KNVB viert jubileum uitgebreid Zeeuwse turners in finalewedstrijd Dubbel feest voor Goese squashclub Blijft Oostkapelle zenuwen de baas ♦■fsssr 75-Jarige afdeling Zeeland organiseert tal van activiteiten Ronde Wemeldinge zonder topamateurs uitslagen Trainer Bordeaux: bij winst blijft iedereen Rijpsma grote favoriet Zeeuwse snookertitel sportagenda van onze medewerker MIDDELBURG - De spanning binnen de afdeling Zeeland van de KNVB neemt toe. De viering van het 75-jarig jubileum werpt haar schaduw vooruit. Op 1 juni is het hoogtepunt. In het kader van de festiviteiten speelt de Zeeuw se vrouwen-selectie van avond een wedstrijd tegen de Belgische selectie voor speel sters tot 20 jaar. Op die dag starten vroeg in de morgen 3000 jongens en meisjes het programma in Jeugdvoet- balland op het sportpart Het Schenge in Goes. De jongste pu pillen bezoeken het circus Rijn en Trijn, gaan naar een amuse mentstent met karaoke, spelen 4 tegen 4 en werken een vaardig heidstest af. De oudere jeugd i pupillen en C-junioren) komt in het programma ook in de amu sementstent en speelt 4 tegen 4 en kooienvoetbal en legt een vaardigheidstest af Alle deelnemers krijgen een ju- bileumcap van de KNVB. Bo vendien presenteert het provin ciale anti-racisme project (Een zee van vrijheid) zich in Goes. Het is niet uitgesloten dat in dat kader Ruud Gullit dan naar Goes komt om met de Zeeuwse jeugd te praten. Tegelijkertijd spelen de A- en B- junioren in het Sportpunt Zee land zaalvoetbal. Dat evene ment is overigens al op vrijdag avond gestart. De zaalvoetbal rayons komen met teams naar Goes en de Zeeuwse G-voetbal- lers werken zaterdagmiddag ook nog een zaalvoetbaltoernooi af. In het kader van het 75-jarig be staan is intussen al een zaalvoet- balwedstnjd gespeeld tussen de Zeeuwse selectie en België. De nationale Belgische vrouwen- ploeg tot 20 jaar speelt vandaag (woensdag) een wedstrijd in Zoutelande tegen de Zeeuwse vrouwenselectie. Voorronde Tweede Pinksterdag wordt in Koudekerke de voorronde ge speeld voor het kampioenschap van Nederland voor zaterdag kampioenen en de zondagkam pioenen spelen de voorronde op zondag 2 juni in Middelburg. Aan die voorronden nemen deel de kampioenen van de afdelin gen Rotterdam, Den Haag, Dor drecht, Gouda en Zeeland In ju bilerend Zeeland wordt ook de eindronde van het kampioen schap van Nederland gespeeld, op 15 en 16 juni in Heinkens- zand. Ook de ouderen worden niet ver geten in de jubileumviering. Ko mende zaterdag wordt in Bos en Duin in Oostkapelle een reünie gehouden. Dan wordt ook weer de foto-tentoonstelling gepre senteerd Zaterdag 1 juni is het. naast een massaal jeugdgebeuren in Goes, ook de dag van de feesten. Op die dag wordt om half drie in Landlust in Nieuwdorp de offi ciële jubileumreceptie gehou den. In verband met het ophef fen van de afdeling wil het be stuur eventuele bijdragen schenken aan het Zeeuwse ge handicaptenvoetbal. Oranje Precies tussen receptie en feest vindt er dan in Vlissingen nog een spektakelstuk plaats. Om zeven uur speelt het Zeeuws elf tal tegen het Nederlands elftal. Oranje, dat zich voorbereidt op het EK. verblijft dat weekeinde in Zeeland. Zondag gaat de se lectie een vistocht maken. Zaterdagavond zijn de sporthal len in Goes omgebouwd tot feestzalen. Een