pilooy krijgt eindelijk beloning diehard Witschge tekent bij landskampioen Topsalarissen bij Ajax Beenhakker naar Vitesse kaatste wedstrijd voor Ajax moet zijn mooiste worden Guus Hiddink blinkt uit in improviseren Conflict tussen Nunez en Cruijff duurt voort :rs!; ,an onze verslaggever fpeMinkema JIISTERDAM - Vreemd. Héél ireemd eigenlijk. Sonny Silooy, ummer dertien, bankzitter, iisselspeler. Vertrekker. Maar la ,el de enige Ajacied die straks, Rome, de 'triple' kan pakken, 'tel lie alle drie Europese bekers in ojn prijzenkast kan schuiven. net|fral 's vethaal van Sonny Si- nete K>y (321- De verdediger die met 0I( jjn ene hand het succes wilde anraken en met de andere de dei "ende van zich weg moest du- Ven. De Zaankanter speelt zijn aalsle wedstrijd voor Ajax. lel moet zijn mooiste worden, oor Sonny Silooy moet het le en een lolletje zijn, een dolletje in. Goed, er zijn momenten dat iZaa r niet gelachen kan worden. ef ien serieus gesprek. „Maar dan s ffe kort", zegt hij. „Pats-boem, eggen waar het op staat. Dan reet iedereen weer hoe het zit en Snel weer een geintje, rant hij houdt niet van de se- nstJeuze kant van het leven. r(j jen carrière van veertien jaar Ivo etaald voetbal. Vol prijzen. ,r linkt het apetrots, en hij noemt allemaal op. lachend. Tot en iet de vergeten supercup van 13 aan toe. Vol blessures, teleur- lellingen. Warm of koud. goed [slecht, aan de top of in het dal. eld( onny Silooy bleef altijd dezelf- Zo leek het. dooloms stroomden de tranen over ïeti ijn ziel. Maar dan gooide hij er nel een dolletje uit. „Hé. Ka als de Nigeriaan op tv komt. candid camera?" Vaak trapte e trainer op zijn grote hart. Dan ulderde hij om zo'n flauwe Detbalgrap. „Een broodje? Nee. inQ} ;weet hoe ze dat hier klaarma- en En af en toe schopte een n-D. «enslander hem hard voor de chenen. Hij vroeg dan prompt 10e zijn haar zat'. En dan lachte r idereen weer. Hij ook, maar dan Et iets te hard. Niemand hoeft idas d verdriet te zien. Niemand tag de tranen zien, de pijn voe- n. Dat past niet in de grote vw iannenwereld. „Je hebt toch Dk recht op een beetje privacy? e hoeven niet alles van je te we- Ook je medespelers niet. Niei ee." En daarom lachte Silooy inbe s hij de tranen voelde komen. ;c|oe meer ellende, hoe harder de 'rdediger lachte. i,4-6, ,fdi las's 'une[ rijzen en pijn. Zijn eerste Euro- lacup. 1987, Athene. Zijn 'beslis sende' voorzet op Marco van Basten, de 1-0-zege op Lokomo- tiv Leipzig. Minder dan een jaar later volgt het EK. Silooy. in middels bij Matra Racing Paris, is er niet bij. Hij breekt een oog kas. „Ik weet zeker dat ik in de basis had gestaan." Oranje wordt Europees kampioen. In 1991 is hij terug bij Ajax. Louis van Gaal wordt de baas. Er volgt een gesprek. „Hij zei dat ik kon vertrekken, hij had me niet meer nodig." De verdediger had nog vijf jaar te gaan. Twee maanden later, uit bij Osasuna. komt Silooy toch in de basis. Hij wint de UEFA cup. zijn tweede Europese beker. In het jaar '94-'95 wint Ajax alles. Landskampioen. Europacup 1. Silooy wint niets Hij speelde geen enkele wedstrijd. „Ik werd zelfs met het tweede geen kam pioen. we kwamen één doelpunt tekort, Nee. dat seizoen moet uit mijn loopbaan worden ge schrapt." Aan het begin van dit seizoen vertelt Van Gaal opnieuw dat hij een vertrek van Silooy niet in de weg