Opmars tennisteam de Schelde De Koeijer zet alles op rentree eerste klasse Zanini neemt leiding over sport 16 Animo moet buigen voor landskampioen Duno Bentschop in de prijzen Buitenlandse renners heersen in Olympia's Ronde uitslagen sport op tv DINSDAG 21 MEI 1996 van onze medewerker VLISSINGEN - De Schelde is zondag weer een stapje dichter bij de promotie naar de tweede klasse van de tenniscompetitie gekomen. De Vlissingers klop ten thuis middenmoter Roosen daal met 6-2, terwijl Souburg in en tegen Loon op Zand met een monsterscore uit de bus kwam. Souburg werd tweede door dat resultaat, op vier punten van de Schelde. Bij de mannenteams moest Animo een stap terug doen. In Terneuzen verloor Animo met 4-2 van landskam pioen Duno. De kans om in de kruisfinales door te dringen is daardoor gereduceerd. De Schelde wist dat Roosendaal een niet te onderschatten tegen stander is. Ook al ontbrak de pu bliekstrekker en dragende kracht van Roosendaal. Frank Vermeer, zijn invaller mocht er ook zijn. Robert van Boesscho- ten is de nummer dertien van de nationale jeugd. Goesenaar Vir gil Greeve was zijn opponent. Greeve legde een goede partij tennis op het gravel en hij kon daarbij steunen op een goede service en op gevarieerde, offen sieve slagenpatronen. Zijn over winning in twee sets was dik ver diend. ..Het spel verliep precies zoals ik wilde. Ik zette hem vrij wel constant onder druk", rea geerde Greeve. OUD-BEIJERLAND - In de Sa mengestelde wedstrijd te Oud- Beijerland is door de Zeeuwse ruiters goed gepresteerd. Debo rah Bentschop was de succes volste van de Zeeuwse delega tie. De amazone uit Middelburg eis te in combinatie met Fury in de klasse M de hoogste eer voor zich op. Djoeska van Loon uit Koudekerke wist in de mid denklasse met Mantar beslag te leggen op de derde plaats. Mark Merk uit Breskens eindigde in deze klasse met Gobert onder het zadel als vijfde. In de klasse L. met ruim vijftig combinaties het sterkst bezet, eindigde Arnemuidenaar Gilles Quist met Jalvo eveneens op de vijfde stek. Voordien had Bart Meyer slechts zes games op de baan ge staan. Tegen Stefan Heynen startte hij met een 1-O-achter stand. die hij vervolgens op ei gen opslag wegwerkte, waarna de speler van de Schelde al zijn aanvallend geweld losliet op de Roosendaalse nummer één. De ze gaf er bij de stand 5-1 de brui aan. omdat een enkelblessure op zou spelen. Door de zege was de score weer in evenwicht, want de wedstrijd was begonnen met puntenver lies via het duel tussen Marjan Ganseman en de gerenommeer de Marinka Bartels en de partij van Marjolein Meulenberg ver sus Anouk Nagtzaam. Ganse man. gehinderd door een kwets uur aan haar arm. bood deson danks goed tegenspel. Ze kwam in de tweede en beslissende set zelfs terug van 5-2 tot 5-4. maar ging daarna op eigen service als nog onderuit. Marjolein Meulen berg op haar beurt had weinig in te brengen tegen de pittige Anouk Nagtzaam. maar herstel de zich voortreffelijk in de vol gende reeks. Ze nam daarin zelfs een 3-0-voorsprong die toch niet voldoende was om een barrage af te dwingen. In het dubbelspel werd de score uitgebouwd tot 6-2. Helemaal zonder problemen ging dat ove rigens niet. want met name in het vrouwendubbel en in de tweede mixed moesten alle zei len bij gezet worden om de pun ten binnen te halen. Souburg verraste vriend en vij and. Niet zozeer door de winst op het tot. dusver als tweede geklas seerde Loon op Zand. als