Aantal gokkasten aan banden 5. Het extraatje van Huggies. kleintjes model Nooit meer verdwaald op het strand British Airways met American Airlines in mega-alliantie 95 4 WEKEN pzc intratuin {amer achter verbod automaten in snackbars, club- en buurthuizen Deze week alleen bij Albert Heijn. Crl Wonderpleister voor lucht en doelpunten Bomexplosie in metro Moskou VOOR 14,25 Vanochtend bewolking éM Wolkenvelden en in de ochtend kleine kans op regen. Vanmiddag zonnig. De maximum temperatuur omstreeks 19 nmden. De wind is matig. Opgave advertenties per telefoon: 0118-484321 !39e jaargang no. 130 Üloensdag 12 juni 1996 .osse nummers 1,60 EN HAAG (GPD) - Cafés die at willen, mogen maximaal ivee gokautomaten hebben. De ■geringspartijen VVD, PvdA 'a 066 willen dat landelijk re Zij verwerpen hiermee et kabinetsvoorstel om ge- leenten zelf te laten regelen of zo ja hoeveel gokautomaten mogen plaatsen. „Een lan- elijke richtlijn geeft iedereen herdachte van noord op meisje mngehouden [OTTERDAM (ANP) - De poli- ie heeft dinsdag in Rotterdam en 18-jarige man aangehouden lie ervan wordt verdacht naandagavond een 13-jarig neisje van het leven te hebben ieroofd. De politie heeft dins- lagop aanwijzingen van de ver lachte het mes gevonden waar nee het meisje is gedood. Het werd aangetroffen neen woning in Hoogvliet. verdachte is afkomstig uit Hij werd dinsdag in vroegte van zijn bed gelicht. gebeurde na aanwijzingen getuigen die door de recher- zijn verhoord tijdens een De verdachte inmiddels een gedeeltelij- bekentenis afgelegd. Sectie dinsdag uit dat het slacht- iffer is gedood door messteken. ,Het moordwapen is gevonden mhet staat vast dat de verdach- e het mes heeft gebruikt", zei •en politiewoordvoerder. De po- itie zegt niet te weten of dader 21 slachtoffer enige relatie had- len, Ook over een eventueel mo- ief was gisteren nog niets be- ;end. duidelijkheid", aldus D66- woordvoerder De Graaf. De Kamer praat vandaag over gokautomaten en andere kans spelen. Er komt een compleet verbod op gokautomaten in snackbars en club- en buurthui zen, zoals het kabinet heeft voor gesteld. Een Kamermeerder heid van PvdA, D66 en CDA sluit zich hierbij aan. De Kamer verwerpt de protesten van snackbarhouders die zo een be langrijke inkomstenbron zien wegvallen. „Patatbakkers dienen patat te verkopen en mogen niet afhan kelijk zijn van het gokwezen", al dus PvdA-woordvoerder Zijl stra. De WD vindt eigenlijk dat gemeenten moeten bepalen of zij gokkasten in snackbars toe laten. Hiervoor is echter geen Kamermeerderheid. Werknemers van de speelautomatenbranche demonstreren dinsdag op het Binnenhof in Den Haag. Zij maken zich grote zorgen om hun baan. Vandaag praat de vaste Kamercommissie voor Justitie over de nota Kansspelen Herijkt. foto Ed Oudenaarden/ANP Forse kritiek heeft vrijwel de ge hele Kamer op de plannen van het kabinet om de landelijke lo terijen, zoals de Postcodeloterij en de Staatsloterij in hun moge lijkheden te beperken. Zo wil het kabinet de televisieuitzendin gen rond loterijen aan banden leggen, evenals reclame ervoor. Ook zouden er geen nieuwe ver gunningen meer afgegeven mo gen worden. De Kamer wil hier niets van we ten, „Betuttelend", aldus D66. „Alles wordt zo dichtgespij kerd", zegt de PvdA, die er net als de WD op wijst dat staatslo terij en postcodeloterij niet ver slavend zijn. Alleen het CDA is het met het kabinet eens dat paal