Schijn en wezen van Amsterdam Betrouwbaar Werk voor een jongetje van tien PAAUWE achtergrond Eurotop 1997 in hoofdstad moet imago verbeteren het weer in zeeland standplaats economiewijzer Wellington Klassieke hollandse kwaliteit en in europa snelheidscontrole VRIJDAG 14 JUNI 1996 Vandaag Een lang gekoesterde wens gaat voor Amsterdam over een jaar in vervulling. Op 16 en 17 juni 1997 wordt in de hoofdstad de Eurotop gehouden. Dé kans het beste beentje voor te zet ten en zich te ontdoen van het negatieve imago. De voorberei dingen zijn in volle gang. Stilletjes hoopt men op een 'Ver drag van Amsterdam', al was het maar om in de geschiede nisboekjes te komen. door Thea van Beek Een van de grootste proble men van Amsterdam, is dat het imago niet overeenkomt met de werkelijkheid. Amster dam staat stereotiep voor één groot bordeel, waar alleen maar wordt gespoten en gesnoven. Te weinig is bekend wat wij te bie den hebben aan uitgaan, cul tuur, aan belangrijke congres- en financiële centra." Het imago van de hoofdstad is een van de problemen waarmee directeur L. Hieselaar van de Stichting Amsterdam Promo tion (Ampro) heeft te kampen. ..Wij proberen daar andere beel den naast te zetten Het is 'frap- pez toujours'. De Eurotop is daar een uitgelezen moment voor." Het eerste halfjaar van 1997 is Nederland weer voorzitter van de Europese Raad. Op 16 en 17 juni wordt dat voorzitterschap afgesloten met een Eurotop in Amsterdam. In het kielzog van de vijftien regeringsleiders uit de Europese Unie. reizen ruim 1.300 delegatieleden en zo'n vier duizend journalisten uit de hele wereld mee. Twee dagen lang zijn de ogen van de wereld op Amsterdam gericht. Bloednerveus zijn ze nog niet bij het team van het Projectmana gementbureau, dat speciaal is belast met de Amsterdamse or ganisatie. Sinds november vorig jaar zijn de vier medewerkers van het projectteam fulltime in de weer om alles vlekkeloos te laten verlopen. „Er is ons alles aan gelegen dat er niks mis gaat. Op factoren als bedorven eten of een terroristische aanslag heb je weinig grip. Maar zoiets straalt wel af op Amsterdam", zegt me dewerkster Doubs Vos. De organisatie van de Eurotop zelf en de zorg voor de veiligheid van regeringsleiders en delega tieleden liggen bij het kabinet. Amsterdam moet zorgen voor de nodige voorzieningen en instaan voor de openbare orde en veilig heid. Daarnaast wil de gemeente zich zo veelzijdig mogelijk pre senteren. Stapels initiatieven liggen er voor activiteiten om de relatie Amsterdam en Europa onder de aandacht te brengen. Ze varie ren van eet- en boekenmarkten, festivals en onderwijsprojecten tot tentoonstellingen. Eén ervan is een groot cultureel spektakel in het weekeinde voorafgaand aan de top. Voorlopig is het alle maal nog een kwestie van geld en plannen inventariseren. Voor de organisatie werkt het projectbureau samen met een ambtelijke werkgroep en een waaraan Ampro. de VW, Uni versiteit van Amsterdam en het bedrijfsleven deelnemen. Vooral de periode voorafgaand aan de top is voor de stad van doorslag gevend belang. Vos: „Tijdens die Eurotop krijg je toch niemand de stad in. Alle aandacht gaat dan naar die vergadering. Juist de periode ervoor en erna zijn be langrijk. Die moet je uitbuiten, vooral door publicaties in de buitenlandse pers." Zo haalt de VW geruime tijd te voren de toeristische pers naar Amsterdam. „We willen laten zien wat Amsterdam zo belang rijk maakt in Europa", zegt woordvoerder H. ter Balkt „Alle zeilen worden bijgezet de stad in het zonnetje te zetten. Amsterdam is duidelijk door het dal heen rond dat negatieve imago. Voorbeelden genoeg. Neem de actie 'graffiti fïni', de aanpak van de openbare ruimte of de Amsterdam Arena. Alle maal nieuwe, positieve zaken. Amsterdam is zich duidelijk aan het verbeteren. Bij veel buiten landse toeristen is dat nog on voldoende bekend." Maastricht De Amsterdamse organisatoren hebben ook een kijkje genomen in Maastricht. Met