Sprinten ligt Veenstra het beste Wielrenner John Leijs houdt woord Ko Kasse houdt zenuwen in bedwang Talentvolle Fries jaagt in Axel op nieuwe successen sport op tv Hereniging Beenhakker en John van den Brom uitslagen van onze verslaggever Peter van den Belt HARKEMA - De mooiste herin nering van Wopke Veenstra aan de vorige Juniorendriedaagse van Groot-Axel betreft de ron demiss. Van alle vrouwen die de 18-jarige Fries na zijn vele over winningen mocht kussen, was zij - Nathalie van Heeze uit Mid delburg - tot nog toe de schoon ste. Zijn sportieve successen in Zeeuws-Vlaanderen staan de renner uit Harkema overigens ook nog goed bij. Veenstra won in 1995 de eerste etappe, ver overde de groene trui van het puntenklassement en werd der de in het eindklassement. Deze prestaties maken hem tevens tot favoriet voor de eindzege van de komende Driedaagse, die vrijdag in Zuiddorpe van start gaat. Nog één keer komt Veenstra. die volgend jaar de overstap maakt naar de amateurs, terug naar Axel. Om revanche te nemen. „Want die derde plaats in het eindklassement had een eerste moeten zijn. Maar het leek wel of er in de laatste etappe tegen mij werd gereden. Dat de andere Ne derlandse jongens liever een Rus i Korolevt zagen winnen dan mij." De Nederlandse bondscoach Ben Wigger ontkende de bewe ring overigens stellig en daar mee is ook voor Veenstra de zaak afgedaan. Hij kijkt liever vooruit. „De driedaagse in Axel ligt mij wel. Het parkoers is vlak en als er flink wat wind staat, voel ik me als een vis in het wa ter." De eerste etappe moet volgens Veenstra de toon zetten. „Dan moet blijken wie van onze ploeg voor het klassement gaan rijden. Maar ik denk wel dat ik op de steun van de anderen kan reke nen. Ik ben de sprinter in de ploeg. Als ik me sterk voel, moet ik het kunnen afmaken." Frans Maassen De ploeg waarover Veenstra spreekt is die van het Rabo-wie- lerplan. De Fries voelt zich thuis in die formatie. „Het opzetten van een jeugdploeg is een prima initiatief. Ik krijg bijvoorbeeld een perfecte begeleiding van Adrie van Diemen. Hij is inspan ningsfysioloog en heeft apparte trainingsschema's voor me op gesteld. En van Frans Maassen, de ploegleider, kunnen we na tuurlijk ook veel leren." Wopke Veenstra won vorig jaar in Zuiddorpe de eerste etappe van de Juniorendriedaagse van Groot-Axel. Het grootste verschil met voor gaande jaren is de vaste samen stelling van de ploeg. „Vorig jaar werd vlak voor een grote wed strijd nog even een selectie bij el kaar geraapt. Je kreeg pas een paar weken van te voren te ho ren dat je naar het buitenland mocht. Dit jaar werd al in het be gin van het jaar een programma opgesteld. Zo kan ik me veel be ter op de wedstrijden instellen. Bovendien is het ploegverband nu veel beter. Doordat we met dezelfde renners rijden, weet ie dereen wat de anderen kunnen." Veenstra zegt de verbeterde aanpak te merken aan zijn rij den. „In ben op alle onderdelen sterker geworden. Mijn sprint is vooruit gegaan en ik rij beter omhoog. In de Ronde van het Heuvelland heb ik bijvoorbeeld toch een dag in de leiderstrui ge reden. De eerste dag was ik daar veruit de beste." De komst van het Rabo-wieler- plan heeft volgens Veenstra ook de andere jonge Nederlandse renners geïnspireerd. „Veel jon gens kijken er tegen aan met de vraag waarom zij niet