Zjirinovski niet te onderschatten De prostaat Aftrekposten voor invaliditeit PZC achtergrond 4 het weer in zeeland Omstreden kandidaat vindt dat Rusland nieuwe tsaar nodig heeft irmmmm Bang&Olufsen en in europa gezondheid belasting belicht snelheidscontrole DONDERDAG 30 MEI 1996 Vandaag van onze correspondent in Moskou Hans Hoogendijk Hij kwam uit het obscure niets en bezette de derde plaats bij de Russische presi dentsverkiezingen in 1991. Twee jaar later schokte hij de Advertentie Ooit kiest u voor mooist MX 4000/6000/7000 DE SPORT VAN BANG OLUFSEN... televisie kijken comfortabel en goedkoper maken. Daarom krijgt u in mei en juni bij aankoop van een MX televisie 50% korting op elke (gemotoriseerde) voet, tafel of wandbeugel. Of een Beocom 1500 telefoon kado. see. hear. feel. Axel Van Cadsand Bang Olufsen Center, Stationsstraat 7 Goes Van den Berge Audio Video Bang Olufsen Center, Gasthuisstraat 2-4 Middelburg Expert Kamperman, Lange Noordstraat 20 Terneuzen El. Techn. Installatiebureau Verlinde, Axelsestraat 25 Vlïssingen Dert Video HiFi, Nieuwendijk 35 wereld toen hij zijn Liberaal- Democratische Partij van Rus land (LDPR) naar de eerste plaats leidde bij de parlements verkiezingen. Nu staat hij weer laag in de opiniepeilingen, maar wie weet welk konijn Vla dimir Wolvewitsj Zjirinovski dit keer uit de hoge hoed weet te toveren. De 50-jarige rechtsbui ten in de Russische politiek is immers altijd goed voor een verrassing. Berucht zijn zijn provocerende uitspraken, gevreesd zijn agres sieve uitvallen, lachwekkend zijn publieke optredens, maai bij 'Ivan Modaal' komt het veel al prima aan. „Ik kom bij de ver kiezingen zeker op de derde plaats. Als een van de kandida ten, bijvoorbeeld door ziekte, uitvalt, dan word ik tweede en als het mee zit zelfs eerste", zei hij recentelijk. Vervalsingen De opiniepeilingen, waarin hij hooguit goed zou zijn voor zeven procent, noemt Zjirinovski ver valsingen. En daar zit wel iets in. Deze peilingen vinden meestal plaats in de grote steden, waar de gepromoveerde jurist niet al te goed ligt. Maar op het platte land van Rusland, en daar woont nog altijd het grootste deel van de 150 miljoen inwo ners, is de stemming compleet anders. Hier wordt Vladimir Wolvevitsj vereerd. „Een man die Rusland kan red den, die ons land weer groot maakt", zeggen ze in het stadje Walasjach, waar hij enige tijd ge leden optrad. „Ik heb tiendui zend roebel (drie gulden, red.) gegeven voor zijn partij. Ik ge loof dat alleen hij ons land weer in orde kan brengen en de wel vaart kan herstellen", vertelt een 16-jarige scholiere. Uiteraard is Zjirinovski daar zelf ook rotsvast van overtuigd. „Ik ben de meest ervaren kandidaat voor het presidentschap. En ik ben er fysiek ook een stuk beter aan toe dan alle anderen. Ik ben de enige kandidaat die werkelijk aan Rusland denkt. Ik ben tegen de Gemeenschap van Onafhan kelijke Staten, GOS, ik ben te gen het herstel van de Sovjetu nie, maar ik ben voor Rusland, voor een sterk leger en voor een onafhankelijke politiek", zei hij op een persconferentie. „Wat wil je nu met een legertje van 600.000 man? Minstens drie mil joen man moeten we hebben en dan perfect opgeleid." En in één adem: „Alleen ik kan het aantal werkloze en honge rende mensen verminderen. Nee, niet zo'n figuur als Javlins- ki (de liberale kandidaat) of Fjo- dorov (de steenrijke oogspecia list, die ook kandidaat is, red.)", riep hij. „Javlinski is namelijk een waardeloze econoom. Hij studeerde aan het Plenanov-in- stituut in Moskou, dat berucht is om zijn corruptie. Daarna ging hij naar Harvard. Maai- zelfs op die gerenommeerde universiteit hebben ze niets in zijn hoofd we