rtet blijft tobben in Rosmalen Boris Becker op herhaling Rodenburg laatste twijfelgeval Oranje Ploeg Alex Zülle komt in vorm Mislukte test Van Vlaanderen Titel springruiters voor Piet Raymakers sport 13 leneberg weinig aansprekende winnaar tennistoernooi Eltingh alleen in dubbelspel Jan Timman loet goede taken op NK Tweede plaats hockeyploeg MAANDAG 17 JUNI 1996 (SMALEN (GPD) - Bij het ^toernooi van Rosmalen gin- n de gasten in de vip-loges n hoofdsponsor Heineken er iteren eens goed voor zitten, «ikzo'n tennispartijtje. Wel- Hederlander speelt er eigen- k in de finale? Oh, geen Ne- flander. Een Amerikaan en «Fransman. Agassi en Lecon- toevallig? Wie? Reneberg en Simian. Nooit van gehoord. Als het dan maar spannend wordt." Ook niet dus. Drie biertjes later was het al gedaan. Binnen het uur klaarde dubbelspecialist Ri- chey Reneberg de klus tegen de verrassing van de week. Ste- phane Simian: 6-4,6-0. De Frans man, ooit nummer 41 van de we reld maar door blessures ver te ruggevallen, had een dag eerder ROSMALEN (ANP)-Jacco Eltingh heeft besloten deze week in het grastoernooi van Halle aan de zijde van Paul Haar huis alleen in het dubbelspel uit te komen. Hij kreeg geen wild-card voor het enkelspel (de Amerikaan Jim Courier kreeg de voorkeur) en deed geen poging zich via de kwalifi catie voor het hoofdschema te plaatsen. Eltingh hoopt in Halle in het dubbelspel wedstrijdritme op te doen. Haarhuis, vorig jaar in de halve finales, is de enige Nederlan der die in Halle in het enkelspel in actie komt. Hij treft in de eerste ronde de als vierde geplaatste Zweed Thomas Enqvist. Sjeng Schalken verloor in de derde en laatste ronde van het kwalificatietoernooi van de Duitser Alex Radulescu: 2-6 6-4 4- 6. In de eerste ronde had de Limburger een bye, vervolgens won hij met 3-6 6-2 6-3 van de Duitser Arne Thoms. in de halve finales de laatste Ne derlandse troef, Paul Haarhuis, nog met 6-3, 6 4 van de baan ge rost. 'Rosmalen' kreeg daarmee de eindstrijd en de winnaar die het niet verdient, maar die wel bij de allure van het Brabantse tennis- evenement passen. Sinds de ten- nisbond ooit in samenwerking met het Brabantse pretpark Au- totron de concurrentie aanging met het traditionele Queens, is het schipperen geblazen met het prestige-project van de KNLTB. Ook de hulp van het manage- mentsbureau Advantage kon daaraan tot nu toe weinig veran deren. De verregende editie van vorig jaar deed directeur Jac ques Kloppert nog in tranen uit barsten en het toernooi aan de rand van de afgrond belanden. Heinekens besluit om zich terug te trekken uit de golf- en zeil- sport en de overstap naar het tennis te maken, bracht echter redding. Maar of de multinatio nal 'Rosmalen', gezien de jong ste aflevering, het zo verlangde aanzien kan geven, is nog de vraag. „Ook wij hadden graag een spannende finale gezien", liet Jur Raatjes, woordvoerder van de bierbrouwer, weten. „Maar dat heb je niet in de hand. En een Nederlander in de finale. Ach, dat was ook wel leuk geweest." Verder had de sponsor weinig te klagen. Het deelnemersveld was nog steeds het aanzien waard. vond men. En de beste vijf Ne derlanders deden mee, zoals in het sponsorcontract wordt geeist. Raatjes liet echter ook weten dat het in de toekomst be ter moet. Heineken verlangt dat Kloppert in 1997 met minstens één speler uit de top-tien op de proppen komt. En het jaar daar op graag drie man. Kloppert heeft met de eerste af levering van de versie voor de vrouwen, die vandaag op de ba nen van het Autotron van start gaat. al heel wat meer bereikt. Drie speelsters uit de top-tien (Iva Majoli, Anke Huber en Mag- dalena Maleeva) en de deelname van Neerlands beste (Brenda Schultz). „Als ik had geweten dat het zo mooi zou worden, was ik er jaren terug al mee begon nen", sprak Kloppert. Richey Reneberg in actie