feest voor het ge hele Zeeuwse voetbalgebeuren. vertegenwoordigers van vereni gingen. kaderleden van de afde ling (scheidsrechters en com missieleden) en andere genodig den. Er wordt gerekend op ruim duizend feestgangers in het Sportpunt in Goes, waar Zeeuw se en nationale artiesten (de Gi- gantjes) zullen optreden. Tege lijkertijd is er voor de A- en B-ju- nioren in het Goese zwembad een disco met de Tros drive-in- show. Vrijdag 7 juni is er in Kloetinge nog een coach-clinic in het jubi leumprogramma opgenomen. Er vinden demonstratie-trainin gen plaats van Ajax-pupillen en junioren van Feyenoord. een se nioren-training van PSV en een Frans Hoek-keeperstraining. De avond wordt besloten met een forum, waaraan ondermeer Jef van Vliet zijn medewerking ver leent, opdat ook de Zeeuwse scheidsrechters aan hun trek ken komen. De definitieve afsluiting van de afdeling Zeeland vindt dan plaats op vrijdagavond 28 juni in De Vroone in Kapelle, als tijdens een informeel samenzijn van de Zeeuwse voetbalgemeenschap 'de vlag wordt gestreken'. SAS VAN GENT - In de gemeen telijke sporthal in Sas van Gent kwamen zaterdag zo'n 500 tur ners en turnsters bijeen voor de Zeeuwse finale van de vereni gingscompetitie. Zesentwintig verenigingen met 77 ploegen en 86 individuele gymnasten plaatsten zich voor deze finale tijdens kwalificatierondes in vier verschillende rayons. In deze rayons, Noord-Zeeland, De Bevelanden. Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen. werd com petitie gehouden door ongeveer 2500 turners en turnsters. Hier bij werden per rayon twee wed strijden gehouden, waarbij de beste groepen of individuelen zich moesten plaatsen voor de Zeeuwse finale, die zaterdag uit mondde in een ware happening voor de overgebleven 500 gym nasten. De regio Zeeland van de KNGB en de organiserende ver eniging THOR uit Sas van Gent konden terugkijken op een ge slaagd evenement. van onze medewerker WEMELDINGE - Morgen, don derdag. houdt het wielercomité Wemeldinge de 29e plaatselijke wielerronde. Door de concur rentie van wedstrijden voor elite- en neo-amateurs in West- Brabant. staat dit jaar deze ca tegorie niet aan de start. De cy- closportieven verzorgen samen met de recreanten nu het pro gramma. Om 14.00 uur openen de recrean ten met de B- en C-trimmers de wielerdag Op het gebruikelijke parkoers van 1600 meter zal deze categorie een wedstrijd over 50 kilomneter worden voorgescho teld. Om 15.30 uur komen de cyclo- sportieven met A-trimmers aan de beurt. In deze wedstrijd over 60 kilometer staan heel wat gro te namen aan de start. Zo zullen Kees Jonkers. Jack Hommel. René Haast en Johan Peemen zeker een gooi naar de zege doen. Zeeuwse inbreng is er onder an deren van Pascal van de Broeke. Jan Dingemanse. Marcel Gunst. Martin Stroosnijder en plaat- seljke favoriet Corné Lepoeter. Sportprijsvragen Toto 19.Eerste prijs 2 winnaars, elk bru to f. 14.127.80 Tweede pri|S 43 win naars, elk f. 116,00. Derde prijs 483 win naars, elk f. 25,80 Lucky ten. dinsdag 14 mei 1 - 5 -12 -16 - 19-22-25-26-27-30-40-42-43-51 - 52-56-60- 63- 77 -78. (onder voorbehoud). Tennis Squash Eindstanden SSP-squashcompetitie, mannen 1" High Five 1 17-64 kampioen. Sieben 1 17-61, Sieben 2 17-56, Dynamic Squash 1 17-52. Siehen 3 17-35. Center