Hoekstra wil Ster opwaarderen Jozsef Kiprich heeft zijn koffers al gepakt Hoek bijna rond met nieuwe keeper Afscheid van eeuwige rechtsbuiten Toernooi Philippine grootser van opzet Meijer wint eerste rit overbevolkte Omloop Bondscoach wielervrouwen: internationale etappekoers in Zeeland snort op tv uitslagen van onze medewerker Eddy Bogaert KOUDEKERKE - De coach van de nationale wielerselectie voor dames. Piet Hoekstra, had een belangrijk bericht voor de organisatoren van de Ster van Zeeland, een driedaagsekoers voor vrouwen die van 31 mei tot en met 2 juni rond Valkenisse en Kloosterzande gehouden wordt. Tijdens de presentatie van het wïelerevenement meld de de Fries dat het de wieler bond (KNWU) een doorn in het oog is dat Nederland geen inter nationale vrouwenwedstrijd meer heeft. Hij hoopte dat de or ganiserende comités uit Koude- kerke en Kloosterzande dit hiaat spoedig zullen opvullen. Koren op de molen van organi sator Klaas Lenstra, die wel oren heeft naai- een plaats op de inter nationale kalender. Groot strui kelblok zou het forse financiële plaatje kunnen zijn. Maar ook daarvoor zag Hoekstra wel mo- Jo Bonfrère is terug in Nigeria LAGOS (RTR) - Jo Bonfrere is teruggekeerd in Lagos, als coach van de nationale voetbal selectie van Nigeria. ..Ik ben te rug op mijn post", zei de Lim burger na aankomst op het vliegveld van de hoofdstad. „Nu ga ik beginnen met het voorbe reiden van de Nigeriaanse ploeg voor de Olympische Spelen van Atlanta." Nigeria is in één groep ingedeeld met Brazil ié, Japan en Hongarije. Bonfrère keerde Nigeria een maand geleden de rug toe na een meningsverschil met het be stuur van de nationale voetbal bond. „We zijn bezig het uit te praten. Ik ben optimistisch ge stemd. Ik verwacht een posi tieve reactie." Op 2 april vertrok Bonfrère naar Nederland zonder de overkoepe lende organisatie daarvan op de hoogte te brengen. Hij liet wel een brief achter waarin Bon frère, in augustus opvolger van Clemens Westerhof, klaagde over een „ontoelaatbare behan deling en bemoeienis met zijn werkzaamheden". Hij zei toen niet naar Lagos terug te keren voordat er een positieve geluid van de Nigeriaanse bond zou ko men. gelijkheden- „De Nederlandse vrouwenselectie krijgt veel uit nodigingen voor wedstrijden in het buitenland. We hebben daar door de successen uit het verle den ook een naam hoog te hou den. De KNWU kan de buiten landers nooit terugvragen Ze ker niet meer na het wegvallen van de enige aansprekende etappewedstrijd voor vrouwen, de Omloop van het Molenheike. De KNWU zal het vast wel een financiële injectie waard vinden als Zeeland bereid is een etappe koers voor vrouwen op de inter nationale kalender te plaatsen", aldus Hoekstra Hoekstra, de robuuste coach, had nog meer tot de verbeelding sprekende opmerkingen, waar mee hij de genodigden wist te boeien. „De tijd van de dikke konten bij het vrouwenwielren- nen is voorbij. De vrouwen staan er optimaal verzorgd bij en be seffen dat ze met topsport bezig zijn. Jammer genoeg hebben we op dit moment in Nederland geen toppers meer rondrijden. Yvonne Brunen zit er tegenaan en is nationaal gezien misschien wel de beste. Internationaal komt ze echter nog