Zuidhoek ontbeert strenge leiding «I. PZC De Springplank in nieuw jasje UISSIISEI "mm -urn 1 Zierikzee 'verbonden' met Wemeldinge door fiets-voetveer in zomer VVV neemt nog geen besluit over toekomst Zierikzee Actief Integratie hoofddoel van Reimerswaals minderhedenbeleid <c DE BESTE KOOP VOLGENS DE CONSUMENTENBOND DE FUJI DL-95 SUPER AUT0F0CUS FEEL FUJI. 199,- ®j| FUJIFILM zeeland 20 Interim-manager komt met maatregelen voor betere bedrijfsvoering collectes lezingen natuur laat je leven Weinig geld, veeeeeeeet genieten. v-i-e-r-h-o-n-d-e-r-d-v-e-e-r-t-i-g kortingsbonnen! Gratis bij je nieuwe Rabo Studentenrekening WOENSDAG 19 JUNI 1996 van onze verslaggever ZIERIKZEE - Bij werkvoorzie ningschap De Zuidhoek in Zie- rikzee is in de loop der jaren een 'free for all' situalie ontstaan, waarbij het gedrag van de bru- taalsten snel werd overgeno men door het overige personeel. Verder heeft het lange tijd ont broken aan daadkrachtige lei ding en is gefundeerde besluit vorming achterwege gebleven. Dit zijn enkele conclusies van de interim-manager die is aan genomen om orde op zaken te stellen bij het werkvoorzie ningschap. De Zuidhoek heeft strengere discipline nodig, stelt hij. Het heeft lange tijd niet gebo terd tussen het ambtelijk perso neel onderling. Gevolg was dat een duidelijke scheiding is ont staan tussen de directie en de bedrijfsleiders enerzijds en de overige ambtenaren anderzijds. Eerdere pogingen van het be stuur om het conflict op te los sen, in 1985 en 1989, zijn op niets uitgelopen. Vorig jaar oktober werd een zwartboek in de open baarheid gebracht waarin perso neelsleden hun ontevredenheid uitten over directeur P. J. de Groot en de twee bedrijfsleiders. 'Zo zou sprake zijn van intimida tie, slecht leidinggeven en on verantwoorde werkomstandig heden. Hetzelfde jaar werd nog een drie personen tellende commissie van goede diensten aangesteld die de situatie bij De Zuidhoek onder de loep heeft genomen. Gevolg hiervan was dat De Groot besloot per 1 januari 1997 gebruik te maken van de pré vutregeling. J. E. Beerman van Emergo Concultancy werd tot AVO integratie gehandicapten: Arnemuiden 1099,80, Oostka- pelle 936,10; Oost-Souburg ƒ4963.40; Ritthem ƒ404,15; IJ- zendijke 979,85; Schoondijke ƒ476,20; Waterlandkerkje 327,80: AagtekerkeT 764,00 Dorkas Walcheren straatkinde- renprojecten: Middelburg 6680,20. Rode-Kruis: Axel 550 van avondfietstweedaagse. Anjerfonds:Kloosterzande 2404,75. interim-manager benoemd en het managementteam werd te ruggebracht tot de directie en de twee bedrijfsleiders. Beerman kreeg de opdracht verdere aan bevelingen te doen en maatrege len te nemen. De interim-manager conclu deert, naast eerdergenoemde bevindingen, dat het gevoel van eigenwaarde van het personeel op de achtergrond is geraakt en veel energie is besteed aan het verdedigen en uitbouwen van de eigen positie. Neveneffect was dat oudere werknemers onvol doende zijn begeleid en daar door momenteel 'de aansluiting missen'. Ook zijn bedrijfsproces sen vaak niet vastgelegd of on toegankelijk opgeborgen. Samenwerking Beerman stelt dat De Zuidhoek behoefte heeft aan een 'strakke hand' die het beleid snel en dui delijk stuurt. Daarnaast vindt hij onder meer dat interne rege lingen en procedures verder moeten worden geordend, aan gevuld en waar nodig geautori seerd. Het bestuur dient het be-' drijf duidelijk te maken wat in fi nanciële zin wordt verwacht en door middel van een 'Operatie Stofkam' moeten alle onderde len kritisch naar hun