uit in zeeland kunst cultuur Woensdag Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus speelt vanmid dag (woensdag) de kindervoorstelling Jo ris en Reuzeneus in het Ambaehtscen- trum in Goes (14.00 uur). Donderdag Jazzfestival In de Stadsschouwburg in Middelburg vindt donderdagavond de officiële ope ning plaats van het negentiende jazzfesti val (21.00 uur). Dit gaat gepaard met een optreden van de Dutch Swing College Band. De organisa tie van dit festival, dat vrijdag en zaterdag voortduurt, berust bij de Jazz Aktivitei- ten Stichting Zeeland (JASZ). Vrijdag Scholenconcert In het kader van het jaarlijkse jazzfesti val wordt vrijdagmiddag een scholen concert gegeven in de kantine van Zee- landia in Middelburg (14.00 uur). Orgel Orgelleerlingen van de Zeeuwse Muziek school geven vrijdagavond een concert in de hervrmde kerk in 's-Heer Arends- kerke (20.00 uur). Medewerking aan dit concert verlenen Jos Mol op tuba en Stoffel Gunst op orgel en piano. Het programma vermeldt werken van onder anderen Andriessen, Gaillard, Bach, Mendelssohn en Vaughan Williams. De opbrengst van het concert komt ten goede aan de restauratie van de kerk. Strijkers Het strijkersensemble van de afdeling Middelburg van de Zeeuwse Muziek school treedt vrijdagavond op in de her vormde kerk in 's-Heer Abtskerke (20.00 uur). Onder leiding van Rien Hillebrand wor den werken ten gehore gebracht van J. S. Bach. E. Grieg, E. Elgar, L. Weiner, Ga briel Marie. Kurt Weill, J. Strauss sr. J. Strauss jr en J. Svendsen. Cabaret De Bloeiende Maagden en Marc Scheep maker zorgen vrijdag voor een avond ca baret in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur). De voorstelling De Afrekening van De Bloeiende Maagden wordt omschreven als een ongepolijst programma, recht voor z'n raap, rauw en ongeremd. De Maagden rekenen af met hun eerste vijfentwintig jaar, waarbij niets of niemand wordt ont zien. De uit drie knotsgekke meiden be staande groep (Minou Bosua, Anemoon Langenhoff en Ingrid Wender) won in 1995 de publieksprijs van het Leids Cabaret Festival. Hetzelfde jaar won Mare Scheep maker de juryprijs in Leiden. In zijn pro gramma Struisvogel onthoofd staat hij net iets langer stil bij actuele gebeurtenis sen dan de gemiddelde schouwburgbezoe ker. Wat wist bijvoorbeeld de struisvogel wat hij beter niet had kunnen weten? Mare Scheepmaker, die vast lid is van de Comedy Train, is elke zaterdag te beluis teren in het radio-programma Dartell bij de Avro. The Kids De Piek in Vlissingen begint vrijdag avond met een nieuw initiatief onder de titel The Kids Are Allright (21.00 uur). Dit initiatief houdt in dat jDeginnende bands de gelegenheid wrdt geboden om op te treden. Deze eerste avond zijn dat Black Thorn uit Vlissingen. Scale Models uit Goes en Snaggle Puss uit Koudekerke. De Dijk De Dijk, het vlaggeschip van de Neder landstalige rock roll, is vrijdagavond te beluisteren in Den Dullaert in Hulst (21.00 uur). Deze band werd in 1981 opgericht en scoorde in de loop der jaren hits met onder meer Mag het licht uit. Dansen op de vul kaan. Nergens goed voor en Als ze er niet is. De groep werd onderscheiden met zo wel de Zilveren als de Gouden Harp van de stichting Conamus. Kroegentocht Het jaarlijkse jazzfestival heeft vrijdag avond de traditionele kroegentocht in Middelburg op het programma staan (21.00 uur). Tot twee uur 's nachts worden tal van ho recagelegenheden in