Er is geen tijd om te groeien als renner PZC Je gedeisd houden en krachten sparen Deelnemerslijst sport 25 Jeroen Blijlevens wil op herhaling v° M van Midden-Zeeland Wilfred Geijs: amateur tussen beroepsrenners VRIJDAG 3 MEI 1996 Jeroen Blijlevens, vorig jaar winnaar van de Ronde van Midden-Zeeland, heeft in 1996 nog maar één wedstrijd gewonnen en rijdt een stuk minder dan vorig jaar. Velen zullen deze stelling onderschrijven, maar één spreekt hem tegen. Zijn naam: Jeroen Blijlevens. „Ik ben een stuk sterker geworden. Mensen die iets verder van het wielrennen afstaan, tellen alleen de zeges. Insiders, zoals Cees Priem (ploegleider van TVM), weten dat ik beter ben dan vorig jaar." Het stellige antwoord van Nederlands hoop in bange wielerdagen vraagt om een verklaring en die zal de 24- jarige renner geven. In zijn pas betrokken appartement in het Belgische Hoogstraten verhaalt hij over hoge verwachtingen, het voorseizoen, de Ronde van Midden- Zeeland en die andere ronde, de enige echte, de Tour de France. f orig jaar had ik bij veel wedstrij den. zoals bijvoorbeeld Gent-We- vélgem, moeite om tot het einde mee te kunnen rijden. Ook in etappekoersen moest ik er vaak vroegtijdig af. Nu hang ik bij zulke wedstrijden nog steeds aan het peloton. Mijn conditie is dus een stuk be ter. Bovendien eindig ik in vergelijking met vorig jaar ook vaker voorin. Zo ben ik al drie keer tweede en drie keer derde ge weest, maar dat wordt al snel vergeten." Blijlevens snapt wel dat alleen overwin ningen tellen. „Maar de balans wordt pas aan het eind van het jaar opgemaakt. De opbouw van dit seizoen is voor mij anders dan vorig jaar. Toen moest ik mij in het voorseizoen nog bewijzen om een tour- start af te dwingen. Nu heb ik al laten zien dat ik grote ritten kan winnen. Mijn be langrijkste wedstrijden moeten dit jaar nog komen.. Die vallen in de eerste Tour week en tijdens de Olympische Spelen in Atlanta." Blijlevens rekent Baffi, Abdoesjaparov, Cipollini, Zabel en Steels tot zijn grootste concurrenten in de sprint. Normaal zou Wilfried Nelissen ook tot dat rijtje beho ren, maar de Belg kwam enkele weken te rug zwaai- ten val en zal dit jaar niet meer koersen. „Maar om met hun naar de streep te rijden is heel anders dan vorig jaar. Ik word meer in de gaten gehouden." Een teken dat er voor Blijlevens in een jaar tijd veel veranderd is. Ook in zijn pri- Vd Jeroen Blijlevens (links) tijdens de Ronde van Midden-Zeeland in 1995, die hij op zijn naam schreef. foto Ruben Oreel vé-leven diende zich een wijziging aan. In december betrok Blijlevens een apparte ment in het Belgische Hoogstraten, net over de Nederlandse grens. Voor het eerst zit hij zonder de goede zorg, die hij in het ouderlijk huis altijd had genoten. „Ik woon pas vijf maanden op mezelf. Dan moetje je weg zoeken. Zelf boodschappen doen. kleren wassen en dergelijke. Tot vo rig jaar kon ik mijn vuile kleren na een wedstrijd neergooien en ze twee dagen la ter weer schoon uit de kast halen. Zo mak kelijk ging dat. Misschien dat zo'n om schakeling van invloed is op mijn presta ties, al heb ik inmiddels wel weer een vast leefpatroon gevonden." De handreiking die Blijlevens zijn criti casters wel wil geven zijn enkele taxatie fouten, die hij in het voorseizoen heeft ge maakt. „Een paar keer ben ik in de sprint te laat naar voren gekomen en ik heb me enkele malen laten