Zberg bederft Duits wielerfeest Wielerploeg krijgt materiaal terug Hoofdrol crossers Schelleman en Rottier Zwitser troeft Jens Heppner af in Henninger Turm NK tennis onderonsje voor jeugdspelers Naam Van leeft voort der Hooft in trofee Blessure Janssen is funest voor roeiploeg BATAVUS BESTE KOOP CONSUMENTENGIDS uitslagen FRANKFURT (ANP) - Beat Zberg heeft in Frankfurt een Duits feestje bedorven. De Zwitser versloeg gisteren na 255 kilometer in een sprint voor vier renners de Duitser Jens Heppner in de finale van Rund um den Henninger Turm. De zo genaamde semi-klassieker maakte vorig jaar nog deel uit van de wereldbekercyclus. Ach ter Heppner eindigde Rolf So- rensen uit de Rabobankploeg van Jan Raas als derde, voor zijn Deense landgenoot Bjarne Riis, ploeggenoot van Heppner. De duizenden Duitsers in de schaduw van de Henninger Turm hadden stilletjes gehoopt dat hun landgenoot op de Dag van de Arbeid dit keer wel de overwinning zou pakken. Verle den jaar was de Italiaan Fran cesco Frattini de renner uit de Telekom-ploeg te snel af. De kopgroep van vier kwam tot stand op vijftien kilometer van de eindstreep bij de eerste pas sage van de finish, na een uit braak van Rolf Sörensen. Tele- AMSTERDAM (ANP) - De na tionale tenniskampioenschap pen zijn tegenwoordig een showplaats voor nieuw talent, waar de arrivés alleen nog langskomen om handen te schudden. Wie eenmaal de titel heeft gewonnen, vliegt uit en doet niet meer mee. Dat geldt ook voor Rogier Wassen en Pe tra Kamstra de winnaars van vorig jaar. Volgens het favorietenlijstje voor de 95ste editie deze week in het gloednieuwe Amstelpark staan ditmaal John van Lottum en Esmir Hoogendoorn op het punt van uitvliegen. Voor Esmir zou het een tweede jeugd bete kenen. Zij is 27 en al twee jaar ge stopt met tennis op internatio naal niveau. Van Lottum is de beste van de huidige Jong Oran jegeneratie. Een uitgesproken talent. Maar tevens een speler die zijn reputa tie tegen heeft. Een lastpak en een driftkikker. Maar daar wordt door Henk van Hulst hard aan gewerkt. De man achter de successen van Haarhuis, El- tingh en zeker niet in de laatste plaats Schalken, besteedde vooral aandacht aan de mentale kant. Met veel impact, zoals Van Lottum bevestigt. „Zonder Henk zou ik nu B-toernooien af lopen en op school zitten." Zichzelf oppeppen en toch het hoofd erbij houden. Voor die op gave ziet Van Lottum zich deze week gesteld. Tegen Wouter Standaart lukte het woensdag niet helemaal. Er moest een scheidsrechterlijke waarschu wing aan te pas komen om de Brabander weer bij de les te krij gen. Dat het lukte, bleek wel uit de 6- 0 van de laatste set. Het spelletje zelf beheerst Van Lottum al sinds de tijd dat hij samen met zijn zus Noelle in de Franse jeugdopleiding zat. Een natuur talent zogezegd, al wil bonds coach Michiel Schapers daar niet van horen. Die kijkt liever naar de uitkomst van de laatste slag. Bij de vrouwen werd Kelly Bou- man in de eerste roncle uitge schakeld. De Oostburgse ju- niore was kansloos tegen de als vijfde geplaatste Van Aalderen. De Amsterdamse gunde Kelly Bouman slechts vier games: 6-2, 6-2. kom slaagde er niet in de nume rieke meerderheid in klinkende munt om te zetten. Zberg. afge lopen zondag nog winnaar van de Ronde van Bern. trok van ko- paf de sprint aan en liet zijn me devluchters achter zich. Nederland speelde in de begin fase van de tocht door het Tau- nusgebergte