Hoeve wijkt voor ruilverkaveling Ontwikkelen 81 afdrukken Verschuren Gratis een Astra Fresh? PZC Jubileumfeest in Het Baken im KLEURENFOTO'S Schouwenaar Opel Sponsorfietstocht voor Wereldkinderen FOTO*VIDEO*HIFI*TV zeeland 20 Veehouderij uit Dishoek wordt naar Grijpskerke overgeplaatst BAK.KERN Een dag zonder krant ie een muis zonder staart. .Ayb 30.950,- Aktie geldifl t/m 8 ju"» Scoor Win DONDERDAG 30 MEI 1996 van onze verslaggever GRIJPSKERKE - De eerste boerderijverplaatsing van de ruilverkaveling Walcheren is in volle gang. Aan de Loodsholse- weg bij Grijpskerke zijn al de contouren te zien van het nieuwe bedrijf van J. de Looff uit Dishoek. Hij vertrekt vrij willig uit het kustgebied om een nieuwe, grotere veeboerderij op te zetten. In het landinrichtingsplan voor de ruilverkaveling op Walcheren zijn tien boerderij verplaatsin gen opgenomen. Daardoor ko men gronden vrij voor aanleg van bos en natuur en kunnen de gronden voor de boeren beter verkaveld worden bij het nog op te stellen plan van toedeling. Het huidige bedrijf van de fami lie De Looff ligt in Dishoek, inge klemd tussen duinen, recreatie terreinen en toekomstig bos. De kavels grond liggen op ruime af stand van de bedrijfsgebouwen. Met name voor een veehouderij bedrijf is dat niet eenvoudig. De boerderijverplaatsing kwam De Looff met ongunstig uit. ..Qua milieuproblematiek konden we ook geen kant meer uit", zei hij woensdag bij de officiële start van de boerderijverplaatsing. Insluiper door bewoner betrapt MIDDELBURG - Een bewoner van een pand aan het Klein Vlaanderen in Middelburg heeft woensdagmiddag een in sluiper in zijn woning op heter daad betrapt. De 67-jarige Mid delburger was via de onafgeslo ten achterdeur van zijn woning naar de voorkant gelopen om de straat te vegen. Toen hij een kleine tien minuten later in zijn achtertuin kwam, zag hij een ongeveer twintigja rige man in een roodpaars jack en een spijkerbroek uit de ach terdeur komen. De insluiper had een tas vol spullen bij zich. Na dat de Middelburger de inslui per had aangesproken, ging die er op een fiets vandoor. Hij liet de spullen achter. In de tas zaten twee portemonnees met in to taal driehonderd gulden en en kele losse goederen. „We konden niet groeien. Als we waren blijven zitten, hadden we volledig achter het bos gezeten." In het landinrichtingsplan is - onder meer in Dishoek - een aanzienlijke oppervlakte aan natuur en landschap voorzien. Door het vrijkomen van de grond van de familie De Looff kunnen de bossen beter worden ingepast en kan een betere ver kaveling van de gronden plaats vinden. Omdat de landinrich tingscommissie daaraan veel waarde hecht, subsidieerde zij veertig procent in de kosten van de nieuwe bedrijfsgebouwen. Daarnaast maakte de commis sie tien hectare vrij voor vergro ting van het verplaatste boeren bedrijf. Ook voor De Looff is de verplaat sing gunstig. Het bedrijf gaat bij voorbeeld van acht naar eén be- drijfskavel. Door de verplaat sing kon bovendien een extra melkquotum worden verkregen. Het nieuwe bedrijf van de fami lie bestaat uit een ligboxenstal voor vijftig koeien, onderkel- derd voor de mestopslag en voorzien van een open tandem -- f~4 melkstal waar zes koeien tege lijk gemolken kunnen worden. Op het perceel komt verder een loods voor werktuigen en een woning. „Het is een hele om schakeling". zei De Looff. „Maar hoe vaker je hier komt. hoe meer je ermee bezig bent." Voortvarend Mr. B. J. van Putten, voorzitter van de landinrichtingscommis sie op Walcheren, roemde het initiatief van De Looff. „Soms dien je het bedrijfsbelang het beste door te verkassen, binnen of buiten het landinrichtingsge- bied. Dat