Peter But rekent op promotie Heeren legt zichzelf geen druk op GBC heeft zin in titelstrijd PZC Pascal de Zeeuw sterk op motorcross Axel sport DONDERDAG 30 MEI 1996 z 22 VC Vlissingen maakt zich op voor beslissingsduel met NSV De Wolf niet naar Excelsior sport op tv uitslagen van onze medewerker Kees Verkerke VLISSINGEN - VC Vlissingen speelt vanavond (donderdag) om 19.00 uur op het sportpark aan de Irislaan tegen NSV uit Nispen om een plaats in de der de klasse van het zondagvoet bal. Het cruciale duel wordt tussen de twee winnaars van de nacompetitie dus niet op een neutraal terrein gespeeld. De Brabantse ploeg heeft in over leg met de KNVB er zelf voor ge kozen om naar Vlissingen te ko men. Wim van Zundert, voorzitter van NSV: ,,We vieren deze week het 75-jarige jubileum. Vandaag sluiten we een fietsdriedaagse af en vrijdagavond spelen we een wedstrijd tegen NAC. Ook het hele weekend staat bol van acti viteiten. We hebben om dispen satie gevraagd bij de KNVB voor de wedstrijd tegen Vlissingen. Uiteindelijk is deze oplossing er uit gerold. De totale recette is voor NSV en bovendien zullen we met een grote groep suppor ters naar Vlissingen komen. We zijn niet bang om in het hol van de leeuw te spelen. Alle selectie spelers zijn fit en wat zou het leuk zijn om in het jubileumjaar te mogen promoveren", zo stelt de voorzitter ietwat voorbarig. VC Vlissingen-speler Peter But (24) ziet door deze ontwikkeling de promotiekansen voor zijn ploeg groeien. De verdediger heeft na de winterstop, na ander halfjaar geblesseeerd te zijn ge weest. nog geen wedstrijd ge mist. „Toen we de periodetitel van Axel hadden overgenomen, begrepen wij als ploeg dat we alsnog de kroon op het werk kunnen zetten. Dat we maandag van Breskens hebben verloren, was niet vervelend. Het was een zware strijd om met negen spe lers het einde te halen. Daarom hebben we dinsdagavond op de training alleen maar wat losge lopen. De promotie ligt nu voor het grijpen.... En denk er om dat VC Vlissingen graag wil pro moveren." But heeft anderhalf jaar met een blessure rond gelopen. Een kijk operatie aan de onderkant van de rechterknie, therapie en ver schillende bezoeken aan het me disch centrum in Zeist hielpen niets. „Een botje raakte mijn ze nuw en alleen door rust was de genezing mogelijk." But speelt ROTTERDAM (GPD) - John de Wolf heeft via zijn zaakwaarne mer Rob Jansen van Sport Pro motion aan Feyenoord laten weten dat hij definitief afziet van een transfer naar Excelsior. Voorzitter Jorien van den Herik had de Schiedammer enkele weken geleden gevraagd of hij zin had om zijn loopbaan op Woudestein af te sluiten. Het was de bedoeling dat De Wolf leiding zou geven aan het elftal met jonge, door Feyenoord aan Excelsior uitgeleende talenten.