Verzet tegen nieuwbouw politie Zestig jaar gelukkig getrouwd Tuinen open vooi liefhebbers groen Acht ton voor veiliger Zandstraat <3^ zeeland Omwonenden locatie Claushof Terneuzen wijzen districtskantoor af Dieven uit op statiegeld AANBESTEDING DINSDAG 21 MEI 1996 van onze verslaggever TERNEUZEN - De bewoners van het Claushof en de Nassau- straat in Terneuzen nemen geen genoegen met de bouw van een nieuw politiekantoor in hun achtertuin. De bewonersgroep is van mening dat de locatie die de gemeente Terneuzen en de politie op het oog hebben voor het nieuwe districtskantoor niet geschikt is. Zij zouden het gebouw liever zien verrijzen aan de Haarmanweg (het De Hoop-terrein) of op het bedrij venterrein Handelspoort. Mocht de gemeente toch de me dewerking verlenen om de bouw mogelijk te maken - het bestemmingsplan moet name lijk gewijzigd worden - dan zul len de bewoners de kwestie aan vechten tot bij de Raad van Sta te. De gemeente Terneuzen, zo gaf wethouder J. van Rooijen (ruim telijke ordening) gisteren te ken nen. is blij met de locatiekeuze van de politie. Het terrein aan het Claushof, voorheen deel van een begraafplaats, was oor spronkelijk ontruimd om er wo ningen op te bouwen. Vanwege de ligging nabij de drukbereden Willem de Zwijgerlaan ging die vlieger echter niet op. De ge plande woningen zouden teveel last krijgen van het verkeer. De provincie bepaalde dan ook dat er op het terrein slechts een paar woningen mochten worden ge bouwd en dat de rest mogelijk kon dienen als bouwkavel voor kantoren. Centraal De gemeente dacht toen in eer ste instantie aan drie kleinere kantoorgebouwen, maar omdat de markt voor kantoorruimte in stortte, was er voor de grond aan het Claushof hoegenaamd geen belangstelling tot de politie zich aandiende. De politie vond de locatie prima, midden in de stad gelegen, mak kelijk te bereiken en met vol doende ruimte om het gewenste kantooroppervlak te realiseren, en kwam snel met de gemeente tot overeenstemming over de aankoop van- de grond. In ja nuari van dit jaar kreeg het ar chitectenbureau Magis en Part ners uit Helmond de opdracht om het gebouw voor de politie te ontwerpen. De tekeningen werden gisteren in beslotenheid gepresenteerd aan de omwonenden van het van onze verslaggeefster TERNEUZEN - Honderdtach tig plastic, zogenaamde pelfles- sen zijn maandag gestolen van een bedrijfsterrein aan de Lan ge Reksestraat in Terneuzen. De op statiegeld jagende dieven waren over het hekwerk ge klommen om de flessen te kun nen weghalen. Een man uit Tervuren miste zon dag zijn rijbewijs, creditcard en ongeveer duizend Belgische francs. Het geld en de persoonlij ke bescheiden zaten in de porte monnee die de Belg even onbe heerd had achtergelaten in een horecazaak in de Scheldestraat in Terneuzen. Een dertienjarige jongen uit Sluiskil ging er maandag van door met de merksportschoenen van een vijftienjarige jongen uit Terneuzen. De schoenen lagen in de kleedruimte van een sport school aan de Hartestraat in Terneuzen. De dader kon wor den opgespoord. Uit de tuin van een bewoner van de Van Kinsbergenlaan in Ter neuzen verdwenen maandag bo vendien twee grote bloempotten en planten. De potten hadden een waarde van ongeveer twee honderd gulden. Twirlster van Kloortje in Nederlandse kampioensstrijd KLOOSTERZANDE - Daphne Bussens van showband Kloor tje heeft zich geplaatst voor deelname aan het Nederlands kampioenschap. Tijdens een twirlwedstrijd van de Neder landse Twirlsport Bond in Lis- se behaalde zij met haar twir- lingroutine-oefening met een