iets tekort. Maar ik doe er alles aan om ze naar een hoger plan te brengen. Mijn aanpak daarbij is dan soms spijkerhard en dat wordt me niet altijd in dank afgenomen. Ik zeg tegen die meiden dat ze niet moeten zeiken. Topsport is niet leuk. Dat is afzien, iedere dag op nieuw. ook bij trainen. Dan is er geen plaats voor gejank", zo liet de gelouterde trainer zijn toehoorders weten. Mogelijkheden De woorden van Hoekstra wer den tijdens de presentatie be vestigd door de landelijke coor dinator van het vrouwenwiel- rennen, Leo van der Wal. Naar aanleiding van de ervaringen van de Ster van Zeeland van vo rig jaar stelde Van der Wal dat beide organisaties in potentie de mogelijkheid hebben om de Zeeuwse etappekoers naar een nog hoger plan te brengen. Ook de voorzitter van het district Zeeland van de KNWU. Rien Westveer, zag heel wat mogelijk heden voor de betreffende koers. Hij stelde dat ook de tegelijker tijd georganiseerde tweedaagse voor cyclosportieven veel waar dering ondervindt, temeer om dat er voor deze categorie in den lande niet zoveel meerdaagse wedstrijden worden gereden. Tot slot liet Hoekstra nog weten welke rensters in Zeeland zou den vertrekken. Yvonne Brunen wordt vergezeld door onder an dere Debby Mansveld. Ingrid Haringa. Maria Jongeling en Mieke de Bruijn. Andere opval lende namen in het deelnemers veld zijn die van Leontien van Moorsel en Monique Knol. De eerste etappe op vrijdag 31 mei. een tijdrit over 3 kilometer wordt te Zoutelande gereden. De tweede etappe over 81 kilo meter is op zaterdag 1 juni met start en finish te Koudekerke. De slotetappe over 120 kilome ter is zondag 2 juni. met start en finish in Kloosterzande. van onze medewerker Aector Dooms HOEK - Zaterdag-eersteklasser Hoek is in verregaande onderhandelingen met de Belgische doelman Danny Dhondt, die dit seizoen voor eersteklasser Waregem uitkwam maar vooral bekend is vanwege zijn loopbaan bij Lokeren. Bijna niets staat een overgang naar Hoek in de weg. want de keuze van de professio nele doelman voor Hoek heeft vooral te maken met zijn maatschappelijke loop baan. Dhondt. die inmiddels 32 jaar is. zou een baan kunnen krijgen bij Fast Bekis tingen. waar ook zijn vriend en midden velder van Hoek PatrickNaudts (hij speel de tien jaar bij Lokeren) een leidinggeven de functie bekleedt. Naudts, die ook een aanbieding van Beveren op zak had, blijft vrijwel zeker bij Hoek. Dhondt kwam dit seizoen nog voor het al gedegradeerde Waregem uit in de eerste klasse van de Belgische competitie. Voor Dhondt betekende de degradatie dat hij een vrije transfer kon bedingen. Volgens directeur Dick Besseling van Fast Bekis tingen staat een overgang naar Hoek niets meer in de weg. „Het is een kwestie van de 'knop' om draaien. Danny Dhondt ken ik al jaren. Hij kan misschien nog twee jaar bij een profclub onderdak vinden, maar dan is het maatschappelijk gezien over en uit. Ik bied hem de kans om bij mij in dienst te treden en ik weet bijna zeker dat hij over stag zal gaan", aldus Besseling. De zaken man uit Koewacht verwacht dat Dhondt. die twaalf jaar eerste doelman was bij Lo keren, zal ingaan op de aanbieding van Hoek. Dhondt werd gisteravond door Bennie