Sprinten ligt Veenstra het beste Driedaagse uitlaatklep jachtig zakenleven Deelnemers Talentvolle Fries jaagt in Axel op nieuwe successen Programma en route Vermeule leider van unieke combinatie GP de Nostalgie vooral reünie oud-gedienden van onze verslaggever Peter van den Belt HARKEMA - De mooiste herin nering van Wopke Veenstra aan de vorige Juniorendriedaagse an Groot-Axel betreft de ron demiss. Van alle vrouwen die de 18-jarige Fries na zijn vele over winningen mocht kussen, was lij - Nathal ie van Heeze ui t Mid delburg - tot nog toe de schoon ste. Zijn sportieve successen in Zeeuws-Vlaanderen staan de renner uit Harkema overigens ook nog goed bij. Veenstra won in 1995 de eerste etappe, ver overde de groene trui van het puntenklassement en werd der de in het eindklassement. Deze prestaties maken hem tevens lot favoriet voor de eindzege van de komende Driedaagse, die vrijdag in Zuiddorpe van start gaat. één keer komt Veenstra, die volgend jaar de overstap maakt naar de amateurs, terug naar Axel. Om revanche te nemen. „Want die derde plaats in het eindklassement had een eerste moeten zijn. Maar het leek wel of er in de laatste etappe tegen mij werd gereden. Dat de andere Ne derlandse jongens liever een Rus (Korolev) zagen winnen dan mij." De Nederlandse bondscoach Ben Wigger ontkende de bewe ring overigens stellig en daar mee is ook voor Veenstra de zaak afgedaan. Hij kijkt liever vooruit. „De driedaagse in Axel ligt mij wel. Het parkoers is vlak en als er flink wat wind staat, voel ik me als een vis in het wa ter De eerste etappe moet volgens Veenstra de toon zetten. ..Dan moet blijken wie van onze ploeg voor het klassement gaan rijden. Maar ik denk wel dat ik op de steun van de anderen kan reke nen. Ik ben de sprinter in de ploeg. Als ik me sterk voel, moet ik het kunnen afmaken." Frans Maassen De ploeg waarover Veenstra spreekt is die van het Rabo-wie- lerplan. De Fries voelt zich thuis in die formatie. „Het opzetten van een jeugdploeg is een prima initiatief. Ik krijg bijvoorbeeld een perfecte begeleiding van Adrie van Diemen. Hij is inspan ningsfysioloog en heeft apparte trainingsschema's voor me op gesteld. En van Frans Maassen, de ploegleider, kunnen we na tuurlijk ook veel leren." Wopke Veenstra won vorig jaar in Zuiddorpe de eerste etappe van de Juniorendriedaagse van Groot-Axel. Het grootste verschil met voor gaande jaren is de vaste samen stelling van de ploeg. „Vorig jaar werd vlak voor een grote wed strijd nog even een selectie bij el kaar geraapt. Je kreeg pas een paar weken van te voren te ho ren dat je naar het buitenland mocht. Dit jaar werd al in het be gin van het jaar een programma opgesteld. Zo kan ik me veel be ter op de wedstrijden instellen. Bovendien is het ploegverband nu veel beter. Doordat we met dezelfde renners rijden, weet ie dereen wat de anderen kunnen." Veenstra zegt de verbeterde aanpak te merken aan zijn rij den. „In ben op alle onderdelen sterker geworden. Mijn sprint is vooruit gegaan en ik rij beter omhoog. In de Ronde van het Heuvelland heb ik bijvoorbeeld toch een dag in de leiderstrui ge reden. De eerste dag was ik daar veruit de beste." De komst van het Rabo-wieler- plan heeft volgens Veenstra ook de andere jonge Nederlandse renners