tegen de Fransman Stephane Simian, die met 6-4, 6-0 klop kreeg. fotoToussaintKluiters/ANP IfiSCHEDE (ANP) - Met de no kt tegenslag naderen Neer- inds troeven in de atletiek de Nympische Spelen. Een week Iidat Ellen van Langen een nierverrekkinkje opliep in (aar dijbeen, zag marathonlo- |tr Bert van Vlaanderen zijn Zangrijkste test mislukken, (et pijnlijke spieren en een fik- ieblaar verliet hij vroeger dan It bedoeling was de Twente (arathon. Jngeveer 30 kilometer zou Van (laanderen de kopgroep „ha- pi", maar al na een kilometer of lijf voelde hij dat de tred onder (t zon van Twente moeizaam Bs. Dat kwam mede door het paffe aanvangstempo, dat zelfs (ren op een schema onder de UO lag. Van Vlaanderens rol als gas was een kort leven bescho- k. londscoach Eugene Janssen lil daarom spoedig het com mando: „Terug naar de tweede groep en meelopen. Meer niet." Van Vlaanderen zeulde anoniem mee, stapte precies halverwege uit de wedstrijd en sprak als eer ste woorden: „Ik ben niet hele maal tevreden." Janssen: „Bert had zich kunnen forceren, kun nen opblazen. Dan waren we ver der van huis geweest." Winnaar van de marathon was de Kenyaan John Mandu, een vroege vluchter. Samen met de de Zuid-Afrikaan Nixon Nko- dima en „haas" Aart Stigter liep hij bijna vanaf de start voorop. De bijna 41-jarige Mandu, die in 1974 zijn eerste marathon liep, nam ongeveer tien kilometer voor de finish afstand van Nko- dima, die de totale ineenstorting nabij was en als achttiende ein digde. De winnaar finishte in 2.15.14. LONDEN (RTR) - De finale van het ten nistoernooi op de eerbiedwaardige Lon- dense Queen's Club stond zondag bol van de nostalgie. Boris Becker zegevierde precies elf jaar nadat hij als zeventienja rig talent voor het eerst de generale repe titie van Wimbledon op zijn naam schreef. Op die zege in 1985 volgde drie weken later een memorabele overwin ning in „de groene kathedraal" waar Bec ker toen de jongste winnaar uit de ge schiedenis werd. Tegenstander van Becker op Queen's was niemand minder dan Stefan Edberg, twee jaar ouder en sinds jaar en dag wonend in de wijk Kensington van Londen. De Zweed, bezig aan zijn laatste actieve jaar in het circuit, won zaterdag van de als eer ste geplaatste gravelkoning Thomas Mus ter die op gras opmerkelijk goed uit de voeten kwam. In de eindstrijd kwam Ed berg net iets tekort tegen Becker: 6-4 7-6. Becker, die de 46e hoofdprijs in zijn loop baan begroette, evenaarde de prestatie van John McEnroe door voor de vierde keer Queen's te winnen. De Duitser zege vierde na 1985 nog in 1987 en 1988. Acht jaar geleden was eveneens Edberg de te genstander. „Als iemand me toen had ge zegd dat we in 1996 weer tegenover elkaar zouden staan in de finale van Queen's, had ik hem volledig voor gek verklaard", aldus Becker. „Ik zou gezegd hebben dat we te gen die tijd al lang met tennis zouden zijn gestopt." Hij verspeelde in het toerbooi geen set. De laatste die dat presteerde op Queen's was Edberg in 1991. In Birmingham bleven Brenda Schultz en Miriam Oremans in de halve finales ste ken. De als eerste geplaatste Schultz ging ten onder tegen de Amerikaanse Meredith McGrath (3-6 6-3 6-4). Oremans kwam er niet aan te pas tegen de als tweede ge plaatste Fran<;aise Nathalie Tauziat (6-2 6- 3). McGrath. die in Zwitserland resideert, zegevierde in de finale met 2-6 6-4 6-4. hlleybalbondscoach Alberda verkiest Mike van de Goor boven Van der Horst ran onze verslaggever jonald Woudenberg JEN' BOSCH - De olympische Nlleybalselectie van Joop Al- terda staat nagenoeg vast. liefst al komende donderdag lil de bondscoach de laatste tnoop doorhakken. Dan moet bidelijk zijn of Brecht Roden- arg voldoende hersteld is om i op te komen draven voor de bales van de World League in lotterdam, van 24 tot en met 29 ni.