vergt ondernemerszin en het durven nemen van finan ciële risico's. De Looff heeft dat aangedurfd. Hij heeft heel goed en heel voortvarend gewerkt." Acht maanden voor diefstal van koffie en rookwaar van een medewerkster MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 22-ja- rige Eindhovenaar veroordeeld tot acht maanden gevangenis straf voor twee inbraken in su permarkten in Wemeldinge en Nisse in de nacht van 17 op 18 maart. Er werd een grote partij koffie en rookwaar gestolen. De man moet 900 gulden schade vergoeding aan de eigenaars van de gestolen waar vergoe den. De rechtbank vond niet bewe zen dat zijn 31-jarige zwager, te gen wie tien maanden was geëist, betrokken was bij de dief stallen en sprak hem vrij. De ge stolen spullen werden door de politie aangetroffen in een busje, dat het tweetal op een aanhan ger vervoerde. Auto's gekraakt MIDDELBURG - Uit een auto die stond geparkeerd aan de Stadsschuur in Middelburg zijn dinsdagnacht twee geluidsbo xen, een schooltas met boeken en een rugzak gestolen. Om bij de spullen te komen is een ruit van de wagen ingeslagen. Dinsdagavond tussen half zes en half twaalf is eveneens ingebro ken in een auto. De wagen stond aan de Maisbaai in Middelburg en ook daarvan is een raam inge slagen. Uit de auto zijn een ra diocassetterecorder en een dashbordklokje meegenomen. De autoradio heeft een waarde van vijftienhonderd gulden. VLISSINGEN Ruilbeurs - Speeltuinvereni ging De Oude Stad aan de Paar denstraat in Vlissingen houdt zaterdag 8 juni een ruilbeurs voor flippo's. topshots en panini- plaatjes. De beurs begint om 14 uur en duurt tot 17 uur. De fundering van de nieuwe boerderij in Grijpskerke van J. de Looff. Het bedrijf uit Dishoek wordt verplaatst naar Grijpskerke in verband met de ruilverkaveling op Walcheren. foto Ruben Oreel van onze verslaggever VLISSINGEN - De stichting Wereldkinderen houdt morgen, vrijdag, een sponsorfietstocht. De tocht kan zowel op Walche ren als op Zuid-Beveland wor den verreden. De opbrengst is voor de helft bestemd voor een landelijk project; de inrichting van een tehuis voor zwerf- en weeskinderen in Nepal. De an dere helft van de opbrengst gaat naar een project van de regio Zeeland. In dit geval gaat het om de bouw van een school voor gehandicap ten in Yogyakarta in Indonesië. Aan Wereldkinderen is hiervoor een bijdrage van 40.000 gulden gewaagd. De regio Zeeland heeft toegezegd hiervan een kwart te betalen. Doordat de provincie Zeeland, in het kader van ontwikkelingssamenwer king, de fietstocht subsidieert, komt evenals vorig jaar de volle dige opbrengst aan de beoogde doelen ten goede. Aan de tocht nemen leerlingen van 20 basisscholen deel. Het is de bedoeling dat de kinderen zich door familieleden en ken nissen laten sponsoren door middel van een financiële bij drage per gereden kilometer. Er zijn drie routes, van ongeveer 20 kilometer, uitgeschreven. Twee hiervan worden op Walcheren verreden; de derde op Zuid-Be veland. Er kan tussen 18.00 en 18.30 uur vanaf diverse scholen worden gestart. De startplaat sen zijn: De Stromenwijkschool en de Feest in Het Baken in Oost-Souburg. De peuterspeelzaal vierde het 25-jarig jubileum met een kindertheatershow en ballonnenwed strijd. foto Ruben Oreel van onze verslaggever OOST-SOUBURG - Knalgele petten bo ven vuurrode oortjes - de spanning bij de peuters in de peuterspeelzaal Het Baken in Oost-Souburg is bijkans ondraaglijk hoog opgelopen. Want het is feest. Het Ba ken bestaat 25 jaar en dat is woensdag uitbundig gevierd met onder meer een kindertheatershow en een ballonnen wedstrijd. De kinderen zijn door het dol le heen en vermaken zich opperbest. Het Baken