Middelburg en RCS zorgenvrij W w -Johan Ballegeer is het gezicht van 3Hoek geworden Juniorendriedaagse Axel maakt naam Hoek en Terneuzen voeren lijsten aan KNVB zet streep door versterkte degradatieregeling in derde klasse Twee renners Vogelaar naar Olympia's Ronde uitslagen /an onze verslaggever eii VLISSINGEN - Ton Uitter- 01 hoeve sprong bijna een gat in de lucht en Simon Harinek stak rijn tevredenheid niet onder stoelen of banken. Gisteren viel v bij tic secretarissen van Zeeuw- Vt se en Brabantse zondag-der- '1U' deklassers een brief op de mat. ai" waarin de voetbalbond KNVB melding maakt van het feit dat de versterkte degradatierege ling van de baan is. foor RCS en Middelburg, die Bndag tijdens de laatste com- v leütieronde in de derde klasse "d moesten winnen om gevrij- n waard te blijven van degradatie- torgen. betekende het. nieuws t r uit Zeist dat beide voetbalver- n migingen niet meer kunnen de- ndj pieren. RCS-voorzitter Uit- U erhoeve: ..Dat is lekker zeg. We iCi] taten toch wel in spanning." Col- lega Harinek van Middelburg: n (j .Ret is een ontzettend plezierig cm bericht. Ik ben hier heel blij 1 va nee Werd er bij RCS en Middelburg jsteren een feestje gevierd. Wim Iroekhoven was gisteren nog liet bekomen van de schrik. De cheidende competitieleider van het district Zuid I voelde ritl nch door Zeist „voor joker ge- rda zet". In de afgelopen maanden had Broekhoven de Zeeuwse irt4clubs uit de derde klasse op de ^-'hoogte gehouden van de ver- les; iterkte degradatieregeling, die Bf met het oog op de herstructure- Z1:: ring was ingevoerd, pe hoeveelheid degradatie- ilaatsen in de vier derde klassen het huidige district Zuid I k hing in de nieuwe opzet af van het aantal promoties en degra daties in 'Dordrecht', de afdeling lie met Brabant, en Zeeland op- in het nieuwe district Zuid Die had kunnen variëren van nul tot zeven extra degradanten tin de derde klassen van het dis trict Zuid I. Omdat veel in 'nood' verkerende Brabantse zondag-derdeklas- ilwsers deze week een protest in- Roi dienden bij de KNVB. draaide gen Daan Schotting van het bestuur rcio amateurvoetbal van de KNVB de versterkte degradatierege- terug. Gisteren werden de toifneeste clubs daarvan op de ;ni hoogte gesteld. >ioe Broekhoven voelt zich door n?o Schotting in zijn goede naam en eer aangetast. „Ik ben boos, te- at jeurgesteld, gepiepeld... Ik weet eigenlijk niet hoe ik het onder woorden moet brengen. Daar voor is het nieuws nog te vers. Ben ik dom geweest of moet me neer Schotting ineens Sin- terklaas-cadeautjes uitdelen? Ik denk het laatste. Hou me ten goede, ik vind het prachtig voor RCS en Middelburg, maar ik sta voor heel Zuid I voor joker. Ik word nu gezien als de kwade ge nius van de paniekzaaierij." „Ik kan er toch niets aan doen dat mijn collega's van de afdelin gen Brabant en Dordrecht hun achterban niet hebben geïnfor meerd over de versterkte promo tie- en degradatieregeling", zei de verbitterde Broekhoven. „Vervolgens sturen ze een nota bene door mij ondertekende brief naar de Brabantse clubs, die dan op hoge poten naar de KNVB lopen. Deze regel is echt niet ingevoerd omdat ik het zo leuk vind om meer degradanten aan te wijzen. Ik heb gewoon ta ken uitgevoerd die na goede af spraken waren gemaakt." Voor HVV'24, dat de tiende en fa tale positie in de derde klasse D inneemt met drie punten achter stand op BSC. komt het bericht uit Zeist vrijwel zeker te