Mediacircus de tol van de roem Dragcomfcrt. Nilis sluit vertrek niet uit Real Madrid aast op Clarence Seedorf Kluivert: ik durfde niet meer naar buiten Ongekende taferelen rond rechtszaak Bayern effectiever dan Bordeaux sport op tv Trinko Keen neemt Oranje op sleeptouw Ons titaniumhorloge, in Scandinavische stijl is behalve superlicht, anti-magnetisch en huidvriendelijk, ook al voor 169,- verkrijgbaar bij uw Prisma juwelier PRISniA Precies, Prisma. MADRID (AFP/ANP) - Lorenzo Sanz. de voorzitter van Real Madrid, houdt niet van afwachten. Reals nieuwe trainer Fa- bio Capello, die een drie-jarig contract tekent bij de Spaan se club, zei gisteren dat hij Clarence Seedorf wilde halen. Hij had de naam van de speler nog niet laten vallen of Sanz kwam in actie. Gisteravond kon de Real-baas via de Madrileense radio al melden dat hij een principe-akkoord heeft bereikt met zijn collega van Sampdoria over de transfer van Seedorf. „Nu moeten we alleen nog gaan praten met de speler zelf, maar ik denk niet dat dat veel problemen oplevert", aldus Sanz. Behalve Seedorf, die het naar zijn zin heeft in Genua, staan ook de namen van Richard Witschge (Bordeaux) en Finidi George (Ajax) op het verlanglijstje van Capello. Ook is Zet- terberg van Anderlecht genoemd. DEN HAAG (ANP) - Op de dag dat hij terecht staat voor dood door schuld dorbreekt Patrick Kluivert het stilzwijgen. In het weekblad Voetbal Interna tional (VI) gaat de 19-jarige Ajacied voor het eerst in op de gevolgen van het ongeval op 9 september 1995, dat de Vlaar- dingse schouwburgdirecteur Putman het leven kostte. Zowel de tragische botsing als de nasleep betekenden een gro- te inbreuk op het leven van de voetballer. „Ik durfde niet meer naar buiten", zo herin nert hij zich de moeilijkste da gen. Kluivert vertelt in VI ge detailleerd hoe het ongeluk ge beurde. Hij reed samen met een vriend over de Werengouw in Amsterdam. „Na de kruising met de Schoorlstraat stonden er aan de rechterkant enkele auto's in de parkeervakken. In eens draaide de voorste auto uit het rijtje de weg op. Zo maar, uit het niets. Ik kan niks doen. Ik schrik, trap op de rem en het is al gebeurd." „Ik ben meteen bij de ouders van mijn broers vriendin inge trokken. Daar kon ik slapen, had ik rust. Ik was die eerste tijd niet helemaal bij de wereld. Steeds weer komt dat ongeluk als een flits voorbij. Je ziet het elke keer gebeuren Vooral op de verkeerde momenten." Contact met de familie Put man werd meteen opgenomen. „Maar zij stelden dat niet op prijs. We hebben de nabestaan den een bloemstuk gestuurd. Ik heb een brief geschreven. Eén keer is mijn moeder op be zoek geweest. Meer wilden zij niet Ik kan me dat goed voor stellen. Het is verschrikkeliik als je op deze manier een naas te moet verliezen." „Ik ging de straat bijna niet op in die tijd. Gewoon thuis, vi deobandje kijken of wat dan ook. Zo goed mogelijk de dag doorkomen. Ik durfde gewoon weg niet meer naar buiten. Ik was bang voor de mensen. Dat ze wat zouden roepen naar me. Of zelfs alleen al de manier waarop ze naar me zouden kij ken." De ontlading bij Thomas Helmer (midden), nadat hij in de eerste helft Bayern Munchen op 1-0 heeft gezet. foto Jeff Vinnick/Reuter Riante uitgangspositie Duitsers in finale UEF A-Cup MUNCHEN (ANP) - Richard Witschge heeft Bordeaux in de eerste van twee wedstrij den in de finale van de strijd om de UEFA-beker bij Bayern Munchen de kansen gegeven om te winnen. Ze werden niet benut. Aan de andere kant hadden de Duit sers minder mogelijkheden nodig om het duel naar zich toe te trekken. 