wel door de uitslag: 7-1. Knappe twee-sets zeges van Ronald van de Broek, Antoine van Bockel en Lucienne Sigmond op respectie velijk Bob van Berg. Harry Pul lens en Eugenie Mulder duidden op een overwicht van de bezoe kers. bij wie slechts Natascha de Kramer een extra reeks aan de bak moest. Haar opponente heette Pascale Engel die in de confrontaties met de Schelde en MLTC steeds aan het langste eind had getrokken. In de twee de speelperiode van de wedstrijd boekte Souburg drie maal suc ces. In Breda was zondagavond de stemming van MLTC in mineur. MLTC leed bij Markendaal een 6- 2-nederlaag. ..Toen we hier van morgen arriveerden, stonden we nog drie punten voor op onze te genstanders. nu staan we vier punten in de min", verwoordde captain Remco Maandag ..We hebben de kans gehad om er meer uit te halen. In de eerste mixed en de mannendubbel hadden we moeten toe slaan. Onze concurrent Prinsenbeek heeft vier punten gepakt. We krijgen het zwaar." Naast alle teleurstelling was er toch ook nog een lichtpuntje. Dat was het goede spel van Isa- belle Leenhouwers. In haar single overklaste ze Helen Can- teneau en samen met Eva La- brujère won ze het dubbelspel. Bij de mannenequipes stond in Terneuzen de wedstrijd tussen de nummers één en twee in poule 601 van de eerste klasse, Duno en Animo, op het pro gramma. De Zeeuws-Vlamingen toonden zich gelijkwaardig aan de landskampioen en die krachtsverhouding zou onge twijfeld ook in de eindstand tot uitdrukking zijn gebracht, als Dethlef Pieters niet bij een onge lukkige val zijn knie had gebles seerd en de strijd moest staken. Dat kostte Animo twee punten, want ook een partij in het dub belspel moest gewonnen gege ven worden. Boas Bierings en Fi- lip Versluys stelden daar posi tieve resultaten tegen achter eenvolgens Sebastiaan Jansen en Maarten Mulders tegenover, In poule 600 handhaafde 't Halve Maantje zich in de race met een plaats in de bovenste helft van het klassement als inzet, dankzij een overwinning op concurrent Frisselstein. Dennis van 't We- steinde en Arno Jongsma klop ten in het enkelspel Richard Arts en Jurich Hiemstra, in de dubbels haalden de beide Goese combinaties het volledige ren dement uit hun spel: 4-2. Marjolein Meulenberg en Corine Davidse (rechts) van de Schelde. IOANNINA (SIDl - Vlak voor de oversteek van Griekenland naar Italië heeft de Italiaan Stefano Zanini de leiding genomen in het klassement van de Giro. Hij eindigde in de derde etappe als tweede achter zijn landgenoot Giovanni Lombardi. Door de daarmee verworven tijd vergoeding werd de Italiaan Sil vio Martinello, derde in de eindsprint, van de troon gestoten. Za nini maakte precies zijn achterstand van vier seconden goed. Hij kreeg het rose tricot door een hogere klassering in het pun tenklassement. De finish lag na 199 kilometer op een helling in Ioannina. waarmee een eind kwam aan drie dagen koersen door Griekenland. Drie weken geleden behaalde de 27-jarige Zanini. afkomstig uit. Varese. de grootste triomf uit zijn loopbaan als beroepsrenner in de Amstel Gold Race die daarmee de eerste Italiaanse winnaar in de historie kreeg. In 1994 bracht hij de slotetappe van de Ron de van Italië op zijn naam. Lombardi, de winnaar van gisteren, leverde dat wapenfeit vorig jaar. Lombardi had goede hoop zelf de nieuwe leider in het klassement te worden. .,Ik had de verkeer de concurrenten om me heen", zei hij. Tijdens de etappe hing de