Krachtproef broers Balkenende PZC sport DONDERDAG 25 APRIL 1996 23 Duitse spurters in profronde Adrie van der Poel eeft nog een teer het voorbeeld iiertal hoopt gezamenlijk Rotterdam Marathon te voltooien Zeiler Henk de Velde haalt het record niet Beschuldigende vinger naar tennisster Graf TE HUUR sport op tv Eindstanden handbal an onze medewerker ;ees Verkerke 1IIDDELBURG - „Een uitda- lul ing", vinden Rien (37), Bram- z^an (33), Jaeo (31) en Peter Bal- nenende (29) het om de Mara- hon van Rotterdam te lopen. Die moet je een keer in je leven ebben gelopen. Het geeft niet Heen een kick, maar het is ook rof en overwinning op jezelf." iondag staan de vier broers zij ian zij op de Coolsingel in Rot- erdam. Stilletjes hopen ze and in hand de finish op de Joolsingel te passeren. Zij den- en voor de krachtproef, die 42 ilometer en 195 meter lang is, a ngeveer drie en een half uur loo Ba«; lodig te hebben. )e oudste broer uit Middelburg nu i A ziel noo BREST - Zeezeiler Henk de Vel- iij dde kan er menselijkerwijs niet meer in slagen om het s<flo non- :htèlop zeilrecord van de Frans- lijk man Titouan Lamazou (109.5 s e lagen) te verbreken. Door d windstil weer rond de evenaar rde leeft hij nu zoveel tijd verloren nkeldat hij niet meer binnen de 4de tijdslimiet van de Fransman in p die starthaven Lissabon kan te- Ni ugkeren. tei Bisteren was de zeezeiler uit IJs- Zoi selmuiden precies honderd da- nai ;en onderweg. Om twaalf uur va ïad hij tijdens zijn reis 24.9 zo nijlen afgelegd, 249 mijl per dag toius (ofwel: 460 kilometer). Hij J ïeeft nu nog ruim 3500 mijl voor t w le boeg. Eerst moet hij nog 2900 iete mijl naar de lijn Quessant/Li- lard (dezelfde breedtegraad waaraan Brest ligt) varen en laarna 600 mijl in zuidelijke ichting terug naar Lissabon, vlet die ruime bocht moet hij pan het World Sailing Speed lommittee de pech compense- o-2[|ten, die hij drie dagen na de start Tc n Brest ondervond. Hij zette toen met averij koers naar Lissa- waar hij twee weken later reis hervatte. Omdat de af- itand rond de wereld vanuit het veel zuidelijker Lissabon korter is dan vanuit Frankrijk, moet De To Velde de ontbrekende mijlen aan het eind van zijn recordreis compenseren. Pas daarna mag hij in de haven afmeren. wen int q Jbon, wc ;cho ie reis (Zwi n< WK otmi81 is degene die de anderen heeft aangestoken met het marathon virus. Rien: „Ik ben een paar jaar geleden begonnen met lo pen over het Middelburgse Bol werk. Ik moest er eens uit. Ik ben pianoleraar en dan zit je soms hele dagen. Een vriend gaf me het advies om eens een mara thon te gaan lopen. Ik riep en thousiast ja, maar realiseerde mij niet precies wat het inhield. Een jaar geleden liep ik de mara thon voor het eerst, finishte in een tijd van 3.52 uur en was een ervaring rijker, In de laatste ki lometer heb ik zelfs nog ver sneld. Drie broers en drie zussen stonden met een spandoek op de Coolsingel en dat gaf mij extra prikkels." 'an onze verslaggever 2 6 red Segaar 7-51 6-4ÈCHOTEN - Er is nog hoop voor '-51 iet Nederlandse wielrennen. 