Ruud Maas (EHV) 3. Rik Hermanides (FRL) 4. Andy de Bruyne (ZLD) 5. Jaap Birjmohun (AMS) 6. Wessel van Wijnen (ROT) 7. Ruben Kroon (GLD) 8. Matwë Middelkoop (ROT). ME 14 jaar 1. Natascha Wingenfeld (LIM) 2. Corine Blankenburgh (ZLD) 3. Suzanne van Hartingsveldt (WBRi 4. Marieke Maas (WBR) 5 Nicole Jongman (OVE) 6. Merlin Wetzels (ROT) 7. Marloes van Rooij (EHV) 8 Danielle Van der Ham (AMS). JE 16 jaar: 1. Jimmy Pramana (AMS! 2. Dominique Spit (AMS) 3. Jan-Wil lem Teunissen (GLD) 4. Niels Dam' mers (NHN) 5. Victor Jongepiei (AMS) 6. Justin Hoevenberg (OVE) 7 Maarten Vissers (HRL) 8. Arnoud Krijt (DNH). ME 16 jaar: 1. Cyrilla Boulonois (ROT) 2. Sjouke Liem (ROT) 3. Diane Velner (OVE) 4. Femke de Boer (LEI) 5. Hanneke Snijder (ZLD) 6. Audrey Wolffs (WBR) 7 Martine Griekspoor (LEI) 8. Pearl Wong A Sang (AMS). nen. Jos Zegers: „Dit is mijn eer ste toernooi sinds twee jaar. De vorm was er nog. In de finale ver-i loor ik de eerste set kansloos van; Pascal, maar in de tweede set? heb ik hem wat ontregeld doori kort-lang te spelen. Pascal is ge wend om ver achter de baseline] te tennissen en daardoor heb iki heel wat keren met mijn drops-] hots kunnen scoren, vooral in de derde set." Annegret Dinnessen was in de fi-j nale bij de vrouwen in de C-cate-j gorie te sterk voor Anneliesj Hoek. Dinnessen, die beschikt) over een harde vlakke forehand; en slice-backhand, won de eer ste set met 7-5, ondanks een 4-2 achterstand. In de tweede set: was de strijd beslist: 6-2. Bleyenberg 6-2, 6-3. finale: J. Zegers-P.i, van Poecke 3-6, 6-3, 6-3. HE C2: halve finale: R. Martens-G.J. Louweret 4-6, 6- 3, 6-4. G. Roctus-M. van Jole 6-1, 6-4. fi-j nale: R. Martens-G. Roctus 7-5, 1-6, 6-3. HE D1: halve finale: E. Houg-H. Hame-; link 6-4,7-5. A. van Mosselvelde-J. Mol 6- 1, 6-2. finale: E. Houg-A. van Mosselvel-j de 6-3,6-1HE D2: halve finale: A. Gijsel-I E. Sinke 6-4, 6-0. K. van Hese-F. Ver- straeten 7-5, 2-6, 6-3, finale: A. Gijsel-K. van Hese 6-3, 6-2. HE E halve finale P. Graefschepe-R. Wouterse 6-1, 6-3. L.) Statujew-J. van Zuidland 3-6, 6-3, 6-4.1 finale: P. Graefschepe-L. Statujew 6-2,6- 4. DD C 1. Visser/Fraanje 2. Hoek/j Adriaansens. DD Dl: halve finale: Ver-. haegen/Verhaegen-Verbunt/Groene- j woud 6-0, 6-1. Dieleman/Verhelst-Die-ï rick/Oppeneer 7-5, 6-4. finale- Verhae-- gen/Verhaegen-Dieleman/Verhelst 6-31 6-1. DD D2 halve finale: Voermans/' Groenewoud-Van Tatenhove/Van de Berg 6-2, 6-2. Broeckaert/Willaert-Van G rem berge/Verbiest 6-4, 6-1. finale:! Voermans/Groenewoud-Broeckaert/ Willaert 6-2, 2-6, 6-4. HD C11De Witte/ Martens 2. Erpelinck/Verspui. HD C2: halve finale: Roctus/Van der Starre-Van de Akker/Van de Sande 6-4, 6-3. Yse- baert/Louweret-Mol/Hamelink 6-3, 6-2. finale: Roctus/Van der Starre-Ysebaert/i Louweret 6-7, 6-2, 6-2. HD D1: halve fi-j nale: De Schepper/De Rijk-Van Mossel-i velde/Thoen 6-0, 6-4. Wille/Van Esbroek] Van Doeselaar/Van Alem 6-2,6-0. finale.; De Schepper/De Rijk-Wille/Van Esbroek; 6-2, 6-3. HD D2: halve finale: Stam/Sa-' man-Van Remoortere/Gijsel 6-2, 6-2.I Verstraeten/Vinke-Beterams/Beterams 6-4, 6-3. finale: Stam/Saman-Verstrae- ten/Vinke 6-2, 6-3. GD C halve finale:1 