Schap wil tarieven laag houden PZC Kruising Parkzicht op de schop Behoud voormalig lyceum Oostburg heeft steun raad Fracties Oostburg zien geen heil in ontpolderingsplan T ransportbedrijf Van Landschoot uit_ Biervliet failliet Geuzenkoorts slaat weer toe in Biervliet zeeland 18 De Drie Ambachten waakt voor forse verhoging door fusie Nieuw plan Rijkskantorengebouw DONDERDAG 25 APRIL 1996 van onze verslaggever PHILIPPINE - Het waterschap De Drie Ambachten zet het overleg met de twee andere Zeeuws-Vlaamse waterschap pen over verdergaande samen werking voort. Het bestuur van het schap wil echter dat de inge zetenen in de - nabije - toe komst niet veel meer aan heffin gen gaan betalen dan nu. Mocht een, eventueel door de provin cie afgedwongen, fusie tot forse tariefstijgingen leiden dan be houdt de algemene vergadering zich het recht voor om de opge bouwde egalisatiereserve - die eind dit jaar nog ruim tien mil joen gulden bedraagt - geheel ten goede te laten komen aan de eigen ingezetenen. De hoofdingelanden van De Drie Ambachten discussieerden er woensdagmiddag meer dan twee uur over. Een aantal van hen had de indruk dat het dage lijks bestuur de oren al te veel laat hangen naar een op handen zijnde fusie met Hulster Am bacht en Het Vrije van Sluis, ter wijl de algemene vergadering eerder uitdrukkelijk liet vastleg gen niets voor fusie te voelen. Hoewel alle hoofdingelanden weten dat samengaan met de twee andere schappen in de praktijk onontkoombaar is - de provincie heeft als bevoegd or gaan al verschillende keren la ten weten dat er één waterschap bezuiden de Westerschelde moet komen - wilde een aantal van hen zich er nog steeds niet op vast laten leggen. Van dijkgraaf W. Gosselaar hoef de dat ook nog niet. Hij hamerde erop dat de algemene vergade ring woensdag alleen 'een den krichting' hoefde aan te geven. Hij verzekerde de wantrouwige toehoorders dat ze in november van dit jaar via 'één simpel regel tje in de begroting voor 1997' als nog kunnen regelen dat de inge zetenen van De Drie Ambachten niet meer, of desgewenst zelfs minder, hoeven betalen dan de- afgelopen jaren. De dijkgraaf slaagde erin om de meerderheid van de hoofdingelanden te win nen voor het standpunt dat een geleidelijke stijging van tarie ven de beste 'financiële en maat schappelijke verantwoorde' op lossing is. Gosselaar legde uit dat de Com missie Waterschapsstructuur, waann vertegenwoordigers van de drie regionale waterschappen zitten, zo snel mogelijk een on derzoeksbureau opdracht moet geven voor het vervaardigen van een rapport over de gezamenlij ke toekomst. Uitgangspunt van dat rapport is. zoals eerder afge sproken, dat de toekomstige hef fingen 'nauw aansluiten' bij het tarief dat De Drie Ambachten zijn ingezetenen nu berekend. Gosselaar gaat ervanuit dat een financiële onderbouwing door een onafhankelijk onderzoeks bureau de bestuurders van Hul ster Ambacht en Het Vrije van Sluis wat toeschietelijker kan maken. Reserve De Terneuzense dijkgraaf ver wacht ook dat een verhoging van een 'gulden of zes, zeven' al voldoende kan zijn voor Hulst en Oostburg om zelf een egalisatie reserve te kweken de komende drie jaar. Veel hoofdingelanden van De Drie Ambachten bleven eraan twijfelen, na uitspraken eerder deze week van bestuurs leden van Hulster Ambacht en de dijkgraaf van Het Vrije van Winkelierster slachtoffer wisseltruc GOES - Een winkelierster aan de Kreukelmarkt in Goes is woensdag het slachtoffer gewor den van een wisseltruc. Een vrouw rekende een paar kousen af met een biljet van honderd gulden. De caissière gaf haar geld terug en merkte, toen de vrouw al weg was, dat het biljet van honderd gulden ook verdwe nen was. De politie heeft aan de hand van het signalement nog. tevergeefs, naar de vrouw uitge keken. KLOOSTERZANDE Expositie - De cursisten van de tekenclub van de Katholieke Vrouwen Organisatie Klooster- zande exposeren tot en met 15 mei in de bibliotheek in Kloos- terzande. Te zien zijn potloodte