Skatende jeugd steelt show in Zeelandhallen Van der Wekken Bezwaren tegen WOV afgewezen pydA-iijsttrekker Miljoen winst voor de Betho nieuwe gemeente Piraterij bij het zwembad Demonstraties brandweer in hoorspel Bekendmaking College N-Beveland wil bushalte nabij camping verplaatsen Patiëntjes uit Sophia bekijken Schouwse kust vanuit vliegtuig Goede prestaties bij wedstrijden van KNï Motor in de sloot zeeland B en W Borsele stellen alleen enkele aanpassingen aan wegen voor MAANDAG 17 JUNI 1996 van onze verslaggeefster HEINKENSZAND - Het college van B en W van Borsele ver klaart de meeste bezwaren te gen het bestemmingsplan 'Wes- terschelde Oeververbinding' ongegrond. Naar aanleiding van de 35 inspraakreacties die zijn binnengekomen op het voorontwerp van het bestem mingsplan worden slechts en kele verkeerstechnische aan- Boete voor drankrijder SCHARENDIJKE - In de nacht van vrijdag op zaterdag is op de, Rampweg in Scharendijke een 28-jarige man uit Ridderkerk aangehouden voor het rijden on der invloed van alcohol Hij kreeg een boete van 350 gulden passingen doorgevoerd. Dat staat in het collegevoorstel, dat donderdag 27 juni in de gemeen teraad aan de orde komt. Zo wordt de rotonde op de Bem- hardweg Midden aangepast om een veilige oversteek te maken voor fietsers en landbouwver- keer. Om sluipverkeer rond de wegen van de WOV te ontmoedi gen wordt een landbouwsluis aangelegd op de aansluiting van de verzorgingsplaats, oostelijk van het tracé, en de weg over het aan te leggen viaduct. De keer punten voor vrachtverkeer aan de Korte Noordweg vervallen omdat ze niet noodzakelijk zou den zijn. Tenslotte wordt de as van de Trenteweg in zuidelijke richting verlegd, zodat het fruit- teeltbedrijf dat aan deze weg ligt niet doorsneden wordt. Vergoeding van onze verslaggeefster KORTGENE - De bushalte bij camping De Molenhoek in Kam perland wordt verplaatst naar de Ruiterplaatweg. Dit is een gevolg van het instellen van eenrichtingsverkeer voor bus sen en vrachtverkeer op de route Nieuweweg, Ruiterplaat weg, Westhavendijk, Veerweg, Noordstraat en de Nieuweweg. Het college van B en W van Noord-Beveland verwacht hier mee de slechte doorstroming van het openbaar vervoer in de zomermaanden te kunnen op vangen. De raad besluit dinsdag 25 juni over de herinrichting van de Veerweg en de Noordstraat in Kamperland. Behalve de verplaatsing van de bushalte, waar 's zomers slechts een paar personen per dag van gebruik zouden maken en het in stellen van éénrichtingsverkeer, stelt het college voor de weg versmalling in de Veereweg bij de Nieuwstraat te verwijderen. De vrijgekomen ruimte wordt van onze verslaggeefster GOES - Werkvoorzieningschap de Betho in Goes heeft het jaar 1995 afgesloten met een positief exploitatieresultaat van bijna een miljoen gulden. Dat blijkt uit het jaarverslag. Dit resultaat is een gevolg van het feit dat de netto opbrengsten bijna een miljoen gulden hoger zijn uitgekomen dan begroot was op basis van het resultaat van 1994, terwijl de kosten gelijk zijn gebleven. Het dagelijks bestuur noemt 1995 een in financieel, bedrijfse- HAAMSTEDE - Negen patiën tjes van het Sophia Kinderzie kenhuis in Rotterdam maakten zaterdagmiddag de reis van hun leven. Ze zagen de kust bij Vrachtwagen botst tegen auto SINT-ANNALAND - Een 24-ja- rige vrachtwagenchauffeur uit Kruiningen nam zaterdag 15 ju ni in de Spuistraat in Sint-Anna- land een bocht te ruim en reed daarmee een personenauto aan. De vrachtwagen, die op de Spui straat rechtsaf draaide, raakte de auto met daarin de wachten de 3l-jarige bestuurder uit Tho- len met zijn linkerachterzijde. De personenwagen liep behoor lijke schade op. Drankrijders aangehouden TERNEUZEN - Een automobi list uil Brasschaat kreeg zater