score van 6.0 punt goud. Hier mee verdiende zij tevens een deelnameticket voor de natio nale titelstrijd eind van dit jaar. Daphne Bussens scoorde in Lis- se in totaal drie keer goud. Club genote Danielle Platjouw kwam met een gouden en een zilveren plak naar huis. Eveneens een zil veren medaille was er voor Djes- sica Goossens. die uitkwam bfj de senioren beginners. Showband Kloortje neemt zon dag 23 juni in het gemeen schapscentrum Den Dullaert in Hulst de organisatie van een grote twirlwedstrijd op zich. Hierbij geven alle toppers van •Nederland acte de présence. De ze wedstrijd geldt namelijk als een verplicht nummer voor deel nemers aan de Europese titel strijd die komende zomer in Ita lië wordt afgewerkt. Claushof. Op het bouwperceel verrijst als de procedures naar wens verlopen volgend jaar een u-vormig gebouw van vier ver diepingen. Naast het miljoenen complex is ruimte vrijgelaten voor parkeerplaatsen voor per soneel en bezoekers. De bezwa ren van omwonenden, zo bleek maandag, richten zich tegen de verwachte verkeersoverlast, de metershoge muren die het com plex van de woonwijk zullen af scheiden. de geplande ontslui ting van het terrein en het feit dat de gemeente eertijds gesteld had andere plannen met het per ceel te hebben. Ook vreest men dat het gebouw weldra te klein zal zijn en dat het complex nog meer in de richting van de wo ningen zal worden uitgebreid. Verder verwachten de bewoners van de buurt ook geconfron- Aan verbetering van de verkeersveiligheid in Zandstraat wordt acht ton besteed, waarvan Sas 150.000 gulden moet betalen. foto Charles Strijd van onze verslaggever SAS VAN GENT - De gemeen telijke lening aan Stichting 't Sasse Zwembad mag van de commissie financiën met zes tig mille worden verhoogd tot in totaal 2,5 miljoen gulden. Voor de 60.000 gulden wordt een volwaardig verkooppunt van snacks neergezet op het Sasse zwembadterrein. De in richtingskosten voor de snackzaak worden door de uitbater gedragen. De aanwezige commissieleden wilden maandagavond van wethouder J. Platschorre de verzekering dat het nieuwe ge bouwtje iets toevoegt aan de attractiviteit van het zwem bad. De aantrekkingskracht van het openbare zwembad wordt door een voorziening waar een behoorlijke keus aan warme en koude versnaperin gen is wel verhoogd, namen zij van de wethouder aan. Een stenen gebouw heeft als voor deel dat het - in tegenstelling tot bijvoorbeeld een container - later eventueel ook voor an dere doeleinden kan worden gebruikt. Het voorschieten van de beno digde investeringsgelden aan de stichting heeft als voordeel dat de gemeente meer betrok ken is bij het reilen en zeilen van het zwembad. ..De ge meente kan daardoor ook meer invloed uitoefenen en meer sturen", betoogde Plat schorre. Toen de wethouder verklaarde dat het voldoen van rente en aflossing voor de stichting tot nu toe geen pro blemen opleverde, waren de commissieleden overtuigd. Zandstraat De commissieleden waren te vreden over de voortgang van het eerder door de raad vast gestelde Gemeentelijk Riole ringsplan en konden ook te vreden zijn over het provin ciale plan om de verkeersvei ligheid in de buurtschap Zandstraat aan te pakken. De gemeente moet voor de acht ton kostende verbeteringen 150.000 gulden bijdragen. Het zit er wel in dat Sas als tegen prestatie op termijn ('na het jaar 2000') de provinciale weg door Zandstraat moet overne men. antwoordde de wethou der op een vraag van A. van Belleghem (Gemeentebelan gen Groot Sas). van onze verslaggever TERNEUZEN/OOSTBURG - Zowel in Terneuzen