- Voor de robuuste centrumverde diger is op dit moment echter zo veel belangstelling in Neder land, dat De Wolf even de tijd wil nemen om de aanbiedingen van diverse eerste en eredivisieclubs te bekijken. De Wolf: „Het plaatje dat het bestuur van Feyenoord van Excelsior had geschetst zag er best aardig uit, maar zekerheid bood het niet. Ik zie het niet gebeuren dat Jozsef Kiprich en IJuud Heus worden aangetrokken. Tussen aue bedrijven door bracht hij gisteravond een be zoek aan WV. dat hem via de nieuwe trainer Henk van Stee had benaderd. De Limburgse club, die in de nacompetitie al is uitgeschakeld, heeft grote plan nen voor het nieuwe seizoen. Het bestuur wil veel geld uittrekken voor versterkingen en een nieuwe tribune. De Wolf: „WV heeft grote ambi ties. Ik heb geluisterd naar de vi sie van het bestuur. Over finan cien is nog niet gesproken, maar ik heb wel een goed gevoel over gehouden aan het gesprek. Het is leuk als een club laat merken dat men je heel graag wil hebben en dat er eindelijk niet meer over mijn blessure wordt gerept. Voor mijzelf weet ik al maanden dat ik weer topfit ben en dat ik nergens meer last van heb. Maar sommi gen vinden het kennelijk toch nodig steeds vragen te stellen over mijn gezondheid. Dat be gint me te irriteren." Donderdag 08.10-08.15 Ned 3: Sportjournaal 08.30-01.00 EURO: Diverse sporten 11.00-17.55 Did 1: Sport Extra ten nis. Open Franse kampioenschap pen op Roland Garros. 12.00-17.22 Ned 2: Tennis Open Franse kampioenschappen op Ro land Garros 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTL Sport 19.30-20.00 BRT 1: Sport 20.03-20.48 Ned 2: Tennis: Open Franse kampioenschappen op Ro land Garros, samenvatting 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.55-23.25 BRT 1: Sport 23.00-23.30 RTL 4: Sport. de afgelopen maanden zonder pijn en groeide zelfs uit tot een betrouwbare voorstopper in de verdediging. „Mijn favoriete plaats is in de mandekking en als voorstopper. Met Jaimy Blokpoel en Christiaan Maas moeten ik er voor zorgen dat de tegenpartij niet tot scoren komt. Bovendien is onze keeper John Jasperse in grote vorm." „Kijk, we hebben met VC Vlis singen al eens in een klasse ge speeld met Brabantse ploegen. Ik weet dat NSV het van keihard werken moet hebben. Daar te genover staat dat onze neuzen allemaal dezelfde kant opstaan. Een verdienste van onze trainer Bert Pentury. Ondanks de ge ruchten over een rentree van Re- nato Dijkstra of het aanstaande vertrek van Marciano Seedo hebben dat het ritme bij VC Vlis singen niet verstoord. De har monie is gebleven. Bovendien heeft Marciano Seedo verteld dat hij bij Vlissingen blijft. Dijk stra kiest ook het liefst voor VC Vlissingen, maar ik denk dat het geld bij Veere of Hoek de door slag zal geven. Ja, clubliefde is bij sommige spelers ver te zoe ken. Aan de andere kant: als je soms bedragen hoort, is het ook aantrekkelijk. Nee, ik blijf bij VC Vlissingen. Ik speel nu al vanaf mijn B-junioren bij deze vereni ging. Bovendien geef ik ook nog training aan de C-junioren." But schat een overwinning te gen NSV vrij hoog in. „Ik heb donderdagmiddag en vrijdag vrij genomen. Ik denk dat het vanavond weieens erg laat kan worden", aldus de verdediger. Hij is ervan overtuigd dat VC Vlissingen het volgende seizoen een klasse hoger speelt. Hij denkt ook dat Vlissingen een ni veau hoger een rol van betekenis kan spelen. Met de waarschijn lijke komst van Roeser Bagola (Zeeland Sport). Naud de Vroe (SPS) en Richard de Oude (GPC) wordt VC Vlissingen in de breedte sterker. Trainer Bert Pentury kan van avond niet