Uitstallingen niet langer geduld Rijkswaterstaat: oesterziekte geen gevolg spui-beleid Alleen de oorlog kon dit diamanten paar scheiden Arnemuiden werkt hard aan uitvoering van 'laatste wensen' zeeland 14 1 Winkeliersvereniging Vlissingen roept collega's op regels na te leven Rotonde Koudekerke krijgt vaste vorm Middelburg zoekt steun tegen tweede milieustraat OLAZ lezers schrijven UW VOORDEEL SLAGER DINSDAG 21 MEI 1996 van onze verslaggever VLISSINGEN - De winkeliers vereniging heeft de onderne mers in de binnenstad van Vlis singen opgeroepen zich aan de regels voor de uitstallingen te houden. In een brief heeft het bestuur een beroep gedaan op alle leden om de uitgestalde waar voor hun deur "eens kri tisch te bekijken'. De vereni ging is van mening dat het ge hele kernwinkelgebied de dupe wordt van de overdadige uit stallingen van enkele onderne mers. De gemeente kent sinds 1992 aangescherpte richtlijnen voor de uitstallingen. In de praktijk bleek daar weinig van. omdat er geen gerichte controle was. Sinds een jaar is dat wel het ge val. maar sommige winkeliers blijken hardleers te zijn. Vooral op drukke dagen - zoals recent op de zaterdag vóór Moederdag en vorige week vrijdag tijdens de De Ruyter-jaarmarkt - is er op sommige plaatsen door obsta kels geen doorkomen aan. ..De consument moet uitkijken Vijf boetes bij snelheidsmeting VLISSINGEN - Bij een snel heidscontrole op de Bachlaan in Vlissingen heeft de politie maan dagochtend vijf bekeuringen uitgedeeld. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 85 kilometer per uur. Op de Bachlaan geldt een maximumsnelheid van vijf tig kilometer per uur. Politie neemt drankrijder rijbewijs af MIDDELBURG - Een 29-jarige Vlissinger heeft maandagoch tend om half drie zijn rijbewijs moeten inleveren wegens rijden onder invloed. De politie hield de man aan op de Vlissingsesin- gel in Middelburg. Uit een ademanalyse bleek dat de Vlis singer 795 microgram alcohol had gedronken. De grens ligt op 220, het rijbewijs invorderen ge beurt als een automobilist meer dan 575 microgram alcohol nut tigt. De man kreeg een rijverbod van negen uur en een dagvaar ding. en voortdurend uitwijken. Dat gaat ten koste van de aandacht voor de winkels zelf', schrijft het bestuur van de Vereniging Win kelcentrum Vlissingen aan de le den. „Het gaat, zoals zo vaak, om een klein aantal mensen dat het verknoeit voor de rest", zegt se cretaris P. van der Maden in een toelichting op de brief. Ook in het zogeheten BRO-rapport. dat eind vorig jaar is opgesteld in op dracht van de Vlissingse Onder nemerscentrale. worden de over matige uitstallingen een min punt in het winkelcentrum ge noemd. Regels De brief van de winkeliersver eniging is mede opgesteld op verzoek van de gemeente. „We proberen sinds een jaar ervoor te zorgen dat de winkeliers zich een beetje aan de regels houden, maar dat gaat niet zonder slag ol stoot zegt F. Borgs van de afde ling ondersteuning van de sector beheer. Hij is speciaal voor de controle van de uitstallingen aangesteld. „In het begin merk te ik wel resultaat. Maar als er ever; geen controle is, staat het binnen de kortste keren weer vol." Tot boetes is het nog niet geko men. Borgs: „Er zitten altijd wat dwarskoppen bij. Ze wijzen na tuurlijk eerst naar hun buur man, in plaats van zelf het goede voorbeeld te geven. We proberen hen van de redelijkheid van de regels te overtuigen. Overleg is. MIDDELBURG Fietspuzzeltocht - MAC. Scheldegouwen houdt maandag 27 mei (tweede pinksterdag) een fietspuzzeltocht voor het hele gezin. De lengte van de tocht - die aan de hand van een eenvou dige routebeschrijving is te vol gen - is 23 kilometer. Onderweg worden