laat. Toch zijn de kansen op handha ving voor de voetbalclub uit Hulst gestegen. Bruno Everaert is op zijn zachtst gezegd ver baasd over het bericht uit Zeist. Maar volgens de secretaris van HVV'24 treft Broekhoven geen enkele blaam. „Ik sta hier wel even van te kijken... Tjonge, jon ge. Maar we zijn door Wim vanaf oktober op de hoogte gehouden. We wisten overal van. Helaas, het zal voor ons toch te laat zijn." Broekhoven verwacht dat de problemen van de promotie- en degradatieregeling zich zullen verschuiven naar het einde van het seizoen '96 "97. „De volgende ramp dient zich al aan. Want het terugdraaien van deze regeling impliceert dat er in het komende seizoen derde klassen van der tien clubs kunnen ontstaan. Het zou me dan niets verbazen dat dan wel de nummers 8. 9. 10. 11. 12 en 13 moeten degraderen Middelburg-voorzitter Harinek „Maar de KNVB kan ons vol gend seizoen in elk geval snel vertellen hoe de gang van zaken zal zijn." van onze medewerker AXEL - De internationale Ju niorendriedaagse van Groot Axel is een begrip in Europa geworden. Dat is een constate ring die organisatievoorzitter Ap den Doelder gisteren avond, in Axel, tijdens de pre sentatie van het deelnemers veld maakte. Gelijktijdig met de wedstrijd in Axel (van 24 tot en met 26 meizijn er een twee grote wed strijden in Duitsland. „Daar om is het voor ons mooi dat juist de nationale Duitse ploeg naar onze driedaagse komt. Ik denk dat dit duidelijk maakt hoe hoog onze wedstrijd staat aangeschreven", aldus Den Doelder. De organisatievoorzitter gaf met nog een ander voorbeeld aan dat vooral de buitenlandse formaties graag naar 'Groot Axel' komen. „In Duitsland werd er behoorlijk met de geld buidel gerammeld om een zo sterk mogelijk deelnemersveld te krijgen. Dat doen wij niet. maar de ploegen komen wèl. Voor mij is dat een bevestiging dat we een begrip in Europa zijn geworden", stelde Den Doelder nogmaals glimla chend vast. Meer dan tevreden kon Den Doelder gisterenavond melden dat er niet minder dan twaalf nationale selecties deel zullen nemen aan de vijftiende editie van de Driedaagse van Groot Axel. Daardoor kan de wed strijd opnieuw worden opgeno men in de cyclus van wedstrij den om de Coupe du Monde, de i' fïi Ap den Doelder: „Dankzij de bemiddeling van jurylid Wim Jeremiasse hebben we een ïiaiiaanse ploeg aan de start gekregen." wereldbeker voor junioren. Het is inmiddels alweer de vier de maal dat de wedstrijd in dat kader meetelt. Den Doelder: „De eis van de UCI - de internationale wie- Ierunie - is dat er minimaal acht nationale selecties deel moeten nemen om voor de Coupe du Monde te kunnen meetellen. Daar voldoen we dus ruimschoots aan. Boven- foto Charles Strijd dien hebben we nog een aantal aanvragen van buitenlandse wielerbonden terug moeten sturen." Overigens leek het er in eerste instantie op dat met name Ita lië er dit jaar niet bij zou zijn. Zoals ook de Amstel Gold Ra ce graag een Italiaanse win naar heeft, ziet ook de organi satie van de driedaagse graag een Italiaan hoge ogen gooien. In het verleden behaalden bij voorbeeld Andrea Peron en Davide Rebellin goede resulta ten in Axel. Beiden zijn nu ta lentrijke profs. Den Doelder: „Dankzij de bemiddeling van internationaal jurylid Wim Je remiasse hebben we echter toch nog een Italiaanse ploeg aan de start gekregen. Geluk kig maar. zou ik bijna willen zeggen." In totaal heeft de Junioren- driedaagse twaalf nationale