Doorbraak van een stille kracht Rensters niet brutaal genoeg PZC Nationale selectie André de Letter vertrekt naar Hoek Zeeuwse selectie danig verzwakt in duel met Oranje Dreiging Urk komt van de linkerflank Helft btw-voordeel op toegangskaarten naar jeugdvoetbal Cipollini behaagt fans met derde sprintzege sport DONDERDAG 30 MEI 1996 2 3 Franky Standaert heeft eindelijk hoofdrol bij Hoek De nationale vrouwenselectie volgens bondscoach Piet Hoekstra. Yvonne Brunen (Swifter- band): „Nederlands beste ren- ster voor internationale wed strijden. Heeft aansluiting bij de wereldtop." Debby Mansveld (Gasselter- nijveen): „Prima sprintster, goed voor het vlakke en glooi ende werk." Ingrid Haringa (Hoofddorp): „Wereldklasse op het vlakke en op de baan." Maria Jongeling (Utrecht): „Kan goed tijdrijden. Komt op het vlakke goed mee, maar niet geschikt voor internatio nale wedstrijden. Meike de Bruijn (Amster dam): „Over de grenzen goed. maar niet geschikt voor het Nederlandse duw- en trek- werk." Edith Klep (Oud Gastel): „Stabiliseert momenteel, moet uitgroeien tot interna tionaal renster. Is niet echt rap in de sprint." Sandra Rombouts (Rijsber- gen): „Heeft een beetje angst om in een grote groep te rijden. Ze is te bescheiden Jet Jongeling (Rijswijk): „De jongste van het stel. Zij is we reldkampioen puntenkoers bij de junioren. Goede tijdrijd- ster, maar minder sterk in de heuvels." Opponent Hoek is voetbalbolwerk van onze verslaggever HOEKAïRK - Urk. de eerste tegenstander van Hoek in de nacompetitie voor de landstitel (zaterdag in Hoek), is een voetbalbol werk met veel eigen kweek. De overeenkomst tussen Hoek en Urk is dat beide clubs maandagavond hun eerste kampioenschap in de hoogste klasse van het za terdagvoetbal behaalden. Maar verder zijn het twee totaal verschillende clubs met een eigen karakter. Hoek moet het van verster king van buitenaf hebben. Urk is een grote club met een jeugdopleiding die veel talenten oplevert. De door de fel meelevende Gerrit Bredewold getrainde club heeft een selectie van zeventien man, van wie er zestien in Urk zelf zijn opge leid. Alleen de 24-jarige doel man Marcel Potters kwam dit seizoen over van Gene- muiden. omdat hij plaats moest maken voor een ex- profkeeper De drie broers Wakker (Klaas. Kees en Ja cob) vormen in het elftal van Urk de vaste kern. Twee der tigers geven leiding aan de verdediging, voor de rest is het elftal gemiddeld 24. Toch is er nog een overeen komst tussen de kampioe nen: net als Hoek ging het Urk in deze competitie lang voor de wind. maar in de laatste wedstrijden werd een ruime voorsprong van acht punten bijna nog verspeeld. Op de slotdag tegen DVS (3- 0) verzekerde Urk zich voor drieduizend toeschouwers van het kampioenschap. De Urkers komen zaterdag op volle sterkte naar Hoek. Trainer Gerrit Bredewold, die na vier seizoenen ver trekt en wordt opgevolgd door Henny Spijkerman. speelt een 4-3-3 systeem met de meeste dreiging vanaf de linkerflank Daar speelt Kees Wakker vooraan en komt de verdediger Wiljan Visser vaak op. Het centrale duo achterin heeft de meeste ervaring Auke Brouwer, de aanvoerder en vrije man. is een uiterst betrouwbare ver dediger Klaas Nentjes ivoorstopper) is na twee jaar teruggekeerd van Volen- dam De oudste van de broers Wakker is een verhaal apart. Klaas Wakker (22) speelt centraal op het