geselec teerd zijn. Ze verhogen hun trai- ningsarbeid en doen wat extra werk als ze tegen ons rijden. Dat is goed voor het hele wielren nen." Wiebren Bij de junioren mag Wopke dan naam gemaakt hebben, in het peloton wordt hij voorlopig nog gezien als de broer van Wiebren. de eerste Veenstra die het tot professional bracht. Zijn andere broer, Wietze, is een zeer ver dienstelijk amateur. Samen met de talenten van Wopke maken zij het gezin Veenstra een begrip in de wielerwereld. Het is niet eens zo lang geleden dat de jongste telg uit het gezin Veenstra met wielrennen begon. Pas op zijn veertiende kreeg hij van zijn ouders toestemming om serieus te gaan pedaleren. „Mijn broers waren zelfs nog ouder toen ze begonnen, maar op een gegeven moment was ik niet meer te houden. Als het aan mij had gelegen, was ik nog wel eer der begonnen, maar mijn ouders wilden het niet." Niet dat pa en ma Veenstra niets met het wielrennen hebben. In tegendeel. zij zijn de trouwste supporters van hun drie zoons. Het was eerder uit zelfbescher ming dat Wopke nog van de ra cefiets werd gehouden. „De meeste jongens die op hun acht ste beginnen, houden het met 16 jaar weer voorgezien. Dan is het beter om nog even te wachten", stelt zijn moeder. „Ze hadden het toen ook te druk met mijn broers", vult Wopke aan. „Die fietsten toen al overal in Neder land." foto Peter Nicolai Dus stond Wopke jaren slechts als toeschouwer achter de hek ken. „Ik miste geen wedstrijd van mijn broers. Niemand uit het dorp eigenlijk. Zelfs als ze ver weg moesten rijden, hadden ze tien auto's achter zich aan. Die nieuwigheid is er nu af. Al leen tijdens een wedstrijd in Harkema staan er nog duizen den mensen langs de weg. Dan zijn ze ook behoorlijk fanatiek." Zijn begin bij de nieuwelingen was veelbelovend. De reputatie van een onverslaanbaar geachte streekgenoot fietste hij in zijn al lereerste trainingsritje al aan flarden. Op zijn eerste overwin ning liet hij er dat jaar nog een stuk of twaalf volgen. Zijn eerste jaar bij de nieuwelin gen, dat zou pas moeilijk wor den, vertelde iedereen de jonge Wopke. Maar Veenstra won met een drie klassiekers en mocht mee naar de jeugd-olympische dagen. Twintig overwinningen reeg hij dat jaar aaneen. Het re sultaat: verwende supporters. „Als ik nu een keer tweede wordt, snappen ze het niet. "Ging het niet zo?', vragen ze dan." Dit jaar staat de teller pas op twee zeges. Twee massasprints, de grootste kwaliteit van Veen stra. „Een beetje mager", vindt hij zelf. „Maar het wordt ook steeds moeilijker. Ik merk dat ie dereen steeds meer op mij gaat letten. Als er een paar kilometer voor het einde een groep weg rijdt, kijken ze allemaal naar mij met een blik van 'rij jij het gat maar dicht'. Ze weten wat ik kan en rijden mij niet meer zo maar naar de streep." Toekomst Over de toekomst heeft Veen stra wel zijn ideeën, maar hij is voorzichting. Een valpartij, een stilstand van zijn ontwikkeling of een ander onverwacht voorval zouden aan zijn glanzende toe komst abrupt een einde kunnen maken. „Maar natuurlijk wil ik prof worden. Anders was ik ook niet naar de Rabo-ploeg gegaan. Maar het is nog een lange weg." „Ik heb wel eens periodes dat ik wat andere dingen wil doen. Mijn vrienden gaan allemaal stappen en dan is het soms wel eens moeilijk leven. Maar aan de