geïnspireerd. „Veel jon gens kijken er tegen aan met de vraag waarom zij niet geselec teerd zijn. Ze verhogen hun trai- ningsarbeid en doen wat extra werk als ze tegen ons rijden. Dat is goed voor het hele wielren nen." Wiebren Bij de junioren mag Wopke dan naam gemaakt hebben, in het peloton wordt hij voorlopig nog gezien als de broer van Wiebren. de eerste Veenstra die het tot professional bracht. Zijn andere broer, Wietze, is een zeer ver dienstelijk amateur. Samen met de talenten van Wopke maken zij het gezin Veenstra een begrip in de wielerwereld. Het is niet eens zo lang geleden dat de jongste telg uit het gezin Veenstra met wielrennen begon. Pas op zijn veertiende kreeg hij van zijn ouders toestemming om serieus te gaan pedaleren. „Mijn broers waren zelfs nog ouder toen ze begonnen, maar op een gegeven moment was ik niet meer te houden. Als het aan mij had gelegen, was ik nog wel eer der begonnen, maar mijn ouders wilden het niet." Niet dat pa en ma Veenstra niets met het wielrennen hebben. In tegendeel. zij zijn de trouwste supporters van hun drie zoons. Het was eerder uit zelfbescher ming dat Wopke nog van de ra cefiets werd gehouden. „De meeste jongens die op hun acht ste beginnen, houden het met 16 .jaar weer voorgezien. Dan is het beter om nog even te wachten", stelt zijn moeder. „Ze hadden het toen ook te druk met mijn broers", vult Wopke aan. „Die fietsten toen al overal in Neder land." foto Peter Nicolai Dus stond Wopke jaren slechts als toeschouwer achter de hek ken. „Ik miste geen wedstrijd van mijn broers. Niemand uit het dorp eigenlijk. Zelfs als ze ver weg moesten rijden, hadden ze tien auto's achter zich aan. Die nieuwigheid is er nu af. Al leen tijdens een wedstrijd in Harkema staan er nog duizen den mensen langs de weg. Dan zijn ze ook behoorlijk fanatiek." Zijn begin bij de nieuwelingen was veelbelovend. De reputatie van een onverslaanbaar geachte streekgenoot fietste hij in zijn al lereerste trainingsritje al aan flarden. Op zijn eerste overwin ning liet hij er dat jaar nog een stuk of twaalf volgen Zijn eerste jaar bij de nieuwelin gen, dat zou pas moeilijk wor den, vertelde iedereen de jonge Wopke. Maar Veenstra won met een drie klassiekers en mocht mee naar de jeugd-olympische dagen. Twintig overwinningen reeg hij dat jaar aaneen. Het re sultaat: verwende supporters „Als ik nu een keer tweede wordt, snappen ze het niet. 'Ging het niet zo?', vragen ze dan Dit jaar staat de teller pas op twee zeges. Twee massasprints, de grootste kwaliteit van Veen stra. „Een beetje mager", vindt hij zelf „Maar het wordt ook steeds moeilijker. Ik merk dat ie dereen steeds meer op mij gaat letten. Als er een paar kilometer voor het einde een groep weg rijdt. kijken ze allemaal naar mij met een blik van 'rij jij het gat maar dicht'. Ze weten wat ik kan en rijden mij niet meer zo maar naar de streep." Toekomst Over de toekomst heeft Veen stra wel zijn ideeën, maar hij is voorzichting. Een valpartij, een stilstand van zijn ontwikkeling of een ander onverwacht voorval zouden aan zijn glanzende toe komst abrupt een einde kunnen maken. „Maar natuurlijk wil ik prof worden. Anders was ik ook niet naar de Rabo-ploeg gegaan. Maar het is nog een lange weg." „Ik heb wel eens periodes