Beachhandbal in regen gesmoord Beloning De Crom blijft uit PZC Routinier Van Slooten deklasseert Kokelaar Sacha Chvartchenko vindt werk bij Pax Van der Plasse zorgt in klasse Z voor een daverende surprise Weer minder aanmeldingen Kermiskoers uitslagen Satumus en Ancora blijven op de been in het mulle zand SpOrt MAANDAG 1 JULI1996 sbw 18 De winnende ploeg van Saturnus'72 met de twee Zeeuwse steunpilaren, Jean-Marie Toubiana (staand derde van links) en Francois Verrijzer (voorgrond links). foto Ruben Oreel van onze medewerker OOST-SOUBURG - Hans van Slooten mag zich de sterkste C- speler uit de Scheldestad noe men. In de finaleronde van de Vlissingse kampioenschappen op de banen van de TC Souburg, deklasseerde de geroutineerde tennisser zijn jeugdige clubge noot Michel Kokelaar: 6-2, 6-0. Het was overigens niet de enige titel die Van Slooten zondag in de wacht sleepte, want ook bij de veteranen legde hij de con currentie zijn wil op. Bij de afwerking van het C-sche- ma kreeg van Slooten, die van uit derde positie gestart was, niet de kans revanche te nemen op Jan Kees Mol. De Souburger, die hem in de editie 1995 voortij dig uit het toernooi speelde en toen ook als kampioen finishte, zag zich in de kwartfinale ge dwongen een walk over te geven, met een blessure als oorzaak. Van Slooten maakte aldus het overstapje naar de laatste vier, waar hij aanvankelijk op fel ver weer stuitte van de als tweede geplaatste Ruben Hendrikse. Een tie-break gaf in de openings set de doorslag, waarna het ver zet van laatstgenoemde gebro ken was. In de bovenste helft van de rang schikking maakte Michel Koke laar zijn klassering als favoriet lang waar. Tot de eindstrijd, waarin hij doordrong via een slij tageslag tegen de andere routi nier in het gezelschap Dirk Rempt. De beslissende twee kamp was daarna een anticli max. Van Slooten stond zijn ri vaal in de eerste sets twee games toe, en liet vervolgens in de voortzetting van de partij een ononderbroken serie van zes van zijn racket komen. De afsluiting van het Dl-enkel spel bij de mannen werd een fa milieaangelegenheid. De broers Van de Linden, beiden als outsi der aan dit deeltoernooi begon nen, belandden via overtuigen de scores in de eindronde. Vin cent door onder meer in de voor laatste schifting Piet de Lange terug te wijzen, Wouter na een zege op Jarno de Jonge. In het Moses Tanui niet naar de Spelen KASARANI (RTR) - Moses Ta nui, een van de grote namen uil de Kenyaanse atletiek, mist de Olympische Spelen van Atlan ta. Tijdens de nationale selectie wedstrijden in Kasarani stapte hij na vijftien ronden tijdeng de tien kilometer uit de wedstrijd. „Ik heb een peesblessure in mijn linkerbeen en ik voel me totaal niet goed. Ik wil niet naar Atlanta. Ik zal eerst moeten proberen te her stellen. Tanui, die de marathon van Bos ton won, was geplaatst voor de olympische marathon, maar hij stond zijn plek af om zich te kun nen richten op de 10.000 meter. Op de tien kilometer, gewonnen door Joseph Machuka, eindigde tweevoudig wereldkampioen cross Paul Tergat als vierde, op 0,01 seconde van nummer drie Muigei. Volgens de nieuwe Kenyaanse kwalifïcatieregels is het moge lijk de eerste twee naar Atlanta te sturen en de derde atleet aan te wijzen via een wild card. slotduel gaven ze elkaar weing of niets toe. met Wouter uiteinde lijk als degene die zijn krachten het best verdeeld had. Vrouwen De vrouwen van vergelijkbaar niveau, die in poules waren inge deeld, kregen een eindstrijd tus sen Sonja van Rijswijk en Peggy Vitalis te zien. Eerstgenoemde, representante van DOS, startte bijzonder overtuigend, maai moest in de tweede reeks alle zei len bijzetten om als winnares het gravel te kunnen verlaten, er daarmee haar titel te prolonge ren. In de resterende enkelspel on derdelen, drie