boeket Parkeergarages langer open Veere's Genoegen bestaat 75 jaar moederdag kado! GroenLinks maakt zich zorgen over inzameling afval Verstelbare draaifauteuil zeeland In Middelburg 's avonds gratis parkeren .Proeftijd één jaar weekenddiensten ZATERDAG 11 mei wordt de WINDTURBINE RITTHEM officieel in gebruik genomen. Op deze dag geeft DELTA NUTSBEDRIJVEN onder de wieken van deze turbine voorlichting over het milieu, groene stroom en windenergie in het bij zonder. Belangstellenden worden uitgenodigd - liefst per fiets - langs te komen naar de locatie aan de Landbouwweg. U bereikt de wind turbine door achter McDonald's in Middelburg de Bosschaartsweg te nemen. Deze weg loopt over de A-58 en gaat op een gegeven moment bij de windturbine over in de Landbouwweg. Van 10.00 tot 16.00 uur bent u daar welkom. Kinderen van 0 tot 80 jaar krijgen in Ritthem nevenstaande kleurplaat uitgereikt. Met inzending van de kleurplaat zijn leuke prijzen te win nen. TOT A.S. ZATERDAG BIJ DE WINDTURBINE RITTHEM. Op 11 mei ontvangt u bij besteding van minimaal ƒ75,- bij Kreymborg Middelburg een stralend moederdagboeket kado. (Zolang de voorraad strekt KRfVMBORG VRIJDAG 10 MEI 1996 van onze verslaggever MIDDELBURG - De parkeerga rage Geere en de garage aan de Kousteensedijk in Middelburg krijgen bij wijze van proef rui mere openingstijden. B en W hebben onlangs besloten dat de twee garages met ingang van 1 juni iedere dag geopend zijn van 8.00 tot 21.30 uur. Op zonda gen zijn de garages dicht. Ver der besloot het college dat par keren in de garages 's avonds van 18 tot 21.30 gratis is. met uitzondering van de donderdag avond. Op 1 juni wordt de wijziging van de Winkeltijdenwet van kracht. Winkels mogen dan op alle da gen. behalve de zondag, open zijn van 6 tot 20 uur. Ahold Vast goed heeft het college meege deeld dat ze vanaf die datum el ke dag haar filiaal aan de Kal- verstraat van 8 tot 20 uur wil openen. Ahold vroeg de gemeen te bovendien of de garages niet tot een half uur na sluitingstijd open konden blijven. Ook de Zeeuwse Bibliotheek heeft on langs gevraagd de parkeerga rage aan de Kousteensedijk 's avonds open te stellen. Extra kosten De garages zijn nu geopend van 7 tot 18.30 uur. Volgens de ge meente parkeren er tussen 7 en 8 uur weinig mensen in de gara ges. Het college heeft besloten de sluitingstijd te bepalen op 21.30 uur. omdat de Zeeuwse Bi bliotheek tot 21 uur en de AH tot 20 uur geopend is. Gratis open stelling na 18 uur komt overeen met de betaald-parkerentijd buiten. De verruiming van de openingstijden en het gratis openstellen kost de gemeente op jaarbasis 84.000 gulden aan ex tra energie- en loonkosten. Aan extra inkomsten verwacht het college dertienduizend gulden. Het college hoopt dat meer auto mobilisten de parkeergarages bezoeken en waarderen als de garages in de avonduren gratis gebruikt kunnen worden. Dat kan ertoe leiden dat de klandizie overdag ook toeneemt. Open stelling 's avonds is ook gunstig voor de horeca in het centrum. De bezoekers van de Zeeuwse Bibliotheek hebben tot het slui tingsuur een gratis, veilige par keerplaats direct naast de bi bliotheek. Het college gaat voorlopig uit van een proef van een jaar. Daar na wordt bekeken of het experi ment een vervolg krijgt. Dat hangt af van de ervaringen. Als blijkt dat er gevaarlijke situaties zijn geweest voor het personeel, zal de personeelsuitbreiding ver dubbelen. B en W gaan er in het huidige voorstel van uit dat één medewerker voldoende is. In de wens van sommige raads fracties om automobilisten het eerste uur in de garage aan de Kousteensedijk niets te laten betalen, zien ambtenaren voor lopig niets. Uit een aanbeveling aan het college blijkt dat een dergelijk voorstel bijna vier ton per jaar zou kosten. Een aantal partijen hoopte door een gratis uurtje parkeren de bezettings graad in de Kousteensedijk te vergroten. Uit de aanbeveling komt naar voren dat de bezettingsgraad naar verwachting na 1 juli toe neemt. Dan zal een nieuwe fase in het parkeerbeleidsplan in werking treden; het aantal vrije parkeerplaatsen in de binnen stad verdwijnt dan vrijwel ge heel. De dienst stadsbeheer stelt voor, die fase af te wachten. Blijkt dat de bezettingsgraad achterblijft of maar een beetje hoger wordt, dan kan alsnog be sloten worden op proef het eer ste uur gratis te parkeren bij voorbeeld gedurende een pe riode van drie maanden. De in komsten zullen dan dalen met negentigduizend gulden. Fietsexcursie - De afdeling Walcheren van de natuurvereni- ging KNNV houdt dinsdagmid dag 21 mei een fietsexcursie over noord west-Walcheren. Ad Been hakker gidst de deelnemers langs plaatsen als Gapinge