ten te pompen. Hij voelt zich Na poleon, maar hij had hooguit sergeant in Napoleons leger kunnen worden", aldus Zjiri novski. Over de befaamde Fjodorov was hij heel kort: „Die man zit in de medische wereld en het is nu eenmaal zo dat ziekenbroeders geen land kunnen regeren." President Jeltsin heeft het hele maal verbruid bij Zjirinovski nu hij niet is ingegaan op diens voorstel de macht al vast te ver delen tussen de drie grootste kanshebbers, te weten hijzelf, Jeltsin en de communist Zjoega- nov. „Jeltsin zou ik in de bak stoppen. Hij is vijfjaar president geweest en iedereen weet nu wie en vooral wat hij is." Dat geldt zeker niet voor het fe nomeen Zjirinovski. Een oppor tunistische schreeuwer, een ge val voor de psychiater, een ui terst slimme demagoog of ge woon een ordinaire zakkenvul ler die misbruik maakt van de chaos in zijn land? Waarschijn lijk van alles een beetje. De laat ste tijd probeert hij zich te ver kopen als een gematigd politi cus met het hart op de juiste plaats. Maar wordt hij aangeval len, dan schiet hij ouderwets uit zijn slof en maakt iedereen voor rotte vis uit. Zetels verkocht Dat overkwam ook zijn vroegere tweede man Alexander Venge- rovski, die tijden in het zieken huis lag nadat er een moordaan slag op hem was gepleegd. Ven- gerovski zei een paar weken ge leden dat de LDPR van Zjiri novski één grote criminele ben de is die hem wil vermoorden omdat hij te veel weet. Volgens Vengerovski heeft de fa milieclan Zjirinovski alle finan ciële touwtjes in handen en werd bijvoorbeeld bij de laatste parle mentsverkiezingen de helft van de LDPR-zetels verkocht voor anderhalf miljoen gulden per stuk. Hoewel Zjirinovski elke keer zegt dat hij nauwelijks een cent heeft, is hij volgens Vengerovski schatrijk. De clan bezit naar zijn overtuiging' enorm veel onroe rend goed en er staan miljoenen op buitenlandse rekeningen ge parkeerd voor het geval het de chef te heet onder de Russische voeten wordt. Zjirinovski rea geerde met een toespeling op Vengerovski's verblijf in het zie kenhuis: „Iemand die zes jaar in onze partij heeft gewerkt en nu zegt dat we criminelen zijn, is niet alleen fysiek niet in orde, maar ook geestelijk het spoor bijster." Zjirinovski en schandalen: het is een en hetzelfde verhaal. Voor de buitenwereld speelt hij graag de rustige, liefhebbende echtge noot en afgelopen winter vierde hij met zijn vrouw nog met veel tam-tam zijn zilveren bruiloft. Dat hij echter al vele jaren ge scheiden van haar leeft, is een publiek geheim. Veel minder bekend is dat hij er lang een Kaukasische vriendin, Zjana, op na hield. Na een knal lende ruzie verliet deze Zjana zijn Moskouse flat en woont nu met hun gemeenschappelijke zoontje in Noord-Ossetië. Vladi mir Wolvewitsj is, volgens een vriendin van Zjana niet bijster geïnteresseerd in hun lot. Voor hem telt alleen de strijd om het Kremlin. Zjirinovski: „Ik zou de beste pre sident zijn, want Rusland heeft een heerser nodig. Een president met grote volmachten zoals vroeger de tsaren hadden en de secretarissen-generaal van de Communistische Partij." Hogedruk oost van Zeeland en lagedruk bij Ierland en Schot land zorgen voor een zuidelijke aanvoer van zachte lucht. Om dat het hogedrukgebied dicht in de buurt ligt is de bewolking ook ver afgenomen. Er is dan ook volop zon. Dit met een tempera tuur die oploopt naar plaatse lijk 23 graden; aan zee en daar waar de lucht over het water ivordt aangevoerd blijft het wat koeler maar ook daar ivordt het 19 graden. De zuidelijke ivind is matig, in de vroege ochtend nog zioak en neemt vanmiddag aan zee toe naar vrij krachtig. Van nacht neemt de bewolking toe op de nadering van een