Sasse VVV voor inzet beloond Dethon moet koers bijstellen Geen winkels maar huizen in Schoolstraat Bekendmaking Goede prestaties bij wedstrijden van KNF Comité ontvouwt plan voor historische Reynaertweek Hulst Patiëntjes uit Sophia bekijken Schouwse kust vanuit vliegtuig zeeland Busreisje voor ouderen Schoondijke Een dag zonder krant is een ekster zonder oog. Extra arbeidsplaatsen drijven de loonkosten op Hertenkamp in Groede binnenkort geopend van een medewerkster SAS VAN GENT - Door het mooie weer en het geva rieerde programma werd het Schepentrekkersfesti- val in Sas van Gent op vrijdag, zaterdag en zondag een succes. De Schepentrekkerstrui 1996 voor de ver diensten voor Sas van Gent werd uitgereikt aan de medewerkers van de VVV, omdat door hun inzet het VVV-kantoortje aan de Westkade dagelijks open is. Na een karaoke-avond op vrijdag, was de feesttent op het Keizer Karelplein zaterdagmorgen het domein van de Sasse verenigingen die hun rommelmarkt hiel den. Burgemeester J. van Rest opende om 14.00 uur officieel de feesttent, waarna de verenigingen zich konden presenteren op een beurs. Heemkundige E. Sarneel toonde dia's over oud-Sas en de allerkleinsten werden getrakteerd op een optreden van Ome Willem. In de kanaalarm tussen de Oost- en Westkade was er het hele weekend een demonstratie van stoommachi nes en bestuurbare modelschepen, 's Avonds kon een dansje gewaagd worden op muziek van de Lee Lesco Band. De middenstandsvereniging Sas 70 pakte zondag uit met een braderie. Verder waren er onder meer demon straties van Motorclub Twin Riders en optredens van Aerobicstudio Sweat en Harmonie De Vereenigde Vrienden. Zondagmiddag toonden kunstenaars hun kunnen onder de klanken van Franse chansons. Mede organisator Theo Spuessens: „Het is zeker geslaagd. Ook door het mooie weer. De barbecue op zaterdag avond trok toch zo'n 80 mensen. Je ziet dan dat de gezellige sfeer overal hangt, ook in de cafés." MAANDAG 17 JUNI 1996 Zaterdag waren de schepentrekkers op het jaagpad in actie te zien. foto Charles Strijd van onze verslaggever OOSTBURG - Het Oostburgse college van B en W vindt het zin vol het gebied aan de School straat in te richten voor de bouw van woningen. De Vereni ging Ondernemend Oostburg (VOO) had de gemeente laten weten dat woningbouw zinvol ler is dan detailhandel, omdat die sector toch al zeer promi nent vertegenwoordigd is in de Eenhoornstad. De Hermans Groep heeft de ge meente Oostburg in april laten weten dat men bereid is af te zien van de exploitatie van een su permarkt aan de Schoolstraat. De groep streeft in principe naar een nieuw gebruik buiten de de tailhandelssfeer. In een notitie over het ontwerp-bestemmings- plan Kom Oostburg stelt het college in navolging van VOO dat het voor de hand ligt uit te zoeken of het Schoolstraatge- bied de bestemming van woon- Belgen beboet voor drugsbezit TERNEUZEN - Drie mannen uit het Belgische Ixelles kregen ieder een boete van negentig gulden voor het in bezit hebben van soft-drugs. De mannnen werden in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden in de Nieuwediepstraat in Terneuzen. Daarbij werd een kleine hoeveel heid soft drugs in de auto gevon den. SCHOONDIJKE - De Dorps raad Schoondijke verzorgt op zaterdag 29 juni een busreis voor ouderen door West- Zeeuws-Vlaanderen. Het gezelschap vertrekt om eén uur 's middags bij de openbare basisschool en houdt halver wege de rit een pauze bij een ho recagelegenheid aan de Valeis kreek. De bus wordt omstreeks half zes 's middags weer terug verwacht in Schoondijke. Het uitstapje wordt betaald van de opbrengst van de jaarlijkse inza melingsactie van de dorpsraad. gebied kan krijgen. Het collJ denkt daarbij aan de bouw» aanleunwoningen, zoals bij Burght. B en W gaan er vaj dat voor ouderenwoningen] twee of drie lagen zeker belad stelling zal zijn. Wel dient met]] P eerst overleg gevoerd te 7, den over de toekomst van deg permarktvestiging. Verder geeft het college in de-j titie aan dat niet gevreesd tó te worden voor parkeerproH men aan de Veerhoeklaan.