De droom van Belayneh Densimo Kapers op de kust voor Jos Verstappen Ik moet beter voor mijn sport leven Wereldrecordhouder marathon wil zich in Rotterdam plaatsen voor Olympische Spelen jSitSgJfg 9sSWswM Schuit tweede in driebandentoernooi sport op tv Van Miert en UEFA nog niet op één lijn Uitslagen van onze verslaggever Frans Dreissen ROTTERDAM - Het Rotter dams asfalt kietelt zijn voetzo len. Zelfs nog acht jaar na zijn vernietigende ren. 2.06.50. Een magische cijfercombinatie, die exclusief toebehoort aan mara thonloper Belayneh Densimo. „Wereldrecordhouder," ver meldt zijn visitekaartje. De voetnoot vervult Densimo van trots. „Het is toch geweldig dat dat record al acht jaar overeind staat en tal van aanvallen heeft overleefd." Belayneh Densimo lacht min zaam zijn scheve tanden bloot. Hij neemt zijn vrouw mee naar buiten en maakt met; zijn armen een wijdse beweging. „Kijk, dit is Rotterdam," lijkt hij zijn eega te vertellen. „Mijn tweede thuis haven." De stad van de Willems brug. Een symbool in Ethiopië. Van vrijheid en vooruitgang. „Hier zou ik graag willen wonen. Niet voor altijd. Een paar maan den per jaar slechts. In Ethiopië kan ik beter trainen." Densimo heeft een speciale band met Nederland. Sinds zijn memorabele triomftocht van 1988. De atleet uit Addis Abeba koestert aan die race prachtige herinneringen, getint in goud. Het hart jubelde en de wereld lag aan zijn voeten. „Ik was intens gelukkig." De Ethiopische ka lender is inmiddels ook aanbe land in 1988. Opnieuw moet dit dus een heel bijzondere jaargang worden voor Densimo. Wellicht ook daarom is hij terug in Rot terdam. Voor de zesde keer. „Ik hoop met een scherpe tijd mijn olympisch ticket voor Atlanta veilig te stellen," verraadt de veldheer zijn missie. Belayneh betekent vrij vertaald: de hoogste. Hoge toppen scheert de 31-jarige 'wonderloper' uit Ethiopië echter lang niet meer. De dwangarbeider van de weg lijkt over zijn top heen. Zijn marktwaarde is drastisch gekel derd. Densimo is een van de 'mi nimumloners' in Rotterdam. „Ik maak me echter niet druk over contracten. Ik wil me enkel met een goede tijd kwalificeren voor de Spelen van Atlanta. Een tijd onder de 2.10 uur als het even kan," gooit de drievoudig win naar van Rotterdam nog gauw een gezonde dosis optimisme in de strijd. Even dreigde hij Rotterdam te moeten missen. Densimo wilde perse zijn echtgenote meene men naar Nederland. De volks- Belayneh Densimo: „Een tijd onder de 2.10 uur, als het even kan." held staat bij de Ethiopische douane evenwel te boek als 'vluchtgevaarlijk'. Met pijn en moeite en uiteindelijk onder strikte condities bemachtigde zijn vrouw voor het eerst een vi sum voor Nederland. „De autori teiten in Ethiopië zijn stilaan gaan geloven dat Nederland mijn tweede vaderland is. Daar om maken ze veel problemen bij de visumverstrekking. Ze zijn bang dat ik niet meer terug kom." Hij is echter geen 'landverrader'. Geen vluchteling als Getaneh Tessema, die als vertaler fun geert en zondag het haaswerk moet verrichten voor de kop groep. Een deserteur als tolk. Het belemmert de vriendelijke omgang echter allerminst. De omarming is joviaal. „We zijn vrienden. Door dik en dun. Ieder zijn eigen geloof en politiek," be klemtoont Densimo. De politieman (inmiddels opge klommen tot kapitein) heeft, ook geen reden om zijn vaderland te verlaten. Zijn naam wordt er nog steeds met eerbied uitgespro ken. „Ze beschouwen me als een held en als een rijke man. Maar ik