Ronaldo zorgt voor opleving PSV Sporting wil Aad de Mos graag inlijven Fred Racké: een leven tussen sport en muziek Eindhovenaren door 3-1-zege op Roda JC in bekerfinale Hoddle moet Engels voetbal moderniseren Supporter oont ware aard Titel ver weg voor Newcastle Olga Gommers leidt dank zij dubbele zege Capello wil zekerheid over selectie van Real Atlanta niet in gevaar voor Danny Heister K van onze verslaggever s ^Gert van Dijk r EINDHOVEN - Hij scoorde zelf Bc^jet. Viel als invaller zelfs weer >ss uit. Maar er trok wel een sidde- 'tyring door het stadion toen Ro- aaldo gisteravond een half uur fe] voor tijd zijn opwachting ttfcnaakte in het bekerduel tegen ?S| Roda JC. Er sprongen zelfs spontaan twee lichtmasten uit. :ei vla ar met Ronaldo slaagde PSV Ira gr wel in om de 0-1-voorsprong van Roda JC ongedaan te ma in1 ken. Met een te hoog uitgevallen sti j-i-overwinning plaatsten de ti Brabanders zich voor de finale van de Amstel Cup, donderdag 16 mei in De Kuip tegen Sparta. De ploeg van Dick Advocaat had de handen gisteravond meer dan vol aan de vechtersba- pe zen uit Kerkrade. Precies een vol lei uur lang was Roda JC hard op weg naar een niet voor mogelijk ec gehouden stunt in Eindhoven, ik a' Dat was puur de eigen verdien ste van het elftal van Huub Ste vens en Eddy Achterberg. Roda ?n JC voetbalde Iris, toonde geen enkel ontzag voor de grote na men van de Eindhovense miljoe nen-formatie. Luc Nilis lag bij- voorbeeld aan de ketting bij An- ^re Ooijer en René Eijkelkamp 'k kwam er nauwelijks aan te pas 35 tegen international Johan de §»Kock Aan de andere kant zorg- Kfde de Nigeriaan Babangida in zijn eentje voor veel meer gevaar in de Eindhovense defensie, waarin alleen Jaap Stam een be trouwbare indruk maakte. Chaos In de 26ste minuut was het bij PSV achterin andermaal chaos troef. Eric van der Luer trans porteerde de bal uit een hoek schop haarzuiver op het hoofd van de vrijgelaten Marco van Hoogdalem. Zijn kopbal werd verlengd door André Ooyer en voor doelman Ronald Waterreus was er toen van dichtbij ook geen houden meer aan: 0-1 Het kostte Roda JC niet veel moeite om die voorsprong veilig de rust in te loodsen. PSV maak te aanvallend heel lang een wel erg povere indruk, wist zich geen raad met het spierballen-voet bal van Roda JC. Daar kwam pas in de tweede helft verande ring in toen Jan Wouters en Mar- ciano Vink door Dick Advocaat gelijktijdig werden vervangen door respectievelijk Boudewijn Pahlplatz en Ronaldo. Vooral de komst van Ronaldo deed het elftal zichtbaar goed. Niet dat er in éen keer flitsend werd gevoetbald, maar het pu bhek in het lang niet uitverkoch te Philips-stadion 117.500 toe schouwers) schaarde zich wel opeens achter de eigen ploeg. Die opsteker kon het eerder zo apathische PSV uitstekend ge bruiken. Phillip Cocu. op aangeven van Boudewijn Zenden, schoot de ploeg van Advocaat in de 65ste minuut weer langs Roda JC Een kwartiertje later viel definitief het doek voor 'de Limburgers. Luc Nilis joeg toen een vrije trap onbereikbaar voor sluitpost Ruud Hesp in de uiterste rech terhoek 2-1. Bij het sluiten van de markt was het René Eijkel kamp die via het hoofd van Arno Doomernik de derde treffer van PSV voor zijn rekening nam. Blessure Ronaldo lijkt mee te vallen EINDHOVEN (ANP) - Vrijwel zeker kan Ronalde met PSV de )n! bekerfinale tegen Sparta spe len. De speler