ploegen, waaronder één Neder lands team dat onder leiding zal staan van ex-beroepsren ner Frans Maassen. In die ploeg is opgenomen Wopke Veenstra. die vorig jaar nog als derde eindigde in het eindklas sement. Hij wordt opnieuw als kanshebber gezien. Ook de nummer twee van vorig jaar, de Deen Jacob Nielsen, is er op nieuw bij. Vrijdag 24 mei om 17.00 uur gaat de vijftiende Driedaagse van Groot Axel van start in Zuiddorpe met een rit over 105 kilometer. Zaterdag staan er taditiegetrouw twee ritten op het programma: om 09.00 uur de individuele tijdrit tussen Overslag en Koewacht over 10,5 kilometer en de rit Axel- Axel over 103,5 kilometer. Zon dag is dan de afsluitende rit met start en finish in Koe wacht. Het succes van voetbalclub Hoek is het succes van Johan Ballegeer. Waar illustere voorgangers als Kees Kist en Dick Buitelaar hun missie voortijdig moesten afbrekenstuwde de Belgische oefenmeester de voetbalclub uit het 3369 inwoners tellende Zeeuws-Vlaamse dorpje op in de vaart der volkeren. Vrijwel zeker legt Hoek beslag op het eerste kampioenschap op hoogste amateurniveau. Is het niet morgen zaterdagtegen degradatiekandidaat Valleivogels, dan wel een week later in Veenendaal tegen GVVV. „Eén ding is zeker: het gaat gebeuren. Maar iedereen moet wel met beide benen op de grond blijven staan." Hoek heeft Johan Ballegeer - van 5 december 1950 te Maldegem - in het bijna afgesloten seizoen leren kennen als een aimabel, openhartig persoon. „Al ben ik pas een Bourgondiër als er resultaat is neer gezel. Maar hij heeft zo zijn nukken, zegt-ie zelf. „Als iets niet gedaan wordt zoals ik wilkan ik heel sacherijnig ivorden.Een portret van een voetbal- dier. Denken en dromen over voetbal fo; van onze verslaggever Mark Caldenhoven HOEK - Als n etmaal nu eens een half uur langer zou duren, denkt Johan Ballegeer wel eens, dan zou hij dage lijks dertig minuten meer hebben om mei voetbal bezig te zijn. Overdag denkt en praat-ie voetbal, 's nachts droomt-ie er over. En zo gaat het al sinds zijn jeugd. „Maar", zo bekent Jo han Ballegeer, „het einde is in zicht. Ik ga nog een paar jaar door: dan doe ik Kker een stapje terug." )p: „Mijn broers en ik gingen met de bal naar school, met de bal naar huis, een Boterhammetje eten. met de bal terug naar de speelplaats, en voetballen tot het donker werd. 's Nachts droomde ik van Club Brugge, waar onze idolen speelden Toen ging het er nog vrijblij vend aan toe. nu - als trainer - werk je r met spanning: ge moet. ge moet. ïe moet. De ganse week sta je onder druk. Je staat er mee op en je gaat er ,'c [nee naar bed. Nog niet zo lang geleden "pd -en ik er een jaartje tussenuit geweest, ui"ie rustpauze was een verademing." a» Johan Cyriel Denise Ballegeer komt al- Jas behalve uit een voetbalnest. In het Pajottenland van na de oorlog leefde ie- der gezin op zondag van verzetjes als elk Föhnen en voetbal. Bij de katho- ,*|heke familie Ballegeer ging die vlieger jhri op. Vader Ballegeer verdiende de tost als schilder, moeders had haar banden vol met de opvoeding van tien M «eine Ballegeertjes, van wie Johan de plaatste was. „Jarig zijn op de dag dat het Sinterklaasfeest is. heeft één na deel, je krijgt maar één cadeautje per •Een voetballiefhebber, een supporter van een club of een wielrenner, nee, dat J8s mijn vader zeer zeker niet. Hij hield ach op de hoogte via de krant of de ra dio. en later de televisie. Daarom wist "ist hij