Bouw vakantiepark stilgelegd aSSÈ PZC zeeland vrijdag 14juni 1996 14 Fysiotherapie tussen de duinen VVD maakt lijst pas in september bekend Boete voor eigenaar bijtgrage rottweilers Uitbreiding café De Pionier Zierikzee voor Raad van State Rechtbank schorst vergunning na protest Natuur- en Vogelwacht Brouwershaven doet weekend diensten 15 t/m 23 juni a.s. van onze verslaggever RENESSE/MIDDELBURG - De Natuur- en Vogelwacht heeft met succes beroep aangetekend tegen de bouwvergunning die de gemeente Westerschouwen heeft afgegeven voor de aanleg van een vakantiepark voor ge handicapten in Renesse. De pre sident van de rechtbank heeft besloten de vergunning te schorsen waardoor de bouw van het 160 woningen tellende park, dat De Soeten Haerd gaat heten, tijdelijk moet worden stopgezet. De rechtbank gaat nu beoordelen of de bouwvergun ning al dan niet terecht is ver leend. De aanleg van het recreatiepark is al in volle gang. Op dit mo ment wordt de infrastructuur aangelegd en wordt geheid. De aannemer, de Walcherse Bouw Unie (WBUi, hoopt het park, al thans een deel daarvan, volgend seizoen te openen. De algemeen directeur van de WBU. G. van Kralingen, maakt zich nu zorgen of dit tijdstip gehaald kan wor den. Verder zegt hij de beslissing van de president van de recht bank 'uitermate vervelend' te vinden. „Vooral omdat het om gehandicapten gaat. Kijk. ach ter onze zakelijke opstelling zit een warm hart." De WBU hecht veel waarde aan het project, meent Van Kralingen. „We heb ben veel studie verricht en con stant overleg gevoerd met de Zeeuwse Gehandicaptenraad." Correct Volgens C. Uitterhoeve, verte genwoordiger van Westerschou wen. is de gemeente van mening dat alle procedures correct zijn doorgelopen. „We hebben een behoorlijke belangenafweging toegepast." Overigens wordt de motivatie van de president pas later bekend gemaakt. Het is niet de eerste keer dat de bouw van De Soeten Haerd ver traging oploopt. Zo zijn eerdere bezwaren van de Natuur- en Vo gelwacht al ongegrond ver klaard. De natuurorganisatie verzet zich tegen nieuwe vesti ging van verblijfsrecreatie in het gebied. „Niet alleen het natuur lijke landschapsbeeld en de rust gaan verloren, ook de leefbaar heid en de verkeersveiligheid worden in toenemende mate aangetast", stelt G. J. C. Buth namens de vereniging. Vreemd De vereniging vindt dat de pla nologische procedures voor het plan 'vreemd en onjuist' zijn ver lopen. Voorbeeld: volgens het provinciaal beleid dat drie jaar geleden is vastgesteld, zouden van onze verslaggever ZIERIKZEE - De VVD Schou- wen-Duiveland vindt het voor barig de kandidatenlijst voor de verkiezingen nu al bekend te maken. De eilandelijke WD volgt een landelijk vastgesteld stappenplan. Dit betekent dat de leden zich tot 9 augustus kun nen aanmelden als kandidaat voor de gemeenteraad. In de loop van augustus zal de lijst in alfabetische volgorde bekend worden gemaakt. Pas in sep tember, twee maanden voor de verkiezingen, spreken de leden zich uit over de definitieve volgorde. De WD is de enige van de partij en die momenteel vertegen woordigd zijn in de zes raden op Schouwen-Duiveland, die nog niet naar buiten is getreden met de kandidatenlijst. Een eerste rondschrijven zou echter al een 'flink aantal uitstekende kandi daten hebben opgeleverd'. Dit zijn zowel huidige raadsleden als nieuwe belangstellenden, meldt partij voorlichter P. Greefhorst. Daarentegen komt de partij vrij snel met het verkiezingspro gramma op de proppen. Het pro gramma wordt dinsdag 2 juli be sproken in een ledenvergade ring en zal tijdens die bijeen komst definitief worden vastge steld. van onze verslaggever BROUWERSHAVEN - Het col lege van Brouwershaven komt met een nieuw, soberder plan voor de herinrichting van de Markt in Brouwershaven. Het voorstel dat donderdagavond voor de leden van de gecombi neerde commissie algemene za ken, financiën en ruimtelijk