een vooraanstande rol. Lucien de Louw van de Fo- reldorado-ploeg ontsnapte na 80 kilometer in gezelschap van de Duitser Andreas Klier. Het tweetal verwierf een maximale voorsprong van zes minuten. Na 160 kilometer achterhaalden de Duitser Bólts en de Italiaan Sergio Barbero de twee vroege vluchters en bleven vervolgens zestig kilometer koploper. Een groep van ongeveer vijftien ren ners met onder anderen Maar ten den Bakker haalde hen te rug. De 27-jarige Abbebroeker, de laatste weken gekweld door pri- vé-problemen, miste de slag toen Sörensen het sein tot de aanval gaf. Hij finishte uiteinde lijk op de dertiende plaats op 0.14 van de winnaar. „Het ging al een stuk beter dan de afgelopen twee weken. Ik heb een forse te rugslag gehad. Dat was te mer ken in Luik-Bastenaken-Luik en de Amstel Gold Race. Ik was moe", vertelde de renner uit de TVM-formatie van Cees Priem. „Na de Amstel Gold Race heb ik drie dagen gerust. Ik ben nog niet super, wel een paar procent beter. Dit is goed voor de mo raal. het seizoen is nog lang. Ik hoop dit seizoen nog van me te laten horen." Beat Zberg begroet zijn overwinning in Frankfurt. foto Bernd Kammerer/AP van onze medewerker AXEL - Ondanks het grote aantal Belgische deelne mers aan de MCB/BLB-motorcross te Axel, wisten de Zeeuwen zich gisteren op het Axelse Smitsschorre- circuit aardig in de kijker te rijden. Zo toonde de voor eigen publiek rijdende Johan Schelleman zich bij de senioren 250/500 cc de beste. Bij de internatio nalen 125cc eiste de pas I7-jarige Axelaar Peter Rot tier de hoofdprijs op. Peter Rottier had na afloop lang nodig om op adem te komen. „Ik ken dit terrein als geen ander. Ieder spoor tje en knip weet ik liggen, maar door het grote aantal deelnemers was daar niets meer van te bespeuren. Vooral die zijspannen zijn voor ons een ware plaag. Zij ploegen het terrein gewoon om. Het was dan ook lood- en loodzwaar. Ik ben echt kapot", aldus een duidelijk tevreden Rottier. De Zeeuws-Vlaming was gisteren oppermachtig. Hij schreef beide manches op zijn naam. De Souburger Casper Ovaa kon met een vijfde plaats eveneens op een verdienstelijke wedstrijd terugzien. Ook de oude vos Johan Schelleman voelde zich thuis op het eigen vertrouwde terrein. Een uitstekende start bracht de Axelse veteraan in beide manches in gunstige positie. En eenmaal aan de leiding gooide Schelleman de deur vakkundig dicht voor de aanstormende concurrenten. Henny Gijsel uit Heikant finishte in deze rubriek als achtste stek. Pascal de Zeeuw uit Axel veroverde bij de junioren 250cc in beide manches de tweede stek Daardoor werd hij ook tweede in de eindrangschikking. De Zeeuw: „De overschakeling van de 125cc naar de 250cc heeft me meer aanpassingsproblemen bezorgd dan ik had verwacht Bovendien had ik met mijn nieuwe mo tor regelmatig mechanische problemen. Nu dit pro bleem verholpen is, gaat het iedere week beter." Erik vanTatenhove uitTerneuzen en Richard van Kerkho ven uit Vlissingen werden respectievelijk negende en tiende in deze klasse. Ook de Bresiaander Piet Cruson heeft de stijgende lijn te pakken. In de 125cc klasse A finishte hij als tweede. Ook voor Erwin van Tatenhove leek in deze categorie een hoofdrol weggelegd. De Terneuzenaar finishte in de eerste manche als derde. In de tweede manche kon hij een slechte start niet goedmaken. Hij werd twaalf de en in het eindklassement duikelde hij naar de zesde