de binnenstad muzi kaal opgeluisterd. Storyville Jazzband is te horen en te zien in 7e Hemel (Stations straat), The Hot Revival Stompers in Alassio (Zusterstraat). Bio Southern Bluesrock Band in Bar American (Plein 1940). Champagne Charlie in De Herberg (Pottenmarkt), The Arrows in Eetcafé Martino's (Pottenmarkt). John Prins in 't Hoekje (Pottenmarkt). Jazzcollection in De Geere (Lange Viele), Vandoorn in de Kloveniersdoelen (Achter de Houttui nen). Planet Groove in Schuttershof Cafe (Schuttershof). Rock meets Classics in de Stadsdanszaal (Beddewijkstraat), Crab- city Jazzband in De Mug (Vlasmarkt). Scaldis Jazzband in Memories (Vlas markt). Remake in The Duke (Vlas markt). Handsome 3some in Miller Time (Vlasmarkt). The Straight Johns in De Tympaan Seventy Seven (Markt), Flying Dixies in De Postkoets (Lange Noord straat). Charlestown Jazzband in De Schakel (Bachtensteene). Jazzebel in Des- afinado (Koorkerkplein). Foreign Affaires in Plexat (Reigerstraat). Kroonenberg in Rockdesert (Damplein) en Big Daddy's Jazzband in Classical Chambers (Dam plein). Max Tractor De Engelse vrouwengroep Max Tractor verzorgt vrijdagavond een café-optreden in 't Beest in Goes (21.30 uur). De zes-koppige band maakt liedjes die niet in een hokje te plaatsen zijn en de luis teraar toch het gevoel geven ze al eens eer der gehoord te hebben. De zang komt voor rekening van drie dames, die soms aan Mi randa Sex Garden doen denken. De tradi tionele opstelling van gitaar-bas-drums wordt doorbroken met behulp van cello en viool. Sinds de groep begin 1995 aan ving met optreden, hebben de dames aar kaar vinden, maar als het kind thuis mel ding maakt van de merkwaardige ont moeting. is het hek van de dam. Iedereen is in rep en roer en een niet al te snugger tweetal van gemeentewerken wordt er op uit gestuurd om de wilde te vangen. Wilde- kmd werd vanuit improvisaties opge bouwd door de spelers Remt Laan en Cé- cilia Meinders. samen met de Engelse re- gisseuze Franki Anderson. Ballet Ongeveer 150 balletleerlingen vanaf 4 jaar van het Centrum voor Kunsteducatie Vlissingen geven ook zondagmiddag, on der de titel Vlissingen danst, een ballet voorstelling in het Arsenaaltheater in Vlissingen 14 00 uur) Piet Hein De Zeeuwse band Champagne Charlie treedt zondagavond op in strandpavil joen Piet Hein aan het strand Westduin bij Koudekerke (21.00 uur). Grandpa Nick Ter afsluiting van het sessie-seizoen geeft de Grandpa Nick Band zondag avond een dubbelsessie in het Schutters- hofcafe in Middelburg (22.00 uur). Als gasten treden op zanger Pascal Jacob- se van de groep Blof en de soulzangeres Mary-Lou. Met de laatste maakte de band het afgelopen seizoen een special met soulnummers van Aretha Franklin en met Pascal een sessie met Beatles-nummers en een sessie met nummers van Costello tot Bram Vermeulen. De blazerssectie van de band is voor deze gelegenheid uitge breid met de trombonist Gerard Oele. Maandag Rijn en Trijn Ook maandagmiddag spelen Rijn en Trijn een try-out van de nieuwe familie voorstelling Wildekind in de Aula van het MFC aan de De Huibertstraat in Zie- rikzee (15.00 uur). The Eminerroyts De Zeeuwse bluesformatie The Emmer rovts treedt maandagmiddag op in rock- cafe Gommert in Vlissingen (16.00 uur). De band die garant staat voor vette, ruige, harde blues speelt deze dag in een nieuwe bezetting, want de baspartijen komen voor rekening van Alex van de