andere kant, ik krijg zo veel te rug van het fietsen. Reizen naar Tsjechië en binnenkort naar Ca nada. Wie maakt dat nou mee." Voor de zekerheid laat Veenstra zijn studie commerciële dienst verlening aan de meao niet ver sloffen. „Ik krijg op school wel al le medewerking. Dit jaar heb ik zeker al drie weken extra vrij ge kregen. De komende weken ko men daar nog wel wat dagen bij. En als er toch problemen zijn, dan werpt NOCNSF zich op als onderhandelaar. Dat is gelukkig nog niet nodig geweest." Dat Veenstra ook als renner nog niet is uitgeleerd bleek vorige week. Toen reed hij de Vredes- koers in Tsjechië. „Dat was be hoorlijk afzien. De hellingen wa ren mij daar nog te steil. Ik heb even nodig gehad om weer op krachten te komen." In Axel moet dit weekeinde het plakboek van Wopke weer met mooie verhalen worden aange vuld. Nathalie van Heeze is er niet bij, maai- misschien dat de huidige rondemiss, de Vlissingse Linda Spanjer, net zo in de smaak valt bij de Fries. Klein peloton in de kermiskoers van Hulst van onze medewerker HULST - Aan het eind van vo rig seizoen kondigde amateur wielrenner John Leijs uit Standdaarbuiten al aan dat het rijden van criteriums de voor keur zou krijgen boven de klas sieke wedstrijden. Het peloton kan achteraf dus niet zeggen dat het niet gewaarschuwd is. Des ondanks heeft Leijs (31) tot nu toe woord gehouden: na Sint- Willebrord, Huybergen, Made en Bergen op Zoom mocht de Zeeuwse damsters naar eindstrijd THOLEN - In sporthal de Meul- vliet te Tholen werd door de meisjes uit het rayon. Zuid. Zeeland. Noord-Brabant en Limburg gestreden voor een plaats in de finale. De dam-eind- strijd wordt 22 juni in Waddinx- veen gehouden. Plaatselijke favoriete Jantien van Gorsel, uitkomend bij de as piranten. bleef twee Noord-Bra bantse meisjes ruim voor. Met 8 punten uit 4 partijen troefde zij Suzand Kouwenberg af. Bij de pupillen streek de Lim burgse Laura Heumen met de eer Heumen kwam tot een score van 13 uit zeven partijen Donen Bosselaar uit Aagtekerke volg de haar op de voet met 12 uit ze ven. Eendracht-speelster Liset- te Binkhorst slaagde er via een barrage met Joyce Grandia in. zich voor de finale te kwalifice ren. Woensdag 08.10-08.15 Ned 3: Sportjournaal 08.30-01.30 EL'RO: Diverse sporten 11.04-12.00 Did 2: Sport extra: voet bal. afscheidswedstrijd voor Rudi Voller. Bayer 04 Leverkusen-Duits nationaal elftal 12.00-17.00 Did 2: Tennis ATP-toer- nooi van Dusseldorf. World Team Cup 12.30-13.00 Ned 3: Sportjournaal 15.20-16.55 BBC 2: Paardenkoersen. 16.15-17.05 BRT 1: Sport extra: bas ketbal, samenvatting van de vierde wedstrijd van de Belgische play-offs- finale. 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 19.30-19.58 BRT 1: Sport 19.31-23.00 Ned 2: Voetbal, finale van de Champions League Juventus- Ajax vanuit Rome. 20.00-22.28 BRT 1: Sport extra Champions League voetbal, finale Ajax-Juventus vanuit Rome. 20.30-22.20 RTL Voetbal Cham pions League finale, Juventus-AJax. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal 23.00-23.25 RTL 4. Sport 23.00-23.2K"BRT 1: yjiöri. Brabantse renner gisteren, na de overwinning in de kermis koers van Hulst, al voor de vijf de keer dit seizoen de bloemen ophalen. Dat gebeurde wel na een heel korte solo in de laatste ronde. Leijs daarover: „Peter Mol sprong en kreeg een klein gaatje. Ik had nog genoeg over om er naar toe te rijden en ging er met een volle bak overheen", luidde zijn simpele verklaring. Met Mol had Leijs ook de man genoemd die in Hulst het vroege uitstapje van een kopgroep van vier renners onder dreigende re genwolken het duister van de Hulster straten inleidde. Een nat wegdek nodigt niet bepaald uit om in een peloton op valpar tijen te zitten wachten. Welis waar schoot wethouder Picavet slechts 23 renners op pad 15 mannen hadden zich afgemeld of waren gewoon weggebleven), maar met een klein groepje voor op leek wel zo veilig. Richard Krajicek blijft wisselvallig DUSSELDORF (ANP) - Richard Krajicek heeft een instelling waarmee hij zo van een hoge- drukgebied in een depressie kan verzeilen. Even voordat gisteren hagel buien en donderslagen het ver loop van de tweede wedstrijd dag van de World Team Cup in Dusseldorf ontregelden, strui kelde de Nederlandse kopman - de man in vorm na de finale plaats in Rome - over een irrita tiedrempel van eigen maaksel. „Ik was kwaad op mezelf en de baan. Daardoor bewoog ik niet goed meer", was zijn excuus voor de nederlaag met 7-6(7-2) 4- 6 5-7 tegen Evgeni Kafelnikov. „Het was mijn zesde wedstrijd in acht dagen Dat ga je toch wel voelen." Godert de Leeuw raakt angst kwijt TILBURG ANPi - Godert de Leeuw heeft in de Olympia's Ronde zijn angst voor de massa sprint overwonnen. De eerste jaars prof heeft met zijn 100e overwinning in zijn carrière af gerekend met zijn valpartij in de Ronde van Mallorca, aan het be gin van het jaar. In de vijfde rit van Ossendrecht naar Tilburg won hij gisteren de spurt voor zijn ploeggenoot Michael van der Wolf en de Belg Dennis Moons, de winnaar van maan- De opzet lukte, mèt Mol voelde Erik Joosten wel wat voor een lang avontuur en toen een ronde daarna John Leijs en Dennis Brehm aansloten, bleek die eer ste klap veel meer dan een daal der waard. En werden hardlo pers ook geen doodlopers omdat de gebundelde krachten in de kopgroep ruim voldoende waren om de tegenacties van achteruit af te slaan. Ook van belang was van onze medewerker VALKENSWAARD Ko Kasse heeft zijn tweede overwinning van dit jaar binnen. De Nieuwdorpse rallycrosser heeft op het Eurocircuit in Valkenswaard de tweede race voor het Nederlands kampioen schap rallycross in zijn klasse, de -1400cc, gewonnen. Winnaar van de eerste NK-ra- ce. Jos Boone uit Vrouwenpolder, werd vierde. Boone en Kasse staan na twee races in het Nederlands kampioenschap gezamenlijk met 33 punten aan de leiding. Christian Heck staat tweede en heeft één punt min der dan de twee Zeeuwen. Kasse stond, door in de manches twee keer de snelste tijd in zijn klasse te laten noteren, met zijn Citroën AX Gti in de a-fi nale op de beste startpositie. In deze be slissende finalerace ging Kasse echter te vroeg van start en kreeg daarvoor een waarschuwing. Nog één waarschuwing en de Nieuwdorper zou uit de wedstrijd wor den genomen. Na afloop zei Kasse: „Ik maakte expres een valse start. Mijn ban den waren koud en er lag veel stof en zand op het stuk waar ik moest starten." Ook Jos Boone liet de koppeling van zijn Citroén AX Gti te vroeg opkomen. De coureur uit Vrouwenpolder werd daar voor echter niet bestraft. De valse start was uitgelokt door Kasse. Bij de tweede start was Kasse als eerste weg. Met