Fraaie prijzen en bonkende beat Hoek ambassadeur gemeente Terneuzen Simpelaar haalt limiet WK Sidney Volop spanning in titelstrijd schaken Dordts duo schaakt en snookert het best sport 15 lachid ben Meziane wint tien Engelse Mijl in Port Zélande Be Fair en Ursus beste ploegen uit afdelingen Tien mille na biljarten voor het goede doel Basketbalbeker voor mannen BC Vlissingen MAANDAG 17 JUNI 1996 Ivan onze verslaggever itoende Vries pORT ZÉLANDE - Terwijl zijn concurrenten nog moeten finis hen, krijgt de al weer aardig op 'idem gekomen Kachid ben Me- jjane (28) een lange lijst met 'fraaie prijzen onder zijn neus «edrukt. Wat wil de winnaar van de Gran Dorado/Port Zé- fjnde Run '96 hebben? „Doe de vliegreis naar New York maar", laat de Zierikzeenaar van Ma rokkaanse afkomst na enig ge peins weten. Wie houdt van mooie prijzen moet deze wedstrijd zeker niet overslaan. Naast de zeven vlieg reizen, zijn er zaterdag onder meer weekarrangementen in het vakantiedorp. meubelbonnen ter waarde van 500 gulden, Selli Cooman staakt jacht op limiet van onze verslaggever PORT ZELANDE - Nelli Coo- nan geeft haar pogingen om deel te nemen aan de Olympi sche Spelen vrijwel zeker op. De mwoonster van Nieuwerkerk ondervindt te veel hinder van een rugblessure om een serieuze poging te doen de limiet voor de i|00 meter te halen. Cooman werd begin dit seizoen geope reerd aan een hernia. iDrie weken geleden deed Coo man in Hengelo bij de Adriaan Ipoulen Memorial een eerste po ging de limiet voor Atlanta '(11.20) te halen. Met 12.30 bleef re ver van die tijd verwijderd. Toen dacht de Nieuwerkerkse nog niet aan opgeven. Deze week kreeg ze echter opnieuw last van haar rug. „Ik ga eerst naar de dokter, voordat ik een beslissing neem", liet ze zater dag in Port Zelande weten, waar ze het startschot loste voor een wedstrijd over tien Engelse Mijl. „Maar ik neem geen enkel risico. Mijn gezondheid komt op de eer ste plaats." Cooman liet in het vakantiedorp weten het limietenstelsel maar niks te vinden. „Wanneer je je in grote wedstrijden bewijst, moet dat genoeg zijn. Die limieten worden vastgesteld door van die hoge heren die ook wat te doen willen hebben. Gelukkig heb je in Zeeland niet van die mensen." sporttassen, trainingspakken, wereldontvangers en ghetto- blasters te verdienen. En dat VIP-arrangement in het sufcen- trum niet te vergeten. Riet Jan sen, wedstrijdleidster van de or ganiserende vereniging Delta Sport, lacht zich - heel toepasse lijk - suf wanneer ze leest dat de ze prijs te verdienen valt. Mooie prijzen of niet, echte top pers laten zich niet zien in het Zuid-Europees aandoende vakantiedorp aan het Grevelin- genmeer. De namen van Hans van der Griendt, Maurizio Gon zales, John Vermeule en Irma Heeren prijken weliswaar op de startlijst, ze zijn zonder kennis geving weggebleven. „We heb ben ze een uitnodiging gestuurd en startnummers gereserveerd", vertelt Riet Jansen. „Maar ik denk dat deze wedstrijd niet in hun programma past. Rachid ben Meziane komt zo wel erg gemakkelijk aan zijn prijs. Na een eerste rondje van iets meer dan een kilometer, heeft hij het merendeel van de naar schatting 500 lopers en loopsters al van zich afgeschud. Na de ruim zestien kilometer bedraagt het verschil met Ramses Bek- kenk (Sporting Walcheren) meer dan twee minuten. „Maar ik kom hier echt niet voor die prij zen". vertelt Ben Meziane. „Ik kom hier vooral om lekker te lo pen." Overigens, niet alleen de prijzen- tafel is goed in Port Zelande. Wie zich verveelt en