be heer op tafel lag kon de goed keuring niet wegdragen. WD'er M. C. J. Mol toonde zich nog het meest optimistisch. Op enkele aanpassingen na kon hij zich wel met het plan vereni gen. Andere commissieleden, bijvoorbeeld R. J. van der Wek ken (CDA), hadden er aanmer kelijk meer moeite mee: „Als het niet eenvoudiger kan, zulen wij het afwijzen." Het huidige voorstel heeft een jaar in de ijskast gelegen en is daar vrijwel ongewijzigd uitge komen. Tot verbazing van en kele commissieleden. „In mijn ogen heeft het stilgestaan", vond Th. van Dijk (D66). „Moet je hier nu nog aan beginnen?" Van der Wekken vroeg zich af of je met de herindeling in zicht nog een miljoen moet uitgeven aan het project. Dit vond waar nemend burgemeester A. P. de Haan echter maar een 'betrek kelijk' argument. „Er wordt al jaren over de herinrichting ge praat." Over het kostenplaatje: „Het zag er naar uit dat er geen geld voor was. Nu blijkt dat het op langere termijn wél kan." Kritiek Onlangs besloot het Brouwse college van B en W geen nieuw standpunt in te nemen maar het nog eens te proberen met het voorstel van vorig jaar. Kern van dit plan is dat de muziektent en het standbeeld van Jacob Cats niet worden verplaatst, het par keren aan de schil van het plein wordt geconcentreerd en in het hart van de Markt een verblijfs- gebiedje wordt gecreëerd waar bijvoorbeeld terrassen mogelijk zijn. Alle fracties bleken echter in meer of mindere mate kritiek te hebben op de diverse onder delen. Ook rees meerdere malen de vraag of op bepaalde punten niet bezuinigd kan worden. Maar dit is makkelijker gezegd dan gedaan, liet de ontwerper van het herinrichtingsplan we ten. „Als je gaat bezuinigen dan is dat in de marge. Je bespaart heel weinig." P. van der Meide (GPV/SGP/RPF) liet zich door deze woorden niet uit het veld slaan. „Een bezuiniging van zo'n drie ton moet toch mogelijk zijn?" opperde hij. De Haan zag al met al geen reden het plan overeind te houden: „Eén ding is duidelijk, dit kunnen we niet handhaven", moest ze toegev5 Nog één keer zal het college e, voorstel op tafel leggen (mét* kostenplaatje) en dan is hetaj de raad om al dan niet akkw te gaan. besloot ze. OOST-SOUBURG Jeugddienst - in de K; vormde Kerk te Oost-Souba wordt zondag vanaf 19.00 a een jeugddienst gehouden. 9 combo Second Chance, Cw| Marteijn en het jeugdkoor Jij late verlenen hun medewerka aan de dienst die als theq 'Vluchten doen we vaak' heeft 15 EN 16 JUNI 1996 CENTRAAL ALARMNUMffl 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 01) uur: C. H. G. Daniels. Kier, straat 2, Zierikzee, tel. iOij 413410. Spreekuur van 11.00-11.30 uui Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 081 uur: Renesse/Ellemeet: ,'j Flach en S.W.H.M. Simons, ii (0111) 461280; Burgh-Haa stede: G. van Beek-Verbeek 1 J.Ph.P. Stenger, teUOll 651861Brouwershaven/Sci rendijke: L.A.M. Bruel en J, Roth,Markt 32, Brouwersli ven,tel. (0111) 651280, spoed] 652204. Spreekuur van 11.30-12.00 ui en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk enOo terland, vrij. 18.00-ma. 08.1 uur: A. Dorrestein, Dorpsweg Bruinisse, tel. (0111) 452120, Tandartsen: H. B. Geleijnse-Szitajtis, Noon straat 12, Burgh-Haamstede, a (0111)652698. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam 1 tel. (0111) 412906, geopend 1 van 09.00-12.30 uur en van 163 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30ui en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: T( (0113)251177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): S. Ben sma, Zierikzee, tel. (0111)41218 van onze verslaggever ZIERIKZEE - Twee rottweilers die een geruime tijd hebben doorgebracht in het asiel in Goes mogen weer terug naar hun baas, een 33-jarige man uit Burgh-Haamstede. De eigenaar komt er echter niet zonder straf vanaf, zo bleek donderdag bij het kantongerecht in Zierikzee. Bij de tweede keer dat deze zaak