2-0. Die uitslag kan Bayern be schouwen als een riant uit gangspunt. De Duitsers haal den in de voorgaande wed strijden vooral uit prima re sultaten. Bij Lokomotiv (5-0). Raith Rovers (2-0). Benfica (3- 1). Nottingham (5-1) en Barce lona (2-1). Daar staat tegen over dat Bordeaux uit eerder met 2-0 verloor van AC Milan, om vervolgens thuis met 3-0 toch voor een ongekende suc ces te zorgen. De wedstrijd van gisteren stond vooral in het teken van de terugkeer van Becken- bauer Naast keizer en voor zitter is hij nu ook coach van Bayern. Afgelopen zaterdag besloot hij persoonlijk Reh- hagel weg te sturen, begin dit seizoen met veel ophef bin nengehaald. Rehhagel is ge wend wat langer bij een club te blijven. Bij zijn vorige werk gever, Werder Bremen, werk te hij veertien jaar. De beste mogelijkheden wa ren aanvankelijk voor Bor deaux. zwaar defensief begin nend. wel scherp in de coun ter Na ruim een half uur kwam Tholot alleen voor doelman Kahn. die het over zicht behield en bekwaam redde De kans ontstond na een verkeerde pass in de breedte van Sforza. Nog geen minuut later open de Bayern wél de score. Ver dediger Helmer reageerde at tent op een hoekschop van Matthaus en kopte fraai ach ter Huard. Daarvoor was Bayern ondanks veel balbezit niet dreigend geweest. De aanvalsopzet. was te traag, meestal zonder verrassing. Bordeaux kreeg daarna goede kansen. Bancarel rond de een fraaie aanval, opgezet door Witschge en Tholot. met een hard schot af. De reactie van Kahn was imponerend. Even later had Dutuel pech met een kopbal Een identieke situatie deed zich kort na de hervatting voor. Papin redde op de doel lijn. opnieuw na een inzet van Dutuel. Kort later kreeg Liza- razu een flinke mogelijkheid op de 1-1. Op heel fraai aange ven van Witschge stuitte de linkerverdediger echter op Kahn. die hierbij voor de ver andering eens geen assisten tie op de doellijn nodig had. Tussen de mogelijkheden van Bordeaux door kreeg Bayern één kansje en die werd onmid dellijk benut, Scholl slalomde gemakkelijk langs twee ver dedigers en had ook geen moeite met het passeren van Huard Het betekende de 2-0 en gaf Bayern nog meer aan leiding de voorsprong te koes teren in plaats van grote risi co's te nemen. Munchen. Finale UEFA-beker- toernooi, eerste wedstrijd: Bayern Munchen (Dui)-Girondins Bordeaux (Fra) 2-0 (l-Ol. 34 Hel mer 1-0. GO Scholl 2-0 Scheids rechter: Muhmenthaler iZwn. Toeschouwers 63 000 (uitver kocht) Gele kaart: Papin i Bayerni. Lucas. Croci. Witschge Bordeaux i Return 15 mei. EINDHOVEN (ANP) - Luc Nilis maakt pas na de bekerfinale van 16 mei bekend waar hij vol gend seizoen speelt. De Belg, topschutter in de Nederlandse competitie, gaf daarmee aan een vertrek bij PSV niet uit te sluiten. „Maar nu wil ik daar niet over praten", verklaarde hij een dag voor de halve finale tegen Roda JC. Nilis heeft bij PSV nog een lo- pende verbintenis tot het einde van het volgende seizoen. Hij heeft een aanbieding drie jaar bij te tekenen. De voorkeur van de 30-jarige Belg gaat echter uit naar een nieuw contract van vijf I jaar. I Valencia en Monaco hebben concrete interesse in de speler. Datzelfde geldt voor een nog on bekende club uit de Engelse Pre mier League. Voor volgende week staat al een afspraak tus sen Nilis' zaakwaarnemer en Va lencia op de agenda. Coach Advocaat gaat ervanuit dat Nilis in Eindhoven blijft. „Mocht hij andere