de Eurotop van 1991 verwierf de stad eeu wige roem door het daar geslo ten 'Verdrag van Maastricht'. Plotseling verscheen de stad ook voor buitenlanders op de landkaart. P. Beek, hoofd voorlichting van die gemeente: „De top als zoda- Runa Hellinga kaapstad Hij stond in het adver tentiefoldertje als De pendable Dan, Betrouw bare Dan, gespecialiseerd in tal van klusjes, van timme ren en loodgieten tot electri- citeit. Betrouwbaar, dat sprak aan nadat we al met twee loodgieters een af spraak hadden gemaakt voor de installatie van een klein keukenboilertje, zon der dat een van de twee was komen opdagen. We belden, kregen een ant woordapparaat en lieten een boodschap achter. En wa rempel, hij belde "s avonds terug. Hij zou de volgende dag rond een uur of tien langskomen. En warempel, om kwart over tien stond hij voor de deur. Hij bekeek het klusje en we spraken af dat hij een week later terug zou komen om de zaak in orde te brengen. Het was niet te ge loven. maar hij kwam op het afgesproken tijdstip echt op dagen. We zijn het anders gewend, inmiddels. We hebben in Zuid-Afrika geen klusje la ten doen. of er was gelazer mee. Gordijnen die weken later kwamen dan toege zegd. een installateur van anti-inbraaktralies die steeds beloofde dat hij langs zou komen en nooit wat van zich liet horen, loodgieters die het lieten afweten, de man van de alarminstallatie die gelukkig altijd zo vrien delijk is om even te bellen dat hij het op het afgespro ken tijdstip niet haalt" geen enkele vakman schijnt zijn werk in een keer goed te kun nen doen. Vaklieden Ga naar een ander, zou je dan denken, maar het pro bleem is. we hebben weinig keuze. Een van de restanten van het apartheidssysteem is een enorm tekort aan vak lieden. Zwarte kindertjes waren immers te dom om een echt vak te leren, of be ter. blanke vaklieden wilden geen concurrentie, dus wa ren zwarte jongeren uitge sloten van beroepsopleidin gen. Als klant zit je met de ellen de. Het zal nog jaren duren eer het tekort aan vaklieden is weggewerkt, als dat al ge beurt. want technische be roepen staan in de zwarte ge meenschap niet erg hoog aangeschreven. Voorlopig weet de roomblanke tim merman heel goed dat je dankbaar mag zijn als hij komt en vooral ook nederig en klein. Dat waren we een keer niet en dat hebben we geweten. Let wel, we hadden een klus van zo'n 40.000 gulden te ver geven. Het huis waar we wo nen. was ooit gepland met een aanbouw, maar de oor spronkelijke eigenaren had den daar het geld niet voor gehad. We konden de extra ruimte echter goed gebrui ken en benaderden een aan nemer. Voor de afwisseling kwam de man op de afgesproken tijd, samen met een zwarte col lega. Al snel werd duidelijk hoe de verhoudingen lagen: de blanke was officieel de baas. maar de zwarte man had in dit geval duidelijk de know-how. Hij boog zich over de bouwtekeningen, die we bij de aankoop van het huis hadden gekregen, en stelde de relevante vragen. Vaag De baas beloofde ons terug te bellen met een offerte. Maar wat ook gebeurde, geen telefoontje Tot we zelf maar eens aan de lijn hingen en een vaag verhaal kregen. Pas bij het derde telefoontje kwam de waarheid boven ta fel hij was onze bouwteke ningen kwijt. Maar hij zou voor nieuwe zorgen, beloof de hij. Een paar dagen later lag een envelop met papier in onze brievenbus, maar de inhoud leek niet op de verloren teke ningen. Toen we hem erover opbelden, snauwde hij dat we het maar moesten bekij ken. „Want ik ben deze hele zaak al lang meer dan zat". Toen gooide hij de hoorn er op. Ik heb een tijdje wat verbij sterd naar het toestel zitten kijken, Er wordt in Zuid- Afrika wat afgekankerd op 'die swartmens' die lui zou zijn en onbetrouwbaar en het land naar de verdoeme nis helpt. Over het werktem po van veel zwarte arbeiders is zeker wat te zeggen Maar waarom blanken zich ver beelden dat ze het zoveel be ter doen, is mij af en toe een raadsel. Rondvaartboten vormen een aantrekkelijke