waarover hij sprak. Maar voet balgek? Nee. Mijn moeder ook niet. Ze leefde wel mee met ons. poetste onze schoenen en waste de shirtjes, maar een voetbalfreak, zeker niet. Waar mijn broers en ik het vandaan hebben? Echt, ik weet het nog steeds niet. Mijn oudste broer was zeker geen groot licht. Sjaak. een andere broer, heeft - hij was in Duitsland gelegerd - vijf jaar op rede lijk niveau bij Arolsen gevoetbald." De Klokke Johan Ballegeer was als jochie een fer vent aanhanger van Club Brugge, zoals de meeste van zijn vriendjes. „Omdat we zo klein waren, werden we op De Klokke - voor Olympia de thuishaven van Club - door de politie voor de om heining gezet." Actief lid van een club was de jeugdige Johan Ballegeer niet. „Maar vraag me niet waarom. Ik was al 13 toen ik me aansloot bij SK Malde gem. Wat me boeide in voetbal? Doel punten maken. Als linkeraanvaller werd me dikwijls verweten dat ik te egoïstisch was. wanneer het aankwam op kansen creeren of doelpunten ma ken. Ik was dan wel een linkspoot. maar kon ook met rechts heel redelijk uit de voeten. Vroeger was ik heel mager, en razendsnel. Later speelde ik meer op het middenveld. Ik was zo'n type dat de lijnen uitzette, iemand die de ploeg op sleeptouw kon nemen." Hij was niettemin een voetballer van pijntjes. Spierpijn na een training of wedstrijd was eerder regel dan uitzon dering. „Je was altijd op jezelf aangewe zen. Verzorging zoals je die nu kent, was er vroeger niet. Toen ik senior was ge worden. ging het langzaam bergaf waarts. Een verrekking werd een scheurtje, ik hobbelde op een gegeven moment waar wat aan. Ik heb toen een zware kwetsuur opgelopen in mijn rech terdijbeen, een flinke spierscheuring. Ik begon steeds te vroeg, had niet het ge duld het te laten genezen. Toen de spier volledig was afgescheurd, heb ik me Johan Ballegeer: „Als linkeraanvaller werd me dikwijls verweten dat ik te egoïstisch was." foto Charles Strijd operationeel laten helpen. De artsen waren van mening dat ik beter kon stoppen met voetballen. Ik was 29 en zwaar ontgoocheld." Bij Centrum Maldegem. dat altijd in de schaduw stond van plaatsgenoot SK. volgde Ballegeer het medische advies slechts ten dele op „Ik had wat strub belingen gehad bij SK Maldegem. Een paar vrienden hebben me overgehaald om speler-trainer te worden van Cen trum Maldegem. dat in de laagste Bel gische klasse speelde In die tijd begon ik ook aan de Heizel-school. de trainers- cursus in Brussel. In het tweede jaar hield ik het voor gezien. De opleiding was veel te theoretisch. Tuurlijk is het makkelijk als je diploma's hebt. maar ik vind datje ze niet nodig hebt. Via. via heb ik de cursus wel tot het einde ge volgd. in m'n eentje. Ik wilde bijblij ven." Raadgever Om in Nederland aan de bak te kunnen, heeft een trainer diploma's nodig Jo han Ballegeer - administratief mede werker van een Belgische staalbedrijf- heeft ze niet Het is de reden dat de gedi plomeerde Nico van de Kerkhove is aangesteld als technisch coordinator. Dat Johan Ballegeer het gezicht van Hoek is. is zonneklaar. Hij bepaalt de opstelling, de tactiek, de eventuele wis sels. Wat niet eigenlijk? „Je hoort mij niet zeggen dat ik het gezicht ben van Hoek. Nico is een raadgever. We bepra ten alles wat met technische zaken bij Hoek te maken heeft. Het gaat prima." Dat hij zou toetreden tot het gilde der voetbaltrainers was al snel duidelijk, zegt Johan Ballegeer. „Als ik zo terug