keningen, pentekeningen en aquarellen van stillevens, land schappen, dieren en vakantiehe rinneringen. De cursisten krij gen elke week les van Elly de Koster uit Sas van Gent. De ten toonstelling is tijdens openings tijden van de bibliotheek te be zichtigen. Sluis, of de twee andere water schappen wel zo'n reserve op willen bouwen. De mogelijkheid om vóór een daadwerkelijke fu sie of ander samenwerkingsver band alsnog (een deel) de door De Drie Ambachten gespaarde miljoenen onder de eigen ingeze tenen te verdelen, haalde hen echter over de streep. Vier hoofdingelanden stemden tegen het voorstel. Door asfalteringsvverken op de kruising Parkzicht bij IJzendijke moeten weggebruikers tijdens de spitsuren circa een kwartier voor het stoplicht wachten. foto Charles Strijd van onze verslaggever IJZENDIJKE - Verkeersdeel nemers die van en naar West- Zeeuws-Vlaanderen rijden over de rijkweg N61, moeten rekening houden met vertra ging bij de kruising Parkzicht bij IJzendijke. Rijkswater staat voert deze week op dit punt asfalteringswerkzaam- heden uit en het gevolg is dal weggebruikers tijdens de spitsuren circa een kwartier voor een stoplicht moeten wachten, omdat er op het punt slechts één rijbaan ge bruikt kan worden. De asfaltering van de weg bij IJzendijke is een vervolg op de onderhoudswerkzaamheden die de afgelopen weken in het oostelijk deel van Zeeuws- Vlaanderen werden uitge voerd. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat meldde woensdag dat deze week vijf honderd meter wegdek bij Parkzicht wordt geasfalteerd. In de week van 6 mei gaat Rijkswaterstaat aan de slag op een weggedeelte van ruim 600 meter bij de Tivoli-krui- sing in IJzendijke. Vanaf 13 mei komt een strook van 210 meter bij Biervliet aan bod. ..Voor dat gedeelte bij Bier vliet moet het verkeer omge leid worden via Philippine", aldus een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Dat het verkeer bij Biervliet dient te worden omgeleid is een gevolg van een nieuwe wet die begin dit jaar van kracht is geworden. Die houdt in dat voortaan een minimum af stand moet bestaan tussen de zogenaamde asfaltmachines en het verkeer. De maatregel is ingevoerd om het grote aan tal ongelukken onder wegwer kers terug te dringen. Bij de werkzaamheden in IJ zendijke zijn geen omleidin gen nodig, maar desondanks is op die plek geen sprake van een vlotte doorstroming van het verkeer. Automobilisten klaagden woensdag dat het stoplicht veel te kort op groen stond. Een aantal weggebrui kers kon tijdens de spitsuren het ongeduld niet bedwingen en reed door het rode licht. „De stoplichten langer op groen laten staan, is geen op lossing", aldus de woordvoer der van Rijkswaterstaat. „Wachten moet je toch, hoe vervelend het ook is." van onze verslaggever OOSTBURG - De raadsfracties in de gemeente Oostburg willen zich net als het college van b en w sterk maken voor het behoud van het voormalige Koningin Wilhelmina Lyceum (KWL-ge- bouw) aan de Bredestraat in Oostburg. De fracties vonden de suggestie van het college om het schoolgebouw als appartemen tencomplex in te richten zinvol. Het PvdA-raadslid W. Verplan- ke-de Vuijst lanceerde nog en kele andere alternatieven en stelde dat het KVVL-gebouw wellicht ook geschikt is als nieuw politiebureau, bedrij- venverzamelgebouw en/of ac commodatie voor een aantal verenigingen in de gemeente Oostburg. De toekomst van het KWL-ge- bouw kwam woensdag aan de orde tijdens een vergadering van de commissie planologie, omdat de kans groot is dat de Stichting Voortgezet Onderwijs in West- Zeeuwsch-Vlaanderen de ac commodatie gaat afstoten. En kele docenten van het Zwin Col lege willen de amovering van het karakteristieke gebouw tegen houden en richtten daarom het comité 'Sloop KWL, nee!' op. van onze verslaggever OOSTBURG - De fracties van D66, VVD, CDA en D&T in de ge meente Oostburg zijn het niet eens met de opvatting van bur gemeester J. Kruize en D&T- wethouder C. Bolijn-Hertzber- ger dat de natuur in de