middenveld, weegt ver over de negentig kilo. maar is achter de drie spitsen een gevaarlijke schutter. Hij heeft met knieklachten gesukkeld en kon daardoor pas na de win terstop weer in actie komen In die resterende wedstrij den scoorde Wakker nog elf keer Henri Romkes. ook een middenvelder, is een zeevis ser die elke maandagmorgen de haven uittrekt en op vrij dag weer terugkeert. Hij traint op zee, maar is een waardevolle kracht. De kracht van Urk schuilt in het collectief. Klaas Wakker was de voorloper van een sterke generatie, die Urk in de afgelopen drie jaar naar de top van de eerste klasse heeft gebracht. Volgens insi ders is deze lichting het re sultaat van een vooruitstre vend stadsplan: de gemeen te Urk heeft nieuwe wijken laten aanleggen met veel voetbalpleintjes. Daar wordt de laatste jaren weer ouderwets aan straatvoet bal gedaan. De vermoedelijke opstelling van Urk is, doel: Marcel Potters, achter: Bram Brouwer, Auke Brouwer, Klaas Nentjes en Wil jan Visser; midden: Riekelt Kra mer, Klaas Bakker en Henri Romkes, voor Kees Wakker, Ja cob Wakker en Jacob Tol. TILBURG (ANP) - Het jeugd voetbal profiteert de komende tien jaar van de verlaging van de btw op toegangskaarten voor wedstrijden in het betaal de voetbal. De helft van het voordeel wordt in die periode gestort in speciale stimule ringsfondsen voor de jeugd van respectievelijk het professio nele en het amateurvoetbal. Staatssecretaris Erica Terpstra van Volksgezondheid. Welzijn en Sport (VWS) is dit in een con venant overeengekomen met de Koninklijke Nederlandse Voet bal Bond (KNVB). Het conve nant is gisteren in Tilburg, voor afgaand aan de interlandwed strijd Nederland - China, onder tekend door de staatssecretaris en de voorzitter van de sectie Be taald Voetbal van de KNVB. Jos Staatsen. Terpstra was verheugd over de afspraken. „Er is een onlosma kelijke band tussen sport in de breedte en in de top. Die mag nooit worden verbroken." Staatsen kon zich hier volledig in vinden. „Door de afschaffing van het transfersysteem zijn de opleidingen onder druk komen te staan. Soms denken de clubs: waar doen we het nog voor Dit moet een stimulans zijn. Dit be drag Is ons in de schoot komen te vallen. We hebben er niet eens om gevraagd." De btw op toegangskaarten voor sportwedstrijden is met ingang van 1 januari 1996 verlaagd van 17.5 naar 6 procent. Vooral het betaald voetbal profiteert van deze verlaging: voor de eredivi sie. eerste divisie en interland wedstrijden betekent dit jaar lijks een lastenverlichting van naar schatting 7 miljoen gulden. Daarom wilde het kabinet dat een deel van de opbrengst ten goede zou komen aan de jeugd- sport. MARINA Dl MASSA (RTR) - Mario Cipollini heeft zijn vele fans in Italië behaagd met een derde dagsucces in de 79e Giro, die nu halverwege is. Op de boulevard van Marina di Massa, waar het andermaal op een massasprint uitdraaide, toonde Cipollini, afkomstig uit Toscane, zich sneller dan de Oezbeek Djamolidin Abdoesja- parov en en de Italiaan Silvio Martinello. Martin van Steen, de enig overgebleven Nederlander, eindigde als veertiende De elfde etappe? over 130 kilome ter, kende een hoog tempo. De gemiddelde snelheid was ruim 45 kilometer per uur. Ontsnap pen was dus lastig. Dat was in het voordeel van Davide Rebel- lin, de drager van de rose trui. Zijn leiderstricot kwam niet in