Langeraert en Gerrlt Emans van techni sche zaken van Hoek serieus gepolst over een overgang naar de Zeeuws-Vlaamse eersteklasser. „Ik verwacht ze elk mo ment, maar als het zo lang duurt dan is dat een goed teken voor Hoek. Geloof me. Ik weet bijna zeker dat Dhondt volgend jaar voor Hoek uitkomt", benadrukt zijn toe komstige werkgever Dick Besseling. Ex-Feyenoorder bespreekt met 'president' terugkeer naar Nederland van onze verslaggever Marcel van der Kraan ROTTERDAM/NICOSIA - Joz sef Kiprich wacht met smart op de terugkeer van zijn president. Als de eigenaar van Hapoel Ni cosia dit weekeinde klaar is met een zakenreis in Griekenland, zal hij bij thuiskomst de topsco rer van Cyprus op zijn deurmat treffen. De ex-Fe.venoorder wil spijkers met koppen slaan nu een andere 'president' hem heeft gepolst voor een rentree in de Nederlandse competitie. Het telefoontje van Jorien van den Herik, die de Hongaarse ve dette en held van het Rotter damse legioen vroeg of hij trek had in een avontuur bij Feye- noords satellietclub Excelsior, heeft hem kippevel bezorgd. De gedachte alleen al aan een nieuw verblijf in Nederland en Rotter dam. stemt Jozsef Kiprich in zijn Zaterdag 08.30-02.00 EURO: Diverse sporien 13.00-18.00 Did 1: Sport extra, tennis en turnen. 13.00-18.15 BBC 1: FA Cup Final Manchester United-Liverpool Live 13.55-17.00 Ned 2: Studio Sport World League volleybal Nederland- Itaüe. tennis Open Duits Kampioen schap 15.30-18.00 RTL 5: FA Cup Final: Manchester United-Liverpool Live 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal 19.15-19.50 Did 1: Sportschau 19.50-20.00 BRT 1: Sportjournaal 21.45-22.45 RTL 5: De ballen: Engels en Duits voetbal 22.10-23.30 Did 2: Das aktuelle Sport studio 22.45-23.40 Ned 3: Studio Sport 23.10-23.30 BRT 1: Sport op zaterdag 23.45-00.55 BBC 1: Match of the day Zondag 08.30-01.30 EURO: Diverse sporten. 12.10-16.57 Ned 2: Studio Sport 12.30-13.00 BRT 1: Sportmiddag 13.00-17.00 Did 1: Sport extra tennis, motorsporten turnen. 13.30-19.35 BBC 2: Sunday Grand stand autosport, motorsport, cric ket. paardenkoersen. rugby. 17.20-18.50 Did 2: Sport.report.age Bundesligavoetbal. turnen en tennis 17.40-18.00 BRT 2: Sport extra: mountainbike Benelux-cup. 18.08-18.40 Did 1: Sportschau 18.30-19.40 SBS 6: De sterkste man van de wereld 18.45-20.00 Ned 2: Studio Sport 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 19.50-20.17 BRT 1: Sportweekend 22.00-22.30 BBC 2: Fantasy Football League 22.15-22.25 Did 2: Sport am Sonntag 22.15-23.00 Ned 2: Studio Sport: Ita liaans en Spaans voetbal. 23.15-23.45 RTL 5: Euro Voetbal-96 Duitsland en Tsjechie fraaie buitenverblijf op het vakantie-eiland in de Middel landse zee gelukkig. „Ik ga die president van ons vertellen dat ik het hier niet meer uithoud," zegt de man. die een jaar geleden tijdens de bekerfinale afscheid nam in de Kuip. „Mijn vrouw heeft heimwee, mijn kinderen zijn voortdurend ziek. Zo kan het niet langer. Hij zal inzien dat het beter is mijn contract tus sentijds te ontbinden." Er zit een kern van waarheid in, ook al heeft Jozsef Kiprich er al les voor over om zijn retour vlucht naar Nederland te boe ken. Hij woont in Nicosia met zijn vrouw Tunde