stek. Reserves VVS beginnen met uitwedstrijd VLISSINGEN - De tweede man- nenploeg van WS'92 begint de nacompetitie om een plaats in de tweede divisie volleybal met een uitwedstrijd. De Vlissingers spelen woensdag 15 mei uit tegen de winnaar van de ontmoeting tussen Euromail /Radius 2 en Rijnmond 3, die in de derde divisie E op een gedeel de tweede plaats zijn geëindigd. Daarna neemt het tweede team van VVS'92 het zaterdag 18 mei voor eigen publiek op tegen Hands Up, dat in de tweede divi sie C op de tiende plaats eindig de. Vertrokken renners overstag na brief ploegleiding EDC van onze verslaggever VLISSINGEN - De renners die de amateurploeg van Erotic Discount Centre na het afgelo pen seizoen hebben verlaten, le veren bijna allemaal deze of volgende week hun materiaal in bij hun oude ploeg. Edward Farenhout, Casper van der Meer, Valerie Lemmens, Eric Vereecken en Johan van Schaik hebben nog een fiets van EDC thuis staan. Louis de Koning be zit nog onderdelen. De stichting die de wielerploeg beheert, dreigde vorige week woensdag van onze medewerker TERNEUZEN - De naam van de onlangs overleden trainer Han van der Hooft moet tot in lengte van jaren met het voetbal in Zeeuws- Vlaanderen verbonden blij ven. Dat vindt een aantal initiatiefnemers, dat de naam Han van der Hooft heeft gekoppeld aan een jaarlijkse aanmoedigings prijs. Deze prijs bestaat naast een herinnering uit een geldbedrag van 2500 gulden. De Han van der Hooft-voetbaltrofee wordt in december.dit jaar voor het eerst uitgereikt tijdens een voetbalgala. Het initiatief voor het in het leven roepen van deze prijs is afkomstig van de voetbal vereniging Terneuzen. Om tot een onafhankelijk oor deel te komen, is een jury van acht man samengesteld. Die staat onder voorzitter schap van Hans broer Eddy van der Hooft. Voorts maken Tonny Vermast, Ariel Meeu- sen, Franz van der Pijl en de journalisten Frank Deij, Frits Bakker, Peter van Ber- kel en Eugène Kruijsse deel uit van de jury. De jury wil elk jaar alle Zeeuws-Vlaamse voetbal verenigingen aanschrijven om per vereniging een voor dracht te maken. Dit jaar wordt de prijs uitgereikt aan een persoon, die zich op uit zonderlijke wijze binnen een vereniging of de Zeeuws- Vlaamse voetbalsport heeft onderscheiden. Elk jaar wordteen ander the- ma gekozen. De winnaar van de trofee ontvangt een wis selbeker. De bij de onder scheiding behorende geld prijs van 2500 gulden gaat naar de jeugdafdeling van de club van de winnaar. De nummers twee en drie krij gen een herinneringspen ning. Voetbalgala Om de trofee financieel haal baar te maken en meer ca chet te geven zal een Comité van Aanbeveling in het le ven worden geroepen. Hier voor worden mensen bena derd. die door de jaren heen een bijzondere band met Han van der Hooft hebben gehad. Leden van het comité leggen jaarlijks een bedrag in als donatie. Daarvan wor den de geldprijs en het voet balgala betaald. Ten aan zien van dit gala wordt ge dacht aan een avondvullend programma, waarbij de voetbalsport centraal staat. Volgens Ariel Meeusen, woordvoerder van de initia tiefnemers. moet de prijs tot in lengte van jaren kunnen worden uitgereikt. „De Han van der Hooft-voetbaltrofee is een eerbetoon aan een le gendarische man, die wij al len een warm hart hebben toegedragen. We willen de herinnering aan hem niet verloren laten gaan. Deze jaarprijs past precies in zijn straatje. Er wordt