raakte gister avond tegen Roda JC opnieuw geblesseerd. Een eerste diag- nose wees op een verrekking dan wel scheuring van de linker schouderband. Coach Advocaat was in eerste instantie bang voor een br.euk in n'het sleutelbeen. Volgens club arts Van den Hoogenband is ^hiervan geen sprake. ,.Het is een typische judo-blessure. Zelfs in het geval van een scheuring kan hij met een verdoving de finale spelen." Voor Ronaldo is het seizoen na de bekerfinale, op 16 mei in Rot terdam. nog niet voorbij. In prin cipe komt hij met de Braziliaan se ploeg nog in actie op de Olym pische Spelen van Atlanta. Ronaldo (midden) maakt het de verdediging van Roda lastig. Links Johan de Koek, rechts André Ooijer. foto Oudenaerden/Suyk/ANP Gangmaker én pingelaar Ronal do zat op dat moment al weer in de kleedkamer Hij moest in de 85ste minuut het veld ruimen met een blessure aan zijn schou der. Bij PSV werd er gisteravond gevreesd dat de Braziliaan zijn sleutelbeen heeft gebroken. Fo to's in het ziekenhuis moeten de ernst van de blessure duidelijk maken. Trainer Dick Advocaat was ver re van tevreden over het optre den van zijn ploeg in de eerste helft. „Het, was een slappe be doeling. We kwamen steeds een stapje te laat en slaagden er niet in om het spel naar ons toe te trekken." In de rust stelde Advo caat wat zaken bi). ,.We hebben toen afgesproken dat we Roda JC sneller onder druk zouden zetten. Het inbrengen van Ro naldo en Pahlplatz deed de rest. Dat bracht veel desorganisatie bij Roda JC teweeg. Daar heb ben wij optimaal van geprofi teerd." Collega Huub Stevens treurde niet lang na over de uitschake ling van Roda JC. Hoewel het hem van het hart moest dat arbi ter Temmink zeker niet in het voordeel van zijn ploeg had ge floten ,.In de eerste helft hadden we echt een penalty moeten krij gen toen Babangida tegen de grond werd gewerkt door Valckx En de gelijkmaker van PSV werd ook ingeluid door een Eindhovense overtreding. Het is helaas niet anders Ik moet mijn spelers toch een groot compli ment maken. We hebben PSV een uur lang goed in de tang ge had. Het is jammer dat we uit eindelijk onder de druk bezwe ken zijn." PSV - Roda JC 3-1 (0-11.26 Ooijer 0 1. 65 Cocu 1-1. 81 Nilis 2-1. 87 Eijkel kamp 3-1 Scheidsrechter Temmink Aantal toeschouwers 17 500 Gele kaart De Koek i Roda JCi EINDHOVEN (ANP) - In Lissabon weten ze het al zeker: Aad de Mos wordt de nieuwe trainer van Sporting. De Eind hovense oefenmeester wil de ploeg ech ter nog een keer aan het werk zien, voor dat hij een beslissing neemt. De Mos was dinsdag bij de strijd om de Portugese Super Cup, tussen Sporting en Porto. Na afloop had hij een gesprek met de vice-voorzitter en de nieuwe manager Dematos „Het was een goed gesprek, zij wilden gelijk over de financién praten. Maar dat was niet mijn bedoeling. Voor mij was het nog oriénterend." Sporting staat in Portugal bekend als een onrustige club. „Maar daar moet nu verandering in komen. De manager is on langs voor twee jaar aangesteld, hij werkt goed samen met de vice-voorzitter. De constructie, met korte lijnen, ziet er be trouwbaar uit." Dematos is oud-speler van Standard Luik en raakte daar op het spoor van De Mos. „Ik kende hem slechts van naam", aldus de trainer. „Hij heeft me voorgedra gen bij Sporting. Samen worden we ver antwoordelijk voor het technische be leid." De Mos was dinsdag geïmponeerd