vijftig meter voorsprong.en zon der ook maar één keer in de problemen te zijn geraakt kwam de Nieuwdorper als eerste over de streep. De Belgen Etienne van den Branden en Christian Heck volg den regerend kampioen Kasse. Boone, gestart vanaf de derde rij, kwam bij het aanspringen van het groene licht niet goed weg. In de derde manche had de Vrouwenpolderse rallycrosser al te maken met een onwillige versnellingsbak. Ook kort na de start van de finalerace verliep het schakelen niet helemaal vlot. Ronden lang lag Boone op een vijfde plaats in de race. Met de finishvlag in zicht wist de coureur uit Vrouwenpolder de voor hem rijdende Belg Dirk Hansen met enkele centimeters te passeren en zo de vierde plek in te nemen. Wist Boone op de streep nog een plaatsje op te schuiven, dat lukte de Terneuzenze Tineke de Poorter niet. De Poorter, rij dend met een Lancia Delta in de Divisie I. kwam in de laatste ronden van haar A-fi- nalerace steeds dichterbij Tony Achten uit Vierlingsbeek. maar bleef toch acht ste. Bram Dekker en Dick Krijger kwalificeer den zich voor de A-finale van de -1600cc klasse. De uit Wolphaartsdijk afkomstige Krijger was in de manches sneller dan Dekker en plaatste zich op de voorste lijn van de start-grid. Kamperlander Dekker startte op de derde rij. Krijger gaf er na jirie ronden de brui aan. De aandrijving van zijn Opel Corsa begaf het. Dekker finishte zonder problemen met zijn VW Golf Gti op de zesde plaats. De twee streekgenoten staan na twee ra ces met 24 punten op een gedeelde vierde plaats in het kampioenschap. De leiding in het kampioenschap van de -1600cc is met 37 punten in handen van de kam pioen van vorig jaar, Helmonder Henk van de Warrenburg. Edwin Scharloo uit Sint-Laurens finishte als tiende in de tweewiel aangedreven supercar klasse. Weer zege voor Colin Thomas VLISSINGEN - De Vlissingse amateurbokser Colin Thomas (26). uitkomend in de C-klasse zwaargewicht is opnieuw suc cesvol geweest. In Rotterdam won hij op knock-out in de twee de ronde van John Gomes. Schelfhout wint B-meerkampen UTRECHT - Naomi Schelfhout, dit seizoen nog uitkomend voor het Kloosterzandse SAR'72. heeft de finale van B-meer kampen in Utrecht gewonnen. Van de negen partijen won zij er acht. Met dit resultaat verdiende zij en passant een A-licentie Andere Zeeuwse tafeltennissters waren: Ankie Kersten, Su zanne Huibregtse. uitkomend voor Qutility/MZ. Kersten ein digde op de derde plaats, Huibregtse op de negende. Successen voor jiu-jitsuploeg ESB JERG - De A- en B-selectie van de Nederlandse jiu-jitsu ploeg zijn met vijf eerste, vijf tweede en twee derde plaatsen teruggekomen van de Open Deense kampioenschappen. Barrv van Bommel grossierde in ereplaatsen. Samen met Ron Soe- chit won hij de eerste prijs in het duo-system van de mannen behaalde Van Bommel met Angelique Poort de tweede plaat* in het duo-system van de mixed-koppels en greep hij de derde plaats in de -72kg klasse. De Vlissinger Peter Smid maakte alt scheidsrechter het kampioenschap van nabij mee. ARNHEM (ANP/GPD) - Leo Beenhakker heeft gisteren in Arnhem een tweejarig contract als technisch directeur van de eredivisieclub Vitesse gete kend. Frans Thijssen fungeert het komende seizoen als rech terhand van Beenhakker. Thijs sen was de laatste maanden ad- interim coach van Vitesse na het