Sports 1 17-28. Dynamic Squash 2 17-28 degr.naar poule 2, Center Sports 2 17-16 degr Mannen 2. Sieben 4 15-59 prom., Squashzzy 4 15-56 prom, High Five 2 15- 45, Flying Dutchman 2 15-39, High Five 3 15-28, Felix Janssens 2 15-18 degr naar poule 3. Dynamic Squash 4 15-17 degr Mannen 3 Sieben 5 17-73 prom, Squashzzy 5 17-68 prom. Dynamic Squash 3 17-60, High Five 4 17-39, High Five 5 17-33. Felix Janssens 2 17-32. Center Sports 3 17-15 degr, Dynamic Squash 5 17-15 degr. Vrouwen: High Five 1 13-50 kamp. Dy namic Squash 1 13-49, Sieben 1 13-35, Dynamic Squash 2 13-25, Sieben 2 13- 17, Center Sports 1 13-4. Wielrennen Ronde van Asturiè, eerste etappe, Oviedo - Alto del Naranco Klimtijdrit 1 Miguel Induraln (Spa) 5,8 km in 12.38, 2 Garcia (Spa) 0.19, 3. Rincon (Col) 0.26, 4. Escartin (Spa) 0.28, 5, Serrano (Spa) 0.43. De spelers van Bordeaux werkten gisteren een lichte training af. Vandaag gaat de ploeg proberen om tegen Bayern München hetzelfde huzarenstukje uit te halen als tegen AC Milan. Toen maakte Bordeaux een 2-0-achterstand goed. foto Reuters BORDEAUX (AFP/DPA) - Indien Bor deaux vandaag ten koste van Bayern Munchen de LTEFA-beker wint, is het vrijwel uitgesloten dat er een speler de club verlaat. Dat verklaarde Gernot Rohr, de trainer van de Franse club. De kans op succes van Bordeaux lijkt niet groot. Twee weken geleden werd in Mün chen met 2-0 verloren. Toch heerst er enig optimisme in het Franse kamp. Tegen AC Milan werd eerder een zelfde achterstand op eigen veld goedgemaakt. Rohr ging gisteren met zijn uitspraak ge heel voorbij aan Richard Witschge. De lin kermiddenvelder onderhandelde vorig week met Ajax. Daarna verklaarde de in ternational dat de kans op een terugkeer naar de Amsterdamse club groot is. Rohr zei dat hooguit Hansen overweegt te vertrekken. De Deense verdediger is vrij te gaan en te staan waai- hij wil. aangezien zijn contract afloopt. „De rest zullen we houden aan hun nog lopende verbintenis sen. Althans, als we winnen", riep Rohr. Bij Bayern, dat het afgelopen weekeinde het gevecht om de nationale titel verloor van Dortmund, druppelt de „affaire Scholl" nog wat door. De middenvelder haalde onlangs hard uit naar zijn eigen verdediging. „Een aanvaller kan zich niets mooiers wensen dat tegen ons te spe len." In voorbereiding op de wedstrijd tegen Bordeaux riepen Helmer en Matthaus, twee verdedigers, hem tot de orde. Hel mer: „We hebben dit seizoen al genoeg on rust gehad. Laat Scholl zich op zijn eigen spel concentreren." Matthaus voegde daaraan toe: „Scholl is nog een kind, dat zegt wat in hem opkomt. Toch zal hij zich moeten aanpassen. Doet zich weer zoiets voor, dan moet het bestuur ingrijpen." Vermoedelijke opstellingen: Bordeaux: Huard, Bancarel, Hansen, Dogon en Lizarazu, Croci, Zidane, Witschge en Lucas; Tholot en Dugarry. Bayern München: Kalm; Ziege, Helmer, Mat thaus, Babbel en Strunz, Nerlinger, Scholl en Sforza, Kostadinov en Klinsmann. VLISSINGEN - Vele jaren za ten de squashers van High Fi ve er dichtbij. De Goesenaren roken verschillende keren aan de titel, maar telkens ging het in het zicht van de haven mis. Na een jaar van intensief trainen en het regelmatig spe len van toernooien, lukte het eindelijk om enkele eeuwige rivalen naar het tweede plan te