gevaar. De Rus Pavel Tonkov bleef tweede op vier tellen. Het hoge tempo bemoeilijkte de marrages. de klimmetjes zorg den wel voor afscheidingen. De Salita della Foce. op twaalf kilo meter van de eindstreep, inspi reerde Fabio Fontanelli. leider Blijlevens wint weer KAUFBEUREN (SID) - Jeroen Blijlevens heeft, na zijn zege in de proloog, gisteren ook de eer ste etappe van de Ronde van Beieren gewonnen. Hij toonde zich na een rit over 186 kilometer van Bad Wiessee naar Kaufbeu- ren de snelste in de eindsprint. Blijlevens versloeg onder ande ren de Duitsers Jan Schaffrath en Andreas Walzer In het alge meen klassement leidt de rappe Nederlander met twee seconden voorsprong op Schaffrath. in het bergklassement. tot een avontuur. De Italiaan ging vo luit. niet alleen voor de punten op de top maar wel degelijk ook voor de dagprijs. Hij kreeg twee landgenoten mee. Fontanelli's compaan Daniele Contrini haakte tijdens de be klimming van het laatste col letje af. Maurizio de Pasquale, de derde koploper, ging tijdens de afdaling onderuit. Het voorwiel van zijn fiets gleed weg op een plasje olie en De Pasquale be landde in de harde berm Fonta nelli redde het uiteindelijk ook niet. Twee kilometer voor de fi nish kregen de helpers van de sprinters hem te pakken. Cipol lini profiteerde, alweer. Jesper Skibby verlaat Giro MARINA Dl MASSA (ANP) - Jesper Skibby heeft de Ronde van Italië gisteren verlaten. De 32-jarige Deense wielrenner, in dienst van de TVM-ploeg van Cees Priem, is naar huis terug gekeerd omdat zijn vrouw in het ziekenhuis moest worden opgenomen en hijzelf nog niet geheel hersteld is van de epilep- sie-aanvallen die hem pas nog weer drie weken aan de kant hielden. Skibby reed de Giro als training voor de Ronde van Frankrijk en de Olympische Spelen. „Ik moet zoveel inhalen. Dat is erg moei lijk in deze koers", zei de Deen. „Ik heb mijn twijfels. Ben ik niet topfit, dan ga ik niet naar de Tour en Atlanta." De epilepsie heeft hij overgehouden aan een ernstige valpartij drie jaar gele den tijdens een wedstrijd in Ita lië. De ziekte is met medicijnen onder controle te houden. André de Letter. van onze verslaggever TERNEUZEN/HOEK - De Ter- neuzense doelman Andre de Letter staat volgend seizoen bij zaterdagkampioen Hoek onder de lat. De 24-jarige kee per wordt de opvolger van Wim Verpoorte en Jaap Pij nenburg. Pijnenburg vertrekt naar Kloetinge, Verpoorte is van plan te stoppen. André de Letter speelt vanaf zijn zesde jaar bij Terneuzen en werd op zijn vijftiende eerste keeper. Hoek was al eerder in de slag met de Belgische doelman Danny Dhondt van Lokeren. André de Letter toonde zich verrast door de belangstelling van Hoek. „Ik ben al twee keer eerder benaderd, toen heb ik het afgezegd. Nu ben ik aan een nieuwe uitdaging toe. Ik heb bij Terneuzen dit jaar door al lerlei omstandigheden een iets minder seizoen gespeeld." De overgang van De Letter werd gisteravond bekend, na dat eerst een delegatie van Hoek en later van Terneuzen met de doelman hadden ge sproken. „Het is toch nog een moeilijke beslissing geweest", gaf De Letter, die sinds kort in Waterlandkerkje woont. toe. „Het bestuur van Terneuzen was enorm teleurgesteld, maar voor mij is deze overgang een verbetering. Ik wil wel eens kij ken of ik dit niveau aankan." De overschrijving van Renato Dijkstra naar Hoek gaat niet