koufront en tegen de ochtend kan er wat neerslag vallen. Het kwik daalt naar omstreeks 11 graden. Nautisch bericht wind: zuidelijk matig tot vrij krachtig, 4-5 Beaufort; zicht: matig, plaatselijk slecht; tempe ratuur kustwater: 13 graden; af wijking waterstanden: geen af wijking van betekenis; maxi mum golfhoogte monding Schei- des: ruim een halve meter. ZON EN MAAN 30 mei Zon op 05.27 onder 21.46 Maan op 18,49 onder 04.11 Vooruitzichten Voor vrijdag: In de ochtend pas seert het koufront. Er is dan tij delijk veel bewolking met kans op neerslag. Erachter klaart het op en wolken en zon wisselen el kaar af. Tegen de avond kan er lokaal een bui ontstaan, voor in Oost-Zeeland. De maximumtem peratuur omsteeks 19 graden. De wind is naar west tot zuid- west gedraaid en is matig, aan zee vrij krachtig. De minimum-, temperatuur omstreeks 10 gra den. Voor zaterdag tot en met maan dag: Zon en wolken ivisselen el- Li kaar af. Temperaturen overdag A rond 17 graden. Later is er kans V: op een bui. De wind ivaait uit het Jc zuidwesten en is zxvak tot matig, w Minima 's nachts rond 10 gra- m den. lu Hoog water Donderdag 30 mei uur cm uur cm Vlissingen 00.39 188 13.07 220 Terneuzen 01.00 215 13.27 248 Bath 01.57 257 14.21 295 Roompot Buiten 00.40 135 13.05 164 Zierikzee 01.55 132 14.30 158 Yerseke 02.00 140 14.35 166 PhUipsdam West 02.00 145 14.25 169 cm Vrijdag 31 mei Vlissingen 01.26 214 13.47 239 Terneuzen 01.43 243 14.06 268 Bath 02.43 289 15.06 318 Roompot Buiten 01.25 155 13.45 180 Zierikzee 02.55 144 15.20 164 Yerseke 02.50 153 15.20 171 Philipsdam West 02.40 157 15.05 174 I Laag water uur cm uur cm Donderdag 30 mei Vlissingen 07.00 196 1919 186 Terneuzen 07.29 207 1948 197 Bath 08.22 235 20.47 226 Roompot Buiten 07.00 148 19.20 136 Zierikzee 08.10 153 20.35 138 Yerseke 08.10 158 20.40 144 PhUipsdam West 08.15 161 20.40 147 uur cm uur cm Vrijdag 31 mei Vlissingen 07.45 207 20.08 200 Terneuzen 08.15 220 20.36 211 Bath 09.16 248 21.39 240 Roompot Buiten 07.40 155 20.00 145 Zierikzee 08.55 154 21.25 142 Yerseke 09.00 160 21.25 148 PhUipsdam West 09.00 163 21.25 151 d< Mannenlet op uw zaak' door J. W. Harting In een radiosspelletje zegt Anton Geesink: „Mannen let op uw zaak! Als je jong bent, kun je nog nonchalant met je lichaam omspringen. Later kan dat niet meer, dan moet je luisteren naar de signalen die je lichaam je geeft." Ouder worden gaat gepaard met veranderingen. Deze veranderingen beperken zich niet tot het uiterlijk. Er is ook sprake van een terug lopende conditie, minder soepele gewrichten en het slechter funtioneren van or ganen. Ook de prostaat ver andert in de loop der jaren, met name kan de omvang van de prostaat toenemen. Zo'n vergrote prostaat leidt tot veranderingen in het piaspatroon. Dat komt door dat de vergrote prostaat de piasbuis welke door de pro staat heenloopt, dichtdrukt. Dat leidt ertoe dat de urines- taal zwakker wordt, dat er na het plassen nog wat urine nadruppelt, dat men vaak en plotseling moet plassen, dat men 's nachts het bed uit moet om te plassen en dat het niet goed lukt om de blaas leeg te plassen. Deze plasklchten worden dus meestal veroorzaakt door een vernauwing van de pias buis door een prostaatver groting. De blaasspier moet daardoor harder werken om de urine door de vernauwde piasbuis naar buiten te per sen. Piasklachten kunnen ook een andere oorzaak hebben, zoals een prostaatontste king (prostatitis). Door de ontsteking zwelt het pros taatweefsel; en wordt daar door de piasbuis weer dicht- gedrukt. Plassen gaat dan moeilijk en is soms ook pijn lijk. Bovendien kan er ook sprake zijn van een brande rige pijn in het gebied tussen de balzak en de