Hoofdstraat Ovc ïzande racebaan PZC Het loopt niet bij de politie Geersdijk moet verkeersveiliger Kleine-kernenbeleid Borsele wordt lastiger betaalbaar De Bevelanden en Tholen lopen voorop met textielcontainer zeeland Verkeersmaatregelen hebben gefaald Nieuwe plannen op komst weekend diensten VRIJDAG 10 MEI 1996 b r- g|""*M3 van onze verslaggeefster OVEZANDE - De verkeermaat- regelen in de Hoofdstraat in Ovezande hebben er niet toe ge leid dat weggebruikers minder hard rijden. Dat vindt de meer derheid van de bewoners langs deze doorgaande route. Volgens een enquête van de Werkgroep Rondweg Ovezande. vindt bij na zestig procent van de onder vraagden dat de maatregelen niet het gewenste effect hebben gehad. De werkgroep pleit dan ook voor een andere oplossing. De enquête is donderdag aange boden aan de Borselse wethou der drs P. J. Vollaard (PvdA, verkeer). De verkeerssituatie aan de Hoofdstraat is de bewoners van Ovezande al jaren een doorn in het oog. De verbinding maakt onderdeel uit an een doorgaan de route door de Zak van Zuid- Beveland. Het is zelfs zo dat vrachtwagens met bestemming Sloegebied soms deze weg ne men in plaats van de snelweg A58. Dit terwijl de Hoofdstraat ook een belangrijke woon- en winkelfunctie heeft. In 1993 richtten bewoners het actiecomité Hoofdstraat/Nieuw- straat Ovezande op; de Werk groep Rondweg is een vervolg daarop. De, huidige verkeers maatregelen zijn het gevolg van Tennisclub moet snel met aanvraag lichtmasten komen ZIERIKZEE - In het conflict tussen de boze omwonenden en tennisclub LTC Zierikzee heeft LTC nu ook de gemeente tegen de haren in gestreken. Door een misser van de afdeling gemeentewerken is de gemeente akkoord gegaan met het plaat sen van lichtmasten zonder dat de buurtbewoners geraadpleegd zijn over de bouw. Zij zeggen nu last te hebben van het licht. De tennisclub heeft de masten na melijk al laten plaatsen, zonder dat een bouwvergunning is ver strekt. Bovendien zijn er vijftien in plaats van de toegestane tien lichtmasten geïnstalleerd. Ook zouden zes masten in een groen strook staan en niet op de in erf pacht uitgegeven grond. „Maar die conclusie kunnen we nog niet met zekerheid trek ken", zei burgemeester J. J. P. M. Asselbergs donder en het toenmalige actiecomité. Aan weerszijden van de weg zijn betonnen bakken geplaatst, waar het verkeer doorheen moet zigzaggen. Uit de enquête blijkt nu dat de bewoners van de Hoofdstraat niet tevreden zijn met de maatregelen. Zeventig procent van de onder vraagden staat achter de doel stelling van de Werkgroep: de aanleg van een rondweg om Ovezande. Wanneer dit niet mo gelijk is, vindt vierenzeventig procent dat er iets anders moet gebeuren. Een meerderheid van de bewoners heeft last van snel heids- en geluidshinder en van schade aan de woning als gevolg van het passerende vrachtver keer. Wat er volgens de Werk groep precies moet gebeuren in de Hoofdstraat, wil woordvoer der L. Menheere nog niet zeggen. De groep heeft op 14 mei samen met andere betrokkenen overleg met de gemeente over de ver keerssituatie. Volgens wethouder Vollaard be schouwt het bestuur de Hoofd straat als één van de grootste verkeersknelpunten in de ge meente. Voor volgend jaar staat een herinrichting van de straat op het programma, maar het is nog niet duidelijk hoe die eruit, komt te zien. De gemeente wil eerst overleg met allerlei betrok kenen. Verder is de kwestie Hoofdstraat besproken met de Provincie, omdat de verbinding deel uitmaakt van een provin ciale route door de Zak van Zuid- Beveland. De bewoners v; n de Hoofdstraat in Ovezande geven in een enquête te kennen, dat ze nog steeds last hebben van verkeersoverlast. foto Willem Mieras van onze verslaggeefster HEINKENSZAND - Wil de ge meente Borsele het huidige kleine-kernenbeleid voortzet ten, dan zal dat relatief steeds meer gaan