in getal, zegevier den achtereenvolgens John Huisson, die Jeffrey van de Vel de als tegenstander had, Carla Lauw, met Evelien Scheers aan de andere kant van het net en opnieuw Hans van Slooten. Ka- rel Leenhouwers was de andere veteraan die acte de presénce gaf in laatstgenoemde finale. Het werd een eenzijdig duel waarin Van Slooten zijn tegen stander slechts twee maal de kans gaf een tegenstoot te plaat sen. Meerman snelt naar recordtijd DELFT - Bij wedstrijden om de Delft-bokaal hebben Pascal Meerman van Atletica en Erwin Simpelaar van AV'56 goede prestaties geboekt. Vlissinger Meerman eindigde op de twee de plaats bij de 800 meter in de persoonlijke recordtijd van 1.54.3. Joost Lalau won de race in 1.54.1. Erwin Simpelaar uit Goes pro duceerde een geldige discus worp met een afstand van 46.34 meter. De eerste plaats was voor Pieter van der Kruk, die met 61.00 meter naast de limiet van 62.00 meter greep voor deelname aan de Olympische Spelen in At lanta. Komend weekeinde doet ERwin Simpelaar mee aan de junioren interland tussen Nederland. Wa les en Zuid-Engeland. Theo Rabout van Atletica heeft in het Belgische Deinze de 1500 meter gewonnen in 4.07 meter. Rijnberg naar tiende plaats in triathlon HELLEVOETSLUIS - Leo Rijn berg uit Haamstede is in de kwarttriathlon van Hellevoet- sluis op de 10e plaats geëindigd. Over de 1000 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilo meter lopen noteerde Rijnberg een tijd van 2 uur 13 minuten en 30 seconden. Miquel van Tonge ren (Arnemuiden) moest zich in de teamcompetitie-wedstrijd te vreden stellen met de 30e plaats. Van Tongeren noteerde een tijd van 2 uur 7 minuten en 44 secon den over de 1500 meter zwem men, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen. Het Rook/TV Rijnmond-team van Miquel van Tongeren noteerde een tiende MIDDELBURG - De kans dat Olga Naletova en Sacha Chvart chenko binnenkort een defini tieve verblijfsvergunning krij gen, is toegenomen. Het Russi sche trainersduo dat 13 mei in Den Haag nog moest pleiten voor een rechtmatig bestaan in Nederland, heeft voor volgend seizoen een contract afgesloten met gymnastiekvereniging Pax uit Hoofddorp. Voor mensen met een vergelijk bare status als Olga Naletova en Sacha Chvartchenko geldt dat ze voor zichzelf moeten kunnen zorgen om in Nederland te mo gen blijven. Door de overeen komst met Pax voldoen de Zie- rikzeeënaren aan de belangrijk ste voorwaarde volgens de Wet Arbeid Vreemdelingen. De choreografe en turntrainer verblijven ruim vijf jaar in Ne derland en werkten voorname lijk in deeltijd bij MTV'69 Mid delburg, Delta Sport Zierikzee, GVK Kouderkerke en Volhar ding Goes. Schietingen In Kwadendamme hielden de verenigde sociëteiten een schieting op de staande wip. Dit was een pyramide schieting op 15 blokvogels. Deze werden allen afge schoten. Eerste blok, Jac. Doene Victo ria; 2e blok, H. Franse Willem Teil; 3e blok Jac. Doene Victoria4e blok, J. Ver- meule Edele Handboog; 5e blok, H, Koens Spes Nostra; 6e blok, E. Maat Zorgvlied; 7e blok, M, Wisse Concordia; 8e blok, Ch. Govers Victoria; 9e blok, J. Vermeule Edele Handboog; 10e blok, M. Herkens Robin Hood; 11e blok, M. Wis se Concordia; 12e blok, J. Molhoek Ju liana; de laatste drie blokken werden ge schoten door J. Vermeule Edele Hand boog. Tennis Vlissingse kampioenschappen, H.E.-C, halve finales; M. Kokelaar-D. Rempt 6-3, 3-6, 6-3, H. van Slooten-R. Hendrikse 6- 2, 6-0. Finale: H. van Slooten-M. Koke laar 6-2, 6-0. H.E.-D1, halve finales: V. van de Linden-P. de Lange 7-6, 6-3, W. van de Linden-J. de Jonge 6-4, 6-3. Fi nale: W. van de Linden-V. van de Linden 6-4, 4-6, 6-3. D.E.-D1, poules. Beslissen de partij: S. van Rijswijk-P. Vitalis 6-0, 7- 5. H.E.