door het spel van Sporting, dat acht Atlanta- gangers telt. „Maar de 3-0-overwinning kwam tot stand via counters. Ik wil ook eens zien wat ze in hun mars hebben als ze zelf het spel maken want dat zullen ze in de competitie de meeste wedstrijden moeten doen." De Portugese gesprekspartners van dins dag gaven De Mos de ruimte het elftal te versterken. „Ze hadden het idee dat er wel wat gehaald moest worden maar daar wachten ze mee tot er een nieuwe trainer Kwart kaarten EK nog te koop LONDEN (ANPi - Een maand voor het begin van het EK voet bal in Engeland is een kwart van de kaarten nog niet verkocht. Dat meldt het Britse dagblad Financial Times. Volgens een woordvoerder van de organisatie van Euro'96 zijn er onder meer nog kaarten verkrijgbaar voor de kwart- en halve finales op Wembley en de drie groepswedstrijden van Italië. De vijf Oost-Europese landen Kroatië. Rusland. Bulgarije. Tsjechie en Roemenié maken geen gebruik van de 7000 beschikbare kaarten Landen als Zwiterland. tegenstander van Nederland in de eerste groepswedstrijd op 13 juni. Denemarken en Turkije hebben het aantal wel overschreden. Ze nemen meer suppor ters mee naar Engeland dan 'voetballanden' als Italië en Duits land. Tsjechische titel voor Slavia PRAAG (RTRi - Voetbalclub Slavia Praag heeft de Tsjechi sche landstitel veroverd. Ondanks een 3-0-nederlaag tegen Pe tra Drnovice verzekerde de formatie zich van het eerste kam pioenschap in 49 jaar Met nog drie wedstrijden te gaan is het team onbereikbaar voor de concurrentie Slavia Praag boekte dit seizoen al eerder internationaal succes. In de halve finales van de UEFA-beker schakelde Bordeaux, de ploeg van Ri chard Witschge, Slavia uit. Nederlandse hockeyers in team VS DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse hockeyploeg voor het olympisch toernooi telt drie Nederlanders. In de groep van zes tien zijn Eelco Wassenaar (Kampong). Steven van Randwijck (KZ) en Mare Wentges (Pinokei opgenomen De drie beschik ken over een dubbele nationaliteit, de Nederlandse en de Ame rikaanse Ze keren na het olympisch toernooi terug naar hun clubs. Tennissters loten Slowakije AMSTERDAM (ANP) - Slowakije uit. De vrouwentennisploeg had het slechter kunnen treffen in de promotie/degradatiewed strijd naar de wereldgroep in de FedCup. Duitsland bijvoor beeld met Steffi Graf en Anke Huber. De Nederlandse ploeg werd gisteren in Londen gekoppeld aan Slowakije. De Slo waakse ploeg versloeg eerder Bulgarije met 5-0 In de Bulgaar se ploeg ontbraken de zusters Maleeva. Nederland ontdeed zich in Kampen van Australië 4-1 Slowakije speelde in het enkel met Karina Habsudova. 23 jaar. ooit 24e van de wereld, en Katerina Studenikova. 24 jaar. ooit 69e van de wereld. Stanley Menzo naar Lierse SK EINDHOVEN (ANP) - Stanley Menzo heeft een akkoord be reikt met Lierse SK over een tweejarig contract met een optie op nog een jaar. De 32-jarige doelman is aan zijn tweede jaar bij PSV bezig Daar is hij reservedoelman achter Waterreus. Daar voor speelde Menzo bij Ajax. Hij kwam zes keer uit voor het Nederlands elftal. Trainer van Lierse SK is Ene Gerets, oud speler van PSV. Lierse staat momenteel vijfde in de Belgische eerste divisie De Klerk verrast in Arnemuiden ARNEMUIDEN - De veertiende editie om de Hackenberg Cup kent tot nog toe weinig verrassingen. Het tafel tennistoernooi in Arnemuiden, dat