ontslag van Ronald Spel- bos. Hij tekende een contract voor één jaar. John van den Brom en Leo Beenhakker reisden vorig voet balseizoen nog vol goede bedoe lingen af naai- Turkije. Maar in Istanbul ging sportief gezien veel mis. In Arnhem worden de trainer en speler zeer waar schijnlijk herenigd. Opnieuw zijn beiden vol goede bedoelin gen. Beenhakker wordt de tech nische man bij de Arnhemse ere- divisionst. Volgens Van den Brom had Vitesse het niet beter kunnen treffen. „Beenhakker is voor Vitesse de ideale trainer." Van den Brom zit inmiddels weer thuis, in Amersfoort. Daar wacht. hij op wat komen gaat. Van den Brom had nog een con tract bij Istanbulspor, maar ont ving de laatste maanden geen loonstrookje meer. Op basis daarvan denkt hij transfervrij op Monnikenhuize te kunnen lan den. „Maar voor alle duidelijk heid. ik heb nog niets getekend bij Vitesse." In Turkije woedt een juridische strijd over Van den Broms toe komst. De 29-jarige middenvel der laat dat over aan de specia listen van Sport Promotion, het bureau van Rob Jansen dat zijn zaken regelt, Pas als alles in Is tanbul is afgehandeld, kan Van den Brom de onderhandelingen in Arnhem voortzetten. „Met Vi tesse ben ik er al uit, m'n voor keur gaat ook uit naar die club. Er hebben zich inmiddels al Ne derlandse clubs voor mij ge meld. maar mijn voorkeur gaat uit naar Vitesse. Maar getekend is er nog niets. Het is afwach ten." Van den Brom ziet uit naar de samenwerking met Beenhak ker. „Ik heb natuurlijk maai kort met hem gewerkt, maar dat was wel een plezierige tijd. Ik be waar daar goede herinneringen aan. Bovendien denk ik dat de combinatie Beenhakker-Thijs- sen wel zal klikken. Ik ken Frans niet als trainer, maar als hij niets veranderd is ten opzichte van de tijd dat ik nog met hem samen speelde, moet dat goed gaan." Atletiek Utrecht, 10 km.: 1 Jillissen (Hellas) 33.01, 2. Tolboom (AV Pijnenburg) 33.17, 3. Verwaal (Phoenix) 33.42. Vrouwen: 1. Schaper (Clytoneus) 39.41. Dronten, 5 E.M.: 1. Hol (VN) 24.47, 2. Hesselmans (AV NOP) 25.59, 3. De Rui ter (Athlos) 26.10. Vrouwen: 1. Rustidge (Isala '96) 28.02. Schaken dat er in het peloton - ais daar van met veertien man al sprake kon zijn - niet door iedereen fu rieus werd gereageerd op de ont snapping. Het was nog heel ver, wisten de rekenaars. Die vergis ten zich schromelijk. Enerzijds omdat de koplopers er in hun energiek ingezette aanval een aardig tempo op na hielden, daarnaast ook omdat in de groep het vuile werk aan een paar man werd over gelaten. Nadat de kloof van twintig se conden naar bijna een minuut was gegroeid, kreeg het handje vol toeschouwers dan ook ron- denlang een eentonig beeld van vier leiders en een groep versla genen voorgeschoteld. Francois Franse en Glenn Mc Leay (de renner uit Nieuw-Zeeland rijdt vanaf volgende week in het shirt van de WV Zeeuws-Vlaanderen) probeerden op zo'n vijfentwintig kilometer van de streep het tij te keren, maar verspeelden daar al leen reserves mee die ze beter voor de eindsprint hadden kun nen bewaren. Peter Mol. die natuurlijk al lang had gezien dat hij het beter niet op een sprint aan kon laten ko men, probeerde het in de ul tieme ronde. Hij diende in zijn poging alleen als ideale spring plank voor de latere winnaar. Sevilla. Don Hermanastoernooi. Eerste ronde: Anand (Ina) - Sjirov (Spa) 1-0, Kasparov (Rus) - Kamsky (VSt) 1/2-1 /2, lllescas (Spa) - Gelfand (WRu) 1/2-1/2, Ivantsjoek (Oek) - Topalov (Bul) 1/2-1/2, Kramnik (Rus) - Judit Polgar (Hon) 1/2-1 12. Sportprijsvragen Toto 20- Eerste prijs' geen winnaar, tweede prijs: 9 winnaars, elk f 347,10, derde prijs: 113 winnaars, elk f 69,10 Toto 20 A: Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs- 3 winnaars, elk f 544,40, derde prijs: 24 winnaars, elk f 170,10. Lucky Ten van dinsdag: 8-10-12-14-15- 18-21 -26-33-46-49-50-51 -53-61 -64-66-71 - 72-74 (onder voorbehoud) Tennis Dusseldorf. World Team Tennis, twee de dag. Blauwe Groep. Nederland - Rusland 1-1. Krajicek - Kafelnikov 7-6 4-6 5-7, Haarhuis - Tsjesnokov 7-5 6-3. Dub belspel verdaagd wegens regen. Tsje chië - Verenigde Staten 2-0. Korda - Mar tin 6-3 3-6 6-2, Ulihrach - Sampras 7-6 2- 6 6-3. Dubbelspel verdaagd wegens re- gen. St. Pölten. Mannen, 700.000 gulden. Eerste ronde: Rios (Chi/2) - Johansson (Zwe) 6-4 7-6, Pescosolido (Ita) - Trim- mel (Oos) 6-4 1-6 6-1, Carlsen (Den) - Nestor (Can) 6-4 6-3, Dosedel (Tsj'6) - Perez-Roldan (Arg) 6-4 6-2, Gaudenzi (lta/8) - Behrens (VSt) 6-4 6-4, Matsuoka (Jap) - Draper (Aus) 6-2 7-5, Muster (Oos /I) - Al-Khulify (Qat) 6-0 6-1, Filippini (Uru) - Fetterlein (Den) 6-2 7-5, El Ayna- oui (Mar) - Berasateguï (SPa) 7-6 6-3, Góllner(Dui)- Dreekmann (Dui) 6-3 3-66- 0, Edberg (Zwe) - Kucera (Slw) 6-3 6-4, Black (Zim) - Schranz (Oos) 7-6 6-1, Ru- sedski (GBr) - Schalier (Oos/4) 7-5 6-3, Clavet (Spa/7) - Charpentier (Arg) 3-6 6-3 6-1, Javier Sanchez (Spa) - Wheaton (VSt) 6-4 7-5. Straatsburg. Vrouwen, 280.000 gulden. Eerste ronde: Miller (VSt) - Date (Jap/2) 6-0 6-4, Davenport (VSt/3) - Meier (Dui) 6- 1 6-1, Courtois (Bel) - Whitlinger-Jones (VST) 6-4 6-3, Paulus (Oos) - Grzybows- ka (Pol) 6-2 6-3, Studenikova (Slw) - Tes- tud (Fra) 6-2 6-3, Kijimuta (Jap) - Gross- mann (VSt) 6-3 2-6 6-1, Mary Joe Fer nandez (VSt/4) - Carlsson (Zwe) 6-2 6-0, Wiesner (Oos/7) - Zrubakova (Slw) 6-4 6- 1Huber (Dui/1- Edo (Jap) 6-2 5-7 6-1 Madrid. Vrouwen, 425.000 gulden Eerste ronde: Schultz (Ned/5) - Ore mans (Ned) 6-4 7-5, Schett (Oos) - Fra- zier (VSt) 6-7 6-3 6-4, Sawamatsu (Jap) - Kruger (ZAF) 0-6 1-0 Kruger geeft op, Maria Antonia Sanchez (Spa) - Su- giyama (jap) 6-2 7-6, Labat (Arg) - Serra (Spa) 6-1 6-1, Spirlea (Roe/8) - Probst (Dui) 6-1 6-2, Richterova (Tsj) - Halard (Fra) 7-6 6-3, Raymond (VSt) - Ruano (Spa) 6-4 6-3, Bobkova (Tsj) - Appel mans (Bel) 6-3 7-6, Coetzer (ZAF/7) - No- wak (Pol) 6-0 6-1, Likovtseva (Kaz) - Grande (Ita) 6-2 6-7 6-0, Novotna (Tsj/6) - Schnyder (Zwi) 7-6 6-4. Amateurcompetitie: Eerste klasse A zs terdag: DEVJO-IJsselmeervogels 2-0, Granada. Vriendschappelijke wed strijd: Real Madrid - PSV 2-2 (1-0), 35 Guti 1-0, 50. Ronaldo 1-1 (strafschop), 53. José Maria 2-1, 76. Jonk 2-2. In de 80e minuut schoot Guti een strafschop over het doel van Menzo. Toeschou wers: 18.000. Competitie bedrijfs- en zomeravond voetbal, rayon Vlissingen. Afdeling A BW I - Uiterton 11-1, Blauw Wit - Sunlux 1 -3, VAWI - Rhodos 1 -4, Rhodos - BVVI1- 3, Uiterton I - Blauw Wit 0-2, Sunlux - EPZ 3-0. Stand: BW 8-16, VAW I 8-16 Sunlux 9-16, Rhodos 8-15, Blauw Wit 5 8, EPZ 7-5, Uiterton I 8-4, Afdeling B PKCZ - FC Dorst II 3-3 Hoechst/DW - De Sloep 2-1, SSVW Centraal 2-3, Pechiney - PKCZ 2-1, De