De Visser heeft een goed gevoel PZC Ballegeer legt Hoek geen druk op Marcel Verwei naar kwartfinale Drie Zeeuwen in G-team Oranje sport Sluiskilse naar WK powerliften sportagenda sport op tv VRIJDAG 7 JUNI 1996 24 van onze medewerker HOEK - In alle rust heeft Hoek zich voorbereid op het duel in de kampioenscompetitie met Scheveningen. Trainer Johan Ballegeer schreef zijn spelers rust voor en werkte gister avond slechts een ontspannen training af. „Het heeft nu geen zin meer om veel te trainen, want de fysi sche conditie van de spelers is in orde. Dat hebben we vorige week tegen Urk nog kunnen zien", zei Ballegeer, die gister avond tijdens de training de nadruk legde op de ontspan ning. De Belg vreest voor een na sleep van de loodzware compe titie. die vanwege de kam pioenswedstrijden een extra lange staart heeft gekregen. „Kijk maar naar de kampioe nen van vorig jaar Katwijk en Kozakken Boys. Ze hebben er dit seizoen de naweeën van on dervonden." Ballegeert bekent dat hij mor gen niets liever dan met een overwinning uit Scheveningen terugkeert. „Zo'n lange reis maakt men niet voor niets. Nee. we zullen er alles aan doen, want met zulke wedstrij den ben je als club ook in de picture. Nico van de Kerkhove is naar Scheveningen-Urk (2-1) geweest. Hij zal me nog verslag uitbrengen. Scheveningen is favoriet, maar we zullen ge woon ons eigen spelletje spe len." Ballegeert vindt het daarom nog altijd jammer dat Hoek te gen Urk al snel met tien spelers verder moest. „Maar Urk is wel van ons geschrokken. We heb ben daarna nog genoeg kansen gehad op de winst. Misschien begin ik tegen Scheveningen met tien man. want dat is de laatste twee keer goed gegaan. Bovendien kan ik daarna nog een elfde speler inbrengen", al dus de uiterst ontspannen Bal legeer. Tot gisteren was het nog niet bekend of Davy Gijsel voor zijn rode kaart tegen ASWH zijn schorsing had binnengekre gen. Wel zit verdediger Jos Kayser nog een schorsing van één wedstrijd uit. Ballegeer hoopt op de terugkeer van Be nedict van de Walle. „Want als Gijsel geschorst is, kunnen we Van de Walle natuurlijk goed gebruiken." van onze medewerker SLUISKIL - Chantal de Visser bereidt zich de laatste weken intensief voor op de wereldkam pioenschappen powerlif ten die eind deze maand in Kitchener (Canada) worden gehouden. De Sluiskilse powerliftster dwong haar kwalificatie af tij dens de Nederlandse kampioen schappen. In Noord-Schar- woude werd ze namelijk in maart van dit jaar nationaal kampioene powerliften in de ge wichtsklasse 75 tot 82.5 kg. Die prestatie vormde voor de techni sche commissie van de Konink lijke Nederlandse Krachtsport Bond aanleiding om de 27-jarige De Visser uit te zenden naar de wereldkampioenschappen. Sa men met twee andere powerlif- sters reist ze op 21 juni af naar Canada. De Visser heeft geen flauw idee wat haar in Kitchener te wach ten staat. „Ik weet dat er deel neemsters zijn uit de hele we reld. Nieuw-Zeeland, Amerika, Rusland, noem maar op. Hoe sterk ze zullen zijn. kan ik niet zeggen. Ik ken de concurrentie niet, maar ik mag er uiteraard vanuit gaan dat het niet gemak kelijk zal worden." De powerlifsters worden onder- gebracht in een luxe hotel, waar in ook de titelstrijd wordt gehou den. Chantal de Visser, die in Sluiskil werkt, stemt zich vooraf tevreden met het verbeteren van haar persoonlijk record. Nu heeft ze in totaal 422,5 kg voor de drie onderdelen kruebuigen, bankdrukken en deadliften op haar naam staan. Het is achteraf allemaal heel snel met haar gegaan. De Sluis kilse kwam zeven jaar geleden