en perk gesteld moet wor den aan de landelijke loterijen. Het CDA vindt ook dat er een maximum gesteld moet worden aan de uit te betalen hoofdprijs. Het kabinet vindt met een Ka mermeerderheid, dat de organi satoren dat zelf moeten weten. Onderzoek De belastingdienst is een onder zoek begonnen naar de honder den loterijen die jaarlijks met toestemming van gemeentebe sturen en Kamers van Koophan del plaatsvinden. De ambtena ren van staatssecretaris Ver meend willen nagaan hoeveel geld er in omgaat. Op basis daar van wil men misgelopen kans- spel- en omzetbelasting innen. Het onderzoek is gestart nadat de Algemene Rekenkamer Ver meend had verweten nooit te hebben nagegaan of er niet werd gerommeld met de afdracht van kansspelbelasting. De belasting is 25 procent van alle prijzen bo ven duizend gulden. In casino's is het 33,3 procent van de uitbe taalde prijzen. Voor speelauto maten geldt de belasting niet. tmaam Als u nu een lumbopak Huggies-luiers koopt, profiteert u van maar liefst acht gulden voordeel. En u krijgt ook nog een pak Baby Fresh babydoekjes (48 stuks) cadeau. Zo kan uw boy of girl er weer even tegen! Huggies jumbopak, voor boys of girls, OQ QQ diverse maten 3Z99 C/ ,-| En, bij elk jumbopak een pak Baby- pairy' £;ili Frpsh babydoekjes (48 stuks) gratis! ,:W Cty a Aanbieding geldt t/m zaterdag 15 juni as en zolang de voorraad strekt MERIDEN (GPD) - De Ita liaan Casiraghi scoorde er gisteren op het EK-voetbal in Engeland twee keer mee, het mysterieuze pleistertje op de neus. Het is de 3M- pleister, een naam waarbij de M wordt geschreven als een gekantelde 3. Een Ame rikaans product, dat de ademhaling bevordert. Naar het schijnt. Dokter Frits Kessel, bonds- arts van de KNVB, moet eens lachen. „Ik heb van morgen pas enkele monsters gekregen, Het is een transcu- taan middel, een middel dus dat door de huid heen gaat. Het schijnt in te werken op het slijmvlies in de neus, zo- [Jat je veel meer zuurstof hebt. Die indruk wekt het al thans." Het EK heeft al her en der spelers te zien gegeven met het pleister. Zoals de Ita liaan Casiraghi gisteren dus. Kessel: „Het heeft in elk ge val niks met het verbeteren van de conditie te maken. Het effect is hetzelfde als met neusdruppeltjes. Die ge bruikten we al bij het Neder lands elftal. Druppeltjes zon der efedrine uiteraard, want het zou slordig zijn als je daarop gepakt wordt." Maandag speelde niemand bij Oranje met de wonder- pleisters. Wel wordt er al heel voorzichtig geëxperi menteerd. Kessel: „Ed de Goey heeft ze geprobeerd en die zegt er veel baat bij te hebben. Maar dat is logisch, want De Goey heeft een snufneus." Een snufneus? Kessel: „Een snufneus, ja. De Goey heeft vaak last van slijm in de neus. Die pleisters schijnen hem te helpen." van onze verslaggever CADZAND - Op de bewaakte stranden van Cadzand, Dom burg, Veere, Vrouwenpolder en Renesse worden naar Belgisch voorbeeld oriëntatiepalen ge plaatst met kindvriendelijke fi guren. Ze zijn bedoeld om de pro blematiek rond zoekgeraakte kinderen in te dammen. Aan de Belgische stranden is gekozen voor herkenningsobjecten als een appel, een banaan, een vis, ijsje of een treintje. Op de Zeeuw se stranden zullen pictogrammen van Dick Bruna-creaties kinde ren voor verdwalen moeten be hoeden. Naast de figuur van Nijn- tje zijn dat afbeeldingen van een zeilboot, een beer, een koe, een clown en een emmertje met schepje. De