Linde. Orgelconcert Mark Heerink geeft maandagmiddag een orgelconcert in de Evangelisch Lutherse Kerk in Bergen op Zoom (16.00 uur). In deze kerk bevindt zich een zeer karak teristiek orgel van de negentiende-eeuwse Bergse orgelbouwer C Rogier. Hierop brengt de Amsterdamse organist Heerink enige improvisaties ten gehore alsmede werken van Bach. Sweelinck. Tournemir en Franck Hij is als organist verbonden aan de Augustinuskerk in Amsterdam en de H. H. Franciscus en Syriacuskerk in Hoorn. Women Het Amerikaanse Women's Concert Choir treedt maandagavond op in Open Hof in Vlissingen (20.00 uur). Dit koor werd gesticht in 1955 en wordt jaarlijks samengesteld uit laatste-jaar- studenten van het Moody Bible Institute. Het repertoire omvat een breed scala aan klassieke en moderne composities, geestelijke liederen en eigentijdse gospel. De groep bestaat uit 50 jonge vrouwen en zingt drie- tot zesstemmig Het Bell En semble wordt gevormd door dertien koor leden en vertolkt klssieke en christelijke werken met handbellen. Dirigent is Char les S Thompson Het gezelschap treedt van 27 mei tot 3 juni op in Nederland, zo dat Vlissingen de primeur heeft. Dinsdag Carillon Stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga be speelt dinsdagmiddag gedurende een uur het carillon van de Grote Kerk in Goes (13.30 uur). Women Het Amerikaanse Women's Concert Choir is dinsdag te beluisteren in de Maranathakerk in Goes (20.00 uur). Zie ook onder maandag. De Mug De Scaldis Jazzband draagt dinsdag avond bij aan de sfeer in De Mug aan de Vlasmarkt in Middelburg (21.00 uur). Deze zeven koppen tellende dixieland-for- matie uit Zierikzee is sinda 1991 actief. Verwacht WOENSDAG 29 MEI. Poppentheater Sim Bolus speelt Joris en Reuzeneus in het Am bachtscentrum in Goes <14 00 uur< Toneelstuk De Gidsen in Stadsschouw burg in Middelburg <20.00 uun Musical Evita in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom <20 15 uur DONDERDAG 30 MEI. Orgelconcert Ri- nus Verhage in de Nieuice Kerk in Zierik zee 20.00 uur> Musical Evita in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom <20.15 uur< VRIJDAG 31 MEI: Theatergroep Voor heen de B met Het Experiment in het Mini- theater in Middelburg <20.30 uur) Dansprogramma uit Springdance 96 in 't Beest in Goes <20.30 uuri Opening Schelde Jazz Festival in Terneu- zen <21.00 uuri ZATERDAG 1 JUNI Nationaal showfesti val in sportpark Irislaan in Vlissingen <09 00 uuri DamRock op het Damplein in Middelburg <12.00 uuri Voortzetting Schelde Jazz Festival in Ter- neuzen <14 30 uuri Concert in het teken van het geestelijk lied in de Nieuwe Kerk in Middelburg <20.00 uuri Theatergroep Voorheen de B met Het Ex periment in het Minitheater in Middelburg 20.30 uuri Heusden's Mannenkoor en brassband Apollo in hervormde kerk in Dreischor <20.00 uuri Feestmuziekformatie Les Chouchoux in De Piek in Vlissingen <22.00 uun ZONDAG 2 JUNI. Laatste dag Schelde Jazz Festival in Terneuzen 15.00 umt Koffieconcert in het Middelburgs Koffie huis in Middelburg >15.00 uuri Koffieconcert in de Barbesteïnkerk in Heinkenszand L15.00 uun _J dig wat publiek weten te trekken in Lon den. Zaterdag Streetparade Het jazzfestival zal ook dit jaar niet onge merkt aan het winkelend publiek voor bijgaan dankzij streetparade en podium orkesten in de binnenstad van Middel burg (13.00 uur). De volgende orkesten bewegen zich vrije lijk door de stad: Old Time Freewheelers. Efkes