als in Oostburg was het maandag feest. De echtparen Pool en De Doelder vierden het feit dat het huwelijksbootje na zestig jaar nog altijd op koers lag. Het diamanten echtpaar Pool- Van der Linde verhuisde pas na het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd van Rotterdam naar Oostburg, maar aanpassingsproblemen hebben ze nooit gehad. Hun dochter woonde al in West- Zeeuws-Vlaanderen en de twee echtelieden zijn fervente liefhebbers van de zee en de frisse lucht. De 86-jarige mevrouw A. Pool- Van der Linde en haar ëén jaar oudere echtgenoot J. Pool vierden hun zestigjarig huwe lijksfeest in het verzorgings centrum De Burght in Oost burg. De twee echtelieden leerden elkaar kennen in Rot terdam. „We woonden allebei bij de Coolsingel en hadden el kaar op straat verschillende keren ontmoet, voordat we ons eerste afspraakje maak ten". zegt mevrouw Pool. „Na onze bruiloft gaf ik mijn baan in een winkel op voor het huis houdelijk werk. Mijn man werkte bij een verzekerings maatschappij." Het echtpaar kreeg een dochter en een zoon en heeft inmiddels drie klein kinderen. De dochter verhuisde 31 jaar geleden naar Zeeuws-Vlaan- deren en zeven jaar later volg den haar ouders dit voorbeeld. „Mijn man had last van bron chitis en daarom besloten we de vuile lucht van Rotterdam te ontvluchten", zegt de Oost- burgse. „Heimwee hebben we nooit gehad in Zeeland. We hebben altijd van de zee ge houden en liepen graag tussen Knokke en Cadzand. Tegen woordig zijn vooral het lezen van de krant, kaarten en puz zelen onze hobby's." Voorhoofd Ook P. de Doelder i85i en zijn vrouw M de Doelder-van der Eist (80) gaven elkaar zestig jaar geleden het ja-woord. Het was daarom maandag groot feest in de Terneuzense wo ning aan de Acaciastraat. Heel de familie deelde in de feest vreugde en ook burgemeester Barbe kwam het diamanten huwelijkspaar persoonlijk feli citeren. In de Terneuzense Noord- straat zag P. de Doelder zijn grote liefde voor het eerst. Vanaf dat moment groeide er langzaam maar zeker iets moois en stapten ze na vier Het diamanten echtpaar Pool-Van der Linde uit Oostburg: gek op de zee... foto Peter Nicolai P. de Doelder en M. de Doelder-van der Eist genoten maandag in hun Terneuzense woning aan de Acaciastraat van een groot familiefeest ter ere van het diamanten jubileum. foto Charles Strijd jaar verkering op 20 mei 1936 in het huwelijksbootje. M. de Doelder-van der Eist kan het zich nog allemaal goed herinneren „Het was liefde op het eerste gezicht. Maar het was wel even schrikken toen mijn man zijn pet af deed. en ik zijn lange voorhoofd zag He lemaal kaal is haar wederhelft nooit geworden Een liefdevol huwelijk heeft het proces stop gezet. Vol trots wrijft hij door zijn haardos: „Ik ben nu 85 en nog steeds is mijn hoofd netjes gedekt," Het allergrootste gedeelte van zijn arbeidsverleden werkte P. de Doelder bij de waterlei dingsmaatschappij. Met het repareren en aanleggen van leidingen verdiende hij zijn brood In tijden van oorlog zelfs letterlijk. „Ik zal het nooit vergeten dat. ik een keer twee broden kreeg als loon Dolge lukkig kwam ik thuis met de broden hoog opgestoken in de lucht." Uit het huwelijk werden twee zonen geboren, die op hun beurt ervoor zorgden dat de fa milie flink werd uitgebreid met vijf kleinkinderen en vijf achterkleinkinderen. Nog steeds woont het echtpaar in Terneuzen. de stad die ze net als elkaar altijd trouw zullen blijven. teerd te worden met lieden die zij tot op heden niet in hun wijk je hebben aangetroffen. Argumenten Wethouder J. van