dagnacht een dagvaarding uit gereikt voor het rijden onder in vloed op de Rondweg bij Sluis. De man had twee keer zoveel al cohol genuttigd als wettelijk is toegestaan. Enkele uren daar voor, rond tien uur 's avonds, kreeg een automobilist uit Loke ren een boete van 350 gulden we gens het rijden onder invloed in de Guido Gezellestraat in Ter- neuzen. De ademanalyse wees uit dat de man net iets te veel al cohol had gedronken. riërs in het gebied bijvoorbeeld, verwachten grote schade van de aanleg van de tunnel. Het col lege antwoordt hierop dat de boeren een vergoeding krijgen voor de meest voorkomende soorten schade. Maar 'tot uitke ring van planschade kan pas worden overgegaan als het be stemmingsplan onherroepelijk is geworden'. Ook klaagt een aantal agrariërs dat de land bouwbelangen door de verleg ging van het tracé in noord oostelijke richting 'ten onrechte' ondergeschikt zouden zijn ge maakt aan andere belangen zo als natuurbehoud. Daarnaast vrezen sommigen dat door de ve le claims op grond in de gemeen te een forse druk op de grond- rnnrk-t ontstaat. Deze zienswij zen leiden echter niet tot aan passing van het bestemmings plan. oordeelt het college. Volgens B en W wordt de ver wachte geluidhinder voldoende beperkt door de aanleg van ge luidswallen. Het geluid zou op de meeste plaatsen onder de vijf tig decibel blijven. Ook bezwa ren van andere omwonenden dat geluidsschermen en het ge plande viaduct het uitzicht be derven, schuift het college opzij. Dat geldt ook voor de verwachte aantasting van het woon- en leefklimaat. Het college erkent dat dit 'een bron van zorg' voor de gemeente is, maar verwijst naar de strenge voorwaarden voor de geluidbelasting die zijn gesteld. De andere ingediende bezwaren worden niet gehonoreerd. Agra- bestraat met klinkers. Op de kruising Veereweg/Korte Nieuwstraat worden 'verdrij- vingsstrepen' aangebracht, waarop parkeren niet is toege staan. Voor het laden en lossen van de SRV-wagen wordt een uitstulping in de straat wegge haald, zodat vrachtwagens door kunnen rijden. Stremmingen worden hiermee opgelost, meent het college. Met de maatregelen is een bedrag van 27.000 gulden gemoeid. De raad neemt in dezelfde verga dering een besluit over een ver hoging van de ouderbijdragen voor de peuterspeelzalen in de gemeente met een rijksdaalder per maand. Het college gaat met dit voorstel in tegen het advies van de commissie maatschappe lijke zaken. Die stelde tevens een 'verfijningsregeling' voor. die het college niet uitvoerbaar acht. De raadsvergadering in dorps huis De Pompweie begint 19.30 uur. van onze verslaggeefster ZIERIKZEE - De Partij van de Arbeid op Schouwen-Duive- land heeft zaterdag tijdens de officiële start van de verkie zingscampagne de definitieve kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen in november vastgesteld. De eerste vijf plaatsen op de eer der uitgelekte concept-lijst zijn ongewijzigd gebleven. L. Sies uit Burgh-Haamstede, die acht stond, en F. Arkenbout uit Burgh-Haamstede, aanvanke lijk op de zesde plaats, hebben stuivertje gewisseld. Omdat de PvdA verwacht ongeveer zes ze tels in de nieuwe raad te krijgen, betekent dat dat Sies nu op een verkiesbare plaats staat. Het verkiezingsprogramma 'ruimte voor elkaar' is vrijwel ongewij zigd vastgesteld. D. van der Wekken, nu wethou der van Zierikzee, wordt lijst trekker. Samen met G. J. van der Salm, wethouder van Wes- terschouwen en nummer drie op de lijst, is hij beoogd wethouder. Twee op de lijst is A. van den Berge uit Ouwerkerk. Hij is een 'nieuwkomer' in de politiek. Er varing deed hij op in de steun- fractie in Bruinisse. Vier staat E. O verbosch- De Reijger, raadslid in Brouwershaven en nun* vijf is wethouder W. Renden. Scharendijke. Drie kandij leden, onder wie partij-sec.