-D2, halve finales: J. van de Velde- M. Djuricic 6-1, 6-3, J. Huisson-J. de Waal 6-4, 6-1. Finale: J. Huisson-J. van de Velde 5-7, 6-4, 5-3 w.o. J. Huisson. D.E.-D2, halve finales' C. Lauw-E. Mol 6- 2, 6-0, E. Scheers-M. Wolfs 6-2, 6-0. Fi nale: C. Lauw-E. Scheers 6-0, 6-0. Vete ranen, halve finales: H. van Slooten-F. Hissink 6-1, 6-1, K. Leenhouwers-Ph. Krant6-1,5-7,7-6. Finale: H. van Slooten- K. Leenhouwers 6-0, 6-2, H.D.-C, halve finales: M. Kokelaar/R. Hendrikse-S. van Bakergem/Y. Guingo 6-0, 6-4, S. Kats/D. Rempt-E. Maugenest/Ph. Krant 6-1, 6-0. Finale: M. Kokelaar/R. Hendrikse-S. Kats ID, Rempt 7-6, 6-7, 6-4. D.D.-C, halve fi nales: J. Zwanenburg/J. Platschorre-K. Knegt/M. de Meurichy 7-5, 6-3, L. Becker /M. van Leeuwe»-D. de Klerk/E. Kuiper 6- 2, 6-0. Finale: J. Zwanenburg/J. Plat- schorre-L. Becker/M. van Leeuwen 6-2,6- 1. G.D.-C, halve finales: J. Franken/S. Kats-L. Jasperse/P. Stroo 6-3, 6-1, J. Platschorre/K. Marijs-J. Zwanenburg/ W. Zwanenburg 6-1, 6-2. Finale: J. Fran ken/S. Kats-J. Platschorre/K. Marijs 6-3, 6-3. H.D.-D, halve finales: S. van de Wal /C. de Witte-D. van de Bel/C. Schets 4-6, 6-3, 6-3. R. Kuiper/D. de Klerk-P. de Jon- ge/H. van Leeuwen 6-4, 6-4. Finale: S, van de Wal/C. de Witte-R. Kuiper/D. de Klerk 7-6, 6-3. D.D.-D, halve finales: J. Verhulst/E. Becker-Hoff-R. van de Lin den/C. Lauw 6-4, 6-4, R. de Waal/T. La- gers-B. Busink/J. ten Hacken 6-2, 6-2. Fi nale- R. de Waal/T. Lagers-J. Verhulst/E Becker-Hoff 6-3, 6-2. G.D.-D, hglve fina les M.Tol/R. deKraker-E Masius/S. var de Wal 7-6, 6-4, M. van Leeuwen/P. de Jonge-A. Neufeglise/M. Fondse 6-3, 6-4 Finale: M. Tol/R. de Kraker-M. van Leeu wen/P. de Jonge 6-4, 6-4. H.D.-vetera- nen, poule. Beslissende partij. T. Out/P. ten Hacken-P, Kuiper/P. Hendrikse3-6,6- 4, 6-1. Zeeuwse dag van het Paard van onze medewerker Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Je zal maar te laat komen voor de start in de klasse waarin je nor maal uitkomt, vervolgens be sluiten om in de zwaardere klasse van start te gaan en in die categorie Z nog te winnen ook. Het lijkt op een jongensdroom. Een jongensdroom die voor Christiaan van der Plasse tij dens de Zeeuwse dag van het Paard in Vrouwenpolder werkelijkheid werd. Gezeten in het zadel van Evi dent verwees het veertienjarige talent uit Yerseke in een span nende barrage Sandy den Exter met In the mood naar de tweede stek. Van der Plasse: „Ik had op het laatste moment ingeschreven en ik dacht dat de klasse M, waarin ik normaal rijd, pas na de mid dag zou starten. Verkeerd ge dacht dus. Toen ik hier aankwam, werd Si mon den Exter gehuldigd. Om dat ik toch van plan ben om de overstap naar de klasse Z te ma ken, heb ik besloten om het maar meteen te doen. Ik had niet gedacht van een te genstandster als Sandy den Ex ter te kunnen winnen." Sandy den Exter gaf haai- jeug dige rivaal de overwinning niet cadeau. Bram Wattel had op De Een dracht een goed parkoers in de ring gezet. Ondanks deze hoge moeilijkheidsgraad bleef behal ve Sandy den Exter en Chris tiaan van der Plasse ook Izak van Eyzeren met Fruhling in het basisparkoers netjes van het houtwerk. Weigering Een huzarenstukje dat Van Eyzeren in de barrage, toen Wat- tel de balken naar de maximale hoogte van 1.45 meter had opge trokken. niet herhaalde. De rui ter uit Borsele zette de merrie op het verkeerde been bij de rood zwarte steilsprong, met een wei gering als gevolg. Het bracht de bruine Saluut-dochter zo van streek dat ze op de eerste hinder nis van de dubbelsprong een balk naar het gras haalde en ver volgens bijna dwars door de res pectabele oxer liep. Veel beter verging het Sandy den Exter. De frêle amazone uit Kortgene scheerde met In the Mood rakelings over de balken en inspireerde de bruine merrie tot een foutloze rondgang en een snelle tijd van 38.6 seconden. Later bleek die tijd