aders. Ook zaadlozingen kunnen dan pijn veroorzaken in het on derlichaam en in de liezen. In het geval van een pros taatontsteking kan de arts een antibioticum voorschrij ven. Ook blaasaandoeningen en kunnen aanleiding geven tot piasklachten, bijvoorbeeld door stugheid van de blaas spier of door irritatie. Ten slotte kunnen plasklacbten ook veroorzaakt worden door prostaatkanker. In dat geval is er sprake van een kwaadaardig gezwel in de prostaat waardoor deze gro ter wordt en daardoor weer de piasbuis dichtdrukt. Ge lukkig echter is prostaat kanker in een minderheid van de gevallen de oorzaak van plasklachten. Prostaat kanker komt op jongere leef tijd weinig voor. Het is van belang om in geval van plasklachten op tijd naar de dokter te gaan. De huisarts en/of de uroloog kan dan on derzoek doen en nagaan wat de oorzaak is van de plasklachten. Indien er spra ke is van prostaatkanker en deze (nog) beperkt is tot in de prostaat, dan is genezing mogelijk. Vergroting Wat kan de dokter doen bij prostaatvergroting en wat kunt u zelf voorkomen? De groei van de prostaat en de daarbij behorende verande ringen in het plassen zijn niet te voorkomen. Het gro ter worden van de prostaat is een natuurlijk proces waar bij de meeste mannen bij het ouder worden te maken krij gen. Daarbij maakt het niet uit wat ze daarvoor deden; vet of mager eten, al dan niet roken, matig of overvloedig alcoholgebruik en veel of weinig sex. Wel is het van be lang dat u veranderingen in het plassen goed in de gaten houdt. Zijn die veranderin gen hinderlijk of heeft u er veel last van? Als u klachten heeft met plassen, raadpleeg dan voor alle zekerheid in elk geval uw huisarts. Deze kan, eventueel in overleg met de uroloog, vaststellen wat de oorzaak van uw klacht is en met u overleg gen wat er kan worden ge daan. De therapie kan dan bestaan uit: rustig afwach ten hoe de klachten zich ont wikkelen in combinatie met leefadviezen, behandeling met medicijnen die de pro staat ontspannen en/of ver kleinen of een prostaatope ratie. De genoemde leeafad- viezen komen meestal neer op drinkadviezen: meer drinken om meer urine te produceren. Farmacotheratiegroep Zeeland J. W. Harting, ziekenhuisapothe ker Belasting Belicht is een PZC-rubriek over fiscale zaken van de hand van Dennis Weber. Op deze plaats verklaart Weber nieuwe belastingregels, geeft tips, bespreekt publicaties, kortom geeft op verschillende manieren uitleg over de Nederlandse belastingen. Dennis Weber doceert belastingrecht aan de Katholieke Universiteit Brabant. Dennis Weber Invaliditeit brengt zeer veel kosten met zich mee. Onder het kopje 'ziektekosten' van de buitengewone lasten-regeling in de inkomstenbelasting kunnen onder bepaal de voorwaarden kosten voor invaliditeit van het inkomen worden afgetrokken. Dit is één van de weinige mogelijkheden voor een tegemoetkoming in de hoge kosten. De belastingwet laat de aftrek echter niet in alle gevallen toe. Ook al zijn de kosten voor nog zo'n goed doel gemaakt. Twee voor beelden die zich recent voor het Gerechts hof Den Haag afspeelden. Een invalide vrouw claimde als aftrek bui tengewone lasten (ziektekosten) een bedrag van 2.700 gulden voor de huishoudelijke hulp. De belastinginspecteur stond niet meer dan duizend gulden aan aftrek toe. Het is inderdaad zo dat het mogelijk is om als ziektekosten de huishoudelijke hulp als bui tengewone last af te trekken. De kosten van de huishoudelijke hulp zijn dan alleen af trekbaar voor zover men door de ziekte/in validiteit meer kosten heeft moeten maken dan normaal. Het Gerechtshof onderzocht eerst of de in valide vrouw de uitgaven echt had gedaan. Hoewel namen en adressen