'Mant in de 84e Scheldeprijs was L| isteren eindelijk weer eens een I andgenoot van voren te zien. Ulii lij maakte deel uit van een kop- roep van 21 coureurs en deed de plaatselijke omloop in het osic egen Antwerpen aanleunende 3S0C Schoten zelfs een gooi naar de hoofdprijs. Aan de hoop die hij iet Hollandse cyclisme daar- schonk, is slechts één maar' verbonden. De renner over wie het gaat is bijna 37. - La Zijn naam is Adrie van der Poel, iedsl wereldkampioen bij de veldrij- ^iers en als oudste vaderlandse ggjirof een opmerkelijke aanwe lf ige in de 206 kilometer lange 3~7$ ®ers die als zo vaak dit seizoen 5-2M'erd beheerst door de Mapei- iloeg van Patrick Lefevere. Het lelgisch/Italiaanse machtsblok ras met vijf man (Museeuw, Steels. Baffi, Peeters en Vanden- iroucke) vertegenwoordigd in 19-1: ie al na twintig kilometer ont stane vluchtgroep. afgesproken was dat ze om de beurt zouden demarreren en wie ïrin slaagde weg te blijven, zou ir op onvoorwaardelijke steun van sndf ie achterblijvers mogen reke- Zate iien, Na mislukte pogingen van 9-55 Museeuw en Baffi slaagde het langzaam ontluikende talent frank Vandenbroucke wèl in ajn opzet, ondanks pogingen van Van der Poel het jonkie te- 41, i rug te halen. Het neefje van Lot- 'o-ploegleider Jean-Luc won de Scheldeprijs, zijn grootste zege ia Parijs-Brussel van het vorig voorjaar, en toonde daarmee Harris aah dat hij exponent is van een 0.11 generatie die bet de huidige heerser Johan Museeuw moei- ijk gaat maken. In Nederland daarentegen hebben de opvol- 3i gers van Van der Poel zich nog ,h/jf steeds niet gemeld, daarvoor is acht miljoen per jaar van een loyale sponsor (Rabobank) en veel goede wil alleen niet ge- 4ü tioeg 31. 3? 'Nee, dan de Belgen die de dagen Luik-Bastenaken-Luik nog steen en been klaagden omdat Buiii slechts één landgenoot (Axel Iers Merckx) de finish had gehaald. maar die veel zonniger vooruit- tiésii ^chten hebben dan wij. Behalve Vandenbroucke (21 pas) heeft Axel Merckx aangetoond op de (Nw goede weg te zijn en won Tom Steels al twee b-klassiekers Omloop het Volk en Gent-We- velgem). Was het in de door plensbuien leteisterde koers door Belgisch Tijdens een familiebijeenkomst in de ouderlijke woning te Kam perland werd het plan voor een gezamelijk marathon-avontuur geboren. De jongste zoon uit de familie, Peter, daagde iedereen uit. „Als Rien een marathon kan lopen, dan moet ik dat ook kun nen. Ik kreeg gelijk bijval van mijn andere broers. Waarop we besloten, dat we ons zouden in schrijven voor Rotterdam, zegt Goesenaar Peter Balkenende, die een jaar geleden nog in het eerste elftal van Kloetinge speel de. „Ik ben gestopt met voetbal len, omdat ik het niet langer kon combineren met privé-zaken." Bram-Jan, eveneens woonach tig in Goes, had een paar jaar ge leden zijn voetbalschoenen al aan de wilgen gehangen. Met Be velanders maakte hij een suc cesvolle periode mee, die eindig de in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. „Bij Bevelan ders zal nu iedereen wel om mij lachen", denkt hij. „Zij weten niet anders dat ik als voetballer een vreselijke hekel had aan hardlopen. Pas nu ik er echt se rieus mee bezig ben, heb ik ge merkt dat lopen verslavend werkt. Ook heb ik de laatste maanden bewondering gekre gen voor atleten als Jan de Wilde en John Vermeule. Ik weet nu hun prestaties op waarde in te schatten. En wat ze ervoor heb ben moeten doen." Jaco, nog steeds speler van het eerste elftal van Bevelanders, hield vijf weken geleden