net niet snel genoeg te zijn. Christiaan van der Plasse wend de met Evident al boven de hin dernissen en galoppeerde ruim naar de fabelachtige tijd van 37.6. „Toen ik Sandy zag rijden, wist ik dat in de wending van twee naar drie mijn kans lag. En het lukte door de eerlijke afstanden tussen de hindernissen. Par koersbouwer Bram Wattel is een vakman, die wel veel. maar nooit overvraagt", aldus de overge lukkige winnaar. Met een overwinning in het jachtparkoers bewees Izak van Eyzeren dat hij met Fruhling het zware werk aan kan. Ook in deze rubriek moest Sandy den Exter met de schimmel Gentleman, genoegen nemen met de tweede plaats, Spectakel Ook in de overige rubrieken liet de jeugd van zich spreken. In het klassieke parkoers in de klasse L Loonde Margreet Walraven met Harley de beste van de zeven barrageklanten. De 16-jarige amazone uit Veere eiste met Jendy onder het zadel tevens de tweede stek voor zich op. Zij verwees Simon den Exter met Jeetje naar de derde plaats. In de klasse M waren de oranje linten voor Den Exter. De 'oude' meester uit Kortgene stuurde de viervoeter Isteba in het klassiek als jachtparkoers naar de eerste plaats. Bovendien eiste de Noord-Beve lander in het jachtparkoers met Icares ook de tweede stek voor zich op. In beide rubrieken moest de Brabander Teun van den Broek het hoofd buigen voor 'Zeelands meest spectaculaire ruiter'. Twee overwinningen waren er ook voor Mariska de Kroo. De amazone uit Nieuw- en Sint- Joosland won met Happy Uriska beide rubrieken in de klasse B. In de eerste rubriek bleef De Kroo door een hoger stijlcijfer het dertienjarige talent Cindy Vermue met Fair Lucky One net voor. In de tweede rubriek was de leer linge van de hippische oplei dingscentrum in Deurne in de barrage te sterk voor Bastiaan Broeksema met Kaytana. foto Willem Mieras Het peloton is in afwachting van de start van de ronde van Kruiningen. Van Hees slim naar zege in wielerronde Kruiningen van onze medewerker Eddy Bogaert KRUININGEN - Eric de Crom was de man van de wedstrijd. De renner uit Hooger- heide drukte zijn stempel op de 90 kilome ter lange ronde van Kruiningen voor elite- en neo-amateurs. Maar toch moest hij ge noegen nemen met de derde plaats, want het was de Erotic-renner Henk van Hees die met de overwinning aan de haal ging. Mi chel Rommers werd tweede. Nadat het startsein voor ruim veertig ver trekkers was gegeven, kneep Eric de Crom er onmiddellijk tussenuit. De druilerige re gen zorgde voor een glad parkoers, waar door de Brabander een verblijf in het pelo ton te gevaarlijk vond. Johnny van de Klooster zag wel wat in een vroege ontsnap ping en probeerde in het spoor van De Crom te komen. Hij bleek echter een maatje te groot, waarna Van de Klooster zich weer liet terugvallen naar het peloton. Ook het kwar tet Mario van Vlimmeren, Henk van Hees, Dennis Mesu en Johan van Schaik, kon de leider niet verontrusten. De Croms voor sprong was opgelopen tot 55 seconden. De volgende poging om de coupe van De Crom te smoren, had wel succes. Weer zaten Van Vlimmeren, Mesu en Van Hees er bij. nu in gezelschap van Michel Rommers en Toon Vermeulen. En na de solo van ruim 50 kilo meter werd De Crom uiteindelijk tot de orde geroepen. Eerst streek het vijftal achtervolgers op hem neer, waarna even later ook het sterk uitge dunde peloton aansloot. Op dat moment vond Michel Rommers het tijd zijn niet ge ringe talenten ten toon te spreiden. De Ero- tic-coureur kreeg eerst gezelschap van Ma rio van Vlimmeren, waarna ook Van Hees aansloot. Het hoofdstuk De Crom was ech ter nog niet helemaal afgesloten. De Crom knalde op schitterende wijze tot bij de drie leiders, waarbij Erotic-cipier Van Passel in zijn spoor meesloop. Michel Rom mers besefte dat er moest worden aangeval len en weer trok