en Vrouwenpolder. De tocht ver trekt om 13.30 uur vanaf de schouwburg aan het Molenwa ter in Middelburg. Mini-markt Onder de naam mini-markt houdt Blue Spirit Drum Bugle Corps mor gen. zaterdag, een rommelmarkt met kleine huishoudelijke arti kelen. De mini-markt wordt van af 8.30 uur gehouden bij het ver enigingsgebouw van Blue Spi rit: molen Ons Genoegen aan de Statenlaan in Middelburg. De opbrengst van de rommelmarkt zal worden gebruikt voor ver vanging van het instrumenta rium en aanpassingen aan de uniformen. De verruimde openingstijden komen dinsdag 14 mei aan de or de tijdens een vergadering van de commissie stadsbeheer. Die hoeft er overigens geen advies meer over te geven. In dit geval was het college al door de raad gemachtigd het voorstel ten uit voer te brengen. De bijeenkomst van de commissie vindt plaats in het stadhuis en begint om 19.30 uur. van onze verslaggever MIDDELBURG - GroenLinks in Middelburg maakt zich zor gen over het gescheiden inza melen van afval in de binnen stad. In het centrum wordt nog steeds gewerkt met vuilniszak ken. Omdat maar weinig huis houdens voldoende ruimte heb ben om de grote rolcontainers neer te zetten, besloot de ge meenteraad een aantal jaren ge leden de invoering van geschei den inzameling in de binnen stad uit te stellen. In een groot deel van de stad wordt het groente-, fruit- en tuin afval wel gescheiden ingeza meld. Daarvoor zijn groene con tainers uitgedeeld. Restafval gaat nog gewoon mee in de be kende huisvuilzakken. In een brief, die besproken wordt in een commissievergadering in juni, vraagt GroenLinks het college te bekijken of het gescheiden op halen van afval ook in de bim stad kan gebeuren en voc wanneer daarmee wordt beg; nen. De raadsfractie wil verder we! wanneer het college denkt o te stappen op grijze bakken vt het restafval. Met de invoeti van grijze bakken zou tegelijl tijd een gescheiden inzamelt teem van kunststof in gangi zet kunnen worden. De frac wil van het college weten of B W denken aan een proef of di al inspanningen zijn vernc eventueel via inzameling bij milieustraat. GroenLinks vraagt zich ver af hoever het college gevorö is met het Diftar-systeem, staat voor een gedifferentie tarief voor ophalen en ven ken van het aangeboden afi Huishoudens die veel vuil m geven, zouden in dat systt meer moeten betalen. Vanaf 1 juni zijn de openingstijden van de parkeergarages aan de Geere en de Kousteensedijk verruimd en mag er 's avonds gratis gepar keerd worden, met uitzondering van de donderdagavond. foto Ruben Oreel 11 en 12 mei 1996 CENTRAAL ALARMNUMMER Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. (0118)412950. zon. 0.00-24.00 uur: E. Kant. Sa- balaan 3. tel. (0118)471017. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg. vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: G. J. H. Meyjer, De Krammer 14, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel.(0118)639933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Patiënten Gezondheidscen trum Middelburg-Zuid: zie dienst Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arne muiden, zat. 0.00-24.00 uur: R. G. G. Groot, Pr. Bernhardstraat 2, Arnemuiden. tel. (0118) 601308. zon. 0.00-24.00 uur: H.J. Roelof- sen, Pr. Bernhardstraat 2, Arne muiden, tel. (0118) 601308. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: R van Tol, Markt 12, Veere, tel (0118)501271. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Meliskerke, Zoutelande Koudekerke en Biggekerke vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: P. K. Noorlander, Middelburgse straat 94, Koudekerke, tel. (0118) 551231. Biggekerke en Meliskerke (art sen Bouwense en Stutterheim): vrij. 18.00-ma 08.00: B. Bouwen se, Valkenisseweg 14, Biggeker ke. tel. (0118)552190. Tandartsen: Walcheren: Zat. H. Boot. Roo- zenburglaan 14. Middelburg, tel. (0118) 615306. Zon.L. Slinger- land.Roozenburglaasn 14, Mid delburg. tel (0118)628420 Spreekuur 11.00-12.00 uur. Pa tiënten tandarts P. van Mal- land: praktijknummer bellen. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ma. 09.00 uur: S. v.d. Kaaden, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: S. K. Boot, Segeersin- gel 120, tel.(0118)639865. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118)633803. Kleine huisdieren: Mw. C. Brink, Meanderlaan 326. Mid delburg, tel. (0118) 611011. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00- 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostka- pelle': Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle, landbouw huisdieren tel. (0118) 581443, ge zelschapsdieren tel. (0118) 582985. Dierenarts A. Meijns: Oostka- pelseweg 12. Grijpskerke, tel. (0118)593060. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118)592838. Apotheken: Middelburg: Welsinge, Jw. Thi- bautstraat 45, tel. (0118) 623298. Vlissingen: Apotheek Souburg. C. van Perestraat 1, tel. (0118) 461593. Thuiszorg: Walcheren: tel. (0118) 411877 (wijkverpleging); tel. 0118) 413880 (gezinsverzorging). Actieprijs - „0 van ;L4307- voor I g in rood-, groen- of bruin leer achterrug look MINDERHOUD MEUBEL WESTKAPELLE Zuidstraat 46-tel. 571212 Komplete interieur verzorging vrijdagavond geopend van onze verslaggever VEERE - Iets minder dan honderd spe lende leden telt de jubilerende muziek vereniging Veere's Genoegen. Wat hen bindt is de muziek, maar ook het gezellig samenzijn. „We zijn", vertelt publici- teitsmedewerkster J. Wirtz, „één grote, muzikale familie." Vandaag (vrijdag) vindt in de Grote Kerk van Veere het ju bileumconcert plaats van 75 jaar Veere's Genoegen. Voor dirigent A. N. van Over- beeke is het ook een beetje feest. Behalve dat hij al veertig jaar muzikant is, han teert hij ook nog eens een kwart eeuw het dirigeerstokje. De vereniging zag het licht op 8 mei '21. nadat een aantal enthousiastelingen een oproep had gedaan om in verenigingsver band te musiceren. Achttien leden lieten zich inschrijven. De grootste bloei kende Veere's Genoegen in de jaren zeventig. Voorzitter T Kroese: „Onze leden komen uit Veere. Zanddijk, Gapinge en Vrouwen polder. Ook is er een aantal mensen dat jong lid is geworden en ons trouw bleef. Dat is de harde kern van onze vereniging. Een aantal van die dames heeft nu kinde ren die ook in de muziek zitten. Die heb ben de tic van hun moeder meegekregen." De gezelligheid staat bij Veere's Genoe gen hoog in het vaandel. Wirtz vertelt over haar verhuizing naar Vlissingen. Na een aantal jaren keerde ze terug naar Veere. „Ik heb niks met Vlissingen. In Veere kent iedereen elkaar. Daar is geen verschil tus sen jong en oud. Iedereen gaat leuk met elkaar om." Studieweekeinden Belangrijk noemen Kroese. Wirtz en voor zitter P van der Horst van de jubileum commissie de speciale studieweekeinden, die al 25 jaar hebben plaatsgevonden. Eind september, begin oktober vertrekt de vereniging met aanhang voor een weekeindje uit om muziek te maken. Elk jaar staat het weekeinde in het teken van een bijzondere gebeurtenis. Dat kan een concours, maar ook de integratie zijn van jonge leden in het seniorenorkest. „Die weekeinden", vertelt Kroese, „staan dui delijk in het teken van de muziek, maar ontspanning neemt ook een hele belang rijke rol in." Veel lof hebben de muzikanten en het be stuur voor dirigent Van Overbeeke. Het is volledig aan hem te danken dat de mu ziekvereniging in de ere-afdeling speelt, de op één na hoogste afdeling. Kroese roemt zijn enthousiasme en de manier waarop hij met jeugdleden weet om te gaan. „Van Overbeeke heeft ons mét veel jeugdleden, die beperkte muzikale capa citeiten hebben, van de derde afdeling naar de ere-afdeling opgestuwd. Als je bo ven je kunnen moet spelen, kost dat best veel moeite, maar als je het enthousiasme weet over te brengen..." Ook zonder mensen als Jaap Wisse, weet Van der Horst, is het moeilijk een muziek vereniging draaiend te houden. Wisse is het Manusje van Alles van de vereniging. Hij is het wandelend archief, de regelaar en de instrumentenmaker van Veere's Ge noegen. Het bestuur heeft nog één grote wens. Drie jaar geleden droeg het gemeentebestuur het verenigingsgebouw over aan de mu ziekvereniging. Tot op de dag van van daag is de overdracht nog niet officieel bij akte geregeld, omdat het gebouw niet vol doet aan de milieuwetgeving. Om geluid soverlast tegen te gaan is een investering nodig van negentigduizend gulden. „Het is een prachtig gebouw voor ons", zegt Kroese, „maar officieel kunnen we er niets mee." Onderzoek van de vereniging heeft uitgewezen dat het Julianafonds dertig duizend gulden wil subsidiëren. „Ik hoop", aldus Kroese. „dat de burgemees ter ons tijdens het jubileumconcert een cadeautje overhandigt. We willen ervan verzekerd zijn dat 't gebouw ook écht van ons is." Het jubileumconcert vindt vanavond van af 19.30 uur plaats in de Grote Kerk te Veere. Zaterdag om 10 uur begint een pop pentheater voor kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar. Tot 24 uur treden diverse orkesten op. De finale daarvan begint om 15.30 uur als alle bands/verenigingen sa men Music van John Miles spelen. De muzikanten van Veere's Genoegen repeteerden dezer dagen intensief voor het jubileumconcert dat vanavond in de Grote Kerk te Veere gehouden w ordt. ,oto Dirkjan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 14