„De selectie voor de finales ran de World League zou voor londerd procent gelijk kunnen ijnaan die voor de Spelen, die kop 5 juli moet opgeven", hield llberda een kleine slag om de ifm. Technisch gezien heeft Ro bburg de voorkeur boven Ro- LMSTERDAM (ANP) - Jan Tim- »an heeft in het weekeinde lOfde zaken gedaan op het NK baken in Amsterdam. De Am- ttrdammer won in het week- inde tweemaal en verstevigde brmee zijn leidende positie, let nog twee ronden te gaan, laarin Timman het nog moet (roemen tegen Jeroen Bosch en boen Piket, lijkt zijn negende udstitel hem niet meer te kun- len ontgaan. De strijd om de Keede plaats gaat tussen titel- louder Ivan Sokolov en John ran der Wiel. 'u het weer goed gaat met de bsterdamse grootmeester, 'UJkt dat hij nog altijd veel sup porters heeft. Het was dan ook «tk in de Amsterdamse Balie, fear Timman zaterdag op gede- b wijze Roberto Cifuentes ver- loeg. Amsterdammer kreeg een «in maar duidelijk voordeel- P. dat Cifuentes zichtbaar on- fchg maakte. Op de 20e zet of- de Chileense Rotterdam- Kr een pion om zich aan de bk te onttrekken, maar dat Kte de problemen niet op. Tim- bi voerde het eindspel met *ste hand naar winst. *1 dag later had de koploper femig problemen met debutant Py Hendriks. De tweevoudige lalist van het kandidatentoer nooi bracht kort na een scherpe KUiaanse opening een positio- pionoffer, dat zwart groot 'oordeel opleverde. Toen de wit- Peler even later zijn beste kans P overleving miste, maakte bman de partij gedecideerd bert van Es, maar de lichamelij ke factor zal de doorslag geven. Alberda laat zich niet opjagen in dit keuzeproces. „Daar moet je nooit 'deadlines' in stellen. Wel dient de selectie hard en zo dui delijk mogelijk te geschieden." Daarom wees Alberda zaterdag avond alvast elf spelers aan, voor 'Rotterdam' en dus in prin cipe ook voor Atlanta. Daarbij zat één verrassing: Mike van de Goor. De 22-jarige Apeldoornse midspeler kreeg de voorkeur bo ven Martin van der Horst, die dit seizoen nota bene met zijn club ASV Dachau in de finale van de Champions League acteerde en deze maand Bundesliga win nend afsloot. Daarnaast had de 31-jarige Van der Horst in zijn bagage al 315 interlands en olympische ervaring in Barce lona. Gevraagd naar de reden van deze opmerkelijke keuze hield Alberda het kort: „Tech nisch." „We praten wel steeds over een zo breed mogelijke selectie, maar er kunnen er uiteindelijk maar twaalf naar Atlanta en slechts zes tegelijk in het veld staan", zei Alberda gisteren na afloop van de twee ruime 3-0 ze ges op Bulgarije in de Bossche Maaspoort. „Dan kun je spelers blij maken met mededelingen, maar moetje mensen ook afvoe ren. Daar ben ik ook voor inge huurd. En uiteraard was Van der Horst hierdoor geraakt." Van der Horst. 212 centimeter lang, was vanaf zijn debuut in '89 de blokspecialist van Oranje. Slechts op het WK in Brazilië, in 1990, was hij een volwaardige ba sisspeler. Daarna bleef het vaak bij blokbeurtjes langs het net. Mike van de Goor. 204 centime ter lang, brengt tegenwoordig met een knallende sprongserve net iets extra's. Van de Goor. de jongere broer van de 24-jarige Bas, reageerde verrast op zijn uitverkiezing. „Ik was even de Olof van der Meulen (achter het net) slaat de bal langs het Bulgaarse blok. mmmmk foto Toussaint Kluiters/ANP ASCONA (ANP) - De ONCE-ploeg komt in vorm in de Ronde van Catalonië. De formatie van Manoio Saiz, die over twee weken in de Ronde van Frankrijk de strijd aan gaat met onder meer de Mapei- en Banesto-ploeg, domineert de wed strijd in eigen land volledig. Alex Zülle verstevigde gisteren met zijn overwinning in de individuele klimtijdrit zijn leidende positie in het algemeen klas sement. Hij eindigde voor zijn ploeggeno ten de Australische Nederlander Patrick Jonker (1.09) en de Spanjaard Marcelino Gracia (1.37). Maarten den Bakker was de beste