zal staan. De verdediger wil zelf ook weg. Hij raakt echter zwaar geblesseerd. Hij breekt z'n enkel Door de blessure van Rei ziger mag de afgeschreven reser ve toch weer het veld in Hij speelt al bijna twee en een halve maand. En hij krijgt woensdag (morgen) de kans om de succes volste Ajacied van deze groep te worden. Er waren momenten Silooy noemt het 'tikkies hij bedoelt de mentale opdoffers. Vorig jaar nog. Frank de Boer was ge schorst voor de return tegen Bavern Munchen. halve finale Champions League. „Ik was er voor honderd procent van over tuigd dat ik er bij zou zijn. Ook al omdat Davids een oogblessure had." De trainer koos toch voor Davids, met een soort 'lasbril'. ..Dat was best een tikkie". wil hij doen geloven. Later schijnen Mario Melchiot zal trip naar Rome nooit vergeten AMSTERDAM (GPD) - Ajax- trainer Louis van Gaal wond zich gisteren op over het feit dat de naam in verschillende kranten verkeerd was ge speld. „Iedereen die zich een beetje verdiept in deze club, moet weten datje het met 'ch' schrijft." Mario Melchiot dus. Deze week. toen Van Gaal Melchiot toevoegde aan de se lectie voor de finale in Rome. J verscheen de naam van de centrale verdediger van Ajax- 2 op de voetballandkaart. Kind van Surinaamse ouders, geboren in Nederland. 19 jaar. vanaf de D-junioren Ajacied. Nu nog amateur, in de belang stelling van Sparta, een on langs aangeboden B-contract van Ajax heeft hij nog in be raad. Of het snel is gegaan? „Vind ik met", zei Melchiot vlak voor vertrek naar Rome. „Althans, het duurde vrij lang voordat ik een contract kreeg aangeboden. Dat ik nu bij de selectie zit voor de finale is na tuurlijk een aangename ver rassing. Mensen proberen me nu te laten zeggen dat ik hoop. dat Frank de Boer niet fit is en ik dus een grotere kans op spe len heb. Maar zo werkt dat niet. Ajax moet winnen, dat is het enige dat telt. Ook als ik woensdag op de tribune zit is dit een trip om nooit te verge ten." toch de tranen door de lach Op dat moment wist ik. dit kan ik niet nog een seizoen opbren gen." Bordes Toch staat hij daar Hij krijgt de kampioensschaal in z'n handen gedrukt Het conflict tussen vreugde en verdriet is te groot Opeens is er geen houden meer aan. Hij vlucht snel naar binnen. „Ik heb daar. samen met m'n vrouw en David Endt. de pers chef. een potje zitten janken." Het lachen verging hem even. „Het was ook wat geforceerd al lemaal." Hij geeft het nu wel toe „Ja. een beetje als een boer met kiespijn. Met heel veel kiespijn. Het was ook een uitlaatklep Ge woon. lekker klessebessen, on gein. Maar thuis lachte ik niet. Ik werd eigenlijk steeds chagrij niger. Toen zei m'n vrouw op een gegeven moment: 'Jij lacht al leen bij Ajax. nooit thuis'. En daar ben ik over gaan nadenken. Dat seizoen was sportief het slechtste uit mijn carriere. Maar thuis hebben we het goed gehad. Thuis hebben we het heel goed gehad." Het vertrek was aanstaande. Zaakwaarnemer Rob Jansen ging op zoek. Silooy ging op vakantie. Uit de ligstoel belde hij. bijna dagelijks. Er kwam niets, geen enkele club. „Nie mand die belangstelling had voor een speler met mijn staat van dienst Dat was een tikkie. ja." Tirol belde, na de winter stop. Het was rond. alleen de handtekening nog. Jansen en Si looy naar Oostenrijk. Op het laatste moment afgeblazen De dokter kreeg