door. De KNVB geeft geen toe stemming. omdat Dijkstra in mei heeft laten weten van Ex celsior naar Vlissingen te gaan. Hij kon daarna niet naar een andere club vertrekken. Terneuzen krijgt overigens na het vertrek van De Letter ook versterking van een nieuwe keeper. Frans van der Veen van Sluiskil heeft overschrijving gevraagd. de van onze verslaggever Frits Bakker (jd iit; ASSENEDE - Het was eigenlijk wel typerend voor Franky Stan daert. Geert de Poorter stormde ver na middernacht de volle kantine uit, riep alle spelers de mee naar het veld en voerde een >e- prachtig schouwspel op. Met de de hele selectie op de middenlijn, er- aftellen als bij de wave, in een re- spurt naar de kantine en op het De laatst een buikschuiver a la op Pierre van Hooijdonk. Tien, st. twintig keer, vooraf gegaan de door salto's van Davy Gijsel. in Hoek op zijn best in de lange )e- nacht die volgde op het kam- se- pioenschap. Maar Franky Stan daert keek het eerst even aan. „Ik uitgelaten? Nee, dat past niet bij mij." Zoals hij ook in het veld meestal is: sober, schuch- ter en zelden op de voorgrond, ils iet De 26-jarige Belg moet het heb- 'er ben van zijn techniek en zijn in" voetballend vermogen. Daarin blonk hij de laatste weken regel- matig uit. Zijn linkerbeen doet CJIe soms even aan dat van Luc Nilis denken, met diezelfde mooie we kapbeweging. De leidersrol laat hij maar wat graag over aan spe lers die dat van nature hebben. Aan Patrick Naudts, de spelbe paler, Geert de Poorter, de laat- j ste man. Franky Standaert is er zelf te bescheiden voor. Hij leeft zich liever uit in splijtende pas ses en vloeiende combinaties. :Af/j „Hij kan veel meer dan hij zelf weet", benadrukte trainer Jo ed/ I han Ballegeer, toen hij op het 're-I kampioensfeest al zijn spelers ifr" nog eens de revue liet passeren. °r Maar Standaert is in Hoek maar .'2' moeizaam tot ontwikkeling ge- j.31 komen. Dan weer spelen, dan /st weer niet. Zeker onder Buitelaar lea („die man heeft in een heel sei- ka- ■ski jna: zoen maar twee woorden gespro ken met mij"), maar ook nog on der Ballegeer. Dat had zijn oor zaak, zegt hij zelf. „Ik heb een heel jaar aan een nieuw huis ge bouwd. En mijn vrouw ver wachtte de eerste baby. Dat heeft meegespeeld." Balvaardig Franky Standaert was ook slachtoffer van het systeem. Hoek had twee man centraal voorin, twee middenvelders op de flanken (Minnaert en De Smet) en twee spelers daartus sen: Patrick Naudts en Geert de Poorter. Standaert viel er meest al net buiten en schikte zich in de rol van invaller. Hij kwam pas goed in beeld toen de trainer met het elftal moest gaan schuiven. Geert de Poorter werd laatste man, zodat er een plaats vrij kwam op het middenveld. Met een lichte voorkeur voor de linkerkant heeft de balvaardige Standaert zich daar intussen in de kijker gespeeld. Zaterdag middag tegen Zwart Wit, maan dagavond tegen AS WH: hij was één van Hoeks vele uitblinkers in die beslissende wedstrijden. En eigenlijk was hij dat al we ken. Franky Standaert, gehuwd, pas vader van een dochter (Laura), heeft even een aanloop nodig gehad bij Hoek. Hij is nu met zijn mooie traptechniek smaakmaker in de schaduw van Patrick Naudts. „Ik heb wel eens getwijfeld of ik er ooit wel in zou komen bij Hoek", geeft hij toe. „De aanpassing van een klein clubje (Assenede) naar dit hoge niveau is heel moeilijk