vragen gesteld aan de deelnemers en moeten opdrach ten worden uitgevoerd. Voor kinderen is een apart puzzelpro gramma gemaakt. De inschrij ving en de start zijn tussen 13 en 14 uur op de Markt (voor het PZC-kantoor) in Middelburg. De deelnemers moeten uiterlijk om 16.30 uur de controlekaart bij de finish inleveren. De prijsuitrei king. in café Alassio aan de Zus terstraat, is zo snel mogelijk na binnenkomst van de laatste deelnemer. van onze verslaggever MIDDELBURG - Rijkswater staat wijst de kritiek van de hand dat de massale sterfte on der platte oesters wordt veroor zaakt door het 'slecht doorspoe len' van het Grevelingenmeer. Het beleid is er juist op gericht, aldus L. Adriaanse van Rijks waterstaat, om maximaal te spuien. Uitgangspunt is dat er geen zuurstofloosheid in het water mag optreden. Daarom wordt er in de zomer geen water ingelaten. In Yersekse oesterkringen wor den Rijkswaterstaat verwijten gemaakt. „Ik denk dat er te wei nig vers water in de Grevelingen wordt gepompt", zei oesterex porteur J. Verwijs. „In de Oos- terschelde zijn immers geen pro blemen." M. Scheele van visse rij verem ging Ostrea liet eenzelf de geluid horen. Er zou volgens hem te weinig zuurstof zijn. Dat lijkt Adriaanse van Rijks waterstaat onwaarschijnlijk. Het spuibeleid van Rijkswater staat is erop gericht zuursto floosheid te voorkomen. Noord zeewater wordt niet binnengela ten van 1 april tot 1 oktober, dit om te voorkomen dat koud zee water in het meer terecht komt. Dat zakt naar beneden, waar door waterlagen ontstaan. In de onderste, koude laag kan dan zuurstofloosheid optreden, 's Winters wordt wel gespuid. Verwijs is niet overtuigd. Het water in de Grevelingen is naar zijn idee ook te zout. „Het spui beleid is in 1991 vastgesteld. Dat moet bijgesteld worden. Het kan niet jaren hetzelfde blijven. Wij hebben dat ook al diverse keren Rijkswaterstaat is met een eva luatie bezig. Die komt in de zo mer uit bij het Rijksinstituut voor Kust en Zee (RIKZ). „Mo gelijk kan het spuibeleid verf ijnd worden", denkt Adriaanse. Contactavond voedselallergie MIDDELBURG - De regio Zee land van de Nederlandse Voed- selallergiestlchting houdt van avond (dinsdag) een contact avond in de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg. De bijeen komst begint om 20 uur. Doel van de contactavond is ervarin gen uit te wisselen. Ook wordt extra aandacht besteed aan voedselallergie en vakantie. vind ik. toch de beste weg. Ze moeten het zelf gaan inzien. Maar de tijd van waarschuwen is onderhand wel voorbij. Als het niet met praten gaat, dan moe ten we toch bestuursdwang toe passen." Ergerniswekkend vindt Borgs de verwijsborden die consumen ten naar een zaak moeten lok ken. „Dat zijn echt obstakels die vaak midden op straat staan en daardoor de looproute belem meren." Ook de 'droogloop- royte', onder de luifels in de Wal- straat, zou niet geblokkeerd mo gen worden. De winkeliersveren ging wijst daar in haar brief eveneens op: „Ga verstandig om met een van onze sterkste troe ven: het droogloopgebied. Wie dat niet doet, is 'nat' Volgens de winkeliersvereniging en de gemeente snijden de on dernemers zich met te omvang rijke uitstallingen zelf in de vin gers Borgs: „Het is een gemeen schappelijk belang. Als de droogloop niet droog te belopen is. dan blijven de mensen weg. Bovendien kan er ook veel meer als iedereen binnen de lijnen van de wet blijft. Binnen het beleid is er best wat speelruimte te vin den, maar dan wel in goed over leg. Als sommige mensen de kop in de wind gooien, dan blijft er maar één ding over: terug naai de regels." De vele uitstallingen in de Vlissingse winkelstraten hebben nu zelfs de winkeliersvereniging