het voetballen even voor gezien. Pas na de marathon van Rotterdam meldt hij zich weer bij de selec tie. „De intensieve voorberei ding op een marathon moet zorgvuldig plaats vinden. Om het trainingsschema van Rien te volgen, was ik genoodzaakt om even het voetballen op een lager pitje te zetten. Ik wilde niet het risico lopen tijdens een wed strijd geblesseerd te raken. Nee, bij Bevelanders vonden ze dat niet zo leuk, maai- er stond voor ons team in de competitie niks meer op het spel." De vier broers bereiden zich al een half jaar intensief voor op de marathon. Tien weken geleden hebben ze de discipline aange trokken en sindsdien volgen ze het strakke trainingsschema volledig. Een schema, dat Rien van een vriend uit Rotterdam had gekregen. Op doordeweekse dagen traint iedereen apart, maar in het weekeinde lopen ze samen. Zo'n zeventig kilometer per week rennen ze over de Zeeuwse polderwegen. „Zo leer je Zeeland kennen. Een schitte rende provincie. Hardlopen is een rare sport. Maar als je eraan geroken hebt. dan ben je ver kocht", stelt Rien Balkenende vast. Een paar weken geleden hebben de broers zich serieus getest in een dertig-kilometerwedstrijd op Goeree-Overflakkee. Jaco: „We kwamen erachter dat we niet hetzelfde tempo konden lo pen. Peter en ik liepen iets snel ler dan Rien en Bram-Jan. Mis schien moeten we straks in Rot terdam beter naar elkaar luiste ren. Zeker als je in de slotfase de man met het hamertje tegen komt. Dan willen we toch graag samen blijven lopen, zodat wij elkaar kunnen ondersteunen." Tijdens de testwedstrijd moest Rien drie kilometer voor de fi nish afhaken. „Ik kreeg last van mijn scheenbeen. Ik heb er nog steeds een beetje hinder van. maar hoop dat zondag de pijn weg is." De drie andere broers hadden voor de dertig kilometer 2.22 uur nodig. „Daarna hebben we zitten rekenen en geconclu deerd dat in Rotterdam een tijd van 3.30 haalbaar moet zijn, maar natuurlijk hopen we snel ler te zijn. Ik zie het al voor me. De hele familie met spandoeken op de Coolsingel als wij met z'n vieren de finish passeren", aldus Jaco. 'Het is niet gemakkelijk, maar nooit onmogelijk', meldde hij gistermiddag vanaf zijn wed strijdcatamaran C1000 over het record. Gevreesd moet worden dat de wens daarbi de vader van de gedachte is. Want De Velde moet nu nog 3500 mijl afleggen in 9.5 dagen, dat komt neer op 368 mijl per dag. Tot nu toe was de snelste dag die Henk de Velde op zijn hele reis haalde 345 mijl - een absoluut dagrecord voor een solozeiler, dat hij ook vol trots aanmeldde bij het Committee in London. Henk de Velde was van plan om uiterlijk zaterdag 4 mei weer de haven binnen te lopen. Uitgaan de van zijn daggemiddelde van 249 mijl, tot nu toe. zal dat niet eerder dan woensdag 8 mei zijn. Henk hoopt erop dat een gun stige passaatwind hem in elk ge val nog een sprint naar Lissabon zal geven. De laatste weken is de averij aan de C1000 sterk toegenomen. De ze week ontdekte de zeiler pas dat hij in de stormwind rond Kaap Hoorn zijn stuurboordroer had verloren. Verder zijn er man kementen aan de tussenbeam (waar de verankering van een staaldraad los is). Het grootzeil is alleen nog maar met één reef te gebruiken. Dat heeft een be perkende invloed op de snel heid. De vier broers Balkenende: van links naar rechts Jaco, Bram-Jan, Peter en Rien. foto Ruben Oreel Brabant gisteren alsnog op een spurt uitgedraaid, dan had Steels vermoedelijk wéér ge wonnen. Met Zanini, Lombard! Svorada, Zabel en Baffi was het sprintersgilde nadrukkelijk aan wezig in de kopgroep die al snel na het vertrek van de Grote Markt in Antwerpen een voor sprong van enkele minuten op bouwde en die kloof nooit meer overbrugd zag worden. Het Ne derlandse talent schitterde daarin wederom door afwezig heid. Jeroen Blijlevens was al kort na de start ten val gekomen en nam met geschaafde benen plaats in de behaaglijke bus van TVM. De Nederlandse jongelingen die wèl doorreden schoten tekort in de lastige maar niet zwaar te noe men wedstrijd. Dat stelde Adrie van der Poel, hij won de Schelde prijs al in 1985, teleur. „Het is niet goed dat ik als enige van mijn ploeg in die kopgroep zat. Als ik nou lek was gereden, wat dan? Dan had ik niemand in de buurt gehad. Het heeft te maken met instelling. Ik kan een be paald fanatisme in de wedstrijd leggen. Ik hoop dat de ploeg zich daaraan optrekt. Die jonge gas ten van ons (Van Bon, Dekker, Vierhouten) hadden moeten zor gen dat ze mee van voren zaten. Je moet in elk geval de inspan ning willen leveren om daar te kómen.'! Uitstervend Van der Poel (13de) moest la chen om de veronderstelling dat zijn jonge ploeggenoten de Scheldeprijs wellicht als voorbe reiding op de Amstel Goldrace hadden gezien. „Er is mij nog nooit gebleken dat een zware in spanning drie dagen voor een grote wedstrijd een negatieve uitwerking heeft. Als je in vorm bent, moet je gewoon koersen. V an der Poel is van een ras dat in ons land langzaam aan het uit sterven is en dat wreekt zich in een zwaar métier als de wielren nerij. De man die na vijf zilveren medailles begin dit jaar einde lijk goud won op het WK-veldrij- den. is niet gezegend met over dreven veel aanleg. Maar van zijn trainingsijver en wedstrijd mentaliteit kan de jeugd nog een hoop leren. Jan Raas heeft er daarom verstandig aan gedaan de Brabander in zijn ploeg op te nemen. Nu maar hopen dat ze gisteren iets van hem hebben opgestoken, anders draait de Amstel Goldrace komende za terdag in de Limburgse heuvels op de zoveelste desillusie uit. «lil - ■..v v foto Ruben Oreel Olaf Ludwig is opnieuw een van de kanshebbers voor de eindzege in de Ronde van Midden-Zeeland. Geen Museeuw, Ballerini, Baffi en Gianetti van onze verslaggever Frits Bakker ANTWERPEN - De profronde van Midden-Zeeland, die vol gende week zaterdag wordt verreden, krijgt niet de bezet ting die de organisatoren had den verwacht. Johan Mu seeuw, Adriano Baffi, Mauro Gianetti en Franco Ballerini werden vorig jaar nog als de grote publiektrekkers gepre senteerd. Die internationale toppers komen nu niet voor op de deelnemerslijst. De enige Zeeuwse profkoers is in kwaliteit wel goed bezet. Het lijkt een wedstrijd te worden voor de sprinters Zabel, Blij levens, Capiot, Nijdam en Ludwig. De grootste tegenvaller voor de organisatie is het ontbre ken van de Mapei/GB-ploeg van ploegleider Patrick Lefè- vere. Het topteam van Johan Museeuw rijdt na de Amstel Gold Race van zaterdag alleen nog de Henninger Turm en neemt daarna collectief drie weken rust. Lefèvere vertelde gisteren tijdens de Schelde