via Marcelle Huigen en haar man Simon de Visser, die ook aan powerliften doet, in aanra king met de krachtsport. „Daar voor had ik niets aan sport ge daan. maar dit beviel me met een." Onder leiding van Ko en Marleen Houg werkt ze al die ja ren haar trainingsprogramma - drie keer per week - af in sport school Marco's gym in Zaam- slag. „Ik train ongeveer acht uur per week. Alleen in de vakantie en vlak na de grote wedstrijden doe ik het een weekje rustiger aan." Uitdaging Sinds 1992 is ze bezig met de wedstrijdsport. Ze is toen lid ge worden van Spartacus uit Noord- Scharwoude om aan grote wed strijden mee te kunnen doen. „Het ging meteen goed. De afge lopen jaren ben ik drie keer na tionaal kampioen geworden. Nu ligt het anders. Normaal gespro ken heb ik tussen de besten van de wereld geen kans, maar nog- ZATERDAGVOETBAL Kampioenscompetitie eerste klasse: Scheveningen - E BASKETBAL Vandaag, vrijdag 21.30 uur. Van Duijvenvoordezaal Oost-Souburg. Mannen, halve finale beker BC Vlissingen 2-BC Vllssingen JJ. BILJARTEN HANDBAL KLEIDUIVENSCHIETEN maals het kampioenschap is voor mij geslaagd als ik mijn per soonlijk record kan verbeteren. Het blijft natuurlijk een mooie uidaging", vertelt ze. Chantal de Visser heeft niets aan het toeval overgelaten om zo goed mogelijk aan de start te verschijnen. Ze liet speciaal voor het wereldkampioenschap aan gemeten wedstrijdkleding uit Amerika overkomen. Ze ge bruikt de wedstrijdkleding om alvast te wennen op de trainin gen. Zo hoopt ze straks naar een topprestatie toe te werken. Haar beste individuele prestaties zijn: kniebuigen 180 kilo. bankdruk ken 82,5 kilo en deadliften 170 ki lo. De eerste dagen in Canada heeft ze tijd om te acclimatiseren. Van 26 tot en met 29 juni vinden de wedstrijden plaats. Zoals ge bruikelijk krijgt ze drie beurten per onderdeel. „De eerste beurt moet je op zekerheid spelen. In de laatste beurt neemt men meer risico's. Je mag natuurlijk geen drie fouten op een onder deel maken, want dan ben je weg. Ik zal best wat gespannen zijn, maar na mijn eerste goede beurt valt die spanning bij mij weg." Chantal de Visser is ervan overtuigd dat ze niets te verlie zen heeft, maar alles te winnen heeft. Chantal de Visser: „Bij de eer ste beurt moet je op zekerheid spelen." foto Charles Strijd MOTORSPORT VOETBALTOERNOOIEN Morgen (zaterdag) wordt op het sportpark Het Springer in Nieuwerkerk ge speeld om de ZN-trofee van Schouwen-Duiveland Programma: 11.30 uur Dui- veland-Ouwerkerk. Dream-Team-ZSC. 12.20 uur- DFS-Renesse Brouwersha- ven-Mevo. 13.10 uur: Bruse Bovs-Zierikzee. SKNWK-WIK. 14.05 uur winnaars groep 3 om de negende plaats Verliezers groep 3 om de elfde plaats. 14.55 uur Winnaars groep 2 om de vijfde plaats. Verliezers groep 2 om de zevende plaats. 15.45 uur: Verliezers groep 1 om de derde plaats. 16.15 uur Winnaars groep 1 finale Morgen (zaterdag) vindt weer het jaarlijkse 'Onder de Molen' veteranen-toer nooi plaats op het sportcomplex aan de Sportlaan te Wissenkerke. De deelne mende ploegen zijn RCS (Oost-Souburg), Bevelanders (Kamperland), Colijns- plaatse Boys. Uchta (Ochteni, ZSC (Scharendijkei, Middelburg, Rijnmond (Hoogvliet) en Wissenkerke. Aanvang 13.00 uur De finales vangen omstreeks 16.00 uur aan Op de speelweide aan de Nieuwstraat te Grijpskerke wordt vandaag (vrijdag) van 18 30 uur tot 22.00 uur het traditionele Dorpentoernooi gehouden. De teams die bestaan uit een keeper, vier veldspelers en drie wissels komen uit de dorpen Grijpskerke, Veere. Gapinge. Vrouwenpolder, Meliskerke, Seroosker- ke, Sint