ineens twijfels. En weer terug naar Ajax. terug naar de bank en het tweede „Dat was een knaller." Hij overleefde alle aanslagen op gestel en gemoed. „M'n gevoel voor humor heeft me er al die ja ren doorheen gesleept, dat weet ik zeker. En z'n vechtlust, „Ik heb zo veel. zó vaak moeten vechten. Tegen blessures, voor een vaste plek in het elftal. Het is me niet komen aanwaaien. Als ik zie hoe gemakkelijk anderen het hebben. Ik niet, ik moest knokken, altijd. Maar ik hield vol. Ik bleef in mezelf geloven." Wat de anderen ook zeiden. Sonny Silooy krijgt nu zijn belo ning. Een passend afscheid. Net als Frank Rijkaard vorig jaar. „Dit maakt heel veel goed Dit maakt eigenlijk alles goed", zegt hij. 'x-speler van Bordeaux wil prijzen winnen s 6-£ 'A! om! 11STERDAM (GPD) - Zeven- g kilo woog Richard Witschge n hij vertrok. Vijf jaar later negen kilo zwaarder werpt 26-jarige Amsterdammer Ie ch weer in de armen van zijn m ugdliefde, Ajax. Gisteren te mde Witschge een vijfjarig 'intract bij de uereldkam- in. „Het duurde lang", zei ainer Van Gaal nadat hij hem cl shirt met rugnummer acht id aangereikt. „Maar we heb- rnhet gered en ik ben heel blij ft hem." e grootste vertraging in de on- ïhandelingen liep op door toe- in van de voorzitter van Bor- 3-faux. de vorige club van itschge. Die verklaarde zijn iscorer aan diens nog twee ar doorlopende contract te wil- q nhouden, bovendien ontstond Tonduidelijkheid over een geli- iteerd transferbedrag voor itschge. En dan was er het eerjarige aanbod van Real Ma drid. „Maar voor mezelf had ik al vrij snel uitgemaakt dat. het Ajax zou worden", zei Witschge. voor wie Ajax 3.3 miljoen gulden heeft neergeteld. „Ik wil prijzen winnen. Real heeft net een nieuwe trainer, een ander con cept. Die onzekerheden heb ik bij Ajax niet." De jacht naar de volgende hoofdprijs, de Europa Cup voor landskampioenen, zal hij niet met eigen ogen aanschouwen. „Want ik heb nog een hoop te re gelen en een dag na de finale in Rome moet ik me bij Oranje melden." Explosief Witschge zal bij Ajax Edgar Da vids moeten doen vergeten, de komende vier jaar explosief mid denvelder bij AC Milan. „Verge lijken heeft niet veel zin", vindt Witschge ..Davids is een andere speler. Doordat hij zo klem is oogt hij als een pitbull, en hij gaat veel meer diep dan ik. Ik ben meer een controlerende spe ler. Het Ajax-systeem is ideaal voor mij. ik ben een speler die het spelletje ziet en moet veel spelers vóór me hebben. Dat merk ik als ik bij Oranje speel Daar. bij het Nederlands elftal, is zijn voorganger zijn concurrent Davids heeft voorlopig de beste papieren, maar volgend seizoen, wanneer een basisplaats voor Davids bij Milan allesbehalve een zekerheid is. biedt nieuwe perspectieven. Bovendien koes tert bondscoach Hiddink het Ajax-geraamte om de Amster damse automatismen ook in Oranje te benutten. Witschge houdt zich op de vlakte. „We gaan allebei voor dezelfde plek. de bondscoach moet maar een keuze maken. Maar ik denk dat ik niet voor Edgar onderdoe." Twee jaar Barcelona, drie jaar Bordeaux en een kort uitstapje naar Blackburn Rovers hebben hem sterker gemaakt. Niet al leen fysiek. „Die negen kilo ex tra zit vooral in de spiermassa", weet Witschge. „Maar ook men taal voel ik me een stuk sterker dan toen ik hier wegging Want heette hij niet lichtzinnig