prijs (gewonnen door Frank Vandenbroucke): „De Ronde van Midden-Zeeland valt he laas slecht voor ons. Vorig jaar zaten ze gunstiger met de da tum en kon ik een sterke ploeg laten starten." Ook de Polti-renner Mauro Gianetti reist dit keer niet af naar Midden-Zeeland. De ster ke Zwitser, die vorig jaar zowel de Amstel Gold Race als Luik- Bastenaken-Luik won, kiest voor een wedstrijd in Italië. Dat geldt ook voor andere bui tenlandse toppers. Gerrie van Gerwen, die de contracten met de renners sluit, over het wegblijven van enkele topren- ners: „Er zijn twee verklarin gen voor. ten eerste een iets krapper budget dan vorig jaar. ten tweede de keuze voor een internationale koers in Italië." Gerrie van Gerwen verwacht niettemin een mooie koers. „We hebben nog altijd een veld dat voor veel strijd kan zorgen." Voor organisator Piet Louwerse, die vandaag (don derdag) de definitieve deelne merslijst prijsgeeft, moet het niettemin een lichte tegenval ler zijn. De promotie van de wedstrijd, van de derde naar de tweede categorie op de in ternationale kalender, wekte de indruk dat de profronde meer aantrekkingskracht op de renners zou uitoefenen. Piet Louwerse: ..Die opwaar dering houdt in dat we meer prijzengeld uitkeren en dat de renners meer FICP-punten kunnen verdienen." Twee we ken geleden tijdens een pers conferentie zei hij nog: „Dat zal ongetwijfeld sterke renners naar onze wedstrijd trekken." De Ronde van Midden-Zee land krijgt wel de drie natio nale profploegen aan het ver trek. Voor de Raboploeg van Raas/De Rooij starten onder meer Adri van der Poel. Edwig van Hooydonck, Erik Breu- kink en Danny Nelissen. De TVM-ploeg van Cees Priem doet een gooi naar de zege met Jeroen Blijlevens, Maarten den Bakker, Tristan Hoffman. Jelle Nijdam. Servais Knaven en Hendrik Redant. Jesper Skibby maakt zijn rentree in het peloton. Verder komt onder meer de Telekom-ploeg met een sterke afvaardiging. De Duitse sprin ters Erik Zabel en Olaf Ludwig zijn kanshebbers. Ook Coll- strop heeft met Capioten Heynderickx snelle jongens. Lotto mist vanzelfsprekend de inbreng van Wilfried Nelissen en komt nu met de routiniers Sergeant en Frison. Andrei Tchmille. winnaar van Vee- nendaal-Veenendaal, neemt ook rust. De Britse formatie van Maestro stuurde gisteren een bericht van verhindering. Gullit in benefietwedstrijd Bosman PARIJS (ANP) - Ruud Gullit (Chelsea) en Ronald Koeman (Feyenoord) hebben hun medewerking toegezegd voor de be- nefietwedstrijd voor de Belgische voetballer Jean-Marc Bos man, op dinsdagavond 14 mei in het Pare des Princes te Parijs. Bosman werd op 15 december na vijfjaar procederen door het Europese hof van justitie in het gelijk gesteld dat het transfer systeem moest worden afgeschaft. In Parijs speelt op 14 mei een team van Europese topspelers tegen een mondiale selectie. Voor Europa spelen: Gullit, Koeman (Nederland). Cantona. Desailly (Frankrijk), Vialli, Zola (Italië). Preud'hornme (Bel gië). Schmeichel (Denemarken), Couto (Portugal), Brolin (Zwe den) en Stoitsjkov (Bulgarije). Voor de rest van de wereld ko men uit: Maradona (Argentinië), Fonseca (Uruguay), Asprilla (Colombia). Weah (Liberia), Aldair. Branco. Rai (Brazilië) en Amokachi (Nigeria). Elftal Helmond uit competitie ZEIST (ANP) - Het bestuur