voorkwam, legde kantonrech ter A. L. R. Melens de man don derdag een boete op van 5000 gulden waarvan de helft voor waardelijk. De extra zitting van donderdag was het vervolg op een bijeen komst die enkele weken terug plaatsvond. Toen besloot de rechter de zaak aan te houden om meer duidelijkheid te krijgen over de verordening van de ge meente Westerschouwen. Dat de twee honden zowel mensen als dieren hebben aangevallen, was voor iedereen duidelijk. Grote vraag was echter of de ei genaar van de honden hiervoor kon worden gestraft. Zijn advo caat, mr. B. van Leeuwen, be toogde van niet. Hij wees hierbij op een onduidelijke formulering in de Westerschouwse apv. De inwoner van Burgh-Haam- stede is voor twee strafbare fei ten aangeklaagd; twee gevallen waarbij hij zijn honden niet aan de lijn had en zonder muilkorf liet rondlopen. Donderdag liet Melens weten dat de eigenaar van de rottweilers slechts voor één van deze feiten kan worden aangeklaagd. Eén van de over tredingen was namelijk ge maakt onder de oude, niet meer geldige apv. ADVERTEREN DOET VERKOPEN geen nieuwe projecten in het kustgebied meer van de grond mogen komen. Een uitzondering werd gemaakt voor de zogehe ten pijplijnprojecten. Aangezien de provincie in 1990 bij de be stemmingsplanprocedure haar goedkeuring heeft onthouden aan het onderdeel De Soeten Haerd kan volgens de Natuur- en Vogelwacht nooit sprake zijn van een pijplijnproject. De afgelopen weken is een fors begin gemaakt met de voorbereidingen voor de bouw van 160 vakantiehuisjes voor gehandicapten aan de Rampweg bij Renesse. foto Pieter Honhoff De Wieken-bewoner J. de Boer mag als eerste de sfeer van het duinlandschap in de fysio-ruimte opsnuiven. foto Pieter Honhoff De gemeente Westerschouwen, omvattend de Westhoek van Schouwen-Duiveland, Is met circa 4 miljoen bezoekers per jaar een van de belangrijkste recreatiegemeenten van Nederland. Voor het derde achtereenvolgende jaar organiseert de gemeente de Kunstschouw Westerschouwen, De Kunstmanifestatie met stip... Een evenement waarin plaats is voor exposities, verkoop en veiling van beeldende kunst. Schilderkunst in verschillende technieken, beeldhouwwerk, plastische vormgeving, fotografie en textielkunst worden getoond op meer dan 20 locaties in de kernen Westenschouwen, Burgh, Haamstede. Nieuw Haamstede. Renesse en Noordwelle. Meer dan 100 deelnemende kunstenaars en galeriehouders tonen hun werk in kerken, historische gebouwen, ateliers, galeries, particuliere tuinen, woningen en horeca-etablissementen. De bezoeker krijgt door het volgen van - een deel van - de Kunstroute een bijzondere combinatie van Kunst, Natuur en Cultuur gepresenteerd. Te voet, op de fiets of met de speciale - gratis - Kunstbusjes Alle exposities en overige activiteiten zijn gratis toegankelijk. Het Kunstmaal, op zaterdag 15 juni 's avonds, toegankelijk voor deelnemers en andere belangstellenden, vormt een goede voedings bodem voor onderlinge contacten. De Kunstveiling op zaterdag 22 juni vormt een ander hoogtepunt. Een goede gelegenheid om, naast de mogelijkheid tot aankopen van werk. bij te dragen aan een goed doel. waaraan de baten besteed worden. Tijd om te verpozen? Vele hotels/restaurants bieden aantrekkelijk geprijsde kunstmenu's en/of kunstarrangementen. Het Kunstschouw magazine geeft op overzichtelijke wijze een compleet beeld van de Kunstroute, de locaties en de tentoongestelde werken. Deze brochure is verkrijgbaar op alle locaties en bij de VVV-kantoren op Schouwen-Duiveland en in Middelburg en Veere Voor alle informatieVVV Schouwse Kust 0111-651513/462120 of gemeentehuis 0111-651651 van onze verslaggever ZIERIKZEE - Sinds donderdagochtend kent Zierikzee een stukje 'beschermd duingebied'. Niet aan de kust maar hartje binnenstad, tussen de muren van De Wie ken. In het zorgcentrum is een nieuwe fy sio-ruimte in gebruik genomen die door leden van de