in het geweer gebracht. foto Ruben Oreel van onze verslaggever KOUDEKERKE - De rotonde op de Prinses Beatrixlaan in Koudekerke begint vorm te krijgen. De aanleg van de roton de op de kruising met de Kerk hoflaan is een van de belang rijkste onderdelen van de re constructie van de invalsweg. De Beatrixlaan en ook het ge deelte van de Vlissingsestraat tot de bebouwde-komgrens worden geasfalteerd. De werk zaamheden kosten in totaal 1,4 miljoen gulden. De reconstructie verloopt voor spoedig. „We zitten precies op schema", aldus R. Dekker van de opdrachtgevende gemeente Valkenisse. „De onderlaag voor het asfalt ligt erin. Zoals het er nu naar uitziet is het werk bin nen de gestelde termijn klaar, dus eind juni of begin j uli. Tot nu toe is alleen het gedeelte tussen de Brouwerijstraat en de Kerkhoflaan onder handen ge nomen. Deze week komt daar ook de Vlissingsestraat bij. Daardoor is sluipverkeer via de Kerkhoflaan - waarover omwo nenden hebben geklaagd - niet langer mogelijk. De wijk Ko ningshof is met ingang van deze week weer bereikbaar vanaf de Soestdijklaan. De gemeente heeft inmiddels en kele kunstenaars uitgenodigd om een kunstwerk te ontwerpen voor het middenterrein van de nieuwe rotonde. Dat moet, zon- „De tijden waarin wel en niet mag worden gespuid, liggen nu erg vast." Drs. P. van Banning van het Rijksinstituut voor Visserijon- derzoek (RIVO) ziet in het spui beleid niet een oorzaak van de sterfte, omdat Rijkswaterstaat al jaren hetzelfde beleid voert. Een punt is wel dat het Grevelin genmeer maar beperkt ververst kan worden. Alleen in de Greve- lingendam en Brouwersdam zit ten sluizen. „Maar dat is", aldus Van Banning, „een vast gege ven. waaraan weinig te doen valt." IJsvorming De visserijdeskundige heeft wel gedacht aan zuurstofloosheid als reden voor de slachting on der platte oesters. Zuurstofloos heid kan door ijsvorming ont staan. Volgens Van Banning is er veel ijs op de Grevelingen ge weest, maar zuurstofloosheid is niet geconstateerd. Toch heeft de sterfte veel weg van - wat in Yerseke wordt ge noemd - de 'putziekte'. Die treedt op in de oesterputten, als het water onvoldoende wordt ververst en de oesters te dicht op elkaar zitten. De conditie van de diertjes gaat dan achteruit, waarna ze vatbaarder zijn voor parasieten zoals de hexamita in het Grevelingenmeer. „Wij hebben die parasiet nu voor het eerst in buitenwater gecon stateerd". vertelt Van Banning. „Maar wat de oorzaak is? Wij kennen de voorgeschiedenis niet, bij gebrek aan onderzoek. Misschien is er iets misgegaan met algen, wellicht giftige algen, waardoor de oesters verzwakt zijn. De milieu-omstandigheden zijn in elk geval verstoord ge weest." van onze verslaggever NIEUW- EN SINT JOOS- LAND - Ze leerden elkaar kennen in Kleverskerke. Daar ging hij wel eens naar het café. Zij stond meestal een stukje verderop. „Dan liep je langs elkaar en keek je of het klikte", zegt mevrouw C. de Meulmeester-Vader (80) uit Nieuw- en Sint Joosland. Bij haar en M. de Meulmees- ter (82) was dat het geval. Ze besloten om elkaar vaker te ontmoeten. Na zes jaar schar relen in het weekeinde trouwden ze met elkaar. Maandag was dat zestig jaar geleden. Ze zijn hun hele leven bij el kaar geweest, op de laatste twee maanden voor de bevrij ding van Zeeland na. De Meulmeester: „Begin septem ber 1944 moest ik een groep Duitsers met paard en wagen naar Gent brengen. Daar na men ze me het paard en de wa gen af. Ik moest maar zien hoe ik terug kwam." Dat ging niet gemakkelijk. Bij Gent werd zwaar gevochten. De Meulmeester bracht ver schillende dagen door in schuilkelders. Toen de ge vechten voorbij waren, was België bevrijd, maar Walche