Wester schelde alleen afdoende her steld kan worden door ontpol- dering. PvdA-raadslid L. Wille wilde woensdag tijdens een ver gadering van de commissie be stuurlijke zaken nog geen defi nitief standpunt innemen en stelde dat het goed mogelijk is dat ontpoldering positief uit pakt voor de gemeente Oost burg op zowel econonomisch als ecologisch gebied. Het Bestuurlijk Overleg Wester schelde moet de minister van Verkeer en Waterstaat advise ren over de herstelmaatregelen in de Westerschelde en belegt over dat onderwerp half mei een vergadering. Burgemeester Kruize vertegenwoordigt de ge meente Oostburg in het overleg en wilde daarom van de fracties weten welke mening ze zijn toe gedaan. Tijdens de commissievergade ring lieten de CDA'er H. Lip pens. WD'er J. Provoost en het D66-raadslid A. Verhage duide lijk blijken dat ze ontpoldering niet zien zitten. De wethouders A. Rosendaal (VVD) en L. Cuele- naere (CDAi stelden zich al eer der op dat standpunt. Verhage en Provoost vonden dat er bij het opstellen van de plannen voor ontpoldering te weinig re kening is gehouden met econo mische belangen. Lippens be toogde onder meer dat er andere opties voor het herstel van na tuurwaarden te bedenken zijn en dat die maatregelen niet per sé langs de Westerschelde uitge voerd dienen te worden. Nadere studie Het D&T-raadslid A. de Putter sprak zich eveneens uit tegen ontpoldering, maar toonde zich wel een voorstander van een na dere studie naar buitendijkse maatregelen. Bovendien riep De Putter de toorn van de andere fracties op met zijn bewering dat deze met hun argumenten tegen ontpoldering niet in de pas lo pen met hun partijgenoten bij provinciale staten en in Den Haag. „Die opmerking van De Putter stuit me ontzettend te gen de borst", verklaarde Lip pens. „We hebben als CDA-frac- tie in de gemeente Oostburg een andere verantwoordelijkheid dan partijgenoten bij de provin cie en in Den Haag. Bovendien zijn de drie CDA-raadsleden het eens over ontpoldering. Dat kan D&T niet zeggen. Die fractie neemt een ander standpunt in dan hun wethouder Bolijn." Verder had Lippens kritische woorden in petto voor de PvdA'er Wille, Lippens: „De PvdA-fractie maakt geen keuze in de ontpolderingskwestie, maar verschuilt zich achter wol lig taalgebruik." Wille herhaalde daarop zijn eerdere uitspraak dat ontpoldering de gemeente Oostburg een heleboel voorde len zou kunnen bieden en dat een onderzoek door deskundi gen daarover duidelijkheid dient te brengen. Het college is net als het comité van mening dat het 'erfgoed' niet onnodig afgebroken dient te worden. Uitgangspunt is wel dat er een goede invulling voor het gebouw wordt gevonden. Burgemeester J. Kruize ver klaarde dat het college overleg heeft gevoerd met het comité en dat het zich bereid heeft ver klaard mee te denken over de toekomstige bestemming van het complex. Ook de commissie leden lieten tijdens de commis sievergadering blijken dat ze de accommodatie graag willen be houden. Het idee voor een ap partementencomplex werd door alle raadsleden als een serieuze mogelijkheid beschouwd. Maar bij de suggestie van Verplanke om de school in te richten als be- drijvenverzamelgebouw hadden de andere fracties hun beden kingen, omdat het niet zo mak kelijk is woningbouw en bedrij ven te combineren binnen een wijk of gebouw. Kruize had zijn twijfels over de inrichting van de accommodatie als politiebureau of thuisbasis voor verenigingen. „Als we ver enigingen huisvesten in het KWL-gebouw moeten we den ken aan het verhaal van de kos ten en baten", aldus Kruize. „Zo wel de aankoop als exploitatie gaat dan waarschijnlijk veel geld kosten. En voor het onder brengen van het politiebureau komt het afstoten van het KWL- gebouw voor het onderwijs waarschijnlijk te laat. De huis vesting van de politie heeft prio riteit en kan niet op de langere termijn geregeld worden." Bedrijf verzorgt gemeentelijk groen Oostburg OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaat voor het onder