mogelijkheid voor het vervoer van regeringsleiders, delegatieleden en journalisten op de Eurotop in Amsterdam. fotoarchief PZC nig heeft weinig uitstraling. Je krijgt van tevoren wat publici teit, maar dat is het dan. Elke stad waar een top wordt gehou den is in de promotie wel ergens 'het hart' van of 'de motor'. Als er op zo'n Eurotop niets gebeurt, weet normaal niemand meer waar de laatste geweest is." Het in Maastricht gesloten ver drag betekende een omwente ling. Nog steeds komen buiten landse journalisten kijken hoe de stad er nu voorstaat. Beek: „Vooral toeristen uit Japan en de Verenigde Staten kwamen speciaal naai- de vergaderzaal in het Gouvernement kijken. Ook het aantal beurzen en congres sen is toegenomen. Een forse be langstelling is er vooral uit Mid den-Europa. Men komt echt af op de naamsbekendheid van de stad." Ook koos een flink aantal inter nationale instituten en instellin gen voor Maastricht als vesti gingsplaats. Voor de top be droeg dat aantal 35, nu 46. „Het merendeel kwam echt dank zij de bekendheid van de Eurotop", zegt Beek. „Vaak zijn de argu menten dat Brussel zo in de na bijheid ligt. Was hier geen ver drag gesloten, dan had niemand aan ons gedacht." De twee miljoen gulden die stad en provincie destijds staken in de organisatie en promotie is dus ruimschoots terugverdiend. „Normaal gesproken zou je we reldwijd zeker 500 miljoen moe ten steken in die naamsbekend heid." Amsterdam heeft een budget van 3.5 miljoen. Niet om meer naamsbekendheid; wie kent Amsterdam niet. De wereld moet de stad leren waarderen om zijn gastvrijheid en vele mo gelijkheden. Perscentrum Aanvankelijk zou de Eurotop in de RAI vergaderen, waar ook het perscentrum was gedacht. Het kabinet koos echter De Ne- derlandsche Bank als vergader plaats. Een mooi afscheidsca deautje voor president-direc teur Duisenberg. Vlak na de top vertrekt hij naar het Europees Monetair Instituut in Frankfurt. Teleurstelling is er niet bij de RAI. Het hele complex is voor een week afgehuurd. Het hele Congrescentrum en drie van de elf tentoonstellingshallen wor den gebruikt als onderkomen voor de pers. Juist met die aanwezige media verwacht de RAI net als in Maastricht een toenemende be langstelling. Droogoefenen kan Amsterdam overigens al geruime tijd voor de top in juni. Voorafgaand zijn in Amsterdam al een reeks verga deringen van informele minis terraden, permanente vertegen woordigers van de EU en een congres van de Europese Bewe ging. De 30.000 hotelbedden waarover Amsterdam beschikt, zijn ruim schoots voldoende voor de vele duizenden extra bezoekers. De politie onderzoekt nog welke ho tels geschikt zijn voor huisves ting van de delegaties. Een aan tal luxueuze tophotels in de bin nenstad komt niet in aanmer king. De nauwe straatjes erom heen geven teveel beveiligings problemen. Het Amstel Hotel, altijd al goed als verblijf van vele prominenten, staat overigens wel op het lijstje. Amsterdam heeft nog een jaar te gaan en de tijdsdruk laat zich al voelen. Veel moet nog georgani seerd en geregeld. Wat te denken van de vele verkeersdrempels die mogelijk verwijderd moeten worden op de routes die de rege ringsleiders volgen. En hoe los je het toch al grote parkeerpro bleem op. Waar mogelijk vor men rondvaartboten een aan trekkelijke oplossing. Een aar dig visitekaartje voor de stad. „Wat we absoluut niet willen is een politioneel machtsvertoon, zoals je zag in Madrid of Can nes", weet projectmedewerkster Patsy Albinus. „We willen het re laxed houden. Amsterdam heeft veel ervaring in dit soort dingen. Jaarlijks worden hier vierhon derd buitenlandse delegaties ontvangen. En wat denk je dat erbij komt kijken als Ajax weer eens wint!" door Pauline van de Ven Robert Blinco was een jon getje van tien, dat samen met tachtig andere jongens en meisjes van dezelfde leeftijd of jonger, werkdagen van zestien uur maakte in een fabriek in het Engelse Lowdham. Als hun ar- beidstempo verslapte