Nederlander met de zestiende plaats (3.22). In het algemeen klassement heeft de Ita liaan Marco Ficato, wiens landgenoot Ma rio Cipollini zaterdag de tweede etappe won, zich genesteld tussen Jonker en Gar cia. de nummer twee en vier achter Zulle. Hij heeft twee minuten twintig seconden achterstand op de 27-jarige Zwitser. ONCE-renner Laurent Jalabert was zater dag in de eerste etappe van de Route du Sud dicht bij de dagzege. Hij verloor ech ter van Frederic Moncassin. De Fransman profiteerde van het werk van de TVM-cou- reurs die Jeroen Blijlevens probeerden te ïanceren. De Nederlandse sprinter kon het werk van zijn ploegmakkers niet af maken. Hij moest genoegen nemen met de derde plaats. Jalabert arriveerde gisteren als vierde in de individuele tqdrit over 7,4 kilometer De nummer één van de wereldranglyst moest vijftien seconden toegeven op win naar Chris Boardman. Jacky Durand nam na het tweede gedeelte van de tweede rit de leiderstrui over van Moncassin. Du- rand gunde zijn landgenoot Laurent Roux uit de TVM-formatie de overwinning na een succesvolle vluchtpoging, die het tweetal 47 kilometer voor de finish inzette. Cyril Saugrain arriveerde op 47 seconden, een groep van negen man met Jalabert op één minuut en twaalf seconden. De Italianen hebben de macht gegrepen in de Ronde van Zwitserland. Gianni Bugno onderstreepte gisteren zijn stqgende vorm met een zege in de achtste etappe. De tweevoudige wereldkampioen won eerder deze maand een rit in de Giro. In het algemeen klassement staat Bugno tweede achter zijn landgenoot Gianni Fa- resin. allergelukkigste man van de we reld. Fantastisch dat de bonds coach zijn vertrouwen aan mij heeft gegeven. Alberda heeft hiermee echt z'n nek uitgesto ken." Tevredenstellend was afgelopen weekeinde de rentree van Ron Zwerver in de hoofdmacht tegen Bulgarije. Twee sets op zaterdag en drie sets op zondag stelden hem nog niet volledig op de proef. „Het is positief dat ik ge woon kon meespelen. Niet meer en niet minder. Ik ben klaar voor de finales in Rotterdam", aldus Zwerver. Geweld Liever had Alberda z'n voorma lige steraanvaller getest in een keiharde confrontatie, maar de Bulgaren werkten afgelopen weekeinde niet mee. Nogal wat spelers van de B-keus scoorden in twee dagen slechts 38 punten, tegen Nederland de maximale negentig. „Ik had Zwerver meer aanvallende acties gegund", zei Alberda. „Het vier- of vijfvou dige. Maar er zit nu zoveel ge weld in ons team dat elke indivi duele aanvaller gemiddeld min der ballen krijgt. We verdelen al les beter over de zes spelers." I>e elf voorgeselecteerden voor At lanta: Spelverdelers: Peter Blangê en Misha Latuhihin. Mid: Bas van de Goor. Henk-Jan Held. Jan Posthuma en Mike van de Goor. Stopper/lo pers: Ron Zwerver. Guido Gortzen en Rob Grabert Libero's: Olof van der Meulen en Richard Schuil. Volley halsters beter dan Canada DEN BOSCH (ANP) - De Neder landse volleybalsters hebben na het inspannende (fysiek en emotioneel) olympische kwali- ficiatietoernooi in Japan, de draad weer opgepakt. Op de route naar Atlanta was Canada in Den Bosch dit weekeinde een perfecte sparringpartner, pre cies goed genoeg om lekker te gen te spelen en vrij gemakke lijk van te winnen. Dat gebeur de met twee keer 3-0. De Nederlandse bondscoach startte zaterdag met het zestal Fledderus. Fleurke. De Jong, Weersing. Visser en Boersma. Ze zorgden, af en toe geassisteerd door Leferink en Leenstra, voor een vlotte 3-0 (15-11 15-3 15-9). Gisteren, met Brinkman. Ma- chovcak en Leferink in de basis voor de Jong, Visser en Weer sing, vlotte het nauweiyks min der al sputterde Canada in de tweede set iets beter tegen: 15-7 15-13 15-9. Giesbers wint Grand Prix 500 cc LIEROP (ANPi - Leon Giesbers heeft gisteren de Grand Prix van Nederland in de 500 cc gewonnen. De motocrosser uit Lies- sel behaalde m