te zijn. tot vervelens toe geassioceerd met patat? „Die verhalen over mijn instelling hoop ik nu defini tief achter me te laten. De voor zitter zei al dat Ajax mijn laatste club zal zijn. Dat denk ik ook. Maar dan moet ik nog wel een keer bijtekenen. Nog tien jaar Ajax en dan net als Arnold Muh- ren afscheid nemen op m'n 36e. dat lijkt me wel wat" ROMIï (GPD) - De 'harde kern' van de Ajax-selectie gaat volgend seizoen het dub bele verdienen. De topsala rissen bij de Europa Cup houder gaan naar meer dan twee miljoen gulden. Dat is nog exclusief premies. De Ajacieden reageerden ver rast over het voorstel van het bestuur. „Ik had dit niet ver wacht", zei aanvoerder Dan ny Blind. Er zijn aanbiedin gen voor drie en vijf jaar ge daan. Ajax wil met de salarissen de concurrentie met de Italiaan se top aan. „Bruto", geeft pen ningmeester Arie van Os toe. ..Want netto zullen we de slag natuurlijk nooit kunnen win nen." Een groep van "acht of tien' spelers werd vorige week aan genaam verrast door het voor stel om het salaris 'aan te pas sen'. Danny Blind: „Ik wist niet wat ik hoorde. Ik mag aannemen dat jullie ongeveer weten wat wij hier verdienen. Nou. in mijn geval is het meer dan het dubbele." De toppers verdienen nu allemaal het zelfde bedrag Frank de Boer: ..Van der Sar krijgt volgend seizoen net zo veel als ik. Hij vindt dat niet meer dan te recht. Ajax heeft de voetballers on dergebracht in vier catego rieën. De groep A zijn de top pers. de groep D de spelers uit het tweede elftallen. Ook de reserves hebben een contract voorgeschoteld gekregen. De meesten hebben zelfs al gete kend. Van Os: „Vanaf volgend seizoen hebben we in de be taalde tak geen amateurs meer." Frank de Boer tekende vorig jaar. met broer Ronald, een verbintenis voor vijf jaar. Op dat moment waren de gebroe ders. samen met Mare Over- mars (ook vijfjaar) met ruim één miljoen gulden de best verdienende Ajacieden. Dat contract zal worden openge broken en ook verdubbeld. Peter Hoekstra en Marcio Santos vallen buiten de lucra tieve verhoging. Van Os: „Die zijn nog maar net gecontrac teerd." Ook een andere groep, de jongeren Wooter. Van den Bergh. Reuser. krijgen nog niets extra's. „Er moet na tuurlijk wel een uitdaging blijven zegt Van Os. „Als die jonge gasten straks met een Rolls Royce door de poort ko men. hebben we iets ver keerds gedaan.' Martijn Reu ser: „Ik hoef ook nog niet zo nodig meer te verdienen. Dat komt allemaal wel." Zonder de verhuizing van De Meer naar de Arena had Ajax de slag op de salansmarkt nooit aan kunnen gaan „In het oude stadion zaten we aan ons plafond",aldus Van Os „ook waar het de salarissen betreft." Ajax tilde de begro ting de laatste drie jaar in De Meer van 20 naar 35 miljoen gulden, exclusief Europa Cup inkomsten (bij het bereiken van de finale bijna 30 miljoen gulden). In de Arena start Ajax volgend seizoen met een 'kale' begroting van 50 mil joen. Van Os: „Een groot ge deelte van die verhoging be steden we dus aan de salaris verbeteringen." In het nieuwe stadion gaat Ajax zich concentreren op een andere, tot op heden te weinig benutte, geldbron Merchan dising luidt het toverwoord de komende jaren. Met Bayern Munchen. waar jaarlijks 100 miljoen gulden omgaat in de verkoop van clubartikelen, als lichtend voorbeeld. Van Os erkent dat Ajax voorals