verwijzen. Nadat het eerste mannenteam van High Five uit Goes op de voorlaatste speeldag het kam pioenschap op het hoogste mannenniveau van Zeeland bereikte, deden de vrouwen van High Five het afgelopen zaterdag - op een spectacu laire wijze - nog eens dun netjes over. Na een 2-0-achterstand tegen Dynamic Squash kwam cap tain Jeanet Engelse op won derbaarlijke wijze terug tegen Marieke Veldhuizen. De Goese ploeg greep daarna ook de twee volgende partijen (2-3) en het kampioenschap, met een minimaal verschil van éen wedstrijdpunt. De mannen van High Five voerden het hele seizoen een eenzame strijd tegen het Squashbolwerk Sieben uit Roosendaal. De Goesenaren waren als enigen opgewassen De kampioensteams van High Five. tegen de druk van Sieben. dat met maar liefst drie teams uit kwam op het hoogste niveau van deze competitie. Door in de aanloop naar de play-offs alle kanshebbers achter zich te laten, wist het mannenteam van High Five zich reeds kam pioen bij aanvang van deze laatste speelronde. In de andere twee mannen- poules trokken de mannen foto Willem Mieras van Sieben wel het kampioen schap naar zich toe. Doordat Squashzzy uit Middelburg in beide poules goed volgde, zijn zowel het vierde als het vijfde mannenteam gepromoveerd. Ploeg van Stoffel Schipper één zege van de titel Rcme Mannen, eerste tonde, belang- ■ijkste uitslagen Muster (Oos 1 Wilischnig (Oos) 6-3 6-0, Ferreira (ZAf/6) - Forget (Fra) 7-6 6-2, Rosset (Zwi'10) Zabaleta (Arg) 6-3 7-6, Medvedev (Oek/ 14) - Ruud (Noo) 6-3 2-6 6-3. Stich (Dui/ 13) - Emilio Sanchez (Spa) 6-3 7-6, Cou rier (VSt'5) - Furland (Ita) 6 3 6-3, Vomea (Roe'9) - Boetsch (Fra) 3-6 6-4 7-6, Rios (Chi/7) - Corretja (Spa) 7-63-66-2 Philip- poussis (Aus) - Carretero (Spa) 6-3 4-6 7- Voetbal Zaterdag amateurvoetbal, eerste klasse B Zwad Wit'28 - Kozakken Boys 0-1 Stand onderaan. Kozakken B 23-31. GVVV 23-30, Valleivogels 23-29, Heer- jansdam 23-29, Zwart Wit'28 23-29. Ba- rendrecht 23-29, Kloetinge 23-29, Strijen 23-25, Ajax 23-23. van onze medewerker OOSTKAPELLE/YERSEKE - De competitie in de derde klas se van het zaterdagvoetbal krijgt morgen (Hemelvaarts dag) zijn ontknoping. Oostka pelle heeft, met éen punt voor sprong op Yerseke, de beste pa pieren voor de titel. Ook VVC'68 heeft met twee punten achter stand nog een kleine kans. De ploeg uit Halsteren moet dan zelf wel winnen en is daarnaast nog afhankelijk van de resulta ten van Oostkapelle en Yerseke. Van de zes clubs die morgen in actie komen, hebben er vijf nog belangen. Alleen middenmoter AZVV kan tegen Yerseke niet meer dan zijn sportieve plicht doen, Tholense Boys en WHS zijn verwikkeld in de strijd om de tweede degradatieplaats. WHS moet een punt halen om zeker te zijn van behoud en Tho lense Boys kan op zijn beurt al leen bij een overwinning nog een beslissingswedstrijd afdwingen tegen WHS, mits de ploeg uit Sint Annaland verliest. Oostkapelle Stoffel Schipper wil dat zijn spe lers zo ontspannen mogelijk naar het belangrijke duel tegen WHS toeleven. „Zaterdag heb ben we een uur ontspannen ge traind en deze week deden we het ook rustig aan. We hebben alles in eigen hand. Alleen hoe gaan de spelers met de spanning om? Bijna niemand heeft een kampioenschap meegemaakt. Alleen Harry Koster kan dat zeggen. In mijn