kosten. Dat was don derdagavond de boodschap tij dens een informatieavond voor de gemeenteraad over woning bouwbeleid en grondaankoop- beleid. Allerlei ontwikkelingen maken het voor gemeenten steeds duurder om woning bouw te stimuleren. Eén ervan is een toenemende concurrentie voor de gemeente als projectontwikkelaar. Niet al leen de gemeente is partij als het gaat om het verwerven van grond, ook bedrijven azen op voor woningbouw gunstige loka- ties. Dat maakt het voeren van een gemeentelijk woningbouw beleid steeds duurder. Daarte genover staat dat het bouwen op de kleine kernen de gemeente doorgaans weinig oplevert. Om dat dorpen met weinig voorzie ningen minder aantrekkelijk zijn voor nieuwe inwoners, moe ten de prijzen van bouwkavels laag blijven. De ontwikkelingen zijn voor het Borselse gemeentebestuur aan leiding voor een heroverweging van het beleid op het gebied van woningbouw en grondaankoop. Uit onderzoek is gebleken dat het huidige budget voor grond aankoop relatief laag is. Een manier om dat bedrag te verhogen is bouwplannen ont wikkelen in dorpen waar veel vraag is naar bouwgrond. Het college van burgmeester en wet houders wil in de toekomst dan ook vooral bestemmingsplan nen ontwikkelen voor Heinkens- zand, 's-Gravenpolder/'s-heer Abtskerke en 's-Heerenhoek/Le- wedorp. Ook de voorkeur van de provincie gaat uit naar bevol kingsgroei op deze lokaties. Terughoudend Wat betreft de minder populaire en wat meer landelijke woonker nen. wil het college een terug Burgemeester Gert de Groot van Kapelle: „Er moeten hier politieagenten bij komen." foto Willem Mieras Burgemeester van Kapelle bezorgd van onze verslaggever KAPELLE - Ruim een jaar is Gert de Groot nu burgemees ter van Kapelle. En het gaat prima. De contacten met de burgers zijn goed. met de raadsleden idem dito, en Ka pelle is gewoon een 'prach tige gemeente*. Daar hoeft hij verder weinig woorden aan vuil te maken. Maar éen ding zit hem dwars. Heel erg dwars. „De situatie bij de po litie in Zeeland. Dat onder werp hangt als een molen steen om mijn nek." Het loopt niet bij de politie, zegt De Groot. Er zijn te wei nig agenten, de werkdruk is te hoog. „Alleen door de enorme motivatie van de agenten draait het nog." Dat Dt Groot zich er zo druk over maakt, komt door zijn 'liefde' voor het politiewerk. Bovendien heeft hij tijdens zijn vorige functie, als burge meester van 'Hooge en Lage Zwaluwe, goed in de keuken kunnen kijken als lid van het dagelijks bestuur van de poli tieregio aldaar. Zo heeft hij een duidelijke visie ontwik keld op de politieproblema- tiek. Komt bij dat zijn huidige gemeente ook danig is getrof fen door de politiereorganisa ties in Zeeland. „In Kapelle is acht uur per week lokaal toe zicht. Dat is natuurlijk veel te weinig. Ik word ook regelma tig benaderd door burgers. Bijvoorbeeld in een geval van structurele overlast waar niets aan gebeurt." Werkdruk In razend tempo schetst hij een beeld van de problemen bij de politie in dit land en in deze provincie. Er zijn te veel agenten naar de grote steden gegaan, waardoor er van het platteland te veel zijn verdwe nen. „Wat ook komt door de macht van de hoofdcommis sarissen in de grote steden", aldus De Groot. „De Wiarda's en consorten. Komt bij dat Den Haag bij een andere her verdeling van agenten de pro vincie Zeeland veel te weinig werkdruk heeft toegewezen. Daardoor zijn er ook te weinig agenten. En er is slecht naar het geld gekeken bij de reor ganisaties. Er is niet gekeken naar de financiële behoeften en bezittingen van de diverse regio's. Daardoor is de regio Amstelland nu zó rijk dat ze daar een beleggingsmaat schappij oprichten omdat ze niet weten wat ze met hun geld moeten doen." De burge meester, met stemverheffing: „Hoe is dat in vredesnaam mogelijk? Wie heeft er dan zit ten slapen?" Zorgen dus. bij de Kapelse