kostenpa troon kijken. In Beermans rap- Snorfietster rijdt door na aanrijding VLISSINGEN - De politie zoekt getuigen van een botsing tussen een fietser en een snorfietster maandagmiddag om 15.45 uur op de kruising van de Koude- kerkseweg en de Badhuisstraat in Vlissingen. De snorfietster reed na de aanrijding door. De 16-jarige fietser uit Vlissin gen stond voor het verkeerslicht bij de Badhuisstraat te wachten. Uit de richting van de Paul Kru- gerstraat kwam een snorfietster over de Badhuisstraat aangere den die naar de Burgemeester van Woelderenlaan wilde. Toen de snorfietster voorbij de fietser reed, raakte zij de fiets. Deze liep schade op aan het achterwiel en het spatbord. De politie schat de leeftijd van de snorfietster op vijftig jaai-. De snorfiets was donkerblauw, op de bagagedrager zaten zwarte fietstassen. van onze verslaggever ZIERIKZEE - Deze zomer zal een fiets- voetveerverbinding worden onderhouden tussen Zierikzee en Wemeldinge. Van- Zijde-deskundige A. van Hoegee spreekt op vrijdag 28 juni in Mid delburg tijdens een bijeenkomst over Textiel uit Nederlands-In- diè. De thema-middag, gehou den in het gebouw van het Mid delburgs Instituut Kunstzin nige Vorming aan de Kuipers poort, begint om 14.00 uur. Van Hoegee geeft dan een lezing over Zijde, van rups tot kant Na de lezing kunnen de deelnemers zelf zijde beschilderen. ADVERTEREN DOET VERKOPEN port worden verder vier scena rio's beschreven voor de toe komstige bedrijfsvoering. Eén van deze mogelijkheden, een verregaande samenwerking met één of meerdere collega-bedrij ven (met behoud van de eigen identiteit), moet verder worden onderzocht omdat de andere scenario's financieel geen bevre digende oplossing lijken te bie den. af dinsdag 16 juli vaart de sleep boot Hector twee keer per dag heen en weer tussen beide plaatsen. Een enkele reis zal on geveer een uur duren. Afhanke lijk van de belangstelling wordt de verbinding volgend jaar voortgezet. De sleepboot zal elke ochtend om 8.30 uur vertrekken vanuit haven De Val bij Zierikzee. Om streeks 10.00 uur vaart 'Hector' vanuit de gloednieuwe jachtha ven van Wemeldinge terug naar Zierikzee om dan aan te leggen bij 't Luitje, aan de Nieuwe Ha ven. De tweede tocht over de Oosterschelde begint om 14.00 uur, twee uur later zal de boot voor de laatste keer van Wemel dinge naar Zierikzee varen om dan weer af te meren in De Val. Tot in september kan gebruik worden gemaakt van dit veer, dat op initiatief van de provin ciale WV tot stand is gekomen. Volgens Carien Verschure van de WV in Zierikzee bestaat er veel vraag naar een dergelijke verbinding. „Veel mensen willen graag fietsen maar vinden een rondje over de Bevelanden, Tho- len en Schouwen-Duiveland te ver. Dan is dit een stuk makkelij ker." Leerlingen van de basisschool in Noordgouwe oefenen op het schoolplein voor het grote dansoptreden. Bruin maakt plaats voor rood, geel, blauw v ^1, foto Willem Mieras van onze verslaggeefster NOORDGOUWE - Terwijl werklieden de laatste hand legden aan de renovatie, hielden de leerlingen van basisschool De Springplank dinsdag de generale repetitie voor hun dansoptre den. Vandaag, woensdag, worden de opgeknapte gebouwen van de school en het aangebouwde dorpshuis officieel heropend. De kinderen hebben onder begeleiding van studenten van de Dansacademie in Rotterdam een dansprogramma ingestudeerd. Voor de dansstudenten is het een lesproject, waarmee ze hun tweede jaar op de academie afsluiten. Het wordt betaald uit het subsidie-potje voor