en zijn oudste zoon Daniel De kleinste van het gezin verblijft bij opa en oma in Hongarije. Het benauwde, war me klimaat zorgde voor te veel gezondheidsproblemen. „Het is vreselijk om een van je kinderen te moeten missen." De "tovenaar van Tatabanya", zoals hij vanaf het eerste mo ment bij Feyenoord werd om schreven. is door Jorien van den Herik ingelicht over de plannen die Feyenoord heeft met Excel sior. Hij maakt er geen geheim van dat hij een reünie met oude makkers als John de Wolf en Ruud Heus wel ziet zitten. Op zaterdagavond zou het rio moe ten fungeren als publiekstrek kers op Woudestein, waar straks alle jonge, door Feyenoord her en der ontdekte talenten worden gestald. Gangsters Jozsef Kiprich lacht, denkt na en schiet vervolgens onbedaar lijk in de lach. „Hoe komen ze er eigenlijk op9 Heus, De Wolf en ik? Twee Hollandse gangsters en een Hongaarse gangster als leiders bij Excelsior' Dat wordt' echt een supertrio, hoor. Ha.ha!" Later, in een serieuzere bui. legt hij uit veel begrip te hebben voor de plannen van Feyenoord. ..Wij' zijn jongens met veel ervaring. Ik heb veel interlands op mijn naam staan. Ruud en John heb ben net als ik met Feyenoord veel prijzen gewonnen. Boven dien kunnen we alle drie nog goed meekomen. Ik ben dit sei zoen niet een keer geblesseerd geweest." Jozsef Kiprich beleefde op het eiland Cyprus zelfs de meest pro- duktieve periode in zijn hele loopbaan. Hij is veruit de popu lairste speler bij het grote pu bliek, dat vanaf de eerste dag aan zijn voeten lag, Afgelopen zondag kroonde hij zich met Ha- poel Nicosia tot kampioen van de Cypriotische competitie en werd hij door de uitzinnige sup porters tot diep in de nacht ge huldigd vanwege zijn geweldige bijdrage aan de landstitel. Jozsef: „Ik heb 23 doelpunten gemaakt en de competitie is nog niet eens afgelopen. Zoveel goals heb ik bij Feyenoord noch in Hongarije bij een club gemaakt. Toen we zondag gelijkspeelden tegen Omonia Nicosia, de num mer twee van de ranglijst, en de titel binnenhaalden, werden de mensen helemaal gek. Ze wilden tot diep in de nacht met mij fees ten. Of ik dat leuk vond? Ach. ik houd wel van een biertje en een feestje. Ik heb niet tegengestrib beld..." Ondanks zijn sportieve succes sen i „we staan op 29 mei ook nog in de bekerfinale") weegt het avontuur en het kapitale jaarsa laris dat hij verdient, niet op te gen de fraaie periode die hij bij Feyenoord heeft gekend. „Dat is voor mij nog altijd de mooiste periode in mijn leven. Hier, in Ni cosia. heb ik een videorecorder en een band van mijn afscheid in de Kuip. Wil je weten hoe vaak ik die band al heb afgespeeld? Laat ik het maar niet vertellen." Hij zwijgt opnieuw, slikt en vraagt of we niet meer over zijn afscheidswedstrijd willen pra ten. De emoties komen zelfs door de telefoon weer bovendrij ven. Kiprich: „Het publiek in Rotterdam is uniek. Ik maakte deel uit van zo'n geweldig elftal. Dat is een van de redenen waar om ik het leuk vind om met vrienden als De Wolf en Heus mijn carrière in Rotterdam af te sluiten." Hij weet dat John de Wolf sinds woensdagmiddag een paar kilo meter verder op het eiland met Wolverhampton Wanderers ver blijft. „Ik heb hem nog niet