^ ris G. Bosman uit Oosterlai*, het Duivelandse raaaj A. J. C. Melieste hebben zicti ruggetrokken. Een camp^ leider hebben de leden zatej nog niet gekozen. Horeca De PvdA wil volgens het vers zingsprogramma de winkel horecafunctie in Zierikzee sterken. Daarnaast zou hetj staande horeca-uitbreidingn bod in sommige van de hua gemeenten moeten worden i geheven. De voorwaarden i| nieuwvestiging van horecel drijven zouden ruimer mos worden. Ook de ontwik)^ van natuur- en cultuurtoerg moet volgens de socialisten* den bevorderd. Om het contact met de burge stimuleren wil de partij im nieuwe gemeente 'eilató sprekken' organiseren, put^ debatten tussen inwoners eii| meentebestuurders. Ook 3 den geregeld inwonersenqug moeten plaatsvinden 'over 1 ken die u of wij van belangd den'. van onze verslaggeefster HEINKENSZAND - Kamperen op het terrein van het zwembad. Ruim tachtig basisschoolleer lingen deden zaterdag en zon dag mee aan het jaarlijkse kam- peerweekeinde van zwembad Stelleplas in Ileinkenszand. Het festijn stond dit jaar in het teken van piraten. De kinderen moesten op jacht naar de schat van kapitein Seahawk. Zaterdagavond zetten de kinde ren hun tenten op. Op het pro gramma van die avond stonden diverse spelletjes, waarbij de 'a- vontuurlijke matrozen' op zoek gingen naar de buit van 'de ge vaarlijkste zeerover aller tijden'. Ook mochten de kinderen een conomisch en organisatorisch opzicht 'turbulent' jaar. „Meer dan ooit is duidelijk geworden dat het resultaat van de Betho sterk wordt beïnvloed door de opbrengsten die uit de vrije markt moeten worden gehaald", aldus het bestuur. „Opbreng sten derhalve die moeilijk voor spelbaar zijn en onderhevig aan de risico's die commercieel han delen met zich meebrengt." In 1991 is in de sociale werkvoorzie ning budgetfinanciering inge voerd. Dat betekende dat deze instellingen bedrijfsmatiger moesten gaan werken. Haamstede vanuit een zweef vliegtuig. De zieke kinderen, regelmatige bezoekers van het Sophia, wa ren uitgenodigd door Zweef- vliegclub Haamstede en geselec teerd door het ziekenhuis. Ze maakten ieder twee vluchten met de gediplomeerde leden van de club. die deze dag speciaal had georganiseerd ter ere van het 40-jarig bestaan van hun ver eniging. Ook ouders en begeleiders mochten mee in de ongemotori seerde vliegtuigen. Het gezel schap was belangeloos naar Zee land gereden door vervoers maatschappij Zuid-West Neder land- Zweefvliegclub Haam stede viert het jubileum verder op 24 augustus met een grote feestdag. Met halsbrekende toeren tonen Goese skaters en skateboarders hun bedrevenheid op ramps en grindings. foto Willem Mieras van onze GOES - Halsbrekende toeren op skates, skeelers, rol schaatsen en skateboarden werden zaterdag uitgehaald in de Zeelandhallen in Goes. Een van de zalen was voor één dag ingericht als 'skate- paradijs' met schansen, tra pleuningen. 'ramps' en 'grin dings'. Op een apart veldje werden streelhockey-toer- nooitjes gehouden. De ge meente Goes had het evene ment georganiseerd om de bekendheid van de skate- en skeelersport te vergroten. Toch maakten vooral geoe fende skaters van de moge lijkheid gebruik. Een enkele vader waagde zich een keertje op de 'rolschaatsen', die gra tis beschikbaar waren. Maar het was de jeugd die de show stal met gevaarlijke sprongen en spannende trucs. Volgens Monique Bluenink. stagiare bij de gemeente, mis sen de Goese jongeren voor zieningen om deze snel groeiende sport te beoefenen. Dat blijkt uit een onderzoek dat zij als afstudeerproject van de sportopleiding CIOS heeft gedaan onder de jeugd. „Dit is een manier om deze sport meer bekendheid te ge ven. We hopen dat er in Goes meer plaatsen komen om te skaten en skeeleren." duik