Laurens en Oostkapelle. Voetbalvereniging FC Dauwendaele sluit morgen (zaterdag) het seizoen af met een jeugdtoernooi Op de velden aan de Kruitmolenlaan komen 's mor gens diverse Zeeuwse pupillenteams aan de aftrap, 's middags is het de beurt aan de A-junioren. ATLETIEK Atletiekvereniging Dynamo houdt vanavond (vrijdag) in Middelburg een weg wedstrijd over 10 Engelse mijl (16 kilometeri. Het parkoers is uitgezet over beschutte B-wegen tussen Middelburg, Gapinge en Veere. De start is om 19.30 uur op de Prooyenseweg. Inschrijven vanaf 18.00 uur in de kantine van het voetbalveld op de Nadorst te Middelburg. Atletiekvereniging AV'56 houdt morgen (zaterdag) in Goes de tweede compe titiewedstrijd voor C- en D-junioren. De wedstrijden op sportpark 'Het Schen- ge' beginnen 11.00 uur met de estafettes Atletiekvereniging de Wielingen houdt morgen (zaterdag) een pupillenwed- strijd voor de Ir Knaap-competitie. De wedstrijden op het sportpark aan de Baljuw Veldersweg te Oostburg beginnen om 11 00 uur Atletiekvereniging Scheldesport houdt zondag in Terneuzen de tweede atle- tiek-competitiewedstrijd voor de eerste en tweede klasse van het district West n. De wedstrijden op het Zuidersportpark beginnen om 11.30 uur met de esta fettes. Morgen (zaterdag) wordt op het motorcrosscircuit aan de Engelandweg in Vlis- singen-Oost de vijfde wedstrijd van de MSV De Uitlaat verreden. Aan de start komen de klassen junioren 125cc en 250cc en hoger. 60/80cc, en senioren 125cc, 250cc en hoger. De trainingen beginnen om 10.30 uur de wedstrijden om 12.30 PAARDENSPORT De Landelijke Rij vereniging en Ponyclub Hulst uit Hulst houdt morgen zater dag) en zondag op het terrein aan de Waterstraat in Hulst een internationaal springconcours voor paarden en pony's. Programma: Zaterdag, hoofdring, 8.30 uur: pony's klasse L; 10.30 uur: pony's klasse M en Z, met aansluitend een tweede parcours voor de klassen L. M en Z; 15.00 uur: paarden klasse B: 15.45 uur. paarden klasse L; 16.45 uur: paarden klasse M; 17.15 uur. paarden klasse Z en ZZ. Bijnng. 8.30 uur: pony's klasse B. met aansluitend tweede parcours. Zondag, 9.00 uur paarden klasse B. 10.00 uur: paarden klasse L, 12.00 uur: paarden klasse M; 13.00 uur paarden klasse Z en ZZ. 13.30 uur: Kur op muziek door Eppo en Mieke Roovers. 14.00 uur: aanvang tweede parcours paarden B. L, M. Z en ZZ. De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub Vlaandertse Ruiters houdt morgen (zaterdag) op het terrein aan de Barbesteinweg 19 in Heinkenszand een dres- suurwedstrijd voor paarden en pony's. Programma: 10.00 uur paarden en po ny's klasse B en L: 14.00 uur: paarden en pony's klasse Z; 14.30 uur paarden en pony's klasse M. RUGBY Zondag speelt de Goese rugbyclub Tovaal op eigen veld Franse RC Capelle. De kick-off is om 15.00 uur. TRIMLOPEN De atletiekvereniging Dynamo houdt vanavond (vrijdag) in Middelburg een trimloop over 10 Engelse mijl 116 kilometer). Het parkoers is uitgezet over be schutte B-wegen tussen Middelburg. Gapinge en Veere. De start is om 19.30 uur op de Prooyenseweg. Inschrijven vanaf 18 00 uur in de kantine van he voet balveld op de Nadorst te Middelburg. De Stichting Sportpromotie Zeeuws Vlaanderen houdt morgen (zaterdag) in Terneuzen de Grote Scheldoradoloop voor trimmers over diverse afstanden. De start en finish zijn bij Scheldorado aan de Churchilllaan in Terneuzen. Starttijd 15.00 uur: 1200 meter (jeugd) en 15.15 uur: 5 kilometer of 10 kilometer. Inschrijven bij zwemparadijs Scheldorado in Terneuzen. In samenwerking met