een ferme schouderklop uitgedeeld aan iemand die het verdient, maar tevens een steuntje in de rug gegeven aan de voet- baljeugd." middels een brief met sancties als het materiaal niet op korte termijn werd teruggebracht. Volgens manager Kees Bal van EDC hebben de meeste coureurs positief gereageerd op het ver zoek. „Lemmens komt zijn fiets inleveren zodra hij een keer in de buurt is. Met hem zijn goede af spraken gemaakt. Met Vereec ken. die pas een ongelukje met de fiets heeft gehad, hebben we alles inmiddels ook geregeld." Johan van Schaik zou nog geld te goed hebben van EDC. Zijn onkostendeclaratie heeft de ploeg volgens Bal nooit bereikt. „Die is blijven hangen bij de vo rige ploegleider. Hij brengt zijn fiets terug en zijn declaratie ma ken we in orde. Alleen met Van der Meer hebben we nog geen contact gehad. Met hem hebben we echter nooit problemen ge had. We verwachten spoedig be richt van hem." Sancties tegen renners blijven door de snelle reacties vooralsnog achterwege. Onderdelen Louis de Koning heeft zijn fiets allang ingeleverd, maar bezit nog een aantal onderdelen Vol gens de dit voorjaar met veel tam-tam bij EDC vertrokken renner, staat de stichting con tractueel in zijn recht. „EDC staat daar sterk in, maar aan de andere kant zijn er mondelinge afspraken gemaakt met ploeg leider Rinus Verboom. Die hiel den in dat we vanwege onze sportieve verdiensten voor de ploeg het materiaal mochten houden. Maar de stichting wist kennelijk niets van die overeen komst af." Bestuurslid Ap den Doelder van EDC: „In de con tracten staat zwart op wit dat het materiaal ingeleverd dient te worden." De Koning is voorlopig niet van plan aan dat verzoek te voldoen. „Ik heb nog geld van de ploeg te goed. Daar wacht ik op." Boven dien dient eind deze maand nog een rechtzaak tussen renner en EDC. De Koning eist daarin de afkoopsom terug, die zijn hui dige ploeg (Giant/Löwik) dit voorjaar aan EDC moest over maken in ruil voor zijn diensten. Edward Farenhout heeft nog een complete fiets van de EDC- ploeg in zijn bezit. „Die geef ik terug. In eerste instantie zou ik die wel mogen houden. Dat is mij toegezegd door de ploeglei der. Als hij niet was voortijdig was opgestapt, zou EDC daar denk ik ook niet zo moeilijk over doen." Volgens Verboom zijn er met de desbetreffende renners absoluut geen afspraken gemaakt over het materiaal. „Ik weet wel dat er bij sommige renners niet moeilijk werd gedaan over de fiets. Farenhout bijvoorbeeld. Hij had goed gepresteerd en voor veel publiciteit gezorgd. Pas toen hij zijn contract had op gezegd ging EDC moeilijk doen." In eerste instantie probeerde EDC via Verboom de fietsen te rug te krijgen. Zonder succes. „Ik ben als sinds september weg bij die ploeg. Ik voel me niet ver antwoordelijk Edward Farenhout in het shirt van EDC, dat hij dit seizoen verruil de voor dat van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen, foto Peter Nicolai *R DEN HAAG (ANP) - Door een blessure van roeier Joehem Janssen is de Nederlandse vier- zonder-stuurman uit elkaar ge vallen. Janssen zou zich met Pim Vos, Leofwin Visman en Jaap Krijtenburg de komende weken met prestaties op inter nationale toernooien moeten presenteren aan NOC/NSF om kwalificatie voor de Olympi sche Spelen in Atlanta af te dwingen. De onlangs geformeerde ploeg, die twee weken geleden op de Bosbaan een matige start van het seizoen kende, leek de afge