van de hulpen blijkbaar niet waren doorgegeven, vond het Hof het aannemelijk dat de vrouw de uitga ven daadwerkelijk had gedaan. Daarna oordeelde het Hof dat voor verge lijkbare personen een uitgave van vijftig gul den per veertien dagen normaal was, dus per jaar 1.300 gulden (50 keer 26). Het meerdere bedrag van 1.400 gulden (2.700 gulden minus 1.300) mocht van het Hof als ziektekosten worden afgetrokken. Milder Het Gerechtshof was dus milder dan de be lastinginspecteur, want toegestaan werd dat vierhonderd gulden meer aan kosten kon worden afgetrokken. Maar aftrek van het gehele bedrag werd ook door het Hof niet toegelaten, aangezien de wet dit nu eenmaal niet toelaat. In een andere zaak ging het om de aftrek van rente. Hoewel hier misschien in de nabije toekomst een einde aan komt, is (consump tieve) rente nog steeds aftrekbaar. Deze ren te is echter slechts aftrekbaar voor zover meer rente wordt betaald dan er (ontvan gen) rente onder de rentevrijstelling valt. Een voorbeeld om dit te verduidelijken. Stel men heeft een spaarrekening en daar ont vangt men in een bepaald ja,ar negenhon derd gulden rente op. Deze rente is vrijge steld door de rentevrijstelling. Stel dat men daarnaast in hetzelfde jaar zeshonderd gul den rente heeft betaald op een lening waar mee bijvoorbeeld een auto of een wasauto maat is gekocht. Deze rente is dan niet af trekbaar. omdat het bedrag niet boven de negenhonderd gulden vrijgestelde rente uit komt. Is de betaalde rente nu duizend gul den dan is van deze rente honderd gulden aftrekbaar, omdat dit bedrag boven de vrij gestelde rente uitkomt. Aangepast Nu is het zo dat deze regel niet geldt bij rente die op een hypothecaire lening wordt be taald. Deze rente is altijd geheel aftrekbaar. De heer X had in verband met de invaliditeit van zijn vrouw zijn woning aangepast. Hij had hiervoor een niet-hypothecaire lening afgesloten. Voor hem gold dus de regel dat de rente pas aftrekbaar is voor zover het bedrag boven de vrijgestelde (ontvangen) rente uitkomt. Voor het Gerechtshof wees de heer X op de in zijn ogen onredelijke uitwerking van de wet op dit punt. De rechter mag echter de innerlijke waarde of billijkheid van de wet niet beoordelen. Als de wetgever het zo heeft gewild dan is Vooruitzichten Weersvooruitzichten geldig tot en met vrijdag: Finland: bewolkt en wat regen. Vrijdag opklaringen. Warmer weer met op vrijdag maxima van 10 graden in het noorden tot 20 in het zuiden. Noorwegen: Wolkenvelden en regen; vrijdag in het uiterste noorden wat zon. Maxima rond 17 graden, op veel plaatsen la ger. Zweden: in het noorden bewolkt en wat regen, vrijdag in het zuiden. Maxima vrijdag van 15 graden in het noorden tot 22 in het zuidoosten. Denemarken: Wolkenvelden, ook wat zon en mogelijk wat re gen. Middagtemperatuur vrij dag tussen de 17 in het noord westen tot 22 bij Kopenhagen. Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Vooral in Ierland en Schotland bewolkt, nat en win derig. In Zuidoost-Engeland overwegend droog en nu en dan wat zon. Maxima rond 17 gra den, in Engeland boven de 20; vrijdag koeler. België en Luxemburg: Vooral flink wat zon en maxima rond 25 graden. Vrijdag koeler en mis schien een bui. Noord- en Midden-Frankrijk: veel zon en maxima rond 28 gra den, langs het Kanaal koeler. Vrijdag misschien een regen- of onweersbui en vooral in het wes ten lagere temperaturen. Portugal: Zonnig, vrijdag in het noorden misschien enkele wol kenvelden. Middagtemperatuur rond 30 graden, vooral langs de westkust bij wind van zee lager. Madeira: Van tijd tot tijd zon. Droog. Middagtemperatuur rond 25 graden. Spanje: Zonnig en zeer warm. Middagtemperatuur