ge sproken. Maar ik ga zeker een biertje met hem drinken. Ik wil van hem ook horen hoe hij over een terugkeer naar Rotterdam denkt. Ik hoor dat Excelsior in een nieuw stadion gaat spelen, dat er nieuwe spelers komen en dat er veel gaat veranderen op Woudestein. Maar de details ken ik niet." Problemen met een verblijfsver gunning verwacht Jozsef Ki prich. wiens zoon Daniël inmid dels vloeiend Engels en Grieks spreekt, niet. Als hij als voetbal ler terugkeert in Nederland, zo zegt hij, zal hij alle papieren die hij nodig heeft terugkrijgen. Op de achtergrond spelen ook zake lijke belangen nog een rol. In Dordrecht is hij voor zijn vertrek uit Npderland een sportzaak be gonnen. „Maar het belangrijkste is dat ik nog een paar jaar wil voetballen. Ik ben hartstikke fit en scoor el ke week. Dat kan ook niet an ders. want ik heb hier een trainer die denkt dat Hapoel een atle- tiekclub in plaats van een voet balclub is. We hebben elke dag een duurloop van 50 minuten. Elke dag! Ik ga bijna dood hier! Laat die president daarom maar gauw terugkomen, dan kan ik mijn terugkeer naar Nederland gaan bespreken..." van onze verslaggever MIDDELBURG - Vroeger scoorde hij aan de lopende band. tegenwoordig is het wat minder. Jaap Evertse be gon op zijn veertiende te voet ballen, als rechtsbuiten van Zuidvogels uit Huizen. Giste ren. vijf dagen na zijn 65e ver jaardag, nam hij met het vijf de zaterdagelftal van Middel burg afscheid van het compe- tilievoetbal. ook als rechts buiten. Die stek heeft hij ei genlijk nooit verlaten. „Vroe ger had ik meer snelheid, dan trok ik regelmatig naar bin nen. Maar de laatste jaren was ik een soort hangende rechtsbuiten, een paaltje waar medespelers tegenaan schoten en dan verder rich ting achterlijn konden." Eigenlijk had Jaap Evertse best nog wel een tijdje willen doorvoetballen. Maar voor zijn eigen bestwil en dat van anderen hakte hij de knoop door: „Het idee dat ze je op stellen alleen omdat je contri butie betaalt, ga ik als een be lasting zien." Evertse gaat zich nu wat meer richten op het voetballen op het strand. En wie weet. heeft Middelburg af en toe in invaller nodig. „Het gaf me een kick om met spelers van één of twee genera ties jonger te voetballen." Het afscheid werd gisteren in de vorm van een duel gegoten meten tegen (oud-(ploeggeno ten van Middelburg, de club waarvoor hij sinds 1958 uit komt. Ruim veertig waren er De 65-jarige Jaap Evertse nam gisteren afscheid van het competitievoetbal. foto Lex de Meester naar de Nadorst gekomen om Evertsen uit te zwaaien. „Een enorme verrassing", vond Evertsen, die met een smoes naar het speelveld was gelokt. „Toen ik terug in de kleedka-, mer kwam. dacht ik: het is nu eigenlijk tijd om een potje te gaan zitten janken." Evertse kreeg als afscheidsca deau een oorkonde. Door een spreker werd hij 'een stand beeld voor de club genoemd'. „Maar dat bedoelde hij na tuurlijk niet", aldus een opge wekte Evertse. „Dat zou geen reclame voor mij zijn.' vrouw van Evertse werd niet al jaren sterk. vergeten. Zij kreeg aan de vooravond van moederdag een fraaie bos bloemen. Bo vendien hadden de aanwezi gen geld ingezameld voor een project voor arme Braziliaan se boeren