lopen tijd progressie te maken. Door het opspelen van een oude knieblessure van Janssen, die hij december afgelopen jaar op liep bij een ongeval, kon er ech ter onvoldoende getraind wor den om komend weekeinde goed voorbereid aan de start van de wedstrijden in Keulen te ver schijnen. Omdat onzeker is wanneer Jans sen weer optimaal zal kunnen trainen, werd daarom afgelopen zaterdag besloten om niet lan ger door te gaan met de vier zon der. Van de andere roeiers zullen Jaap Krijtenburg en Pim Vos nu proberen zich als twee- onder stuurman te kwalificeren voor Atlanta. Zij zullen het daarbij onder meer moeten opnemen te gen het duo Kai Compagner en Georg van Iwaarden. die al eer der voor de twee-zonder kozen Ook Visman zal voorlopig weer in de twee-zonder trainen met zijn vroegere roeimaat Remco Schnieders BATAVUS NAVAJO, dames of heren f 1.099,- Test nu zélf de Navajo of een van de andere Batavus hybride fietsen! Bel voor dealeradressen 06-8998130. Zwerver nog twee jaar bij Treviso HEILOO (ANP) - Ron Zwerver heeft zijn contract met het It HEILOO (ANP) - Ron Zwerver heeft zijn contract met het Ita liaanse Sisley Treviso met twee jaar verlengd. De 28-jarige vol leyballer uit Heiloo is mondeling akkoord met zijn werkgever. „Ik wacht op de fax uit Italië om te tekenen Zwerver. 421 -vou- dig international, speelt al vier jaar bij Treviso. „Beter dan bij Treviso kan ik het niet krijgen", aldus de speler. Rob Maas tekent bij Bielefeld BIELEFELD (DPA/ANP) - Rob Maas speelt volgend seizoen bij Bielefeld De nu nog bij Feyenoord actieve middenvelder tekende voor dne jaar. Het contract geldt alleen als Bielefeld promoveert naar de hoogste afdeling. De kans daarop is zeer groot Daarop vooruitlopend werd Maas (26) gisteren reeds ge presenteerd in Bielefeld. „Ik ben ambitieus, de club is dat ook zei de speler tegen de Duitse belangstellenden. Volgens mana ger Lamm zullen opnieuw onderhandelingen worden gevoerd, als de club in de tweede Bundesliga blijft. Nederlandse ploeg voor EK judo NIEUWEGEIN (ANP) - De Judo Bond Nederland (JBN) heeft de ploeg bekendgemaakt voor de Europese kampioenschap pen, die van 16 tot en met 19 mei in Houtrust Sport in Den Haag worden gehouden. Voor alle zestien gewichtsklassen heeft de JBN een vertegenwoordiger ingeschreven. De mannenploeg bestaat uit: -60 kg Martijn van Oostrum. -65 kg: Patrick van Kalken, -71 kg: Marcel Bosse, -78 kg: Patrick Klas. -86 kg: Mark Huizinga. -95 kg: Ben Sonnemans, t 95 kg. Danny Ebbers. alle categorieën: Dennis van der Geest.. Vrouwen. -48 kg: Ta mara Meijer. -52 kg: Chantal van Gestel. -56 kg Jessica Gal. -61 kg: Jenny Gal. -66 kg Claudia Zwiers, -72 kg: Karin Kienhuis. +72 kg: Angelique Seriese. alle categorieën: Monique van der Lee. Hoddle gevraagd als bondscoach LONDEN (RTR) - Oud-international Glenn Hoddle is ge vraagd bondscoach van Engeland te worden. Vice-voorzitter Matthew Harding van Chelsea, de huidige werkgever van Hoddle. heeft dat woensdag bekendgemaakt De Engelse voet balbond (FA) noemde het bericht speculatief. „Glenn belde mij gistermiddag en vertelde eerder op de dag te zijn benaderd door de voetbalbond. Hij wilde de FA zo spoedig mogelijk zijn beslissing laten weten", zei Harding tegen de BBC Radio „Maar Chelsea wil Hoddle graag behouden, zijn aflopende con tract met drie of vier jaar verlengen." Terry Venables, de hui dige bondscoach van Engeland, neemt na het Europees kam pioenschap in eigen land afscheid. Tweede plaats Terèse van Lare LOVENDEGEM - Terese van Lare is gisteren tweede gewor den in de Vier Bruggen Duathlon van Lovendegem. een run-bi- ke-run over 7,2 kilometer lopen. 