culturele vorming van VMC Zeeland. Schooldirecteur B. de Vos is blij met de samenwerking met de dansacademie, die vanaf eind vorige week op de basisschool het optreden van de kinderen heeft voorbereid. „Creatief bewegen gebeurt te weinig in het onderwijs", meent hij. Omdat de leerlin gen door de verbouwingswerkzaamheden het afgelopen school jaar diverse keren moesten verhuizen, staat de voorstelling in het teken van 'in- en uitpakken'. Er wordt gebruik gemaakt van de primaire kleuren rood, geel en blauw, die het ouderwetse bruin in de volledig gemoderniseerde school hebben vervangen. Ook het dorpshuis met de gezamenlijke gymzaal en het school plein hebben een uitgebreide face-lift gekregen. Voor de renova tie is ruim acht ton uitgetrokken. Na de dansvoorstelling, die duurt van 19 tot 20 uur, opent wethouder M. P. Ketting-Koop man het gebouw officieel. De avond wordt besloten met muzie- koptredens van Con Amore en De Brio's. van onze verslaggever ZIERIKZEE - Voorlopig blijft het lot van Zierikzee Actief nog even onduidelijk. Een snelle be slissing over de wijze waarop deze instantie verder gaat in de toekomst zit er niet in. Woord- voerdster Ria Geluk: „We gaan niet op de zaken vooruit lopen. Ik denk dat we over een jaar of twee pas weten hoe de eilande- lijke VVV functioneert. Onder ling moeten we eerst op één lijn komen." Ze zei dit dinsdag bij de jaarvergadering van de VW in Zierikzee. De vraag is wat er moet gebeu ren met Zierikzee Actief nu de WV in Zierikzee vanaf 1997 op gaat in één Schouwen-Duive- landse afdeling. De organisatie is in 1990 in het leven geroepen door de plaatselijke VVV en de Zierikzeese Ondernemers Cen trale (ZOC) voor de promotie van de plaats en het organiseren van evenementen in de monu- mentenstad. Een mogelijkheid is dat de club wordt onderge bracht bij de eilandelijke VVV, Dan moet echter duidelijk zijn welke taken de VVV voor haai rekening neemt en of Zierikze* Actief daarin nog een rol kan spelen, aldus Geluk. Brainstormen Een andere optie is dat Zierikzej Actief onderdeel wordt van de ZOC. Geluk: „De ZOC zou dan een bredere samenstelling krij. gen en kan bijvoorbeeld worden onderverdeeld in verschillende werkgroepen." Van belang ij echter dat 'de zaken eilandelijk op elkaar worden afgestemd', beklemtoonde Geluk. „We zit ten in de fase van brainstormen. Veel meer is het nog niet." Tijdens de VVV-vergaderii werd eveneens de jaarrekenii_ bekend gemaakt. Hieruit blijkt; dat de VVV in tegenstelling tol: vorig jaar winst heeft geboekt het eigen vermogen is van 13.241 gulden naar 19.991 gulden gestt gen. Dit is het resultaat van ko& tenbesparingen en inkomsten, lichtte het bestuur dinsdag, avond toe. A Natuurmonumenten werkt elke dag aan het natuurbehoud fj in Nederland. Uw steun is hard nodig. K Vereniging Natuurmonumenten i word lid: Noordereinde 6<J. 1243 JJ ir.ivel.ind; Telefoon 1133 - 3333 van onze verslaggever KRUININGEN - Een minderhe denbeleid gericht op integratie; dat is wat Reimerswaal de ko mende jaren voorstaat. De ge meenteraad gin dinsdagavond akkoord met een nota mierhe- den die bijzondere betekenis toekent aan onderwijs, zorg en arbeid. Het nieuwe beleid houdt echter ook in dat de ge meente het niet langer als haar taak ziet minderhedenorgani saties eigen huisvesting te bie den. Zoals bekend heeft het nieuwe huivestingsbeleid gevolgen voor de Tkse Kulturele Vereniging die gebruik maakt van het ge bouw voor etnische minderhe den te Rilland. Dat pand staat op de nominatie gesloopt