^ en Mikro Elektro willen 4 nieuwe vestiging openen op| plaats van het gesloten z*g bad aan De Veerhoekla Raadsleden in de geniep Oostburg en Ahold - dat eeng permarktvestiging in de mij heid van het zwembad expij teert - hadden het college lg weten dat er door de nieuwriJ ging wellicht parkeerprobla] ontstaan. De architect van.-y| en Mikro-Elektro heeft eentq ning ingediend waarop 121^ keerplaatsen op het terrein ij de toekomstige dtailhan® vestigingen zijn aangegeven j De notitie over het ontweiw stemmingsplan Kom OoslM derde herziening komt w«j dag 26 juni aan de orde tijs een vergadering van de coira sie planologie. Deze vergads wordt gehouden in het gen» tehuis van Oostburg en ba na afloop van de commissi») stuurlijke zaken. Die laatste* gadering begint om 8.30 uur.1 dens de vergadering van de® missie bestuurlijke zaken de Verordening over de q ningstijden van de winkels! sproken. Na afloop van de commissiei stuurlijke zaken en planolq vergadert de commissie 1» bare werken. De commissi den buigen zich onder meercr het collegevoorstel 600.000 a den uit te trekken voor! bouwrijp maken van hetl stemmingsplan Oostdijke, i de fase. HULST Expositie - In de openï bibliotheek van Hulst w aandacht besteed aan hetj van de Natuur met. een expos over de Wadden. De tentood ling is tot 2 juli tijdens den ningsuren van de bibliotheej bezichtigen. Motor in sloot NIEUWVLIET - Een 36-jarige motorrijder uit Cadzand is za terdagavond gewond geraakt bij een botsing op de Provin ciale weg in Nieuwvliet. Een 41-jarige automobiliste uit Brussel keerde op de weg en zag daarbij de naderende motorrij der over het hoofd. De motorrij der raakte de auto in de flank en belandde daarna met zijn voer tuig in de sloot. Hij is met ver wondingen aan de knie en de en kel overgebracht naar het Anto- nius-ziekenhuis in Oostburg De motor was volledig vernield en de auto zwaar beschadigd. van onze verslaggever TERNEUZEN - Het sociaal werkvoorzieningschap Dethon in Zeeuws-Vlaanderen moet vanaf 1997 goed op de financiële middelen letten. Door een her- bezettingsplicht neemt het aan tal fulltime-arbeidsplaatsen toe met zeventien. De loonkos ten daarvan bedragen 600.000 gulden, maar tegenover die ex- GROEDE - Het Hertenkamp in Groede wordt woensdag 26 juni officieel gepresenteerd aan de inwoners van West-Zeeuws- Vlaanderen. Het Hertenkamp wordt beheerd door de gemeen te Oostburg en maakt als zorg vernieuwingsproject arbeids rehabilitatie deel uit van Emer- gis. Emergis is de nieuwe Zeeuwse instelling voor geeste lijke gezondheidszorg. De in stelling is ontstaan uit een fusie van de slichtingen PZZ. RIAGG, en de Zeeuwse Instel ling voor Beschermd wonen. Het Hertenkamp ligt net buiten de dorpskern Groede en bestaat uit een klein bos. een middenter rein met een speeltuintje en een vijver. In het park lopen naast herten ook geiten, ezels, pau wen. ganzen, eenden en ander pluimvee. Verder staan in het Hertenkamp vier volières met verschillende soorten vogels. In het park werken vrijwilligers on der deskundige begeleiding van Emergis. De officiële presentatie van het Hertenkamp begint om 14.30 uur met een speurtocht. Wethouder L. Cuelenaere-Faas reikt om 15.45 uur de prijzen uit voor de speurtocht. Vanaf 16 30 uur is er gelegenheid een rond wandeling door het park te ma ken en kennis te maken met de medewerkers. Brommer weg NIEUWVLIET - Een blauwe Ya maha-bromfiets met het verze keringsplaatje JZQ200 is vrij dagavond weggenomen van de Zeeweg in Nieuwvliet. Het slot van de brommer was geforceerd. maanden voor de aanvang van het begrotingsjaar is