houdt van knal lende muziek en een lekkere show. komt ook aan zijn trek ken. Enkele juffrouwen in strak gesneden pakjes voeren op een bonkende beat (het nummer kan niet anders dan 'Night train' heten) fraaie series kittige dan- spasjen op. Een kwartier voor het begin van de 10 EM starten ze met een warming-up, waar voor alle atleten worden uitge nodigd. Slechs een handvol geeft aan de oproep gehoor. Ook Nelli Cooman, die later het startschot zal lossen, doet mee, Ze oogt niet echt afgetraind in haar felgroene fïtness-kledij. Zouden het alleen spieren zijn? „Een, twee, drie, vier, vijf, zes, ze ven, acht." De dame met de forse derrière en het microfoontje voor de mond geeft het tempo aan. „Opzij-hij-hij. Eèèèn links, èèèn rechts. Adem in, adem uit." Dan nog even stretchen en klaar zijn de hardlopers, voor een tocht over Zuid-Hollandse bo dem. Even later, wanneer de deelne mers zich in het zweet werken, komt een echte reggaeband het publiek vermaken. „Tsjee, wat spelen die jongens goed", merkt een verbaasde toeschouwer op ,,'t Is net echt." Inderdaad net echt. Net zo echt als de Zuid- Franse aanblik van het vakan tiedorp. De band is in elk geval goed in playbacken. Rachid ben Meziane laat na af loop weten aan een van zijn laat ste wedstrijden voor Delta Sport te hebben meegedaan. Hij is na melijk verhuisd naar Heij- nenoord, waar hij verzekerings agent is geworden, 's Avonds nog reist hij met vrouw en kind af naar Oostenrijk, voor een vakantie van enkele weken. Daarna loopt hij nog in de kleu ren van de club uit Zierikzee tij dens het NK halve marathon, de Singelloop in Zierikzee en een speciaal voor hem georganiseer de afscheidswedstrijd. Dan stapt hij over naar Partenon uit Dordrecht. Nog even naar de organisatoren van de wedstrijd. Waar halen zij al die mooie prijzen vandaan? „Die komen van de exploitant van Port Zélande". weet Petra van Kralingen, de penningmees- teresse van het wedstrijd- en or ganisatiecomité. „Nee wedstrij den als deze zouden wij niet al leen kunnen organiseren. Wij ko men echt niet verder dan een potje zure mosselen." van onze medewerker VLISSINGEN - Gozewijn van Laatum en Remco van Vaalen hebben de Schaak-Snooker- Masters voor de derde keer op rij op hun naam geschreven. Het duo bleef ongeslagen en bleef de concurrentie één punt voor. De vijfde editie van de Schaak- Snooker-Masters, het toernooi waarin schaken en snooker ge combineerd worden, was een groot succes. Met dertig deelne mende teams - acht meer dan vorig jaar - uit het hele land en zelfs uit België, was de zaal van Cue Action (Vlissingen) vol. Het in Nederland unieke toernooi bestaat uit vijf ronden, waarin duo's op zowel het schaakbord als op de snookertafel tegen el kaar uitkomen. Van Laatum/Van Vaalen uit Dordrecht bleken opnieuw over de juiste capaciteiten te be schikken. De volle tien match- punten werden binnengehaald en van de veertig rondepunten wisten zij er maar liefst 36 te sco ren. De laatste ronde leek het nog fout te lopen tegen Westrate /Paternotte. Tijdens de snooker partij ontsnapten zij aan een ne derlaag en de schaakmatch ein digde na enige commotie onbe slist. Op één matchpunt achterstand eindigden Lootens/Roels uit België als tweede. Dit team ont liep, doordat er slechts vijf ron den gespeeld werden, de win naars. Wel troffen zij in de laat ste ronde in de strijd om po diumplaatsen het hoogst geëin digde Zeeuwse team, René Tig- gelman/Paul van Dijke. Lootens /Roels wonnen. Nauwelijks getekend door de inspanningen overschrijdt