en hun gezinnen. Daarvoor maakt Evertse zich van onze medewerker PHILIPPINE - De Stichting Promotie Jeugdvoetbal heeft dit jaar gemeend om het inter nationaal jeugdvoetbaltoer- nooi met deelname van prof clubs te moeten uitbreiden naar twee dagen. Op het sportcom plex van de voetbalvereniging Philippine komen donderdag 16 mei (Hemelvaartsdag) de C- en D-junioren aan bod. terwijl zon dag 19 mei in Philippine de B- junioren om de eerste plaats zullen strijden. Evenals in de vorige uitgaven heeft de organisatie van het vier de ABAB-accountantsjeugd- toernooi voor een sterk deelne mersveld gezorgd. Zo staan de profclubs Willem II en Sparta bekend om hun goede jeugdop leiding. Zij zullen het bij de C-ju- nioren moeten opnemen tegen de jeugd van de Belgische kam pioen Club Brugge. Bij de D- jeugd zijn de teams van NAC en VVV favoriet. Ook de regionale deelnemers (Hoek, Terneuzen, Breskens) zullen zich zeker niet onbetuigd laten. Het deelnemersveld bij de B-ju nioren is eveneens sterk bezet. Het staat in het teken van Ne- derland-Belgie. De profclubs ko men met hun beste eerstejaars waarbij vooral de talentvol!* jongeren van Club Brugge, SK Lierse. Eendracht Aalst. For tuna Sittard en FC VVV zich m de kijker zullen willen spelen. Van Zeeuwse zijde zullen Ter neuzen (kersverse kampioen tweede divisie) en RCS (met a!,< trainersduo de Sparta-tweelinr 0 Dennis en Gerard de Nooijen ze" ker geen gek figuur slaan. Het organiserende trio Hap.; Lauret, Peter Zeegers en Peter- Jan Verstelle hebben kosten noch moeite gespaard om de jeugd van de Nederlandse top pers Ajax, PSV en Feyenoord naar Philippine te krijgen. Het is dit jaar nog niet gelukt, maar ge zien de toezeggingen is de kan: groot dat zij volgend jaar bij h( eerste lustrum wel van de parti.i zullen zijn. Het jeugdtoernooi begint don derdag om 9.00 uur en zondas om 10.00 uur. De deelnemende teams: C- en D-junioren (Heme!- vaartsdagi: Club Brugge. Spar ta. NAC. VVV. Willem 11. FC Eeklo, Standaard Wetteren Breskens, Hoek. Terneuzen. B-junioren (zondag 19 mei): Een dracht Aalst. Club Brugge. FC Eeklo. SK Lierse. Fortuna Sit tard. FC VW. RCS. Terneuzen van onze medewerker LAMSWAARDE - Een deelne mersveld van bijna 170 renners, fraaie wielergevechten in de polders rond Lamswaarde en een paar sterke winnaars... De eerste lustrumuitgave van de Omloop van Zeeuws-Vlaande- ren voor trimploegen kan na het sterke openingsnummer gister avond niet meer stuk. In de A- categorie nam Robbie Meijer al vast een optie op de eindzege in deze driedaagse door zeven me devluchters in de sprint achter zich te houden. Bij de B/C's won Frank Velderman de sprint van vijf renners, die de grote groep net voor wisten te blijven. Het immens grote A-peloton (104 trimmers haalden hun rug nummer af) liet zich op de helft van de koers verrassen door een ontsnapping van acht renners^ In dat overwegend Belgische ge zelschap waren latere winnaar Meijer. John van de Klooster en Gerben Suyck meegeslopea Het drietal deed in de kopgroep zijn deel van het werk, maar be moeide zich niet met de knel spurten. Alleen de Belg Lenseir reed het gaatje van een halve mi nuut dicht, maar het negental gooide daarna de deur