insluiten. Dat is niet fijn voor de ploeg, want mijn collega's doen veel werk voor me. Maar echt nega tieve geluiden heb ik nog niet gehoord. Mijn ploeggenoten zien ook dat ik tot het eind toe blijf rijden en ik leer iedere dag nog bij." Want Blijlevens is nog maar 24 jaren jong en dat heeft zo zijn voor- en nadelen. „Ik heb nog heel wat jaren te gaan. Maar soms heb ik het gevoel dat ik geen tijd krijg om in alle rust te groeien als renner. Dat de aandacht te veel op mij is gericht. Er staat altijd druk op me om te presteren en dat kan ik niet altijd waarmaken. Daar ben ik nog te jong voor." Kritiek Als voorbeeld van de hoge verwachtingen geeft hij de ploegentijdrit in de Tour de France van vorig jaar. „Toen werd ik ge lost, maar toen ik over de streep kwam zat ik nog wel binnen de limiet, terwijl veel an dere renners buiten de tijdgrens over de finish kwamen. Toch heb ik toen veel kri tiek gehad. Ik zou te jong zijn en de Tour nog niet aankunnen, dat soort, dingen Een paar dagen later liet Blijlevens de kri tiek verstommen. Hij won de Tour-etappe naar Duinkerken en zorgde daarmee voor hoop bij alle Nederlandse wielerliefheb- bers. Hoop op meer Nederlands succes. En zou het niet mooi zijn als straks, wanneer de Tour de France zijn start beleeft in Den BoschJournalisten hebben het daar steeds over. Dat ligt wel extra druk op me. Laatst was er nog een weekblad dat mij alvast de hele eerste etappe wilde laten rij den. Daar heb ik voor bedankt. Aan de an dere kant is het voor mij ook 99 procent zeker dat het in Den Bosch op een massa sprint uitdraait." Zijn zevende Ronde van Midden- Zeeland wordt een bijzondere. Wilfred Geijs rijdt in een speciaal samengestelde Zeeuwse amateurformatie tussen een flinke hoeveelheid gelouterde profs. Een mooi moment om te pieken, zou je zeggen. „Pieken? Pieken kun je hier niet. Het verschil tussen profs en amateurs is veel te groot, 't Zou al mooi zijn wanneer je na 150 kilometer in Goes in het peloton aan de plaatselijke ronden kan beginnen." Wilfred Geijs: „Ik ben nog ouderwets." foto Willem Mieras De Ronde van Midden-Zeeland is Wilfred Geijs niet bepaald op het lijf geschreven. In de zes edities voor amateurs waaraan hij deelnam, kon de 26-jarige inwoner van Kwadendamme nooit een ereplaats behalen. In feite is Geijs op de verkeerde plaats geboren. Niet in de Zak van Zuid-Beveland - zo plat'als een dubbeltje - ligt zijn ideale terrein, maar in geaccidenteerde stre ken als de Ardennen of de Eifel. Dat bewees hij al op zijn negentiende, toen hij met de Brabantse formatie Tijs Tapijtshop de Grote Prijs Wilhelm Teil reed. Geijs kon in de Zwitserse bergen het wiel van grote jongens als Parra. Herrera en Argentin volgen. Twee keer werd hij in de negendaagse etappekoers tot de strijdlustigste renner uitgeroe pen. „Ja. het is heerlijk rijden in de ber gen. Mijn tante heeft een huisje in de Ar dennen. Soms ga ik er naar toe om te trainen. Ik leef daar enorm op. Het is fantastisch om er te fietsen." Ook in Zwitserland, en later in de Vau- cluse waar hij met zijn huidige ploeg Theo Middelkamp reed, ontdekte de postbode al dat het verschil tussen profs en amateurs groot is. „Akkoord, ik rijd goed in de bergen. Maar als je ziet wat de profs klaarmaken. Ik rijd in een beklim ming in een kopgroep, waarin ook Ar gentin zit. Terwijl ik helemaal stuk zit. stapt Argentin af. vult zijn bidon in een bergbeekje en komt vrolijk terugge- fietst. Ja. dan kijkje wel even.." Ook die keer dat Guido Bontempi - de buffel' - hem voorbij reed, zal Geijs nooit vergeten. De Zeeuw dacht dat hij in topvorm was. De Colombiaan Parra had hij in een lange klim kilometers kunnen volgen. Toen hij uiteindelijk moest lossen, zag Geijs ver beneden zich een renner aankomen. Vlak voor de top werd hij achterhaald. Het bleek Bon tempi te zijn. „Hij bleef een poosje naast me fietsen, bekeek me even. 