plannen heb ben dan hoop ik dat snel van hem te horen. Voorlopig reken ik erop dat hij zich houdt aan de nog lopende overeenkomst." Arthur Numan (PSV) is opnieuw zeker twee weken uitgescha keld. Hij heeft een spierblessure in het bovenbeen. „Als er niet snel verbetering in komt, vrees ik zelfs voor deelneming aan het EK", zei Numan gisteren. Edward Linskens vertrekt bij NAC. De middenvelder dient donderdag zijn ontslag in bij de Bredase club. Hij gaat ervan uit dat dit wordt geaccepteerd. De spelers vakbond VVCS bemid delt in het conflict. Linskens werd enkele maanden geleden door NAC overgenomen van PSV. Sinds Advocaat in Eindhoven trainer werd. kreeg de spelers weinig kansen bij de club waar hij negen jaar speelde. Bij NAC kwam Linskens nauwe lijks in actie. Coach Rijsbergen vond niet dat zijn conditie toe reikend was om in het eerste elf tal te spelen. Donderdag 08.10-09.00 Ned 3: Sportjournaal 08.30-01.30 EURO: Diverse takken van sport. 13.00-16.00 Did 1 Sport Extra: ten nis. WTA-toernooi van Hamburg. 13.05-13.35 BBC 1: WK Snooker: overzicht. 15.10-16.55 BBC 2: WK Snooker: in Sheffield 17.00-19.00 BBC 2: WK Snooker: in Sheffield. 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-20.05 BRT 1: Sport 19.50-21.54 Ned 2: Bekervoetbal: tweede halve finalewedstrijd om de Amstel Cup tussen PSV en Roda JC. 21.45-22.30 Did 1: Sport Extra: EK- kwalificatiewedstrijd vrouwenvoet bal tussen Duitsland en Noorwegen. 22.00-23.00 RTL 4: Barend en Van Dorp. 22,16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.55-23.25 BRT 1: Sport 23.00-23.35 RTL 4: Sport 23.45-01.30 BBC 2: WK Snooker: in Sheffield bune. „Wat een toestand. Vra gen ze zich ook af wat dit bete kent voor de nabestaanden?" Twee daarvan zijn de hele zit tingsdag aanwezig in de rechts zaal. Zoon Dylan i26) en dochter Nicole <24» Putman zijn aange slagen. Hun moeder kan de rechtszaak zowel lichamelijk als emotioneel niet aan en is niet verschenen. Nog steeds is zij niet hersteld van haar zware verwon dingen die zij opliep bij het dra matische ongeluk op 9 septem ber vorig jaar. Nicole Putman: „Het was voor ons een moeilijke afweging hier te komen. Soms is het heel emotioneel alle finesses van het ongeval aan te horen. Het is alsof er een film afdraait." Glas water Vlak achter Kluivert zitten zijn vader, een broer en zuster. Ook Ajax-voorzitter Michael van Praag en trainer Louis van Gaal hebben dicht in zijn buurt een plekje gevonden. Net als Sigi Lens en Theo van Seggelen van de vakbond voor contractspe lers (VVCS), die hem juridische en morele bijstand geven. Tij dens een van de schorsingen neemt Van Gaal even naast Kluivert plaats. Tot een bode: „Kunt u een glas water halen voor deze jongen?" De eerste gegadigde voor een plaatsje achter glas op de hoger gelegen publieke tribune, arri veert ruim anderhalf uur voor aanvang van de rechtszaak. „Ik had in de krant gelezen dat het wel eens druk kon worden, dus van onze verslaggeefster Thea van Beek AMSTERDAM - „Dit is eigen lijk waanzinnig", zegt de agent van de Amsterdamse Verkeers politie hoofdschuddend. „Op die bewuste dag hadden we in Amsterdam twee dodelijke ver- Ikeersongelukken. Patrick Klui vert die Putman doodreed, maar ook een meisje op een bromfiets dat werd doodgere den. Over dat ongeluk is geen letter geschreven. Maar voor de betrokkenen is het even cata strofaal. En kijk dan eens even naar deze kermis. Die jongen is kapót". De jongen is Ajacied Patrick Kluivert. Zijn rechtszaak