houd van het openbaar groen en de begraafplaats in Schoondij- ke tot eind 2000 in zee met De- thon Groen. Het onderhoud van het openbaar groen komt steeds meer in het gedrang door het structureel verlies aan mensu ren, het teruglopen van de fi nanciën en de toename van het areaal groen. De kosten voor het uitvoeren van de werkzaamhe den bij Dethon bedragen op jaarbasis 63.000 gulden, inclu sief btw. Door de recentelijke inkrimping van de personeelsbezetting van zeventien tot zestien mensen bij de afdeling openbare werken van de gemeente Oostburg kan een groot gedeelte van de kosten worden gefinancierd. Het tekort wordt opgevangen binnen de ge wone dienst van de begroting- Het herziene plan voor het leegstaande Rijkskantorengebouw a laat de hele voorkant van het complex intact. het Ledelplein in Oostburg foto Peter Nicolai van onze verslaggever OOSTBURG - De gemeente Oostburg en het Bureau Rijksbouwmeester lijken tot een compromis te komen over de toekomst van het leegstaande Rijkskantoren gebouw aan het Ledelplein in de Eenhoornstad. Het eer dere plan van de gemeente Oostburg en een projectont wikkelaar om alleen de facade van het voormalige kantongerecht annex belas tingkantoor te behouden ging het Bureau Rijksbouw meester niet ver genoeg. Het herziene plan, waarbij de he le voorkant van het complex gespaard blijft, heeft wel de goedkeuring van het bureau. Deskundigen op het gebied van de architectuur sloegen enkele maanden geleden alarm, nadat ze lucht hadden gekregen van het plan het Rijkskantorengebouw te slo pen om plaats te maken voor een Hema-filiaal. Het com plex is ontworpen door archi tect ir G. Friedhoff en geldt als één van de meest toonaan gevende gebouwen van de we deropbouw in Nederland. Enkele weken geleden kreeg het Bureau Rijksbouwmees ter het plan voor de verbou wing van het Rijkskantoren gebouw tot een winkelcom plex met appartementen on der ogen. Het bureau liet bij die gelegenheid duidelijk blij ken zich niet te kunnen vin den in het plan. „In het ont werp werd slechts uitgegaan van het behoud van de voor gevel van het gebouw", ver klaart woordvoerder E. J. Nusselder van het Bureau Rijksbouwmeester. „De Ant werpse architect, die voor de gemeente Oostburg werkt, toonde begrip voor onze be zwaren en legde ons enkele dagen geleden een aangepast voorstel voor dat onze goed keuring heeft." In het aangepaste voorstel wordt het voorste deel van het gebouwencomplex gespaard. Op de begane grond is ruimte voor winkels en op de eerste verdieping dienen 24 apparte menten te worden gebouwd. Aan de voorkant van het com plex kunnen vier apparte menten worden ingericht en aan de achterzijde twintig. Nusselder: „Als de gemeente en de projectontwikkelaar met dat aangepaste plan wil len verder gaan, krijgen ze on ze steun. Bovendien zijn we bereid de architect van het plan gratis te adviseren. We hebben er immers allemaal baat bij dat het Rijkskanto rengebouw zo goed mogelijk blijft, behouden." Ook burgemeester J. Kruize van de gemeente Oostburg is zeer optimistisch over de mo gelijkheid om tot een compro mis over een nieuwe bestem ming van het Rijkskantoren gebouw te komen. Kruize ver klaarde woensdag tijdens een vergadering van de commis sie planologie dat er nog en kele kleine hobbels genomen moeten worden, maar dat het voor 95 procent zeker is dat er een oplossing komt die voor de verschillende partijen aan vaardbaar is. Vragen over extra kosten bouw sporthal in Oostburg OOSTBURG - Het Oostburgse PvdA-raadslid W. Verplanke- De Vuijst is verbolgen dat de ex tra kosten van 330.000 gulden voor de bouw van een nieuw sportcomplex aan de Baljuw Veltersweg al zijn uitgegeven, op het moment dat de raad moet besluiten over het voteren van dat bedrag. Wethouder C. Bolijn-Hertzber- ger legde woensdag tijdens een vergadering van de commissie openbare werken uit dat het kan voorkomen, dat bij de uitvoe ring van bepaalde werkzaamhe den direct een besluit moet wor den genomen over het nemen van