oriëntatiepalen zijn bedoeld om de strandwachten te ontlas ten. Het komt, meldt de Oost- burgse gemeentewoordvoerder L. Polfliet, regelmatig voor dat men sen van de strandreddingsbri- gade de rol van kinderverzorger Naar Belgisch voorbeeld, maar nu met gebruikmaking van Dick Bruna-creaties, worden aan Zeeuwse stranden oriënterings- palen opgericht als herkennings punt voor kinderen. Op de foto een 'verdwaalpaal' op het strand vanKnokke. foto Charles Strijd krijgen opgedrongen. Het toe zicht op die soms hevig blèrende kinderen kan de aandacht aflei den van andere taken. Vandaar die palen. Het is de bedoeling dat ouders, bij een bezoek aan het strand hun kroost uitleggen: „Kijk, pappa en mamma zitten hier vlak bij Nijntje. Als je ons kwijt bent, moet je naar die paal lopen." Aan de Belgische kust hebben de herkenningstekens inmiddels al de bijnaam 'verdwaalpaal' gekre gen. Maar eigenlijk is dat een on juiste aanduiding, want de palen zijn er om verdwalen tegen te gaan. De palen hebben in België hun ef fect niet gemist. In Middelkerke en Koksijde halveerde in één jaar tijd het aantal zoekgeraakte kin deren. De Nederlandse markeringsmas- ten zijn bedacht door een creatief ontwikkelingsbureau in Bree- zand. Exploitant A. C. Alders heeft al klanten voor vijftien stranden. In Zandvoort en Bloe- mendaal hebben ze veel succes. De contrastrijk gekleurde, in een voudige lijnen vormgegeven blik vangers helpen niet alleen kinde ren om 'hun basis te vinden'. „Ou ders kunnen nu rustig achterover gaan liggen", meent Alders. Ook volwassenen gebruiken de afbeel dingen als verwijzingspunt: 'ik ben vast naar het strand en zit links van het beertje'. Advertentie MOSKOU (AP) - Bij een bomexplosie in de metro van Moskou zijn I ms(*agavond vier mensen omgekomen en 16 anderen gewond ge- P akt' van wie drie ernstig. i^pöetionaris van de Federale Veiligheidsdienst zei tegen het «oskouse radiostation Echo dat de aanslag vermoedelijk het werk is Tsjetsjeense separatisten of iemand die de verkiezingen van i anstaande zondag wil saboteren ALBERT HEIJN ROEPT CONSUMENTEN OP TOT EXTRA CONTROLE VAN TOM POES VARIANTJES (800 G) Aangezien Albert Heijn niet kan uitsluiten dat een klein deel van eerder uit de schappen verwijderde zakken Tom Poes Variantjes droog kattevoer (800 g) alsnog bij de consument terecht zijn gekomen, worden consu menten opgeroepen een extra controle uit te voeren op de ver pakking van eerder genoemd product en deze terug te brengen naar de winkel. Niet geschikt voor consumptie door uw kat zijn: Tom Poes Variantjes (800 g) met daarop een sticker '25% gratis'. Alle Tom Poes Variantjes met rode sticker 'tijdelijke levering uit Duitsland, zijn wèl geschikt voor consumptie door uw kat. Albert Heijn verzoekt consumenten de desbetreffende zakken Tom Poes Variantjes retour te brengen naar de winkel, waar het aankoopbedrag vanzelfsprekend wordt terugbetaald. Voor nadere inlichtingen kunnen consumenten gebruik maken van de Servicelijn van Albert Heijn, 06-0305. Albert Heijn biedt haar verontschuldigingen aan voor dit onge mak. Zaandam 11 juni 1966 ALBERT HEIJN BV Nee, geen Pamela voor paps, maar een fotogenieke Hosta voor vaderdag. Koester deze plant in de (half) schaduw. Aanwinst voor terras of in de tuin. Schaduw over vredesakkoord Ingevolge het maandag gesloten vredesakkoord is dinsdag een begin gemaakt met de terugtrek king van Russische