Cultuurstichting in Westkapelle GOOIT DE PRIJZEN OMLAAG!! PZC Oorzaak brand Fantasy Flowers nog een raadsel DE PANTALON - JEANSCENTER Bekendmaking Goede prestaties bij wedstrijden van KNI Peter de Vos winnaar bij ringrijden Nisse uw va°kant,eRE.Üen,nc mET spetterende zomeractie bij WOONTREND ZEELAND zeeland Organisatie richt zich ook op behoud folklore en historisch onderzoek ZOMERJEANS159,- NU l'l'g RESTANT JEANS G-STAR - LEVI - PEPE NU El*JO CHIPIE RUITENBROEKEN 159,-NU T-SHIRTS lange mouwNU CHIEMSEE SWEAT179.- NU I EVff Alle korte mouw nu 79,- WIE NU MEUBELEN KOOPT, BETAALT DIE 6 MAANDEN LATER EN DAT GEHEEL GRATIS Sint Jacobspassage 26 - Vlissingen MAANDAG 17 JUNI 1996 WESTKAPELLE - Westkapelle krijgt een stichting die zich gaat inzetten voor het behoud van de cultuur en folklore van het dorp. De stichting gaat zich ook bezighouden met het be studeren. vastleggen en be kendheid geven aan de historie van Westkapelle. De Stichting Cultuurbehoud Westkapelle. zoals de naam gaat luiden, wordt in het leven geroepen door de gemeente. Westkapelle kent op dit moment een Commissie Klederdrachten, die de verzameling Westkapelse klederdrachten en sieraden in verenigingsgebouw Westkapelle Herrijst beheert. De commissie bestaat uit vijf leden, die geen De smeulende resten van het bedrijf Fantasy Flowers Zeeland op het Middelburgse industrie terrein Ramsburg. Een brand legde het bedrijf vrijdagnacht volledig in de as. foto Ruben Oreel van onze verslaggever MIDDELBURG - Politie en brandweer tasten nog in het duister over de oorzaak van de brand die vrijdagnacht het bedrijf Fantasy Flowers Zeeland op het Middelburgse industrieterrein Ramsburg volledig in de as legde. De Walcherse recherche heeft in middels samen met het Bu reau Technische Ondersteu ning van de politie een tech nisch onderzoek ingesteld. De brand bij het bedrijf aan de Oude Veerseweg werd 's nachts tegen 1.00 uur ont dekt. De brandweer sloeg di rect groot alarm en rukte uit met alle bluseenheden. De korpsen uit Vlissingen en Ar- nemuiden verleenden assis tentie. Door die grote inzet kon worden voorkomen dat de brand oversloeg naar vier omliggende bedrijven. De brandweer was het vuur om 1.36 uur meester, maar op dat moment was van de rechter- loods al weinig meer over. De nabluswerkzaamheden heb ben tot 's ochtends zeven uur geduurd. Het technisch onderzoek moet uitwijzen wat de oor zaak van de brand is geweest. K. J. Hamelink, plaatsver vangend commandant bij de brandweer, vermoedt niet dat er brandstichting in het spel is. „Het vuur is waarschijnlijk binnen begonnen, dus die kans is klein. Bovendien zie ik daar ook geen redenen voor." De politie sluit niet uit dat de stapel kranten die naast de loods lagen opgestapeld iets met de brand te maken heb ben. Bloemstukjes Fantasy Flowers Zeeland is sinds ruim een jaar aan de Oude Veerseweg gevestigd. Het bedrijf maakt stukjes van zijden bloemen op. Er werken vijf mensen. Zakelijk gezien is dit heel erg", zegt N. Yilmaz namens haar zwager, eige naar R. Yilmaz. „Het is een bloeiend bedrijf en juist in de ze periode hebben we heel veel bestellingen. Het ging juist allemaal heel erg goed." Yilmaz huurde het pand van M. Christiaanse. Die heeft di rect een ander onderkomen voor Fantasy Flowers aange boden aan de nabijgelegen Oostperkweg. Yilmaz: „We kunnen dat huren totdat ons bedrijf weer is opgebouwd. Christiaanse stond er geluk kig ook helemaal achter. Als we voldoende spullen en grondstoffen bij elkaar heb ben, gaan we vandaag (maan dag) weer beginnen. Want we moeten draaien." Zowel Christiaanse als Yilmaz. die de schade schatten op enkele tonnen, zeggen voldoende verzekerd te zijn. Op het industrieterrein Ramsburg hebben zich de af gelopen jaren herhaaldelijk grote branden voorgedaan. Fantasy