kijk. heeft het er eigenlijk altijd al inge zeten. Als iemand iets niet goed deed in het veld. hoorde hij dat van mij. Als spe lers zaterdagavond waren doorgezakt, dan was ik de eerste die hen zondags vermanend toesprak. Dat zat er ge woon in. Ze speelden ook met onze cen ten..." „Omdat ik bij Eeklo en Aalter heb ge werkt. wist ik dat ik het niveau van Hoek zou aankunnen. Ik kende Hoek ook. Ik heb de laatste jaren veel wed strijden gezien, hier. De manier van spe len trok me aan. Er wordt in Nederland gevoetbald om te winnen. In België be ginnen ze met 0-0 en denken de clubs: laten we dat punt verdedigen. Als de koploper in Belgie tegen de nummer laatst speelt, gaat die met negen man voor het eigen doel liggen. Dat is in Ne derland anders. Ik ben altijd een fan ge weest van aanvallend voetbal, van spektakel. Mijn bijdrage aan Hoeks succes? Ik heb Hoek iets behoudener laten spelen, gecontroleerder met hier en daar een aanpassing. Ja. zeg maar iets Belgischer. maar wel met Neder landse flair." Hij wil als trainer niets aan het toeval overlaten. Een gedegen voorbereiding is het halve werk. „Ik vind datje als trai- Oranje komt toch naar Vlissingen VLISSINGEN - Het Nederlands Elftal komt volgens afspraak op 1 juni naar Zeeland. In Vlissingen wordt ter voorbereiding op het EK in Engeland een oefenwedstrijd gespeeld tegen de Zeeuwse selectie. Het duel op het hoofdveld van Vlissingen bé"- gint om 19.00 uur. Vorige week ontstond opschudding toen bleek dat de KNVB voor dezelfde datum een afspraak had ge maakt met Baronie om in Breda een wedstrijd te spelen. Na overleg met. alle betrokkenen heeft de Brabantse club zich ak koord verklaard met een wedstrijd op vrijdag 24 mei. Oranje treedt dan aan zonder de Ajacieden. omdat die twee dagen er voor uitkomen in de Champions-League finale in Rome In Vlissingen zal de selectie van bondscoach Guus Hiddink wél op volle sterkte verschijnen. Ploeg Middelkamp naar Frankrijk VLISSINGEN - Een afvaardiging van Theo Middelkamp komt zondag 12 mei aan de start in de Franse klassieker de Gran<f Prix Lys lez Lannoy' De rit over 192 kilometer voert de renners over negen cols waaronder de Mont St. Aubert Ploegleider Ro nald de Jong neemt de volgende renners mee. Antoine Goense, Wilfred Geijs. Francois Franse. Arnold Duinhouwer. Dennis Mesu. Walter Schmid. Erwin van Loo. Brendan McAgliffe. Erik Joosten en Chris Vroonland Koeman drie duels geschorst ZEIST iANPi - Ronald Koeman moet de eerste drie wedstrij den van de nieuwe voetbalcompetitie missen. De Feyenoorder is gisteren door de tuchtcommissie van de KNVB voor drie competitie'bekerwedstrijden geschorst wegens ernstig ge meen spel De commissie achtte bewezen dat Koeman op ge vaarlijke, onbesuisde wijze een arm had uitgestoken in de rich ting van een tegenspeler die daarbij werd geraakt, tijdens de wedstrijd Feyenoord-Sparta op 10 april. De tuchtcommissie legde NAC een boete op van 25 000 gulden voor het wangedrag van clubsupporters tijdens de wedstrijd NAC-Heerenveen op 30 maart. Van Bon derde in etappe Tour DuPont CHARLOTTE (RTRi - Leon van Bon is gisteren in de negende etappe in de Tour DuPont als derde geëindigd. De renner uit de Rabo-ploeg van Theo de Rooy kwam in de eindsprint tekort tegen de Duitsers Sven Teutenberg en Marcel Wüst. die respec tievelijk op de eerste en tweede plaats finishten. Teutenberg, vorig jaar ploeggenoot van Van Bon. legde de rit over 168.9 kilo meter