nog te weinig munt heeft ge slagen uit de ongekend grote populariteit van de club. „Maar dat is een kwestie van prioriteiten. We kunnen niet alles tegelijk. De veiligheid, het nieuwe stadion en het fi nancieel gezond maken van de club stond de afgelopen ja ren voorop De merchandi sing staat bij Ajax nu nog in de kinderschoenen, maar daar gaan we ons de komende periode volop mee bezig hou den En dat zou wel eens een hele belangrijke bron van in komsten kunnen worden Richard Witschge. met naast hem Louis van Gaal. glundert na het tekenen van zijn nieuwe contract bij foto Toussaint Kluiters.ANP ARNHEM (ANP) - Leo Beenhakker heeft een nieuwe club in het betaalde voetbal ge\ onden. De voormalige bondscoach treedt bij Vitesse in dienst als technisch directeur. Hij tekent van daag (dinsdag) een tweejarig contract bij de Arn hemse club. Beenhakker krijgt bij Vitesse de technische eind verantwoording. Oud-speler Frans Thijssen. die is geslaagd voor de cursus coach betaald voetbal, gaat als zijn naaste assistent fungeren. Beenhakker wilde het dienstverband met Vitesse maandagavond bevestigen noch ontkennen „Bel de voorzitter maar. Het is Karei zijn feestje. Ik word gek van al die telefoontjes Voorzitter Karei Aalbers was maandagavond niet bereikbaar voor commentaar Zijn woordvoerder Sjoerd Geurts kon de aanstelling van Beenhakker echter bevestigen De voormalige coach van Ajax was in het afgelo pen seizoen werkzaam in Turkije en Mexico Na zijn vertrek uit Midden-Amerika liet Beenhakker al doorschemeren dat hij belangstelling had voor een baan ..dichter" bij huis Willi Daume gestorven MUNCHEN iDPAi - Op 82-jarige leeftijd is gisteren in een zie kenhuis in Munchen de bekende Duitse sportofficial Willi Daume gestorven. Daume was ruim dertig jaar. van 1961 tot 1992. voorzitter van het Duitse Olympische Comité en van 1950 tot 1970 leider van de Deutschen Sportbundes iDSB). Hij leed al geruime tijd aan kanker Willi Daume was de belangrijkste sportbestuurder van na de Tweede Wereldoorlog in Duitsland Tussen 1956 en 1991 was hij lid van het Internationale Olympi sche Comité. Van 1972 tot 1976 fungeerde Daume als vice-voor- zitter van het IOC. Hij koesterde in die tijd ook de ambitie om voorzitter te worden. Hij stond aan de basis van de Olympische Spelen van 1972 in Munchen De veelzijdigde sportliefhebber Daume was ook nog van 1949 tot 1955 voorzitter van de Duitse Handbalbond. Tevens was hij in 1967 actief bij de oprichting van Stichting Deutsche Sporthilfe waar menig topsporter fi nanciële ondersteuning aan te danken heeft gehad. Eltingh zegt af voor Garros DÜSSELDORF (ANP) - Jacco Eltingh heeft definitief afge zegd voor het tennistoernooi van Roland Garros. De Gelder lander. geblesseerd aan zijn knie. kan daardoor zijn dubbelti- tel. die hij met Paul Haarhuis won. niet verdedigen. Haarhuis speelt in Parijs met Sjeng Schalken aan zijn zijde. Richard Krajicek is door zijn veertiende plaats op de jongste ranglijst geplaatst voor het Franse Grand Slam-toernooi. Schultz verscheen maandag op de nieuwe computerlijst bij de vrouwen op de negende plek. de hoogste in haar loopbaan. Zestien nieuwe proftrainers ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalwereld telt zestien nieuwe coaches betaald voetbal. Zij hebben bij de KNVB in Zeist met goed gevolg