definitie! dicht en reed in eendrachtige sa menwerking naar een voor sprong van ruim een minuut bij het ingaan van de laatste ronde. Daarin waren de demarrage niet van de lucht - het kostte Huyghe zijn plaats in de kop groep - maar niemand geraakte nog weg. In de sprint hield Meij er de rappe Belg Bayens achte zich. Beachvolleybal Joao Pessoa (Bra). WK-series. Everaert/ Mulder (Ned) - Guillerme/Parra (Bra) 10- 15, Everaerf Mulder - Garrido/Moreira (Bra) 15-12, Everaert'Mulder - Pakosta/ Palinek (Tsj) 15-11. Eerste ronde- Eve- raert/Mulder (Ned) - Child/Heese (Can) 16-14; tweede ronde' Andre/Fred (Bra) - Everaerf Mulder 15-5. Everaerf Mulder negende. Biljarten landenteams: 1. Rusland 171,88 ten, 2. Oekraïne 171,285, 3. Wit-Rusland 170,997, 4. Duitsland 169,848, 5. Bi nje 169,435, 23. Nederland 154,375. Individueel tussenklassement (eerslf 24 gekwalificeerd voor de meerkamp): 1. Woropajev (Rus) 57,724 punten, Sjerbo (WRu) 57,649, 3. Iwankov (WRu) 57,099, 4. Svetlitsjni (Oek), Belenki (Out 57,049, 37. Alexander Selk 52,275 (vloe 9,200; voltige 7,725; ringen 8,700: sprong 9,100, brug 8,275, rek 9,275). 41; Christian Selk 51,425 (9,000 7,250 8,90! 8,950 8,800 8,525). Velden (Oos). Grand Prix driebanden, achtste finales: Jaspers (Ned) - Weyen- burg (Ned) 3-1, Havermans (Ned) - Pilss (Oos) 3-0, Burgman (Ned) - Svïvacz (Oos) 3-0, Sayginer (Tur) - Van der Smis sen (Ned) 3-1, Caudron (Bel) - Habraken (Ned) 3-0, Blomdahl (Zwe) - Kuhl (Dui) 3- 0 (gem. 3.214/0.500), Lee (VSt) - Zanetti (Ita) 3-2, Raymond Ceulemans (Bel) - Efler (Zwi) 3-1. Indeling kwartfinales- Blomdahl - Havermans, Caudron - Burg man, Jaspers - Sayginer, Lee - Ceule mans. Wielrennen Golf Madrid. Spaans Open. Stand na tweede ronde: 1. Harrington (Ier) 134 slagen (70 64). 2. Wills (Wal), Haugsrud (Noo), Brand jr. (Sch) en O'Malley (Aus) 137, 6. Darcy (Ier) en Linhart (Zwe) 138, 8. Muntz (Ned), Grappasonni (Ita), Litton (Wal), Coceres (Arg), Grönberg (Zwe) en May (VSt) 139. Hockey Ipoh (Mal). Azlan Shah Cup, mannen. Groot-Brittannie - Nederland 2-0 (1-0), Maleisië -Zuid-Korea 1-0 (0-0I, Australië -India 5-3 (3-1). Stand; 1Australië 5-9,2. Zuid-Korea 5-6 (6-3), 3. Maleisië 5-6 (9-12), 4 Groot-Brit- tannië 5-4, 5. Nederland 5-3,6. India 5-2. Sportprijsvragen Trekking Lucky Ten van vrijdag 10 mei. 1-6-7-8-11-15-24-31-35-36-38-46 - 53 - 59 - 60 - 61 - 7.1 - 73- 74 - 79. (onder voorbehoud) Tennis Rome. Vrouwen, kwartfinales: Hingis (Zwi/6) - Graf (Dui/11 2-6 6-2 6-3, Marti nez (Spa/2) - Magdalena Maleeva (Bul/5) 6-1 2-6 6-1. Spirlea (Roe/7) - Sanchez-Vi- cario (Spa/3) 6-4 6-3. Majoli (Kro/4) - Tauziat (Fra/8) 6-4 6-1. Indeling halve fi nales: Hingis - Spirlea, Martinez - Majoli Hamburg. Mannen, kwartfinales: KafeU nikov (Rus/3) - Bruguera (Spa/6) 6-2 7-6, Carretero (Spa) - Schalier (Oos/16) 4-6 6- 4 6-4, Rios (Chl/5) - Ferreira (ZAf/4) 3-6 6- 4 6-4, Corretja (Spa) - Larsson (Zwe) 6-4 6-3. Indeling halve finales: Carretero - Kafelnikov, Rios - Corretja. Pinehurst. Mannen, dubbelspel, kwart finales: O'Brien Stolle (VSt Aus) - Smith /Winnink (Bah/Ned) 6-1 5-7 6-3. Kwartfi nales. Meligeni (Bra) - Rafter (Aus) 3-6 7- 6 6-3, Wilander (Zwe) - Spadea (VSt) 1-6 6-3 