van Blowing Rock naar Charlotte af in 3.47.15 In het algemeen klassement behoudt de Amerikaan Lance Arm strong de leiding. van onze medewerker SINT-JANSTEEN - Zelden werd de strijd om 'het kam pioenschap van Zeeuws-Vlaan- deren' in alle categorieën zo duidelijk beslist als dit jaar. Tijdens de tweede stemronde, gisteravond in de kantine van de voetbalvereniging Steen, de den zich ten opzichte van de eer ste keer maar weinig verande ringen voor. De toonaangeven de voetbalverenigingen zijn daarbij in diverse categorieën hofleverancier. Zo zijn tien spelers van Hoek ge nomineerd om oud-clubgenoot Remco van Keeken op te volgen. Terneuzen is met acht spelers op de lijst van genomineerden eveneens erg goed vertegen woordigd. Axel. de kersverse kampioen van de vierde klasse, levert vier spelers in het klasse ment. Daar staat tegenover dat van HVV'24 slechts op twee spe lers stemmen werden uitge bracht. Ook in de categorieën 'beste trainer' en 'beste elftal' zijn de succesvolste teams uit de regio hoog op de ranglijst vertegen woordigd. Opvallend daarbij was dat in veel gevallen het in de eerste competitiehelft ontstane beeld werd bevestigd. Daardoor ontstond in de meeste catego rieën een aanzienlijke kloof tus sen de winnaars en de rest van de genomineerden. Vrijdag 31 mei worden tijdens een voetbalgala in Steen de klas sementen omstreeks 21.30 uur bekend gemaakt. Daaraan voor afgaand nemen de ploegen van Hoek en Terneuzen het tegen el kaar op. De afdelingsploegen Spui en Clinge komen eveneeris tegen elkaar uit. De belangrijkste genomineer den zijn (in willekeurige volgor de): Beste speler: Peter Landa (Ter- neuzense Boys). Theo Hanny (AZVV), Adri van Hanegem HJ- zendijke), Johnny Lensen (Koe wacht), Joep Frusch, Danny Pauwels (Axel), John Alleman (Breskens), Hubert van den He mel, Mark de Kunder, Patrick de Meijer (Terneuzen). Patrick Naudts. Jakcy Lambert. Geert de Poorter. Davy Gijsel. Geert- jan de Smet (Hoek). Beste trainer: Freddy de Rooij HVV'241. Jan d'Olieslagers (Clinge), Piet Puijpe (Breskens), Bert Timmer iSluiskil i. Jaap. Goossen (Tem. Boys). Henk Ot- tens (Terneuzen). Johan Balier geer (Hoek). Rinus Zegers (Axel), Rudy Rietjens (Koe wacht), Paul van Kouteren (AZVV). Beste elftal: AZVV, Sluiskil. Hoek. Axel, Terneuzen Beste scheidsrechter: Miel As- selman. Johnny Meeusen, Hans Stoffijn. Cees Floren. Peter Bo- gaert. William Roegiest, Paul Vink. Peter Scherpenisse. Vin cent Roetenberg. Frank Bous- sen. van onze verslaggever BEESD - Marcel van der Vliet (Oostgraftdijkl en Theo Akker mans (Woensdrecht) uit de wie- Ierformatie van Erotic Dis count Centre starten op 16 mei in de proloog van Olympia's Ronde door Nederland in Zalt- bommel. Ploegleider Hans Vo gelaar heeft de twee pupillen 'uitgeleend' aan de wielerver eniging Goirle. Erotic Discount Centre ver schijnt niet met een eigen ploeg aan de start van de elfdaagse amateurkoers door Nederland. De organisatoren toonden zic.h gisteren in Beesd teleurgesteld in de Nederlandse profploegen. TVM van Cees Priem en Rabo- bonk van Jan Raas lieten ver stek gaan voor de 45e editie van de wielerwedstrijd. Slechts Fó- reldorado Golft start met een aantal beroepsrenners, evenals de Italiaanse en Noorse ploeg „Dit valt ons ontzettend tegen]V zei voorzitter Henk Westerveld. „Als Nederlandse ronde hadden zeker wat van de nationale ploe* gen verwacht." ner een wedstrijd uit de eerste competi tiehelft mag