burgemeester. De vraag is echter wat hij er aan kan doen. In het Brabantse zat hij nog in het dagelijks bestuur van een politieregio, hier is hij slechts één van de vele pop petjes tijdens het burgemees- tersoverleg. „Wat ik doe", zegt hij, „is er op wijzen dat de neuzen dezelfde kant op moe ten. Dus niet dat de ene bur gemeester tegen de andere zegt: 'jij hebt drie agenten meer dan ik', maar ervoor zor gen dat de provincie als ge héél meer agenten krijgt. Op de Bevelanden staan de neu zen van de burgemeesters nu al in dezelfde richting. Er móeten hier gewoon agenten bij komen." 11 en 12 mei 1996 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huis artsen Buys, Posthumus, Schut, Slager en v.d. Werff: vrij. 18.00- zon. 19.00 uur: R.H.D. Schut, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel.(0113)252114. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Patiënten huisartsen Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen: vrij. 18.00-zat. 19.00 uur: M. J. Kooi man, van Hogendorplaan 6, Goes, tel. (0113)214450. zat. 19.00-zon. 19.00 uur: D. P. W. Keizer, Fr. de Hollanderlaan 29, Goes, tel.(0113)216405. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arends- kerke, Heinkenszand,Nieuw- dorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: D. P. van Driel, Vermetstraat 23,'s-H. Arendskerke,tel. (0113) 561202. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30- ma. 08.30 uur: C. T. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-H. Abtsker ke, tel. (0113)312089. Hansweert, Schore en Yerseke, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: A. J. de Wijs, Zeeburg 1. Yerseke, tel. (0113)573520. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Vierdaagse Biezelinge afgesloten BIEZELINGE - Oner muzikale begeleiding van showkorps Jonge Kracht liepen donder dagavond de deelnemers aan de avondvierdaagse in Biezelinge de laatste kilometers. De deelnemers werden opge haald vanaf De Vroone en geza menlijk liepen ze, onder veel be langstelling, de laatste kilome ters. In totaal liepen 625 wandelaars mee, waarvan er 135 de tien kilo meter aflegden. De overigen lie pen de vijf kilometer. De vier daagse werd georganiseerd door de oudercommissie van de ba sisschool De Linge in Biezelinge. Avondvierdaagse - De jaarlijkse avondvierdaagse wordt in Yerseke gehouden van maandag 20 tot en met donder dag 23 mei. Deelnemers aan de tocht door de omgeving van het mosseldorp kunnen kiezen uit afstanden van 5 of 10 kilometer. De vierdaagse start dagelijks om 18.30 uur op het schoolplein van basisschool Het Kompas aan de Molenlaan. Inschrijven kan vooraf bij de school of op maandag vanaf 17.30 uur. houdend woningbouwbeleid. De uitbreiding van die dorpen zou vooral gericht moeten zijn op op vang van de eigen bevolkings groei. Daarvoor zijn niet altijd nieuwe bestemmingsplannen nodig. Ook het opvullen van ga ten in de bebouwing kan vol doen. Het college wilde donderdag avond graag een visie van de ge meenteraad op het toekomstige beleid. De raadsleden gaven echter aan de informatie eerst op zich te willen laten inwerken. Ze wilden nog geen uitspraak doen over de voorzetting van het kleine kernenbeleid of niet. Ook konden ze nog niet aangeven Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: C. I. Ris- seeuw, B. Vogelaarstraat '2a, Kruiningen, tel. (0113) 381566. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: J. Peene, Monsterweg 8, Borssele, tel. (0113)351203. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 19.00-zon 23.00 uur H. Bakx, Kapelle, tel (.0113) 341264 (spreekuur Parklaan 1). Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Noordbeveland: Kortgene, Co- lijnsplaat, Kamperland en Wis- sekerke: J. A. Kersseboom. Kortgene, tel. (0113) 301319. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Zuid- en Noord-Beveland: A. D. de Wit, Van Dusseldorpstraat 5, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Apotheken: Geopend zat. 8.30-17.30 en zon. 10.00-11.30 en 16.00-18.00 uur. Apotheek Voorstad, Van Dus seldorpstraat 1, tel. (0113) 227104. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke. B. J. Boer. Schuitweg 1, 's Gra venpolder, tel. (0113) 313050. Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland: M. P. C. Karelse, 's-H. H. Kinderendijk 118, Goes, tel. (0113)220656. Biezelinge: R. H. G. Aalfs, Hoofdstraat 2, tel. (0113) 341783. - kjc Door aanpassingen aan de doorgaade weg door Geersdijk moei pre automobilisten hun snelheid minderen. foto Willem Mie we Doorgaande weg wordt aangepast hoe doorgaan op de huidige weg moet worden gefinancierd. Een mogelijkheid is het verhogen van de grondprijzen in populaire kernen, om het bouwen op min der goed in de markt liggende dorpen te kunnen bevorderen. Toertocht - De toer- en trim- club Kapelle '79 houdt op zon dag 12 mei haar jaarlijkse mei- doorntocht. De vrije toertocht over 40 of 90 kilometer voert langs de mooie dijken en over de rustige wegen van de Zak van Zuid-Beveland en kan in eigen tempo worden afgelegd. Vanaf 9,00 uur kan er gestart worden bij café De Herberg aan het Kerkplein in Kapelle. Yerseke e.o. Mevr. L. Huiskes- Cornelisse en S.A.M. Nefs-Ver- hoeven, Molenlaan 24, Yerseke, tel. (0113) 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor geheel Noord- en Zuid-Beve land, Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113)251177. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113)229003. Verloskundigen: Goes: Vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: Mw. J. Stevens, Wijngaardstraat 32, tel. (0113)581186. Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensdijk, St. Annaland en Scherpenisse: D. Panis, St. Maartensdijk, tel. (0166)662400. St. Philipsland en Nieuw Vosse- meer, vrij 18.00-zon. 23.00 uur: C. H. M. de Groot, Nieuw Vosse- meer, tel. (0167) 502545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: A. W. A. de Looze, Raadhuisstraat 26, Oud Vossemeer, tel. (0166) 672400. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekendspreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poortvliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tho len van 11.00-12.00 uur op Boter- mark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113)251177, van onze verslaggever GEERSDIJK - Aanpassing van de provinciale weg door Geers dijk is noodzakelijk om te voor komen dat automobilisten met te hoge snelheid door het dorp jagen. De herinrichting is ur gent vanwege de plaatsing van nieuwe bebouwde komborden bij Geersdijk. Bij die borden geldt een maximum snelheid van vijftig kilometer per uur terwijl op enkele meters af stand borden staan die een ma ximum snelheid van zeventig kilometer per uur voorschrij ven. Dat is een verwarrende si tuatie. Ambtelijk voorstel van de ge meente Noord-Beveland is de weg zo aan te passen dat wegge bruikers ervan doordrongen worden dat zij snelheid moeten minderen. Bedoeling is daar voor 85 mille uit te trekken. Bui ten de bebouwde kom van Geersdijk geldt een snelheidsli miet van tachtig kilometer per uur. Binnen de bebouwde kom moet de snelheid terug van ze ventig kilometer per uur naar vijftig kilometer per uur. Plan is de breedte van de weg in het dorp te minimaliseren door boe nst asverschuivingen en sugges c stroken. De aansluitende i eec keldijk zou moeten worden i smald. De in- en uitvoegstrc bij die dijk kunnen verdwjj zodat voertuigen die de pro: n ciale weg willen oprijden moj d-' stoppen. Een nieuwe slijtlaag de asfaltweg dient automob: fi' ten er ook van te doordrin Kr dat zij op een ander soort we?pr den. Een waarschuwingsb met de tekst 'let op verkeer! tuatie gewijzigd' zal weggeb kers voorbereiden op