in het Amsterdamse Paleis van Justi tie veroorzaakt ongekende tafe relen. Een tiental cameraploe gen en een veelvoud aan fotogra fen staan in de rechtszaal in de startblokken om elke glimp van emotie van de 19-jarige voetbal ler op te vangen. Achterin de zaal heeft een legertje journalis ten pen en papier in de- aanslag. Dan verschijnt de hoofdrolspe ler. gekleed in sober zwart pak en zwarte trui. Stilletjes neemt hij plaats in het beklaagden bankje. Gelaten ondergaat hij het flitsen en zoemen van de ca mera's. Na vijf minuten vindt rechtbankpresident mr P. Blekxtoon het welletjes en som meert de visuele media de rechtszaal te verlaten. „Mooi zo", klinkt het op de publieke tri- wil ik hier op tijd zijn." De vijftig plaatsen die ter beschikking staan, zijn deels bezet door stu denten en de vaste bezoekers bij rechtszaken. Een regelmatige toehoorder blijkt een Feyenoord-fan. „Ik heb nogal wat ervaring met rechtszaken. Ik zie gewoon dat die jongen staat te jokken. Die heeft echt niet 70 kilometer per uur gereden." Officier van justitie N. Schaar noemt het mediacircus de tol van de roem. „Het toelaten van zoveel camera's in de rechtszaal was een bewuste keuze, in over leg met Kluivert. Als we dat niet hadden gedaan, was Kluivert voortdurend achtervolgd door de media." Na vele lange proces-uren, volgt in de loop van de middag het re quisitoir van officier van justitie mr A. Schotman. Patrick Klui vert hoort het gespannen aan. Schotman noemt hem „de be kende jongen, die zich schuldig heeft gemaakt aan roekeloos rij gedrag. Zijn beroemdheid is ech ter niet alleen voor hem lastig vanwege de massale aanwezig heid van de pers. maar ook voor de slachtoffers en nabestaan den." Zijn eis van negen maanden ge vangenisstraf. waarvan drie voorwaardelijk en twee jaar ont zegging van de rijbevoegdheid, wordt door Patrick Kluivert aangehoord met rechte rug. Zoon Dylan Putman reageert geschokt: „Hij mag misschien twee jaar niet autorijden, ik zie Patrick Kluivert betreedt de rechtszaal. Rechts zijn trainer LouisVan Gaal, die het proces bij woonde. m'n vader nooit meer." foto Arthur Bastiaanse/ANP DONDERDAG 2 MEI 1996 1 7 Van Hooijdonk kost tien miljoen GLASGOW (ANP) Feyenoord moet 10 miljoen gulden neer tellen voor Pierre van Hooijdonk. Dat is de vraagprijs van Cel tic-manager Tommy Burns. „Voor minder doen wij een speler die 32 doelpunten maakt in één seizoen, niet van de hand." Burns wil Van Hooijdonk niet kwijt. Hij bood de ex-spits van NAC een contractverlenging tot 2000 en stelde hem een salaris verhoging van een half miljoen gulden per jaar ih het vooruit zicht. Verhage sterk in North Sea Cup BROUWERSDAM - Robert Verhage uit Wissenkerke is tij dens de de eerste wedstrijd om de North Sea Cup als tiende geëindigd. Remco Otten won de wedstrijd, die ter hoogte van de Brouwersdam werden gehouden. Verhage. die de eerste ju nior was in de eindrangschikking, was zeer tevreden. „Dit was een prima gelegenheid om mezelf met andere jeugdleden uit Europa te meten Met het oog op eventueel het EK in Spanje wilde ik zien waar ik nu sta dat ik beste junior werd. is een eerste stap in de richting van het EK. Of ik naar het EK gaat. besluit ik na de tweede North Sea Cup-wedstrijd in België op 25 en 26 mei." Redelijk debuut Jos Krijger BODEGRAVEN - De twintigjarige Jos Krijger werd in zijn eer ste officiële autosportwedstrijd tiende in de eindrangschik king. De uit Wolphaartsdijk afkomstige zoon van rallycrosser Dick Krijger is