de coureur uit Rilland op het oorlogspad. Van Hees, zaterdag ook op dreef, kon aan het wiel van Rommers komen, waarna het pleit was beslecht. Want bij de drie achtervolgers had Van Pas sel geen interesse meer om mee te werken aan een achtervolging op zijn ploegmakkers en was bij Van Vlimmeren het beste er af. Omdat ook de Crom 'in het rood' dreigde te raken, kreeg het tweetal vrij spel. In de finale van de fraaie wedstrijd pakte Van Hees het slimmer aan dan Rommers door van kop af aan de sprint aan te gaan. Achter het tweetal reed De Crom zich uitein delijk naar een podiumplaats. van onze medewerker SINT-JANSTEEN - Morgen (dinsdag) wordt de jaarlijkse kermiskoers van Sint-Jansteen gehouden. Traditioneel heeft het wielercomité De Sporters een wedstrijd voor amateurs (zowel elite als neo-amateurs) gekozen. Ook Sint-Jansteen heeft te kam pen met een teruglopend aantal renners dat de weg naar de Zeeuws-Vlaamse wedstrijden vindt. 40 Coureurs hebben hun inschrijvingsformulier ingezon den en vergeleken met voor gaande jaren is dat behoorlijk minder. De deelnemers kunnen wel voor een spannende wedstrijd zor gen. De winnaar van de vorige editie, Peter Mol uit Kapelle, zal het op moeten nemen tegen ren ners die dit seizoen al één of meer overwinningen behaalden. De wedstrijd begint dinsdag om streeks 19.00 uur. De afstand be draagt 90 kilometer. van onze verslaggeefster Edith Ramakers VROUWENPOLDER - De slo gan 'Zeeland, beachsportland bij uitstek', werd zaterdag ge weld aan gedaan. Het enige wat de gemeenschappelijke organi satoren, de Zeeuwse Sportraad. EMM en het Nederlandse Hand bal Verbond (NHV) van het NK beachhandbal niet naar hun hand konden zetten, was het weer. En dat liet hen bij de tweede nationale titelstrijd op het strand bij Vrouwenpolder danig in de steek. De regen buien en straffe wind bedierven voor een groot deel de pret voor de 21 ploegen. Toch werd nie mand er echt moedeloos van. Ze speelden door in het mulle en donkere zand, waarop de man nen van Saturnus'72 uit Ridder kerk en de vrouwen van Ancora uit Amsterdam, het beste uit de voeten konden. Na zeven uur handballen in guur weer zal zelfs de pure liefhebber de zin in de teamsport vergaan. „Dit moetje niet elke week mee maken", hijgde Goesenaar Frangois Verrijzer na, direct na Zwemploeg Koewacht niet in actie van onze medewerker KOEWACHT - De weersom standigheden hebben de lange- baanzwemmers afgelopen weekeinde danig parten ge speeld. Donderdag al werd de voor zondag vastgestelde wed strijd in de Maarseveenseplas- sen wegens te koud water (15 graden) afgelast. Een deel van de zwemploeg van Koewacht trok zaterdag wel naar Seheerwolde om toch voor al niet te veel achterstand op te lopen in het ploegenklassement. De watertemperatuur voldeed daar aan de eis van minimaal 16 graden (16,5 graden). De baan- dokter gaf echter geen toestem ming omdat de buitentempera tuur extreem laag was. De orga nisatie werd gedwongen de wed strijd af te gelasten. Koewacht kon onverrichterzake naar huis terugkeren. Voor ko mend weekeinde staat alles in het teken van de wedstrijd Hoeke-Sluis en de Vlaanderen- marathon over 16 kilometer. de finale tegen DES'72. Sinds vo rig seizoen is hij speler van Sa- turnus. „Dat we kampioen zijn geworden is leuk, maar het beachhandbal staat nog in de kinderschoenen. De sterke ere- divisieploegen hebben vandaag niet meegedaan. Dat is jammer. Wat ik grappig vond, is dat we steeds slimmer gingen spelen. We keken bij onze tegenstanders af hoe die met de regels omgin gen." Verrijzer en zijn teamgenoot Jean Marie Toubiana uit 's-Gra- venpolder staan erom bekend een uitstekende conditie te heb ben. Maar na afloop van het toer nooi om de 'Sandy Cup' waren zelfs de eerste divisie-spelers ademloos. Dan is het een uitput tende