40 kilometer fietsen en 3,6 kilo meter lopen. De triatlete uit Sluis finishte in 1.58.02 en was ruim vier minuten langzamer dan Cathleen de Smet 11.53.48). Timmermans elfde in Hoboken HOBOKEN - Vital Timmermans is tijdens een profkoers in het Belgische Hoboken als elfde geëindigd De 170 kilometer lange wedstrijd werd gewonnen door Michel Cornelisse Herman Fri- son werd tweede. Timmermans, komende zaterdag deelnemer aan de Ronde van Midden-Zeeland, maakte deel uit van een groep van vier renners die tevergeefs op jacht was naar een kopgroep van negen man. Ook afgelopen zondag kwam Tim mermans in actie. Toen eindigde hij als vijftiende in een crite rium over honderd kilometer dat verreden werd in Made. Dammen 's-Gravenpolder. halve finale NK voor junioren Derde ronde Bas van Velzen- Joost Hendriksen 1-1 Peter Hoogteij- ling-Kees van den Bosch 1-1. Pieter Trapman-Richard Meijer 2-0. Dirk van Schaik-Rombout Kousemaker 2-0. Vier de ronde Hendriksen-Kousemaker 2-0. Mei|er-Van Schaik 0-2. Van de Bosch- Trapman 0-2. Van Velzen-Hoogteijling 1 - 1 Stand 1 Van Schaik 7. 2 Hendriksen. Hoogteijling en Trapman 6, 5 Van den Bosch en Van Velzen3, 7 Meijer 1.8 Kou semaker 0 punten. Motorcross MCB/BLB cross Axel. Junioren 125cccat A 1. Bart Verhaeghe (België), 2. Piet Cruson (Breskens), 6. Erwin van Taten hove, 9. Arjo Verhage (Aagtekerke). Cat. D 1. Jan van Dijk (België), 2. Dennis Schelleman (Axel) Beloften: 1. Dieter Wybo ((België), 2 Bas Gijsel (Heikant). Junioren 250/500cc cat B 1. Johan Schelleman (Axel), 8. Henny Gijsel (Hei kant). Junioren 250/500cc cat. A. 1. Kris Vanderplaetsen (Belgie), 2. Pascal de Zeeuw (Axel), 9. Erik van Tatenhove (Terneuzen), 10. Richard Kerkhove (Vlis singen). Senioren 125cc 1 Peter Rottier (Axel), 5. Casper Ovaa (Souburg) Sen- mors 250/500cc 1 Dirk Claus (Belgiel. 6 Kees den Hollander (Aagtekerke) Inter nationalen 250 500cc cat. B 1Danny In- gels IBelgië). 2 Dave van Hoepen IKIoosterzande). Snooker Sheffield. WK Kwartfinales (best-of-25 frames) Bond (Eng 12)-Harold (Sch13) 13-7, O'Sullivan (Eng/3)-Higgins (Sch/ 11) 13-12, Hendry (Sch.'11-Morgan (Wal.' 8) 13-5. Sportprijsvragen Lucky 10, woensdag 2-20-26-30-31 32 - 33 - 37 - 40 - 52 56 - 60 - 64 - 65 - 66 71 -75-76-77-79 Belgische lotto: 2-5-6-11-26-39. Reser vegetal. 27. Joker: 5952430. Duitse lotto: Trekking A-10-17-19-22-23- 37 Reservegetal 32 Trekking B 8-19-31-35-44-46 Reserve getal. 28 Supergetallen 1 en 2. Spel 77 9488349 Super 6 411770 Nederlandse toto 17: Eerste prijs geen winnaar, tweede prijs 2 winnaars, bru to f. 3043.60. derde prijs. 59 winnaars, f. 257.90 (onder voorbehoudl elfde plaats Zweden-Belgie 4-1. om dertiende plaats Nederland-Slowakije 4-0, Keen-Poliackova 2-0, Vriesekoop- Frtalova 2-1. Noor-Odorova 2-1, Vriese- koop'Noor-Popova/Poliackova 2-0 Tennis Amsterdam NK mannen, eerste ron de Van Lottum 1 l-Standaart 6-1 6-1 6-7 6-0, Burgersdijk <7l-Schol 7-6 6-4 6-4. Brummer-Lenten 14) 5-7 7-5 6-2 7-5, Slui ter (61- Merry 6-2 6-2 4-6 3-6 6-1Kempes- Bank (51 6-4 6-4 6-4, Belg ra ver (3)-De Lange 6-3 6-2 6-4, Wessels (8l-Otterman 7-6 6-4 7-6. Reuter-Snelders 6-3 7-6 7-5. Vrouwen, eerste ronde Hoogendoorn (1 )-Haak 6-4 6-3, Reimering (7)-Bruens 6- 3 7-6, Ketelaars (4) Savelkouls 6-2 6-1, Van Aalderen (5)-Bouman 6-2 6-2, Vos- seberg-Sentis 1-6 7-6 7-5, Basting (3)- Gomperts 2-6 6-2 6-2, Mikkers (8)-Van Rossum 6-0 3-6 6-4, Hopmans (2)-Has- linghuis 6-4 0-6 6-1. München. Mannen. 