eigen periode als voetballer heb ik nog nooit een kampioenschap verspeeld. Of dat goede voortekenen zijn zul len we moeten afwachten", ver telt hij. Schipper werd vier jaar geleden trainer van Oostkapelle. Hij con cludeert dat het een fantastisch jaar voor Oostkapelle is ge weest Een kampioenschap zou de bekroning zijn. Oostkapelle. dat eerder met Stoffel Schipper in de top van het zaterdagvoet bal speelde, komt al weer acht seizoenen in de derde klasse uit. Dit seizoen verloor de ploeg slechts twee keer, uitgerekend van de concurrenten Yerseke en VVC'68. Volgens Schipper boekte zijn ploeg veel progressie. „We moe ten normaal gesproken van WHS kunnen winnen. Het slech te veld zou wel eens de grootste tegenstander kunnen zijn Oostkapelle kan niet in zijn sterkste formatie aantreden. Wilfred Schipper kampt met een knieblessure en zal niet kunnen spelen. Ook Nasser Gashi is twij felachtig. Stoffel Schipper toon de zich gisteren daarom opge lucht over het uitblijven van de schorsingen van Richard Verwei en Roel Latuheru. Yerseke Wie voor de winterstop Yerseke van onze verslaggever VLISSINGEN - Joop Rijpsma is weer de grote favoriet voor de Zeeuwse snookertitel. Vanaf donderdag (Hemelvaartsdag) verdedigt de Middelburger zijn titel in de zaal van SBZ aan de Rimmelandstraat te Goes, waar traditiegetrouw het ZK-snook- er gehouden wordt. Wie Joop Rijpsma-in-vorm moet stoppen is niet bekend. Waar schijnlijk is de strijd wie hem in de finale zal ontmoeten interes santer dan de eindstrijd zelf. Jo han van Ooi-schot (de finalist van vorig jaar). Evert de Kok. Romy Brokken. Rudy Loon- tjens. Giel Menheere. Bas de Zeeuw. Dick de Blaay. Charles Baars. Atong Wu. Remco Appel, Serge Lievens, Danny Nothen. Frans Wijnen en René van Gils zijn de grootste kanshebbers om Rijpsma in de finale te treffen Grote afwezige is Jacco de Vis ser. Hij mag niet meedoen, om dat hij vorig jaar weigerde een partij te arbitreren. Zowel mor gen. vrijdag als zaterdag geeft wedstrijdleider Frans Wijnen om 13.00 uur het startsein. De fi nale wordt zaterdag vanaf onge veer 20.00 uur gespeeld. BEKERVOETBAL Amstel Cup: Morgen, donderdag, wordt de finale om de Amstel Cup gespeeld in Rotterdam tussen Sparta en PSV. Het duel wordt gespeeld in stadion De Kuip, aanvang 18 00 uur ZATERDAGVOETBAL Donderdag: Derde klasse A: Oostkapelle-WHS (14 30). Yerseke-AZW 14.30) Tholense Boys-WC'68 (14.30) VROUWENVOETBAL Donderdag: Inhaalduel: Serooskerke-Spui ZONDAGVOETBAL Donderdag: Tweede klasse B: Beslissingswedstrijd (kampioenschap) SC Gastel-Zwaluw (terrein Dongen. 1430). Beslissingswedstrijd tdegradaliei Goes-SVSSS (terrein MOC'17,14.30). Donderdag: Vierde klasse G: Beslissingswedstrijd (degradatie) Groen Wit-De Schutters (14.30) Aanvang wedstrijden 14.30 uur VOETBALTOERNOOIEN Internationaal jeugdtoernooi: De Stichting Promotie Jeugdvoetbal houdt morgen (donderdag) in Philippine voor de vierde keer een sterk bezet interna tionaal jeugdtoernooi voor C- en D-junioren, met deelname van jeugdteams van profclubs uit Nederland en België. Het toernooi begint om 9 30 uur De deelnemende clubs zijn- Sparta, NAC, FC VW, Willem II, Club Brugge, FC Eeklo, Standaard Wetteren, Breskens, HSV Hoek en Terneuzen. Wijkentoernooi: De voetbalvereniging Koewacht houdt