koppositie van Martinello al aan een dun draadje door een ontsnapping van de Italianen Nicola Miceli en Daniele Contrini. Het duo had een maximale voorsprong van twee minuten, goed voor de eerste twee plaatsen in het klasse ment. Met Moeskroen in nacompetitie tegen Oostende, Beerschot en Kortrijk van onze medewerker Peter van Kouteren TERNEUZEN' - Erik de Koeijer moest vele jaren genoegen nemen met een plaats op de reservebank van Lokeren en verkaste daar om twee jaar geleden naar het ambitieuze Moeskroen. De doelman uit Terneuzen greep zijn kans bij deze Belgische twee deklasser, die zich voor het vierde achter eenvolgende seizoen opmaakt voor de na- competitie om een plaats op het hoogste ni veau. De Koeijer, 29 jaar inmiddels, hoopt op een rentree in de eerste klasse. De Witte Reus van Moeskroen, zoals hij door de sup porters wordt genoemd, tekende onlangs voor tw ee jaar bij. Erik de Koeijer vertrok op 17-jarige leeftijd van Terneuzen naar Lokeren. waar hij slechts sporadisch in de eerste ploeg onder de lat stond Dannv Dhondt. die volgend sei zoen voor Hoek uitkomt, was twee handjes op één buik met trainer Aimé Anthuenis en verdedigde jarenlang het doel van de stan- daardploeg. ,,Tien jaar Lokeren is achteraf gezien eigenlijk te veel geweest", vindt De Koeijer. ..Toen Lokeren naar de tweede klasse degradeerde, weigerde Dhondt bij te tekenen, ik dacht dat ik mijn kans zou krij gen en verlengde mijn contract. Maar het was goed en wel een paar dagen voordat de competitie weer begon, toen meneer alsnog tekende. Toen was voor mij de maat vol. Ik wilde het seizoen afmaken en er een dikke streep onderzetten. Ik vond het welletjes." Geluk De belangstelling van Moeskroen kwam voor De Koeijer dan ook als een geschenk uit de hemel. ,,Ze speelden bij Lokeren in de competitie, maar daarvoor had ik er nog nooit van gehoord. Ik wist niet eens waar Moeskroen lag", bekent hij ..Lokeren heeft me toen nog wel een voorstel gedaan, maar daar kon ik de huur niet eens van betalenIk had zelfs al werk in de bouw gevonden. Maar meteen in het eerste gesprek met Moes kroen wist ik al wat ik wou Het was een schitterend gesprek. Ze deden me een voor stel. waar ik niet lang over hoefde nadenken. Zó veel had ik bij Lokeren nog nooit ver diend. Ik heb gelijk voor twee jaar getekend Je moet een beetje geluk hebben in het le- Erik de Koeijer, de witte reus van Moeskroen, tekende onlangs voor twee jaar bij. foto Charles Strijd ven", weet hij. ..Als Moeskroen niet had ge beld. had ik nu misschien wel bij Hoek ge speeld. Twee jaar geleden was alles met Hoek in kannen en kruiken." Meteen in zijn eerste seizoen maakte hij een sterke indruk op de aanhang van Moes kroen. „Iedereen vond het vreemd dat ik pas na zoveel jaar een heel seizoen eerste keus was. Ik begon bij een nieuwe ploeg en dat kostte natuurlijk wel aanpassing. De eerste vijf wedstrijden verloren we. maar de trainer zei dat ik me geen zorgen moest maken. Na dat we van Standaard Luik voor de beker hadden gewonnen, denk ik dat de suppor ters wel hebben gezien dat er met De Koeijer geen miskoop was gedaan." Niettemin raakte de Zeeuws-Vlaming dit seizoen zijn basisplaats enige tijd kwijt. On der de nieuwe trainer George Leekens start te Moeskroen opnieuw met een serie neder lagen. Uitgerekend na het verlies tegen Lo keren (5-1werd De Koeijer naar de reserve bank verwezen. „Ik zou niet genoeg leiding hebben gegeven aan de verdediging", ver