nemen in het zwembad. Na het 'moonlig'htzwemmen' was er een kampvuur. Het kampeer- weekeinde werd zondag afgeslo ten met een gezamenlijk ontbijt, zwemmen en ochtendgymnas tiek. foto Willem Mieras Gewonde bij steekpartij VLISSINGEN - Een 24-jarige man uit Den Haag is zaterdag nacht gewond geraakt bij een steekpartij op de Hercules Seg- herslaan in Vlissingen. De dader is een 23-jarige Kennis uit Vlissingen. De Hagenaar liep verwondingen op aan het hoofd, in zijn hals en in zijn hand en moest zich onder doktersbehan deling stellen. De Vlissinger is in verzekering gesteld. De aanlei ding tot de steekpartij is nog on duidelijk. van een medewerker MIDDELBURG - De muziekver eniging Prinses Irene leverde zaterdag tijdens de jaarlijkse concertwedstrijden van de af deling Zeeland van de Konink lijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen (KNF) de beste prestatie. In de Concert en Gehoorzaal in Middelburg scoorde het korps uit Huizen 324 punten, goed voor een eerste prijs, een onderscheiding van de jury en een wimpel. Er werd overwegend goed gemusiceerd. Van de dertien deelnemende korpsen behaalden er tien een eerste prijs; drie daarvan sleep ten ook nog een promotie in de wacht. Het publiek liet het wat afweten. Zelfs de met de korpsen meege reisde supporters trokken liever de stad in naar de braderie dan de verrichtingen van hun favo rieten te beluisteren. De resultaten (respectievelijk verplicht werk, keuzewerk, to taal): Tweede afdeling fanfare: Oud Vosse- meers Muziekvereniging, Oud-Vos- semeei, 154/152,5/306,5, eerste prijs met promotie naar eerste afdeling; Excelsior. Genderen, 146,5/148/294.5, eerste prijs. Tweede afdeling harmonie: Prins Maurits Band, Bussum, 145,5/140,5/ 286, tweede pnjs. Eerste afdeling fanfare: Sint Grego- rius. Giesbeek. 147/146/293. eerste prijs; Oefening Baart Kunst, Pemis, 153,3/155,5/309. eerste prijs met pro motie naar afdeling uitmuntend heid: Hollands Diepklanken, Moer dijk, 138.5/138,5/277. tweede prijs. Eerste afdeling brassband: Hosan- nah, Leeuwarden, 147/150/297, eerste prijs. Afdeling uitmuntendheid ham® De Vliegende Hollander, Temeu 141/141,5/282,5, tweede prijs; Cos dia. Bergen op Zoom, 149.5/15151 eerste prijs. Ere afdeling harmonie: Caeciliaj nendaal. 155/153/308. eerste prijn promotie naar vaandel afdeling kenburgs Harmonie, Valkenbi 153,5/148/301.5, eerste prijs. Vaandelafdeling fanfare: Vera Zuidzande, 156,5/159,5/316, w prijs met wimpel. Vaandelafdeling harmonie: Pra Irene, Huizen. 161/163/324, prijs met onderscheiding vandij en wimpel. GOES Zwemvierdaagse - Van tot en met 28 juni wordtinG de Nationale Zwemvierdaa; gehouden. Organisator is Sjx punt Zeeland. Deelnemersk nen tevens meedoen aam sponsoractie, die ten goi komt aan de kinderspeelkas in het Oosterscheldeziekenli in Goes. THOLEN Uitvoering - De Zeeui Muziekschool sluit op zaten 22 juni het seizoen af meteem voering in De MeulvlietinI len. Diverse ensembles en sj ten tonen hun kunnen. Dl naast is er een optreden van! kinderkoor onder leiding! Janny Dieleman. Muziekva| ging Concordia uit Tholenl tert de avond op met eenp optreden. De gratis uitvoei begint om 19.30 uur. van onze verslaggeefster BURGH-HAAMSTEDE - De vrijwillige brandweer Wester- schouwen viert hel zestigjarig bestaan op ludieke wijze. Deze zomer worden in verschillende kernen 'hoorspel-demonstra ties' gehouden. De demonstra lie is een 'kijk- en luisterspel' over de werkwijze van de brandweer. Het publiek maakt een uitruk mee naar een ongeval waarbij brand is ontstaan en kan het mo bilofoon-verkeer tussen de voer tuigen en de regionale alarmcen trale volgen. Het spel loopt goed af: aan het slot wordt het slacht offer bevrijd en de brand ge blust. NIEUWVLIET - Een 36-jarige motorrijder