schilderclub van De Licht boei is versierd met levensechte wand schilderingen. De bedoeling is dat het na gebootste duinlandschap een positieve uitstraling heeft op de gebruikers, zei di recteur P. D. Markesteijn. Tegen de be woners: „Ik hoop dat u iets ervaart bij het lopen of fietsen." De opening werd verricht door bewoner J. de Boer. een vroegere fysio-patiënt. die met zijn looprek de met papier afgezette opening van de kamer aan flarden scheur de. De Wieken beschikt nu over een ruim te die louter voor fysiotherapie is be stemd. Voorheen werd fysiotherapie gege ven in een kamer die ook voor andere doel einden werd gebruikt. Dat was wel eens onhandig, volgens fysiotherapeut Jaco Vleeshouwer. „Je moest vaak nog wat re gelen voordatje kon beginnen, stoelen op zij schuiven bijvoorbeeld." Vleeshouwer maakte van de gelegenheid gebruik zijn zorgen te uiten over de zuinige houding van de regering ten opzichte van fysiothe rapie. „Het aantal behandelingen dat wordt vergoed, wordt steeds minder." En dat is jammer, betoogde hij, want fysio therapie zou juist moeten worden gesti muleerd. Markesteijn denkt er net zo over. „De drempel moet lager. Het gevaar bestaat dat sommige mensen een angst krijgen voor het lopen. Dan durven ze na verloop van tijd niet meer van de stoel af te ko men." van een medewerker DEN HAAG/ZIERIKZEE - Café De Pionier aan de Visstraat in Zierikzee mag niet uitgebreid worden. Daar blijft het gemeen tebestuur bij, vertelde een woordvoerder van de plaatse lijke bestuurders donderdag tij dens een hoorzitting van de af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State in Den Haag. De hoorzitting werd ge houden naar aanleiding van een door de exploitant van De Pio nier, C. J. van de Wekken, aan gespannen zaak. Van de Wekken kocht enige tijd terug het naast De Pionier gesi tueerde verenigingsgebouw. Het pand had jaren leeg gestaan. In het verleden hebben er vereni gingen van christelijke jongeren in gezeten. Van de Wekken knapte het pand op en kwam tot de conclusie dat het als vereni gingsgebouw nagenoeg niet ver huurbaar is. Tegen het nieuwe multifunctioneel centrum zou niet op te concurreren zijn. Daarom wil Van de Wekken het pand bij zijn café trekken. Beleid Het gemeentebestuur weigerde daarvoor echter toestemming te geven. Het zou nu eenmaal vast staand beleid zijn dat het plaat selijke horecabestand niet uit gebreid mag worden. Als Van de Wekken wel mag uitbreiden, dan zullen andere kroegbazen ook weer mogelijkheden clai men, is de vrees van het gemeen tebestuur. Van de Wekken liet het er niet bij zitten en stapte naar de Raad van State. Hij vindt dat het ge meentebestuur, juridisch be zien, in had moeten gaan op zijn mededeling dat het pand als ver enigingsgebouw onverhuurbaar is. De rechter moet daar nu een oordeel over vellen. Overigens vertelde de woord voerder van het gemeentebe stuur donderdag dat het plaat selijke horeca-beleid weer ter discussie wordt gesteld. Moge lijk ontstaan daardoor toch weer uitbreidingsmogelijkheden. Galerie 't Zuuddek Willem Alexanderstraat 14 Burgh-Haamstede Galerie Geluk Zeesterweegje 6 Burgh-Haamstede Kiel Kloostertuin Kloosterweg 30 Burgh-Haamstede 'de koffie staat klaar' restaurant/approachgolf De Molenberg Hogeweg 53 Burgh-Haamstede Atelier Rob de Zoete Zuidstraat 18 Burgh-Haamstede Hotel-Café-Restaurant Bom Noordstraat 2 Haamstede Showroom Garage Dijkman Zuidstraat 9 Haamstede Pannekoekenmolen Burghseweg 53 Haamstede Beeldentuin Elisabeth Derijcke aan de voet van de vuurtoren Nieuw-Haamstede Groenrijk Habo Hogezoom 100 Renesse Pizzeria Schovers Hogezoom 186 Renesse Stichting Plus Min Rampweg 24a Renesse Hotel-Restaurant De Zeeuwse Stromen Duinwekken 5 Renesse Atelier Elly Mes Hoge Hilleweg 1 Westenschouwen informatie VW Schouwse Kust tel.: 0111-651513/462120 of Gemeentehuis 0111-651651

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 40