de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen houdt de stich ting Wielertrimbond vandaag (vrijdag) in Graauw het Open Zeeuws-Vlaams kampioenschap tijdrijden. Afstand: senioren 21 km., jeugd 7 km. Inschrijven vanaf 18.30 uur bij SV Aloy, start eerste renner 19.15 uur. ZWEMMEN VELDKORFBAL Op het veld van Animo in Oost-Souburg wordt zaterdag het Nederlands kam- In Drachten worden vandaag (vrijdag), zaterdag en zondag de Nederlandse kampioenschappen senioren en jeugd (-19 jaar) gehouden. Van de Zeeuwen, die een of meerdere limieten hebben gezwommen, komen alleen Ryan Ver- planke uit Breskens en Eelco van Gemert uit Vlissingen aan de start. Van Gemert start op de 50 en 100 vlinder, de 200 wisselslag en de 50 en 100 vrij. Verplanke komt uit op de 50 en 100 school en de 50 vlinder. Van Gemert, die heel hard heeft getraind voor dit evenement, verwacht enkele Zeeuwse records te zwemmen De biljartvereniging HBC/De Troubadour uit Clinge houdt dit weekeinde in café De Troubadour het negende Clingse kampioenschap bandstoten. Aan vangstijden vandaag, vrijdag, 19.00 uur, morgen en zondag telkens 13.00 uur. de slotpartijen staan zondagmiddag om 16.00 uur op het programma. Morgen (zaterdag) speelt de eerste Zeeuwse cricketclub zijn eerste thuiswed strijd. Op sportpark Het Schenge komt Concordia uit Delft op bezoek Het duel begint 13.30 uur. Zondag, vrouwen junioren sportvelden clubhuis EMM Middelburg 12.00 uur EMM - TOG Mannen. 13.15 uur EMM 1 Helius 2 Sportvelden Heinkenszand Vrouwen, 13 00 uur Orion - HVOS 2 Morgen (zaterdag) worden op de schietbaan Midden-Zeeland te 's-Heer Arendskerke de Zeeuwse kampioenschappen in de A-. B- en C-klasse gehou den. Na deze titelstrijd worden de teams bekendgemaakt die op 6 juli in Bid dinghuizen aan de Nederlandse kampioenschappen zullen deelnemen. van onze medewerker KAPELLE - Marcel Verwei heeft zijn eer ste overwinning bij het jubileumtennis- toernooi van Kapelle binnen. De Bl-spe- ler versloeg in de eerste schifting, die een plaatsje in de kwartfinale opleverde. Dennis van Tuyl in drie sets: 6-0, 6-7 en 6- 1. Eén winnares en drie verrassende scores vormen de oogst van een halve week ten nis op het jubileumtoernooi van Kapelle. Bij de Dl-speelsters beantwoordde Sand ra Braam aan haar favorietenrol. De outsi ders Cynthia Westerweel. Miranda Beke- nes en Ko Moeleker zorgden voor opval lende uitslagen. In de poule van drie bij de vrouwen van D1 - niveau, boekte Sandra Braam haar twee de zege in successie. Na zeges op Wilma Gijzen (driesetter) en Carla de Nooyer werd ze gehuldigd als kampioene. Laatst genoemde werd tweede door winst op Gij zen. Ook bij de vrouwen, maar dan twee cate gorieën hoger, was Cynthia Westerweel in haar openingsduel uitstekend op dreef. Claire Barnhard, als tweede getaxeerd, werd er het slachtoffer van. De represen- tante van MLTC kwam namelijk niet ver der dan het scoren van twee games. In de D2-afdeling had Jolanda Burgs niet lang plezier van haar beschermde positie. Miranda Bekenes haalde in de onderlinge partij immers krachtig uit, en dat hield in dat Burgs in totaal slechts drie keer een game op haar naam kon schrijven. Bij de mannen was de regelmaat troef, totdat in de Dl-klasse Ko Moeleker met de als vijf de geplaatste Bert van Sabben de rackets kruiste. De representant van de organise rende vereniging bleef het terrein mees ter. nadat hij alleen tegen het eind van de tweede reeks even in moeilijkheden was geweest. Een globaal overzicht van de situatie in de respectievelijke deeltoernooien in het en kelspel laat zien, dat. om bij de