de keersremmers. Bedoeling is,n( die borden minimaal een j blijven staan. gi De verkeersmaatregelen overigens niet alleen de gemi te aan. Ook is overleg nodig! S onder meer waterschap, pot busmaatschappij en bewon fl Het is de bedoeling een infor tiebijeenkomst te houden. Ei de moet echter de commissie O] bare werken en milieu zichc )dj de plannen buigen. Dat gebi maandag 13 mei. Ook de meenteraad zal nog een ook vellen. Verlopen de procedi voorspoedig dan kunnen werkzaamheden na de zomei ginften. van onze verslaggever GOES - De Bevelanden en Tho len lopen voorop met de plaat sing van textielcontainers. Bin nenkort verrijzen die in Rei- merswaal, Borsele, Goes en Tholen. De bakken worden ge plaatst door drie charitatieve organisaties, die al langer kle ding inzamelen en samen Mid den- en Noord-Zeeland bestrij ken. De organisaties hebben ge zamenlijk een contract gesloten met het Openbaar Lichaam Af valverwijdering Zeeland (OLAZ), dat een uniforme rege ling voor het werkgebied na streeft. Het OLAZ heeft belang bij het project, omdat nog steeds teveel textiel in de grijze rolcontainers belandt. Het Leger des Heils, Humana en de Stichting Kleding Inzame ling Charitatieve Instellingen (KICI) zijn partners in het pro ject en hebben de markt benoor den de Westerschelde verdeeld. Voor de plaatsing van de contai ners, die ze zelf dienen aan te schaffen, moeten ze in de ver schillende gemeenten vergun ningen aanvragen. Daarmee zijn ze het verst gevorderd in Rei- merswaal, Borsele, Goes en Tho len. De containers moeten bij voorkeur worden neergezet bij bestaande glas- en blikbakken. Naar verwachting is het contai nerproject winstgevend. De meeropbrengst zal worden be steed aan charitatieve doelen. OLAZ-directeur ing. P, Louw man prijst zich gelukkig met de ze oplossing, die past in het! delijk beleid om textiel mee hergebruiken. Volgens Loi man verdwijnen nog teveel 1-^' ren en schoenen in de grijze containers, terwijl er mogei, heden zijn om de afdankertje verkopen of te hergebruiken grondstof voor bijvoorbf poetsdoeken en papier. W( OLAZ heeft aangedrongen een regionale aanpak om de zamelmarkt overzichtelijk houden. Bovendien komen tielcontainers op strategis plaatsen en zijn ze dus mat lijk bereikbaar voor het publ jd Het project staat andere ii meiacties niet in de weg. igt De komst van de textielcon ner heeft in sommige gemeenar' de discussie aangezwen[!re over aantasting van het str#»c beeld. Goes bijvoorbeeld vupu het nu welletjes. De textiele Q tainer wordt geaccepte maar daarna mogen er geent ken voor ander afval meerb; men. „We hebben nu contaii voor blik en drie soorten Straks komen daar in de to gemeente tien textielbakkei Als we vervolgens nog meer die dingen plaatsen, komt het straatbeeld niet ten zegt wethouder mr S. J. Heiji van milieu. Papierbakken hij bijvoorbeeld niet nood; lijk. Het verenigingsleven e gs kerken zamelen al ruimscb oud papier in. Bovendien schikt Goes volgend jaar een milieustraat. „Ander t kan daar worden afgeleverd )es mi ZATERDAG 11 mei wordt de WINDTURBINE RITTHEM officieel in gebruik genomen. Op deze dag geeft DELTA NUTSBEDRIJVEN onder de wieken van deze turbine voorlichting over het milieu, groene stroom en windenergie in het bij zonder. Belangstellenden worden uitgenodigd - liefst per fiets - langs te komen naar de locatie aan de Landbouwweg. U bereikt de wind turbine door achter McDonald's in Middelburg de Bosschaartsweg te nemen. Deze weg loopt over de A-58 en gaat op een gegeven moment bij de windturbine over in de Landbouwweg. Van 10.00 tot 16.00 uur bent u daar welkom. Kinderen van 0 tot 80 jaar krijgen in Ritthem nevenstaande kleurplaat uitgereikt. Met inzending van de kleurplaat zijn leuke prijzen te win nen. TOT A.S. ZATERDAG BIJ DE WINDTURBINE RITTHEM.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 34