Anders Jasskapel. The Juggets. La- marotte. Cultivated Swab Jazzband en Original Zealand Streetparade Jazzband. Er zijn ook verschillende podia Het po dium in de Lange Delft wordt bezet door Willy Aelvoet, dat bij De Herberg door Storyville Jazzband, dat op de Vlasmarkt door The Able Bodied Seamen, dat op het Koorkerkplein door Jazzebel en Swinging Desafinado. dat op de Vismarkt door Champagne Charlie en dat op de Markt tenslotte door The Hot Revival Stompers. Daar komt omstreeks 16.30 uur ook alles tezamen voor een grote jamsession. Ballet Ongeveer 150 balletleerlingen van het Centrum voor Kunsteducatie Vlissingen geven zaterdagmiddag een balletvoor stelling in het Arsenaaltheater in Vlissin gen (14.00 uur). De voorstelling, onder de titel Vlissingen danst, schetst al dansend een aantal spe cifieke aspecten die voor Vlissingen ken merkend zijn. Een programma dus dat bruist als de branding. Elke leeftijds groep, vanaf 4 jaar. neemt op eigen niveau een programma-onderdeel voor haar re kening. De choreografie is verzorgd door de betreffende docenten. Artiesten Het Caribisch zwemparadijs Scheldo- rado in Terneuzen maakt zaterdag daad werkelijk een begin met de 'artiesten avonden' (19.00 uur). Het eerste festijn in het recent heropende complex moet er gelijk goed inhakken, zo bedacht de bedrijfsleiding. In het kader van een 'golden sixties party' zijn de Beat les Revival Band. de Romantics (What I like about you) en winnaar van de VTM- soundmixshow Elvis Presley aangetrok ken. Ze spelen ieder een set van ongeveer éen uur. De volgorde van optreden staat nog niet vast. De leemtes worden ingevuld door Disco Patric Roelans. Het zwembad is tot elf uur 's avonds open. Drie Vingers Theatergroep Drie Vingers speelt zater dagavond Spinnen kunt ge niet opereren in het Vestzaktheater in Vlissingen (20.00 uur). Het toneelstuk werd geschreven en gere gisseerd door Katelijne Damen en gaat over twee jongens die in hun clubhuis (voormalig kippenhoki een eigen wereldje gecreëerd door het versmelten van de grenzen van werkelijkheid en fantasie - be'leven'. Het niet tot deze 'jongenskwes tie' toegelaten meisje is de enige tastbare realiteit. Hoewel het onderwerp - kinderen van rond de acht jaar - een jeugdige doel groep zou veronderstellen, is dit echter niet de bedoeling Het is een voorstelling voor volwassenen en de confrontatie met jeugdherinneringen en -ervaringen legt het verband met de eigen kindertijd en leefwereld. De spelers zijn Vera Puts. Wim Opbrouck en Jan Steen. Equus Het Middelburgs Theater speelt zater dagavond voor de laatste maal de aan grijpende voorstelling Equus in het ver bouwde Minitheater aan de Verwerij- straat in Middelburg (20.30 uur). In dit toneelstuk van Peter Shaffer ziet men een psychiater die de jongen Alan be handelt, Al snel wordt het de psychiater duidelijk dat er iets heel bijzonders aan de hand is met hem. Waarom krijgt de psy chiater zulke verschrikkelijke nachtmer ries. waarin hij kinderen open snijdt en hun ingewanden ontcijfert0 Wat heeft het lijden van Christus te maken met de foto van een paard? Het stuk werd geschreven naar aanleiding van een voorval in Enge land. waar een jongeman de rechtbank diep had geschokt na het plegen van een afgrijselijke misdaad: hij stak zes paarden de ogen uit. Oscar Postema. die met dit stuk zijn opleiding tot middenkaderregis seur afrondde, regisseerde Kees Bayens. Jan