Bezwaren tegen WOV afgewezen JAN BRUUNS Skatende jeugd steelt show in Zeelandhallen 89 5? 99 32» Miljoen winst voor de Betho Bekendmaking Peter de Vos winnaar bij ringrijden Nisse College N-Beveland wil bushalte nabij camping verplaatsen zeeland B en W Borsele stellen alleen enkele aanpassingen aan wegen voor natuur laat je leven heeft het laagste prijspeil van lieilerlantl! MAANDAG 17 JUNI 1996 van onze verslaggeefster HEINKENSZAND - Het college van B en W van Borsele ver klaart de meeste bezwaren te gen het bestemmingsplan 'Wes- terschelde Oeververbinding' ongegrond. Naar aanleiding van de 35 inspraakreacties die zijn binnengekomen op het voorontwerp van het bestem mingsplan worden slechts en kele verkeerstechnische aan passingen doorgevoerd. Dat staat in het collegevoorstel, dat donderdag 27 juni in de gemeen teraad aan de orde komt. Zo wordt de rotonde op de Bern- hardweg Midden aangepast om een veilige oversteek te maken Politie betrapt inbrekers na tip omwonenden MIDDELBURG - Twee mannen zijn zaterdagnacht op heter daad betrapt tijdens een in braak in een sportschool aan de Oostperkweg in Middelburg. De politie was gewaarschuwd door omwonenden. Het tweetal, een 21-jarige man uit Vrouwenpolder en een 22-ja- rige man uit Vlissingen, is in ver zekering gesteld. Dezelfde nacht hield de politie ook een 25-jarige Vlissinger aan, die had ingebroken in een wo ning aan de Verdilaan in zijn woonplaats. De man liep na de inbraak, waarbij hij het hele huis had doorzocht en geld had weg genomen, zo in handen van de politie. Hij is in verzekering ge steld. Ook in dit geval hadden argwanende buurtbewoners de politie ingeseind. GOES Zwemvierdaagse - Van 24 tot en met 28 juni wordt in Goes de Nationale Zwemvierdaagse gehouden. Organisator is Sport- punt Zeeland. Deelnemers kun nen tevens meedoen aan een sponsoractie, die ten goede komt aan de kinderspeelkamer in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. voor fietsers en landbouwver- keer. Om sluipverkeer rond de wegen van de WOV te ontmoedi gen wordt een landbouwsluis aangelegd op de aansluiting van de verzorgingsplaats, oostelijk van het tracé, en de weg over het aan te leggen viaduct. De keer punten voor vrachtverkeer aan de Korte Noordweg vervallen omdat ze niet noodzakelijk zou den zijn. Tenslotte wordt de as van de Trenteweg in zuidelijke richting verlegd, zodat het fruit- teeltbedrijf dat aan deze weg ligt niet doorsneden wordt. Vergoeding De andere ingediende bezwaren worden niet gehonoreerd. Agra riërs in het gebied bijvoorbeeld. Met halsbrekende toeren tonen Goese skaters en skateboarders hun bedrevenheid op ramps en grindings. foto Willem Mieras van onze verslaggeefster GOES - Halsbrekende toeren op skates, skeelers, rol schaatsen en skateboarden werden zaterdag uitgehaald in de Zeelandhallen in Goes. Een van de zalen was voor éen dag ingericht als 'skate- paradijs' met schansen, tra pleuningen, 'ramps' en 'grin- dings'. Op een apart veldje werden streethockey-toer- nooitjes gehouden. De ge meente Goes had het evene ment georganiseerd om de bekendheid van de skate- en skeelersport te vergroten. Toch maakten vooral geoe fende skaters van de moge lijkheid gebruik. Een enkele vader waagde zich een keertje op de 'rolschaatsen', die gra tis beschikbaar waren. Maar het was de jeugd die de show stal met gevaarlijke sprongen en spannende trucs. Volgens Monique Bluenink. stagiare bij de gemeente, mis sen de Goese jongeren voor zieningen om deze snel groeiende sport te beoefenen. Dat blijkt uit een onderzoek dat zij als afstudeerproject van de sportopleiding CIOS heeft gedaan onder de jeugd. „Dit is een manier om deze sport meer bekendheid te ge ven. We hopen dat er in Goes meer plaatsen komen om te skaten en skeeleren." verwachten grote schade van de aanleg van de tunnel. Het col lege antwoordt hierop dat de boeren een vergoeding krijgen voor de meest voorkomende soorten schade. Maar 'tot uitke ring van planschade kan pas worden overgegaan als het be stemmingsplan