met 64 deelnemers weer is volgeboekt, is genaderd tot de kwartfinales. In de voorrondes deden zich nog geen echte grote verrassingen voor. al mag de poulewinst van Arnemuidenaar Willy de Klerk - nog voor Lamnard Rodenburg en Peter van Iwaarden - opmerkelijk heten. De winnaar van de laatste twee edities, Ronald van Roo. is ook nu weer een grote kanshebber Verder zullen Dennis van Boven, Alex Krappen. Sergé van Thienen en Daan Mijnsbergen hun zinnen hebben gezet op de hoogste podiumplaats. Vanavond (vrijdag) en maandag worden de kwartfinales gespeeld in Matchpoint '82, het clubgebouw van tafeltennisvereniging Arnemuiden. LONDEN (ANP/RTR) - De oud stevoetbalbond ter wereld had nog nooit zo'n jonge bonds coach. De 38-jarige Glenn Hodd le, als voetballer geniaal maar onbegrepen, moet de Engelse ro nationale ploeg na het EK in ei- - gen land ongrijpbaar maken. Hoddle volgt in de zomer Terry K Venables op. De 53-jarige bonds- P(J coach had in januari al aangege ven na het EK te willen stoppen. Voor Hoddle werden Kevin Kee- gan, Bryan Robson, Gerry Fran- 5cis en Howard Wilkinson tever- 7 geefs benaderd. De manager van j; Chelsea tekende een vierjarig jh contract, voor 2.5 miljoen gul- 5-jden. Hoddle is pas vijfjaar als trainer actief. Hij begon, na zijn loop baan als speler bij Tottenham en Monaco, bij Swindon Town dat hij naar de hoogste Engelse divi sie leidde. Bij Swindon voetbal- I^de de spelverdeler regelmatig een part ijtje mee. Bij zijn tweede erkgever Chelsea liet Hoddle ach zelf nog wel eens invallen. Dit seizoen achtte hii dat. nipt iONDEN (AFP) - Matthew Sim- nons had tijdens het proces 'oor de rechtbank van Croydon le rol van een voorbeeldig en id' lielig supportertje gespeeld. Haar toen de supporter van rystal Palace gisterochtend «huldig werd bevonden aan iet uitdagen van voetballer "ric Cantona, ging hij de offi cier van justitie te lijf. limmons hing tijdens de rechts- aak in het zuiden van Londen üe et slachtoffer uit. Hij had in ja- uari 1995 van de Franse voet- aller een karatetrap tegen de "Mst gehad. Getuigen verklaar - en dat de 21-jarige fan dat had atgelokt door Cantona uit te chelden. Simmons ontkende. i3ilij werd desondanks schuldig levonden. Toen de officier van ïstitie een stadionverbod eiste, on Simmons zijn ware aard niet 0i|neer verbergen. Hij rende op de fficier af en sloeg hem in de I luik. De politie voorkwam ver- olgens erger. unmons werd veroordeeld tot ri tn boete van 750 gulden en de foceskosten 300 gulden i. Hij 'ad al een strafblad voor een po- ing tot beroving met geweld, oo '!J het verlaten van de zaal breeuwde hij onschuldig te ijn. „Dat zweer ik met de hand ►Pde bijbel." meer nodig. Met de komst van Ruud Gullit had zijn ploeg vol doende routine. Hoddle. geboren op 27 oktober 1957 in Hayes bij Londen, werd op 17-jarige leeftijd lid van Tot tenham Hotspur. Een jaar later maakte hij zijn debuut in het eerste elftal, hij scoorde meteen. Ook bij zijn debuut voor de En gelse ploeg, als 21-jarige, trof hij doel. Hij speelde vijfhonderd wedstrijden voor Tottenham, maakte 110 doelpunten. Met zijn club won hij tweemaal de Eu ropa Cup voor bekerwinnaars in '81 en '82. Hoddle reikte slechts tot 53 in terlands. In zijn vaderland voet balde hij op een eiland, zijn spel werd niet begrepen. Hij klaagde over kramp in zijn nek. van de hoge ballen die over het