telt hij. „Ik vond dat klinkklare onzin, heb even met de deuren gerammeld, maar me professioneel opgesteld. Naar de pers toe werd aangegeven dat ik geblesseerd was. Dat heeft een week of vijf geduurd. Toen de tweede keeper tegen Padro Eisden een gro ve blunder maakte, begon het publiek om mij te roepen. Ik keepte twee weken, maar raakte aan mijn vinger geblesseerd. Daar door heb ik nog een keer drie wedstrijden gemist." Na de winterstop kreeg de Terneuzense goa lie zijn plek onder de lat evenwel terug. „Sindsdien ben ik er niet meer uit geweest. De wedstrijden die ik gespeeld heb, waren van een constant niveau: tussen een zeven en een acht. Af en toe eens een negentje. maai" zeker nooit minder dan een zes. Men is ook duidelijk tevreden. Half maart werd er gepolst wat ik van plan was. Moeskroen heeft te kennen gegeven dat promotie naar de eerste klasse voor dit jaar nog geen must is. maar volgend jaar is dat zeker de doel stelling. Ik heb voor twee jaar bijgetekend. Als mijn contract afloopt, ben ik 31 jaar. Een keeper kan in het algemeen lang mee. Sinds kort heb ik een manager, die links en rechts voor me kijkt. Hij heeft contacten in Enge land. Duitsland. Japan. Stel je voor dat ze ergens een keeper nodig hebben. De wonde ren zijn de wereld nog niet uit." Voorlopig blijft De Koeijer met zijn gezin echter gewoon in Terneuzen wonen. ..Er is voorgesteld om naai- Moeskroen te verhui zen. maar dat zie ik niet zitten. Je kijkt van uit het stadion op de Franse grens, maar de verbinding is zeker niet slecht. Ze doen moeite om mijn Nederlands te begrijpen en ik spreek zelf gebroken Frans. Elke dag steek ik weer meer op. Maar de kinderen gaan in Terneuzen naar school, mijn familie woont hier. En als het nodig is. kan ik op kosten van de club in een hotel overnach ten." Zo maakt hij als eén van de acht full-profs deel uit van de selectie van Moeskroen. On der impuls van de internationaal gelouterde Leekens wordt er steeds professioneler ge werkt. .Qua organisatie was Moeskroen twee jaar geleden al verder dan Lokeren", heeft hij ervaren. „Dat verbaasde me toen. Dit jaar is Leekens gekomen. Hij is een am bitieus man en heeft een naam in de voetbal lerij. Hij eist veel van zijn spelers en werkt alles tot in details uit. Ik krijg elke dag kee perstraining Dat is natuurlijk ideaal. Een paar keer op techniek, een paar keer op kracht, op uithouding." Underdog Na een paar weken van rust laadt Erik de Koeijer deze en komende weken de accu nog een keer op. Moeskroen. dat erin is geslaagd om met de gebroeders MPenza de twee grootste talenten van Belgie te strikken, treedt donderdag aan voor de eerste wed strijd van de nacompetitie. Daarin neemt de ploeg hef op tegen Oostende. Beerschot en aartsrivaal Kortrijk. „Vooral tegen Kortrijk zou het nog wel eens twee keer oorlog kun nen worden", kijkt hij vooruit. „Oostende zit in een favorietenrol. wij zijn een under dog. Vier weken geleden hebben we ons we ten te plaatsen voor de eindronde. Leekens heeft daarna alles gericht op die wedstrij den Ik denk dat we als ploeg sterker staan dan vorig jaar. We hebben een spits die veel scoort, maar hebben vooral veel voor elkaar over. En wie naast het spoor gaat. wordt tot de orde geroepen." van onze verslaggever Fred Segaar OSSENDRECHT - Geen Hol landser wielerwedstrijd dan Olvmpia's Ronde. Kaarsrech te wegen door onafzienbare weilanden. 