voel me niet beter dan wie ook." Densimo heeft zijn nede righeid nooit verloren. Tien jaar topsport hebben hem verrijkt. Volgens eigen zeggen hoofdzakelijk in immateriële zin. „Ik ben vooral wijzer gewor den, ouder en kaler ook. Ik heb echt geen fortuin verdiend met hardlopen," beweert hij stellig. Aan het wereldrecord in Rotter dam hield hij slechts een bonus van 10.000 gulden en een auto mobiel over. „Peanuts vergele ken met de bedragen die tegen woordig worden betaald." De Mazda 626 bestuurt hij trouwens nog steeds. „Hij is nog zo goed als nieuw. Ik gebruik hem uit sluitend voor speciale gelegen heden." Doelwit Succes heeft echter ook zijn prijs. Densimo was met name in 1992 regelmatig doelwit van cri minelen. Rovers en afpersers. „De afgelopen jaren is het geluk kig rustiger geworden en voel ik me een stuk veiliger." Geen won der ook. Zijn sportieve presta ties zijn tanende. Na zijn glo rieuze mars van 1988. bleek hij foto Roland de Bruin/GPD nog slechts eenmaal in staat tot een topprestatie (2.08.40 in 1989). Daarna volgden modale chro no's van 2.11 en hoger. „Een ge volg van de instabiele situatie in Ethiopië en de talloze proble men die daarmee gepaard gin gen." Vier maanden geleden liep hij weer eens aan het front. Derde in het Marokkaanse Marakesh in 2.12.27. Maar aan de olympische horizon gloort met die tijd wei nig hoop. „Er zijn circa vijftien Ethiopiërs die wedijveren om drie tickets. Ze zijn allemaal aan elkaar gewaagd. Om enige ze kerheid te krijgen voor Atlanta zal ik beslist onder de 2.10 moe ten lopen." Een moeilijke opgave voor de wereldrecordhouder. Opnieuw wordt hij geconfronteerd met de terreur van de stopwatch. „De Spelen zijn al jaren mijn doel. Ik miste 1988 door een boycot en 1992 door problemen in eigen land. Atlanta wordt misschien wel mijn laatste kans." De laatste gelegenheid ook om eeuwige roem te verwerven. Olympisch goud heeft eeuwig heidswaarde. Zeker in Ethiopië. Nog steeds wordt de legendari sche Abebe Bikila aanbeden, het barrevoets rennende idool van Densimo. Eindjaren zeven tig overleden aan de gevolgen van een auto-ongeluk. Densimo zei ooit eens: „Het verschil tus sen Bikila en mij, is dat hij Olym pisch kampioen is en dat ik de betere loper ben." Sindsdien heeft Densimo vergeefs gepro beerd zijn idool te overvleuge len. Videobeelden Dat knaagt aan zijn gemoed. Hij klampt zich daarom vast aan zijn fabuleuze wereldrecord. Densimo kijkt al reikhalzend uit naai- de tiende verjaardag van zijn record. Een feestje dat hij in 1998 in Rotterdam hoopt te vie ren. „En als het record eerder mocht sneuvelen, dan maar door Haile Gebreselassie. Mijn vriend, mijn trainingsmaatje." De recordveelvraat ook, die Densimo in populariteit inmid dels in veelvoud heeft overtrof fen. De eerste dochter van Densimo heet Kebrewesen, oftwel 'Nieuw Record.' Ze werd een week voor de recordrace in Rotterdam ge boren en is volgens haar vader gezegend met een portie hard looptalent. „Ze heeft het echter te druk met school. Bovendien wordt het haar te gemakkelijk gemaakt. Ik moest vroeger naai school lopen, zij wordt met de auto gebracht." Maai- zij herinnert hem wel nog dagelijks aan de triomftocht door Rotterdamse straten. „Ik heb de videobeelden ettelijke keren afgedraaid. Soms van be gin tot het eind. Vorige week nog. Ik put er nieuwe motivatie en inspiratie uit." Atlanta is zijn heilig doel. „Deze kans moet ik grijpen." Hij kent het asfalt in Rotterdam als geen ander. Hij lijkt