met 2CV-Cross begonnen. Een goedkope tak van autosport, waar een andere rallycrosser, Nieuwdorper Ko Kasse, twee keer kampioen in is geworden. Van de vier te rijden manches won Jos Krijger er ëën te winnen. In de andere drie manches finishte hij in de middenmoot. Ralf Gommers lijdt nederlaag ARNHEM - Ralf Gommers leed gisteren een nederlaag op het NK schaken voor junioren tm 20 jaar Hij speelde in Arnhem de beruchte Siciliaanse Drakenvariant tegen Maarten Solle- veld. Die haalde alle gif uit de zwarte opstelling en won met een vrijpion op de damevleugel Veerle Leenhouts i meisjes Lm 20» verloor van Rieke Poffers. Bij de jeugd b'm 16 jaar staat Peter Kalisvaart op een score van vijftig procent. Olga Gommers (meisjes tm 16 jaar) heeft drie punten vergaard. Bij de jongens t/m 14 jaar verloor Koen Leenhouts van Jelmer Jens Tovaal onderuit in oefenduel WEMELDINGE - De Goese Rugbyclub Tovaal heeft een vriendschappelijk duel verloren van Emma Islanders. De ploeg uit Dordrecht won in Wemeldinge met 12-14. Vlak voor tijd forceerde ex-Tovaalspeler Ron Burgs de beslissing. Jan Al- bregtse en J an Moelker hadden Tovaal in de eerste helft op een 7-0-voorsprong gezet, maar nog voor rust kwamen de gaten op 7-7. In de tweede helft kwam Tovaal via Didier Avignon op nieuw op voorsprong, maar Daan van Gorp verzuimde vervol gens de conversion te benutten. Dat bleek achteraf een dure misser, want vlak voor het einde scoorde Emma Islanders een try en schopte Ron Burgs de bal wel tussen de palen. Kousemaker blijft puntloos 's-GRAVENPOLDER - Rombout Kousemaker, de Zeeuwse damkampioen bij de junioren die Zeeland vertegenwoordigt in de halve finale van het Nederlands kampioenschap, heeft ook in de derde en vierde ronde geen potten kunnen breken. Dins dagavond verloor hij in 's-Gravenpolder van de sterke Dirk van Schaik uit Maassluis. Eerder op de dag had hij tegen Joost Hendriksen uitzicht op een puntendeling. maar in het eindspel ging het fout. In de strijd om de drie finaleplaatsen zijn nog vier spelers in de race- Dirk van Schaik. Joost Hendriksen. Peter Hoogteijling en Pieter Trapman. Kousemaker staat puntloos onderaan Tafeltennissers redden vege lijf BRATISLAVA (ANP) - De pen ningmeester van de Nederland se tafeltennishond (NTTB) kan gerust zijn. Bij de Europese kampioenschappen in Eindho ven (1998) speelt ook het natio nale mannenteam op het hoog ste niveau. En dat zal zeker het nodige publiek schelen. Want of Nederland nu bij voorbeeld te gen een topland als Zweden uit komt. of tegen een tweederangs- natie als Spanje, dat is een we reld van verschil. Oranje verzekerde zich gister avond in Bratislava van behoud in de eerste categorie met een triomf op Engeland (4-1in de de gradatiewedstrijd. Trinko Keen was als kopman grotendeels ver antwoordelijk voor de beslissen de zege. Hij won zijn twee partij en in het enkelspel en was met EK-debutant Jörg de Cock ook succesvol in het dubbelsnel. Keen kreeg op het juiste mo ment steun van de Limburgse Chinees Chen Sung, die tegen Alan Cooke eindelijk weer eens ouderwets vlamde. „Onze missie is geslaagd, ik kan met een opge lucht gevoel vertrekkensprak bondscoach Paul Noel, die nog geen nieuwe werkgever heeft ge vonden. „De hele ploeg verdient een grote pluim. Mentaal kon den we niet stuk. Vooral Trinko heeft zeer intelligent gespeeld." Het Nederlands mannenteam droeg eind vorige week bij aan komst in de Slowaakse hoofd stad aardig wat kenmerken van een toekomstige degradant. Twee