vrouwen met sterkte-aanduiding BI achter hun naam te beginnen, zowel Hanneke Snijder als Corine Davidse hun eerste optreden met winst bekroond zagen. Een niveau la ger stelde favriete Tinta van Wely haar supporters niet teleur, terwijl daarnaast behalve Cynthia Westerweel ook Joke Ganseman sterk uit de startblokken kwam. In het Cl-gezelschap liet de nummer twee in de waardering, Erwin de Keijzer, zien in een prima vorm te steken bij zijn confron tatie met Peter Weijers. Ook Marlon Wisse werd daar halve-finalist, en wel door Ilco van Belzen te kloppen. Verder is er tot nu toe weinig tekening te bespeuren in de strijd bij de C2-spelers. Alex Greeve voegde zich daar wel bij de vier reeds bekende kwartfinalisten. Bram Kot verwierf in het Dl-deeltoernooi, even als de reeds genoemde Ko Moeleker, een startbewijs voor de kwarteindstrijd, en in het D2-deelnemersveld gaven de num mers één en twee van de rangschikking, Ruud Kalau en Jan Teulings, beiden een duidelijk visitekaartje af. In de C2-groep verloopt alles conform de prognoses, het geen inhoudt dat Kim Dijkstra en Anne- marie Verschuure daar zondag tijdens het beslissende treffen aan weerszijde van het net zullen staan. Hoofdsponsor NK schaken stopt AMSTERDAM (ANP) - In de Amsterdamse Balie is gisteren loting voor de eerste ronde van het Nederlands kampig schap schaken verricht. Jan Timman doet voor de eerste k sinds 1987 weer mee aan de nationale titelstrijd. Favoriet is Nederlandse Bosniër Ivan Sokolov, die zijn titel verdedigt,] de opening werd tevens bekend dat hoofdsponsor WoltersK wer voor de laatste keer als geldschieter optreedt. Het uiti versconcern wil zich in de toekomst meer op de internation markt richten. Loting le ronde: Nijboer - Timman, Reind man - Bosch, Van der Sterren - Cifuentes, Sokolov - Van Wiel, Hendriks - Kuijf, Piket - Sosonko. Blessure voor Edwin Jongejans ROME (ANP) - Schoonspringer Edwin Jongejans heeft a gisteren geblesseerd teruggetrokken voor de finale van een temationaal toernooi in Rome. Hij heeft zich al gekwalifices voor de Olympische Spelen in Atlanta. Tijdens de train: voor de eindstrijd, waarvoor hij zich als vierde plaatste, he hij waarschijnlijk een spiertje gescheurd. Jongejans laat z na terugkeer in Nederland onmiddellijk onderzoeken door< arts op Papendal. Vandaag (vrijdag) wil hij de kwetsuur uit breid laten bekijken in het ziekenhuis. De verwachting is< hij twee weken uitgeschakeld zal zijn. De Olympische Spc] beginnen over zes weken. Geldboetes voor voetbalbonden NYON (DPA) - De Europese voetbalunie (UEFA) heeft del liaanse en Spaanse federaties hoge geldboetes opgelegd onn ze geen clubs voor de Intertoto Cup hebben ingeschrev Beide landen hadden drie startbewijzen voor de competj waarin drie plaatsen voor de eerste ronde van het UEFA-bei toernooi zijn te verdienen. De Italiaanse bond moet 1,2 milji gulden overmaken aan de UEFA. De boete voor de f federatie bedraagt bijna 400.000 gulden. De bond trok opl laatste moment Real Oviedo terug uit de Intertoto Cup.] mens Nederland doen FC Groningen en SC Heerenveen m Gerrie Mühren commentator EK HILVERSUM (ANP) - Gerrie Mühren verzorgt tijdens heti voetbal commentaar voor de Wereldomroep. De tienvoudig ternational en oud-Ajacied komt in actie bij de wedstrijd van het Nederlands elftal. Mühren deed dit werk eerder vi TV Plus. Voor de Wereldomroep leverde hij al commentaar de Champions League finale Ajax - Juventus. De Wereldo roep verslaat elke wedstrijd van het Nederlands elftal live.! verslag is over de hele wereld te horen via de korte