'Ultimo ki lometro', schreeuwde hij toen, zwaaiend naar de top. Daarna gaf hij gas en weg was hij. Op een versnelling, pfff. daar kun je alleen maar van dromen. En Bon tempi is niet eens een klimmer Ja. iedere jonge renner wil natuurlijk prof worden, erkent Geijs. Ook hij droomde in zijn jonge jaren van een con tract. „Toen ik tussen die grote jongens reed, dacht ik dat ik een kans maakte Maar ja. wanneer er niemand naar je toe komt. moetje een beetje brutaal zijn Je moetje misschien aanbieden. En ik ben niet zo'n type dat dat doet. Stom na tuurlijk. maar zo zit ik in elkaar. Het gebrek aan brutaliteit is volgens Geijs de grote makke van de Zeeuwse wielrenners. In een provincie waar het 50 van de 52 weken waait, moet je lef hebben als je in het peloton rijdt „Zeeu wen laten zich nog al eens in de kant rij den in een waaierkoers. Brabanders zal dat nooit gebeuren. Die bijten van zich af wanneer dat nodig is." Het overkomt Geijs zelf, ondanks zijn niet geringe er varing. ook nog vaak. Voeg daarbij zijn slechte eindschot en zijn beperkte ere lijst is verklaard. „Ik zit er heel vaak bij. Dit seizoen werd ik al drie keer derde. Of neem de Om loop van de Braakman. Die heb ik vier keer gereden en ik eindigde vier keer bij de eerste vier. Maar gewonnen heb ik niet. Ik ben geen winnaarstype. Fra ncois Franse is dat bijvoorbeeld wel." Topcompetitie Die grote dosis bescheidenheid brak de formatie van Theo Middelkamp dan ook op in de topcompetitie. waarin twee jaar geleden gereden werd. De Zeeuwen sloegen beslist geen modderfiguur tus sen de Nederlandse topamateurs. „Maar op de beslissende momenten durfden we er ons niet tussen te drin gen", vindt Geijs. Hij maakt een uitzondering voor zijn huidige ploegmakkers Antoine Goense en Mario van Vlimmeren. „Je ziet zo dat ze bij de profs gereden hebben. Vooral van Goense straalt de klasse af. Die jon gen hoeft veel minder te trainen dan ik Vroeger trainde hij daarom niet al te veel. Maar tegenwoordig maakt hij weer kilometers Hij is weer gemotiveerd Ja. ik verwacht nog het een en ander van hem." Hoe zit het met dat trainen van de Zeeuwse amateurs. Zijn de moderne in zichten al tot in de Zak van Zuid-Beve land doorgedrongen? Ja. de Conconi- test is bekend Maar trainen met een hartslagmeter, dat doet Wilfred Geijs met. Trouwens, bijna niemand bij Theo Middelkamp. „Misschien zijn er een of twee die met zo'n ding rijden. Ik ben nog ouderwets. Ik stap op de fiets en kijk wel waar ik uitkom. En ach, we zijn maar amateurs. Als je aan een gemiddelde van drie uur trainen per dag komt. moet je tevreden zijn. Je zit dan al snel in het ritme werken, fietsen, slapen, werken, fietsen, slapen." Terug naar de Ronde van Midden-Zee land. Waar gaat de slag vallen9 „Toen de amateurs nog een aparte koers re den. viel er wel wat over te zeggen. Maar bij de profs. Je weet het niet. Normaal gesproken beginnen