onherroepelijk is geworden'. Ook klaagt een aantal agrariërs dat de land bouwbelangen door de verleg ging van het tracé in noord oostelijke richting 'ten onrechte' ondergeschikt zouden zyn ge maakt aan andere belangen zo als natuurbehoud. Daarnaast vrezen sommigen dat door de ve le claims op grond in de gemeen te een forse druk op de grond markt ontstaat Deze zienswij zen leiden echter niet tot aan passing van het bestemmings plan. oordeelt het college. Volgens B en W wordt de ver wachte geluidhinder voldoende beperkt door de aanleg van ge luidswallen. Het geluid zou op de meeste plaatsen onder de vijf tig decibel blijven. Ook bezwa ren van andere omwonenden dat geluidsschermen en het ge plande viaduct het uitzicht be derven, schuift het collegd opzij. Dat geldt ook voor de verwachte aantasting van het woon- en leefklimaat. Het college erkent dat dit 'een bron van zorg' voor de gemeente is, maar verwijst naar de strenge voorwaarden voor de geluidbelasting die zijn gesteld. van onze verslaggeefster GOES - Werkvoorzieningschap de Betho in Goes heeft het jaar 1995 afgesloten met een positief exploitatieresultaat van bijna een miljoen gulden. Dat blijkt uit het jaarverslag. Dit resultaat is een gevolg van het feit dat de netto opbrengsten bijna een miljoen gulden hoger zijn uitgekomen dan begroot was op basis van het resultaat van 1994. terwijl de kosten gelijk zijn gebleven. Het dagelijks bestuur noemt 1995 een in financieel, bedrijfse conomisch en organisatorisch opzicht 'turbulent' jaar. ..Meer dan ooit is duidelijk geworden dat het resultaat van de Betho sterk wordt beïnvloed door de opbrengsten die uit de vrije markt moeten worden gehaald", aldus het bestuur. ..Opbreng sten derhalve die moeilijk voor spelbaar zijn en onderhevig aan de risico's die commercieel han delen met zich meebrengt." In 1991 is in de sociale werkvoorzie ning budgetfinanciering inge voerd. Dat betekende dat deze instellingen bedrijfsmatiger moesten gaan werken. van onze medewerker NISSE - Bij het ringrijden is na de klassewedstrijden van de af gelopen weken nu de tijd van de afdelingswedstrijden weer aan gebroken. Tijdens het schaapsscheerders- feest in Nisse reden de ringrij- ders van Zuid-Beveland een de monstratie. Na 25 beurten bleek Peter de Vos de beste rijder met 22 gestoken ringen. De pollepel werd gewonnen door Ad Schout en de mooist versierde paarden waren van Brigitte Bokx en Henk v/d Guchte. Uitslag na 25 beurten: 1 Peter de Vos 22, 2.Leo Wabeke 19. 3.Ad Schout 17. 4 Henk v d. Guchte. ö.Peter de Kun- der 16.6.Hans van de Vrie 15,7.Simon de Vos 14,8.Brigitte Bokx 14.9.Maija Goedhart 10, lO.Jan Willem Min- naard 9, ll.Guillaumine Burger 8. 12 Peter Tramper 7, 13.1nge Rottier 6.14 Esther de Puijt 4. Pollepel: Ad Schout, paar klompen Peter de Kunder en de Jeugdbeker Esther de Puijt. Versiering Kbl 1.Brigitte de Bokx, 2.Peter Tramper. 3.Hans van de Vrie, Wbl Ï.Henk v/d Guchte, 2.Marja Goedhart, 3 Peter de Kunder. Zoutelande In Zoutelande werd een koppel wedstrijd gehouden tussen plaatselijke rijders en deelne mers uit Meliskerke. Job Wisse en Carolien de Visser bleken uit eindelijk het sterkste koppel met 40 gestoken ringen. De strijd om de bekers voor de indi viduele rijders over de laatste acht beurten werd een Wisse on deronsje. Ranni won de eerste beker, voor Johnny en Diana. De pollepel werd verrassend gewon nen door Marleen Gabrielse. Uitslag koppelwedstrijd: l.Job Wis- se/Carolien de Visser 22/18; 2.Diana Wisse/Sanne Verrips 28/9; 3.Ranni Wisse/Mariska Boogaard 26/10; 4.Rinus Janse/Alex Krijger 17/19; 5 Marleen Gabnelse/Lou Vos ïjï 6-Jos Duvekot/Willy Provoost 21 i 7.Niels Janse/Johan Dingeman»^ 20; 8.Johnny Wisse/Anita houd 24/8. 9.Chris Provoost/Chn<'. Francke 23/8: lO.Wim DuvekoWfe van Sluijs 18/12. 11 Madeion Lie,C se/Kees de Visser 21/8; 12 Jos Y> Sandra Provoost 21/6.13.Piet Kle -, pier/Nynne Janse 17/6; 14 Mirjam*"' LoofflPeter Melis 11/12; 15^, Boogaard/Henk Willeboordse u" Bekers 1 Ranni Wisse. 2Joha Wisse. 