Sloep - SSVW 8-0, Centraal - Hoechst DW 5-2. Stand: De Sloep 8-21, Pechinej 8-15, Hoechst/DW 8-13, FC Dorst II7-11, Centraal 9-10, SSVW 9-7, PKCZ 9-6. Afdeling C: Hoppit - Uiterton I11 -2, LW BW II 4-1, FC Dorst I - LW 0-4, Hoppil VAW II 1-4, Stand VAW II 8-17, FC Dors 17-15, LVV 8-11, Uiterton II7-10, HoppitJ 7, BW 8-5 Wielrennen Midi Libre. Eerste etappe Agde - Millas 1 Moncassin (Fra) 172,5 km in 4.25.15, 2. Tchmil (Mol), 3. Van Heeswijk (Ned1 4. Aldag (Dui), 5. Nicolas Jalabert (Fra 6. Ozers (Let), 7. Maignan (Fra), 8. Lau rent Jalabert (Fra). 9 Brochard (Fra), 10. Capelle (Fra), 16. Voskamp. 20. Nijdam Klassement (met tijdvergoedingen): Moncassin 4 25.05, 2. Tchmil 0.04, 3 Van Heeswijk 0.06, 4. Saugraïn (Fra1 0.07, 5. Laurent Jalabert 0.08, 6. Fran cois Simon (Fra) 0.09, 7. Aldag 0 10, 8 Nicolas Jalabert. 9. Ozers, 10 Maignar, 17. Voskamp. 20. Nijdam. Olympia's Ronde: Vijfde etappe, Ossen drecht - Tilburg1Godert de Leeuw (Er melo) 164 km in 3.40.54, 2. Van der Wol (Rotterdam), 3. Moons (Bel), 4. Citton (Ita), 5. Virbickas (Lit), 6. Reinerink (Har brinkhoek), 7. Theus (Bergeyk). 8. Buts (Bel). 9. Deckers (Bel), 10. Van Hesl (Til burg). Algemeen klassement: 1. Citio' 17.55.40, 2. Hiemstra (Marum) 0.20,3 Peter Rogers (Groot-Schermer) 0.21, A Reinerink 0.26, 5 Gutte (Oss) 0.27, 6 Van der Wolf 0.30, 7. De Crom (Hooger- heide) 0.31, 8. Appeldoorn (Velden1 0.38, 9. Zuijderwijk (Poeldijk) 0.44, 10 Stam (Koog a/d Zaan) 0.54. Hulst. Amateurs: 1 John Leijs. Stand daarbuiten; 2. Dennis Brehm. Goes; 3 Peter Mol, Kapelle; 4. Erik Joosten Goes; 5. Peter Heeren, Sprundel; 6 Dennis Mesu, Middelburg: 7. Ruud Zijl mans, Roosendaal; 8. Wilfred Gei|S Kwadendamme; 9. Patrick van Passé! Sluiskil; 10. Erwin van Loo, Ouwerkert 1. Jos Elen, Loon op Zand: 12. Francos Franse, Kwadendamme: 13. Jeffre» Cardol, Utrecht; 14. Mario van Vlimme ren. Hoeven15. Johan van Schaik, Oos! Souburg; 16Glenn Mc Leay, Nw Zef land: 17. Twan den Braber, Fijnaart; 18 Anjo van Loon, Oosterhout, 19, Fonm Kint, Axel: 20. Johnny de Rijke. Veere Trimmers. A-cat: 1. Robby meijer, Pul te; 2. Jaap Weststrate, Yerseke, 3. Ste fan Koole. Heinkenszand; 4. Edwin va' oosten, Goes: 5. Ad Polak, Prinsenbeek 6. Reggie Koole, Aardenburg; 7 Meü van Iwaarden, Heinkenszand 8/C-cat 1. Ko Harms, Axel; 2 End Stijns, Knokke; 3 Peter Picavet, Hulst; Fonny Martens, Koewacht, 5. Marcc Wagenaar, Borsele. Voetbal Zeilen Nacompetitie: Groep A: Den Bosch- WV 0-0, Volendam-Heracles 2-1. Volendam 3 3 0 0 9 4-1 Heracles 3 2 0 1 6 6-2 Den Bosch 3 0 12 10-3 WV 3 0 12 10-4 1. Emmen 3 2 0 1 6 7-4 NEC 3 2 0 1 6 5-2 Veendam 3 1114 4-4 Cambuur 3 0 12 12-8 Balaton WK Flying Dutchman. Tweedf race: 1, Szakoles/Andras (Hon), 2. Lef mann/Madicka (Dui), 3. Lother/Klawitlf (Dui), 10. Langeslag/Van Koppen (Ned' 11. Koning/Taal (Ned), 14. Kramer/Dij1 sterhuis (Ned), 16. Bas en Mare v.d. Pd (Ned), 58. Van Kreun ingen/Heij"* (Ned). Gebr. Rutten niet gefinisht. Stand na twee races: 1Lóther/KlawiW 4, 2. Lehmann/Madicke 4, 3 Tamas/Csr ba (Hon) 11, 7. Koning/Taal 17, 9 Langt slag/Van Koppen 20, 12. Kramer/Dij' sterhuis 25, 17. Gebrs. v.d. Pol 45, tK Gebr Rutten 122, 66. Van Kreuningt'1 Heijink 128. foto Charles Strijd De kopgroep met in de derde positie de latere winnaar John Leijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 18