Lierop in beide manches de zege Beide keren ook eindigde hy voor de Belg Joël Smets. die ln de stand om het wereldkampioenschap de leiding overnam van de Nieuw-Zee- lander Shayne King Toernooizege waterpoloteam NAFPLIO (ANP) - De Nederlandse vrouwenploeg waterpolo heeft de Thetis Cup gewonnen. De formatie van bondscoach Kees van Hardeveld versloeg in het Griekse Nafplio in de finale Griekenland met 8-6. De periodestanden waren 2-0 1-3 1-1 4-2. Van den Berg (3). Hiemstra (2). Op den Velde, Quint en Kuipers maakten de doelpunten. Neptunus verovert Europa Cup SAN MARINO (ANP) - De Nederlandse honkbalkampioen Tropicana Neptunus heeft zaterdagavond in San Marino de Europa Cup 1 veroverd. De Rotterdammers wonnen in de fi nale met 4-2 van de Italiaanse titelverdediger Cariparma An gels, de winnaar van vorig jaar in Haarlem. Admirals niet in World Bowl AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdam Admirals kunnen de World Bowl dit seizoen vergeten. De American footballclub uit de hoofdstad verloor zaterdagavond met 20-28 van Frankfurt Galaxy. De Duitsers bereikten daardoor de finale van de World League tegen de Scottish Claymores. De eindstryd is op 23 juni in Edinburgh. De laatste thuiswedstrijd van de Admirals in het olympisch stadion trok liefst 14.062 toeschouwers, een record Sins naar Olympische Spelen AUGSBURG (ANP) - Frits Sins zal Nederland vertegenwoor digen by het olympisch kanotoernooi op het onderdeel slalom. By de wereldbekerwedstrijd in de Duitse plaats Augsburg vol deed hij zaterdag aan de eis van NOCNSF. een plaats bij de beste twaalf. Sins finishte in een veld van 82 wildwaterkanoërs als negende. Michael Reys, die in Augsburg woont, werd op zijn thuisbaan elfde. Hij kwalificeerde zich vorige week in Seu d'Ur- gel in Spanje al voor de Olympische Spelen. Sins en Reys de den vier jaar geleden ook mee in Barcelona. KNCGV: geen fusie turnbonden AMERSFOORT (ANP) - De voorgenomen fusie tussen de Ko ninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond (KNGBi en het Ko ninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond (KNCGVi lijkt er voorlopig toch niet in te zitten Bij de leden vergadering van het KNCGV zaterdag in Amersfoort stemde 58 procent van de afgevaardigden voor een samengaan op 1 januari 1997, terwyl daarvoor een driekwart meerderheid no dig was Het KNGB. te zelfder tyd in vergadering bijeen in Beekbergen, was, met enkele kleine aantekeningen, unaniem voor het fusieplan. De KNCGV-leden waren wel voor het voor stel het fusieplan met een jaar te vertragen om langer aan het idee te kunnen wennen. Voorsprong Chicago Bulls slinkt SEATTLE (RTR) - De Seattle SuperSonics leken dood. maar de basketballers vonden de kracht die hen boven zichzelf uit deed stijgen. In de vijfde wedstrijd in de finale van de NBA won de thuisploeg met 89-78 van de Chicago Bulls. De stand in de serie best-of-seven is nu 3-2 in het voordeel van Michael Jordan en Co. Hoewel de wederopstanding van de SuperSonics, die een week geleden nog tegen een 3-0 achterstand aankeken, haast ongelooflijk is. gelooft vrijwel niemand in de ultieme stunt: het veroveren van de NB A-titel. In het United Centre in Chicago zullen de Bulls definitief het kampioenschap binnen halen. is de algemene verwachting. Wereldtitel dammen Tsjizjov JAKOETSK ANPi - De Rus Tsizjov heeft de wereldtitel dam men heroverd. Hij versloeg in Jakoetsk in de barrage wereld kampioen Valneris uit Letland. De tweekamp was na vier sets in 2-2 geëindigd. HOOFDDORP (GPD) - Honder den vliegtuigen cirkelden de af gelopen dagen boven het Haar- lemmermeerbos, waar Piet Raymakers na 1980 voor de tweede keer in zijn carrière Ne derlands kampioen bij de springruiters werd. Zo nabij Schiphol zat hèt vliegtuig er voor de sympathieke Braban der nog niet tussen. De Olympi sche equipe