midden veld heen vlogen. Lukrake trap pen naar voren van onbeholpen verdedigers. Voor hem. de spel verdeler. viel er nauwelijks iets te verdelen. Zijn prachtige pass over vijftig meter kon hij wel haast nooit demonstreren. Hoddle trok in 1987 naar Frank rijk, waar hij opbloeide. Maar dat viel de Engelse bondscoa- ches niet op. Michel Platini snapte er niets van. „In Frank rijk zouden we een team rond zo'n man bouwen. Achter de naam van een briljante spelver deler als Hoddle horen meer dan honderd interlands." Hoddle beweerde dat het hem niet kon schelen. „Ik praat liever over de 53 interlands die ik wel heb gespeeld, dan over de vijftig die ik heb gemist. Ik ben trots op mijn loopbaan. Het is niet mijn probleem, maar van de bonds- coaches in die tijd. Zij haalden geen succes." Hoddle weigerde zich aan te pas sen aan het spelletje dat Enge land in extase bracht. Als speler en als trainer. „Ik zal mijn filoso fie over voetbal nooit aanpas sen. Gewoon omdat ik dat ou derwetse Engelse voetbal walge lijk vind. Ik vond het als speler verschrikkelijk en ik vind het als kijker niets." Hoddle mag het Engelse team laten voetballen zoals hij het wil. De voetbalbond maakt zich na melijk al langer zorgen over de achterstand op de rest van Eu ropa. In de Europese voetbal toernooien gaat het al langer niet goed met de Engelse verte genwoordigers. En de sterren in de competitie zijn buitenlanders als Cantona. Gullit. Ginola. Bergkamp. Asprilla, Kantsjelsj- kis en Yeboah. Hoddle's eerste taak wacht op 1 september De Engelse ploeg be gint dan aan de WK-kwalifica tiereeks met een wedstrijd in en tegen Moldavië. De oudste voet balbond ter wereld 1133 jaar) wil er modern gaan voetballen. DEN HAAG (GPD) - In zijn hele bevlogen leven klonk muziek, altijd muziek en was er de sport, altijd sport, zijn andere grote liefde. Fred Rac ké kon niet zonder beide. Hij overleed in de nacht van woensdag op donderdag plot seling toen hij na zijn vaste uitzending op Radio West naar zijn huis in Ter Heijde reed. Zoals altijd had hij in zijn pro gramma 'De avond van West" muziek gedraaid die hij mooi vond en met hem ontelbare luisteraars. En zoals altijd sprak hij ook gisteravond be vlogen over die muziek, zoals hij dat kon over sport. Voor het grote publiek is de naam Fred Racké onverbre kelijk verbonden aan de Tour de France en het gouden schaatstijdperk van Ard Schenk en Kees Verkerk. En wie bij hem thuiskwam trof daar de coryfeeën uit de sport, die ook na hun actieve loop baan met hem bevriend ble ven. Brede visie Schaatsen en wielrennen wa ren zijn grote passies. Als schrijvend journalist van de Haagsche Courant, als mede werker van het toenmalige Sport in Beeld (Studio Sport), als radiomedewerker en als hoofd voorlichting van de KNVB beleefde hij die passie. Hij was een sportjournalist met een brede visie en belang stelling. sport zat diep in zijn hart. maar hij vergat nooit de wereld daar omheen. Toen hij in 1968 voor naar de Olympi sche Spelen in Mexico ging. begreep hij onmiddellijk de ernst van de bloedige rellen buiten het stadion en schreef daarover prachtige reporta ges. Hij kwam een soortgelij ke situatie in 1972 in Munchen tegen. Feyenoord Ook in de wereld van het voet bal. bij de profs en de ama teurs was hij een bekende. Feyenoord was zijn club. on danks het feit dat Fred een ras- Hagenaar was. Hij hield van