werden ze afgeranseld. Later belandde het jongetje in een andere fa briek in Litton, waar de kinde ren in stallen werden gehuis vest en met de varkens moesten vechten om het eten in de trog gen. Ook daar begon het werk 's ochtends om zes uur en eindigde het 's avonds om tien. Dat was aan het begin van de In dustriële Revolutie, om precies te zijn 1828. Het verhaal stond in een Engels weekblad en ik ont leen het aan de warmhartige be schrijving van beroemde econo men 'Filosofen van het Dage lijks Brood', geschreven door Robert Heilbroner. Ook veel ro manschrijvers hebben de erbar melijke omstandigheden waar onder kinderen en volwassenen in ons deel van de wereld in de naam der welvaart werden afge beuld prachtig beschreven. Het indrukwekkendst is misschien wel John Steinbecks 'Druiven der Gramschap', dat de uitbui ting van arbeiders en hun kinde ren in de Amerikaanse land bouw beschrijft en de moeizame opkomst van de vakbeweging. Tot het eind van de vorige eeuw was kinderarbeid ook bij ons in het westen heel normaal. Neder land verbood het in 1874, Belgie vijftien jaar later. In de meeste delen van de wereld bestaat zo'n verbod niet Uit het rapport over kinderarbeid dat de Internatio nal Labour Organization dezer dagen heeft uitgebracht, blijkt dat ruim 73 miljoen kinderen tussen 10 en 14 worden gedwon gen te werken op het land, in fa brieken in mijnen of in de prosti tutie. Afrika staat bovenaan, daar werkt soms wel de helft van de kinderen. In Oost-Europa steekt het verschijnsel de kop op. Zelfs in rijke landen neemt kinderar beid toe, mede door de instroom van andere culturen. Nu is kinderarbeid in principe een onsympathiek verschijnsel, maar toch is de ene vorm van kinderarbeid de andere niet. Het maakt wel iets uit of kinderen gedwongen worden in fabrieken te werken of zich te prostitueren, óf dat ze volgens eeuwenoud ge bruik met hun ouders meewer ken op het land. In Zuid-Europese landen, zoals Griekenland en Portugal, is het heel normaal als jonge kinderen na schooltijd hun ouders mee helpen in een winkel of een res taurant. En zelf vinden we het heus niet vreemd als jonge kin deren een krantenwijk hebben of seizoenswerk doen. Gruwelijk Niet alle vormen van kinderar beid zijn dus verwerpelijk. Ook zijn de omstandigheden lang niet altijd zo gruwelijk als in het 19e eeuwse Engeland. Toch zijn er landen waar kinderen vijftien uur per dag in een fabriekshal worden vastgebonden aan een stoel om producten te maken die wij kunnen kopen. Het zijn zwar te bladzijden in de ontstaansge schiedenis van de vrije markt. Zodra een land een zekere wel stand heeft bereikt, komt er vaak een tegenbeweging op gang die dat soort ontsporingen met succes bestrijdt. Het is een kleine geruststelling. Klein, om dat in die paar bladzijden, ook al worden ze nog zo snel omgesla gen, het leven van een of twee ge neraties volwassenen en kinde ren wordt verknoeid. Economen als Robert Owen, John Stuart Mill en Charles Fou rier hebben zich destijds het lot van de fabrieksbevolking aange trokken. Zij brachten een tegen kracht op gang. Ook Karl Marx, die eigenlijk meer eer toekomt als politicus dan als econoom, droeg veel bij aan de tegenbewe ging. En niet te vergeten de ge heimzinnige Engelsman die 'Ed Ludd' heette en die in de meeste economieboeken alleen maar in een voetnoot staat. Ludd bracht in 1811 achtduizend 'Luddisten' op de been waarmee hij fabrie ken in brand stak en machines stuksloeg, in razernij over de uit zichtloze eentonigheid van een hele generatie Engelsen in fa- briekgsgevangenissen. Bij ons houden kracht en tegen kracht elkaar tegenwoordig ge noeg in evenwicht om de praktij- Advertentie) Wellington klinkt zeer British, maar de meubelen die naar deze staatsman en strateeg zijn genoemd zijn puur Nederlands. Ze ademen de sfeer van rijkdom en degelijkheid, alsof ze rechtstreeks afstammen van hollandse koopmanseigenschappen Ze hebben een ingetogen grandeur. Met zulke