extra maatregelen. De ge meenteraad kan dan pas later worden ingelicht. Verder was Bolijn het niet eens met de opmerking van Verplan ke dat een overschrijding van de kosten met 330.000 gulden aan zienlijk is. Het totale kosten plaatje voor de bouw van een nieuw sportcopmplex in Oost burg bedraagt zes miljoen gul den. Het VVD-raadslid J. Pro voost stelde zich op hetzelfde standpunt als Bolijn en ver klaarde dat een overschrijding van zes procent aanvaardbaar Vrouw loopt insluipers tegen het lij CLINGE - Twee mannen hebben woensdag de bewoonster va een huis aan de 's Gravenstraat in Clinge de schrik op het li gejaagd. De vrouw was even weg geweest. Toen zij terugkwan trof ze de twee vreemde mannen aan in haar huis. De insluiper maakten zich met een smoes uit de voeten. Ze gingen er vervo gens vandoor met een witte auto. Uit de woning wordt niet vermist. Agressieve fietsendief in Hulst HULST - Een 14-jarige inwoonster van Hulst werd dinsdag middag het slachtoffer van een agressieve fietsendief. In d Zoetevaart deed ze haar fiets van het slot, waarop een jongei met een integraalhelm op haar in het gezicht sloeg, de fiets ui haar handen rukte en ervandoor reed. Het meisje schatte leeftijd van de jongen op achttien jaar. De waarde van de fiet bedroeg zo'n zeshonderd gulden. Gestolen cheques alsnog verzilverd SINT-JANSTEEN - Een inwoner van Sint-Jansteen merkti deze week tot zijn schrik dat er enkele duizenden guldens vai zijn bankrekening waren afgeschreven. Tijdens een vakantii in 1994 in Portugal werden cheques en een pinpas van de mar gestolen. Waarschijnlijk zijn de cheques pas recent in Frank rijk verzilverd. De gedupeerde deed deze week bij de politie aangifte van de gelddiefstal. Weer studie vervuiling IJzendijke IJZENDIJKE - De leden van de commissie .openbare werkei in de gemeente Oostburg kunnen zich vinden in het college voorstel, 89.000 gulden uit te trekken voor een vervolgonder zoek naar de vervuiling aan de Gaaipersstraat in IJzendijke. Enige tijd geleden ontdekte de gemeente dat een perceel gront bij de brandweerkazerne aan de Gaaipersstraat vervuild is me polycyclische aromatische koolwaterstoffen (PAK's). Boliji verklaarde woensdag tijdens de commissievergadering dat di vervuiling ernstig genoeg is om haast te maken met een ver volgonderzoek en dat de vervuilde plek is afgezet met drang hekken. Heikant krijgt eigen kunstwerk HEIKANT - Een kunstwerk hadden ze in Heikant nog niet Maar vanaf zondag 5 mei heeft ook dit dorp een eigen beeld. D( beeltenis is die van een vlaswerker. Het kunstwerk is een initia tief van de dorpsraad Heikant. Vlasdeskundige R. Martinet zorgde ervoor dat het natuurste nen beeldje van 65 centimeter naar Heikant kwam. De vlasbe werker is het werk van de kunstenaar Van Hove uit Stekene Enkele oud-vlassers onthullen het kunstwerk zondag 5 mei o| het dorpsplein van Heikant. Medewerkers van de gemeenti Hulst plaatsten deze week alvast de sokkel. De gemeente be taalde de kosten van kunstwerk plus sokkel. Extra toezicht op vuurtje-stoken OOSTBURG - De brandweer moest dinsdag omstreeks 16.31 uur uitrukken om een vuurtje te blussen in de bosjes van hei parkje achter De Stelle, aan de Schuttebochtlaan in Oostburg Het brandje was snel geblust. Nader onderzoek leerde dat op die plaats vaker 'fikkie' gestookt wordt. Voortaan zal in de om geving scherper gelet worden op dergelijke vuurtjes. De brand weer acht het niet uitgesloten dat de vlammen overslaan naai de nabije bebouwing, gezien de droge grond en de bosjes in de omgeving van de 'vuurhaarden'. van onze verslaggeefster BIERVLIET - Het transportbe drijf Van Landschoot uit Bier vliet is woensdag failliet ver klaard. Twintig chauffeurs en administratief medewerkers verliezen hun baan. Curator mr. H. M. den Hollander uit Oost- burg ziet geen mogelijkheden meer voor overname van be drijf of personeel. Het bedrijf, dat vijfjaar geleden van IJzendijke naar de Hoofd- plaatseweg in Biervliet verhuis de, verzorgde vooral