Visser/Houg-Willaert/Van de Akker 7-6,1 6-2. Adriaansens/Van de Berg-De Schepper/Van der Starre w.o. finale: Visser/Houg-Adriaansens/Van de Berg 7- 6, 6-3. GD D1 halve finale: Van de Berg/ d'Hooghe-Oppeneer/Roelandt 7-5, 6-7, 7-5. Wieland/Brandt-Veraart/Veraart 6- 3, 6-0. finale; Van de Berg/d'Hooghe- Wieland/Brandt 6-3, 2-6,6-2. GD D2: hal ve finale: Scheele/Van Aalst-Brandt/ Dees 5-7, 6-1, 6-4. Beterams/Beterams- Verbiest/Rotthier 6-3, 6-4. finale.' Scheele/Van Aalst-Beterams/Beterams 6-0, 6-1 Zeeuwse dag van het Paard Het peloton is in afwachting van de start van de ronde van Kruiningen. foto Wille Van Hees slim naar zege in wielerronde Kruiningen van onze medewerker Eddy Bogaert KRUININGEN - Eric de Crom was de man van de wedstrijd. De renner uit Hooger- heide drukte zijn stempel op de 90 kilome ter lange ronde van Kruiningen voor elite- en neo-amateurs. Maar toch moest hij ge noegen nemen met de derde plaats, want het was de Erotic-renner Henk van Hees die met de overwinning aan de haal ging. Mi chel Rommers werd tweede. Nadat het startsein voor ruim veertig ver trekkers was gegeven, kneep Eric de Crom er onmiddellijk tussenuit. De druilerige re gen zorgde voor een glad parkoers, waar door de Brabander een verblijf in het pelo ton te gevaarlijk vond. Johnny van de Klooster zag wel wat in een vroege ontsnap ping en probeerde in het spoor van De Crom te komen. Hij bleek echter een maatje te groot, waarna Van de Klooster zich weer liet terugvallen naar het peloton. Ook het kwar tet Mario van Vlimmeren, Henk van Hees. Dennis Mesu en Johan van Schaik, kon de leider niet verontrusten. De Croms voor sprong was opgelopen tot 55 seconden. De volgende poging om de coupe van De Crom te smoren, had wel succes. Weer zaten Van Vlimmeren, Mesu en Van Hees er bij, nu in gezelschap van Michel Rommers en Toon Vermeulen. En na de solo van ruim 50 kilo meter werd De Crom uiteindelijk tot de orde geroepen. Eerst streek het vijftal achtervolgers op hem neer, waarna even later ook het sterk uitge dunde peloton aansloot. Op dat moment vond Michel Rommers het tijd zijn niet ge ringe talenten ten toon te spreiden. De Ero- tic-coureur kreeg eerst gezelschap van Ma rio van Vlimmeren, waarna ook Van Hees aansloot. Het hoofdstuk De Crom was ech ter nog niet helemaal afgesloten. De Crom knalde op schitterende wijze tot bij de drie leiders, waarbij Erotic-cipier Van Passel in zijn spoor meesloop. Michel Rom mers besefte dat er moest worden aangeval len en weer trok de coureur uit Rilland op het oorlogspad. Van Hees, zaterdag ook op dreef, kon aan het wiel van Rommers komen, waarna het pleit was beslecht. Want bij de drie achtervolgers had Van Pas sel geen interesse meer om mee te werken aan een achtervolging op zijn ploegmakkers en was bij Van Vlimmeren het beste er af. Omdat ook de Crom 'in het rood' dreigde te raken, kreeg het tweetal vrij spel. In de finale van de fraaie wedstrijd pakte Van Hees het slimmer aan dan Rommers door van kop af aan de sprint aan te gaan. Achter het tweetal reed De Crom zich uitein delijk naar een podiumplaats. Windtoernooi Kloosterzande

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 30