eraan verslaafd. Densimo wil een snelle tijd lopen en zijn wellicht laatste kans op de Spelen grijpen. Een helse op gave voor de ffèle loper. Hoop sterft zoals bij elke ambitieuze sporter echter pas als laatste. FIA-president Mosley gelooft in fraaie toekomst Nederlander van onze verslaggever Ivo Op den Camp NÜRBURGRING - Tom Wal- kinshaw plaatste de prestatie van Jos Verstappen in het juiste perspectief. „Hij heeft alweer de aandacht van alle teambazen op zich gevestigd", wist de nieuwe eigenaar van Arrows. Of hij daar nu gelukkig mee was of toch een tikje sceptisch moest zijn, dat wist de Engels man ook niet. Walkinshaw wil uiteraard bouwen aan een toe komst samen met Verstappen, maar zijn eerste rijder blijft de aandacht op zich vestigen. Er zijn kapers op de kust. Verstappen reed gisteren, in de eerste training voor de Grand Prix van Europa op de Nürbur- gring, een achtste tijd. Meer nog dan dat was het feit dat de Lim burger tot negen minuten voor het einde van de oefensessie op de derde positie bivakkeerde, het meest opvallende wapenfeit van de dag. Pas in de slotfase kon een aantal concurrenten Verstappen achter zich laten, maar de kloof tot de vierde tijd van Olivier Panis bedraagt niet meer dan tweetiende seconde. „Het ging heel goed, maar dat is geen nieuws meer", lachte Ver stappen. De kopman van Ar rows klaagde er gistermiddag niet meer in zijn tijd van de och tendsessie te verbeteren, maar was desondanks meer dan con tent. „Net als in de drie voor gaande races, bieden de presta ties perspectief voor zondag." Dat hij 's middags geen progres sie meer maakte, had volgens Verstappen twee oorzaken. „We hadden ons een beetje vergist in de hoge temperatuur van het as falt. Bovendien werd ik opge houden door twee andere auto's in een snelle ronde." Verstappen besteedde veel tijd aan het afstellen van de auto. „Er kan gelukkig nog veel verbe terd worden. Dat is positief. Als Trimkoers op Koningginnedag TERNEUZEN - De stichting Wieier Trim Bond Zeeuws- Vlaanderen houdt op dinsdag 30 april (Koninginnedag) op het Warande-parkoers in St. Jan steen de 'Koninginneronde' voor de trimcategorieën A-, B- en C. De B-/C-categorie start om 17.30 uur voor een wedstrijd over 50 km., de A-trimmers vertrek ken om 19.00 uur voor een wed strijd over 65 km. Inschrijven vanaf een uur voor de wedstrij den in café De Kroon. ik het idee had dat de auto aan zijn limiet zat, zouden we niet meer veel aan ontwikkeling kun nen doen." Walkinshaw viel Ver stappen bij. „We zijn hard aan het werk om de auto verder te verbeteren. De nieuwe organisa tie staat bijna op poten. Nu kun nen we ons wel concentreren op dat waar het om draait in de For mule 1: het sneller maken van de auto." Ook vanuit een heel andere hoek kreeg Verstappen bijval. Max Mosley, president van de inter nationale autosportfederatie (FIA), stak zijn, bewondering voor de Nederlander niet onder stbelen of banken. „Het is in drukwekkend wat hij laat zien. Ik denk dat Jos een van de dra gende figuren van de Formule 1 kan worden. Hij heeft gewoon al les wat een topper moet hebben: talent, passie, werklust en een prima uitstraling. Iedereen in het rennerskwartier mag hem. Ook dat is heel belangrijk." De training werd in de ochtend uren, tot groot enthousiasme van het talrijke publiek, gedomi neerd door Michael Schuma cher. De Duitser liet zien dat' Ferrari op de goede weg is. „De kloof tot de absolute top wordt steeds kleiner. Uiteraard is die laatste