transpor ten van gekoelde en bevroren ar tikelen richting Frankrijk, maar kreeg steeds meer te maken met concurrentie van lageloonlan- den uit Spanje en Oost-Europa. De transportmarkt is volgens Den Hollander niet eenvoudig: de marges zijn klein. „Om vol doende omzetten te halen, moet je bijna een continue bezetting hebben." Goedkope transpor teurs, vooral uit Spanje, en dure diesel maakten het de onderne ming daarbij knap lastig. Ook de noodgedwongen verhui zing naar Biervliet heeft voor het familiebedrijf van de gebroeders Van Landschoot niet goed uitge pakt. Aanvankelijk wilden zij zich in IJzendijke aan de Konin ginnestraat vestigen, maar stuitte op bezwaren van gedepu teerde staten en, in hoger roep, de Raad van State. De vincie vreesde voor geluidsover last voor omwonenden. Overslag Daarop weken de broers Vai Landschoot uit naar Biervliel Zij hoopten hier hun activiteitei ;g" met overslag uit te kunnen brei den. „Maar dit is op de nieuw locatie onvoldoende van d grond gekomen. De investerin gen in een garage en kantooi verdienden zich moeilijk terug" aldus Den Hollander. De curator waagde zich woensfc; dag niet aan schattingen groot de totale schuld is. Hij heeft nog niet alle papieren i: zien. Een bedrijf uit Rotterdan heeft uiteindelijk het faillisse ment aangevraagd. Daarna ook de bank het vertrouwen daarmee de kredietverstrekkii op. Pogingen om het bedrijf een eerder stadium van de hani te doen, mislukten. Den Hollan der heeft dan ook weinig hooj I dat het hem lukt om belangstel lenden voor de inboedel van di transporteur en voor overnami van de twintig personeelsleden voornamelijk chauffeurs - ti vinden. 27, oi i; i hoég II n inge 8.5. ■1,3 el 00/6 n|nk£ ibt I van onze verslaggever BIERVLIET - Bij de meeste in woners van Biervliet begint het al te kriebelen. Want op 16 en 17 mei barst het plaatselijke volksfeest weer in alle hevig heid los. De Geuzenfeesten 1996, een groot spektakel met allerlei activiteiten. Geen braderie achtig gebeuren, maar cultuur, sport, spel en ontspanning. Dat is volgens de organisatie het succes van het jaarlijks terug kerend ritueel. Traditiegetrouw worden de Geuzenfeesten op Hemelvaarts dag geopend met een reveille vanaf de toren van de plaatselij ke Nederlands-Hervormde Kerk. De Koninklijke Muziek vereniging Harmonie zal daar in de vroege uurtjes Biervliet hul len in een deken van muzikale klanken. Daarna begint om 9.00 uur de Haringrit, georganiseerd door de Motorclub Biervliet, een toerrit door het westelijk en oostelijk deel van Zeeuws- Vlaanderen. Het Haring Wittebroodspel is 's middags om 14.00 uur mis schien wel het hoogtepunt van het programma. Verschillende wijkenteams komen in een vijf kamp tegen elkaar uit en strij den om de hoogste eer. Tijdens het stevige onderonsje op de markt komt de verbondenheid van Biervliet met het water haar historie als vissersdorp sterk naarvoren. Geuzenbal 's Avonds zal het Geuzenbal in de feesttent aan de Braakman laan de eerste dag afsluiten Vanaf 21.00 uur zorgt streekor kest 'Het Scheldekwartet' vooi de muzikale noten. De ver moeide feestvierders moeten overigens op een korte nacht' rust rekenen. Want de reveillf staat vrijdag bij dag en daiw weer klaar om Biervliet wakkei te schudden. Om 8.00 uur begint dan de boerenmarkt met versi groenten en zuivelproducten om de nodige krachten op te doen Gelijktijdig zal er ook een rom melmarkt plaatsvinden. Na het middageten starten or 13.00 uur de trekkerbehendig heidswedstrijden. Deelnemers kunnen dan hun kunsten verto hie. nen op het landbouwvoertuig Hekkesluiter van het program ma is Veronica's Drive-In Show Het jaarlijks drukbezochte fees begint om 21.00 uur. Verder zijn er verspreid over d twee dagen een traptractor- e skelterrace, een schieting op d liggende wip, touwtrekwedstrij den en een speelmiddag voor df jeugd. Ook zal gelegenheids band 'Straffe Stroele The Bro thelsneakers' optreden. 2-3 der iit bot

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 32