Flowers was geves tigd in het pand waar voor heen de produktiehal van de droogbloemenbinderij Rho- dante zat. Panden van Rho- dante aan de Oostperkweg en de Noordmonsterweg werden tot twee keer toe, in mei 1991 en in oktober 1992 door brand verwoest. Bij de eerste brand ging ook het bedrijf van Rover dealer Renton in vlammen op. Rhodante ging in novem ber 1993 failliet. Op het terrein brandde in januari 1995 nog een bouwvallige opslagplaats uit. „Het is daar een beetje rare hoek", vindt plaatsvervan gend commandant Hamelink van het Middelburgse brand weerkorps, dat vrijdagnacht de brand aanvankelijk aan duidde als 'Rhodante 3'. Geen houden aan „Al die branden zijn, heel nauwkeurig, gebeurd op een gebied van een paar honderd vierkante meter en het is al de derde keer een kunstbloe- menbusiness die helemaal uitbrandt. Die loodsen staan ook van voor tot achter hele maal vol met spullen met van die flinterdunne blaadjes. Als dat eenmaal begint te bran den, is er echt geen houden meer aan." enkele binding met de gemeente hebben. In 1994 was het college van B en W al tot de conclusie gekomen dat een dergelijke commissie niet bedoeld en ook niet ge schikt is voor het beheren en uit lenen van voorwerpen. Ook is het de vraag of die activiteiten na de herindeling, op 1 januari 1997, nog wel als een gemeente lijke taak zullen worden gezien. De commissie heeft zelf aange geven dat de collectie het beste kan worden ondergebracht in een stichting, die zich bovendien ook zou moeten bezighouden met alle andere facetten van de cultuur en cultuurhistorie van Westkapelle. Taken Het college voelt veel voor dit idee en stelt de gemeenteraad daarom voor een stichting in het leven te roepen, waarvan het be stuur wordt gevormd door de huidige commissieleden. De kle derdrachtencollectie wordt overgedragen aan de stichting. van 5.000 gulden beschikbaar Ook wordt nog bekeken of de li teratuur en het foto- en docu mentatiemateriaal van de ge meente bij de stichting kunnen worden ondergebracht. B en W dichten de stichting, naast het beheren van de collec tie klederdrachten en sieraden, een groot aantal andere taken toe. Het gaat dan om het verza melen en beheren van literatuur en documentatie over Westka pelle en voorwerpen die kenmer kend zijn voor Westkapelle. haar bevolking en de Westkapelse zeedijk Maar ook om het organi seren van exposities en het vast leggen van de historie van het dorp. het eigen dialect en de ze den en gewoonten in Westkapel le. Verder krijgt de stichting een functie op het gebied van educa tie en voorlichting. Startkapitaal Als startkapitaal voor de stich ting wil het college een bedrag stellen. B en W beschouwen de stichting als een 'normale' wel- zijnsinstelhng, die dus in aan merking komt voor een welzij ns- subsidie. De financiering in de toekomst hangt af van de toe komstige plattelandsgemeente. „Garanties kunnen hiervoor dus niet worden gegeven", aldus het college. „Echter vooralsnog gaan we ervan uit, dat ook in de toekomst het belang van de acti viteiten van de stichting door het gemeentebestuur zal wor den ingezien." De gemeenteraad van Westka pelle beslist donderdag 27 juni over de oprichting van de Stich ting Cultuurbehoud Westkapel le Dat gebeurt in een openbare vergadering die wordt gehouden in het gemeentehuis. De aan vang is 20.00 uur. MIDDELBURG - De muziekver eniging Prinses Irene leverde zaterdag tijdens de jaarlijkse concert wedstrijden van de af deling Zeeland van de Konink lijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen (KNF) de beste prestatie. In de Concert en Gehoorzaal in Middelburg scoorde het korps uit Huizen 324 punten, goed voor een eerste prijs, een onderscheiding van de jury en een wimpel. Er werd overwegend goed gemusiceerd. Het publiek liet het wat afweten. Zelfs de met de korpsen meege reisde supporters trokken liever de stad in naar de braderie dan de verrichtingen van hun favo rieten te beluisteren. De resultaten (respectievelijk verplicht werk, keuze werk, to taal): Tweede afdeling fanfare: Oud Vosse- meers Muziekvereniging. Oud-Vos- semeer. 