beschikken over Gil bert Engeldal, die in de wed strijd tegen Breskens een gebro ken rib opliep. Arthur van Hui zen kampt nog met een liesbles sure. De schorsingen van Peter Hekkers en Marco Keim, die bei den maandag de rode kaart kre gen, zullen Vlissingen vandaag vermoedelijk nog niet hebben bereikt. NK-kwarttriathlon in teken van de omschakeling van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Irma Heeren staat zaterdagavond aan de start van het NK-kwarttriathlon in Roermond met het idee 'hoe zal het vandaag gaan'. De Middelburgse 29- jarige triatlete wenst zichzelf geen enkele druk op te leggen. De reden is duidelijk, zegt ze. „Ik ben nog aan het herstellen van de run-bike-run van Zofingen. Dat was echt een veldslag." Na 7 uur 51 minuten en 45 secon den kwam ze twee weken geleden in Zofingen als num mer twee aan, achter de Zwitserse Badman. „Ik zou roofbouw op mijn lichaam plegen als ik nu op het NK kwart al weer voluit zou gaan." De geroutineerde topsportster gunt zichzelf ook de tijd voor de omschakeling van de run-bike-run naar de triathlon. „Ik moet weer wennen aan het zwemmen. Vo rig weekeinde in Zundert kon ik echt niet harder. Ik dacht tijdens de wedstrijd telkens: waar ben ik mee be zig. Aan alles voelde ik dat ik nog niet toe was aan een kwarttriathlon. De twaalfde plaats is natuurlijk niets voor mij. maar ik mocht tevreden zijn dat ik de wedstrijd heb volbracht. Ik hoop dat ik er in Roermond weer zal staan. Al had ik liever gezien dat het NK later in het sei zoen zou worden gehouden." Het zwemmen is nooit Heerens sterkste discipline ge weest. Toch maakte ze daarop de laatste jaren vorderin gen. „Het is een kwestie van veel trainen en veel ervaring opdoen. Daar ben ik mee bezig. Ik zal zaterdag twee bad mutsen dragen. Dat is puur uit voorzorg, om geen koud voorhoofd te krijgen. En met een wetsuit kan ik die 1,5 kilometer in die plas (het Grindmeer 'de Weerd') wel aan." Daarna wacht het fietsonderdeel, over 40 kilometer en tot slot zal de ex-atlete opgaan voor de 10 kilometer. Ze tipt Wyke Hoogstraten als de grootste favoriete. Vorig jaar won Christien de Wit de nationale titel en ook van haar heeft ze hoge verwachtingen. Heeren zegt zich ze ker niet gek te laten maken. Haar top ligt verder in het jaar. „Ik richt me op de hele triathlon van Almere in au gustus van dit jaar. Dat is zo'n magnifiek evenement." In 1993 en 1994 werd Heeren gekroond tot Nederlands kampioene op de kwarttriathlon. Daarna is ze zich in tensiever gaan toeleggen op de langere afstanden. „Het NK blijft natuurlijk een mooie wedstrijd. En ook omdat de kwarttriathlon 'olympisch' geworden is. Maar de Spe len in Sydney (2000) zijn ver verwijderd. In 1999 is het nog vroeg genoeg om me totaal op de kwarttriathlon te rich ten. Er zijn nog zoveel mooie wedstrijden die ik allemaal wil meemaken. Ik wil aan de Iron Woman in Hawaii mee doen, de triathlon van Roth en die van Lanzarote." Naast Irma Heeren doen nog zeven Zeeuwse atleten mee aan het NK-kwarttriathlon in Roermond. Bij de vrou wen-veteranen heeft Zeeland zelfs twee kanshebsters op eremetaal. De nationale kampioenen Terèse van Lare (Sluis, 45plus) en Willy