opgesteld, meent het dagelijks bestuur dat rekening moet worden gehou den met aanpassingen. Aan het begin van het begrotingsjaar van onze verslaggever HOOFDPLAAT - Inwoners van Hoofdplaat en omstreken en toeristen en dagrecreanten op de fiets en aan de wandel waren zaterdag verantwoordelijk voor een gezellige drukte op de Beach-Party op het strandje van Hoofdplaat. De meest ac tieve gasten deden mee aan het volleybal en de andere strand- spelen of namen een duik in de Westerschelde. maakt de directie een taakstel lende begroting die dient als budgetplan voor de organisatie. Uit de bij de begroting gevoegde meerjarenraming blijkt dat De thon in de periode 1997-2000 bij Strandfeest bij Hoofdplaat druk bezocht Verder waren er twaalf kraampjes met spullen van hob byisten opgesteld in een lange rij. De koopwaar bestond onder meer uit beelden, schilderijtjes en kleding Mede-organisator Marie de Smit was goed te spre ken over de publieke belangstel- ongewijzigd beleid in de rode cij fers komt. ondanks de verwach te groei van de netto-opbreng sten. Dethon dient rekening te houden met een scheefgroei tus sen de loonkosten en wijzigin- ling. Ze liet weten dat het 's mid dags nog drukker had kunnen zijn als er niet gevoetbald was in de omgeving. Ook het avondpro gramma werd goed bezocht Cir ca 180 mensen hadden zich 's middag al aangemeld voor de barbecue. ..Volgend jaar houden we weer een activiteit, maar omdat we el ke keer iets anders doen wordt het geen Beach Party", aldus De Smit. ..Het zou best kunnen dat we dan een zeskamp houden." gen in het rijksbudget. Er komt zeer waarschijnlijk een ander budgetsysteem en er zijn extra kortingen te verwachten. Voor stellen om het beleid aan te pas sen worden niet gedaan in de toelichting op de begroting. Met het oog op de toekomst werkt de Dethon-directie wel aan een nieuw ondernemersplan voor de periode 1996-1998 Dit plan is in de tweede helft van dit jaar ge reed. De begroting 1997 en de jaarre kening 1995 komen op woensdag 26 juni aan de orde tijdens een openbare vergadering van het algemeen bestuur van Dethon. Deze vergadering wordt gehou den in de bestuurskamer van de werkplaats Terneuzen en begint om 10.00 uur. tra uitgave staat geen stijging van het rijksbudget. Voor de ja ren daarna moet het beleid aan gepast worden, omdat Dethon anders in de rode cijfers komt. Het dagelijks bestuur van De thon is bij het opstellen van de begroting 1997 uitgegaan van 573 fulltime-arbeidsplaatsen en voldoet daarmee aan de taak die de rijksoverheid oplegt. De ont- werp-begroting vertoont een te kort van 420.000 gulden. De be groting is sluitend gemaakt door een bijdrage van 320.000 gulden uit het egalisatiefonds en een toevoeging v?n een ton uit de batige saldi van voorgaande ja ren voor advieskosten voor on der meer productontwikkeling en marketing. Omdat de begroting ruim negen van een medewerker MIDDELBURG - De muziekver eniging Prinses Irene leverde zaterdag tijdens de jaarlijkse concertwedstrijden van de af deling Zeeland van de Konink lijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen (KNF) de beste prestatie. In de Concert en Gehoorzaal in Middelburg scoorde het korps uit Huizen 324 punten, goed voor een eerste prijs, een onderscheiding van de jury en een wimpel. Er werd overwegend goed gemusiceerd. Van de dertien deelnemende korpsen behaalden er tien een eerste prijs; drie daarvan sleep ten ook nog een promotie in de wacht. Het publiek liet het wat afweten. Zelfs de met de korpsen meege reisde supporters trokken liever de stad in naar de braderie dan de verrichtingen van hun favo rieten te beluisteren. De resultaten (respectievelijk verplicht werk. keuzewerk, to taal): Tweede afdeling fanfare: Oud Vosse- meers Muziekvereniging, Oud-Vos- semeer, 154/152,5/306,5. eerste prijs met promotie naar eerste afdeling; Excelsior. Genderen. 