troepen uit Tsjetsjenië. Over het akkoord viel al direct een schaduw door een aarwal op een konvooi met Tsjetsjeense onderhandelaars en internationale bemiddelaars. Daarbij zijn dinsdag zeker zes mensen gewond geraakt. De slachtoffers waren burgers en le den van de militaire escorte van het kon- C vooi. w 4 1 - Kiel veerboot Gedeputeerde J. I. Hennekeij heeft dinsdag de kiel gelegd voor de nieuwe PSD-veerboot Prins Johan Friso. Het schipdat bij de de Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen wordt gebouwd, moet 1 april 1997 gereed zijn. De KSG kon door de order vo rig jaar een flink aan- 1 1 tal banen behouden. Overwinningen Kroatië en Italië Op het Europees kampioen schap voetbal in Engeland heb ben Italië en Kroatië hun ope ningswedstrijd geivomien. Italië versloeg in Liverpool Rusland met 2-1. Kroatië won in Notting ham met 1-0 van Turkije, Van daag staan er geen ivedstrijden op het 1 Q programma. I w Opinie: 2; Binnenland: 3; Achtergrond: 4; Buiten land: 5; Financiën en economie: 6; Radio en televi sie: 7; Kunst en Cultuur: 8 en 9; Zeeland: 11, 12, 13 en 15; Sport: 19 en 21. Van 9,95 voor LONDEN (ANP) - British Air ways (BA) gaat in zee met Ame rican Airlines (AA). Daardoor ontstaat 's werelds grootste alliantie op luchtvaartgebied. BA maakte de samenwerking dinsdag samen met AA bekend. De maatschappijen gaan vanaf april 1997 passagiers en vracht op de transatlantische routes delen en gezamenlijke vluchten uitvoeren. Bovendien gaan zij hun bonusprogramma's voor trouwe klanten bundelen. Beide maatschappijen doen een beroep op de regeringen van hun land „onverwijld" een liberalere luchtvaartovereenkomst te slui ten en de markt open te stellen voor meer concurrentie. Daarmee lijkt BA zijn verzet te gen een „open skies"-overeen- komst tussen Washington en Londen op te geven. Tot nu toe hield de maatschappij de boot af omdat zo'n akkoord de deur voor de Amerikaanse concur rentie tot de Britse markt en met name het Londense vliegveld Heathrow wijd open zette. Heathrow is de thuisbasis van BA, dat 38 procent van de ver trek- en landingsmogelijkheden in handen heeft. Andersom hield American zich jarenlang verre van een buiten landse partner. United Airlines ging ondertussen scheep met Lufthansa/SAS en Thai Airways en Delta Air Lines met Swissair, Sabena en Austrian Airlines. De KLM opende in 1989 de rij met een deal met Northwest. De samenwerking tussen BA en AA gaat niet zover dat de twee maatschappijen belangen in el kaar nemen. Zij blijven twee aparte maatschappijen' met be- Advertentie ERICSSON GSM zaktelefoon houd van hun eigen naam en lo go en met hun eigen vliegtuigen en bemanningen. KLM-topman Bouw verwelkom de de samenwerking, die vol gens hem „een gunstige invloed zal hebben op het verder vrij worden van de luchtvaartmark ten". (eenmalig binnen zes maanden) JA, ik wil: KOUDEKERKE Galgeweg 5, tel. 0118-551623. een proefabonnement van 4 weken voor 14,25 een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische afschrijving a 31,50 per kwartaal met automatische afschrijving a 89,50 Naam: Straat: Stuur deze bon op in een open enveloppe, zonder postzegel, naar: PZC, afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen. Bellen gaat sneller: (0118) 484216 'n dijk van een krant het'groene warenhuis Planckstraai 82 3316 GS Dordrecht 713214 000002 t

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 1