ze rustig, met een gangetje van veertig kilometer of zo. Voor ons is dat trouwens al aardig hard. Pas aan het eind wordt gekoerst Dan kunnen wij het waarschijnlijk niet meer bijhouden. Trouwens ook de topama teurs niet. Ik vind het heel knap wat Da vy Dubbeldam de laatste tijd doet Maar het verschil tussen topamateurs en gewone profs is hemelsbreed. Het beste watje kunt doen is je gedeisd hou den en krachten sparen Of je moet het geluk hebben in een groepje te konten dat een grote voorsprong neemt. Het is in de Ronde van Midden-Zeeland wel meer voorgekomen dat een vroege ont snapping de goede was. Koen de Vries In de ronde van Midden-Zeeland wil Blij levens alvast een voorschot nemen op suc ces later in het jaar. De vorige editie van de wedstrijd, door Blijlevens gewonnen, brengt prettige herinneringen bij hem bo ven. „Ik kwam als vierde uit de bocht en pas op het laatste moment pakte ik Baffi. Een mooie overwinning. Daar heeft de "he le ploeg hard voor gewerkt." Misrekening Blijlevens maakte toen deel uit van een kopgroep van achttien man. die ontstond bij de eerste doorkomst in Goes. Het ve nijn van de koers zat. zoals in de Ronde van Midden-Zeeland gebruikelijk is, in de staart. Een wending die de organisatie dit jaar hoopt te ontlopen. Die hoop is ingege ven door de opwaardering van de koers van de derde naar de tweede categorie. Hierdoor zijn er dit jaar meer UCI-punten te vergeven. De organisatie verwacht daardoor meer strijd Volgens Blijlevens een misrekening. „UCI-punten zijn lang niet zo belangrijk als een aantal jaren ge leden. Op het eind van het jaar tellen voor mij alleen de overwinningen. De punten- regeling is ook scheef. Een tweede plaats in de ronde van Midden-Zeeland levert veel meer punten op dat een etappezege in de Ronde van Mallorca. Maar geef mij maar liever twee overwinningen in kleine koersen in bijvoorbeeld Spanje dan een tweede plaats in Midden-Zeeland." De interpretatie van renners over wat een mooie koers is. wil nog wel eens verschil len met die van de heren organisatoren. Die zien het liefst veel ontsnappingen en een jagend peloton er achter aan. Blijle vens- „Maar dat kun je niet verwachten. Na de reeks klassiekers doen veel renners het het liefst even rustig aan. Als je met een volle bak rijdt, is het peloton boven dien zo uiteengeslagen. Pas als het pelo ton het in het begin kalmpjes aan doet. krijg je een leuke finale. In het begin van de koers staan er toch ook lang niet zoveel mensen langs de weg. Voor ons renners is de finale mooi als er nog een grote groep bij elkaar is en er steeds een paar renners ontsnappen." Roekeloos De amateurs kunnen echter roet in het eten gooien van het door Blijlevens ge schetste scenario. In de Ronde van Mid den-Zeeland doen voor het eerst twee amateurploegen mee met de profs „Die jongens rijden nog wel eens roekeloos op momenten dat het niet hoeft en kennen de regels van het beroepspeloton nog niet goed. Wij rijden in het begin vaak rustig aan en demarreren niet als het halve pelo ton staat te plassen. Het is overigens wel begrijpelijk dat de amateurs zo reageren. Ze moeten zich bewijzen. Het zou pas vreemd zijn als ze niet zo zouden rijden. Maar ik verwacht niet dat ze een rol van betekenis gaan spelen." De strijd, zo verwacht Blijlevens moet, de buitenlandse renners van naam ten spijt, toch vooral van de Nederlanders profs ko