de Nooyer (Serooskerke, 40plus) komen aan de start. Bij de mannen maakt Ronny Babijn uit Terneuzen na lange tijd zijn rentree op een groot eve nement. Bij de jeugd zijn Remy Vasseur (Vlissinge, hl4), Marjanne van de Velde (Tholen, dl4), Jochem Kuzee (SintrAnnaland, hl7) en Rens Lobbezoo (Oost-Souburg, h!7) present. Biljartvereniging houdt NK tweede klasse bandstoten van onze medewerker GROENENDIJK - Het is ze weer gelukt. Morgen (vrijdag), zaterdag en zondag houdt bil jartvereniging GBC uit Groe nendijk in zaal Molenhof het Nederlands kampioenschap tweede klasse bandstoten. De titelstrijd - in het kader van het vijftienjarig bestaan van de club - vormt meteen de natio nale afsluiting van het seizoen '95/'96. Het biljartkampioenschap komt eigenlijk een jaar later dan de bedoeling was. Want GBC vier de in eigen kring het derde lus trum vorigseizoen al. De Zeeuws- Vlaamse vereniging was toen al in beeld en een serieuze kandi daat voor de organisatie van een nationale eindstrijd, maar door een wat andere landelijke dis trictsindeling pakte de club er naast. De vrij jonge biljartclub van voorzitter Jo d'Hooghe kreeg toen echter al de verzeke ring dat ze voor een volgend kampioenschap hoog genoteerd stond. Helemaal terecht, GBC heeft immers in haar vrij korte be staan een klinkende naam opge bouwd. Bij de echte biljartlief hebbers liggen gewestelijke toernooien, maar vooral de dis trictsfinales topklasse bandsto ten (drie keer), bekerkader (twee keer te gast in Groenendijk) en de organisatie van het Schelde- top-toernooi nog vers in het ge heugen. Met de vlekkeloze ma nier waarop het totale pakket werd georganiseerd speelde de club zich in de schijnwerpers. Onmiddellijk na de toewijzing is GBC enthousiast begonnen met de voorbereiding. Die liegt er niet om. Jo d'Hooghe: ..Voor welk kampioenschap dan ook hebben we altijd gestreefd naar perfectie. Elke eindstrijd heeft recht op een gedegen organisa tie. Maar aan onze eerste natio nale finale hebben we zo moge lijk nog meer aandacht geschon ken aan de details. GBC wil echt laten zien dat ze een dergelijk kampioenschap aan kan." Het betekende maandenlang vergaderen, het draaiboek punt voor punt volgen, de taken nauwgezet uitvoeren. Niet al leen buiten de deur - sponso ring, contacten met het distriets- en bondsbestuur en alle andere zaken die rond een dergelijk eve nement spelen - ook de biljart accommodatie zelf is 'op de schop' gegaan. Zo goed als to taal vernieuwd. Een grote inves tering waar lokaalhouder Frits Mahn - een neef van oud-wereld- kampioen wielrennen op de weg Frans Mahn - volledige mede werking aan gaf. De zaal van GBC-clublokaal Molenhof is in een fantastische biljartarena herschapen. Het publiek, dat het om wat voor re den dan ook in Groenendijk ei genlijk nog nooit heeft laten af weten, kan de wedstrijden opti maal volgen. „Een van onze ster ke punten, die zeker sfeerverho- gend werkt", weet d'Hooghe. „GBC pakt weer eens uit", zo schrijft districtsvoorziter Cor Dirven in zijn voorwoord in het programmaboekje, dat ter gele genheid van deze nationale eindstrijd is uitgegeven. De club heeft er in de aanloop naar de fi nale alles aan gedaan