dat ik wat andere dingen wil doen Mijn vrienden gaan allemaal stappen en dan is het soms wel eens moeilijk leven Maar aan de andere kant. ik krijg zo veel te rug van het fietsen. Reizen naar Tsjechië en binnenkort naar Ca nada. Wie maakt dat nou mee.' Voor de zekerheid laat Veenstra zijn studie commerciële dienst verlening aan de meao niet ver sloffen. „Ik krijg op school wel al le medewerking Dit jaar heb ik zeker al drie weken extra vrij ge kregen. De komende weken ko men daar nog wel wat dagen bij En als er toch problemen zijn, dan werpt NOCNSF zich op als onderhandelaar. Dat is gelukkig nog niet nodig geweest." Dat Veenstra ook als renner nog niet is uitgeleerd bleek vorige week. Toen reed hij de Vredes- koers in Tsjechie „Dat was be hoorlijk afzien. De hellingen wa ren mij daar nog te steil. Ik heb even nodig gehad om weer op krachten te komen." In Axel moet dit weekeinde het plakboek van Wopke weer met mooie verhalen worden aange vuld Nathalie van Heeze is er niet bij. maar misschien dat de huidige rondemiss, de Vlissingse Linda Spanjer. net zo in de smaak valt bij de Fries. Penningmeester Ko de Pooter geeft zo'n 60.000 gulden uit van onze medewerker Jan Roovers AXEL - Sponsoring is voor een vereniging een lucratieve ma nier om de financiële middelen le verruimen. Maar vaak moet hemel en aarde worden bewo gen alvorens een bedrijf bereid is om enkele duizenden guldens neer te tellen. Niet zelden is het echt bidden en smeken voordat een sponsor over de streep wordt getrokken. Niet iedereen staat te dringen. Je moet een goed verhaal brengen, heet het dan. De stichting Internationale Ju nioren Driedaagse Groot Axel hééft een goed verhaal. Wat eens begon als een speeltje van een paar zakenmensen (Ap den Doelder, Arnold Suy. Toon 'De- to Jeans' Deijdie door de wieier- Vrijdag IT 00 uur Eerste etappe Zuiddorpe- Zuiddorpe; afstand 105 kilometer. Dorpsplein - Hoofdweg-Zuid - Over- slagseweg - Dorpsstraat Overslag - PapdijkfB - KruisstraaUB) - Rode Bi - Provinciale Weg Axel - Ronduiteweg Kloosterstraat - Zandstraat - Het Zand - Hazelaren- straat Waterhuisstraat - Hoofdweg Noord - Dorpsplein. Deze omloop heeft een lengte van 17.5 kilometer en moet zes maal worden afgelegd Zaterdag uur Start eerste deelnemer in dividuele tijdrit Overslag-Koewacht, ifctand 10,5 kilometer Verwachte lankomst laatste renner: 11 30 uur Rode Sluisweg - Kromhoekseweg - Varempeslraat - Koninkjesdijk - Ronduiteweg - Kloosterweg - Kruis- pad - Berlaersstraat 15.00 uur toertocht ex-renners 15 45 uur voorstellen deelnemers GP Nostalgie uur 4e GP de Nostalgie 17.00 uur. Derde etappe Axel-Axel; afstand 103.5 kilometer Rooseveltlaan - Burchtlaan - Zuid singel - Kanaalkade - Hulsterseweg - Kijkuit - Reigersbossestraat - Rei- gerstraat - Sasdijk - Catharinastraat- Oude Zeedijk - Beoostenbhjsestraat- Bosdreef - Zaaidijk - Plattedijk - Vaartwyk - Buthstraat - Westsingel - Rooseveltlaan Deze omloop heeft een lengte van 20.7 kilometer en moet vijf maal worden afgelegd Zondag 13.00 uur. Vierde etappe Koewacht- Koewacht, afstand 136.8 kilometer Eikenlaan - Wouterij - Berlaersstraal- Kruispad - BeukendreefiBi - Moer- wegel(B) - OoststraatiBi - Kruis straat! Bi - Polderstraat!Bi - Pap- dijkiBi - Dorpsstraat Overslag - Zuid- dorpseweg - Verbindingsweg - Krom hoekseweg - Varempeslraat - Ko ninkjesdijk - Provinciale Weg ri Axel- Waterhuisstraat - Hazelarenstraat - Het Zand - Eikenlaan Deze omloop heeft een lengte van 22.8 kilometer en moet zes maal worden afgelegd sport werden gegrepen, groeide in betrekkelijk korte tijd uit tot een meerdaagse van internatio nale allure. De opname van deze klassieker in de Coup du Monde- competitie onderstreept niet al leen de enorme uitstraling die de wedstrijd heeft, maar getuigt ook van waardering naar de or ganisatie toe. De 'club van Den Doelder' heeft het dus zonder meer uitstekend gedaan. Maar... adel verplicht. En een maal die 'wereldwijde' erken ning daar stond de organisatie voor de niet geringe uitdaging om dat niveau vast te houden. Een van de kunstgrepen in die richting was uitbreiding van de vaste staf. En zo is het gekomen dat Joop de Jonge en Ko de Pooter de dwingende uitnodi ging kregen om de gelederen te komen versterken De Jonge als 'gewoon' bestuurslid, de Pooter als penningmeester. Want er moest een vakbekwaam iemand zijn die oog hield en houdt op de geldstroom die binnen moet ko men om dit wielerevenement te kunneb laten voortbestaan. Geen misselijke opgave, als de boeken van deze vijftiende en derde lustrumeditie straks ge sloten worden is er toch zo'n slordige zestig mille over de toonbank gegaan. Of je een heleboel emmers leeg gooit. Maar hoewel Ko de Pooter beseft dat het allemaal een slor dige duit kost. raakt hij daar door toch niet in paniek. Zaken mensen zijn wel meer gewend, wat stressbestendiger ook. Bij dergelijke bedragen verpinkt de directeur van een uitleenbedrijf in Axel dan ook niet direct. Hij maakt een aimabele en inspire rende indruk. Hij is enthousiast en gelooft in het 'produkt' wie lersport. En terwijl overal in de omgeving vaak steen en been Ko de Pooter. wordt geklaagd over de terug loop in de sponsoring, komt de juniorendriedaagse - nog altijd - vrij gemakkelijk aan de beno digde gelden. Kruiwagen-methode Het grote Axelse geheim? Ko de Pooter (47) noemt als tovermid delen de 'relatiesfeer' (ons kent ons in de zakenwereld) en de kruiwagen-methode (via een ge meenschappelijke kennis bij een bedrijf binnen komen). Dat opent deuren en men treft op zijn minst wel iemand die wil luisteren. Zo worden contacten met aspirant-sponsors gelegd. En wie eemnaal bij de club zit. gaat daar niet zo gemakkelijk weer weg. De internationale juniorendrie daagse biedt zijn geldschieters dan ook wat. „De wedstrijd spreekt tot de verbeelding, heeft een geweldige uitstraling en de contacten met andere zaken mensen, die men nu eens op een andere manier leert kennen, zijn natuurlijk ook nooit weg", somt De Pooter een aantal voor spon sors aansprekende punten op. Kortom, dit wielerevenement biedt een uitlaatklep voor het jachtige en gestresste zakenle ven van alledag. Prijskaartje Nooit weg. Alleen jammer dat er zo'n hoog prijskaartje aan vast zit. Het onderbrengen van de ploegen in de hotels, de catering. het prijzengeld, de kosten van de - internationale - jury, en de wed- strijdgelden slokken het leeu wendeel van de binnengekomen gelden op. Ko de Pooter. wiens drukste periode een maand voor en na de wedstrijd ligt, beseft echter ook dat de organisatie