men. „Bij buitenlandse renners spreekt een zege in Zeeland niet aan. Italianen bij voorbeeld winnen liever een minder hoog ingeschaalde koers in eigen land." Voor Nederlanders en dus Blijlevens staat de koers met start en finish in Goes echter wel op het prioriteitenlijstje. Vandaar ook dat Blijlevens zich goed heeft geprepa reerd op deze editie van de Ronde van Midden-Zeeland. „Voor zo'n wedstrijd is het twee dagen intensief trainen en dan twee dagen rust. De dagen voor de wed strijd doe je dus niet al te veel meer. Dat betekent twee en een half uur fietsen per dag en niet extreem hard. gemiddeld 33 kilometer per uur. Maar wel op een heel kleine versnelling om de spieren soepel te houden." Dat trainen doet hij dan meestal met Ser- vais Knaven en Tristan Hoffman. Zij wo nen bij hem in de buurt. En wat het uitzoe ken van de route betreft verschilt hij niet van de gewone huis-tuin-en-keuken-fiet- ser, ..We kiezen eerst tegenwind. Dan heb ben we dat alvast gehad." Peter van den Belt TVM (Ned) Ploegleider: Cees Priem 1 Jeroen Blijlevens (Nedi 2 Maarten den Bakker (Nedi 3 Steven de Jongh (Nedi 4 Tristan Hoffman (Nedi 5 Servais Knaven (Ned) 6 Jelle Nijdam (Nedi 7 Hendrik Redant (Bel) 8 Jespw Skibby iDeni 9 Michel Comelisse (Ned) 10 Martin van Steen (Ned) RABOBANK (Ned) Ploegleider Theo de Rooij 11 Adri van der Poel (Ned) 12 Henk Vogels (Aus i 14 Richard Groenendaal (Ned) 15 Marcel Luppes (Ned) 16. Koos Moerenhout (Ned) 17 Jan Boven (Ned) 18. Danny Nelissen (Ned) FORELDORADO/GOLFF (Ned) Ploegleider Frits Schür 21 Eddy Bouwmans (Ned) 22 Wiebren Veenstra (Ned) 23 John Talen (Ned) 24 Raymond Meijs (Ned) 25 Davy Dubbeldam (Ned) 26. Michael van de Wolf (Ned) 27 Godert de Leeuw (Ned) 28 John van den Akker (Ned) 29. 30. US-POSTALflVIONTGOMERY (VStl Ploegleider Eddy Boryschwicz 31 Andrew Hampsten VSt) 32 Dariusz Baranovski (Pol) 33 Thomas Broznya (Pol) 34 Eddy Gragus (VSt) 35 Chad Gerlach (VSt) 36 Marty Jemison VSti 37 Clark Sheehan (VSt) 38 Darren Baker (VStl 39 Nate Reiss (VSti 40 Anton Valantoro (VSti TELEKOM (Dui) Ploegleider Walter Godefroot 51 Michael Anderson (Zwe> 52 Brian Holm (Deni 53 Kai Hundertmarck (Dun 54 Mario Kummer (Dun 55 Michel Lafis (Zwe) 56 Olaf Ludwig (Duii 57 Jurgen Werner (Duii 58 Erik Zabel (Dun IPSO/ASFRA (Bel) Ploegleider P Debaeremaeker 61 Ronny Assez (Bel) 62. Koen Beeckman (Bel) 63 Jeanot De Riemacker (Bel) 64 Andy de Smet (Beli 65 Marco Engels (Ned) 66 Bart Heireweg (Beli 67 Peter Naessens (Bel) 68 Michel Nottebaert (Bel) 69 Jan Poppe (Beli 70 Johnny van Cadsand (Ned) VOSSCHEMIE/ZETELHALLEN (Bel) Ploegleider Gaspard van Peteghem 71 Rik Clays (Bel) 72. Patrick de Wael (Bel) 73 Malcolm Lange <ZAf) 74 Mario Moermans (Bel) 75. Thierry Moeskops (Bel) 76. Gino Primo (Bel) 77. Gert van Brabant (Bel) 78. Patrick van Roosbroeck (Bel) 79. Michel Verhaecke (Bell 80. Danny Vereist (Bel) TICO (TSj) Ploegleider O. Mokba 81. Jaroslav BUek (Tsj) 82. Milan Kadlec (Tsj) 83. Petr Konecny (Tsj) 84. Pavel Padmos (Tsj) 85. Vladmir Sadlo (TsjI 86 Vlastimil Cichy (Tsj) 87. Robert Nagy (Tsj i CEDICO/CHARLEROI (Bell Ploegleider Diedier Paindaveine 91. David Derique (Fra) 92 Pascal Duez iBeli 93 Stephanee Hennebert (Beli 94. Mika Hietanen (Fin) 95 Olivier Matthys (Beli 96 Sebastien van den Abeele (Bel) 97 Anthony Rokia i Fra 98 Frank van den Abeele (Beli LOTTO/ISOGLASS (Bell Ploegleider: Jean-Luc Vandenbroucke 