te wor den. De vereniging heeft recent te kennen gegeven liever niet te willen verhuizen naar het dorps huis in Rilland, zo meldde wet houder J. W. P. Cornelissen (CDA) gisteravond. Daar- zou het wellicht een ruimte kunnen hu ren, net als andere verenigingen. De club wil echter eigen huisves ting kopen of huren. Reimers waal is bereid mee te helpen met het zoeken naar een oplossing. Sturen PvdA en BBR hadden nog wel enige kritiek op de nota. Zij het om geheel verschillende rede-: nen. Wat Bewoners Belangen, Reimerswaal betreft is het weg- gegooid geld, een nota minder heden. Mogelijk dat enige angst voor vreemde culturen daarbij een rol speelt gezien de opmer king die M. Weststrate (BBR) maakte over zijn verknochtheid aan de Westerse samenleving De PvdA was het op onderdelen oneens met de voorstellen. „Rei merswaal blijft weglopen voor haar verantwoordelijkheden", aldus A. Kooiman-Springel' kamp (PvdA). „Het wil er bij mij niet in dat de zorg voor huisves ting geen gemeentelijke taai zou zijn." Ook bevreemdt hetdf PvdA-fractievoorzitter dat e geen steun is voor de aanbeve ling om bedrijven te stimuleren meer minderheden in dienst te nemen. Volgens haar zou de ge meente meer actief moeten stu ren. Wethouder Cornelissen verge leek het huisvestingsvraagstui met een gezinssituatie. „Die huisvesting kan geen gemeente lijke taak meer zijn. Het is net als met- opgroeiende kinderen. Je moet ze niet blijven vertroete len. Daarmee maak je ze onzelf standig. Er komt een moment om te zeggen: je kunt het ook zelf." ERICSSON GSM zaktelefoon in combinatie, met één jarig Libertel abonnement. Ericsson GH 198 GSM zaktelefoon standby 30 uur; spreektijd 3 uur, multi-lader in basispak ket; geschikt voor SMS Bel voor reserveringen 078-6173000 *exl btw Planckstraat 82 3316 GS Dordrecht AFSCHEID P.J. LEENDERTSE Per 1 augustus 1996 zol de heer P. J. Leendertse, loco-secretaris van de gemeente Vlissingen (tot 19 februari j.l. hoofd sectie Financiële zoken) en laatstelijk waarnemend algemeen directeur, gebruik maken van de mogelijkheid tot vervroegde uittreding. Het gemeentebestuur biedt de heer Leendertse een openbare afscheidsreceptie aan op donderdag 27 juni 1996, welke van 15.30 tot 17.30 uur zal worden gehouden in de burgerzaal van het stadhuis van Vlissingen. Belangstellenden worden uitgenodigd deze receptie bij te wonen. De receptie zal om ca. 16.00 uur worden onderbroken voor een toespraak door burgemeesterJ.C. Th. van der Doef. Geavanceerde techniek en een extra groot zoekerbeeld Automatische scherpstelling Close-up vanaf 60 cm Automatische belichtingsregeling Automatisch werkende flitser Rode-ogen-reductie Drop-in filminleg en automatische, motorisch filmtransport Ingebouwde zelfontspanner Altijd omschakel- baar voor panorama-opnamen Compleet met batterijen en film MET DE FUJI DL-95 SUPER AF Postbus 8, 3000 AA Rotterdam. Tel. 010 - 42 46 555. Fax 010 - 40 48 819 in 't Easy Money Kortinflsboek. Begin je met je studie? Open een Rabo Studentenrekening en je krijgt direct het Easy Money- gevoel. Gratis pinnen, gratis Europas, gratis Museum jaarkaart en gratis Telebankieren. Extra voordelig lenen, verzekeren en rood staan. Plus je krijgt het Easy Money Rabobank Kortingsboek: 1 boek met 440 kortings bonnen. Voor kleren en CD's. Voor een dagje Londen voor maar 99,-. En voor veel, e-r-g veel horecabezoek. Openen dus, die rekening. Bij dichtstbijzijnde Rabobank. Of surf naar http://www.rabobank.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 34