er veel voor terug krijgt: „De natio nale jeugd krijgt hier een unieke kans om zich met een internatio naal topgezelschap te meten. Heel erg nodig om de in het slop geraakte wielersport te voorzien van nieuwe impulsen en de gele genheid te bieden om de achter stand in te lopen." Dat is de ene kant van de me daille. de ondersteunende visie. Daarnaast het stuk waardering dat toch lekker aanvoelt. Zeker wanneer dat in tastbare vorm wordt omgezet. Zoals dit jaar bijvoorbeeld. Voor het NK tijd rijden op 26 juni in Hulst - de ul tieme selectieproef voor Atlanta- heeft de internationale junioren driedaagse van de KNWU de vererende uitnodiging ontvan gen de organisatie daarvan op zich te willen nemen. „Als je in de lift zit gaat het allemaal van zelf. Nuchter blijven onder de successen is sinds de start het bestuursbeleid geweest Moge lijk daardoor is ook de sfeer zo goed gebleven. Maar we blijven wel gewoon met de beide benen op de grond. Er moet volgend seizoen ook een zestiende uitga ve komen", besluit Ko de Poot- Nederland 1 Wopke Veenstra 2 Ron Hoogendijk 3 Carlo van Liende 4 Arthur Rutte 5 Vincent van der Kooij Zeeland/Groningen 6 John Kerslholt 7 Huib Menardi 8 Björn Vonk 9 Jacq Schuit 10 Ferry Koen awc Meteoor •1 Tijmen van der Poll 12 Erik Siebring 13 Christian van Wijhe 14 Alfred van Wijhe 15 Jasper Kunst Drente 16 Alex Barelds 17 Sander Dijkstra r/W 18 Willem-Jan Timmermans |19 Narthijn Wolting Zwitserland 21 Martin Bott 22 Gregor Gut 23 Jorg Straus; 24 Patrick Wirth 25Raphael Zulliger twc Maaslandster 26 Raymond Broeren 27 Huub Bres 28 Patrick Godderij 29 Ivo Reijers 30 Rob Meys Belgie samenstelling nog met bekend Overijssel 36 Vincent Persoon 37 Vincent ter Schure 38 Paul Blok 39 Ruud Wolkotte 40 Robert ter Bekke Polen 41 Krysztof Czyszak 42 Krysztof Szczowinski 43 Lezek Koltun 44 David Sustal 45 Gregor Czapla Zuid-Holland II 46 Pim van der Valk 47 Enter van Gulik 48 Arno Wollaard 49 Arjan Klop 50 Martijn Vermeulen Luxemburg 51 Max Becker 52 Tom Flammang 53 Thierry Hupsch 54 Kim Kirchen 55 Claude Schmitz Noord-Holland 56 Jerry Cevat 57 Richard Abma 58 Frank Wagenmaker 59 Rick Pieterse 60 Jelle Mul Duitsland 61 Jan Muhlfriedel 62 Marco Hmeselschwerdt 63 Toni Lehmeyer 64 Christian Biersbach 65 Marcus Zingen Friesland 66 Jan-Hendrik Westra 67 Freddy Haak 68 Ruud Boomsma 69 Hans Kopmels 70 René van der Meulen Noorwegen 71 Frode Flesjaa 72 Stian Frednksen 73 Thor Hushoud 74 Anders Lmnestad 75 Thomas Evjen-Jacobsen Midden-Nederland 76 Frank van der Hoef 77 Henne van Zomer 78 Rutger van Stappershoef 79 Björn Jansen 80 Gerben Bergstra Engeland 81 Charlie Wegelius 82 James Griffith 83 Neil Jones 84 Gavin Sellen 85 Ben Coekin wc De Pedaalridders 86 Bart Wolthuis 87 Stefan van Maastrigt 88 Martijn de Groot 89 Camiel van de Bergh 90 Marvin van der Pluyn Italië 91 Antonio Rizzi 92 Alex dal Corile 93 Moreno Pizzocri 94 Morenzo Nanoni 95 Fabio Soncin Brabant Zuid-Oost 96 Alain van Katwijk 97 Jamie Eismger 98 Daan Weber 99 Ruud Verspaendonk 100 Cor Wirken Hongarije samenstelling nog niet bekend Gelderland 106 Karei Bus 107 Ene van Leijen 108 Emiel Mulder 109 Iwan Schrijver 110 Rolf Schootman Denemarken 111 Jacob Nielsen 112 Torben-Leth Jensen 113 Lasse Siggaard 114 Jimmi Hansen 115 Andreas