uit Cadzand is za terdagavond gewond geraakt bij een botsing op de Provin ciale weg in Nieuwvliet. Een 41-jarige automobiliste uit Brussel keerde op de weg en zag daarbij de naderende motorrij der over het hoofd. De motorrij der raakte de auto in de flank en belandde daarna met zijn voer tuig in de sloot. Hij is met ver wondingen aan de knie en de en kel overgebracht naar het Anto- nius-ziekenhuis in Oostburg. De motor was volledig vernield en de auto zwaar beschadigd. Noordwelle krijgt de primeur Daar treedt de brandweer '29 ju ni op tijdens de rommelmarkt. Ieder heel uur is een uitvoering. Brandweermensen geven uitleg over de opgestelde voertuigen en materialen. Andere voorstel lingen volgen in Haamstede op 18 juli tijdens de Ringpromotion en in Burgh op 27 juli op de rom melmarkt en op 10 augustus tij dens de Burghse Dag. De strooi- folder waarop de demonstratie is aangekondigd is in een origi neel jasje gestoken: de randen rondom zijn verbrand. Ontwerp saneringsprogramma waterbodem rijkswateren 1997-2010 De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt het volgende bekend. Gelet op de Circulaire tweede fase van inwerkingtreding saneringsregeling Wet bodembescherming (Staatscourant nr. 249, dd. 27-12-1994) zal het saneringsprogram ma waterbodem rijkswateren jaarlijks door de Minister van Verkeer en Waterstaat worden opgesteld Hiermee wordt geanticipeerd op het wetsvoorstel inzake de sanering van waterbodems op grond waarvan de Minister van Verkeer en Waterstaat het sanerings programma waterbodem rijkswateren 1997- 2010, als toelichting op het betreffende begrotingsartikel, tegelijk met de rijksbegro ting 1997 aan de Tweede Kamer zal aan bieden. Het saneringsprogramma heeft betrekking op wateren waar het Rijk waterkwaliteits beheerder is. In het saneringsprogramma wordt de meerjarenplanning voor het onderzoek van verontreinigde waterbodems en voor de sanering van gevallen van ernsti ge waterbodemverontreiniging aangegeven Tevens wordt de voortgang bij lopende waterbodemonderzoeken en -saneringen in het kader van de Wet bodembescherming gemeld. Vooruitlopend op de vaststelling van het saneringsprogramma door de Minis ter van Verkeer en Waterstaat wordt het ontwerp saneringsprogramma in de geest van bovengenoemd wetsvoorstel en de Algemene wet bestuursrecht, afd 3.4, ter visie gelegd Het ontwerp sanenngs- programma waterbodem rijkswateren 1997- 2010 ligt daartoe gedurende de periode van 17 juni 1996 tot en met 4 juli 1996 tijdens de kantooruren van 09 00 uur tot 17.00 uur ter inzage bij Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Koestraat 30, 4331 KX Middelburg (bibliotheek). Gedurende de periode van tervisielegging wordt belanghebbenden de mogelijkheid geboden hun zienswijzen in te brengen omtrent het ontwerp saneringsprogramma Deze zienswijzen kunnen schriftelijk worden ingediend bij de Directeur-Generaal van de Rijkswaterstaat, ter attentie van ir. S.H Plantenga (Hoofddirectie van de Waterstaat, Postbus 20906, 2500 EX Den Haag) In verband met de tijdige verwerking van de ingekomen reacties dienen de zienswijzen uiterlijk 5 juli 1996 te worden ingediend. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u tijdens kan tooruren contact opnemen met - de afdeling Integraal Waterbeheer van de Regionale Directie Zeeland van de Rijkswaterstaat, de heer drs. E. Daemen, tel 0118-686405 - de Hoofddirectie van de Waterstaat, afdeling Integraal Waterbeleid, de heer drs. M.F.A Cerutti, tel 070-3518084 De minister van Verkeer en Waterstaat. namens deze, de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, voor deze, de plv hoofddirecteur Water, ir. G. Verwolf Ministerie van Verkeer en Waterstaat Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 20