Rachid ben Meziane de finish in Port Zélande. Lovende woorden tijdens goed bezochte kampioensreceptie van onze medewerker Peter van Kouteren HOEK - Het werd gepresen teerd in een klein pakje, maar door het bestuur van HS V Hoek onmiddellijk gekoesterd als een bijzonder en origineel ge schenk. Het door de selectie van bet Nederlands elftal gesigneer de shirt met het inmiddels ver maledijde rugnummer vier, dat John Bravenboer tijdens de kampioensreceptie van Hoek uit handen van Kees Blomaard mocht ontvangen, zal voor al- tijdeen mooie herinnering blij ven. Omdat het uniek is. Zoals ook de titel, die Hoek in de eer ste klasse (tot dit seizoen de hoogste klasse van het zater dagvoetbal) realiseerde. Hoek vierde dat kampioenschap op het allerhoogste amateurni veau uitbundig en deed het za terdagavond tijdens een goed bezochte receptie nog eens dun netjes over. De vijftien jaar gele den ingeslagen route naar top voetbal in Zeeland heeft bewe zen dat Hoek met een sterk be stuur en beleid de juiste afslag beeft genomen. „De gemeente Terneuzen kan zich geen betere ambassadeur wensen dan de voetbalvereniging Hoek", vond Kees Blomaard. „Voorzitter, u bent kapitein van een prachtig schip. En de koers die dat schip vaart is goed." John Bravenboer maakte er seen geheim van dat voor hem een droom was uitgekomen. „Er is vaak gezegd dat de eerste klasse B de klasse van de armoe de was. Maar ik ben ervan over tuigd dat wij met een voltallige selectie hoge ogen hadden ge gooid voor het algemeen kam pioenschap van de zaterdag clubs." Uitdaging Waar de loftrompet over zoveel inzet in alle geledingen van de club werd gestoken en het voor bije seizoen uitvoerig de revue passeerde, werd tijdens een hap je en een drankje vanzelfspre kend uitvoerig ingegaan op de indeling voor volgend seizoen. Hoek komt dan met Kloetinge en Veere uit in de hoofdklasse A, waarin gerenommeerde clubs als Quick Boys, Katwijk, Noord- wijk, Kozakken Boys en Scheve- ningen tot de tegenstanders be horen. „Een uitdaging", keek Jo- han Ballegeer vooruit. „Ik heb alle klassen, wat uitslagen en klassering betreft, het afgelopen seizoen gevolgd. Als je toch ziet welke ploegen er straks tegen el kaar spelen. Als het de bedoe ling was om een sterke klasse te maken, dan zijn ze daarin zeker geslaagd." De trainer toonde zich overigens blij met het grote aantal nieuwe en voor hem onbekende tegen standers. „Want dezelfde ploe gen, dat vind ik niks. Maar Kat wijk, Scheveningen, Quick Boys: dat zijn ploegen, die een stapje verder zijn dan Hoek. Wij maken het nog mee dat we niet genoeg spelers hebben om in de eindronde te spelen. Dat zou bij Scheveningen nooit gebeuren. Daar zitten drie. vier spelers op de bank. die gelijkwaardig zijn aan de mensen die spelen. Dat is een groeiproces. Ik denk ook dat Hoek in dat opzicht op de goede weg is. Er worden in elk geval ge noeg inspanningen geleverd om tot een brede selectie te komen. We zullen volgend seizoen zeker elke wedstrijd op het scheip van de snede moeten spelen. We zijn het nu aan ons imago verplicht om het ook volgend seizoen goed te doen." Om in de nieuwe competitie op alle fronten goed voor de dag te komen, wordt achter de scher men nu al hard gewerkt. „We spelen topvoetbal", deed Jo Vandeputte namens de Stich ting Promotie HSV Hoek een be roep op de vele sponsors. „Maar dat kost veel geld." John Bra venboer: „We krijgen een ac commodatie. die geschikt is om in de hoofdklasse van het ama teurvoetbal te spelen. Van de ge meente Terneuzen