om van dit toernooi een sportief hoogte punt in het verenigingsbestaan te maken. De organisatie en de entourage daaromheen zullen de acht finalisten zeker stimule ren om er in Groenendijk een fraaie biljarthappening van te maken. Deelnemers. GBC ontvangt vrijdag de volgende finalisten: Chr. de Ruij- ter (Sprang Capelle), F. Vermeulen (Tiel), S. Vijver (Bolsward), B Kuin lObdami, Jvd WerfT (Delft). C. de Ree (Maastricht). B. Duis (Lobith), J. Brandenburg (Krabbendijkei. Het NK begint vrijdag om 13.00 uur en speelt (tot 23.00 uur) drie ronden, zaterdag en zondag wordt eveneens om 13.00 uur be gonnen. de slotpartijen staan zondag om 15.00 uur op het pro gramma. Wedstrijdleiders in Groenendijk zijn George Joos en Paul de Kort. De arbitrage is in handen van Pierre Levrier, Jan de Rijke. Johan Coppens. Willy van Limmen en Piet Tromme len. Het bestuur en biljarters van biljartvereniging GBC in zaal Molenhof in Groenendijk. „Elke eindstrijd heeft recht op een gedegen organi satie." foto Charles Strijd van onze medewerker AXEL - Motorcrosser Pascal de Zeeuw was tijdens een selectiewedstrijd voor het BVM-kampioenschap van België bijzonder succesvol. De 17-jarige Axel- se piloot won. op het Smitsschorrecir- cuit in zijn woonplaats, met groots machtsvertoon beide manches bij de junioren 250cc. Dit bracht De Zeeuw tevens aan de lei ding in het voorlopig klassement in de stnjd voor de Belgische titel. Ook Denis Schelleman deed op de Axelse zand vlakte van zich spreken. De Axelaar won beide manches bij de Nieuwelin gen 125cc. De Axelse KNMV reider Pe ter Rottier eindigde bij de inters 125cc, achter winnaar Kees Francke uit Zeg ge, twee keer op een verdienstelijke der de plaats. Bij de junioren 125cc eindigde de Zuid- dorpenaar Aswin van Damme als vijf de. De vijfde stek was er ook voor Edwin Menu uit Sluis in de Scholing klasse 80/ 125cc. De vrije-tijdsklasse werd. ondanks de overmacht aan Belgische deelnmers, volledig beheerst door de Zeeuwen. Brik Schelfhout uit Koewacht passeer de als eerste de zwart-wit geblokte fi- nishvlag. Davy van Houpen uit Kloos- terzande eindigde als derde en de Vlis- singer Eric Polderman eiste de vierde plaats op. Patrick van Passel zegeviert KIELDRECHT - Patrick van Passel is winnaar geworden van een wieleredstrijd voor elite-amateurs in het Belgische Kiel- drecht. De coureur uit Sluiskil had in het grensdorp af te reke nen met 44 concurrenten. In de slotfase van de wedstrijd schudde hij die allemaal van zich af. Voor de 120 kilometer had Van Passel 2.40 nodig. In dezelfde wedstrijd eindigde Wilfred Geijs uit Kwadendamme als vijfde en Johan van Schaik uit Oost-Souburg veertiende. Vital Timmermans uit Yerseke is 2, gisteren als 22e geëindigd van de profkoers Houthalem-Helch- y teren over 152 kilometer. De Belg Carlo Bomans won. Lt Wielrenners naar klassieker TERNEUZEN - De amateurploeg van de wielervereniging Zeeuws Vlaanderen start zondag in de Hart van Brabant Tro fee. een wedstrijd voor de clubcompetitie. De koers gaat over - 167 kilometer. Het is de derde wedstrijd in deze competitie. |l Ploegleider Ab Verplanke heeft de volgende renners aangewe zen: Edward Farenhout, Peter