morgen, donderdag, een wijkentoernooi. Er wordt deelgenomen met twaalf teams uit de verschil lende wijken. Het toernooi begint om 11.00 uur. Zwaluwen Jeugdvoctbaltoernooi: In Vlissingen wordt morgen (donderdagl het traditionele Zwaluwen Jeugdvoetbaltoernooi voor pupillen en junioren gespeeld. De wedstrijden worden afgewerkt op het sportpark Irislaan/Bas kensburg. Een groot aantal Zeeuwse clubs vaardigt jeugdteams af. De wed strijden beginnen om 09.20 uur. De laatste duels zijn rond 15.00 uur afgelopen, I VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL Afscheidswedstrijd: Morgen (donderdag) neemt Simon Tahamata afscheid als voetballer. Zijn huidige club Germinal Ekeren speelt om 16.00 uur tegen het Molukse elftal, waarin de trainers Bert Pentury (VC Vlissingen) en Joop Kols (SDBV) naast een aantal profs ook enkele Zeeuwse amateurs heeft opge nomen: Wim Sabandar (VC Vlissingen), Jason Pattiasina (Kloetinge) en Ra mon Telussa (Dauwendaele). Het duel begint om 16.00 en wordt gespeeld in het stadion van Germinal te Ekeren (bij Antwerpen) Voorafgaand aan de af scheidswedstrijd van Simon Tahamata speelt het Molukse jeugdteam tegen Germinal Ekeren (14.00). Een uur later is er een vedette-wedstrijd over twee keer 20 minuten Na afloop van Tahamata's afscheidsduel is er een feest in het stadion. MOTORSPORT Hemelvaartscross: De Vlissingse Motorsport Vereniging MSV de Uitlaat, houdt morgen (donderdag) voor de vijftiende maal de traditionele Hemel vaartsdag-motorcross. Op het terrein in Vlissingen-Oost komen aan de start Euro-nationalen in de klassen 125cc, 250/500cc, zijspannen en de quads (vier wielers). De trainingen beginnen om 10.00 uur, het wedstrijdprogramma be gint om 12.30 uur MOTORTOERTOCHTEN Deltarit: Morgen, donderdag, wordt voor de zevende keer de Deltarit gehot) den De toertocht voor motoren start in Bergen op Zoom. Een groot deel van de route loopt door Zeeland. De organisatie is in handen van M C. EversdijkiBie- zelingei, de KNMV regio westen verkeersschool Dek (Goes). Voor de rijders die liever geen kaart lezen of in groepsverband njden, bestaat de mogelijkheid om zich aan te sluiten bij een groep. Dat kan om 10.45 en 11.30. Ook rijschool Dek doet met de voorrijders mee. Zij pikken de route op in Goes en hebben een eigen inschrijfpunt aan de Van Doornestraat te Goes. Inschrijven tussen 12 00 en 13 00 uur. De vertrekkers uit Bergen op Zoom kunnen tussen 10.00 en 13 45 uur inschnj ven bij café-restaurant De Raayberg aan de Antwerpsestraatweg te Bergen op Zoom. PAARDENSPORT Dressuurwedstrijd: De Ruitervereniging Sé-Ros uit Serooskerke houdt mor gen (donderdag) op de terreinen van manege De Eendracht aan de RijkebuurV weg 8 in Vrouwenpolder een dressuurwedstrijd. Programma. 9.30 uur: klasse B en L pony's: 10 10 uur klasse L paarden; 1015 uur klassen B-paarden; 13.30 uur: M pony's; 14 00 uur: klasse M paarden; 15 24 uur: klasse M paarden; 16.45 uur: klasse Z en ZZ paarden Concours hippique: De Oranjeruiters en ponyclub De Kleppertjes uit Axe! houdt donderdag (Hemelvaart), op het hippisch sportterrein aan de Sportlaa# in Axel. een concours hippique. Programma Dressuur. 