komt daar voor echter geen geld beschik baar." De gemeenteraad is wel akkoord gegaan met privatisering van de voetbalvereniging en heeft daar voor een hedrag van een 530.000 gulden beschikbaar gesteld. Daarnaast rekent de club op een goede opbrengst van een super loterij. waarvoor duizend loten van 150 gulden per stuk aan de man moeten worden gebracht. Met de baten moeten de kosten van een ingrijpende renovatie worden gedekt. Zo zijn er inmid dels al nieuwe velden ingezaaid en is er ruimte gecreëerd voor een extra trainingsveld, dat eveneens van verlichting is voor zien. De tribune wordt uitge- van onze medewerker HEINKENSZAND - Afgelopen weekeinde werd op de voetbal velden van Heinkenszand en hictor'88 een tweetal finale- toernooien afgewerkt om het kampioenschap van Nederland voor afdelingskampioenen. Zo- *el de zaterdag, als de zondag- kampioen kwam uit de Zeeuw se voorronde. Op zaterdag won He Fair van de afdeling Gouda (winnaar van voorronde in Koudekerke) met ruim verschil tn op zondag kwam na een span end en kwalitatief beter toer- n«oi het Rotterdamse Ursus 'voorrondewinnaar in Middel weg) als winnaar uit de bus. •k Zeeuwse competitieleider Wim Broekhoven had zaterdag Wn makje en reikte een beetje u°ls de prijzen uit aan Be Fair, oekampioen van het voorronde- toernooi Zuid-west Nederland. De Goudse ploeg won overtui gend en een matig toernooi ken de weinig spanning. Zondag was er heel wat meer spektakel. De eerste wedstrijd had scheidsrechter Peter van Loenen de handen al vol. Twee rode kaarten en een vechtpartij ontsierden de partij tussen het Amsterdamse SDZ en SCP uit Nijmegen. De spanning werd op gevoerd. omdat na twee ronden alle wedstrijden gelijk waren geëindigd en in de laatste partij won Ursus met 2-0 van SCP en bleef het .Groningse Blauw Geel (vlak voor tijd met tien man na weer een rode kaart) op 2-1 ste ken (na een 1-0-achterstand) te gen SDZ, zodat strafschoppen op het nippertje overbodig ble ken en amateurbestuurder Jos Heutink toch meteen de prijzen kon uitreiken. van onze medewerker Sjaak Sinke MANNHEIM - Erwin Simpelaar, junior atleet van de atletiekvereniging AV'56 uit Goes, heeft in het Duitse Mannheim deelname aan het WK voor junioren in Sydney (Australië) verdiend. Met het kogelstoten verbeterde de 18-ja- rige ClOS'Student zich naar een afstand van 16 meter en 55 centimeter. Met deze prestatie schrapte Erwin Simpelaar met een het Zeeuwse mannenrecord van Ivan Beck (16.26 meter) uit de boeken. Met het discuswerpen deed Simpelaar het nog eens dunnetjes over. Hij vestigde opnieuw een Zeeuws record met 50 meter en 18 cen timeter, waarmee hij het record uit 1989 van zijn trainer Bert de Jonge uit de boe ken schrapte. „Ik voelde het al een paar weken aanko men", vertelde Simpelaar na zijn uitste kende prestaties. „Op trainen ging het zo makkelijk, dat de resultaten wel moesten komen. Ik reken er nu een beetje op dat ik met de kogel in de komende maanden in de buurt van de zeventien meter kom." De eerste stoot met de kogel plofte neer na 15 meter en 94 centimeter, de tweede na 16.44 meter. „De derde poging was niet perfect", analyseerde Simpelaar. „Maar met 16.55 meter wel 5 centimeter over de limiet voor uitzending naar het WK." Op zijn tweede specialiteit, het discuswer pen, ging Simpelaar maar liefst vijf keer over zijn persoonlijk record heen. De eer ste worp zat daar met 47 meter en 66 centi meter nog onder. De tweede zeilde naar 49.12 meter, de derde overschreed de bar rière van 50 meter: 50.08 