de cursus voor het hoogste trainersdi ploma doorlopen. Onder de geslaagden bevindt zich John Rep. De oud-international zakte tijdens de vorige leergang. De ge slaagden: Henk Bodewes (uit Groningen). Karei Bonsink (Am sterdam i. Jimmy Calderwood (Tilburg). Louis Coolen (Nue- neni. Ruud Dokter (Zeewolde). Martin Jol (Den Haag). Gerard Marsman (Raaltei. Heini Otto iHoofddorpi. Jan Poortvliet (Eindhoven). John Rep iZaandam Henk van Stee (Schiedam). Frans Thijssen (Malden). Robert Verbeek (Veldhoven). Mano Verlijsdonk iDeurnei. Mark Wotte (Voorburg) en Hans van de Zee (Diement. Levenslang stadionverbod fans BREDA (GPD) - NAC heeft gisteren drie supporters een le venslang stadionverbod opgelegd. Drie andere fans zullen tien jaar geweerd worden uit het nieuwe stadion aan de Lunet- straat in Breda. De zware straffen zijn het gevolg van de onge regeldheden die zich 12 mei voordeden na afloop van een vriendschappelijke wedstrijd tussen NAC en oud-NAC. Dit duel werd gespeeld als afsluiting van de feestelijkheden rond het afscheid van het oude stadion in de Beatnxstraat. Plavoff in eredivisie ZEIST (ANP) - De eredivisie krijgt met ingang van het komen de seizoen aan het eind van de competitie een playoff. De eerste vier ploegen in de eindrangschikking die zich nog niet voor Eu ropees voetbal hebben geplaatst, komen voor de extra wed strijden in aanmerking. De ploegen spelen paarsgewijs een uit en een thuiswedstrijd tegen elkaar. De winnaars van die dub bele duels spelen twee wedstrijden tegen elkaar, met als inzet het laatste startbewijs voor de UEFA-beker. De verliezer van de finale krijgt het eerste recht op inschrijving voor de Inter- toto-competitie. De invoering van een playoff-systeem is gis teravond in Zeist tijdens de vergadering betaald voetbal be krachtigd. Het voorstel is afkomstig van de belangenvereni ging Coaches Betaald Voetbal (CBV) ZEIST (ANP) - Jean-Paul van Gastel was gisteren de eerste voetballer die in naam van Oranje het trainingsveld betrad voor de voorbereiding op het Europees kampioenschap in Engeland. Oranje De Feye- noorder is deze week een van de zeven invités, nodig om de nog lang niet complete ploeg zinni ger bezig te laten zijn. De zeven kregen meteen een naam: assis tent-internationals. „Vind ik wel een aardige", bromde bondscoach Guus Hiddink. Wat zich op het on-Nederlands goede veld in de Zeister bossen onder meer afspeelde, was een fel partijtje Zeker in de slotfase, toen Dennis Bergkamp tot drie keer toe een flinke tackle moest incasseren en zelf ook behoorlijk uitdeelde. „Juist", verhief Hid dink zijn stom. De Achterhoeker hoopt de tijdens de kwalificatie wat fletse Bergkamp scherp op het EK te krijgen Eerder had hij al geroepen dat de vakantie voorbij is. Hiddink was dolblij eindelijk weer op het veld te staan. Zou Bergkamp assistent-inter national Van der Vegt vóór gis teren al eens hebben ontmoet of zien spelen Waarschijnlijk niet. De sfeer was even wat on wennig en Hiddink bezigde een term uit het dierenrijk. „Ieder een bakende zijn terrein af." Van de 22 geselecteerden voor Engeland waren er pas tien aan wezig: de Ajacieden Hoekstra en Reiziger, respectievelijk niet speelgerechtigd en geschorst voor de finale tegen Juventus. Bergkamp, De Goey. Taument, Cocu. Numan, Hesp. De Koek en Veldman. Vandaar de zeven