meubelen krijgt een kamer een chique cachet Dat laatste klinkt Frans, maar het is gewoon heel mooi. ""«et naar PaauW^ 12000m- showroom Marconistraat 15,0113 220840 Wij blijven ook vandaag onder invloed van een hogedrukge- bied met centrum boven Midden- Eng eland. Aan de oostflank van dit hoog staat boven Zeeland een aanvoer van heldere maar niet al te warme polaire lucht. Evenals gisteren blijft het kwik bij omstreeks 18 graden steken, maar plaatselijk kan nog net de 20 graden bereikt worden Na het optrekken van de grondmist begint de dag zonnig en in de middag ontstaan vooral in Oost- Zeeland weer stapelicolken. Het blijft in ieder geval droog. De wind draait van noord naar noordoost en is zwak tot matig 2 tot4Bft. Vanavond en vannacht wordt het dan weer onbewolkt en koelt het opnieuw flink af naar rond de 6 graden. Nautisch bericht Wind: noord, ruimend noord oost, matig 3 tot 4 Bft., zicht: goed, temperatuur kustwater: 16 graden, afioijking waterstan den: geringe verlagingen, maxi mum golfhoogte monding Schei- des: omstreeks een halve meter. Vooruitzichten Voor het weekeinde: het hoge- drukgebied ligt vrijwel statio nair over de regio. Ook dan blij ven wij aan de oostflank en komt met een noordelijke aanvoer po laire lucht naar ons toe. Zonnig en droog weer met maxima tus sen 18 en 20 graden, 's Nachts is het fris met een minimum van omstreeks 8 graden. De noord tot noordoosten wind zwak tot matig 2 tot 3 Bft. Aan zee in de middag matig 3 tot 4 Bft. Voor maandag tot en met din*. dag: aanhoudend droog wee met overdag zon en 's nachts hö der. De maximum temperatu# loopt geleidelijk iets orahoof naar rond de 22 graden De mj. nima rond 11 graden. De noorde lijke wind draait geleidelijk naar het zuiden en is zwak tot matig Vrijdag 14 juni Vhssmgen Terneuzen Bath Roompot Buiten Zierikzee Yerseke Philipsdam West Zaterdag 15 juni Vlissingen Terneuzen Bath Roompot Buiten Zierikzee Yerseke Philipsdam West uur cm i 8 02 198 828 210 9.32 237 7 55 147 9.15 158 9.15 154 9.15 157 8.39 195 9 08 206 10.16 231 8.35 144 9.55 141 10 00 148 9 55 151 2026 19) 20 48 2C 21 52 25) 20 20 m 21.35 Ui 21.40 !i; 21.35 a 21.06 U 21 30 28 22 37 20.55 IC 22 20 22 20 IV 22 20 15 Laag water Vrijdag 14 juni Vlissingen Terneuzen Bath Roompot Buiten Zierikzee Yerseke Philipsdam West Zaterdag 15 juni Vlissingen Terneuzen Bath Roompot Buiten Zienkzee Yerseke Philipsdam West uur uur n 8 02 198 2026 8 28 210 2048 a 9 32 237 21 52 2: 7.55 147 20 20 li 9 15 149 15 40 IS 3 20 154 15 50 IS 3.40 156 1605 2.20 2 1 2 14 45 211 2.4 1 237 15.07 2« 3 41 282 16.07 21 2.15 157 1450 IC 4.05 156 1625 IE 4.15 1 62 16.35 16 4.30 166 1655 !S ZON EN MAAN 15 juni Zon op 05 19 onder 22 01 Maan op 05.17 onder 21.01 -1000- heclo pascal 19 lemperaluur ken van vroeger op afstand te houden. Maar in het grootste deel van de wereld is het nog niet zo ver. Onder economen woedt een heftige discussie. Moeten we zoveel mogelijk handel met die landen drijven, zodat ze snel rijk worden en zich een tegenkracht kan ontwikkelen? Of moeten we die landen juist onder druk zet ten om eerst een democratie, een vakbeweging en een vrije pers te installeren voordat ze zaken met ons mogen doen? Het is een moeilijke vraag. Per soonlijk zou ik spullen die door jongetjes zoals Roberto Blinco worden gemaakt liever niet aan schaffen. Het probleem is alleen datje niet weet om welke artikelen het gaat. Het zou plezierig zijn als de vakbeweging zich inzette voor een code op de verpakking. Ik zou zeggen: een Blinco-code, zo dat een van die talloze ano nieme. verprutste levens achter af toch nog zin en betekenis krijgt. Vooruitzichten Weersvooruitzichten voor diver se europese landen, geldig tot en met zaterdag Noorwegen: In het midden en noorden in het algemeen flink wat wolkenvelden en een grote kans op regen. Rond Oslo gere geld zonneschijn. Vooral vrijdag overal een stevige noordenwind. Maxima van 10 in het noorden tot 19 graden in de omgeving