9 00 uur: aanvang eerste proef voor alle klassen, 1336 uur: aanvang tweede proef voor alle klassen: 14.00 uur: Kur op muziek klasse Z. Springen hoofdring paarden 9.00 uur: klasse B. 10.00 uur: klasse L. 12 00 uur klasse M. 12.30 uur: klasse Z. 14.00 uur: aanvang tweede parcours Springenbijringpony's.900uur klasseB, 10.00uur klasseL, 11.15uur klasse M: 11.45 uur: klasse Z: 13.30 uur Carrousel rijden; 14 00 uur: aanvang twee<Je parcours. SNOOKER Zeeuws kampioenschap: Morgen, donderdag, wordt in Goes, in de zaal van SBZ aan de Rimmelandstraat. een begin gemaakt met het Zeeuws kampioen schap snooker Morgen en vrijdag staan de voorrondes op het programma Zaterdagavond wordt vanaf ongeveer 20.00 uur de finale gespeeld In de voor ronden wordt om drie gewonnen frames gespeeld, de halve finales gaat het om vier, en de finale om vijf gewonnen frames Zondagwordtin Goes (SBZ, Rimmelandstraat» de negentiende en voorlaatst* voorronde van de Zeeuwse Ranking gespeeld. Aanvang 11 30 uur. nog titelkansen zou hebben toe bedacht zou onmiddellijk voor gek zijn verklaard. Na een slech te competitiestart bivakkeerde de ploeg van Rens Griep immers in de onderste regionen. Maar plotseling was er de ommekeer. Van een degradatiekandidaat groeide Yerseke uit tot een van de kanshebbers voor de titel. De ploeg zette de laatste periode een goede serie neer met zestien punten uit zes duels. Van een periodetitel is men ver zekerd, mocht Oostkapelle kam pioen worden. Griep wil de com petitie tegen AZW hoe dan ook goed afsluiten. Wat dat betreft is het scenario precies hetzelfde als vijfjaar geleden. Toen pakte Yerseke, dank zij een nederlaag van Terneuzense Boys tegen Oostkapelle, nog onverwacht de titel in de derde klasse. Yerseke moet het morgen stellen zonder de geschorsten Peter de Smit en Jacco Ridderhof. Bovendien kampt John Vette nog met de naweèen van een liesblessure. VELDKORFBAL Toernooi: Het Middelburgse Swift houdt morgen (donderdagl het traditionele internationale Hemelvaartstoernooi veldkorfba! voor jeugd en senioren Hf toernooi op de velden van sportpark De Voorborch begint om 09 00 uurea duurt tot 17 00 uur De deelnemende verenigingen zijn* ADO 's-Gravendeek Albatros (Zwijdrecht Animo Oost-Souburgi. BKC i Breskens). Blauw W (Kloetinge). DES (Delft). DKV (Dordrecht). DSO (Klundert), Emergo iStoi Maartensdijk). Erasmus (Rotterdam), Floriant (Merelbeke. Bel), De Hippe' (Maastricht). HKC (Hardinxveld). Kapellen (Kapellen, Bel). KVK (Kapelle1- Luctor (Terneuzen), ODO (Maasland), ONDO (St Laurens), Oranje Wit (Dor drecht), Putse KC (Putte. Bel), Scheldevogels (Bergen op Zoom), Snel (Dor drecht). Stormvogels (Westkapellei. Tjoba ('s-Heer Hendrikskinderen). TOGO (Goes), TOP (Arnemuideni, VIOS (Numansdorp), VIOS (Willemstad). Volhar- dink (Yerseke). Vriendenschaar (Hardinxveld). Zuidwesters (Oost-Soubuif en gastheer Swift. De finale tussen de sterkste standaard-teams begint om 16 30 uur WIELRENNEN Ronde van Wemeldinge: Morgen (donderdag) wordt in Wemeldinge de 2^ plaatselijke wielerronde verreden. Programma. 14 00 uur recreatierenners® en C-trimmers (50 kilometer), 15.30 uur cyclosportieven en A-trimmers (70 kilo meter) WINDSURFEN Hemelvaart-wedstrijd: De surfvereniging Braakman houdt morgen (donder dag) zijn traditionele Hemelvaart-surfwedstrijd. De start in De Braakman U om 13.00 uur. vision

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 24