680 000 gulden Tweede ronde: Ivanisevic (Kro)-Carre- tero (Spa) 6-7 6-3 6-4, Philippoussis (Aus)-Korda (Tsj) w.o., Moya (Spa)-Car- bonell (Spa) 6-7 6-2 6-2, Muster (Oos/1)- Dreekmann (Dui) 4-6 6-2 7-5 Praag. Mannen. 585 000 gulden Eerste ronde (Jlihrach (Tsj)-Luxa (Tsj) 6-0 6-2 Tweede ronde' Martin (Spal-Gorriz (Spa) 6-2 6-2. Javier Sanchez (Spa'81- Kuerten (Bra) 7-6 3-6 7-6. Kafelnikov (Rus/2)-Marques (Pori 6-4 6-2, Emilio Sanchez (Spa)-Mantila (Spa) 7-6 6-3. Atlanta Mannen. 500 000 gulden Eer ste ronde Chang (VSt 11-Sell (VSt) 6-3 6- 4, Reneberg (VSt 21-Connors (VSt) 6-2 3- 6 6-1, Stolle |Aus)-Doyle (Ausl 7-5 6-2, Draper (Ausl-Rafter (Aus) 7-6 6-4 Hamburg Vrouwen. 725 000 gulden Eerste ronde Boogert iNedi-Wagner (Dui) 6-1 6-1. Montolio (Spa)-Oremans (Ned) 6-0 6-2. Halard IFra 6!-Kandarr (Dui) 6-3 6-2, Hingis (Zwi'5)-Paz (Arg) 6-1 6-1, Glass (Duil-Strandlund (Zwel 6-3 6- 4, Wiesner (Oos/7)-Babkova (Tsj) 6-1 6- 1, Nowak (Pol)-Meier (Dui) 6-4 7-5. Ruano-Pascual (Spal-Serra (Ita) 6-1 6-4 Tweede ronde. Sanchez-Vicario (Spa/1)- Schnyder (Zwi) 6 2 6-0, Dragomir (Roel- Carlsson (Zwe) 6-3 3-6 6-4. Voetbal München. UEFA-Cup, finale (eerste wedstrijd) Bayern München (Dui)-Gi- rondins Bordeaux (Fra) 2-0 Duitsland, competitie: Fortuna Dussel dorf-St Pauli 2-0. HSV-Borussia M'glad- bach 2-1, FC Köln-Eintracht Frankfurt 3- 0. Engeland, competitie Arsenal-Liver pool 0-0 Zwitserland, competitie Neuchatel-Lu Squash Amsterdam. EK landenteams' vrou wen Groep B Nederland-Schotland 2- 1. Zweden-Nederland 0-3, Frankrijk- Zweden 3-0. Schotland-Frankrijk 1-2. Mannen: Groep A Wales-Nedertend 3- 1. Engeland - Nederland 3-1. Wielrennen Tafeltennis Bratislava EK, landentoernooi 7cl7 4M annen, eerste categorie- halve finales: Frankrijk-Polen 4-1. Zweden-Belgie 4-1; om vijfde plaats Rusland-ltalie 4-1, Duitsland-Tsjechie 4-1, om negende plaats (degradatiewedstrijd): Neder- land-Engeland 4- 1 Keen-Perry 2-0, De Cock-Syed 0-2, Chen Sung-Cooke 2-1. Keen/De Cock-Cooke/Perry 2-1. Keen- Syed 2-1. Hongarije-Sloveme 4-2, om negende plaats (donderdagl Neder- land-Hongarije. Vrouwen, eerste categorie finale Duitsland-Hongarije 4-2. om derde plaats: Roemenië-Engeland 4-0. om vijf de plaats Rusland-ltalie 4-1, om zeven de plaats: Oekralne-Tsjechië 4-1om ne gende plaats Frankrijk-Kroatie 4-3, om Frankfurt Rundum den Henninger Turm Elite 1 Zberg (Zwi) 255 km in 6.31.25, 2 Heppner (Dui). 3. Sörensen (Den), 4 Riis (Den). 5 Colombo (Ital 0.09. 13. Den Bakker (Ned). 29. Bouw- mans (Ned). Elite zonder contract 1.» Van der Ven (Ned) 189 km in 4.48.12. Brugnera Ronde van Friuli 1 Teterioek (Kaz) 207 km in 5.04 58, 2. Tsjefer (Kaz) 0 18, 3. Zen (Ita) 0.26. Ronde van Alentejo, vijfde etappe Cuba- Montemor-o-Novo l Sarkauskas (Lit) 176 km in 4.07.06, 2 Pedro Silva (Por), 3. David Garcia (Spa). Algemeen klasse ment 1 Miguel Indurain (Spa) 12.24.17. 2. Prudencio Indurain (Spa) 0.18, 3. Sampaio (Por) 0.30. IJshockey Wenen WK. kwartfinales Rusland-lta lie 5-2 Duitsland-Tsjechie 1-6 Halve fi nales Tsjechie-Verenigde Staten. Rus land-Canada Degradatiewedstrijd Frankrijk-Oostenrijk 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 19