146,5/148/294.5, eerste prijs Tweede afdeling harmonie: Prins Maurits Band, Bussum. 145,5/140,5/ 286, tweede prijs Eerste afdeling fanfare: Sint Grego- rius, Giesbeek, 147/146/293, eerste prijs. Oefening Baart Kunst, Pemis. 153,3/155,5/309, eerste prijs met pro motie naar afdeling uitmuntend heid; Hollands Diepklanken. Moer dijk. 138.5/138.5/277. tweede prijs. Eerste afdeling brassband Hosan- nah, Leeuwarden, 147/150/297, eerste prijs. Afdeling uitmuntendheid harmonie De Vliegende Hollander, Temeuzen, 141/141.5/282,5, tweede prijs; Concor dia. Bergen op Zoom, 149,5/151,5/301, eerste prijs Ere afdeling harmonie: Caecilia. Vee- nendaal, 155/153/308, eerste prijs met promotie naar vaandelafdeling. Val- kenburgs Harmonie, Valkenburg, 153,5/148/301,5, eerste prijs Vaandelafdeling fanfare: Veronica, Zuidzande. 156,5/159,5/316, eerste prijs met wimpel Vaandelafdeling harmonie: Prinses Irene, Huizen. 161/163/324, eerste prijs met onderscheiding van de jury en wimpel. Word lid van het Mensen in Nood-Kinderfonds Aktie Ander Afrika Bel 06-300.120 (veertig cent per minuut) Drankrijders aangehouden TERNEUZEN - Een automobi list uit Brasschaat kreeg zater dagnacht een dagvaarding uit gereikt voor het rijden onder in vloed op de Rondweg bij Sluis. De man had twee keer zoveel al cohol genuttigd als wettelijk is toegestaan. Enkele uren daar voor. rond tien uur 's avonds, kreeg een automobilist uit Loke ren een boete van 350 gulden we gens het rijden onder invloed in de Guido Gezellestraat in Ter- neuzen. De ademanalyse wees uit dat de man net iets te veel al cohol had gedronken. Bekeuring voor dronken fietser TERNEUZEN - Een inwoner van Terneuzen kreeg zaterdag morgen een proces-verbaal om dat hij onder invloed van alcohol in de Nieuwstraat in zijn woon plaats op een fiets zonder ver lichting reed. Bovendien verzet te de man zich toen hij werd aan gehouden. De Terneuzenaar had twee keer zoveel alcohol gedron ken als wettelijk is toegestaan. Optreden Telekids-duo verplaatst HULST - De jeugdvoorstelling van de Telekids-sterren Carlo en Iréne op de gezellige toer' in Den Dullaert m Hulst is ver plaatst van 26 juni naar een na der te bepalen datum in oktober of november. Kaartjes blijven geldig, maar kunnen ook wor den ingeleverd bij de kassa van Den Dullaert. Tuinkabouter ontvreemd SINT-JANSTEEN - Uit een tuin aan de Tempelier in Sint-Jan steen is zaterdag een tuinkabou ter met een lantaarn in zijn hand gestolen. De tuinkabouter was ongeveer een meter hoog en was negentig gulden waard. van een medewerker HULST - Een groot spektakel stuk waarbij als éen grote fami lie ruim duizend personen hun steentje zullen bijdragen. Met deze slagzin presenteerde de projectgroep van de Reynaert- stichting zaterdag Reynaerts Historische Week, die in 1998 in Hulst wordt gehouden. Van 3 tot en met 12 september dat jaar zal de vestigingstad geheel in het teken staan van Den Vos Reynaerde. Twee Reynaertom- megancken en vijf historische spelen zijn de grote peilers. Daar omheen worden tal van activiteiten geweven. Op twee druk bezochte bijeen komsten in gemeenschapscen trum Den Dullaert werden de grote lijnen van de cultuur-his torische week toegelicht. Om zo veel mogelijk mensen warm te maken voor het spektakel, had de projectgroep verenigingen, stichtingen en diverse groepe ringen uit de gemeente Hulst uitgenodigd. Zowel groepen als individuen kunnen op het toneel of achter de schermen een bij drage leveren. Voor de twee gro te trekkers - de Reynaertomme- gancken en de historische spe len - is regisseur Sjeng Verhey- den uit Maastricht aangetrok ken. Ook regisseurs van plaatse lijke toneelverenigingen zullen worden ingeschakeld. De projectgroep buigt zich on dertussen over de invulling van het programma. Volgens voor zitter Egon Beaart krijgt