stap de lastigste, maar ik krijg de indruk dat bij Ferrari de neuzen weer in dezelfde richting staan." Byron Bentley kan meer dan alleen goed tennissen, maar: van onze medewerker Peter de Koning SLUIS - Dit jaar maakt Byron Bentley zijn debuut in de hoofdmacht van Ador Sport. Niet toevallig werd hij jaren geleden naar Hoek gehaald om daar tennis te spelen. De ervaren tennistrainer Rob Si mon zag het talent bij de nu bijna 18-jarige speler uit Sluis. Maar Bentley kan meer op sportgebied. Hij tafelten nist, speelt zaalvoetbal en maakt deel uit van de eerste selectie van de voetbalvereni ging Sluis. Toch gaat de liefde van Bent ley vooral uit naar het tennis. „Ik speelde al vanaf mijn zesde jaar voetbal, maar ging met mijn vader mee naar de tennis baan en sloeg daar een balletje. Rond mijn tiende ben ik echt gaan spelen. Eerst met een vriendje na schooltijd wat ten nissen op de baan hier. Eigen lijk zwart spelen dus. Maar al vlug ben ik lid geworden". De ontwikkeling van Bentley op tennisgebied verliep voor spoedig. Na lessen van John Leenhouwers en John Dijk man werd hij op zijn veertiende regiokampioen. Toen vroeg Si mon hem om in het Adorcen- trum in Hoek te komen spelen. „Het is in de streek de beste tennisopleiding. Al is het wel jammer dat Rob naar Israel is vertrokken". Vorig jaar speelde Bentley, student aan het atheneum in Knokke, in het tweede van Ador. Dit seizoen promoveerde hij naar het eerste team. Zijn debuut verliep allerminst voorspoedig. Ador ging met ruime cijfers het schip in en ook Bentley kon geen potten breken. „Het was op kunst gras, terwijl ik als baseliner gravel prefereer". Daar ligt in het tennis ook zijn keur ik die individuele sport", concludeert Bentley. Wat niet wegneemt dat zijn hart ook bij voetbal ligt. „Ik ben jeugdlei der bij de E's van Sluis. Prach tig om die gastjes te helpen en bezig te zien". Jeugdleider, tennisser, voet baller in de zaal en op het veld. En o ja, ook nog deel uitma kend van de band 'De Grens'. Gelukkig dat het leren Bentley nogal gemakkelijk afgaat. An ders zou de voorgenomen stu die geologie aan de universiteit in Utrecht zeker de mist in gaan. Teamgeest Byron Bentley: „Ik wil deze zomer aan vijf of zes toernooien meedoen." foto Peter Nicolai kracht. „Ik ben achterin heel vast, kan wachten. Mijn ser vice en netspel stellen niet veel voor", bagatelliseert Byron zijn kwaliteiten. Hij is Cl-spe ler, maar weet dat hij daarmee onder zijn niveau acteert. „Vo rig seizoen had ik een vakan- tiebaan, dus kwam weinig aan het spelen van toernooien toe. Dat betekent ook weinig pun ten". Stappen Maar levensgenieter Bentley ging ook regelmatig stappen, waardoor optimale prestaties uitbleven. Daar moet de ko mende zomer verandering in komen. „Joris Dhont en Dun can Blackman zijn B2 gewor den, spelers waar ik altijd te gen heb gespeeld en die nu een sterkere speelsterkte hebben dan ik. Ik moet beter voor mijn sport leven. Van de B2's in de streek hoef ik niets te vrezen, die kan ik aan. Ik moet een Bl- speler kunnen worden", stelt hij zelfverzekerd vast. Ik wil deze zomer aan vijf of zes toer nooien meedoen." Nadeel vindt Bentley dat er in de streek steeds dezelfde ge zichten in de toernooien opdui ken. „Het is zo voorspelbaar, je komt, zeker op B-niveau, altijd tegen dezelfde spelers uit". De Zeeuwse kampioenschappen gaan ook dit jaar aan zijn neus voorbij. „Dat is in mijn exa mentijd. Jammer, want ik zou de Zeeuwse kampioenschap pen op gravel graag