3 Diana Wisse Pollepel Ji» leen Gabrielse Versiering 1 Marleen Gabrielse, 2 Diana W Vlissingen In Vlissingen werd Sjaak Jaa winnaar van een demonstia, ringrijden op Camping d'Abeei Hij moest hiervoor in de kat^ zijn neef Cor Janse verslas beide rijders staken 21 van de; ringen. De eerste beker in de gij te finale was voor Rene Dinar manse en in de klein finale va Jan Kodde. De pollepel werd? wonnen door Leo de Visser i ommekeer op 20 mm werd er overwinning voor Danielle tt Zalen. Uitslag na 22 beurten: 1.Sjaak 21; 2.Cor Janse 21; 3.Erik Leende^ 19; 4 Rene Dingemanse 19; 5 Leoj Visser 18. 6.Edwin Dellebeke j 7.Pascal Sinke 15; 8.Ronny Stroop 9 Dingeman de Visser 14, ïojj Kodde 11: 11.Danielle van Zalen;; 12.Vivian Wiemanse, 13 Maaike i Werk 10; M.Brecht Rijken 9. ïjj, Melse 9 Bekeruitslag: Grote firi. 1 Rene Dingemanse, 2.Sjaak Jarj 3.Leo de Visser. Kleine finale \h Kodde, 2.Jan Melse, 3.Maaike s Werk. Pollepel Leo de Visser Agenda ZRV 21 juni Grijpskerke ringnjan 14.00-21.00 22juniRingrijden GapingeOM 17.00 en Lammerenbtirg OStt 17.00 van onze verslaggeefster KORTGENE - De bushalte bij camping De Molenhoek in Kam perland wordt verplaatst naar de Ruiterplaatweg. Dit is een gevolg van het instellen van eenrichtingsverkeer voor bus sen en vrachtverkeer op de route Nieuweweg, Ruiterplaat weg, Westhavendijk, Veerweg, Noordstraat en de Nieuweweg. Het college van B en W van Noord-Beveland verwacht hier mee de slechte doorstroming van het openbaar vervoer in de zomermaanden te kunnen op vangen. De raad besluit dinsdag 25 juni over de herinrichting van de Veerweg en de Noordstraat in Kamperland. Behalve de verplaatsing van de bushalte, waar 's zomers slechts Man (64) valt van tractor WESTKAPELLE - Een 64-ja- rige tractorbestuurder uit Westkapelle is zaterdagochtend licht gewond geraakt bij een botsing op de Prelaatweg in zijn woonplaats. Een 29-jarige auto mobilist uit Middelburg reed van achteren tegen zijn tractor. Door de schok viel de man van zijn voertuig en kwam op het wegdek terecht. Hij liep daarbij verwondingen aan hoofd en ar men op en moest zich onder dok tersbehandeling stellen. De au tomobilist had waarschijnlijk de snelheid van de tractor verkeerd ingeschat. Boete voor drankrijder SCHARENDIJKE In de nacht van vrijdag op zaterdag is op de, Rampweg in Scharendijke een 28-jarige man uit Ridderkerk aangehouden voor het rijden on der invloed van alcohol. Hij kreeg een boete van 350 gulden. THOLEN Uitvoering De Zeeuwse Muziekschool sluit op zaterdag 22 juni het seizoen af met een uit voering in De Meulvliet in Tho- len. Diverse ensembles en solis ten tonen hun kunnen. Daar naast is er een optreden van het kinderkoor onder leiding van Janny Dieleman. Muziekvereni ging Concordia uit Tholen luis tert de avond op met een gast optreden. De gratis uitvoering begint om 19.30 uur. een paar personen per dag van gebruik zouden maken en het in- stellen van éénrichtingsverkeer, stelt het college voor de weg versmalling in de Veereweg bij de Nieuwstraat te verwijderen. De vrijgekomen ruimte wordt bestraat met klinkers. Op de kruising Veere weg/Korte Nieuwstraat worden 'verdrij- vingsstrepen' aangebracht, waarop parkeren niet is toege staan. Voor het laden en lossen van de SRV-wagen wordt een uitstulping in de straat wegge haald. zodat vrachtwagens door kunnen rijden. Stremmingen worden hiermee opgelost, meent het college. Met de maatregelen is een bedrag van 27.000 gulden gemoeid. De raad neemt in dezelfde verga dering een besluit over een ver hoging van de ouderbijdragen voor de peuterspeelzalen in de gemeente met een rijksdaalder per maand. Het college gaat met dit voorstel in tegen het advies van de commissie maatschappe lijke zaken. Die stelde tevens een 'verfijningsregeling' voor, die het college niet uitvoerbaar acht. De raadsvergadering in dorps huis De Pompweie begint 19.30 uur. Gewonde bij steekpartij VLISSINGEN - Een 24-jarige man uit Den Haag is zaterdag nacht gewond geraakt bij een steekpartij op de Hercules Seg- herslaan in Vlissingen. De