6-2. Boedapest. Vrouwen, kwartfinales: Wagner (Dui/7) - Shaughnessy (VSt) 4-6 6-3 6-3, Dragomir (Roe/6) - Halard (Fra/1 6-4 6-2, Schnell (Oos) - Krajicovicova (Slw) 6-2 6-2, Kiss (Hon) - Temesvari (Hon) 6-7 6-4 6-3. Indeling halve finales: Wagner - Dragomir, Kiss - Schnell. Grande Synthe. Vierdaagse van Duin kerken, vijfde etappe, Boulogne-sui- Mer-Grande Synthe: 1 Blijlevens (Ned 4.40.42, 2. Zabel (Dui), 3. Strazzer(Ita). Ludwig (Dui), 5. De Leeuw (Ned), 6. Var der Wolf (Ned). Klassement 1. Laurent (Fra) 15.42.10, 2. Zanette 0.40, 3. Gau- mont (Fra) 1.10, 4. Ludwig 1.24, 5 Kas- putis (Lit) 1.47 Les Diablerets. Ronde van Romandié vierde etappe, Martigny - Les Diabis- rets: 1. Gontsjenkov (Rus) 160,2 km 4.53.57, 2. Olano (Spa), 3. Rebellin (Hal 4. Guerini (Ita). 5. Gianetti (Zwi), f der Steen 23.28. Uitgevallen Voskamp Klassement: 1. Richard 18.34.13,2 Gur rmi 0.15, 3. Olano 0.16, 4 Rebellin 017 5. Gianetti 0.28,76. Van der Steen 37.51 Primiero. Ronde van Trentino. denk etappe. Merano - Primiero: 1. Fares- (Ita) 165 km in 4.39.14, 2. Belli (Ita) 017 3. Borgheresi (Ita) 0.19, 4. Zaina (Ital.i Dotti (Ita). Klassement: 1. Fare» 12.58.02, 2. Belli 0.19, 3. Zaina 0 24, Dotti. 5. Massi 0.37. Zeilen La Rochelle. WK Finnjollen, zesde race 1. Loof (Zwel, 2. Tokovoi (Oek), 3. Ste-- house (GBrl, 9. Heiner (Ned). Eindstand: 1. Presti (Fra) 28,75 punies 2 Spitzauer (Oos) 29,50,3. Loof 32,75.'- Heiner 51,00. Trimkoersen Omloop Zeeuws-Vlaanderen. Uitslag 1e etappe (A-cat). 1 Robbie Meijer. Pul- te, 2. Mare Bayens, 3. Willy de Backer, 4. Robert de Milde, 5. Wilfried Lensens, 6. Gerben Suyck, Kruiningen 7. Garry Dhauwe, 8 John van de Klooster, Lewe- dorp 9, Fabian Huyghe, 10. Jan Vervec- ken. B-cat: 1. Frank Velderman, 2. Dirk de Caesteker, 3 Luc de Coene, 4. Henny de Coene, 5. Lex Stockman, 6, Kees Been hakker, Goes. Turnen Kopenhagen. EK mannen, eindstand Rusland beste op EK turnen KOPENHAGEN (ANP) - Rus- land is gisteren in Kopenhag« tijdens de Europese titelstriji turnen voor mannen eerste ft worden in de landenwedstrijd De ploeg verzamelde in de zd onderdelen vloer, voltige, rin gen, sprong, brug en rekstok 171,885 punten. Dat was 0,t meer dan Oekraïne, dat tweed) werd. Het brons ging naar Wit Rusland (170,997). Duitsland was het beste niet-Oost-Eure pese land en werd vierde. Nederland kwam in het veld va! 29 landen niet verder dan de 2Ï plaats. In het individuele klasse ment werden de broers Alex® der en Christian Selk respectit velijk 37e en 41e waardoor i zich niet wisten te plaatsen vo« de persoonlijke meerkamp. B Rus Alexej Woropajev voer# het tussenklassement aan 57.724 punten, voor oud-wereld kampioen Vitali Sjerbo uit W Rusland. Alexander Selk verzameld* 52,275 punten. Hij leverde zf beste prestatie aan de rekstot met vier vluchtelementë (9,275). Ook zijn vloeroefenin! mocht er zijn (9,200). Christian Selk haalde 51,425 punten nir> een negen op de vloer als bes!' verrichting. Zijn afsprong as- brug mislukte, net als bij broer overigens, en op rek nio# hij er af met de Kovacs salto- foto Ruben Oreel Het organisatiecomité van de Ster van Zeeland, staand derde van links Klaas Lenstra.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 66