eens spe len". Voetballen doet Bentley ook niet onverdienstelijk. Als aan vallende middenvelder is hij een gewaardeerd lid van Sluis. „Toch gaat tennis voor. De laatste wedstrijden mis ik, want er zijn maar zeven com petitie-ontmoetingen bij het tennis en die wil ik niet missen. Daar bouw je op voor de toer nooien in de zomer". Dan komt er een tikje ijdelheid om de hoek kijken. „Bij een teamsport word je niet zo vaak vernoemt, bij tennis doe je het alleen en zie je toch je naam staan. Daarom geef ik de voor- De vlot formulerende Bentley is ten aanzien van zijn sport- deelname ook kritisch. „We spelen met de voetbalvereni ging Sluis dit seizoen best goed, hebben kans op promo tie. Maar als team valt het me tegen. Er zitten te veel indivi dualisten in de selectie. In het tweede is de teamgeest beter dan in het eerste, dat is geen geheel, ook al lopen er tech nisch erg goede voetballers rond". Ook de positie van trainer/spe ler Bert Wiltink stelt de zelfbe wuste Bentley aan de orde. „Ik wil niets verwijten, maai- ik vind dat Bert niet meer mee zou moeten spelen. Met Bert aan de kant en Patrick Caniere als laatste man zou Sluis nog beter presteren. We zouden dan nog meer punten halen". Een kritische noot, ook voor de gemeente. „Ons veld is gewoon waardeloos. Waar je ook komt, die velden liggen beter. Dat is een fout van de gemeente. Op een goed veld kun je gewoon betere prestaties leveren". Voorlopig is dat geen probleem meer voor Byron. want tennis krijgt de prioriteit. Als nu de gravelbanen er maar goed bij liggen. van onze medewerker RILLAND-Joop Schuit uit Vlissingen was er heel dichtbij. Maar uiteindelijk ging de winst toch naar Marcel Hopmans. In de finale van het internationaal driebandentoernooi Ja cobs (kleine tafel) versloeg de biljarter uit Steenbergen zijn Zeeuwse tegenstander: 30-19 in 31 beurten. Met een derde plaats voor Sam de Kok uit Krabbendijke was het podium overigens toch aardig Zeeuws getint. Het had er allemaal nog wat vrolijker uitgezien als Schuit de race tot het einde toe had volgehouden. De speler van VE- GABV uit Oost-Souburg ging wel uitstekend van start, hield het gezelschap van zeven belagers voor de hoofdprijs van dui zend gulden ook steeds achter zich en verslikte zich in de zes ronden lange aanloop naar de slotronde slechts één keer. Cees den Boer van de vereniging De Wig uit Renesse lag een keer dwars, maar verder bleef Schuit ongeslagen. En omdat Hopmans naast de remise tegen - alweer - Den Boer ook had verloren van Schiedammer Van der Bijl begon Joop Schuit vanuit pole-position aan het slotkarwei. Schuit kon dat niet afmaken, met een moyenne van bijna 1.000 was Hopmans in de finale een sterke winnaar. 23 Mi Lo DE chi de Zaterdag 08.30-02.00 EURO: Diverse tallen van sport. 10.30-12.25 Did 1: Sport Extra: ten nis. Japan-Duitsland (vrouwen). 11.55-18.15 BBC 1: Grandstand. 13.00-14.05 RTL 5: Autosport: For mule 1, GP van Europa vanaf de Nitr- burgring, kwalificatietraining. 14.00-17.29 Ned 2: Wielrennen: Am- stel Gold Race, rechtstreeks verslag. 15.00-17.00 BRT 2: Sport extra: wiel rennen, Amstel Gold Race. 17.30-18.02 Did 1: Sportschau. 17.30-19.50 BBC 2: WK Snooker: in Sheffield. 18.42-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL Sport. 19.10-19.50 Did 1: Sportschau. 19.30-19.57 BRT 1: Sport. 20.05-20.20 BBC 2: Sport. 21.34-22.45 RTL 5: De Ballen: aan dacht voor de Engelse Premier Lea gue en de Duitse Bundesliga. 21.55-22.15 BBC 1: Sport. 