'beklimmingen' die beperkt blijven tot de hoogte van een verkeersdrem pel en altijd maar die wind. Nederlandse, naar ook Belgi sche coureurs, hebben daar al in een ver verleden iets op ge vonden Als de wind schuin op kop waait, vormen zij over de gehele breedte van de weg een waaier Wie zich daarin geen plek weet te bemachtigen, wordt, 'op de kant' gezet, "wap- pert' uit de groep en is in zijn eentje kansloos tegen de groep Buitenlanders begrepen het spel vroeger nooit, waardoor een typische 'waaierwedstrijd' als Olympia's Ronde lange tijd een Nederlandse aangelegen heid was. Maar zelfs het laatste 'bolwerk' wordt dezer dagen geslecht door de buitenlanders van wie met name de Azzuri hebben ge leerd van de fouten die hun landgenoten in het verleden maakten. Ze laten zich niet lan ger wegzetten door Belgische beulen en Hollandse stoem- pers. Cristiano Citton bewees het zondag toen hij de leiderstrui pakte en toonde het gisteren in de etappe van Schijndel naar Ossendrecht opnieuw aan door zijn oranje trui met succes te verdedigen. De dagzege was ook al voor een buitenlander De Belg Dennis Moons ver sloeg Andrea Collinelh i twee dei en Anthony Theus iderdei in de massaspurt. Het is 'Oranje beneden' in Olympia's Tour. ook in zijn 45e editie een secondenspel. Citton heeft twintig tellen voorsprong op Hiemstra. een marge die donderdag teniet kan worden gedaan. Maar als de Nederlan ders het op hun eigen terrein - de vlakke wegen - niet kunnen, is het dan realistisch aan te ne men dat ze de Italianen in het Zuid-Limburgse heuvelland schap verslaan9 Egbert Koersen, ploegleider van AGU en scout voor de TVM- ploeg van Cees Priem, ziet het niet één. twee. drie gebeuren. „Moet je eens naar die billen van de Italianen kijken, onge looflijk zo gespierd. Die gasten doen in de winter ontzettend veel krachtraining. Ze willen daar graag in investeren. Moet je bij ons eens om komen Eer datje een renner zover hebt ge kregen dat hij met gewichten aan de slag gaat." Klassementsleider Cristiano Sitton (21) heeft bovenbenen waarop Jan Raas in zijn goede tijd jaloers zou zijn geweest. De politie-agent-in-opleiding maakt deel uit van de Italiaan se baanploeg maar had zich tot voor zijn vertrek naar Olym pia's Tour nog niet van een plaatsbewijs voor de Olympi sche Spelen verzekerd. Hij ver moedt dat zijn prestaties in de voorbije dagen coach Sandro Calleri hebben overtuigd van zijn klasse. 'Atlanta' is een droom van de krachtpatser. Een Italiaan staat eerste in het klassement, een Belg is ritwin naar En dat in een typisch Ne derlandse wedstrijd Wie toch al somber van aard is. zou treu rige gedachten krijgen over het Nederlandse wielrennen. Remco Appel grijpt zijn kans VLISSINGEN - Remco Appel heeft de negentiende ronde val de Zeeuwse snookerranking gewonnen. In de finale won AppJ met 3-1 van Johnny Hage. Appel legde in de halve finale PeiJ Dingemanse zijn wil op en in de kwart-eindstrijd was hij JacoL Everwijn te machtig. Johnny Hage had de finale bereikt v, overwinningen op Dick de Blaav en Frans Wijnen. Winnaa van de verliezersronde was André Janse. Grote verliezer vand dag was de kersverse Zeeuwse kampioen Joop Rijpsma. schijnbaar al zijn krachten had verspeeld op de Zeeuwse tite strijd. De stand na negentien ronden: 1 Dick de Blaay 71, 0 Johnny Hage 70, 3 Erwin Maas 69, 4 Andre Janse en Adrie ^pe rv. Kant 66, 6 Giel Menheere en Joop Rijpsma 61. 