Rooijen hoor de de bezwaren aan, maar gaf de omwonenden tevens te kennen dat bezwaarprocedures alleen zin zullen hebben als zakelijke argumenten worden aangedra gen. Dat de gemeente in het ver leden beloften gedaan zou heb ben over de bestemming van het perceel ontkende hij. Voorts voerde hij aan dat de gemeente en de politie wel degelijk andere locaties in ogenschouw hadden genomen, maai- dat het Claushof zondermeer als meest geschikte uit de bus rolde. Politiechef F. Goudswaard deed de toezegging dat - mocht de bouw doorgaan op genoemde lo catie - de politie er alles aan zal doen om overlastsituaties te voorkomen. Politie bekeurt 26 hardrijders SCHOONDIJKE - Bij een snel heidscontrole op de rijksweg N58 bij Schoondijke registreer de de politie maandag tussen tien en kwart voor één 26 hard rijders. Zij controleerde in totaal 650 voertuigen. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 113 kilometer per uur. Ter plaatse is tachtig ki lometer per uur toegestaan. van een medewerker HULST - De jaarlijkse open tuindagen waaraan de afgelo penjaren met veel succes ook in Zeeuws-VIaanderen tuinbezit- ters hebben deelgenomen, con centreert zich dit seizoen meer op het Belgische Waasland. Zo wel op Pinksterzondag en - maandag, alsmede het tweede weekeinde van juli stellen twaalf Waaslandse tuinbezit- ters hun tuinen gratis open ter bezichtiging. De Zeeuws- Vlaamse inbreng komt slechts van de familie Geus aan de Mar- gretsedijk in Vogelwaarde en Drankrijders aangehouden WESTDORPE/CLINGE-Een31- jarige man uit Kieldrecht werd maandag op de Molenstraat in Clinge aangehouden. Hij bleek ruim vier keer de maximum toegestane hoeveelheid alcohol gedronken te hebben. De man moest meteen zijn rijbewijs in leveren. Ook kreeg hij een rij verbod van elf uur en een dag vaarding. Een andere Belg, een 42-jarige man uit Wachtebeke werd zon dagavond op de Molenstraat in Westdorpe betrapt op rijden on der invloed. De ademanalyse wees uit dat hij bijna twee keer de toegestane hoeveelheid op had. Dat was goed voor een schikking van zeshonderd gul den en een rijverbod van drie uur. Tilly Fassaert aan het Vt pad in Koewacht. De afdeling Zeeuws-Vlaan en Noord-Belgie van de v( ging Groei en Bloei, die i menwerking met de gem Stekene de organisatie o. neemt, wijst de liefhebben keer via een folder de weg tuinen in Stekene, Sint Pau Sint Gillis Waas. Beveren, se. Waasmunster en Nieui ken. Trekpleister is zonder m« Kaysershof aan de Voort straat in Stekene. vierkante meter grote sif op zandgrond ademt een! se stijl. De honderden mete mengde borders, vijver, rno gedeelte en rots- en heidei plex worden afgeschermd een drie meter hoge muui rozen. De tuinen zijn te b gen vanaf 10.00 tot 17.00 ui Kennismaking nieuwe chirurg TERNEUZEN - Het Zieken Zeeuws-VIaanderen biedl meen chirurg drs G. D. twee kennismakingsreci aan. Algie is op 1 mei bego met zijn werkzaamheden locatie Antonius in Oostbi de locatie De Honte in Te zen. De eerste receptie wordt dn dag 23 mei van 16.00 tot 181 gehouden in de cafetaria vi ziekenhuis Antonius. Ea later wordt van 16.00 toi uur een receptie gehouden Honte in Terneuzen. Uj rn Namens burgemeester en wethouders van de gemeente Goes zal overeen komstig het uniform aanbestedingsreglement 1986 in het openbaar worden aanbesteed: Het maken van een bergbezinkriool aan de Laan der Vereningde Naties in de gemeente Goes, volgens besteknr. GS56.1 van Witteveen+Bos. Het gehele werk omvat onder andere: Grondwerk bouwkuipen ca. 1.500 m3 Tijdelijke damwand ca. 120 ml Opbreken betonbuis 