dader is een 23-jarige kennis uit Vlissingen. De Hagenaar liep verwondingen op aan het hoofd, in zijn hals en in zijn hand en moest zich onder doktersbehan deling stellen. De Vlissinger is in verzekering gesteld. De aanlei ding tot de steekpartij is nog on duidelijk. Vrachtwagen botst tegen auto SINT-ANNALAND - Een 24-ja- rige vrachtwagenchauffeur uit Kruiningen nam zaterdag 15 ju ni in de Spuistraat in Sint-Anna- land een bocht te ruim en reed daarmee een personenauto aan. De vrachtwagen, die op de Spui straat rechtsaf draaide, raakte de auto met daarin de wachten de 31-jarige bestuurder uit Tho len met zijn linkerachterzijde. De personenwagen liep behoor lijke schade op. Natuurbehoud is vari levensbelang voor planten, dieren, voor iedereen. Natuurmonumenten werkt er elke dag aan om ons kostbare landschap te behouden. Uw steun is hard nodig. Vereniging Natuurmonumenten Ontwerp saneringsprogramma waterbodem rijkswateren 1997-2010 De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt het volgende bekend Gelet op de Circulaire tweede fase van inwerkingtreding saneringsregeling Wet bodembescherming (Staatscourant nr 249, dd 27-12-1994) zal het sanenngsprogram- ma waterbodem rijkswateren jaarlijks door de Minister van Verkeer en Waterstaat worden opgesteld- Hiermee wordt geanticipeerd op het wetsvoorstel inzake de sanering van waterbodems op grond waarvan de Minister van Verkeer en Waterstaat het sanenngs- programma Waterbodem rijkswateren 1997- 2010. als toelichting op het betreffende begrotingsartikel, tegelijk met de njksbegro- ting 1997 aan de Tweede Kamer zal aan bieden Het sanenngsprogramma heeft betrekking op wateren waar het Rijk waterkwaliteits beheerder is. In het saneringsprogramma wordt de meerjarenplanning voor het onderzoek van verontreinigde waterbodems en voor de sanering van gevallen van ernsti ge waterbodemverontreiniging aangegeven Tevens wordt de voortgang bij lopende waterbodemonderzoeken en -sanenngen in het kader van de Wet bodembescherming gemeld Vooruitlopend op de vaststelling van het saneringsprogramma door de Minis ter van Verkeer en Waterstaat wordt het ontwerp saneringsprogramma in de geest van bovengenoemd wetsvoorstel en de Algemene wet bestuursrecht, afd 3 4, ter visie gelegd Het ontwerp sanerings programma waterbodem rijkswateren 1997- 2010 ligt daartoe gedurende de periode van 17 juni 1996 tot en met 4 juli 1996 tijdens de kantooruren van 09.00 uur tot 17.00 uur ter inzage bij Rijkswaterstaat, directie Zëeland. Koestraat 30, 4331 KX Middelburg (bibliotheek) Gedurende de periode van tervisielegging wordt belanghebbenden de mogelijkheid geboden hun zienswijzen in te brengen omtrent het ontwerp sanenngsprogramma. Deze zienswijzen kunnen schriftelijk worden ingediend bij de Directeur-Generaal van de Rijkswaterstaat, ter attentie van ir S H. Plantenga (Hoofddirectie van de Waterstaat, Postbus 20906, 2500 EX Den Haag) In verband met de tijdige verwerking van de ingekomen reacties dienen de zienswijzen uiterlijk 5 juli 1996 te worden ingediend Meer informatie Voor nadere informatie kunt u tijdens kan tooruren contact opnemen met - de afdeling Integraal Waterbeheer van de Regionale Directie Zeeland van de Rijkswaterstaat, de heer drs E. Daemen, tel 0118-686405 - de Hoofddirectie van de Waterstaat, afdeling Integraal Waterbeleid, de heer drs. M.F A. Cerutti, tel. 070-3518084 De minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, voor deze, de plv. hoofddirecteur Water, ir G Verwolf Ministerie van Verkeer en Waterstaat Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat KN0RR qakitcmc QUICK SOUP Tuïïloo diverse smaken SHAMPOO DOOS 3 ZAKJES I FLACON 400 ML ELDERSi^S' I ELDERS-OrOf ROOSENDAAL Laan van Henegouwen, Winkelcentrum Biggelaar ETTEN-LEUR: Schoonhout (Hooghuis) ZUNDERT: Molenstraat - ST WILIEBRORD: Dorpsslraal GOES: Winkelcentrum De Bussel (Beukenhof) OUDENBOSCH: Prol. Mulderslaar, OUD-GASTEL: Markl BERGEN OP ZOOM: Noordgeest

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 18