ge nodigden. spelers die een goed seizoen draaiden en meestal al in Jong Oranje speelden: Vierklau, Rorije. Oo^jer. Laros. Van der Vegt. Van Gastel en, op het laatst toegevoegd. Dennis de Nooijer Spelers van het huidige Jong Oranje waren niet beschik baar. want dat elftal doet mee aan een toernooi in Toulon. Afgezien van de assistent-inter nationals beschikt Hiddink ook over reserve-internationals: spe lers die het eerst een oproep krij gen als iemand van de eerste keus geblesseerd afhaakt. Het zijn Helder. Stam. Waterreus en Makaay Dennis de Nooijer en co merkten meteen dat het tempo in Oranje soms wat hoger ligt dan bij de club Een paar keer het de top schutter zich makkelijk wegzet ten. Hiddink. scheidsrechter in dit soort partijtjes, floot bewust niet voor een overtreding als hij dat eigenlijk wel had moeten doen Om weerstand to kweken. Dinsdag (vandaag) speelt de al ternatieve selectie in Delft togen DHC. vrijdag in Breda togen Ba ronie Donderdag voegen de bui tenlanders Jordi - die zich vol gens de bondscoach niet zal la- ton beïnvloeden door het ont slag van vader Johan bij Barce lona - Winter. Seedorf en Mulder zich bij de groep. Hun competi tie is net wel of nog net niet voor bij „De jongens van de Neder landse clubs hadden alweer tien. vijftien dagen vrij gehad. Die moeten het ritme zo snel moge lijk oppakken Maandag 27 mei volgen de Aja cieden. met of zonder Europa Cup. Hiddink is morgen in elk geval toeschouwer in Rome. net als Reiziger. Hoekstra en de „Italia nen" Winter en Seedorf. Even is overwogen met zijn allen te gaan om het groepsgevoel te verster ken, maar dat bleek organisato risch onmogelijk. Alle internationals hebben een vast rugnummer gekregen. Bij de eerste elf zit maar een speler die niet van Ajax komt. Het is Feyenoorder Taument. die num mer 7 krijgt. De selectie: 1 Van der Sar 2 Reiziger 3 Blmd4 Seedorf 5 Frank de Boer 6 Ronald de Boer 7 Taument 8 Davids 9 Kluivert 10. Bergkamp 11. Hoek stra 12 Winter 13 Numan 14 Witsch ge 15 Bogarde 16 De Goey 17 CruijfT 18 De Koek 19 Mulder 20 Cocu 21 Veldman 22 Hesp BARCELONA - Het conflict, tussen Johan Cruijff en de voor zitter van FC Barcelona Jose I.uis Nunez dreigt uit te monden in een rechtszaak. De ontslagen trainer heeft zijn advocaat op dracht gegeven een aanklacht voor te bereiden. Cruijff: „Nu nez heeft zoveel leugens verteld dat het geen zin heeft te probe ren die een voor een te u eerleg- gen. Het is beter dat de rechter zich hierover buigt. Het is be roerd, maar in dat stadium zijn we aanbeland", zei Cruijff giste ren voordat hij naar Mallorca vertrok, om op het eiland deel te nemen aan een golftoernooi. De verbale 'oorlog' die zaterdag morgen achter gesloten deuren in het stadion Nou Camp ont brandde ligt nu open en bloot op straat. Beide partijen hebben hun toevlucht gezocht tot de media. Via deze trachten ze de publieke opinie achter zich te krijgen. Tijdens een discussieprogram ma gistermiddag op de TV. waaraan ook werd deelgenomen door vice-voorzitter Joan Gas part. konden kijkers bellen om hun mening over het conflict te geven. Aan het eind van het pro gramma keurden 26.000 kijkers het besluit van het bestuur goed. terwijl 18.000 bellers van mening waren dat het ontslag van Cruijff onterecht is

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 17