8 Cees Intvee 60. LjiSI Voortvarende opening Atletica limn visse DELFT - De A-junioren van de Vlissingse atletiekverenigia e'd' Atletica hebben in hun eerste competitiewedstrijd in Delft e? »Ro1 goede daad gesteld. Ze eindigden op de derde plaats met et ||e al totaal van 6205 punten. F Corné Daane verbeterde zijn persoonljk record op de 800 mett,al 's naar 2.05.70. Frank Vanbesien sprong 6 meter en 3 centimete ver en dat betekende eveneens een persoonlijk record. 01: ün e Willemse liep op de 400 meter naar een scherpe tijd van 51 seconden. De 4x 100 meter-estafetteploeg finishte als derdei "CIU 46.00 seconden. Oefenduel van Jong Borsele natst Iet rr VLISSINGEN - Donderdag speelt het Borsels Elftal van spx 1]n c Iers onder 21 jaar zijn tweede oefenwedstrijd. In Heinkenszari r nj( speelt de formatie, die gecoacht wordt door André Wurth. et ;en s duel tegen zondag-vierdeklasser Luctor'88. De aftrap is c: jfe 19.00 uur. fgge eet i laar. Tant VLISSINGEN - Wielrenner Marcel van der Vliet is in Arnsteieuze dam in een dernykoers voor amateurs als tweede geëindigd D 'en coureur van de EDC-formatie moest alleen Peter Rinkel vot laten gaan. De derde plaats was voor Erwin Kistemaker, Dlinkl profkoers werd gewonnen door de Italiaan Ballerini. ea" iet Van der Vliet tweede in dernykoers Paard breekt nek tijdens military AMBT DELDEN (GPD) - Tijdens de military in Ambt Deldt Zc is gisteren het paard Equipe's Winchester van amazone M t rieke Mulder uit Holten overleden. Het dertienjarige paa- brak bij een val in een sloot zijn nek en was vrijwel op slag doo ioms Vlak voor de afsprong over de sloot weifelde het paard, meti jjn z fatale val als gevolg. nel1 foto Ruben Oreel Atletiek Delft: Competitie A junioren: Atletica 4 x 100 meter 46.00. 100 meter: D. Muller 11.7. 400 meter O. Willemse 51,6. 800 meter: C. Daane 2 05.70. 3000 meter- M. Schrier9.33. Verspringen- F. Vanbesien 6.03. Hoogspringen F. Vanbesien 1.55. Kogelstoten - A. Gesink9.04. Discuswer pen: A. Gesink 27 84. Speerwerpen M. Schrier 31.48. Kleiduivenschieten Schietbaan Midden-Zeeland te 's-Heer Arendskerke. De grote trap- en skeet- wedstrijd over honderd kleiduiven. Klasse A: 1 W. de Zwart 94(4), 2 M. N. Vermue 90(3), 3 J. van de Maas 90(4), 4 R F. de Graag 89(6), 5 A. P van Damme 88(5), 6 Ko de Koeyer 88(8), 7 M. de Vis ser 88(9); klasse B 1 M Polvliet 73(9), 2 L. van de Jagt 73(14), 3 Fr de Visser 72(13), 4 L. F. Polderdijk 71(6), 5 K. van Hee 71(17), 6 A. P. Steendijk 69(1), 7 P. Wagenaar 68(16). Tussenstand Midden-Zeeland Trofee: 1 J. Crucq 27, 2 A. P. van Damme 24, 3 Ko de Koeyer 23, 4 R. F. de Graag 18. Tennis Coral Springs (VSt). Mannen, 450.000 gulden. Finale: Stoltenberg (Aus/7) - Woodruff (VSt) 7-6 2-6 7-5. Düsseldorf (Dui). Wereldbeker landenteams. Rode groep: Duitsland - Zwitserland 0-3 (Bec ker - Rosset 6-7 4-6, Prinosil - Hlasek 6-7 4-6, Becker/Prinosil - Rosset/Hlasek 6-4 3- 6 1-6). Spanje - Zweden 2-1 (Bruguera - Enqvist 1 -6 6-4 6-4, Alberto Costa - Larsson 6-2 6- 3, CarbonelI'Roig - B|orkmann/Nyborg 3- 6 3-6). Programma dinsdag, blauwe groep: Nederland - Rusland, Verenigde Staten - Tsjechie. Ranglijsten: Mannen: 1. Sampras (VSt) 4558 punten, 2 Muster (Oos) 4413, 3. Agassi (VSt) 3830, 4. Chang (VSt) 3627, 5. Becker (Dui) 3490, 6. Ivanisevic (Kro) 2882, 7. Kafelnikov (Rus) 2566, 8. Cou rier (VSt) 2241,9. Enqvist (Zwe) 2216,10. Rios (Chi) 2072, 11. Ferreira (ZAf) 1828, 12. Boetsch (Fra) 1611,13. Alberto Costa (Spa) 1592, 14. Krajicek (Ned) 1464, 15. Rosset (Zwi) 1445, 25. Sïemerink 1123, 29. Haarhuis 1062, 61 Schalken 760. 