geweest. En bij Buitelaar had ik altijd het gevoel: ik ben lucht voor die man. Als Gerrit Emans er niet was geweest, was ik al lang weg geweest. Hij is altijd blijven zeg gen: jouw tijd komt nog wel." De man die hem uit Belgié heeft gehaald, had het kennelijk goed ingeschat. Franky Standaert werd ooit al eens door Lokeren gescout, is op zijn achttiende weer teruggekeerd bij Assenede en vindt Hoek een topclub ver geleken bij alles wat hij in België heeft gezien. „De entourage, de verzorging, dat maak je in Bel gië niet mee. Zoals we maandag avond in Hendrik Ido Ambacht speelden, met vijfhonderd toe schouwers uit Hoek zelf. En toen we 's avonds laat in Hoek terug keerden, stonden ze daar weer te juichen. We kregen een onvoor stelbaar mooie ontvangst." Hij vertelt dat hij in de dagen voor die twee wedstrijden niet te genieten is geweest. Zo gespan nen, zo intens naar die titel toe- geleefd. „Je hebt jongens die dat van zich afpraten, ik kan dat niet. Ik ga stilletjes in een hoek zitten. Ik zonder me af. Wat heeft die dag verschrikkelijk lang ge duurd, toen we naar AS WH moesten. Ik was maandagmor gen al om zes uur op om m'n dochtertje eten te geven. Dan begin je al te denken: nog twaalf uur tot de wedstrijd. Wat zo'n kampioenschap toch los kan maken in een mens." Franky Standaert, operator op een gebak- en koekfabriek in Oostakker, heeft ontdekt dat hij beter net over de grens kan voet ballen dan in de omgeving waar hij is opgegroeid. Hij heeft een aanbod van FC Eeklo gekregen, maar hoefde niet lang na te den ken. „Ik heb één keer een ge sprek gehad bij Hoek. We waren gelijk akkoord." En hij wil in de nacompetitie het seizoen nog meer glans geven. „We zijn met dit kampioenschap heel blij, maar nu we toch zo ver zijn." Franky Standaert beleeft topdagen in Hoek. „Wat zo'n kampioenschap toch los kan maken in een mens." foto Charles Strijd 1: van onze verslaggever '4~ VLISSINGEN - Een gehavende Zeeuwse selectie neemt het za terdagavond in Vlissingen op 8i, tegen het Nederlands elftal, dat DFl wel op volle oorlogssterkte kan lo- aantreden. De Zeeuwse keuze- 'ai- heer Wies van Avermaete kan 34" voor het duel, gespeeld ter ere van het 75-jarig bestaan èn het m. afscheid van de afdeling Zee cos land van de KNVB, niet be schikken over spelers van Hoek 'el- en Veere. Hoek speelt dezelfde 0 2 dag om het algeheel zaterdag- kampioenschap tegen Urk. 77~ Veere speelt een promotie/de gradatiewedstrijd tegen I DVS'33. ,u" Het team van Van Avermaete is bovendien verder verzwakt van- ik - wege de afzegging van Goes-spe- Pe- Ier Clarence Pahlad. Hij gaat i vrijdag op vakantie. Yerseke- speler John Vette is opgeroepen 0) als zijn vervanger. De samenstelling van het Zeeuwse team is het resultaat ur. van een overleg van de techni sche commissie van de afdeling Zeeland van de KNVB. De zeven kleden bezoeken regelmatig wed strijden en brengen vervolgens verslag uit. Op basis van die ge gevens wordt de selectie samen gesteld. Dit keer kon het in de ogen van de commissie sterkste zestiental echter niet worden op- geroepen. „Zeker tachtig procent van de Vb- oorspronkelijke selectie heb ik 4. moeten vervangen vanwege de 6. verplichtingen van Hoek en iis" Veere.", aldus coach Van Aver- 10- maete. „Ik ben blij dat op het e° laatste moment de spelers van Goes en Terneuzen - de wed strijd tegen Gastel werd