Kloster Zuid-Holland I 116 Daniel Derksen 117 Jeroen Sengers 118 Niels van Deursen 119 Marcel Kruithof 120 Chris Pronk zw Diana 121 Thoman van Gyrp 122 Barry van der Ham 123 Vincent van der Koofj 124 Carlo van Lienden 125 Bart Manen Midden-Brabant 126 Pascal Hermes 127 Jan de Jonge 128 Harold van Linschoten 129 Robert van der Stelt 130 Roy Verhoeven Westland Wil Vooruit 131 Maarten Keijser 132 Menno Jutte 133 Marlijn Komen 134 Ricardo Bal 135 Kees Kipping Oekraïne 136 Andrei Radchenko 137 Edouard Goutnik 138 Mikhail Medvede 139 Vitali Gotvianv 140 Eugeni Maltsev wv Alcmaria Victrix 141 Bram de Waard 142 WieLse Rozendaal 143 Sjoerd van Vuren 144 Vincent Sperlings 145 Sjoerd Vessels ew Pierre Vermeule: „Met de toppers wordt te veel gerom- foto Dirk-Jan Gjeltema van onze medewerker Wim de Vos MIDDELBURG - Het dis triet Zeeland speelt al jaren een meer dan ondergeschik te rol bij het juniorenwiel- rennen. In de competitie voor districtsploegen na men de Zeeuwen steeds de laatste plaats in. Dit jaar slaagde districtstrainer Pierre Vermeule er zell's niet in een compleet team op de been te brengen. Maar om dat het district Groningen dezelfde zorgen kende, heeft de KNWU er mee ingestemd om de twee districten te combineren, zodat Zeeland en Groningen toch aan be langrijke wedstrijden als de internationale Junioren driedaagse van Groot Axel kunnen deelnemen. Niet alleen in Zeeland en Groningen kent men perso nele problemen. In heel Ne derland is de terugloop van het aantal licentiehouders opmerkelijk. Waren er een aantal jaren geleden nog ruim 1200 renners actief bij de junioren, dit jaar zijn er door het Uniebureau in Woerden slechts 450 licen ties afgegeven voor deze ca tegorie Zeeland telt dit jaar slechts vier junioren: Peter Markusse, Jacq Schuit. Wal ter van Overbeeke (allen van de Theo Middelkamp) en Ferry Koen (Zeeuws-Vlaan deren). Onvoldoende dus om een ploeg van vijf renners op de been te brengen. De vrij age met 'Groningen' is daar om. volgens Vermeule. erg belangrijk. „Je moet niet vergeten, van die 450 junioren behoren er slechts vijftig tot de top en nog eens vijftig tot de sub top. Die komen allemaal uit in de districtswedstrijden. Het is voor een coureur daar om erg belangrijk aan die wedstrijden mee te doen. Ze worden dan gehard Daarom is die combinatie met Gro ningen zo belangrijk voor de ontwikkeling van de onze jongens", stelt Vermeule. die inmiddels heeft gezien dat de drie Groningers die aan de Juniorendriedaagse zul len deelnemen sterke jon gens zijn. Van het drietal Groningers verwacht Vermeule vooral veel van Björn Vonk. De ren ner uit Nieuwe Pekela won dit jaar al twee klassieke wedstrijden. „Ik schat hem toch op een plaats binnen de eerste vijfentwintig." Vermeule zal pas op het laat ste moment de Zeeuwse ren ners aanwijzen die aan de drie dagen durende etappe wedstrijd in Zeeuws-Vlaan- deren zullen deelnemen. Hij wil ze daarmee tot de wed strijd toe scherp houden. „De prestaties in vooral de districtsklassiekers zijn van groot belang." De Zeeuwse districtstrainer is overigens niet geheel onte vreden over de in het voor jaar geleverde prestaties van met name het tweetal Jacq Schuit en Ferry Koen. Voor al de laatste reed zowel goed in de Koga Myata-race (waarin hij