Mol, Johan van Schaik, Danny Schaut, Conno van de Sande en Glenn Mcleay. Dubbel zilver voor Wendy Dikken BERGEN OP ZOOM - Wendy Dikken leverde tijdens het sterk bezet concours hippique in Bergen op Zoom een goede presta tie. De amazone uit Ellemeet reed in de dressuurproef Z1 de /a viervoeter Iros, met respectievelijk 195 en 185 punten, twee ^c keer naar de tweede plaats. Het was pas de tweede wedstrijd van de voor de Stal Ellemeet uitkomende combinatie op dit rf niveau. iC] la Reker preses belangenvereniging VESSEM (ANP) - Jan Reker is benoemd tot voorzitter van de belangenvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV). Het be- stuur nam de voordracht van het sollicitatiecomité, bestaande Kr uit Louis van Gaal. Co Adriaanse, Hans Dorjee en Pim Ver- <1; beek, unaniem over. Reker, die door een rugblessure is afge- •vv keurd als trainer, begint op 1 juni in zijn nieuwe functie. De 1>' Brabander was in 1990 een van de initiatiefnemers de CBV op ie te richten, sindsdien is hij secretaris/penningmeester geweest. Louis van Gaal is voorzitter. Tot 14 februari dit jaar was de CBV een onderdeel van de Vereniging van Oefenmeesters in Nederland (WON), daarna volgde verzelfstandiging. De be- 1. noeming van Reker past in de verdergaande professionalise- m ring van de CBV. Michel Cielen weg bij BWA DEN HAAG (ANP) - Na tien jaar stapt Michel Cielen op als l- secretaris van de driebandenbond BWA. De Belg was van het begin betrokken bij de organisatie van de Duitser Werner Bayer, die met de instelling van de wereldbeker het drieban- den van een profstatus voorzag. Bayer betreurt het vertrek van tr j Cielen, die bij de grote evenementen ook meestal toernooidi- H( recteur was. Het opstappen van Cielen gebeurt in een periode :a, dat de BWA bezig is de organisatie van een bredere opzet te jjv voorzien. Op 14 juni vergadert de groepering over de nieuwe va structuur. Atletiek Bratislava. Grand Prix II. Mannen, 100m: 1. Campbell (GBr) 10,17. 200 m: 1. Stevens (Bel) 20,38. 400 m: 1. Ismail (Qat) 45,45. 2000 m: 1. Niyongabo (Bur) 4.52,30. 10.000 m: 1. Kororia (Ken) 27.30,37. 110 m horden: 1. Jarrett (GBr) 13,24. 400 m horden: 1. Matete (Zam) 48,65. 3000 m steeple: 1. Koskei (Ken) 8.17,70. ver: 1. Jefferson (Cub) 8,30 m. hoog: 1. Leitl (Slw) 2,21. kogelstoten: 1. Bagach (Oek) 20,64 m. Vrouwen, 100m: 1. Onyali (Nig) 11,13. 400 m: 1. Campbell (Jam) 51,37. pols- hoog: 1. Ryshich (Dui) 4,12 m (wr junio ren). speer: 1. Ovsjinnïkova (Rus) 62,02 Granada, mannen, 100 m 1. Obikwselu (Nig) 10,12. 400 m: 1. Gitonga (Ken) 45,14. 800 m: 1. Tellez (Cub) 1.46.34. 1500 m: 1. Mutai (Ken) 3.40.00. 4x100 m: 1. Cuba 38,86.400 m horden: 1. Graham (Jam) 48,96. hoog. 1 Mayo (Col) 2,26 m. hinkstap: 1. Quesada (Cub) 17,75 m (beste wereldseizoenprestatie), 2. Gar cia (Cub) 17,36. Vrouwen, 100 m: 1. Tombiri (Nig) 11,42. 