de residentie, die weinig ge heimen voor hem kende. In de wereld van de topsport kwam hij ook zijn tweede vrouw, zwemkampioene Ria van Vel- sen tegen, met wie hij in 1977 trouwde In zijn hele gevulde journalis tieke leven raakte hij nooit ver van die twee grote liefdes. Of het in Met het Oog op Mor gen van de NOS was of in Jazz met Fred van Radio West, zijn passie voor muziek straalde eraf en werd een begrip en on telbare malen proefde het pu bliek met hem van die mu ziek. Hij maakte vele radio- en tv-programma's. was presen tator van het Northsea Jazz Festival, schreef boeken en teksten voor platenhoezen en wist zich vriend van twee ge neraties muzikanten, onder wie de leden van zijn geliefde Dutch Swing College. Toerisme Fred Racké maakte een kort uitstapje in zijn leven toen hij directeur-voorlichting van het Nederlands Bureau voor Toerisme werd. In zijn overige banen bleef hij altijd in de buurt van de sport. De laatste zes jaar was hij betrokken bij vele plannen ter verbetering van de sport als ambtenaar van de gemeente Den Haag. Fred Racké kon ook prachtig' vertellen tussen zijn maten en vrienden over die sport en al tijd klonk daarbij muziek. De jazzmuziek waarover hij nog met veel passie sprak een uur voordat hij stierf Kousemaker is van de nul af 's-GRAVENPOLDER - In de halve finale van liet Nederlands damkampioenschap voor junio ren heeft Rombout Kousemaker gisteren in het dorpshuis van 's- Gravenpolder zijn eerste wed- strijdpunt veroverd. De zeventienjarige speler uit Tholen kwam tegen Richard Meijer uit Alphen aan den Rijn wel onder druk te staan, maar wikkelde in het eindspel af naar een gelijk spel. De koppositie wordt na de vijfde ronde gedeeld door Peter Hoogteijling en Dirk van Schaik. Laatsgenoemde had het zwaar tegen Kees van den Bosch, maar uiteindelijk werd het toch nog remise. Daar door kon Peter Hoogteijling. die in een mooie positiepartij zijn concurrent Joost Hendnksen versloeg, op gelijke hoogte ko men. SPS-DFS vervroegd VLISSINGEN - De beslissings wedstrijd tussen de voetbal clubs van SPS en DFS, morgen in Zierikzee, is vervroegd. Het duel begint om 13.30 uur Er wordt gespeeld op het veld van Mevo. De winnaar mag zich Zeeuws kampioen noemen van de zaterdagafdeling. LONDEN (RTR) - Manchester United is zonder te spelen de ti tel in de Premier League dicht genaderd. Concurrent Newcast le verspeelde gisteravond in het inhaalduel tegen Nottingham Forest twee dure punten door op 1-1 te blijven steken. Man chester heeft met nog één wed strijd een voorsprong van twee punten. De koploper gaat zon dag op de laatste speeldag op bezoek bij Middlesbrough. Newcastle ontvangt Totten- ham. Bryan Roy gaf Newcastle de eer ste waarschuwing. Hij liet in de eerste helft een kans voor open doel liggen. Vervolgens gaf Beardsley de nummer twee van de ranglijst weer hoop op de ti tel Hij glipte in de 32e minuut tussen drie verdedigers door en scoorde 0-1. Newcastle liet in de t weede helft kansen liggen om definitief af stand te nemen. Ferdinand raakte met een kopbal de staan der. Die misser kwam de kam pioenskandidaat duur te staan. Een kwartier voor het einde te kende Woan van afstand voor de gelijkmaker ARNHEM - Van hel Zeeuwse contingent bij de Nederlandse jeugdkampioenschappen scha ken springt eén deelnemer er uit. Olga Gommers nam de lei ding bij de meisjes tot en met zestien