meter. Via 50.10. gooide Simpelaar in de laatste worp 50.18 meter, waarmee hij het Zeeuws record uit 1989. van zijn trainer Bert de Jonge, met zestig centimeter verbeterde. Met het ticket voor Sydney in de achter zak pakt Simpelaar de zaken komende zo mer zo mogelijk nog serieuzer aan: „Veel trainen en vroeg naar bed." Op 14 augus tus vertrekt hij naar Australië. Komende zaterdag neemt de atleet deel aan de wed strijden om de Gouden Spike in Leiden en een dag later is het gouddelven op de Ne derlandse jeugdkampioenschappen in Hoorn. Titels Scheveningen en Baronie URK"BREDA (ANP) - Scheveningen en De Baronie strijden binnenkort om de landstitel voor de voetbalamateurs. Scheve ningen veroverde zaterdag het kampioenschap bij de zaterda gamateurs door Urk in Urk met 4-1 te verslaan. De Baronie behaalde de zondagtitel door een zwaar bevochten thuiszege op Appingedam <3-2> Scheveningen leidde bij rust met 1-0. De doelpunten kwamen op naam van oud-prof Danen (2) en De Jager (2). Voor Urk scoorde Jacob Wakker. De overwinning maakte Scheveningen onbereikbaar voor Urk en Hoek, de beide andere kampioenen in de hoofdklassen. De Baronie ver sloeg Appingedam in een tumultueuze wedstrijd met 3-2. Met tien man boog Baronie in de sotfase een 1-2-achterstand om: 3- 2. Korfballers SSS winnen in Goes GOES - SSS uit Wageningen is winnaar geworden van de zes tiende editie van het korfbaltoernooi van TOGO. De club uit Wageningen verwees ONDO uit 's-Gravenzande naar de twee de plaats, na het nemen van strafworpen Het organiserende TOGO had lange tijd kans om de wisselbeker in eigen prijzen- kast te mogen zetten, maar een nederlaag tegen SSS deed de ploeg de das om. De Goese ploeg werd uiteindelijk derde. Voor waarts en Deurne, de twee Belgische ploegen, vielen wat tegen Ze eindigden respectievelijk als vierde en vijfde Bij de Al-ju nioren was het Middelburgse Swift het sterkst. Op het Goese sportpark Het Schenge kwamen 55 teams op het veld. van ve teranen tot welpen. Nationale titel Willy Goetheer VLISSINGEN - Willy Goetheer uit Oud-Sabbinge is in Ede Ne derlands kampioen schieten klein kaliber geweer 100 meter lig gend geworden. De Zuid-Bevelandse schoot 585 punten bij el kaar, ruim voldoende voor de titel. Goud en zilver voor Jannie Schot BARENDRECHT - Jannie Schot van Delta Sport uit Zierikzee is in Barendrecht Nederlands kampioene geworden op het ko gelstoten in de categorie vrouwen D50. Met de winnende stoot van 11 meter en 69 centimeter verbeterde Schot het. Neder lands record met 32 centimeter. De discusworp van 26 meter en 68 centimeter bezorgde de Zierikzeese een zilveren plak. Club genote Greetje Smit pakte het brons op de 800 meter voor vrou wen D45. in een tijd van 2 minuten en 51.24 seconden. Hermien Roggeband Delta Sport) bleef bij de vrouwen D35 steken op de zesde plaats in de finale 200 meter in een tijd van 28.84 secon den. foto Pieter Honhoff Meervoudig wereldkampioen Raymond Ceulemans maakte geheel belangenloos de reis van Mechelen (België) naar het stationskoffie huis te Krabbendijke. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever KRABBENDIJKE - Het sta tionskoffiehuis te Krabbendij ke kreeg vrijdagavond hoog be zoek. Niet alleen de heer Nelis- sen, direkteur van het Sophia- kinderziekenhuis uit Rotter dam was aanwezig, maar ook Raymond Ceulemans. veelvou dig wereldkampioen biljarten. Nelissen nam in het stationskof- lïehuis een cheque van 10.000 gulden in ontvangst. Het bedrag was ingezameld tijdens een teambiljarttoernooi, georgani seerd door de vereniging ONDA. Raymond Ceulemans overhan digde - geheel belangenloos - de cheque, net als de prijzen die aan het toernooi verbonden waren. Tweeennegentig teams gaven in de maanden april en mei in Krabbendijke acte de présance voor de derde editie van het toer nooi. De eerste editie leverde 8500 gulden op, de tweede 9250 gulden. Het geld is~vooral be doeld voor het by het Sophia- kinderziekenhuis behorende Ronald McDonaldhuis, waarin ouders van zieke kinderen kun nen overnachten. Leen Kome- jan, Jan Schouten en Rianne van Velzen waren de leden van ONDA die de kar van het toer nooi trokken. breid, waardoor de capaciteit van driehonderd naar 540 zit plaatsen wordt vergroot. De be staande kleedkamers worden verbouwd en dienen straks als bestuurskamer/sponsorhome. dat twee keer zo groot wordt als de huidige ruimte voor de geld schieters. Het huidige onderko men voor sponsors wordt bij de kantine getrokken. Voorts wordt het aantal parkeerplaat sen aanzienlijk vergroot. John Bravenboer: „Als er één club is die kan privatiseren, dan is het Hoek wel. De betrokkenheid van de vrijwilligers hier is enorm groot." van onze medewerker VLISSINGEN - Het mannen- team BC Vlissingen heeft op nieuw beslag gelegd op de Zeeuwse basketbalbeker. In de finale won de ploeg met ruime cijfers van het juniorenteam van BC Vlissingen: 117-77. De junioren, die finale hadden bereikt ten koste van enkele se niorenteams, begonnen de finale meteen 30-0-voorsprong. Het se niorenteam van BC Vlissingen was echter van begin af aan bij de les en liet zich geen moment verrassen. Na acht minuten was de kloof al een eind weggewerkt (27-34). Hierna boden de junio ren wat meer tegenspel en liepen ze zelfs even uit naar 35-47. Maar de mannen trokken het spel ver volgens weer naar zich toe en dat resulteerde in een 61-51-voor- sprong bij rust Na de hervatting toonde het team van de coaches Elve en Jo- ziasse zich superieur In een hoog tempo, en via diverse spec taculaire scores van Rob Vande- wynckel. werden de junioren weggespeeld: 117-77. Scores BC Vlissingen, mannen: Rob Vandewynckel 33 punten. Eelco Franke 23. Arno Franke 17. Clifton Tuinfort 14. Ramon de Blok 11. Cor Gouka 6', Hans Scheers 6. Julian van de Maas 5, Rakcsh Agnoe 2. Scores BC Vlissingen, junioren: Pini van Eikeren 14 punten, Jordy de Nooijer 9. Bert Pak 9, David Chap man 6, Micha Posthumus 6, Tom El- derkamp 2. Merijn van Soelen 1. van onze medewerker MIDDELBURG - De vijfde ron de van het Open Middelburgs schaakampioensehap heeft door een groot aantal remises nog geen scheiding in de kop aangebracht. Sterker nog: het leidende trio werd uitgereid met één speler. Twee van de drie leiders. Hans Groffen en Johan de Wolf. moes ten tegen elkaar aantreden. Groffen had vrijwel de gehele partij voordeel, maar moest uit eindelijk toch het punt delen. Mede-koploper Tiggelman han teerde de zwarte stukken tegen clubgenoot Albert Riemens en ook hier kwamen de spelers niet verder dan remise. Wel tot winst kwam Cees de Wolf tegen Maar ten Westerweele. De ranglijst wordt, met nog twee ronden te gaan. aangevoerd door René Tiggelman. Hans Groffen, Johan de Wolf en Cees de Wolf Allen hebben vier pun ten. Op een half punt achter stand staan Albert Riemens, Henk Massink en Wim van der Mark. Hoek-voorzitter John Bravenboer (links) is zeer verguld met het shirt dat Kees Blomaard, oud-voorzit ter van de KNVB afdeling Zeeland, hem overhandigd heeft. f°to Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 15