van de voetbalvereniging Hel mond heeft het zevende elftal met onmiddellijke ingang terug getrokken uit de competitie. Een woordvoerder van de voet balbond KNVBheeft dit bevestigd. De club heeft tot de maat regel besloten omdat een speler van het elftal tijdens het duel met ZSV 5 een scheidsrechter ernstig had gemolesteerd De arbiter moest zich in het ziekenhuis aan de verwondingen laten behandelen. De KNVB heeft naar aanleiding van het voorval de speler voor het leven geschorst- Aangezien de club in maart ook al betrokken was bij een geval van mishandeling, zou het elftal door de bond uit de competitie worden gehaald. Veel vraag kaartjes Juve-Ajax TURIJN, 24 april (AP) - In Italië is er een enorme vraag naar toegangskaartjes voor de finale van de Champions League tus sen Juventus en Ajax op 22 mei in Rome. 'Juve' liet woensdag weten dat 350.000 fans bij de club een kaart hebben aange vraagd. Er zijn 65.000 kaarten voor de Juventus- en Ajax-fans beschikbaar. De Europese voetbalbond UEFA zal volgende week bekendmaken hoeveel kaartjes elke club toegewezen zal krijgen. Van Veen akkoord met GA Eagles DEVENTER (ANP) - Leo van Veen wordt met ingang van het volgende seizoen in principe de nieuwe trainer/coach van Go Ahead Eagles. Van Veen. die nu nog werkzaam is bij RKC in Waalwijk, volgt Ab Fafié op die twee weken geleden bij de club in Deventer werd ontslagen. Van Veen krijgt een contract van twee jaar. Als GA Eagles degradeert, zal Van Veen zich echter opnieuw over zijn toekomst beraden. Chris Boardman naar Spelen LONDEN (RTR) - Chris Boardman heeft zich zonder inspan ningen gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Atlanta. Hij start op de baan op het onderdeel 4000 meter achtervol ging. Hoewel hij zich officieel nog niet gekwalificeerd heeft, kreeg hij toch een olympisch ticket. Miron Baramia, baancoör- dinator van de Internationale Wielrenunie (UCI). heeft bepaald dat de titelverdediger niet in Atlanta mag ontbreken. Volgens de reglementen had Boardman zich vorig jaar bij de wereld kampioenschappen in Colombia moeten plaatsen. Na zijn ern stige val bij de proloog van de Ronde van Frankrijk meldde de Brit zich echter af voor de WK. Dick Jol terug in eredivisie ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Jol maakt zondag zijn rentree in de eredivisie. Jol werkte eerst twee wedstrijden af in de eer ste divisie, na de affaire waarin hij werd verdacht van gokken op door hem zelf geleide wedstrijden. HAMBURG (SID) - Steffi Graf is in de belastingaffaire, waar voor haar vader Peter nog steeds in de gevangenis zit, nu ook zwaar onder vuur komen te liggen. Joachim Eckardt, de •voormalige belastingadviseur van de familie Graf, steekt in het Duitse weekblad Stern, dat donderdag verschijnt, de be schuldigende vinger uit naar de tennisster. Ze zou in elk geval in 1991 en 1993 tijdens f'amiliebe- raad gedetailleerd op de hoogte zijn gebracht van de financiële handel en wandel. Eckardt en Peter Graf zijn vo rige week in staat van beschuldi ging gesteld wegens belastin gontduiking ter hoogte van bij na 22 miljoen gulden. Volgens de informatie van Stern heeft Ec kardt tegenover de officier van justitie in Mannheim verklaard dat Steffi Graf daarvan af heeft Trainers weg bij Olympus VLISSINGEN - Handbalvereni ging Olympus moet op zoek naar een nieuw stel trainers. De Vlissingse club raakt zowel Ron de Waal (vrouwen), als Ruud Bostelaar (mannenaan het eind van het seizoen kwijt. De Waal die afgelopen seizoen degradeer de uit de derde divisie was twee jaar actief als oefenmeester. Ruud Bostel aar was eveneens twee jaar actief, maai- dan bij de mannen in de eerste klas afde ling. 270 m' kantoorruimte op A-lokatie (le verdieping) met prima parkeergelegenheid Goese Makelaardij Tel. 0113-233311 of 252052 geweten. In het voorjaar van 1991 zou Horst Schmitt, een ver trouweling van de familie, Heidi, Peter en Steffi Graf openheid van zaken hebben gegeven be treffende het kapitaalbeheer, opdat later niemand zou kunnen zeggen „ik wist van niks". Twee jaar later is dat opnieuw ge beurd. Meerkamp in Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM - De atle tiekvereniging Spado houdt vanavond (donderdag) in Ber gen op Zoom een Bliksem-meer- kamp. Bij deze meerkamp moet binnen 15 minuten een vijf kamp worden afgewerkt. Bij het eerste nummer het hoog springen gaat de klok lopen. Daarna volgen de 100 meter, ver springen, speerwerpen en de 400 meter waarvoor binnen de 15 mi nuten gestart moet zijn. Deze spectaculaire meerkampen wor den gehouden op de atletiekac- commodatie van sportpark Ro- zenoord en beginnen om 19.00 uur. 08.10- 08.30- sport. 13.05- field. 15.10- field. 17.00- field. 18.43- 18.45- 19.30- 22.16- 22.00- Dorp. 22.00- bal. 22.55-2 23.00-2 field. 23 00-2 00.15-0 field. 00.35-00.30 Did 2:Tennis: Monte Carlo Open. -08.15 Ned 3:Sportjournaal. -01.30 EURO- Diverse takken van -13.35 BBC 1:WK snooker in Shef- M6.00 BBC 2:WK Snooker in Shef- -19.00 BBC 2:WK Snooker in Shef- -18.51 Ned 2:Sportjoumaal 19.10 RTL -i Sport -20.00 BRT 1.Sport •22.34 Ned 3:Sportjournaal -23,00 RTL 4.Barend en Van -23.00 NBC.Major League Honk- Afdeling: Vrouwen IA: Cosmos 14- 28: Indus 14-20: Walburg 14-15: He- lius 14-14, ViresetC 14-13; ÓSC 14-11; HVC 2 14-8. ASC 14-3(degr); Cosmos - Achilles 10-16( Achilles kamipoen promotie) 2B: Hollandiaan 14-25(kamp. prom); Unitas 14-22; HVOS14-22; An- cora 4 14-14; ETC 14-11; DES 2 14-8: Orion 13-7; Treffers 2 13- -l(degr) 3A: HVC 3 14-23; Rowah 14-22; WIK 2 14-19; HVOS 2 14-18; Saturnus 2 14- 16. Olympus 214-6; DES 3 14-4; Indus 2 14-0(degr), Junioren 2B: EMM 14-23 (kampioen); Hollandiaan 2 14-21; Unitas 14-18, In- dus 14-16; ETC 14-15: Saturnus 14-13; Helius 14-6; HVOS 2 14-0. Mannen IA: Snelwiek 2 18-34; Unitas 18-27; Sprongschot 18-24, WIK '2 18- 24; Achilles 18-20; DWS 2 18-16; Oli- veo 17-14. GSC 17-7; Olympus 17-5; ASC 17-l(degr) IB: ASC 2 16-31. UVG 16-25; Ato- rnium 2 16-18; EMM 2 16-18; Treffers 16-17; ETC 16-11; Hollandiaan 16-10; Helius 16-7, Cosmos 16-7<degri; Snel wiek 2 - ASC 2 21-12(Snelwiek 2 kamp. prom i 3A: Roda 2 14-24(kamp prom.). GSC 2 14-23; Snelwiek 3 14-20; DES 4 14-11. HVOS 2 14-11; Walcheren 14-7; Saturnus 4 7-3; ETC 2 14-7 4A: Meeuwen 14-24(kamp prom.); EMM 3 13-20; Hollandiaan 2 14-20, MOK 12-14; Olympus 2 12-12. WIK 4 14-8; Unitas 2 14-8. Achilles 3 13-0 Junioren 2: Oliveo 14-26(kampioeni; Sprongschot 14-26, Delta Sport 14- 18; Walburg 1414; Helius 13-12; GSC 14-7, WIK 2 13-6; HVC 14-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 23