83. Eltingh 593, 165. Winnink 244, 198. Da vids 196. Vrouwen: 1. Graf (Dui) en Seles (VSt) 327,9, 2. Martinez (Spa) 221.1, 3. San- chez-Vicario (Spa) 204,5, 4. Majoli (Kro) 185,3, 5. Huber (Dui) 159,5, 6. Rubin (VSt) 145,2, 7. Sabatini (Arg) 129,4, 8. Date (Jap) 121,5, 9. Schultz (Ned) 112,3, 10. Davenport (VSt) 111,6, 42. Oremans 33,2, 59. Boogert 25,0, 84. Kamstra 16,5, 158. Stéphanie Rottier 8,3, 169. Vis 7,4, 196. Noorlander 5,9, 199. Bollegraf 5,7. Districtscompetitie, afdeling mannen- teams, hoofdklasse: Duiveland 1-Phil- ten 1 6-0. E. Verbraak-P. van Veldhoven 6-4,6-4, H.J. Goedegebure-N. d'Hert 6- 3,6-0. P Vreeke-H. van den Akker 6-0,2- 6,6-4. J. Folmer-P van Hurk 6-2,6-1. H.J. Goedegebure/J. Folmer-P. van Veldho- ven/H. van den Akker 6-4,6-4, E. Ver braak/P. Vreeke-N. d'Hert/P. van Hurk 6- 4,6-4. Souburg 1-T Halve Maantje 1 3-3. E Bakker-M. Wisse 6-0,6-3, D Rempt- Ch. Versteeg 4-6,6-3,6-0, A. de Böck-J. Oranje 2-6,4-6, W. de Waal-W. de Meulemeester3-6,0-6, E. Bakker/A. de Böck-M. de Rave/M. Wisse 3-6,6-3,6-4, D. Rempt/S. kats-Ch. VersteegAW. de Meulemeester 6-3,3-6,2-6. De Boskreek 1-MLTC 1 0-6. (MLTC kam pioen). P. van Waterschoot-M. van Sab- ben 2-6,3-6, A. Risseeuw-R. van Hous- selt 3-6,1-6, H. Riemens-B. Bierma 4-6, w.o B. Bierma, R. Snauwaert-R. Vroe- gop 0-6,0-6. P. van Waterschoot/A. Ris- seeuw-R. Maandag'W. Labrujere 3-6.2- 6, H. Riemens/R. Snauwaert-R. Carol/B. Bierma 7-5,3-6,4-6. De Eikenhof 1-Game '78 1 1-5, M. de Brouwer-N de Koster 3- 6,6-3,4-6, R. de Witte-M.J. de Jonge 6- 2,2-6,3-6, W. Crombeen-P. Vervaet 6-3,3- 6,4-6, M. van Jole-F. van Cauteren 2-6,3- 6, M. de BrouwerAW. Crombeen-N. de Koster/P. Vervaet 4-6,1-6, R. de Witte/R. Martens-M.J. de Jonge/F. van Cauteren 5-7,6-3,6-3. Eerste klasse-A. Slagvast 1- Game '78 1 5-1, Yerseke 1-Animo 1 4-2, Wresterschouwen 1-de Bongerd 1 3-3, Kapelle 1-Kruiningen 1 5-1. (Kruiningen kampioen), eerste klasse-B- de Bru-ten 1 - Souburg 2 4-2, Waarde 1-de Schelde 1 0- 6, Sint Annaland 1-Smash 1 2-4. Sluiskil 1-Zierikzee 1 5-1. (Sluiskil kampioen). Rangschikkingen: hoofdklasse. 1. MLTC 1 33 p., 2. 't Halve Maantje 1 27 p., 3. Game '78 1 27 p., 4. de Eikenhof 1 24 p., 5. Duiveland 1 19 p., 6. Souburg 1 16 p., 7. de Boskreek 1 13 p., 8. Philten 1 9 p. eerste klasse-A: 1. Kruiningen 1 29 p., 2. Kapelle 1 28 p„ 3. Yerseke 1 25 p., 4. Westerschouwen 1 22 p., 5. Slagvast 1 20 p., 6. Animo 1 17 p., 7. de Bongerd 1 17 p., 8. Game '78 2 10 p. eerste klasse- B 1Sluiskil 1 34 p., 2. de Bru-tèn 1 29 p 3. Smash 1 25 p 4 de Schelde 1 24 p.. 5. Souburg 2 22 p 6. Zierikzee 1 19 p., 7. Sint Annaland 1 lip., 8. Waarde 1 4 p. Mitsubishi Motors competitie, afdeling mixedteams, derde klasse-poule 24: Markendaal 1-MLTC 1 6-2. A van Al- phen-D. de Jong 6-3,6-4, M. van de Donk- can< etr£ aide jett J. Filius 7-6,6-1J. Simon-M. Heeringi w 4,6-0, H Canteneau-I Leenhouwers 6,1-6, A. van Alphen/E. van Essen-D. fger Jong/J. Filius 6-3,2-6,6-3, J. Simon fjjer Canteneau-E. Labrujère/I. Leenhouw! 