sport, concludeerde ook hun trainer/coach Frank Koen- ders. Koenders baseert die me ning op de gedrevenheid van het Zeeuwse duo. „Ik ben heel blij met de jongens. Enkele spelers hebben over hun inzet tijdens de trainingen bij mij geklaagd. Zij vroegen of ik Frangois en Jean Marie wilde intomen. Dat is na tuurlijk niet gebeurd. Zij nemen de hele ploeg op sleeptouw, met als gevolg dat er het afgelopen jaar uitstekend is getraind bij Saturnus." Snel vergeten Op de zes veldjes van 27 meter lang en 12 meter breed, werden de erbarmelijke weersomstan digheden snel vergeten. Daarop zag je technische hoogstandjes van de drie veldspelers met hun keeper. Een handballer die be hendig is in het één-tegen-één duel, kan zich uitleven en de coach die de wisseltruc handig toepast, zal waardevol zijn. Maar buiten het veld werd er veel van het doorzettingsvermo gen van de toeschouwer ver langd. Diep weggedoken in de jassen en schuilend onder een paraplu leken de wedstrijden van twee sets van elk tien minu ten met een pauze van vijf minu ten, meer tijd in beslag te ne men. „Met regen heb je in Neder land nu eenmaal te maken. De laatste jaren hebben we geluk gehad. We hebben perfecte zo mers gehad, die gemaakt waren voor sporten op het strand", merkte Carry Cramers van de Zeeuwse Sportraad op. De Zeeuwse Sportraad greep za terdag het NK beachhandbal ook aan om de sportevenemen tenkrant, met een oplage van 57.000 exemplaren, te presente ren. De kleurrijke krant is intus sen op veel Zeeuwse adressen in de bus gevallen. In een oogop slag is te zien welke sportieve evenementen er dichtbij huis te gebeuren staan. Met wervende teksten worden de strandspor- ten aangeprezen, van het NK beachhandbal tot het NK Beach Korfbal in Ouddorp tot diverse beachvolleybaltoernooien op de Zeeuwse stranden. „De strand paviljoen-eigenaren worden dol van de vele verzoeken om vóór hun paviljoen een toernooi te houden. De Zeeuwse Sportraad wil een soort intermediair zijn tussen de verschillende organi saties, structuur brengen in de evenementenkalender, zodat er niet op hetzelfde tijdstip te veel wedstrijden zijn", zei Cramers. „Zeeland heeft mooie stranden. Ook al regende het vandaag, ie dere speler heeft toch gezien dat Walcheren mooi is en dat er niet voor niets veel toeristen hier naar toekomen. Door op deze lo catie sportwedstrijden te hou den, bereik je een ander publiek, maak je en passant reclame voor Zeeland. Het is nog maar het be gin, we hebben nog veel meer plannen om de aantrekkelijke punten van Zeeland uit te bui ten." De twee Zeeuwse handbalteams konden zaterdag hun bekend heid met de typische Walcherse bodem niet uitbuiten. „Dit is de eerste keer dat we op het strand een officieel toernooi hebben ge speeld", reageerde Susanne Wohrmann, speelster van de Middelburgse vereniging EMM. „Het was vreselijk zwaai-. We zijn derde in de poule geworden. Al leen van de latere kampioene, Ancora (winst in de finale op OHC Amsterdam) hebben we verloren. De belangrijkste prijs van de dag is voor ons. Vandaag ging het toch om fairplay. Bij een grove overtreding kreeg de tegenstandster er een punt bij. Wij hebben de faïrplay-cup ge wonnen", zei Wohrmann niet zonder trots. Eric Dingemanse, coach van het vrouwenteam, zal niet ter voor bereiding van het nieuwe sei zoen wedstrijden op het strand inpassen. „Het is een totaal an der spel. Voor de conditie is het goed. Ook voor sommige techni sche onderdelen." Wohrmann vulde aan: „Een valworp is leuk om te doen in het zand en bij een tip-in is het ook niet zo belang rijk hoe je neerkomt." De mannen van EMM eindigden eveneens op de derde plaats in de poule en de handballers van het Heinkenszandse Orion kwa men tot de laatste plaats in de poule.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 18