800 nr. 1. Quirot (Cub) 1.58,92. hoog: 1. Goeliajeva (Rus) 2,00 m. (evenaring bes te wereldseizoenprestatie). hinkstap: 1. Aldama (Cub) 14,17 m. Innsbruck, mannen, 100 m: 1. Cason (VSt) 10,29. ver: 1. Beckford (Jam) 8,52 m, 2. Cankar (Slv) 8,30, 3. Semjenjoek (Oek) 8,13, 4. Emmijan (Arm) 8,09 Bowling Helsinki. EK landenteams. Mannen: Nederland - België 2-0 (1042- 1002), Finland - Nederland 2-0 (1066- 945), Nederland - Cyprus 0-2 (920-979), Italië - Nederland 2-0 (1024-1009). Stand: 1. Duitsland 6-12 (5833), 2. Dene marken 6-10 (6119), 3. Finland 6-8 (6091), 16. Nederland 6-4 (5926). Vrouwen: Nederland - Frankrijk2-0(963- 924), Duitsland - Nederland 2-0 (981- 970), Schotland - Nederland 2-0 (999- 965): Nederland - Wales 2-0 (985-792), Nederland - Finland 0-2 (917-1000), Ne derland - Oostenrijk 2-0 (1014-929). Stand: 1. Noorwegen 6-10 (5911), 2 Duitsland 6-10 (5902), 3. Finland 6-10 (5790), 10. Nederland 6-6 (5814). Skeeleren Staphorst. Tijl Cup, vijfde etappe: 1Ha gen (Haarlem), 2. Slager (Staphorst), 3. René Ruitenberg (Elburg). Klassement: 1, René Ruitenberg 101,1 punten, 2. Oosten (Gorredijk) 99, 3. Bouma (Stiens) 75,2. Sportprijsvragen Toto 21.Eerste prijs, één winnaar, bruto f 13.916,80; tweede prijs: 19 winnaars elk f 237,80; derde prijs: 244 winnaars f 46,30. Lucky Ten, trekking van woensdag 29 mei. 2-6-10-17-18-19-31-32-40-45-50- 53 - 59 - 62 - 65 - 68 - 70 - 76 - 78 - 80. (onder voorbehoud). Duitse midlotto. Trekking A- 15 - 18 - 20 - 32 - 37 - 43 Reservegetal: 16. Supergetal: 5. Trekking B: 1 - 2 - 15 - 16 - 25 - 47. Reser vegetal: 12. Supergetal: 4. Spel 77: 9916029 Super 6: 528093. (on der voorbehoud). Belgische midlotto: 3 - 9 - 24 - 25 - 38 - 40. Reservegetal: 41. Joker- 3775696. (onder voorbehoud). (VSt/Aus) - Elis Ferreira/Siemerink (ZAf/ Ned/6) 6-7 7-6 7-5. Vrouwen, tweede ronde- Schultz (Ned/ 8) - Mauresmo (Fra) 6-4 5-7 7-5, Ore mans (Ned) - Bobkova (Tsj) 7-5 6-1, Pier ce (Fra/12) - Randriantefy (Mad) 6-3 2-6 6- 2, Hingis (Zwi/15) - Begerov (Düi) 7-5 7-5, Huber (Dui/6) - Temesvari (Hon) 6-3 6-2, Novotna (Tsj/10) - Wang (Tai) 6-4 6-3, Rittner (Dui) - Yi (Chi) 6-0 6-3, Seles (VSt /I- Sawamatsu (Jap) 7-6 6-2, Spirlea (Roe) - Farina (Itga) 4-0 opgave, Maka- rova (Rus) - Fusai (Fra) 6-1 6-1, Pitkowski (Fra) - Feber (Bel) 6-2 7-5, Magdalena Maleeva (Bul/13) - Whitlinger-Jones (VSt) 6-2 2-6 6-2, Appelmans (Bel) - Dra- gomir (Roe) 6-2 6-2, Sanchez Vicario (Spa/4) - Martinek (dui) 6-0 6-1, Habsu- dova (Slw) - Tauziat (Fra) 6-2 4-6 8-6, Li- kovtseva (Rus) - Sanchez Lorenzo (Spa) 3-6 6-3 9-7. Dubbel, eerste ronde: Nagatsuka/Su- giyama (Jap) - Muns-Jagerman/Rottier (Ned) 4-6 7-5 6-2, Makarova/Maniokova (Rus) - Boogert/Bradtke (Ned/Aus/10) 6- 2 6-1, Arendt/Bollegraf (VSt/Ned/5) - Gaurone/Cecchini (Ita) 6-2 7-6. Voetbal Griekenland: Panathin.-Edessaikos 3-1, Panionios-AEK 1 -2, Athinaikos-lonikos 1- 2, Apollon-OFI Kreta 0-1Aris-Ethnikos 4- 1, Panahaiki-Kalamata 1-0, Panaliakos- Heraklis 1-2, Olympiakos-Xanthi 1-1, PAOK-Larissa 2-3. Eindstand: 1 Panathin. 34-83, AEK 34-81 Olympiakos 34-65, Heraklis 34-58, OFI Kreta 34-57, Xanthi 34-47, Aris 34-46, lo- nikos 34-46, Edessaikos 34-44, Athinai- kos 34-44, Apollon 34-40, Panaliakos 34- 40, Kalamata 34-39, PAOK 34-38, Pana- haiki 34-36, Larissa 34-34. Panionios 34- 29, Ethnikos 34-18. Panathinaikos kam pioen, Larissa, Panionios en Ethnikos gedegradeerd. Cremona. Oefenwedstrijd: Italië - Bel gië 2-2 (1-2). 