Rey naerts Historische Week pas eind dit jaar een stevige funde ring. Daarbij zijn de reacties van belangstellenden heel belang rijk. Als het festijn aanslaat, zal de Reynaertweek om de vier jaar worden gehouden. HAAMSTEDE - Negen patien tjes van het Sophia Kinderzie kenhuis in Rotterdam maakten zaterdagmiddag de reis van hun leven. Ze zagen de kust bij Haamstede vanuit een zweef vliegtuig. De zieke kinderen, regelmatige bezoekers van het Sophia, wa ren uitgenodigd door Zweef- vliegclub Haamstede en geselec teerd door het ziekenhuis. Ze maakten ieder twee vluchten met de gediplomeerde leden van de club. die deze dag speciaal had georganiseerd ter ere van het 40-jarig bestaan van hun ver eniging. Ook ouders en begeleiders mochten mee in de ongemotori- seerde vliegtuigen. Het gezel schap was belangeloos naar Zee land gereden door vervoers maatschappij Zuid-West Neder land. Zweefvliegclub Haam stede viert het jubileum verder op 24 augustus met éen grote feestdag. Ontwerp saneringsprogramma waterbodem rijkswateren 1997-2010 De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt het volgende bekend Gelet op de Circulaire tweede fase van inwerkingtreding saneringsregeling Wet bodembescherming (Staatscourant nr. 249. dd 27-12-1994) zal het saneringsprogram ma waterbodem rijkswateren jaarlijks door de Minister van Verkeer en Waterstaat worden opgesteld. Hiermee wordt geanticipeerd op het wetsvoorstel inzake de sanenng van waterbodems op grond waarvan de Minister van Verkeer en Waterstaat het sanerings programma waterbodem rijkswateren 1997- 2010, als toelichting op het betreffende begrotingsartikel, tegelijk met de rijksbegro ting 1997 aan de Tweede Kamer zal aan bieden. Het saneringsprogramma heeft betrekking op wateren waar het Rijk waterkwaliteits beheerder is In het saneringsprogramma wordt de meerjarenplanning voor het onderzoek van verontreinigde waterbodems en voor de sanering van gevallen van ernsti ge waterbodemverontreiniging aangegeven Tevens wordt de voortgang bij lopende waterbodemonderzoeken en -saneringen in het kader van de Wet bodembescherming gemeld. Vooruitlopend op de vaststelling van het saneringsprogramma door de Minis ter van Verkeer en Waterstaat wordt het ontwerp saneringsprogramma in de geest van bovengenoemd wetsvoorstel en de Algemene wet bestuursrecht, afd. 3.4, ter visie gelegd. Het ontwerp sanerings programma waterbodem rijkswateren 1997- 2010 ligt daartoe gedurende de periode van 17 juni 1996 tot en met 4 juli 1996 tijdens de kantooruren van 09 00 uur tot 17.00 uur ter inzage bij: Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Koestraat 30, 4331 KX Middelburg (bibliotheek). Gedurende de periode van tervisielegging wordt belanghebbenden de mogelijkheid geboden hun zienswijzen in te brengen omtrent het ontwerp saneringsprogramma. Deze zienswijzen kunnen schriftelijk worden ingediend bij de Directeur-Generaal van de Rijkswaterstaat, ter attentie van ir. S H Plantenga (Hoofddirectie van de Waterstaat, Postbus 20906, 2500 EX Den Haag) In verband met de tijdige verwerking van de ingekomen reacties dienen de zienswijzen uiterlijk 5 juli 1996 te worden ingediend Meer informatie Voor nadere informatie kunt u tijdens kan tooruren contact opnemen met - de afdeling Integraal Waterbeheer van de Regionale Directie Zeeland van de Rijkswaterstaat, de heer drs E Daemen. tel. 0118-686405 - de Hoofddirectie van de Waterstaat, afdeling Integraal Waterbeleid, de heer drs M F A Cerutti, tel. 070-3518084 De minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, voor deze, de plv hoofddirecteur Water, ir G Verwolf Ministerie van Verkeer en Waterstaat Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat VS/ Mensen in Nood Giro 667 Postbus I04I. 5200 BS Den Bosch

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 22