als dertigste ein digde) als in de Omloop van de Veluwe. De Posbank kwam de Hulstenaar goed over. waarmee hij bewees de heuvels redelijk aan te kun nen. Desondanks legt Ver meule de lat niet erg hoog: „Welke Zeeuwse renners er ook mee doen, voor hen is het al een goed resultaat als ze de Driedaagse uitrijden. „Ze bepalen zelf hoe ver ze kunnen gaan. Het is niet noodzakelijk dat ze met de besten meegaan; daar is het kwaliteitsverschil te groot voor. Alle vier heb ik ze een gedoseerd trainingspro gramma meegegeven in de aanloop naar de Driedaagse. Lichamelijk moeten ze deze wedstrijd aankunnen", meent Vermeule. Er komt uiteraard meer bij kijken dan alleen lichame lijk in orde zijn. Dat beseft de Middelburger terdege Hij heeft gezien dat er met name aan het zogenaamde inter- valwerk nog veel mankeert. „Interval is nog een groot probleem voor de meesten. In de wedstrijden gebeurt in feite niets anders. Daarom is het belangrijk om daar veel op te trainen. Maar ik heb niet het idee dat ze het goed doen", stelt Vermeule. die ook van mening is dat met name de Nederlandse top pers bij de junioren niet al tijd even goed begeleid wor den. „Het is misschien hard om te zeggen, maar met de vijftig toppers wordt te veel gerom meld. Ik doel dan op het aan tal wedstrijden. Ze rijden veel te veel, waardoor er een verzadiging optreedt. Er zou een betere planning ge maakt moeten worden. Je zou als uitgangspunt kun nen nemen dat ze maar één wedstrijd per weekeinde rij den. Door het grote aantal wedstrijden krijgen ze nu geestelijk onvoldoende rust", besluit Vermeule. AXEL - Dc vermaarde ex-doel man van het nationale Belgi sche voetbalelftal Jean-Marie Pfaff is zaterdag één van de op vallendste deelnemers aan de alweer vierde uitgave van de Grand I'rix de Nostalgie. Hier aan zal opnieuw worden deelge nomen door een groot aantal ex- beroepsrenners. Enkele jaren geleden werd deze GP de Nostalgie aan het pro gramma van de internationela Junioren-driedaagse toege voegd. „We hadden ieder jaar een bepaald programmapunt om het publiek in de buurt van start- en finishplaats in Axel be zig te houden. Het had eigenlijk nooit met wielrennen te maken, waardoor de belangstelling te genviel Daarom hebben we toen iets bedacht om het publiek wel te trekken Met de deelname van verschillende oud-profs slaag den we daar wel in. Vandaar dat dit programma-onderdeel ge handhaafd blijft", aldus organi satie-voorzitter Ap den Doelder. Voor de ex-beroepsrenners is een dergelijk evenement vooral een reünie, waarbij het wielren nen pas op het tweede plan komt „Toch zullen de renners, en sinds vorig jaar ook rensters. op de fiets moeten. Daar komt het publiek uiteindelijk voor", weet Den Doelder. Ook ditmaal zullen de coryfeeën van weleer vanaf 15.00 uur een toertocht van ruim twintig kilometer rij den. Drie kwartier later worden deze renners voorgesteld aan het publiek waarna om 16.00 uur de Grand Pnx de Nostalgie van start zal gaan in de vorm van êen criterium over onbekende af stand. Deelnemers zijn onder meer Gerrie Knetemann, Willy De- bosscher (vorig jaar nog win naar). Kees Bal. Wim de Waal en Wim Dubois. Het exacte aantal deelnemers zal pas vlak voor de start bekend zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 37