22.15-23.35 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 22.30-00.30 BBC 2: WK Snooker: in Sheffield. 22.45-23.36 Ned 3: Studio sport: o.a. betaald voetbal. 23.10-23.30 BRT 1: Sport op zaterdag. 23.50-00.55 BBC 1: Match of the day. 03.30-08.35 Did 1 Sport Extra: ten nis. Zondag 08.30-01.30 EURO: Diverse takken van sport 12.10-16.55 Ned 2: Studio sport: over zicht van de PTT-Telecompetitie en de eerste divisie en Rotterdam Mara thon. 12.30-13.00 BRT 1: Sportmiddag. 13.15-15.55 RTL 5: Autosport: For mule 1GP van Europa vanaf de Nür- burgring. 13.15-16.20 RTL Autosport: For mule 1, GP van Europa. 13.30-17.55 BBC 2: Sunday grand stand. 14.40-17.00 Did 2: Sport extra: tennis (ATP-toernooi van Monte Carlo: fi nale). 17.05-18.15 Did 2: Die Sport-Repor- tage. 17.55-18.55 BBC 2: Rugby special 18.08-18.40 Did 1: Sportschau. 18.45-20.00 Ned 2: Studio sport: o.a. samenvattingen van de PTT-Tele competitie en de eerste divisie. 20.15-20.45 Ned 2: Studio sport: over zicht van het betaald voetbal. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 19.50-20.17 BRT 1: Sportweekend. 19.50-20.30 BBC 2: Autosport, samen vatting van de GP van Europa. 22.00-22.15 BBC 2: Natural born foot ballers. 22.15-22.45 BBC 2: Fantasy football league: humoristisch voetbalmaga zine. 22.15-23.00 Ned 2: Studio sport: Ita-j liaans en Spaans competitievoetbal, i 22.45-00.45 BBC 2: WK Snooker: sa menvatting. 23.15-23.45 RTL 5: EURO: Voetbal '96. 23.45-00.15 RTL 5: Autosport: For-: mule 1GP van Europa vanaf de Nür-1 burgring. 01.30-03.25 RTL Autosport: For mule 1, GP van Europa. Uiteindelijk was het toch Da mon Hill, de leider in het WK, die de beste trainingstij d realiseer de. De Engelsman wil liefst zo snel mogelijk een ruime punten- voorsprong opbouwen. „Want ik verwacht dat de con currentie de komende weken toch dichterbij zal komen," ver klapte Hill. BRUSSEL (ANP/Rtr) - Euro pees Commissaris Van Miert en een afvaardiging van de UEFA blijven het oneens over de ge volgen van het arrest-Bosman. Dat is gisteren in Brussel geble ken in een gesprek tussen leden van de commissie en de Euro pese voetbalbond, onder wie se cretaris-generaal Aigner. De UEFA wil vasthouden aan tien zogenaamde 'home grown' spelers in een selectie van zes tien; voetballers die zijn opge groeid in het land van de betref fende club zelf. De Europese Commissie blijft echter een fel tegenstander van dat stand punt, dat in strijd is met het vrije verkeer van personen. „Het UEFA-voorstel lijkt me een ob stakel in het vrije verkeer", al dus Van Miert. Bosman dwong voor de rechter af dat uit de Unie afkomstige spelers met een aflopend con- tract, binnen de Europese Unie vrij zijn te gaan en staan waar ze willen. Ook aan het aantal bui-1 tenlanders mochten geen beper kingen zijn verbonden. De UEFA is eveneens voorstan der van een standaardcontract met een looptijd van zes jaar voor jonge spelers. De eerste drie jaar gelden als opleidingspe riode. Daarna volgt het rende-j ment, waarin de club de oplei-j .ding krijgt „terugbetaald". Zou een andere club zo'n jonge voet baller in die periode willen over nemen, dan is een vergoeding vereist. Van Miert stelde daarbij1 vragen. „Dat is toch zoiets alsj een transfersom." De commissie juicht wel een plan toe een fonds in te stellen waaruit amateurclubs geld krij gen als ze een speler zien verhui zen naar de profs. Autosport Nürburgring (Dui). Grand Prix van Eu ropa, Formule 1, na vrij'e trainingen: 1. Hill (GBr) 1.20,853 (gem. snelheid 202,857 km/u), 2. Schumacher (Dui) 1.21,332, 3. Hakkinen (Fin) 1.21,478, 4. Panis (Fra) 1.21.858, 5. Coulthard (GBr) 1.21,962, 8. Verstappen (Ned) 1.22,093. Ksar Ghilane. Rally van Tunesië,vijfde etappe: Auto's: 1. Vatanen (Fin) 2.54,51. Algemeen klassement: 1. Lartigue (Fra) 10.56.17. Motoren: 1. Sainct (Fra) 2.08.21. Algemeen klassement: 1. Mag- naldi 15.22.56, 10. Hutten (Ned) 4.39.41. Biljarten Mersin (Tur). Wereldbekertoernooi driebanden, BWA: Finale:Sayginer (Tur)-Jaspers (Ned) 3-1 (15-615-11 5-15 15-3/2,380-1,750). Om derde plaats: Raymond Ceulemans (Bel) - Efler (Zwi) 2- 1 (8-15 15-3 15-10/1,520-1,166). Rilland, internationaal driebandentoer nooi Jacobs (punten, alg. moyenne, hoogste serie) 1. M. Hopmans, Steen bergen 11-1.284-12, 2. J. Schuit, Vlissin gen 10-0.864, 3. S. de Kok, Krabbendijke 8-0.730-9 (85%), 4. K. v.d. Bijl, Schiedam 8-0.773-7 (81%), 5. C. den Boer, Seroos- kerke 7-0.725-9, 6. J. Voorts, Vlimmeren (B) 5-0.680-8, 7. K. Adriaensen, Aren- donk (B) 5-0.668-10, 8. Robin Claer- houdt, Hulst 2-0.6-4-7. Hoogste serie M. Hopmans (12), kortste partij A. Gabriëls (B), 20 caramboles in 10 beurten. TennisMonte Carlo. Mannen, 3,5 mil joen gulden: Kwartfinales:Muster (Oos /I- Schalken (Ned) 5-7 6-1 6-4, Rios (Chi /13) - Gustafsson (Zwe) 6-3 6-4, Alberto Costa (Spa/16) - Mantilla (Spa) 6-3 6-3, Carlos Costa (Spa) - Pioline (Fra) 2-6,3-6. Dubbelspel, eerste ronde: Haarhuis/ Schalken (Ned) - Becker/Philippoussis (Dui/Aus) 6-4 7-6. Fergana (Oez).Mannen, challenger, 40.000 gulden: Tweede ronde:Wibier (Ned) - Ran (Isr) 6-3 6-2, Zingman (Arg) Van Scheppingen (Ned) 6-3 2-6 6-4. Seoul. Mannen, 325.000 gulden: Kwart- finales:Byron Black (Zim/1- Pozzi (Ita) 6- 3 6-1, Henman (GBr/4) - Matsuoka (Jap/ 5) 3-6 7-6 6-3, Kroslak (Slw) - Orgodov (Oez) 7-5 4-6 6-2, Damm (Tsj) - Rusedski (GBr) 6-4 6-7 7-5. Voetbal Duitsland, competitie: Kaiserslautern- Uerdingen 3-0, St. Pauli-Schalke 04 2-0. Frankrijk, competitie:Auxerre-St-Etien- ne 2-0, Nice-Bordeaux 1-0. IJshockey Bridge Wenen. WK: Groep A:Oostenrijk-Duits- land 0-3, Rusland-Canada 6-4. Stand:1 Rusland 4-8, 2. Ver. Staten 3-4, 3. Duits land 4-4,4. Canada 4-3, 5. Oostenrijk 4-2, 6. Slowakije 3-1 .Groep Bdtaliè-Finland 2- 9.Stand: 1Tsjechië 3-5, 2. Finland 4-5,3. Italië 4-5,4. Zweden 3-3,5. Noorwegen 3- 2, 6. Frankrijk 3-0. Oostende. EU-kampioenschappen. Eindstanden: Landenteams: mannen: 1. Zweden 245 pnt, 5. Nederland 224. Vrouwen: 1. Oostenrijk 215 pnt, 8. Ne derland 154. Zeilen Motorsport Assen. ISRA Cup, EK zijspannen, eerste van zes races: 1. Galbiati/Sala (Ita) 23.23,42 (150,562 km/uur), 2. Van der Velde/Rodeier (Bel/Dui) 0.12,98, 3. Schmid/Maurer (Zwi) 0.13,39. Sportprijsvragen Lucky, vrijdag: 2-10-19-22-28 32 - 35 - 38 - 39 - 40 43 - 44 - 47 - 50 - 56 59 - 61 - 64 - 68 - 70 (onder voorbehoud) Hyères. Pre-olympische Week, eind- standen:Finn: 1. Godefroid (Bel) 35, 7 Heiner (Ned) 66. Soling: 1. Holmberg/ Barne (Zwe), 6. Potma/Hettinga/Potms (Ned). 470 mannen:1. Merricks(Walker (GBr) 35, 2. Kouwenhovén/Kouwenhoven (Ned) 69. 470 vrouwen: 1. Zabell/Via Dufresne (Spa) 23, 20. De Langen/De Goederen (Ned) 136. Tornado:1. Gabler/Parlow (Dui) 38, 3. Hagare/Schneeberger (Oos) 52. Laser: 1. Moberg (Noo) 29. Europe: 1. Brouwer (Ned) 30, 6. Matthijsi se (Ned) 60. Mistral vrouwen1Lai Shan (HKo) 16,5, De Vries (Ned) 61. Mistral mannen:1. Rodriques (Por) 20,j 17. Van Geemen (Ned) 197.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 66