kwakkelende toppers (Danny Heister, Keen), een be kritiseerde bondscoach wiens dagen al waren geteld (Noël) en een speelplan daf slechts één doelstelling kende- het voorko men van degradatie. Die combinatie van negatieve factoren bleek levensgevaarlijk, zeker nadat Heister zondag met een pijnlijke rugblessure weg viel. Want in harde topsport gel den nu eenmaal geen „verzach tende" omstandigheden. Alleen de prestaties tellen en die waren m de afgelopen EK-dagen niet best. Oranje won tijdens het lan- dentoernooi in zeven wedstrij den slechts twee keer. nog wel van de zwakke broeders Slove nië en Engeland. Meer zat er ab soluut niet in Maar het was vol doende. Keen. Heister en derde man Chen Sung hadden vooraf grote plannen bij het EK. Zij achtten zich tot een stunt in staat, mits iedereen topfit en optimaal ge motiveerd achter de tafel zou verschijnen. Een plaats in de halve finales was echter bij het vertrek naar Slowakije al geen reële optie meer Keen kampte met vermoeidheid. Heister klaagde over pijn in voet en rug. Het zou derhalve een kwestie van overleven worden, kondigde het overbelaste duo aan. En het olympische tweetal kreeg gelijk. Na het afhaken van Heister, die gisteravond terugkeerde in Ne derland. maakte het aangesla gen Oranje zich geen enkele illu sie meer. De ploeg gokte op de beslissende wedstrijd tegen En geland en liet daarvoor het laat ste groepsduel met Rusland lo pen. Kopman Keen. die tegen Slovenie zijn schouder bezeerde, nam rust en concentreerde zich volledig op de cruciale kracht meting. Met succes. Geïnspi reerd leidde de 24-jarige Rand- wijker „zijn" ploeg naar de nood zakelijke overwinning. „Het sce nario klopte perfect", glunderde Keen. Nederland wist dat er kansen la gen tegen Engeland. De Britse ploeg mist om onduidelijke re den in Bratislava de beste twee spelers. Zowel Chen Xinhua (elf de van de Europese ranglijst) als Carl Prean (23e) is niet van de partij. En dat maakt van Enge land. dat sinds 1988 bij het EK steeds de halve finales haalde, een middelmatige formatie. Bij het WK vorig jaar in China won nen de Britten nog met 3-0 van Nederland, in de strijd om de dertiende plaats. Keen opende degelijk tegen Alex Perry, de nummer 172 van de Europese ranglijst Met een zege in twee games (21-14 21-18) zette de nationale kampioen Oranje op het juiste spoor. De nederlaag van nieuwkomer De Cock tegen verdediger Syed was min of meer ingecalculeerd, de overwinning van Chen Sung op Cooke eigenlijk niet. Na het overtuigende dubbelspel van het gelegenheidskoppel Keen1 De Cock kwam het aan op het duel tussen de twee kopmannen. De linkshandige Nederlander won op grootse wijze van de stugge verdediger Aanbeveling voor veldverwarming ZEIST (ANP) - Profclubs in Ne derland doen er verstandig aan over te gaan tot de aanschaf van veldverwarming. Dat is de voor naamste conclusie van een on derzoek dat werd uitgevoerd in opdracht van het bureau Wed strijdzaken en Accommodaties' van de KNVB Veldverwarming draagt bij tot een ongestoord verloop van de competitie, vermindert de kans op blessures en geeft mogelijk heden tot het spelen van oefen duels tijdens de winterstop. De onderzoekers denken bovendien dat veldverwarming de kwali teit van het spel ten goede komt. Ruim twintig clubs hebben al in teresse getoond in het project. Volgens het rapport bedragen de kosten van een goed veldver- warmmgssysteem maximaal 250.000 gulden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 17