154/152,5/306,5, eerste prijs met promotie naar eerste afdeling; Excelsior, Genderen, 146,5/148/2 eerste prijs. Tweede afdeling harmonie: p Maurits Band, Bussum, 145,sj. 286, tweede prijs. Eerste afdeling fanfare: Sint Q: rius, Giesbeek, 147/146/293, h. prijs; Oefening Baart Kunst! Pe 153,3/155,5/309, eerste prijs met motie naar afdeling uitmunt heid; Hollands Diepklanken dijk, 138,5/138,5/277, tweede pnj: Eerste afdeling brassband: Ra nah, Leeuwarden, 147/150/297, prijs. Afdeling uitmuntendheid harret De Vliegende Hollander, Tern? 141/141,5/282,5, tweede prijs; Ctc dia. Bergen op Zoom, 149,5/15ij eerste prijs. Ere afdeling harmonie: Caecilia nendaal. 155/153/308. eerste pnj; promotie naar vaandelafdeling kenburgs Harmonie. Valkeri 153.5/148/301.5, eerste prijs. Vaandelafdeling fanfare: Vera Zuidzande. 156,5/159.5/316. e prijs met wimpel. Vaandelafdehng harmonie: Pn Irene. Huizen. 161/163/324. a prijs met onderscheiding van 4 en wimpel. van onze medewerker NISSE - Bij het ringrijden is na de klassewedstrijden van de af gelopen weken nu de tijd van de afdelingswedstrijden weer aan gebroken. Tijdens het schaapsscheerders- feest in Nisse reden de ringlij ders van Zuid-Beveland een de monstratie. Na 25 beurten bleek Peter de Vos de beste rijder met 22 gestoken ringen. De pollepel werd gewonnen door Ad Schout en de mooist versierde paarden waren van Brigitte Bokx en Henk v/d Guchte. Uitslag na 25 beurten: 1 Peter de Vos 22. 2.Leo Wabeke 19, 3.Ad Schout 17. 4.Henk v.d. Guchte, 5.Peter de Kun- der 16,6 Hans van de Vrie 15.7.Simon de Vos 14,8.Brigitte Bokx 14.9.Marja Goedhart 10, 10.Jan Willem Min- naard 9, ll.Guillaumine Burger 8, 12.Peter Tramper 7, 13 Inge Rottier 6,14.Esther de Puijt 4. Pollepel: Ad Schout, paar klompen Peter de Kunder en de Jeugdbeker Esther de Puijt. Versiering Kbl: 1 Brigitte de Bokx. 2.Peter Tramper, 3.Hans van de Vrie, Wbl Ï.Henk v/d Guchte, 2.Marja Goedhart, 3.Peter de Kunder. Zoutelande In Zoutelande werd een koppel wedstrijd gehouden tussen plaatselijke rijders en deelne mers uit Meliskerke. Job Wisse en Carolien de Visser bleken uit eindelijk het sterkste koppel met 40 gestoken ringen. De strijd om de bekers voor de indi viduele rijders over de laatste acht beurten werd een Wisse on deronsje. Ranni won de eerste beker, voor Johnny en Diana. De pollepel werd verrassend gewon nen door Marleen Gabrielse. Uitslag koppelwedstrijd: 1 Job Wis- se/Carolien de Visser 22/18; 2.Diana Wisse/Sanne Verrips 28/9; 3.Ranni Wisse/Mariska Boogaard 26/10; 4.Rinus Janse/Alex Krijger 17/19; 5.Marleen Gabrielse/Lou Vos 19/16; 6-Jos Duvekot/Willy Provoost 23/12; 7.Niels Janse/Johan Dingemanse 14/ 20; 8.Johnny Wisse/Anita Minder- DEALER VAN LEVI'S G-STAR PEPE BIG JOHN EDWIN CHIPIE NAF NAF .TRIPPER houd 24/8: 9.Chris Provoost/Christel Francke 23/8; lO.Wim Duvekot/Kees van Sluijs 18/12; 11.Madeion Lieven- se/Kees de Visser 21/8; 12.Jos Vos Sandra Provoost 21/6; 13.Piet Kleine- pier/Nynne Janse 17/6; 14.Mirjam de LooS/Peter Melis 11/12; lö.Wim Boogaard/Henk Willeboordse 14/7; Bekers 1.Ranni Wisse, 2 Johnny Wisse, 3.Diana Wisse. Pollepel Mar leen Gabrielse. Versiering: Kbl. 1.Marleen Gabrielse, 2 Diana Wisse. Wbl. 1 Madeion Lievense, 2,Carolien Visser Vlissingen In Vlissingen werd Sjaak Janse winnaar van een demonstratie ringrijden op Camping d'Abeele. Hij moest hiervoor in de kamp zijn neef Cor Janse verslaan, beide rijders staken 21 van de 22 ringen. De eerste beker in de gro te finale was voor