5. Claes0-1,10. Carboni 0-2 (e.d.), 24. Del Piero 1-2, 53. Chiesa 2-2. Belfast. Oeienwedstrijd: Noord-lerland- Duitsland 1-1 (0-0). 76. O'Boyle 1-0, 77. Scholl 1-1. Dublin. Oefenwedstrijd: Ierland - Portu gal 0-1 (0-0). 90. Folha 0-1. Strasbourg. Oefenwedstrijd: Frankrijk- Finland 2-0 (2-0). 15. Loko 1-0, 18. Pe- dros 2-0. Moskou. Oefenwedstrijd: Rusland - J Verenigde Arabische Emiraten 1-0 (0-0). U 84. Simoetenkov 1-0. Tallinn. Oefenwedstrijd: Estland - Tur kije 0-0. Dl Cl Salzburg. Oefenwedstrijd: Oostenrijk - zj. Tsjechie 1-0 (0-0). 86. Wetl 1-0. Tennis Parijs. Open Franse kampioenschap pen. 18 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Krajicek (Ned/ 13) - Carbonell (Spa) 6-2 4-6 7-6 6-2, Ka felnikov (Rus/6) - Johansson (Zwe) 6-2 7- 5 6-3, Courier (VSt/7) - Rikl (Tsj) 6-3 6-2 6- 2. Martin (VSt) - Wilander (Zwe) 6-4 7-6 6- 2, Draper (Aus) - Schalier (Oos) 2-6 6-3 6- 2 6-4, Furlan (Ita) - Steven (NZe) 6-0 6-2 6- 4, Tarango (VSt) - Squillari (Arg) 6-4 6-4 6-1, Clavet (Spa) - Alberto Costa (spa/12) 6-4 6-3 4-6 7-6, Woodruff (VSt) - Agassi (VSt/3) 4-6 6-4 6-7 6-3 6-2, Kucera (Slw) - Norman (Zwe) 7-6 6-4 6-7 4-6 6-2, Wood- bridge (Aus) - Philippoussis (Aus) 3-6 6- 4 7-6 7-6, Mantilla (Spa) - Corretja (Spa) 7-6 6-2 6-4, Bjórkman (Zwe) - Champion (Fra) 5-7 6-1 6-4 6-0, Wayne Ferreira (ZAf /10) - Dosedel (Tsj) 4-6 7-6 6-1 7-6, Forget (Fra) - Goossens (Bel) 6-4 6-4 3-6 3-6 6-3. Dubbel, eerste ronde Haarhuis/Schal ken (Ned) - Kinnear/Randall (VSt) 4-6 7-6 6-4, Adams/Arthurs (ZAf/Aus) - Kem- pers/Nijssen (Ned) 6-3 3-6 8-6, Bale/No- teboom (ZAf/Ned) - Flach/Wheaton (VSt) 7-6 6-4, Kronemann/McPherson Amateurs, eerste klasse A, zaterdag: Katwijk-Marken 4-2. Wielrennen Ronde van Italië, elfde etappe Prato - Marina di Massa: 1. Cipollini (Ita) 130 km in 2.51.48, 2. Ab- doesjaparov (Oez), 3. Martinello (Ita), 4. Zanette (Ita). 5. Traversoni (Ita), 6. Spruch (Pol), 7. Vergnani (Ita), 8. Mis- saglia (Ita), 9. Magnusson (Zwe), 10. Dotti (Ita), 11. Edo (Spa), 12. Colombo (Ita), 13. Lombardi (Ita), 14. Van Steen (Ned), 15. Guidi (Ita). Algemeen klassement: 1. Rebellin (Ita) 47.29.20, 2. Tonkov (Rus) 0.04, 3. Faus- tini (Ita) 0.08. 4. Zaina (Ita) 0.13, 5. Fran cesco Casagrande (Ita) 0.16, 6. Piepoli (Ita), 7. Oegroemov (Let) 0.18, 8. Gotti (Ita) 0.20, 9. Herve (Fra) 0.26, 10. Berzin (Rus), 11. Belli (Ita) 0.35, 12. Furlan (Ita) 0.42,13. Massi (Ita) 0 43, 14. Olano (Spa) i 0.50, 15. Shefer (Kaz) 1.04, 123. Van Steen 57.05. Ronde van Beieren, eerste etappe Bad Wiessee - Kaufbeuren: 1. Blijlevens (Ned) 186 km in 4.24.36, 2. Schaffrath (Dui), 3. Walzer (Dui), 4. Me- loni (Ita), 5. Lehmann (Dui), 6. Schweda (Dui). Algemeen klassement. 1. Blijlevens 4.24.30, 2. Schaffrath 0.02, 3. Walzer 0.04, 4. Van der Meer (Bel) 0.05, 5. Me- loni 0.06, 6. Lehmann. Houthalem-Helchteren (Bel), profkoers: 1. Bomans (Bel) 152 km in 3.33.00, 2. i Verstrepen (Bel), 3. Spaenhoven (Bel) 0.07, 4. Hendryckx (Bel) 0.22, 5. Capiot (Bel), 6. Nijdam (Ned), 9. Den Bakker (Ned) 0.56, 16. Cornelisse (Ned) 1.15, 22 i Timmerman (Ned). Peter But als trainer van de C-junioren van VC Vlissingen. ,Ik denk dat het donderdagavond weieens erg laat kan worden." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 34