101 Tony Bracke (Bel) 102 Christopher Detilloux (Beli 103 Frank Corvers (Beli 104 Herman Frison (Bel) 105 Nico Mattan (Bel) 106 Marc Sergeant (Beli 107 Paul van Hyfte iBeli 108 Marc Wauters (Bel) COLLSTROP/LYSTEX (Bel) Ploegleider: Willy Teirlinck 111 Magnus Backstedt (Zwei 112 Johan Capiot (Bel) 113 Danny Daelman (Beli 114 John den Braber (Nedi 115 Frank Hoj (Deni 116 Paul Konings (Ned) 117 Wim Omloop (Belt 118 Chris Pers (Bel) 119 Daniel Suoberg (Zwe) 120. Rudy Verdonck (Bel) PALMANS/INCO/BBS (Bell Ploegleider C Palmans 121 Hans Ardeel (Belt 122. Chris Hendricks (Bel) 123 Peter Spaenhoven (Bel) 124 G Van der Aerden (Bel) 125 Jan Koerts (Ned) 126 Robbie van Daele (Bel) 127 Jan van Camp (Bel) 128 Mario de Clercq (Bel) 129 Hans de Clercq (Beli 130. Marnix Capelle (Bel) TONISSTEINER/SAXON (Bel) Ploegleider: G Buelens 131 Ludo Dierckxen (Bel) 132 Willy Willems (Bel) 133. Arne Daelmans (Bel) 134. Peter Wuyts (Bel) 135 Ken Hashikawa (Jap) 136 Koen van Hullebusch (Bel) 137 Eddy Torrekens (Bell 138 Andy Missotten (Bel) RDM/NEW SYSTEMS (Bel) Ploegleider: Daniel Lauwers 141 Etienne de Wilde (Beli 142 Laurenzo la Page (Beli 143. Dimitri Nebulin (Rust 144 Rik van Slijcke (Beli 145 Rikkie Matthijssens (Bel) 146. Vital Timmermans .Ned) 147 Serguei Tkachenko (Rusi 148. Matthew Gilmore (Ausi 149 Eric Schoefs (Bel) INDIVIDUELE PROFS 151 Marcel Amtz (Nedi 152 Ron Mackay (Ned) 153 Peter Pieters (Nedi 154 Willem de Vos (Ned) 155 Gerrit de Vries (Nedi 156 Michel Zanoli (Nedi 157. Carlo Romans (Bel) EROTIC DISCOUNT CENTRE (Ned. ama) Ploegleider Jean-Paul van den Ameele 161 Patrick Tolhoek (Nedi 162 Franklin Klaasse (Ned) 163 Michel Rommers «Nedi 164 Nico van de Klundert (Ned) 165 Nico Vuurens (Nedi 166. Jeroen van Hoorn (Ned) 167 Dennis Brehm (Ned) 168 Peter Hoondert (gastr.. Nedi ZEEUWSE SELECTIE (Ned. ama) Ploegleider: Ronald de Jong 171 Francois Franse (Ned) 172 Antoine Goense (Ned) 173 Wilfred Gefjs (Ned) 174 Mario van Vlimmeren (Ned) 175. Dennis Mesu (Nedi 176 Walter Schmid (Ned) 177 Peter Mol iNedi 178 Edward Fahrenhout (Ned) 179 Johan van Schaik (Ned) 180 Kees Schouwenaar (Ned) Erelijst 1959: I960: 1961: 1962: 1963: 1965: 1966: 1967: 1968; 1969; 1970; 1971: 1972: 1973: 1974: 1975: 1976: 1980: 1981: 1982; 1983: 1984: 1989: 1990: 1991: 1992: 1993: 1994: 1995: M Verstraete (amateurs) C van Amsterdam (amateurs) B Solaro (amateurs) C Snepvangers (amateurs) L van Dongen (amateurs) D Kosten (amateurs) R Wagtmans (amateurs) L de Groot, (amateurs) J. Zoetemelk (amateurs) H. Benjamin (amateurs) C Priem (amateurs) M. Pennings (amateurs) R. Schuyten (amateurs) P Maas (amateurs) T Tabak (profs) G Vianen (profs) F den Hertog (profs) F Maertens (profs) G Knetemann profs i B Oosterbosch (profsI A van der Poel (amateurs) G Knetemann (profs) E Planckaert iprofs) H Lubbeiding i profs i J Raas iprofsi L. Colijn iprofsi A. Ottevanger iamateurs) F van Haute i profs i R Bijvank (amateurs) G Solleveld i profs i K van Goethem i amateurs) J P van Poppel iprofsi W Veenstra iamateurs) P Pieters (profs) F Kieuwdorp (amateurs) J Nijdam (profs) P Eyk (amateursi G Solleveld i profs i G Primo (amateurs) W Veenstra iprofs* R. Compas (amateursi J Capiot (profs) R. Vinoskis (amateurs) J Planckaert iprofs) J Hermes i amateurs» M den Bakker iprofsi A Trumpauskas (amateurs) J. Blijlevens iprofs)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 39