golf. Groningen blijft in Oosterpark GRONINGEN (GPD) - FC Groningen blijft voorlopig voet': len in het Oosterpark Stadion. Het is niet mogelijk op kc termijn een nieuw stadion te bouwen op een nieuwe loca Snelheid is echter geboden, want over anderhalfjaar moett FC Groningen voldoen aan de UEFA-regels die voorschrin dat alle stadions slechts zitplaatsen hebben. FC Gronin heeft nu het plan om de hoeken van het Oosterpark Stac door te trekken en de oude tribunes te vervangen. Op deze: ze kunnen 15.500 zitplaatsen gerealiseerd worden. Een a lijke werkgroep komt binnenkort met aanbevelingen over toekomst van het voetbalstadion in Groningen. Het plan: een geheel nieuw stadion te bouwen is volgens wethom drs.H.Pijlman niet voor 2006 te realiseren. De eerder genoen UEFA-regels gunnen de club deze tijd niet. pioenschap voor B-jeugd 14- en 15-jarigen) gehouden. Aan het toernooi nemen de kampioenen van de negen afdelingen deel. Die deelnemers zijn: Oranje. Zwart (Zwolle), Maassluis, DOS'46 (Nijeveen), KVS (Scheveningen), Rhoda (Amsterdam), Rust Roest (Eindhoven), De Meeuwen (Putten), Laege Gaan (Friesland). Namens Zuid-West is Animo zelf deelnemer. Het toernooi begint om 11.00 uur, de finale is om 16.45 uur. Dennis en Gerard de Nooijer reiken om 17.15 uur de prijzen uit. Korfbalvereniging Zuidwesters houdt morgen (zaterdag) op het complex aan het Koopmansvoetpad in Oost-Souburg het kader van het 45-jarig bestaan een 'familietoernooi'. de zevende editie. Leden oud-leden, ouders en jeugdle den strijden om de wisseltrofee. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur. De finale is gepland om 16.45 uur. WIELRENNEN Morgen (zaterdag) en zondag wordt het Zeeuws-Vlaams wielerweekend verre den. De wedstrijd, met twee gewone etappes en een tijdrit, telt mee voor de topcompetitie. Dat betekent dat alle topploegen uit het nationale amateurpe loton aan de start verschijnen. De twee Zeeuwse wielerclubs. Zeeuws Vlaande ren en Theo Middelkamp, hebben een wild card. De tweedaagse begint zater dag met een etappe Sluiskil-Hulst over 134,7 kilometer. Start om 12.00 uur, aankomst omstreeks 15.00 uur Zaterdagavond is er een tijdrit Hengstdijk-Vo gelwaarde over 10,7 kilometer. Start eerste renner 18.30 uur, laatste renner 21.00 uur. Zondagmiddag is de slotetappe Breskens-Breskens over 186,5 kilo meter. Start om 13.00 uur, verwachte aankomst 17.20 uur. ZAALVOETBAL Morgen (zaterdag) houdt het Middelburgse Jong Ambon een zaalvoetbaltoer nooi in sporthal de Kruitmolen te Middelburg. De eerste wedstrijd wordt ge speeld om 14.00 uur. Om 19.45 staat het laatste duel gepland. Deelnemende ploegen zijn de Zeeuwse zaalvoetbalselectie, het Surinaams jeugd-zaalvoet- balteam, de Molukse jeugd-zaalvoetbalselectie. Tympaan. El Toro en Jong Ambon In de sporthal 't Zwaantje van Terneuzen wordt morgen zaterdag) het jaarlijk se familie-zaalvoetbaltoernooi gehouden. Organisator Theo de Jonge heeft dit keer zes familieteams, waaronder de winnaar van vorig jaar Koekkoek/De Kort. uitgenodigd. Er wordt in een halve competitie gespeeld en de wedstrij den duren twintig minuten Het toernooi begint om 12.00 uur. Scheidsrechters zijn Norbert Neyt en Piet de Reus. De deelnemende teams zijn: Koekkoek/De Kort (Terneuzen i, Dooms/Kuijk (Terneuzen). Van der Togt (Den Haagi. Dey (Terneuzen). De Putter (Sluiskil). Wissel (Zaamslag). 08.10-08.15 Ned 3: Sportjournaal. 08.30-01.00 EURO: Diverse sporten 11.50-17.55 Did 2: Sportschau: tennis. Open Franse kampioenschappen. 11.55-14.00 BBC 1: Cricket: first test. Engeland-India. 