jaar. Zij won gisteren twee keer. Gommers versloeg achtereen volgens Xanthine Gerritse en Pamela Inostroza. De eerste te genstandster ging dameruil uit de weg en werd daarna op de ko ningsvleugel onder de voet gelo pen. De partij tussen Gommers en Inostroza was een gevecht op het scherpst van de snede. Toen haar opponente in tijdnood kwam. sloeg de vijftienjarige Terneuzense onverbiddelijk toe. Gommers heeft nu vijf punten uit zes partijen, een half punt meer dan Pamela Inostroza en Desiree Hamelink. Olga's één jaar oudere broer Ralf draait in de middenmoot mee bij de jeugd tot en met twin tig jaar. Hij won eerst een pion en toen een kwaliteit tegen Fred Jonker. De mannelijke Gom mers staat op precies vijftig pro cent. Met de andere Zeeuwen gaat het niet zo goed. Veerle Leenhouts is rode lantaarndrager bij de meis jes tot en met twintig, ondanks een snelle remise tregen Gemma Marx Paula Wildeboer bij de meisjes tot en met veertien jaar verloor eerst van de Friese titel verdedigster Hieke Huistra en deelde vervolgens het punt met Charmaine van de Weijer. Peter Kalisvaart begon de dag met een puntendeling tegen Ale xander Al en leed vervolgens een nederlaag tegen Jaap Houben. De tweede partij van het vijftien jarige schaaktalent uit Zaam- slag was opeens afgelopen, na dat hij lange tijd goed verweer had geboden. Koen Leenhouts verloor en won bij de jeugd toten met veertien jaar: een 0 tegen Sandro Castellani. een 1 tegen Bas Kommer. MILAAN (ANP/EFE) - Fabio Ca pello heeft geen haast bij Real Madrid te tekenen. De Italiaan se trainer, die AC Milan dit sei zoen naar de landstitel leidde, wil eerst wat meer Zekerheid over de selectie. „Er zijn spelers die verkocht en gekocht moeten worden. Ik wil zeker weten dat dat ook gebeurt." Capello heeft Clarence Seedorf hoog op zijn verlanglijst staan Real is met Sampdoria inmid dels al tot overeenstemming ge komen over de transfersom die iets boven de 8 miljoen gulden zou liggen. Seedorfs vader on derhandel tover de voorwaarden van de speler. Gisteravond wilde Seedorf-junior nog niets kwijt over een eventuele transfer. Real heeft, op aandringen van Capello. voor nog een oud-aja- cied interesse getoond. Het gaat om Richard Witschge. die heeft aangegeven bij Bordeaux te wil len vertrekken. Ook Ajax heeft overigens belangstelling voor de linkermiddenvelder. AMSTERDAM (ANP) - Danny Heister hoeft niet te vrezen voor zijn deelname aan het olympisch tafeltennistoernooi. De speler verliet na drie dagen het EK in Bratislava met een ernstige lijkende rug blessure. Nader onderzoek in Amsterdam wees donderdag uit dat het om een oude blessure gaat. Een week rust en Heister inag de training hervatten. „Zeven jaar geleden had ik last van een zelfde soort blessure. Er zit ten een paar wervels klem in de rug", aldus een opgeluchte Heister „Daardoor is wat weefsel beschadigd en staan de spieren strakker gespannen dan normaal Dat geeft een soort kramp in de rug." In het Sportmedisch Adviescentrum in de hoofdstad bleek bij onder zoek dat bij dagelijkse fysiotherapeutische behandeling Heister over een week de training kan hervatten. „Er is geen sprake van hernia of zo iets, zoals gesuggereerd", aldus de tafeltennisser. „Het is jammer dat het EK voor mij over is. maar het olympisch toernooi is iets be langrijker."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 27