3-6,3-6, J Simon. A. van Alphen-M. H; ringa'D. de Jong 6-2.1-6,7-6, H. Can neau-M van de Donk-E. Labrujere'J lius 6-1,6-1. de Schelde 1-Roosendaa 1 6-2. B. Meyer-S. Heynen 5-1. v Meyer, V. Greeve-R. van Boesschoten 3,6-3, M. Ganseman-M. Bartels 1-6,i jgiu M. Meulenberg-A. Nagtzaam 2-6,4-6, MeyerA/. Greeve-S. Heynen/R. Boesschoten 6-3,6-1. M. Meulenberg Davidse-M. Bartels/A. Nagtzaam 5,6-2, C. Davidse/B. Meyer-Ch. Nieu ee- laat/S. Heynen 6-1,6-2, M. Meulenbe Is h Greeve-M. Bartels/R. van Boessd loe I ten 7-5,7-6. Loon opZand 1-Souburgl 7 B. van Berg-R. van de Broek 4-6,4-6 Pullens-A. van Bockel 3-6,2-6, P. Er: Ijk N. de Kramer 3-6,6-3,5-7, E Mulder Sigmond 4-6,6-7, B. van Berg/H. Pulle ^JZl R. van de Broek/M. Sanderse 7-5,6-3 Engel/E. Mulder-N. de Kramer,'L. 8 mond 1-6,0-6. E. Mulder/B. van Berg de Kramer/R. van de Broek 4-6,1-6. Engel/I van lersel-L. Sigmond/M. Si derse 5-7,1-6. Afdeling mannenteams, eerste klass poule 600: Frisselstein 1-'t Halve Ma! zA tje 1 2-4. R. Arts-D. van 't Westeinde 5.6-7,3-6, P. Ickenrooth-S. Carpentier 6.7-6,7-5, R. Heethuis-H. Schipper 6-1 Hiemstra-A. Jongsma 3-6,4-6, Arts/R. Heethuis-M. Schouw/A. Joni ma 3-6,4-6, P. Ickenrooth/J. Hiemstra van 't Westeinde/S. Carpentier 4-6.2 j|$ eerste klasse-poule 601: Animo 1 -EX 1 2-4. J. Verstraeten-R. van Severer 6,3-6, D. Pieters-B. van Onna 3-6,7-5: w.o. B. van Onna, B. Bierings-S. Jan:n 6-3,3-6,7-6, F. Versluys-M. Mulders6-! t 3, J. Verstraeten/D. Pieters R. ren/N. Rietman w.o. R. van Beveren ugi Rietman, B Bierings/F. Versluys-B. v tn(j Onna/M. Mulders 7-5,0-6,0-6. twee |n^ klasse-poule 603: Waalrackets-Ad Sport. Ador Sport niet opgekomen. Sportprijsvragen Lotto 20: Eerste prijs geen winn; en tweede prijs: 2 winnaarsf. 50.000, der prijs: 37 winnaars f. 1000, vierde pr„0 185 winnaars f. 250, vijfde prijs: 2: winnaars f. 25. zesde prijs 4954 v» 'r" naars f. 10, zevende prijs: 46.207 Kr naars f. 5. Verwachte jackpot: f. 3 joen. fits Cijferspel 20: Zes cijfers goed winnaar, vijf cijfers goed- 1 winniUj. vier cijfers goed: 26 winnaars, drie fers goed: 267 winnaars, twee cijS goed: 2525 winnaars van vaste pri|ze Lucky 10, maandag 20 mei l'le 13-14-19-25-28-29-32-34-39-41-42-49 its 58-67-69-70-74-75-78 (onder voorbehoud) Wielrennen Ronde van Italië. Derde etappe Mes longi - loanina 1Lombardi llta) 4.54 2. Zanini (Ita), 3. Martinello (Ita), 4 (Spa), 5. Guidi (Ita), 6. Vergnani (Ita Konisjev (Rus), 8 Zanette (Ita), 9. M zoni (ita), 127. Van Steen 7.04, 135.' der Steen 9.31, 140. Cordes. Klas ment: 1. Zanini 15.37.04, 2. Martine 3. Lombardi 0.04, 4. Guidi 0.14, 5. Fa! zio Bontempi, 6. Edo 0.18, 7. Abdoe parov (Oez), 8. Bramati (Ita) 0.20, Van Steen 7.26,141. Van der Steen 9 148. Cordes. Olympia's Ronde Vierde eta Schijndel - Ossendrecht: 1 Moons 156,5 km in 3.33.08, 2. Collinelli (Ita Theus (Bergeyk), 4. Hiemstra (Maru 5. Van Hest (Tilburg), 6. Van der Vel: (Heerle), 7. Godert de Leeuw (Ernielc Algemeen klassement: 1 Cit 14.14.46. 2. Hiemstra 0.20. 3. Peter gers (Groot-Schermer) 0.21, 4 Re rink (Harbrinkhoek) 0.26, 5. Gutte (0 0.27, 6. De Crom (Hoogerheide) 0.31 Van der Wolf 0.37, 8. Appeldoorn 0.38 Zuijderwijk (Poeldijk) 0.44, 10. (Koog a/d Zaan) 0.54. 12.00-17.00 Did '2 Sport ex tra: tent World-Team-Cup vanuit DusseldO 12.30-13.00 Ned 3:Sportjournaal 17.00-17.30 BBC 2:Paardenkoers op Goodwood 18.40-21.00 Did 2 Sport extri bal. afscheldswedstrijd voor Rt Voller. Bayer 04 Leverkusen-DU nationaal elftal. 18.43-18.51 Ned 2:Sportjournaal 18.45-19.10 RTL -: Sport 19.30-20.00 BRT l:Sport 20.10-21.00 BBC 2:Gower's Cricl Monthly: magazine 20.57-21.32 Ned 2:Rome. we kom voorbeschouwing op de Champid League-finale Ajax-Juventus 22.16-22.34 Ned 3:Sportjournaal 22.55-23.25 BRT 1:Sport 23.00-23.35 RTL 4:Sport

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 16