dinsdag ta) uitgesteld - wel beschikbaar ble- JS- ken." Jn: Kloetinge is met zes spelers hof- 1 leverancier van de Zeeuwse se- Duel Terneuzen en SC Gastel naar donderdag TERNEUZEN - De wedstrijd tussen Terneuzen en Gastel, die beslissend is voor het algemeen periodekampioenschap in de tweede klasse B van het zondag voetbal, is vastgesteld op don derdag 6 juni. j Door de ongeregeldheden die za- I terdag plaatsvonden tijdens de beslissingswedstrijd Gastel- I Zwaluw VFC (4-5), werd het na- competitie-duel Terneuzen- Gastel van vandaag (donder dag) van de kalender geschrapt. lectie. John Kole, Jason Patia- sina, John Bentschap Knook, Johan de Goederen. Ronald Zuijdwegt en Paul Schipper mo gen vandaag bij de post een uit nodiging tegemoet zien. Opval lende afwezige in de afvaardi ging van de eersteklasser is doel man Peter Noordijke. De 33-ja- rige sluitpost speelde maandag zijn laatste wedstrijd voor Kloe tinge, maar had liever komende zaterdag afscheid genomen. Van Avermaete heeft echter de keepers Erik Versluis (Goes) en André de Letter (Terneuzen) op geroepen voor de erewedstrijd tegen Oranje. Van Avermaete: „Noordijke werd slechts door twee van de zeven commissiele den naar voren geschoven en dat is niet voldoende. Wat betreft de andere keepers zaten we meer op een lijn." Elke selectie staat bloot aan kri tiek, is de stelling van Van Aver maete. „Dat is niet meer dan normaal. Als Hiddink zijn elftal bekend maakt, is het ook nooit goed. Met de eerste acht kan ie dereen vrede hebben, maar voor de laatste drie plaatsen weet ie dereen wel tien andere spelers." De twee voorgaande oefenduels van Oranje tegen de amateur clubs DHC en De Baronie ein digden in een 7-1-winst voor het keurkorps van Hiddink. „Wij ho pen het beter te kunnen doen", aldus Van Avermaete. Feit is echter wel dat in die duels een deel van de 'buitenlanders' en de Ajacieden niet van de partij wa ren. „Het zal inderdaad wel moeilijk worden. Oranje, éen van de toplanden van de wereld, zit acht dagen voor het begin van het EK. Dat staat op scherp en wij zijn niet compleet." Van Avennaete put echter moed uit de resultaten van twee jaar geleden. Toen werd zowel Belgié als Ajax door de Zeeuwse selec tie slechts een overwinning van 1-0 toegestaan. De geselecteer den, die zaterdag om half zes bij elkaar komen, kunnen ervan uit gaan dat ze minimaal een helft spelen. Van Avermaete: „We gaan voor een potje mannelijk voetbal, al zullen we er voor wa ken om blessures te veroorzaken bij de spelers van Oranje." De Zeeuwse selectie voor het duel tegen het Nederlands elftal: John Kole. Jason Patüasma, John Bent schap Knook, Johan de Goederen, Ronald Zuijdwegt en Paul Schipper (allen Kloetinge). André de Letter. Patrick de Meijer. Hubert van den Hemel en Dennis Rietjens (Terneu zen), Erik Versluis en Leen Koster (Goes), Peter Willemse (Bruse Boys). Frank Goedegebure ('s-Heer Arends- kerkei. John Vétte (Yerseke) en Ruud Verbeek (RCS). Ploeg van Piet Hoekstra start morgen in Ster van Zeeland recent een goede Ronde van de Vendee in Frankrijk en eindigde daar als elfde in het algemeen klassement. Een etappekoers in Epinal sloot de Swifterbandse af als vijfde en in de Ronde van Mallorca legde Brunen be slag op de derde plaats in de eindrangschik king. Bovendien eindigde ze in verschillen de etappes bij de eerste drie. Hoekstra: „Ze kan nog geen beklimming van vijftien kilo meter aan. maar in het middengebergte rijdt ze toch al met de top van de wereld mee." Brunen stijgt voorlopig ver boven haar ploeggenoten uit. Maar Hoekstra is deson danks tevreden over de vorderingen van zijn andere vrouwen. „Bij de mannen-profs. - amateurs, -junioren en de nieuwelingen is er geen één die een goed klassement kan rij den. Dan kun je niet ineens vijf vrouwen bij de wereldtop verwachten. Nu Brunen de aansluiting heeft gevonden, kunnen we de volgende fase in: de ploeg zover krijgen dat ze de kopvrouw kunnen ondersteunen. Als Brunen eenmaal goed bijgestaan wordt, profiteren de andere vrouwen vanzelf en gaan ook ritten winnen. Dat is in het verle den met Van Moorsel wel gebleken." 'Pijn lijden', lijkt het recept van de bonds coach om de weg naar de top te kunnen ver volgen. „Want als je pijn kunt lijden op de fiets, maak je het je concurrenten ook lasti ger. Ik hoop dat de rensters die ambitie gaan tonen. De wil is er in ieder geval. In de twee de helft van dit seizoen wil ik dat we in de ploegenklassementen goed meedoen. Bij de eerste drie eindingen met de ploeg en niet meer rond een twaalfde plaats. Als dat lukt, zou dat betekenen dat we in de breedte ster ker worden." Wat de rensters daarbij kunnen gebruiken is een flinke portie lef. Hoekstra: „Rensters als Edtih Klep en Sandra Rombouts zijn te be scheiden. Ze hebben angst om zich voorin een wedstrijd te handhaven of om voorin de koers te komen. Ze kunnen best was haren op de tanden gebruiken.' Overigens een kwestie van tijd. denkt Hoek stra, die binnenkort met de KNWU gaat pra ten over een verlenging van zijn contract. „Sommige rensters doen er nou eenmaal wat langer over om op de voorgrond te tre den. Er zijn wel rensters die door brutaal te rijden eerder doorstoten, maar die stabalise- ren echter snel als ze aan de top zijn geko men." In Valkenisse moeten de rensters. die door Hoekstra in twee ploegen van vier zijn ver deeld. zich hoe dan ook laten zien. „We zijn aanwezig, dus mag er wat van ons verwacht worden. We rijden niet voor niets in oranje truien." van onze verslaggever Peter van den Belt ZOUTELANDE - Met een proloog over drie kilometer gaat morgenavond in Zoutelan- de de Ster van Zeeland van start, een drie daagse etappewedstrijd voor vrouwen in de gemeente Valkenisse. Opvallend aanwe zig is de nationale vrouwenselectie. „We ge ven de voorkeur aan wedstrijden in het bui tenland, maar als we in Nederland zijn, doen we zoveel mogelijk mee.", aldus bondscoach Piet Hoekstra. In het buitenland zoekt Hoekstra de compe titie met de wereldtop en de bergen. Want alleen rensters die in een sterk veld bergop mee kunnen, stoten in zijn ogen door naai- de wereldtop. „Ik vil nou eenmaal complete wielrensters afleveren. Wie in de bergen goed mee kan. blinkt ook in vlakke wedstrij den uit. andersom is dat niet het geval." De top hebben zijn rensters volgens Hoek stra nog lang niet bereikt. „Maar we zitten op het goede spoor Yvonne Brunen heeft in middels aansluiting met de beste klasse mentrijdsters van de wereld." Brunen reed Yvonne Brunen werd twee jaar geleden Nederlands kampioene op de weg in Meerssen. De pupil van Piet Hoekstra heeft inmiddels de aansluiting met de wereldtop gevonden. foto Peter Schols/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 23