van Oslo. Zweden: In het zuiden perioden met zon, maar in het midden en noorden aanhoudend bewolkt en vooral in het noorden regen. Een stevige noordelijke wind. Maxima tussen 14 en 20 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Rustig, vrij zonnig en droog weer. Middagtempera- tuur geleidelijk oplopend naar 20 graden in het noorden en 23 graden in het zuiden op zater dag. België en Luxemburg: Droog en flink wat zon. Vrijdag maxima rond 20 graden, zaterdag iets ho ger. Noord- en Midden-Frankrijk: Flinke zonnige perioden en droog. Maxima van 18 graden langs het Kanaal tot 25 in het oosten. Portugal: Zonnig, zaterdag langs de westkust mogelijk wol kenvelden. Droog. Maxima van 28 graden aan zee tot 36 plaatse lijk in het binnenland. Madeira: Zonnige perioden. Droog. Middagtemperatuur on geveer 25 graden. Spanje: Overwegend zonnig. In het binnenland 's middags en 's avonds een kleine kans op een lokale onweersbui. Zeer warm met maxima rond 35 graden: aan zee middagtemperatuur cir ca 27 graden. Canarische Eilanden: Zonnig, aan de noordkant van de eilan den ook enkele wolkenvelden. Droog. Middagtemperatuur aan zee ongeveer 26 graden. Marokko: Westkust: zonnige pe rioden. en in de namiddag en avond een kleine kans op een on weersbui. In het zuiden plaatse lijk ook mist of laaghangende bewolking. Maxima vlak aan zee tussen 23 en 29 graden. Zuid-Frankrijk: Flink veel zon, en vooral in de Alpen en Pyre neeën aanhoudende kans op een lokale regen- of onweersbui. In het oosten geleidelijk meer wind. Middagtemperatuur meest tussen de 25 en 30 graden. Mallorca en Ibiza: Veel zon en middagtemperatuur rond 29 graden. Italië: Zonnig. In de namiddag en avond vooral in het zuiden en in de bergen lokaal onweer. Ma xima ongeveer 30 graden, aa zee en in het noorden iets lager Corsica en Sardinië: Overwf gend zonnig en vooral vrijda kans op een onweersbui. Mie dagtemperatuur ongeveer 2 graden, op Corsica iets mindf warm. Griekenland en Kreta: Zonnij In Griekenland een enkele regen of onweersbui. Op de Egeïsch Zee waait een stevige noordehj ke wind. Middagtemperatuu ongeveer 30 graden, op de eilar den in de Egeische Zee circa 2( Zaterdag iets minder warm. Turkije en Cyprus: Aan d Turkse zuidkust en op Cypru zonnig en warm. Aan de Turks westkust soms veel wind ei vooral zaterdag kans op een n gen- of onweersbui. Middagten: peratuur vaak 30 graden of hc ger. Zaterdag in het westen iet lager. Zwitserland: Aan de noordflanl van de Alpen af en toe zon a eerst nog een kleine kans op ot weer. In het zuiden overwegen zonnig. Enige daling van temp< ratuur met op zaterdag maxim van 21 graden in het noorden te 26 rond Locarno. Oostenrijk: Perioden met zone vrijwel overal droog. Maxim dalend naar rond 21 graden 0| zaterdag. Hongarije: Vrijdag een klem kans op een bui. Verder penode met zon en droog. Daling vané middagtemperatuur naar onge veer 21 graden op zaterdag. Weerrapporten 13 juni 20 uur: Amsterdam Athene Barcelona Berlijn Boedapest Bordeaux Brussel Cyprus Dublin Frankfurt Genève Helsinki Innsbruck Istanbul Klagenfurt Kopenhagen Las Palmas Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Mallorca Malta Moskou Munchen Nice Oslo Parijs Praag Rome Split Stockholm Warschau Wenen Zurich onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew licht bew onbewolkt regen zwaar bew onbewolkt licht bew licht bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt onweer onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew licht bew zwaar bew half bew onbewolkt licht bew De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontrolt aan: A2 tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbommel vice versa A12 tussen Arnhem-Ede vice versa - roulerende radar Ter hoogte van Almere: A6-de Waterlandseweg (N27)-de Hogering A2 tussen Echt-Maastricht A58 ter hoogte van Etten Leur A28 ter hoogte van Hoogeveen wegwerkzaamheden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 4