verliezen. De terugwed strijd nooit. Gebeurt dat wel. dan heb je slecht gewerkt als trainer. Alles wat ik noteer tijdens een wedstrijd, is goed voor de terugwedstrijd." Concessies „Het leven in Vlaanderen heeft me ge vormd. gekneed tot wat ik nu ben. Ik doe geen concessies, verloochen mijn afkomst niet. Ik weet dat de Zeeuws- Vlaming iets anders is dan een Vla ming De mentaliteit is toch anders. Bij Hoek durven ze meer en sneller te zeg gen waarop het staat. Ik heb er geen moeite mee als een speler zegt: hè. trai ner. het moet zo of zo. Straks stappen de we de 21e eeuw binnen, we leven niet meer in de Middeleeuwen." Maar o wee. als spelers hun taken niet uitvoeren. „Dan kan ik heel sacherijnig zijn. Ik ben er de ganse week mee bezig. Als ik dan merk dat opdrachten niet worden uitgevoerd, dan is mijn goede humeur snel over. Aan de andere kant: vroeger was ik nog feller. Ja, ik heb me bij Hoek moeten aanpassen Op don derdagavond is bij Hoek de vereni gingsavond. dan wordt het glas bier niet geschuwd. Dat wordt in Belgie op een bepaald niveau - vergelijkbaar met Hoek - niet getolereerd. Ik ben er geen voorstander van. maar wie ben ik om met tradities te breken. Ik ben zelf een Bourgondiër, maar wel op het moment als er resultaat is geboekt Dan lust ik er ook wel eentje Sportprijsvragen Lucky Ten. trekking woensdag 8 mei1 6-7-17-22-23-27-34-37-41 -44-48-49-55- 60-62-67-72-73-79. (onder voorbehoud) Lucky ten van donderdag 9 mei 2-15-18- 21 -22-27-30-33-34-36-41 -43-45-55-58-64- 70-74-78-79. (onder voorbehoud) Tennis Hamburg Mannen. 3,7 miljoen gulden Derde ronde. Ferreira (ZAf 4)-Krajicek (Ned 14) 6-4 6-3, Schalier (Oos 16)-Bec- ker (Dui'1) 6-2 6-2. Bruguera (Spa'6)-Bu- rillo (Spa) 6-2 7-6. Corretja iSpal-Rosset (Zwi-S) 6-3 6-2, Carretero (Spa)-Boetscn (Fra/7) 6-4 6 1, Larsson (Zwe)-Sieeb (Dui) 6-2 6-0. Kafelnikov (Rus/31-Moya (Spa) 6-3 2-6 6-4, Rios (Chl/5)-Dosedel (Tsj) 6-3 6-4. Rome. Vrouwen 1.4 miljoen. Derde ronde Graf (Dui/1 l-Suarez Arg) 6-2 6-4, Hingis (Zwi 6)-Cecchini (Ha) 6-2 6-3. Tau ziat (Fra/8)-Schett (Oos/16) 6-3 0-6 6-0 Wielrennen Vierdaagse van Duinkerken. Vierde etappe. Fruges-Boulogne-sur-Mer 1. Laurent (Fra) 159,5 km in 4.01.36, 2 Gai- mont (Fra) 6.58, 3. Zanette (Ita), 4 Vas- seur (Fra). 5. Ludwig (Dut), 9. Knaven (Ned) 7 01. Algemeen klassement 1 Laurent (FraI 11 01.28, 2. Zanette 0.42, 3. Gaumont 110, 4. Ludwiq 1.24, 5. Kaspoetis 1.47. Tour DuPont, achtste etappe Bristol - Beech Mountain 1 Hervé (Fra I 176.5 km in 5.00.03 2 Armstrong (VSt) 0.51. 3. Nardello llt^J 1 20. 4. Rominger Zwi) 1 45. 5 Arsenio Gonzalez (Spa) 1 51. Negende etappe. Blowing Rock-Char lotte 1 Teutenberg iDun "68,9 km in 3 47.15, 2. Wust (Dui). 3. Van Bon (Nedl. Algemeen klassement: 1 Armstrong (VSt) 36 38.57. 2 Herve (Fra) op 1 58. 3 Rominger (Zwi) 5.08. 4 Robin (Fra) 5.52. 5 Plaza (Spa) 6.03 Sponsor ploeg Kuiper stopt SCHAUMBURG (AFP) - Moto rola stopt aan het einde van het seizoen als sponsor van de groot ste Amerikaanse wielerforma- tie. Het bedrijf, gespecialiseerd in elektronica en telecommuni catie, heeft zijn doel - naamsbe kendheid in Europa - bereikt. Motorola, dat de Nederlanders Hennie Kuiper (ploegleider) en Max van Heeswijk onder con tract heeft, stapte in 1991 het wielerpeloton binnen. Martin Campiche. hoofd communicatie Motorola in Europa, maakte het nieuws gisteren tijdens de Tour DuPont bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 27