12.00-17.30 Ned 2: Tennis: Open Franse kampioenschappen. 12.00-18.00 BRT 2: Tennis: Open Franse kampioenschappen. 14.55-16.50 BBC 1: Cricket: first test. Engeland-India. 17.00-19.50 BBC 2: Cricket: first test. Engeland-India. 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-20.44 Ned 2: Tennis: Franse kampioenschappen, sar vattingen. 21.00-22.00 BBC 1: EUR '96-ThU view: uitgebreide voorbeschoui op het EK voetbal. 21.15-21.45 Did 2: Sport Extra: breide voorbeschouwing op he: voetbal 1996. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal 22.40-23.10 BRT 1: Sport. 23.00-23.50 RTL 4: Sport. 00.40-02.35 Did 1: EM Extra: me. terugblik op historische EK voe wedstrijden. Vandaag: Denemaii Duitsland in 1992 00.55-01.45 BBC 2: Cricket: first; Engeland-India. van onze verslaggever GOES - Ze hebben even rust, Toon Beverdam en zijn jongens. Volgende week vliegen ze naar Leicester, voor het Europees kampioenschap voor G-voet- ballers. Dan moet het gebeuren. Dan willen ze de Europese titel voor G-voetballers pakken. „Als ik eerlijk ben, moet ik zeg gen dat we de grote favoriet zijn", meent Goesenaar Bever- dam. In Zeeland zijn ze al heel trots wanneer ze één speler aan een nationaal elftal mogen leveren. Danny Blind in Oranje. Boris van Hoek in het Nederlands rug- by-vijftiental. Prachtig voor zo'n kleine provincie, hoor je al snel. Maar het Nederlands elftal voor G-voetballers kent wel drie Zeeuwen. Het team voor ver standelijk gehandicapten heeft Marco van de Visse, Patrick Nuijens en Jos Capello, alle drie van het Goese SSV'65, in de ge lederen. Bovendien is Toon Be- verdam - ook al SSV'65 - assis- tent-bondscoach. In januari begonnen ze met de voorbereidingen op het EK. Eens in de veertien dagen trai nen in Utrecht of omgeving en oefenwedstrijden spelen natuur lijk. Zo speelde 'het andere Oranje' op 4 mei tegen de Denen. Het werd een afgetekende 8-1- overwinning. Marco van de Visse trof toen maar liefst zes keer doel. „Marco is onze absolute topscorer", meent Toon Beverdam. „Hij heeft in dertien interlands al der tig keer gescoord." Op het WK, twee jaar geleden in Hoogeveen, eindigde Van de Visse als in de topscorerslijst. Woensdag oefende het G-fc in Mannheim tegen de Duits lectie. Hoewel de 1-1 tegen; hadden spelers en begeleii toch een onvergetelijke Ze speelden namelijk een v wedstrijd voor Duitsland-Li tenstein, het laatste oefen; van 'die Mannschaft' voor EK in Engeland. „Er zaten 26.000 mensen it stadion", vertelt Beverdam le coryfeeën van vroeger e: waren aanwezig. Möller, K mann, noem maar op. We kn nota bene nog aanwijzingen Sepp Maier." De reden vo« tegenvallende gelijkspel? reisden met twee busjes, busje kwam pas tien min: voor aanvang aan bij het dion. Het was omkleden en teren naar de volksliederen. Volgende week zaterdag trekken ze naar Engeland, met de boot, zoals Dennis E kamp en John Veldman, met het vliegtuig. Air UK s; sort de overtocht van de G-r bailers. En Oranje zal er in cester perfect uitzien. L steekt de ploeg namelijk van tot teen in het nieuw. Nog even over de favoriet* van Oranje. Toon Beven denkt dus dat Nederland 5 kloppen ploeg is. Wie zij: grootste concurrenten'? F dam: „België, Duitsland en tugal zijn gevaarlijkste t* standers. En misschien E land. Twee jaar terug wait zwak, maar misschien bre: ze in eigen land wel een sterk elftal op de been." Jos Capello, Marco van de Visse, Toon Beverdam en Patrick Ni ens (van links naar rechts) maken zich voor het EK G-voetbi! Engeland. foto Willem Mi

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 24