500 mm ca. 30 ml Aanleg betonriool 800 mm ca. 30 ml Aanleg betonriool 1500 mm ca. 200 ml Aanleg persleiding 200 mm ca. 200 ml Aanbrengen doorpersing stalen mantelbuis 813 mm ca. 25 ml Uitvoeringstermijn: 60 werkbare werkdagen. Betaling: in termijnen van 4 weken, afhankelijk van de verwerkte hoeveelheden. Verkoop bestek: vanaf 28 mei 1996 door toezending per post na storting van 250,- op girorekening P 19.75.457 ten name van Witteveen+Bos Raadgevende ingenieurs B.V. te Deventer, onder vermelding van het besteksnr. GS56.1 en de naam- en adresgegevens van de bestellende partij. Inlichtingen worden verstrekt op donderdag 13 juni om 11.00 uur in het stads kantoor, kamer 3.01Oostsingel 2 te Goes. Bestek en de eventuele nota van inlichtingen liggen vanaf maandag 17 juni 1996 ter inzage bij Witteveen+Bos, Tramsingel 21 te Breda. Inschrijvingsbiljetten te deponeren in de daarvoor bestemde bus op de plaats en datum van aanbesteding tussen 10.30 uur en 11.00 uur. De aanbesteding vindt plaats op woensdag 26 juni 1996 om 11.00 uur in het stadhuis aan de Grote Markt 23 te Goes. Een bankgarantie ter grootte van 5% van de aanneemsom wordt verlangd. GeschiktheicJseisen en gunningscriteria. a. De inschrijver moet desgevraagd binnen een week na het daartoe ontvan gen verzoek zijn financiële en economische draagkracht en zijn technische bekwaamheid aantonen door de volgende gegevens te verstrekken: - een bewijs van inschrijving van zijn onderneming in het beroepsregister; - de voor zijn onderneming vereiste vestigingsvergunning of ontheffing daarvan; - verklaringen omtrent het betalingsgedrag zoals deze worden afgegeven door de ontvanger der belastingen en de bedrijfsvereniging; - een bankverklaring waaruit de financiële draagkracht van zijn onderne ming blijkt; - een verklaring betreffende de totale omzet en de omzet van werken van zijn onderneming over de laatste drie boekjaren; - een jaarrekening van het jaar voorafgaand aan de datering van het bestek; - een lijst van de in de laatste drie jaar door zijn onderneming uitgevoerde werken, het bedrag van die werken alsmede de tijd en plaats van de uit voering met vermelding van de opdrachtgevers; - een beschrijving van zijn onderneming en over welk materieel en leiding gevend personeel zijn onderneming beschikt voor de uitvoering van het werk. b. Voor de opdracht van het werk komen uitsluitend in aanmerking inschrijvers die: - voldoen aan het gestelde onder punt a.; - niet in staat van faillissement of liquidatie verkeren; - een lijst kunnen overhandigen van op vakkundige wijze uitgevoerde en tij dig opgeleverde werken op het gebied van rioleringsaanleg waarbij leidin gen met een diameter van 800 mm of groter toegepast zijn, en de aanne mingssom groter of gelijk is aan 500.000,-. Tevens die rioleringswerken in een gebied met gelijksoortige grondslag waarbij een sleufafstempeling is toegepast met aannemingssom groter of gelijk aan 500.000,-. Van deze werken dient de volgende informatie te worden verstrekt: korte omschrijving van het werk, naam van de opdrachtgever, in het bestek vermelde uitvoeringsduur, verleende termijnsverlenging, werkelijke uitvoe ringsduur, indien uitgevoerd in combinatie: percentage aandeel in combi natie. - in de laatste drie jaar een gemiddelde omzet aan werken op rioleringsge- bied hebben bereikt gelijk of groter dan 1.000.000,- per jaar. In geval van een combinatie van inschrijvers dient tenminste één van de deelnemers van de combinatie hieraan te voldoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 24