Rene Dinge manse en in de klein finale voor Jan Kodde. De pollepel werd ge wonnen door Leo de Visser. De ommekeer op 20 mm werd een overwinning voor Danielle van Zalen. Uitslag na 22 beurten: 1.Sjaak Janse 21; 2.Cor Janse 21; 3.Erik Leendertse 19; 4.Rene Dingemanse 19; 5.Leo de Visser 18; 6.Edwin Dellebeke 18; 7.Pascal Sinke 15; 8.Ronny Stroo 14; 9.Dingeman de Visser 14, lO.Jan Kodde 11; 11.Danielle van Zalen 10, 12.Vivian Wiemanse; 13.Maaike de Werk 10; 14,Brecht Rijken 9; 15.Jan Melse 9. Bekeruitslag: Grote finale: l.Rene Dingemanse, 2.Sjaak Janse, 3.Leo de Visser. Kleine finale: l.Jan Kodde, 2 Jan Melse, 3 Maaike de Werk. Pollepel Leo de Visser. Agenda ZRV 21 juni Grijpskerke ringrijden 14.00-21.00 22 juni Ringrijden Gapinge 08.00- 17.00 en Lammerenburg 08.00- 17.00 Ontwerp saneringsprogramma waterbodem rijkswateren 1997-2010 De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt het volgende bekend. Gelet op de Circulaire tweede fase van inwerkingtreding saneringsregeling Wet bodembescherming (Staatscourant nr. 249, dd. 27-12-1994) zal het saneringsprogram ma waterbodem rijkswateren jaarlijks door de Minister van Verkeer en Waterstaat worden opgesteld. Hiermee wordt geanticipeerd op het wetsvoorstel inzake de sanering van waterbodems op grond waarvan de Minister van Verkeer en Waterstaat het sanerings programma waterbodem rijkswateren 1997- 2010, als toelichting op het betreffende begrotingsartikel, tegelijk met de rijksbegro ting 1997 aan de Tweede Kamer zal aan bieden. Het saneringsprogramma heeft betrekking op wateren waar het Rijk waterkwaliteits beheerder is. In het saneringsprogramma wordt de meerjarenplanning voor het onderzoek van verontreinigde waterbodems en voor de sanering van gevallen van ernsti ge waterbodemverontreiniging aangegeven. Tevens wordt de voortgang bij lopende waterbodemonderzoeken en -saneringen in het kader van de Wet bodembescherming gemeld. Vooruitlopend op de vaststelling van het saneringsprogramma door de Minis ter van Verkeer en Waterstaat wordt het ontwerp saneringsprogramma in de geest van bovengenoemd wetsvoorstel en de Algemene wet bestuursrecht, afd. 3.4, ter visie gelegd. Het ontwerp sanerings programma waterbodem rijkswateren 1997- 2010 ligt daartoe gedurende de periode van 17 juni 1996 tot en met 4 juli 1996 tijdens de kantooruren van 09 00 uur tot 17.00 uur ter inzage bij: Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Koestraat 30. 4331 KX Middelburg (bibliotheek) Gedurende de periode van tervisielegging wordt belanghebbenden de mogelijkheid geboden hun zienswijzen in te brengen omtrent het ontwerp saneringsprogramma. Deze zienswijzen kunnen schriftelijk worden ingediend bij de Directeur-Generaal van de Rijkswaterstaat, ter attentie van ir. S.H. Plantenga (Hoofddirectie van de Waterstaat, Postbus 20906, 2500 EX Den Haag). In verband met de tijdige verwerking van de ingekomen reacties dienen de zienswijzen uiterlijk 5 juli 1996 te worden ingediend. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u tijdens kan tooruren contact opnemen met - de afdeling Integraal Waterbeheer van de Regionale Directie Zeeland van de Rijkswaterstaat, de heer drs. E. Daemen, tel 0118-686405 - de Hoofddirectie van de Waterstaat, afdeling Integraal Waterbeleid, de heer drs. M.F.A. Cerutti, tel. 070-3518084 De minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, voor deze, de plv. hoofddirecteur Water, ir. G. Verwolf Ministerie van Verkeer en Waterstaat Directoraat-G en eraal Rijkswaterstaat 'j- Deze actie geldt niet voor aanbiedingen en opruimingsmodellen. Verdere voorwaarden bespreken wij graag bij ons in de zaak. DUINSTRAAT iaA - KOUDEKERKE 0118-552330 nét buiten Koudekerke richting Zoutelande

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 8