vertrekt immers pas over drie weken richting Atlanta en Raymakers is slechts een van de lotgevallen die moet wachten op zijn uit verkiezing. De hoofdprijs van de nationale titelstrijd was het steuntje in de rug die de 39-jarige ruiter goed kon gebruiken. Na zqn overstap van stal Zangersheide naar de familie Cordia dacht Rayma kers in Jewel's Amethyst einde lijk een Olympisch kandidaat te hebben gevonden. Blessures en gebrek aan wedstrijdritme wier pen de combinatie echter ver te rug. Na de Italiaanse tour, waar- by Rome voor de ruiter een te leurstelling werd door een ge sprongen bloedvat, had de inwo ner van het Belgische Arendonk bijna de moed opgegeven. Ame thyst herstelde echter wonder baarlijk snel van de zwaar rond reis en moet komende week in Arnhem opnieuw een test afleg gen. Piet Raymakers geeft echter lie ver de voorkeur aan Jewel's Emerald. De 11-jarige Holstei- ner, winnaar van de Grote Prijs van Darmstadt, is met z'n vech tersmentaliteit meer een paard naar het hart van de winnaar van de zilveren medaille tydens de Spelen van Barcelona. „Ik vergelijk 'm soms wel eens met Ratina. Ze hebben allebei een beetje dat kittige. Emerald had direct mijn voorkeur. Dat is ook de reden dat ik hem in de Grote Prijs van Den Bosch heb gere: den. We hebben in elk geval hier ons visitekaartje afgegeven." Raymakers loste zesvoudig ti- telwinnaar Jos Lansink af. De Twent. die onlangs op zijn beurt Raymakers op Stal Zangers- heide opvolgde, probeerde zich in Luxemburg te kwalificeren voor de Olympische Spelen. Daar was ook bondscoach Hans Hom, die al ruimschoots van te voren had aangegeven de voor keur te geven aan de krachtme ting in het Groothertogdom. De winnende ritten van Lansink met Cartago Z gaven de baas van de springruiters voldoende zekerheid. Het is alleen aan Hom om te bepalen of Lansink met Duif (van Hom en Schocke- muhlei Duif of Cartago Z (door Leon Melchior uit Holstein ge huurd) naar de Spelen gaat. Jan Tops, ook in Luxemburg (ze vendei, is als enige al langer ze ker van een Olympisch startbe wijs. Veel andere miters moeten echter zweten, wellicht ook de komende weken in Arnhem en Aken. Onder hen Eric van der Vleuten (tweede op het NK), Bert Romp (tiende in Luxem burg), Wout-Jan van der Schans (elfde) alsmede Emile Hendrix. MILTON KEYNES (ANP) - De Nederlandse hockeyploeg is als tweede geëindigd op het pre- olympische toernooi in het En gelse Milton Keynes. Op de slot dag van het vierlandentoernooi bleek de overwinning (2-1) op Groot-Brittannie onvoldoende voor de eindzege. Die was, op doelsaldo, voor olympisch en Europees kampioen Duitsland dat eerder op de dag wereld kampioen Pakistan met 5-1 ver morzelde. Vijf weken voor het begin van de Spelen ziet het er voor de vrou-1 wenploeg minder rooskleurig' uit De 1-0-zege op Groot-Brit- tannië kon niet verbloemen dat de formatie van Tom van 't Hek nog lang niet in olympische vorm stak. Oranje eindigde in het vierkoppige Europese deel nemersveld als laatste. Neder land dankte de zege aan neo-in- ternational Fleur van de Kieft, die al in de derde minuut voor de enige treffer tekende Het mannenteam hield zich wat de strafcorner betreft volledig op de vlakte Alle varianten, waarop de ploeg de komende weken achter gesloten deuren veelvuldig zal worden geoefend, bleven heimelijk in de tas. Bove- lander islag) en Van den Honert (push) mochten het om beurten proberen. Van den Honert stond met vier voltreffers op scherp, zijn maat Bovelander viel met nul rake klappen uit de toon. Na het vierlandentoernooi in Amstelveen, dat woensdag van start gaat, maakt de bonds coach zijn selectie voor de Spe len bekend. In Amstelveen mo gen de deelnemende landen, naast Nederland doen dezelfde teams als in Milton Keynes mee, achttien spelers gebruiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 13