ren nog niet. Begin november maakte hij de oversteek. Al die tijd had hij geen contact met zijn vrouw. En dat. terwijl ze hoogzwanger was. In de cember werd hun zoon Ko ge boren. Ko was hun derde kind. De Meulmeesters had den al twee dochters. In 1947 kregen ze nog een tweede zoon. De kinderen bleven allemaal in de buurt. Op één na. Die Het echtpaar De Meulmeester vierde maandag zijn zestigjarig huwelijk. foto Ruben Oreei volgde een verpleegstersop leiding in Oegstgeest. Tegen woordig woont ze in Nij ver dal. Er kwamen vier kleinkin deren en drie achterkleinkin deren. De Meulmeester werk te na de oorlog nog voor ver schillende boeren. In 1962 ging hij bieten laden in de Vlissingse haven. Later stap te hij over naar de bouw. In 1977 ging hij in de vut. Sinds dien legt hij zich toe op zijn duiven en zijn volkstuin. En hij helpt zijn vrouw in de huis houding. van onze verslaggever MIDDELBURG - De gemeente Middelburg heeft geen enkel machtsmiddel om bezwaar aan te tekenen tegen een hogere bij drage aan het OLAZ. het Open baar Lichaam Afvalstoffenver- wijdering Midden- en Noord- Zeeland. Die vraagt jaarlijks 870.000 gulden voor een nieuwe milieustraat. De gemeente Mid delburg heeft al een dergelijke straat, die per jaar zeshonderd duizend gulden kost. Het OLAZ wil dit jaar tien mi lieustraten realiseren, waar in woners hun gescheiden afval naartoe kunnen brengen. Drie ervan komen op Walcheren: in Vlissingen, Middelburg en op het platteland. Op 1 oktober moeten de straten operationeel zijn. De gemeente Middelburg verwacht overigens dat de mi lieustraat in Middelburg pas vol gend jaar zomer klaar is. De to tale kosten daarvan bedragen 5.7 miljoen gulden. De deelne mende gemeenten in het OLAZ moeten dat bedrag opbrengen. De gemeente Middelburg kan niets anders doen dan tijdens de vergadering van het OLAZ in ju li mondeling haar bezwaren ken baar maken. Wethouder D. S. Goedegebuure-Wondergem (mi lieu) kreeg maandagavond van de gemeenteraad de opdracht mee om medestanders te vinden in het bestuur van de afvalstof- fenverwijderaar. Nu is het de ge meente Middelburg die gecon fronteerd wordt met een extra bijdrage, de volgende keer kan het de nieuwe plattelandsge meente Walcheren zijn die haar bijdrage ineens verhoogd ziet. Volgens de statuten van het OLAZ is er geen bezwaarproce dure. Middelburg heeft de verho ging maar te slikken. Van de suggestie om de oude milieu straat van de gemeente in te brengen is het OLAZ-bestuur niet gecharmeerd. De straat in Middelburg is verouderd. „Maar hij werkt zeer efficiënt", aldus de wethouder. Zij moet tijdens de eerste vergadering van het OLAZ-bestuur wijzen op de plannen van de gemeente Mid delburg voor een centrale huis- van onze verslaggever ARNEMUIDEN - De gemeente raad van Arnemuiden wil vóór zijn aftreden eind dit jaar zo veel mogelijk voor de bevol king doen. Er komt een fontein met verlichting op de Singel en er wordt zo snel mogelijk be slist over de realisatie van een jeugdhonk en een skatebaan. Bovendien doen B en W er alles aan om het Arnemuidse ge meentehuis beschikbaar te krij gen voor toekomstig wijkbe heer, als Arnemuiden officieel een 'wijk' van Middelburg wordt. PvdA-raadslid drs. B. J. de Reu, vroeg B en W maandag om de be sluitvorming over het jeugd honk en de skatebaan te bespoe digen. Het voorstel om het Arne muidse gemeentehuis voor wijk beheer ter beschikking te stellen kwam ook van hem. Wethouder J. van Belzen stemde in met de wensen van De Reu. maar wees op de noodzaak van zorgvuldig onderzoek: „Bij die skatebaan moeten we goed uitkijken dat we niet investeren in een mode gril. Bovendien moeten we zorg vuldig zijn in de keuze van de