Camijn, Johan Bodnj. Kathe Pos tema. Marianne Minnaard. Danielle Ber- revoets. Carla Roghair. Lejon van Es en Dick Vermeulen. Michiel Borstlap Het Michiel Borstlap Sextet is zaterdag avond te beluisteren in de Kloveniers doelen in Middelburg (20.30 uur). Van deze formatie - die in 1992 werd opge richt en zich in korte tijd tot een van de meest spraakmakende jonge Nederlandse jazzformaties ontwikkelde - wordt gezegd dat zij de meest uiteenlopende stijlen en klanken verwerkt in een pittig muzikaal concept. Vanuit een stevige basis in de jazztraditie worden uitstapjes gemaakt naai- vrije improvisaties, avontuurlijke muzikale dialogen van bandleden, geïm proviseerde 'backings' van blazers en de New Orleans stijl. De groep bestaat uit Ene Vloeimans trompet i. Yuri Honing (tenor- en sopraansax). Benjamin Herman (altsax). Michiel Borstlap (pianoi. Anton Drukker (bas) en Joost Lij baart i drums). Jazzhappening Het jazzfestival in Middelburg wordt za terdagavond besloten met een grote jazz happening in de Stadsschouwburg (21.00 uur). In de foyer komen achtereenvolgens aan bod The Crooktown Jazzband 21 00 uuri. Huub Jansen Amazing Jazzband (22.45 uuri en Freetime Old Dixie Jassband (00 15 uur), in de Molenwaterzaal spelen Diehieland Féderales (2115 uur» en Boog ie Woogie Companie (23.30 uur) en voor De Piotto's (21.30 uur) en The Ron Wilson Trio (23.30 uur) moet men in de Bolwerk- zaal zijn. Butt Rockin' De formatie Butt Rockin' staat zaterdag avond op het programma van strandpa viljoen Piet Hein aan strand Westduin bij Koudekerke (21.00 uur). Taraf Het folkloristisch zigeunerorkest Taraf de Haidouks schept zaterdagavond zo merse sferen in 't Beest in Goes (21.30 uur). Het orkest, dat al eerder in 't Beest te be luisteren was. vermengt de eeuwenoude traditie van verhalend zingen met heden daagse Turkse en Bulgaarse uitingen. Door de originaliteit en de diversiteit van de bandleden is de muziek een mixage van allerlei invloeden. De tien man sterke groep - met musici tussen de 18 en 74 jaar - verbaast het publiek overal ter wereld met een vreemd mengsel van kitscherige liefdesliederen, ontroerende ballades en wervelende danssongs. Cobraz De Rotterdamse groep de Cobraz speelt zaterdagavond in Brogum aan de Juiia- nastraat in Zierikzee (22.00 uur). De Cobraz hebben vorige maand een live opgenomen mini-cd uitgebracht: Evil Rhythm. Op dit een half uur durende al bum staan ook enkele nummers van het debuut Sato Bar. dat vorig jaar verscheen. In het voorprogramma staat een nieuwe Zeeuwse band: De Niro, die deze zomer naar de studio gaat om een demo of wel licht een cd op te nemen. Deze kersverse formatie begon in het najaar van 1995 pas met repeteren en wilde eigenlijk een jaar uittrekken ter voorbereiding op het eerste optreden. Kennelijk leren deze Zeeuwen snel want naar eigen zeggen is De Niro er helemaal klaar voor. De groep bestaat uit Jan Piet de Klerk (zang. gitaari. Roel Ids- kes (gitaar, achtergrondzang), Bertus Hoogerheide (bas. achtergrondzang) en Kns Coppoolse (drums). Hun voorbeelden zijn Bruce Springsteen. Neil Young en Brian Adams. Betty Goes Green In De Piek in Vlissingen treft men zater dagavond de Belgische rockformatie Betty Goes Green aan (22.00 uuri. Betty Goes Green werd opgericht in 1990 en bestond toen uit Luc Crabbe (vocals'gi taar). Tony Gezels (basi. Pieter De Cort (gitaar). Joe Bacart (drums) en Nathalie Duvver (keyboards/vocalsi. Pieter De Cort overleed in augustus 1994 aan kan ker. waarna de anderen besloten om ge vieren door te gaan. Onlangs werd de vier de cd Hedonic Tone uitgebracht Het voorprogramma komt voor rekening van Rick Konijnenburg, een zanger/gitarist die ook deel uitmaakt van de band Just another day Hij wisselt eigen werk af met covers van onder anderen David Bowie. Zondag Latijnse Hoogmis De vocale en instrumentale koren van Hortus Musicus Religiosus, onder leiding van Hans Smout, verzrgen zondagoch tend de Latijnse Hoogmis in de Gertru- diskerk in Bergen op Zoom (10.00 uur). De Viering wordt opgeluisterd met de Mis- sa a 4 Voci e 4 Instromenti van de acht- tiende-eeuwse Brusselse componist Char- les-Joseph van Helmont (1715-1790). Deze mis werd onlangs door Rob Daane in par tituur gebracht en kan nu. na ruim twee eeuwen, weer tot klinken worden ge bracht. Daarnaast zijn enkele delen te ho ren van psalm 111 Confitebor tibi. Domine van de in Antwerpen geboren Henri-Jac- ques de Croes (1705-1786). De werken zijn geschreven voor koor. solisten, strijkor kest en basso continuo. De schola canto rum zingt voorts de gregoriaanse wisse lende gezangen van het Hoogfeest van Pinksteren. Monique Jimkes (sopraani. Jeanette Vermeulen alt). Jacques Her mans (tenor) en Rob Daane ibasi zingen de solopartijen, terwijl het continuo ge vormd wordt door Hans Bol (violoncello) en Toine Jimkes i orgel). Gitaristen Talentvolle gitaristen uit Belgie zorgen zondag voor een koffieconcert in de raadszaal van het Belfort te Sluis (11.00 uur). De meesten studeren nog aan het Stede lijk Conservatorium in Brugge, maar heb ben inmiddels wel de nodige prijzen in de wacht gesleept, zoals Imke Emmerij en Pieter Jan Lamberigts. Ene Soetaert zal zowel spelen als zingen. Na de pauze tre den Ciska Huijghe en Stefan Haelens voor het voetlicht De leiding is in handen van de heer Monballieux. Manhuistuin Het derde Manhuistuinconcert van dit seizoen in Goes komt zondag voor reke ning van het allround dans- en jazzorkest The New Orpheans (12.00 uur). Het orkest bestaat uit tien man en speelt een repertoire met arrangementen in de stijl van Glenn Miller The Ramblers. Du ke Ellington en The Skymasters tot he dendaagse blues- en jazzbands. De ingang van de Manhuistuin bevindt zich bij het poortje in de Zusterstraat of het hek in het Schuttershofgebied. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk. Rijn en Trijn Rijn en Trijn spelen zondagmiddag een try-out van de nieuwe voorstelling Wil dekind in de Aula van het MFC aan de De Huibertstraat in Zierikzee (15.00 uur). Deze familievoorstelling vertelt het ver haal van een kind dat opgroeit in een stuk niemandsland tussen de stad en het land. Hij/zij heeft nog nooit een mens gezien en leeft tussen de dieren. Het leven van Wil dekind wordt ruw verstoord als op een dag een verdwaald kind uit de stad langs komt. De twee kunnen het prima met el WOENSDAG 22 MEI 1996 In het kader van het jazzfestival treden zangeres Ineke van Doorn en gitarist Mare van Yugt vrijdagavond op in de Kloveniersdoelen in Middelburg. foto John Kraft Betty Goes Green is zaterdagavond te horen in De Piek in Vlissingen. Taraf de Haidouks maakt zaterdagavond muziek in 't Beest in Goes. foto TatiaPaule De Nederlandse groep De Dijk speelt vrijdagavond in Den Dullaert in Hulst, foto Frans Schellekens

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 9