aan zee tussen 23 en 29 graden, landin waarts maxima rond 34 graden. Langs de Golf van Biskaje vaak koeler en soms bewolkter weer. Canarische Eilanden: Droog en flink wat zon. Soms een straffe noordooster. Middagtempera tuur ongeveer 28 graden. Marokko: Westkust: zonnig. Vlak aan zee temperaturen rond 30 graden. Tunesië: Droog en veel zon. Mid dagtemperatuur van 25 graden aan zee tot 30 in het zuiden. Zuid-Frankrijk: Zonnig. Mid dagtemperatuur ongeveer 28 graden. Vrijdag in de westelijk departementen lagere tempe raturen en misschien een bui. Mallorca en Ibiza: Zonnig. Mid dagtemperatuur 27 graden. Italië: Veel zon, 's middags in het binnenland mogelijk enkele stapelwolken. Droog. Middag temperatuur tussen de 25 en 30 graden. Corsica en Sardinië: Zonnig. Middagtemperatuur ongeveer 26 graden. Malta: Droog en vrij zonnig. Middagtemperatuur 27 graden. Griekenland en Kreta: Geleide lijk warmer weer met op lokaal nog een regen- of onweersbui. Maxima oplopend tot rond 27 graden op vrijdag. Turkije en Cyprus: Vooral ten westen van Antalya nu en dan( een regen- of onweersbui. Naar het oosten toe droger en zonni ger. Middagtemperatuur onge veer 25 graden. Duitsland: Vooral in het noor den soms bewolking, elders flink wat zon. Vrijdag kans op een lo kale onweersbui. Bijna overal maxima van 25 graden of hoger. Zwitserland: Veel zon, vrijdag later mogelijk ook enkele wol kenvelden en zeer lokaal een on weersbui. Maxima van 26 tot 29 graden. Oostenrijk: Flink wat zon.; Warm met maxima tussen 26 en 29 graden. Polen: Wolkenvelden, vooral in het noorden soms ook zon. Op de meeste plaatsen droog. Warmer weer met op vrijdag maxima 24 tot 29 graden. Tsjechië en Slowakije: Over gang naar zonnig en warm weer met op vrijdag een middagtem peratuur 30 graden. Hongarije: Overgang naar war mer weer met op vrijdag een middagtemperatuur rond 29 graden. Bovendien geleidelijk flink wat zon. Weerrapporten 29 mei 20 uur: Amsterdam Athene Barcelona Berlijn Boedapest Bordeaux Brussel Genève Helsinki Innsbruck Istanbul Klagenfurt Las Palmas Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Mallorca Moskou Nice Parfjs Praag Rome Split Wenen Zürich half bew. half bew. onbewolkt half bew. licht bew. onbewolkt half bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt regenbui onbewolkt licht bew onbewolkt onbewolkt regen' licht bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt onweer onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt licht bew.' onbewolkt onbewolkt dat zo. Wet is wet en alleen een wetswijziging kan dan nog oplossing bieden. De heer X kwam dus met lege handen te staan. Ook in zijn geval is rente alleen aftrekbaar voor zover het boven de rentevrij stelling uit komt. Ondanks het feit dat een heel nobele reden aan de verbouwing ten grondslag ligt. De heer X had overigens wel aftrek van de rente gehad wanneer hij een hypothecaire lening had afgesloten. Want hypotheekrente is al tijd aftrekbaar. De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontroles h aan: A2 tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbommel vice versa A12 tussen Arnhem-Ede vice versa - roulerende radar Ter hoogte van Almere: A6-de Waterlandseweg (N27)-de Hogering A7 Marum A27 Gorinchem A2 Zaltbommel wegwerkzaamheden A2 Weert-Echt wegwerkzaamheden Zjirinovski schudt de hand van een medestander. Het aftrekken voor de belasting van kosten van bijzondere hulpmiddelen, zoals bijvoor beeld een rolscooter, kan leiden tot discussies met de fiscus. foto Cor Mulder/ANP (hSiSj bewolkt regen warmlelront -r— koulront l_ lagedruk H hogedruk hecto pascal temperaluur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 4