lo catie. Dat vergt tijd." Wethouder W. Bezemer beloofde de raad in september de resulta ten naar het onderzoek voor het jeugdhonk voor te leggen, zodat er in oktober over kan worden besloten. Het voorstel voor de plaatsing van een fontein aan de Singel kwam van het college zelf. De raad stemde er unaniem mee in. Op korte termijn legt het college de raad een voorstel voor de financiering van de fontein voor. Slagboom Vanuit de SGP-fractie werden vragen gesteld over de termijn waarop een tweede slagboom de spoorwegovergang bij Schuttershof kan worden gen liseerd. Van Belzen zei dat n in de hand te hebben. Hij kosten van die slagboom af willen schuiven op de NS. V Belzen: „De NS hebben tijdr dig om daarover te beslissen zetten er druk achter, maar z« bekend hebben ze bij de Spo< wegen nogal eens last van tragingen." Arnemuiden vlagde op 5 mei te weinig naar zin van PvdA van onze verslaggever ARNEMUIDEN - Als het u PvdA-raadslid J. Grootjansli is Arnemuiden komend jaap 5 mei éen grote vlaggerai Maandagavond sprak hij dens de raadsvergadering ij teleurstelling uit over het rige aantal vlaggen tijdens recentelijke bevrijdingsdi Ook het gemeentehuis v nemuiden moest het zonder) nationale driekleur stellen. Burgemeester drs. H. Visseri wel een verklaring voor de i« vlaggenmast van het gemeen huis. Bevrijdingsdag werd jaar namelijk op een zondag vierd. Gelet op de overwegt christelijke bevolking van vissersdorp, besloot het colle van B en W het dundoek in kast te laten. Dat gebeurde jaar geleden overigens ook Drs. Visser: „We zouden ands te veel mensen tegen de haren strijken." der dat het de verkeersveilig heid in gevaar brengt, de entree van Koudekerke gaan marke ren. Het doorgaand verkeer wordt tijdens de werkzaamheden om geleid via de route Nieuwe Vlis- singseweg-Middelburgsestraat of via de route Klaassesweg- Zwaanweg. Verkeer vanuit Vlis singen dat in Koudekerke zelf moet zijn, kan ook rijden via de Koksweg en de Dishoekseweg. Brit bekeurd voor rijden onder invloed VLISSINGEN - Een 29-jarige Britse vrachtwagenchauffeur heeft maandagochtend 350 gul den boete betaald voor rijden onder invloed. De marechausse nam de man een blaastest in Vlissingen bij de veerdienst naar Engeland. Uit de test bleek dat hij '250 microgram alcohol had gedronken. De grens ligt op 220. Twirlster van Kloortje in Nederlandse kampioensstrijd KLOOSTERZANDE - Daphne Bussens van showband Kloor tje heeft zich geplaatst voor deelname aan het Nederlands kampioenschap. Tijdens een twirlwedstrijd van de Neder landse Tvvirlsport Bond in Lis- se behaalde zij met haar twir- Iingroutine-oefening met een score van 6,0 punt goud. Hier mee verdiende zij tevens een deelnameticket voor de natio nale titelstrijd eind van dit jaar. Daphne Bussens scoorde in Lis- se in totaal drie keer goud. Club genote Danielle Platjouw kwam met een gouden en een zilveren plak naar huis. Eveneens een zil veren medaille was er voor Djes- sica Goossens. die uitkwam bij de senioren beginners. Showband Kloortje neemt zon dag 23 juni in het gemeen schapscentrum Den Dullaert in Hulst de organisatie van een grote twirlwedstrijd op zich. Hierbij geven alle toppers van Nederland acte de présence. De ze wedstrijd geldt namelijk als een verplicht nummer voor deel nemers aan de Europese titel strijd die komende zomer in Ita lië wordt afgewerkt. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen beried artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Open oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bljdn mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht' Inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd, Aanbouw In het artikel over het plan bouw 'serre' aan Gevangentoren in Vlissingen (PZC 14-5) mis ik het feit. dat in de ingediende bezwa ren tegen de aanbouw er op ge wezen wordt, dat het college van B en W met inzet van veel ge meenschapsgeld De Gevangen toren heeft laten restaureren en dat bij realisatie van deze 4.50 mete hoge aanbouw, eufemis tisch 'serre' genoemd aan de om wonenden de gelegenheid wordt geboden om planschadeclaims bij de gemeente in te dienen die weer betaald worden met ge meenschapsgeld. De aanbouw is dus absoluut niet een kwestie die alleen de omwonenden aan gaat, zoals de gemeente Vlissin gen graag suggereert, maar een zaak die iedere Vlissinger aan gaat gezien het feit dat hier ge bruik/misbruik wordt gemaakt van gemeenschapsgelden ten behoeve van één horeca-onder- nemer. Vlissingers hebben hun eigen verantwoordelijkheid voor het behoud van historische gebouwen waarvan er nog slechts twee op de boulevards aanwezig zijn. W. Dekker Singel 219 Vlissingen Vei Dorpshuis Tot mijn verbazing las ik in de PZC 17-5) dat de kosten voor de verbouwing van het Dorpshuis/ gymzaal in Grijpskerke 760.000 geworden zijn. Wat ik niet begrijp is dat men stee vasthoudt aan het eerste waarbij het gehele voorste deelte omgezet wordt, terwij! een eenvoudig plan voorhani is. Hierbij is een ruimte voor soos van ongeveer 100 vierkai meter. Plan één voorzag slee) in ongeveer 80 vierkante mei Toen was dat voldoende in ogen van het college, waaro dan toch doordrammen? Wat ik niet lees is dat er een rel ningoverschot van 340.000 over '95 is, dat niet meegerekend toen het plan n* 222, gymzaal financieel niet hat& baar bleek. Dit overschot zich toen ook al af moeten tel nen. Wat gesproken woa waard is zal nu blijken. Buis meester Van Putten zegt strekt duidelijk te willen zijndJ-2 hij, het college en gemeens raad, Grijpskerke graag de fai liteiten gunt waar om gevraag wordt. Zeker in het laatste ja! cc waarin zij nog over hun eig« <oc centen kunnen beschikken mi Wethouder De Visser erkend dat indertijd bij de bouw van lui Ma Dorpshuis de fout is gemaakt sport met het Dorpshuis te cob bineren. Nu gaat men opnies ten koste van tonnen geld ns deze fout verder. Het RPF raadslid zette graag zijn hands kening op de lijst, ónder voorbs houd dat het project betaalbal jj» zou zijn. Hij maakte dit op lijst ook kenbaar. Neemt hij n: alsnog het voortouw om de wea te realiseren? Laat duidelijk zijn dat de spon hier de grote verliezer is. J. de Lip Cornells Visslraé Grijpskeri bc 25C vesting van de buitendienst. Die zou over twee jaar zijn gereali seerd. De wethouder zal probe ren tot die tijd de bestaande mi lieustraat te handhaven. Dat kost het OLAZ minder geld. BORSSELE Jaarmarkt - In het centrum van Borssele wordt vrijdag 31 mei een jaarmarkt gehouden. Er is tevens een kinderrommel markt. De jaarmarkt duurt van 17.30 tot 21.30 uur. WIJ VERKOPEN UITSLUITEND VLEES VAN EIGEN SLACHT. DEZE WEEK 10 cordon bleus 1 kg kipfilet 6,90 10,90 3 kg kipkarbonade 9,90 1 kg magere runderlappen 13,90 1 kg varkensschnitzels 12,90 1 kg spare ribs 5,90 1 kg rundembiappen 1 kg verse kalkoenfilet 2 kg verse kippenbouten l kg rundergehakt 1 kg gemengd gehakt 1 kg runderbiefstuk 1 kg runderbaklappen 1 kg rundersaucijzen 1 kg magere hamlappen 1 kg fncandeau 1 kg haas- ribkarbonade 1 kg magere varkensrollade. 1 kg gepaneerde schnitzels 1 kg lamsbout 2 kg drumsticks 1 kg paardenbiefstuk 12,90 13,90 7,50 6,90 f 4.99 16.90 14.90 6.90 10.90 11.90 9,90 6.90 12,90 10,90 8.90 14,90 Wij zijn geopend op woensdag, donderdag en vrijdag 9.00 uur -17.00 uur. Slagerij Nieuwenhuijse Kanaalstraat 74, 0118-463091Oost-Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 14