is in 1971 opgericht door de vrouwenbond van het Leger des Heils. Van zes kinderen in het begin groeide de peuterspeelzaal in een paar maanden door naar 27 peuters. Die verbleven op dinsdag- en donderdagochtend in Mid denhof in Oost-Souburg. Nu vangen vier leidsters en een invalkracht op vijf och tenden en vier middagen 85 peuters op. „Ja. het draait prima", zegt Lenie Schip per, een van de leidsters. „We zitten nu aan ons maximum." De peuterspeelzaal werd in 1973 losgekop peld van de vrouwenbond van het Leger des Heils en vanaf 1980 ging Het Baken op in de Stichting Peuterspeelzalen Oost- Souburg. Ongeveer zeven jaar later fu seerden de Oost-Souburgse en Vlissingse peuterspeelzalen in de Stichting Kinder centra Vlissingen. De leidsters hebben nog een grote wens: een andere, definitieve locatie. Het ge bouw aan de Irenestraat is 's winters te koud. 's zomers bloedheet, het dak lekt soms en bij harde wind kraken de wanden. „Dit is en blijft natuurlijk een noodge bouw. Ook al staat het er al vele jaren." Griffioenvlinders (Middelburg), De Vaste Burgh (Vlissingen), 't Klinket (Koudekerke), De Schu- te (Biggekerke), De Zeester (Me- liskerke), De Bergpadschool (Grijpskerke), De Wegwijzer (Se- rooskerke). De Schutte (Gapin- ge). De Goede Polder (Vrouwen polder), De Knotwilg (Oostka- pelle). Prof. Dr. Kohnstamm- school (Goes), De Rank ('s-Gra- venpolder) en 't Honk (Kapelle). Voor alle deelnemers zijn er on derweg versnaperingen. Ze krij gen bovendien een oorkonde en een herinneringsvaantje. HET LEKKERSTE HAAL IE BIJ DE Fanfaredag van Luctor et Emergo ZOUTELANDE - De jubileren de muziekvereniging Luctor et Emergo in Zoutelande houdt za terdag 8 juni een fanfaredag. Acht muziekkorpsen treden aan voor diverse optredens. Het eer ste concert begint om 12.45 uur in de Langstraat naast de mu ziektent van Zoutelande. Hier zal een grote tent staan waar belangstellenden onder het genot van een drankje en een hapje kunnen luisteren naar de muziekverenigingen. Om 19 uur speelt de Walcherse fanfare, sa mengesteld met mensen uit de korpsen die speelden tijdens de fanfaredag Vanaf 20 uur speelt So What Jazz en het Saxofoon Kwartet. VLISSINGEN Ruilbeurs - Speeltuinvereni ging De Oude Stad houdt zater dag 8 juni een grote ruilbeurs voor flippo's. top-shots en panini- plaatjes. Plaats van handeling is het gebouw van de speeltuinver eniging aan de Paardenstraat in Vlissingen. De beurs duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Eer weergaloos aanbod HYUNDAI LANTRA 1.6 i CHALLENGE HYUNDAI GOEDHART Kleverskerkseweg 9, Middelburs Breda: Lange Brugstraat (076) 522 60 70, Ridderstraat (076) 514 40 45 Middelburg: Lange Delft (0118)61 26 03 Oosterhout: Arendstraat (0162) 45 42 52, Zuiderhout (0162) 42 66 06 RoosendaalDr. Brabersstraat (0165) 56 90 88 Er zijn weer een hoop spannende wedstrijden deze zomer. Dat wordt dus zweten voor de buis. Dan heeft: u vast wel oren naar een gratis verfrissing. Het enige dat u daarvoor hoeft te doen, is vóór 19 juni even bij ons binnen te stappen om een wedstrijd- formulier in te vullen. Want tijdens de Scoor Win-weken van Opel geven wij een 5-deurs Astra Fresh weg! Standaard met airco, om u wat koelte te bieden tijdens deze hete voetbalzomer. Maar u maakt ook meteen kans om een van de vijf verzorgde reizen naar Wembley te winnen. Voor twee personen, inclusief toegangskaarten voor de finale op 30 juni. Dus probeer nog even uw hoofd koel te OPEL^ houden en kom bij ons langs! :BWD96^ De Scoor Win-weken van Opel. Aariifni.m/, o aoo-7 on aho ag-\~7AC\ Bedrijfsweg 2 (Vrijburg), 4387 PD Vlissingen, 0118-461710

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 20